Verborgen Verlangens komen uit "TIK's over 100 jaar psychiatrie Brandweer onderscheidingen Veel WOZ- bezwaren succesvol Maud wint kleurwedstrijd Dom Melskens Rabobank Nieuwsbrief Vakkanjers Overvallers aangehouden Rabobank PEEL EN MAAS Donderdag 17 november 2005 - Project Zorggroep slaat aan Een verrassing was het niet maar de Venrayse Mariëlle van Bracht is nog steeds onder de indruk van wat haar vorige week is overkomen. Mariëlle, lichamelijk gehandicapt als gevolg van een ongeval, had voor het project 'Verborgen Verlangens' van de Zorggroep Noord-Limburg aangegeven dat ze eens op een andere manier hulp wilde. De familie en vrienden van Mariëlle staan bij wijze van spreken dag en nacht voor haar klaar, maar voor haar verhuizing naar een woning aan de Lelie wilde ze haar vrienden eens een keer niet lastigvallen. En hulp kreeg ze. Vorige week zaterdag verhuisde ze naar haar nieuwe woning. Mensen van de Kievit Verhuizingen namen dit voor hun rekening. Bij het in- en uitpakken van alle dozen kreeg ze hulp van leerlingen van de Gilde- opleidingen. En als klap op de vuurpijl werd deze week haar tuin geheel aangelegd door men sen van Keuten van Loon, Gunhoek, Kusters Steenhandel, Boomkwekerij Bistervelds, Maessen grondbewerking, Interchalet en Linders Natuursteen. Geen wonder dat bij de oplevering, vrijdagmiddag, alleen maar blije gezichten te bespeuren waren. Voor de Zorggroep is dit een van de eerste zichtbare resultaten van het project 'Verborgen Verlangens', waarbij cliënten via flessenpost een wens kenbaar konden maken die ze normaal gesproken niet op tafel durven leggen of die ze zelf nooit gereali seerd krijgen. Mark Schapendonk, directeur van de Zorggroep, sprak van een meesterlijke prestatie, die werd gerealiseerd door een bij zondere manier van samenwer king. "We zijn deze zomer met het project in Venray gestart bij alle klanten van het Groene Kruis die zorg aan huis krijgen. Maar er is meer dan alleen zorg verlenen. Middels dit project komen we tot de ontdekking dat onze cliënten soms hele bijzondere wensen koesteren. Bovendien is door meer dan 90% van de 350 cliënten die een fles hebben ontvangen, gereageerd. Soms bestonden die wensen uit een simpel bedankje, maar er waren ook wensen zoals deze van Mariëlle of mensen die nog eens een uitstapje met de familie wilden maken, iemand wilden ontmoeten of nog een keer naar een dierbaar plekje wil den." Volgens Schapendonk was er bij Mariëlle sprake van een bij zondere wens. Een klein ideetje werd opgepakt en groeide uit tot een project waaraan iedereen enthousiast meewerkte. "Leerlingen van Gilde Opleidingen die in hun vrije tijd Mariëlle mee kwamen helpen met uitpakken, bedrijven die belange loos en spontaan 'ja' zeiden. Ik wil dan ook iedereen ontzettend bedanken voor deze coöperatieve houding. Zonder deze medewer king was deze actie nooit geslaagd", aldus Schapendonk afgelopen vrijdag bij de feestelijke oplevering van de tuin. Sjors van Loon, een van de mee werkende ondernemers, drukte het nog eens fijntjes uit. "Normaal ben je de hele dag bezig met geld te verdienen. Dat hoort ook bij het ondernemerschap. Maar het is bijzonder om ook eens op deze manier te mogen werken." En Mariëlle zelf? "Dit is echt te gek. Op een gegeven moment dacht ik zelfs dat ik zoveel niet kon aannemen. Fantastisch." Bij de gemeente Venray zijn dit jaar 1.600 bezwaren inge diend tegen de waardebepa ling van de panden. In 80 pro cent van de gevallen heeft het bezwaar geleid tot een verla ging van de taxatiewaarde. Alle 17.000 gebouwen in de gemeente zijn, voor de wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ), opnieuw gewaardeerd met als peilda tum 1 januari 2003- In tegenstelling tot voorheen, toen de dezelfde WOZ-waarde vier jaar lang gehanteerd werd, geldt de laatste taxatie alleen voor de jaren 2005 en 2006. Begin dit