een afsluiting Stationsweg 'enrayse groep naar ptocht der optochten in Heel Consternatie over Engelse tuin P4 Leenders wil zetel niet afstaan Geen onteigening pand Bexkens Gemeente koopt woning Buitenweg Vastrecht diftar flink omlaag Gunhoekm "De Hoveniers Najaar! KELEN MAAS lenri Dunantstraat nieuwe verbindingsweg Venray-Oostrum De Stationsweg wordt niet bijgesloten voor het doorgaan- gen op e verkeer. Deze meest ver- unde maatregel zou te veel n va° adelige gevolgen hebben keuken oor de wijk Landweert. Wel jyb rorden er allerlei andere Aanga ^regelen genomen om de 1001erkeersdrukte op de lationsweg terug te dringen. >t doel is dat de Henri lantstraat voortaan de ver- idingsweg wordt tussen iy en Oostrum. iDe gemeente heeft een halfjaar :den een convenant gesloten it de bewoners van de Itionsweg en het Vincent van iogh Instituut. Op Servaashof omt een nieuwe woonwijk. De fe |ationsweg-bewoners vrezen dat un straat daardoor nog drukker i gevaarlijker wordt. Ze richtten :n actiegroep om hun bezwaren :ht bij te zetten. De gemeente de Stationsweg straks herin- :en. De meest ultieme maatre- - een complete afsluiting - is de baan. Tom Receveur laat lens de actiegroep weten niet tevreden te zijn. "Het verzetten van de borden en het aanleggen van verkeersplateaus biedt te wei nig soelaas. Hiermee wordt de verkeersdruk echt niet met drie duizend auto's per etmaal vermin derd. We verwachten niet veel van deze maatregelen", aldus Receveur, die wel positief is over de ontsluiting van de Henri Dunantstraat, via bedrijventerrein De Hulst II, op de Deumeseweg. De actiegroep, die in het verle den vaak in harde botsing kwam met de gemeente, zegt dat de communicatie sindsdien wel ver beterd is. De reden dat de Stationsweg niet wordt afgesloten zijn de nadelige gevolgen voor Landweert. Deze wijk kent twee grote ontsluitingen: de Stationsweg (via Kruidenlaan en Klaproos) en de Nieuwe Maasheseweg (via Christoffelkruid). Door een fysie ke afsluiting kan het autoverkeer uit Landweert - de wijk telt 7.000 inwoners - niet meer via de Stationsweg naar het centrum van Venray toe. Alle auto's moeten dan voortaan via Christoffelkruid en de rotonde Noordsingel- Oostsingel rijden. De gemeente denkt dat deze rotonde de ver keersdrukte niet aankan en zal vastlopen. Bijkomend probleem is dat veel autoverkeer zijn weg zoekt door de woonstraatjes en langs de scholen van Landweert. Dit zal tot veel verkeersonveilige situaties leiden. De bewegwijzering wordt ver beterd. Het autoverkeer vanuit Venray naar Oostrum en het NS- staion wordt voortaan naar de Henri Dunantstraat geleid, waar door de Stationsweg ontlast wordt. De gemeente geeft toe dat dit alleen effect heeft op bestuur ders die niet bekend zijn in Venray. Receveur denkt dat deze maatregel helemaal geen zoden aan de dijk zet omdat de meeste 'onbekenden' via hun routeplan ner toch de kortste weg zullen kiezen. Het verkeer van Venray naar Wanssum wordt helemaal omge leid richting Leunen, om via de Leunseweg de oprit naar de Deumeseweg te nemen. Met deze omleiding komt de gemeente tegemoet aan de wensen van de dorpsraad van Oostrum. Op de kruising Oostsingel- Henri Dunantstraat komt een rotonde. Dit verbetert de door stroming op de singels en het moet voorkomen dat sluipverkeer via de Stationsweg naar Oostrum en Wanssum rijdt. De rotonde Noordsingel- Oostsingel krijgt géén vierde tak over het circustterrein richting Landweert. Uit onderzoek van het bureau Goudappel Coffeng blijkt dat dit voor de Stationsweg geen voordelen oplevert. VERKEERSPLATEAUS Er komen twee verkeerspla teaus op de Stationsweg. Dit heeft gevolgen voor de voorrangssitu atie. Bij het plateau op de T-split- sing met de Klaproos moet het verkeer richting Venray voorrang geven aan het verkeer dat rechts uit de Klaproos komt. Dit plateau wordt nog dit jaar aangelegd. De gemeente erkent dat het autover keer daardoor niet zal verminde ren, maar de snelheid zal wel afnemen. De bus zal niet meer stoppen in de haven bij de halte op de Stationsweg, maar blijft voortaan op de weg staan waardoor het inhalen bemoeilijkt wordt. Het tweede plateau wordt later aangelegd bij de nieuwe toegangs weg naar Servaashof op de krui sing Kruidenlaan-Stationsweg. Het verkeer moet in beide richtingen rechts voorrang verlenen aan zowel het verkeer komende vanaf Servaashof als uit de Kruidenlaan. De gemeente overweegt nog om aan de Venrayse kant van de spoorwegovergang een inritcon structie te maken op de Stationsweg. Dit heeft als doel het verkeer vanuit Oostrum om te lei den langs het NS-station naar de Henri Dunantstraat. De maatregel die waarschijnlijk het meeste effect sorteert is de verbindingsweg, dwars over bedrijventerrein de Hulst II, tus sen de Henri Dunantstraat en de nieuwe rotonde op de Deumeseweg. bondag 20 november in Heel ff* Hl J. j- 'v4! r ÉE«* Heel maakt zich op voor de 5tai) optocht der optochten, ig 20 november zullen alle winnaars van 2005 van de optochten in Limburg die lid ivee zijn van de provinciale bond aa' in stoet voorbij trekken in het Limburgs Kampioensjap Vastelaoves Optochte. Ook de winnaar kleine groepen uit fled Venray heeft zich aangemeld. Het gezelschap rondom Roger Sevenheck kijkt halsreikend uit naar de ereoptocht in Heel. De pakken van de optocht van (ju 2005 zijn weer uit de kast gehaald Iheü CQ(le kostuums voor de kinderen etw versteld, omdat de jongens en s bij meisjes in driekwart jaar tijd toch een stuk bleken te zijn gegroeid. ze zomaar op een zondag in Heel weer in carnavalsstemming lidet ®oeten komen, deert Roger evenheck niet. "Zodra wij onze flkken aantrekken, zitten we midden in een vastelaovessfeer." Met z'n negenen zijn ze: Roger it Eugenie Sevenheck en hun kin- toen Onno (5) en Annabel (9), jianca en Frank Pelders met hun tijd kinderen Pien (2) en Stijn (4), en 'icole van Gemert. Dit jaar won- Kn ze in de optocht van Venray de eerste prijs kleine groepen met hun vertolking van '6x11, weej hange al jaore de kloon uut'. De kinderen 'hingen' in hun clowns pak aan een vishengel. Het is niet de eerste keer dat ze meetrokken in de Venrayse optocht. Roger en Eugenie Sevenheck en Bianca en Frank Pelders zijn al vijftien jaar van de partij. "Met de komstvan de kin deren hebben we destijds beslo ten om als kleine groep deel te blijven nemen aan de Venrayse optocht." -Het Limburgs Kampioensjap Vastelaoves Optochte wordt voor de eerste keer georganiseerd en is een ini tiatief van W De Gangmaekers uit Heel. De mooiste groepen uit de Limburgse carnavalsoptochten uit 2005 trekken in een stoet voorbij. Het belooft een geweldige happe ning te worden, met liefst 2000 deelnemers en naar verwachting tienduizenden toeschouwers. De optocht is ingebed in een uitgebreid programma in een feesttent in Heel, dat op vrijdag avond 18 november begint met een optreden van Rowwen Hèze, op zaterdag wordt vervolgd door the night of the proms en op zon dag wordt afgesloten met de tijd voor een complete najaarsbeurt van uw tuin levering van alle tuinplanten Oirlo-Venray 0478-571800 optocht. "Wij gaan alles bezoe