jaar hebben alle eigenaren de beschikking in de bus gekregen. Naast 1.400 bezwaarschriften kwamen er nog 200 telefonische reacties binnen. De meeste bezwaren gingen over de sterke waardestijging, de manke vergelij king met andere panden, de hoge waarde van de grond en foute kenmerken van het pand. Ambtenaren hebben vaak aan de hand van het telefoontje de WOZ- waarde al aangepast waardoor schriftelijk bezwaar is voorko men. Op 1 november waren bijna alle bezwaren afgehandeld. Twintig bezwaarmakers zijn in beroep gegaan bij de rechtbank in Roermond. Door alle bijstellingen van de WOZ-waarden vallen de ozb-inkomsten voor de gemeente dit jaar 80.000 euro lager uit. De afhandeling is uitbesteed aan twee externe bureaus. Taxon WOZ consultants in Eindhoven en Van den Bosch Partners uit Sliedrecht. De bezwaarafhande- ling heeft 154.000 euro gekost. De gemeente verwacht in 2006 nog ?o'n 250 bezwaren ondanks dat van dezelfde peildatum 1 janu ari 2003 wordt uitgegaan. Alle eigenaren krijgen volgend jaar wederom de mogelijkheid om bezwaar aan te tekenen. De afwik keling wordt opnieuw uitbesteed. Naar schatting is hier 30.000 euro mee gemoeid. De verwachting is dat er vanaf 2007 een jaarlijkse herwaardering plaatsvindt. De gemeente wil dan de bezwaarafhandeling steeds meer in eigen beheer gaan doen. Van het budget van 144.000 euro voor 2007 is de helft bestemd voor de interne afwikkeling. Afgelopen zaterdag was de uit reiking van de hoofdprijs van de kleurwedstrijd bij Combi Dom Melskens. De wedstrijd was geor ganiseerd in verband met het 50- jarig bestaan van de fotozaak aan de Schoolstraat in Venray, en is een van de vele acties die dit jaar in het kader van het jubileum op touw zijn gezet. De hoofdprijs werd gewonnen door Maud Abels. Zij-was een van de vele kin deren die mee hadden gedaan aan de wedstrijd. Daarnaast zijn alle andere kinderen ondertussen benaderd om een prijsje in ont vangst te komen nemen. Tot het einde van dit jaar worden er nog enkele andere acties door Combi Dom Melskens georganiseerd. Zoals een portretactie en het extra voordelig afdrukken van uw (digitale)-foto's. Op de foto ont vangt Maud Abels de prijs uit han den van Kiki Jaspers van Combi Dom Melskens. De politie heeft woensdag middag een 4l-jarige man uit Venray aangehouden op ver denking van twee gewapende overvallen. Het gaat om over vallen op een tankstation aan de Noordsingel en een super markt aan de Stationsweg. De politie startte na de overval len een uitgebreid onderzoek en kwam de verdachte op het spoor. De aanhouding vond plaats mede dankzij tips die de politie kreeg na de uitzending van 'Opsporing Verzocht' op dinsdag 15 novem ber. De verdachte is voor verder onderzoek ingesloten. Het tank station aan de Noordsingel in Venray werd zaterdagmiddag 1 oktober overvallen. De verdachte bedreigde een 22-jarige Venrayse medewerker met een mes. Tijdens de bedreiging deed hij een greep in de kassa. Met de buit van enkele honderden euro's ging de overvaller er vandoor. Behalve het geldbedrag nam hij ook een bos bloemen mee. Op vrijdag 4 november vond een overval plaats op een super markt aan de Stationsweg. De ver dachte kwam de winkel binnen en eiste van een bediende onder dreiging met geweld de kassa te openen. Hierbij werd gebruik gemaakt van een mes. Vervolgens deed de verdachte een greep in de kassa. Een tweede personeels lid werd eveneens bedreigd waar op de verdachte de winkel verliet met een geldbedrag van enkele honderden euro's. Keyboard demonstratie Zondag 20 november verzorgt Hans van Bree in de Patersstraat een demonstratie vah het nieuwe Yamaha Tyros 2 keyboard. De ongehoorde klanken en times van de Tyros 2 maken dit key board tot het meest complete keyboard wat ooit gemaakt is. De demonstratie zal worden ver zorgd door Michel Voncken die internationale bekendheid geniet op dit