ken. We hebben een huisje op het Heelderpeel geboekt, waar we van vrijdag tot en met maandag morgen verblijven. Zo hoeven we geen minuut van het weekeinde te missen. Ja, we vieren carnaval altijd zeer uitgebreid. Onze vrou wen beginnen al op donderdag avond en we gaan door tot dins dagavond. En dan bedoel ik ook: hele dagen. Van 's morgens vroeg tot diep in de nacht zijn we in de weer. Op Aswoensdag moeten we dan ook echt bijkomen en is het ieder jaar weer de vraag of we wel of niet de griep krijgen." SUBLIEME INGEVING De clownspakken zijn inmid dels weer tevoorschijn getoverd. De pakken bleken de kinderen niet meer goed te passen. "Op zo'n manier merk je hoe snel kin deren in een klein jaar tijd groei en." Moeite om in de juiste sfeer te komen, hebben ze niet. "Als we de kleding aantrekken, krijgen we al het carnavalsgevoel. Dat gaat bij ons heel snel. Of het februari, juni of november is, dat maakt niet uit." In februari volgend jaar lopen ze weer in de Venrayse optocht mee. In welke hoedanigheid is nog een groot vraagteken. "Wij wachten op de sublieme inge ving. En dat duurt meestal lang voordat die komt. In de regel beginnen we pas na de jaarwisse ling echt na te denken over de optocht. Ik geloof ook niet dat het werkt om als kleine groep ruim van te voren te beginnen. Dan duurt het zolang, ik ben bang dat de lol er al vanaf is voordat de optocht begint. Wij hebben een korte en intensieve voorberei ding, dat spreekt ons meer aan." Het enige nadeel van de deelna me aan het Limburgs kampioen schap in Heel is dat ze zelf weer Het CDA neemt het Martin Leenders hoogst kwalijk dat hij zijn zetel niet teruggeeft aan de partij. Raadslid Leenders stapt met onmiddelijke ingang over naar Samenwerking. "Een kwalij ke zaak", vindt voorzitter Jan Loonen. "Want deze zetel komt het CDA toe gezien de verkie zingsuitslag van 2002." Ieder CDA-raadslid heeft bij zijn aantreden een interne partijver klaring ondertekend. Daarin staat dat bij beëindiging van het raads lidmaatschap de zetel ter beschik king komt aan de partij. Leenders beroept zich evenwel op de Kieswet die vermeldt dat ieder raadslid op persoonlijke titel is gekozen. Loonen weet dat de ex- CDA'er formeel gelijk heeft. "Juridisch kunnen we daarom geen verhaal halen", aldus Loonen die wel overweegt nog een schrif telijke morele oproep aan Leenders te doen. De CDA-voorzitter heeft geen goed woord over voor oppositie partij Samenwerking. "Samenwerking heeft de laatste jaren een trend in gang gezet die een goed openbaar bestuur in de gemeente erg moeilijk maakt", aldus Jan Loonen. "Het CDA wei gert omwille van het politieke spel mensen té beschadigen en de belangen van Venray daaraan ondergeschikt te maken." De verklaring van het CDA meldt dat Leenders tegen de wens van de zeven andere fractieleden in vóór de motie van wantrouwen tegen PvdA-wethouder Emonts heeft gestemd. "Het dient geen enkel belang om ruim drie maan den voor de verkiezingen één of meerdere wethouders of een heel college weg te zenden", verklaart Loonen. "Ons doel is dat het colle ge de ingezette koers met PvdA en Lokaal Aktief kan doorzetten. De verkiezingen van 7 maart geven de burgers van Venray de kans een oordeel te geven over het gevoerde beleid in de voorbije periode." Verkeersongeva I De politie heeft maandagmid dag assistentie verleend bij een verkeersongeval op de Beekweg in Merselo. Bij het ongeval is een 48-jarige man uit De Rips gewond geraakt. Het ongeval gebeurde even voor 15.00 uur, toen een 50- jarige man uit Ysselsteyn met