gebied. Naast demonstra ties kan hij ook al uw vragen beantwoorden. U bent vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur welkom in de demoruimte boven de win kel. De entree is gratis en de kof fie staat klaar. Première tijdens Filmfestival in Venray ff De film TIK's over 100 jaar psychiatrie beleeft zaterdag 26 november haar Nederlandse première in de schouwburg op het St. Annaterrein in Venray. De film maakt onder deel uit van het Filmfestival dat in het kader van een eeuw psychiatrie in Venray wordt gehouden. TIK's beleefde in september op Kreta haar Europese première, naar aanleiding van een interna tionaal congres over rehabilitatie binnen de psychiatrie (Euro-Psy). Aan de film werken ruim honderd amateur-acteurs uit Noord- en Midden-Limburg mee, onder wie enkele tientallen psychiatrische (ex-)cliënten. TIK's, met als ondertitel 'van ziektebeeld tot medemens', schetst een beeld over de historie van de psychia trie. Niet in de vorm van een documentaire, maar op een verha lende manier. TIK's is een initiatief van het Cliëntenadviesbureau Noord- en Midden-Limburg (CAB). Met de film wil het CAB bijdragen aan de integratie van en beeldvorming over mensen die in de psychiatrie zijn beland. "Er is al ontzettend veel vooruitgang geboekt in een eeuw tijd, maar er moet nog steeds veel veranderen in de manier waarop psychiatrische cliënten in de samenleving wor den behandeld en benaderd," ver klaart Ernie Hofmans van het CAB het ontstaan van de film. Het idee om met onder andere psychiatrische cliënten een film te maken, is geboren na de start van de cursus 'bejegening' binnen de GGZ-groep. In deze cursus geven cliënten uitleg aan beroeps krachten over wat hen wel en niet kan helpen in hun situatie, en hoe er het beste met ze kan wor den omgegaan. "Omdat deze men sen uit eigen ervaring praten, heb ben we gemerkt dat dit enorm goed helpt. De cursus werd als zeer positief ervaren. Maar het is wel een statische manier van informatie overbrengen. Bovendien bereikten we er de samenleving niet mee, alleen de beroepskrachten. Daarom zijn we gaan nadenken over alternatieven en andere middelen, en zo zijn we spelenderwijs uitgekomen bij het maken van een film. Dit begon als een idee voor een documentaire, maar is uitgegroeid tot een heuse film over 100 jaar psychiatrie waarin wordt ingezoomd over hoe wij door de decennia heen zijn omgesprongen met mensen die anders zijn." GESCHOKT De opnamen van de film zijn in het voorjaar begonnen. "Tijdens de draaidagen merkten we dat de verschillen tussen niet-cliënten en (ex-)cliënten wegvielen. Het werd één hechte groep waarin ieder een gelijkwaardig met elkaar omging. Voor de (ex-)cliënten was het geweldig om te merken hoe ze als medemensen werden gewaardeerd. Ze herontdekten eigen kwaliteiten. De vrijwilligers die zelf nooit in aanraking met de GGZ waren geweest, reageerden geschokt op de manier waarop vroeger met psychiatrische cliën ten werd omgegaan. Ze maakten ook kennis met het gevecht dat veel (ex-)cliënten vaak met zich zelf voeren om terug te keren in de maatschappij. Het is een grote stap, waarbij ze veel moeten over winnen. Voor ons was het maken van de film in de eerste plaats bedoeld als pr-materiaal en een manier om mensen te bereiken. Het feit dat onderlinge verschillen wegvielen, was een aangename verrassing." TIK's werd op 25 september dit jaar voor het eerst vertoond tij dens een symposium over rehabi litatie van psychiatrische cliënten binnen Europa. "Daar hebben veel buitenlandse deelnemers de film gezien, en met organisaties uit Griekenland en Engeland zijn we in gesprek over het uitwisselen van de film. Zij willen TIK's in hun land inzetten om rehabilitatie te stimuleren. Een groot compli ment." Hofmans roemt ook de samen werking met het Zorgkantoor en de GGZ-groep. "Zij hebben ons met subsidie en faciliteiten onder steund. Zonder die steun was de film niet realiseerbaar geweest." De Nederlandse première van TIK's vindt plaats op zaterdag 26 november in de schouwburg op het St. Annaterrein. "Er is bewust gekozen voor deze locatie, omdat de film grotendeels op het Annaterrein is opgenomen. Bovendien vindt het Filmfestival van de GGZ-groep ook in de schouwburg plaats, dus konden wij mooi aanschuiven." De publieksvoorstellingen vin den 26 november plaats van 16.00 uur tot 17.00 uur en van 17.00 uur tot 18.00 uur. Om zeker te zijn van een plaats in de schouwburg, is reserveren gewenst. Dat kan via het CAB: 0478-527280 of cab@ggznml I Workshop Management informatie In twee namiddagsessies op maandag 21 en 28 november en de dinsdagen 22 en 29 november worden door Rühl Haegens Molenaar workshops voor de E- en W-installateurs gehouden. De workshop is bedoeld voor onder nemers in een klein of middel groot installatiebedrijf (E/W), De inhoud van de workshop is afge leid van het Management Kompas Systeem dat door Rühl Haegens Molenaar is ontwikkeld om bedrij ven bedrijfseconomisch te bege leiden. Daarnaast is de informatie uit de benchmark voor E- en W- installateurs, welke (tweejaarlijks door Rühl Haegens Molenaar wordt uitgevoerd, besproken in de sessies. Zo kunnen onderne mers zich vergelijken met een gemiddeld en een zeer goed pres terend installatiebedrijf. Na de workshop is de ondernemer in staat zelfstandig een begroting op te maken. Verder krijgt de onder nemer sneller zicht op zijn/haar resultaat en worden financiële cij fers en kengetallen geïnterpre teerd, geanalyseerd en vergeleken met collega-installateurs. Het doel is om uiteindelijk sneller de juiste beslissingen te kunnen nemen voor een beter rendement. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Rühl Haegens Molenaar via tel. (0478)584333. Hamel Award voor Inalfa Inalfa Roof Systems in Venray heeft de Hamel Award gewonnen in de categorie bedrijven die reeds langere tijd op de Zuid-Koreaanse markt actief zijn. De award wordt toegekend door de Nederlandse Zakenclub in Korea (DBCK) en de Nederlandse ambassade aldaar. I nalfa Roof Systems ontvangt deze award als waardering voor haar succesvolle bewerking van de Koreaanse markt. Korea staat op de zevende plaats van de wereldwijde automobielproduc tie. Vanuit Korea levert Inalfa Roof Systems sinds twee jaar ook schuifdaken aan diverse automo bielfabrieken in China. Gezien de groei van de Koreaanse en Chinese automobielindustrie en het recentelijk verkrijgen van enkele nieuwe opdrachten is onlangs begonnen met de bouw van een tweede fabriek in Korea en een nieuwe fabriek in China. De Hamel Award wordt ook toe gekend aan Inalfa voor haar ver diensten als zakelijk ambassadeur voor Nederlandse ondernemer schap in Korea. Koreaanse auto mobielfabrikanten hebben door Inalfa een indruk gekregen van Nederlandse vaardigheden in de Koreaanse automobielindustrie. Geslaagd Peter-Willem Schellen uit Venray is sinds 9 november jongstleden in de Verenigde Staten ingeschreven als registerac countant met een specialisatie in automatiseringsonderzoeken. Symposium voor MKB- ondernemers MKB-ondememers zien zich de komende tijd geconfronteerd met veel veranderingen, dit in ver band met een aantal wetswijzigin gen. Speciaal voor MKB-onderne- mers in de regio Noord- en Midden-Limburg wordt op 24 november een symposium gehou den over deze ontwikkelingen, met de naam MKB Actueel; geen inspiratie zonder informatie. De is een initiatief van Contour, in samenwerking met de Kamer van Koophandel. De locatie is attrac tiepark Toverland in Sevenum en het symposium duurt van 17.30 tot 23.00 uur. De avond biedt een afwisselend programma zoals pre sentaties, een informatiemarkt en uiteraard is er ook ruimte voor ontspanning en actie: de attracties in Toverland worden namelijk speciaal voor de