zijn tractor met aanhangwagen stil stond op de Beekweg om linksaf te slaan richting de Rozendaal. De 48-jarige man zag dit vermoedelijk te laat en boste met zijn auto ach ter op de aanhangwagen. Hij is met letsel in zijn gezicht opgeno men in het ziekenhuis. niets zien. "Het lijkt ons geweldig om de optocht te bezoeken. Per" slot van rekening trekken de mooiste groepen van Limburg voorbij. Maar wij zien alleen de groep voor en achter ons." Iedereen is van harte welkom om deze geweldige optocht, die De Venrayse carnavalsvier ders kijken uit naar de optocht in Hee l. zondag 20 november om 13.30 uur in Heel start, te bezoeken. Het belooft een gezellige middag voor jong en oud te worden. Donderdag 17 november 2005 - Pagina 7 Waals: "Een burgemeester liegt nooit" Samenwerking Venray kreeg het tijdens de begro tingsbehandeling aan de stok met burgemeester Waals over de Engelse tuin. Dit kleine stadsparkje voor het gemeen tehuis aan de Raadhuisstraat is onlangs helemaal opgeknapt. De lokale partij vermoedt dat er gesjoemeld is met het kre diet en dat het college dit angstvallig verzwijgt. Samenwerking vertrouwt de gang van zaken niet en vermoedt dat het budget flink is overschre den. Dit vermoeden werd onlangs versterkt door uitspraken van Waals. De burgemeester vierde twee maanden geleden zijn 25- jarig ambtsjubileum in de Engelse tuin. Volgens Ike Busser, fractie leider van Samenwerking, heeft Waals toen gezegd dat het budget met 400.000 euro is overschre den. Samenwerking wil weten hoe dit tekort ontstaan is en welke budgetten daarvoor geplunderd zijn. Het college reageert dat er spra ke is van een misverstand. Waals sprak over 400.000 euro, waar hij 400.000 gulden bedoelde. Dit is het budget (nu 170.000 euro) dat destijds voor de opknapbeurt van de Engelse tuin is uitgetrokken. Er zou geen sprake zijn van over schrijding. Busser neemt met deze uitleg geen genoegen. "Waals heeft staan liegen bij zijn jubileum", beweert de oppositieleider. "Een burgemeester liegt nooit", reageert Waals. "Tijdens de recep tie heb ik een betoog gehouden op persoonlijke titel. Ik heb inder daad gezegd dat het uiteindelijke resultaat niet in verhouding staat met de door de raad gewenste soberheid. Dat is mijn persoonlij ke mening. Maar er is geen sprake van overschrijding van het kre diet." Busser wilde daarop van alle vier wethouders persoonlijk horen of Waals de waarheid spreekt. Wethouder Driessen (CDA) nam als enige het woord. Hij verklaarde dat de uitleg van het Waals juist is. "Ik spreek namens het gehele college. Het is blijkbaar 'showtime' geworden voor Samenwerking. Busser zou een goede adviseur van Peter R. de Vries zijn." Busser zei te overwegen een motie van wantrouwen tegen het voltallige college in te dienen. "Dit is het meest verstrekkende, maar om strategische overwegin gen doe ik het niet." Samenwerking diende daarop een motie van wantrouwen in tegen de wethouders Emonts (PvdA) en Heidens (CDA). Beide moties wer den met ruime meerderheid ver worpen. Na negen jaar touwtrekken heeft de gemeente toch over eenstemming bereikt met de familie Bexkens over aankoop van het pand Raashuisstraat 11. In de raadsvergadering van 27 september besloot de gemeenteraad nog de onteige ningsprocedure te starten. De gemeente heeft toen weer opnieuw onderhandeld en er is nu toch overeenstemming bereikt. De koopsom bedraagt 275.000 euro. Al vanaf 1996 pro beert de gemeente tevergeefs het woonhuis op de hoek Raadhuisstraat-Gasstraat te ver werven. Het pand en het perceel zijn nodig voor de tweede in- en uitrit van de ondergrondse par keergarage van appartementen complex Jerusalem. De gemeente kon niet eerder tot onteigening overgaan omdat er nog steeds geen geldig bestem mingsplan was na de afkeuring door de Raad van State. Dit jaar is het bestemmingsplan goedge keurd en onherroepelijk gewor den. Afgesproken is dat de woning uiterlijk 2 januari 2006 geleverd wordt. De opstallen worden daar na zo snel mogelijk gesloopt. Zodat het bedrijf Verhoeven Vastgoed de in- en uitrit, die uit komt op de Gasstraat, kan gaan aanleggen. Ook kan dan de groen voorziening in de hoek met de Raadhuisstraat worden afgewerkt. De koopsom van 275.000 euro past binnen de uitgevoerde taxa tie. Het bedrag komt evenals de notaris- en de sloopkosten voor rekening van de exploitatie van bestemmingsplan Jerusalem. De gemeente heeft een koopovereenkomst gesloten met mevrouw Janssen- Voermans voor de aankoop van de woning Buitenweg 5 tegen de prijs van 401.000 euro. Naast het woonhuis met garage en bijgebouwen gaat het om 0,725 hectare grond. Aanvankelijk had de gemeente alleen 0,45 hectare grond met enkele schuren nodig. De eigena resse ging hiermee niet akkoord. Ze wilde alleen het totale perceel met gebouwen verkopen. Dit was in het begin ook de opzet. Het oorspronkelijke plan ging uit van sloop van alle gebouwen ten behoeve van woningbouwkavels. Maar tijdens de vergadering van de stuurgroep Aan den Heuvel op 20 oktober 2005 is besloten de woning Buitenweg 5 toch in het verkavelingsplan te handhaven. De gemeente koopt deson danks toch de woning met het doel het weer te verkopen. Mogelijk kan het woonhuis met erf en garage dienen ter compen satie bij het verwerven van een andere onroerende zaak. Of anders wordt de woning middels verkoop bij inschrijving van de hand gedaan. De koopsom van 401.000 euro komt ten laste van de exploitatie van het bestem mingsplan Brabander. De leve ringsakte moet uiterlijk passeren op 1 september 2006 of mogelijk eerder indien de bewoonster andere huisvesting heeft gevon den. In de periode dat de woning leegstaat, wil de gemeente het pand bewoonbaar houden en beschermen tegen krakers via bewoning door een 'oppasdienst'. Een gemiddeld huishouden zet achttien keer per jaar de grijze of zwarte afvalcontainer aan de straat. Dit jaar kost dat nog 228,49 euro. In 2006 gaat de afvalstoffen heffing met 8,7 procent omlaag naar 208,62 euro. De verlaging zit vooral in het vastrecht. Het vaste tarief, dat ieder huishouden betaalt ongeacht het aanbod van afval, gaat omlaag van 117,43 naar 98,28 euro per jaar. Daarmee is het vast recht weer terug op het oude niveau bij de invoering van diftar in 1999. De variabele tarieven gaan volgend jaar slechts marginaal omlaag. Het aanbieden van een 140 literbak daalt van 6,17 naar 6,13 euro. De laatste twee jaar is er een einde gekomen aan de sterke prijsstijgingen. In 1999 koste het ledigen van een afvalcontainer nog 3,81 euro. Vijf jaar later was het tarief al opgelopen naar 6,31 euro. Dit jaar is het bedrag voor het eerst licht verlaagd. Ook de andere tarie ven gaan in 2006 minimaal omlaag. Een 25 litercontainer en een 40 litercontainer dalen met één cent naar respectievelijk 1,09 en 1,75 euro. De inworp van een vuilniszaken een ondergrondse voorziening bij hoogbouw kost volgend jaar 2,63 euro. Ook dit tarief wordt één cent goedkoper. Het aanbieden van een grote 240 literbak wordt verlaagd van 10,58 naar 10,50 euro. De afvalstoffen heffing is in Venray kostendek kend. Door nauwere samenwer king met