aanwezigen geo pend. Voor meer informatie www.kvk.nl/mkbactueel. Aanmelden kan bij Contour, Silvia Jacobs, tel. (077)3202900 of sia@contourmail.nl. Sparen voor extra vrije tijd Deee flac %an< \<erwa Maar ik mij bei De levensloopregeling is de laatste tijd veel in het nieuws. Het is een van de vele iv/jjiflöi gen van het sociale stelsel van het kabinet Balkenende. Op 1 januari 2006 gaat de lè\ EKÊ loopregeling in. Maar wat houdt deze regeling precies in? Wat zijn de gevolgen? En oplossing biedt 'de Rabobank? •ter e rrijd •vsteri È7A1 Hem: lara W 103 A' Met de wettelijke levensloopregeling kan iedere werknemer sparen voor inkomen tiji 1047 verlof. Hij kan kiezen voor bijvoorbeeld een sabbatical, voor ouderschaps- of vooruli»''1 verlof. Maar hij kan de regeling ook-gebruiken om eerder te stoppen met werken, of ge« inkele om een tijdje niets te doen. Toestemming vragen aan de werkgever om aan de levens!,lllcla' regeling deel te nemen is niet nodig. Maar als de werknemer verlof wil opnemen, wel in overleg met de werkgever gebeuren. ]jg meer Fiscaal aantrekkelijk tiles, Door de levensloopregeling kan de werknemer op een fiscaal aantrekkelijke manier voor vrije tijd. Over de ingelegde spaarbedragen houdt de overheid geen loonbelastinj ,5" Pas wanneer de werknemer het geld opneemt, draagt de werkgever de verschuldigde! mm belasting af. Een ander voordeel is dat de werknemer voor ieder jaar dat hij spaart r gw-w heeft op een extra verlofkorting van 183,-, waardoor hij nog minder belasting bet ^LEI' Ouders die gebruik maken van onbetaald ouderschapsverlof kunnen met de levensoMa' regeling profiteren van een extra voordeel. Dit kan oplopen tot de helft van het minim 4ir" loon. Elke werknemer mag maximaal 12% van het bruto jaarloon sparen. In totaal ma; 5 210% van het laatstverdiende bruto jaarloon bij elkaar sparen 1 Overgangsregeling Voor diegenen die geboren zijn tussen 31 december 1949 en 1 januari 1955 geldt speciale overgangsregeling. Zij mogen meer sparen dan 12% per jaar. Ze hebben minder tijd nodig om het maximale tegoed van 210% op te bouwen. Bent u ouder 55 jaar, dan blijft de oude VUT- en prépensioenregeling gelden. De levensloopregeling dan worden gebruikt voor extra inkomen tijdens het (pré)pensioen Spaarloon of levensloop? Als werknemer kunt u deelnemen aan de spaarloonregeling. Met de komst van de Ie loopregeling dient de werknemer te kiezen tussen deelname aan spaarloonregeling ofd name aan levensloopregeling. U mag namelijk geen gebruikmaken van beide regeliri ..pn™ tegelijkertijd. Als u jaarlijks meer dan 614 wilt inleggen (de maximale inleg van desp ïocht. loonregeling), dan biedt de levensloopregeling veel meer mogelijkheden. Ieder jaar opni ;hanta kan een werknemer kiezen, spaarloon of levensloop. Het inmiddels opgebouwde sp lees ei tegoed van de spaarloonregeling blijft uiteraard gewoon staan. lossche 801 Hl Rabo LevensloopSparen IL78'-- Voor deelname aan de levensloopregeling hoeft u enkel maar naar de Rabobank teg tiles om daar een rekening Rabo LevensloopSparen te openen. Afhankelijk van uw wensen met deze rekening sparen en/of beleggen. U ontvangt een aantrekkelijke rente op rekening Rabo LevensloopSparen, namelijk 4 per 1 januari 2006. Deze 4% rente bs uit 3,5 variabele rente (wijzigingen voorbehouden) en een actiebonus van 0,5% inj Een s i levert Als uw werkgever een collectief contract heeft afgesloten bij de Rabobank, kunt u als* wij z nemer daar beter gebruik van maken. De Rabobank biedt namelijk 0,2 meer rents geboc op een collectieve regeling. U ontvangt dus 4,2 rente. Vanaf 1 november k ÏEK rekening Rabo LevensloopSparen worden geopend. Vanaf 1 januari kunt u geld op rekening storten. Storten doet u door aan uw werkgever te vragen met ingang 1 januari een deel van het bruto-salaris op deze rekening over te boeken. Meer informatie Even