andere Limburgse gemeenten konden prijsverlagin gen worden bereikt bij de afvalop- halers en verwerkers. In Venray zijn de kosten en de opbrengsten berekend op ruim 3 miljoen euro. Stopverbod Er komt een stopverbod in de Henseniusstraat. Het verbod geldt vanaf de kruising met de Paterslaan tot aan huisnummer 13a (huisarts De Vocht). B en W hopen door deze maatregel de (parkeerover last rondom coffeeshop Halicamas terug te dringen. Er is overleg gevoerd met de bewoners, die in meerderheid tégen het stopverbod zijn. Vooral de bewoners van het appartementencomplex in de Henseniusstraat voelen zich hier door beperkt bij het uitladen van boodschappen of bij het ophalen van iemand. Het college zet deson danks de maatregel door omwille van de verkeersveiligheid. Een paar jaar geleden zijn er al paaltjes op het trottoir geplaatst om te voorko men dat de bezoekers van de cof feeshop er hun auto's parkeren. Deze maatregel bleek niet afdoen de omdat de auto's nu vaak op straat worden gezet. Gedeporteerden '44 monument Oirlo onthult op zondag 20 november het gedeporteerden '44 monument met daarop namen van de gedeporteerden. Een jaar geleden hebben de Oirlonaren het gedeporteerden '44 monument onthuld. Dit was een niet te vergeten historische dag voor Oirlo. De namen van de gedeporteerden waren tot op heden echter nog niet vermeld op het monument. Bij veel nabe staanden en nog in leven zijnde betrokkenen leefde die wens ech ter duidelijk. Met deze wens is de stichting Aid Oeldere aan de slag gegaan en op 20 november is er in Oirlo om 10.00 uur een plech tige gezongen mis. Daarna wordt het monument onthuld. Iedereen is welkom. Auto-inbraak De politie heeft vrijdagavond een 18-jarige inwoner van Venray aangehouden op verdenking van auto-inbraak en fietsendiefstal. Rond 15.50 uur kwam de mel ding binnen dat op de Veltumse Kleffen een inbraak in een auto was gepleegd. Hierbij werd een goed signalement van de daders gegeven. De politie zocht ter plaatse nog de omgeving af, maar trof de daders niet aan. Even later werd door een patrouille op de Pr. Bernhardstraat een fietser gesignaleerd die voldeed aan het gegeven signalement. Toen de politie achter hem aan reed, fiet ste hij hard weg en reageerde niet op de gegeven stoptekens. Op de Pr. Margrietstraat had de politie hem bijna te pakken, maar toch zag de man weer kans om weg te fietsen. Hierop is een van de agenten uit de auto gesprongen en is de man achterna gefietst op een fiets die hij van een voorbij ganger wist te bemachtigen. De 18-jarige werd op de Pr. Bernhardstraat uiteindelijk klem gereden, waarna hij is aangehou den. Hij werd overgebracht naar het politiebureau voor nader onderzoek. De man bleek een gsm bij zich te hebben, die afkomstig was uit de auto waar eerder was ingebroken. Een tas met inhoud, die tevens uit de auto was weggenomen, is later die middag ook nog teruggevon den. De goederen zijn weer teruggeven aan de eigenaresse. De fiets waarop de man reed, bleek eerder die middag gestolen te zijn. De Venray naar is inmid dels ingesloten voor nader onder zoek. In de hectiek rondom de aanhouding heeft de politie de gegevens van de man, die zijn fiets beschikking heeft gesteld voor de achtervolging, niet kun nen noteren. De politie zou graag met deze man in contact komen en verzoekt hem om contact op te nemen met de politie in Venray, telefoonnummer 0900- DE SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: Grotestraat 68 Venray 0478-582727

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7