praten over de levensloopregeling. Maak een afspraak bij Rabobank Venray MÉÏel.047 Wanssum en ben verzekerd van een deskundig advies. U kunt natuurlijk ook zelf ma! informatie achterhalen. Met de handige rekenmodule op www.rabobank.nl kunt ut berekenen hoelang en hoeveel u voor uw verlofdoel moet sparen. In theorie kuntu twee jaar drie maanden verlof opnemen tegen 100% van uw salaris. Meer informatie: Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, telefoon (0478) 530 300 Het is tijd voor de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum 'eth. R Hoer3 Iedere horen 1, Ns Ie Lam Baltussen, certificaat verke ulianas gevaalijke stoffen: Ruud Stt 864 Al - - - Wilt i Paul Pluijm, Ton van Loon, Jongmans, Maria Verstegen,! Spee en Jan Willems, module ventiecontroleur: Schwachofer en Jos Wilms) ma brandweerchauffeur: Thijssen, certificaat OB: Pluijm, certificaat Repn Brandmeester 508: Hooftman, dip! Brandmeester: Jeroen Ewalii Verhagen en Jan Willems Afgelopen jaar hebben een groot aantal leden van de vrijwilli ge brandweer deelgenomen aan specialistische opleidingen. Brandweercommandant Peter Bandsma en burgemeester Jos Waals reikten afgelopen vrijdag avond tijdens de jaarlijkse feest avond van het brandweerkorps de behaalde diploma's uit. Ook wer den een aantal jubilarissen in het zonnetje gezet voor het feit dat zij zich gedurende een aantal jaren belangeloos inzetten voor de Venrayse gemeenschap en daarbij zich dag en nacht inzetbaar hou den voor het blussen van een brand of hulpverlening bij een een ongeval of ander incident, hetgeen nooit zonder enig risico is. Een brandweeronderscheiding voor 12,5 jaar bij de brandweer was er voor Marion de Bresser, Bert Jongmans, Frank Thijssen en John Wijnhoven. Een jaarteken oorkonde voor 15 vrijwillige dienstjaren werd uitgereikt aan Toon Janssen en Ad Verhagen. Een onderscheiding voor maar liefst 25 jaar werd uitgereikt aan Theo Fila en Piet Swinkels. Plaatsvervangend commandant Chris van Rooij kreeg een plaquet te, hij neemt in maart 2006 na een periode van 30 jaar, waarvan acht tien jaar als beroepsbrandweer, afscheid van de aktieve uitruk- dienst maar blijft wel nog werk zaam bij de Sector Veiligheid. Uitgereikte diploma's en certifica ten: diploma brandwacht (bevor dering) van aspirant: Caspar Vloet, diploma brandwacht (bevordering) naar brandwacht: Jos Smits, diploma brandwacht (bevordering): Ron Baltussen, diploma brandwacht le klas: Niels Schwachofer, Guido Coppes, Niels Alofs en Ron nog z, Op de foto links Theo Fila zijn echtgenote die net alsi jjz Swinkels (foto onder) 25 de brandweer is. laat h weten Ted ii Gonn Jouw :oga, mijn jouw i 1 een ij: mijn l welk< recep wordi 19.00 Hotel Maas Venn Zeven jonge Limburgse talenten uit de metaal en elektro strijden 21 tot en met 24 november om plaatsing voor de nationale beroej Bart Li wedstrijden. Op zeven locaties in heel Nederland doen in totaal I Diana 1 Vakkanjers mee aan de selectiewedstrijden. Öp 9 december worden in Harderwijk de finalisten bekendgenu die door mogen naar de nationale kampioenschappen. Vakraansdt talent, inzet en wedstrijdmentaliteit zijn onmisbaar om kans te nul op een finaleplaats. De Vakkanjers zijn ambassadeurs voor de techi en krijgen op jacht naar eremetaal alle steun van hun scholen, btf ven en Team Vakkanjers, het bobsleeteam van Eline Jurg, Rozenstruik en Christel Bertens. De bobsleesters, die zich als eet Nederlandse sporters hebben gekwalificeerd voor de Olympic j Winterspelen 2006 in Turijn, maken gedurende de wedstrijden! tournee langs de wedstrijdlocaties. 1 De volgende Venrayse Vakkanjers gaan voor eremetaal: ■H Lucassen en Dennis van de Laar (beiden plaatconstructiewerl' Kersten Europe BV, Wanssum) en Maik van Well (lassen, Kopl I Holding BV, Bergen). Als u dan g munt appatie nfo 58 (B DE 0

Peel en Maas | 2005 | | pagina 28