WINTER BEURT EEEJvenray.nl 581032 Simply the best' Hyundai pakt uit met eindejaarsspektakel Winterweekend bij Hyundai Opel Tigra voor Overloonse familie GROTE BEURT V.A. 99 Transits voor Propers wintercheck bij Auto Nabuurs 3EL EN MAAS Donderdag 17 november 2005 - Pagina 27 op Bel: 0478-582727 en maak een afspraak Maasheseweg 87 In het veld is de tweewiel angedreven Hyundai Tucson spreek uit 'toeson') zeker een uitblinker. Sterker nog, e Koreaan moet het niet heb- >en van stoere eigenschappen i ruw terrein. De Tucson is tamelijk een heerlijke SUV om fijn mee te toeren. En dan rordt de bestuurder op zijn enken bediend. Peel en ias-redacteur Henk Lammen noot zichtbaar van de prima cwaliteiten van deze stoere onverzettelijke, relatief eine SUV. Lutobedrijf Van de Weem in nray stelde de 2.0i CWT namic Version ter beschikking >or de test. Met een prijskaartje in 24.195 euro is dit de op een goedkoopste uitvoering. Het stapmodel, de Active Version, Dst 22.995 euro, terwijl de top- eel en Maas autotest: Hyundai Tucson Hyundai speelt traditioneel aan het einde van het jaar voor sinterklaas. Dit jaar pakt de fabrikant extra uit met het eindejaarsspektakel. Dat bete kent knallende prijzen voor aantrekkelijke actiemodellen en fraaie cadeau's voor consu menten die tot en met 31 december een nieuwe Hyundai kopen bij automo bielbedrijf Van de Weem in Venray. Dit jaar staat het Hyundai einde jaarsspektakel niet alleen in het teken van veertien bijzonder rijk uitgevoerde en aantrekkelijk geprijsde actiemodellen. Hyundai voorziet de feestdagen van een extra glans door elf speciale pro ducten van Princess bij elke nieu we Hyundai te leveren. Het voor deel op de actiemodellen kan tijdens het Hyundai eindejaars spektakel oplopen tot liefst 7.500,-. Verder biedt de Hyundai-dealer hoge inruilprijzen, scherpe leas etarieven en een zeer aantrekke lijk financieringsaanbod met ongewoon lage maandbedragen. Ook blijft de driejarige Multipointgarantie zonder kilome terbeperking van kracht. Het unieke Princess pakket bestaat uit: een gourmet en raclette set, een broodmachine, een popcom- maker, een citruspers, een cap puccinomaker, een waterkoker, een blender, een toaster, een luxe wijnkoeler, een frituurpan en niet te vergeten een bakplaat. Cadeau's die in de feestmaand zeer tot hun recht komen. De actiemodellen zijn: Hyundai Atos l.li Met de komst van de vernieuw de Atos is ook de kleinste Koreaan weer helemaal bij de tijd. De auto is zowel vanbinnen als vanbuiten veranderd. Hyundai ontwierp ondermeer een nieuwe grille, nieuwe wieldoppen en een andere bekleding voor de Atos. Ook de motor werd aangepast. Deze levert voortaan meer vermo gen en trekkracht én is zuiniger in het gebruik. De twee actiemodel len tijdens het eindejaarsspekta kel zijn: de Hyundai Atos l.li First Edition (vanaf 8.995,-) met als extra een two tone interieur en de Atos l.li Cool (vanaf 9.295,-) die ook airconditioning heeft. Dit betekent een voordeel van 695,- Hyundai Getz 1.4i De populariteit van de Hyundai Getz zal alleen maar toenemen nu dit model recent is vernieuwd. De Hyundai Getz wordt uitgebracht als l.li, 1.4i, 1.6i en 1.5 CDRi VGT. Het actiemodel de 1.4i Cool is als extra voorzien van aircondi tioning voor de prijs vanaf 12.795,- een voordeel van 595,-. De Hyundai Getz 1.4i First Edition heeft als extra's ondermeer een sportief two tone interieur, een lederen versnellingspook, lederen stuurwiel, 15" lichtmetalen vel gen, 195/50 R15 banden, een ach terspoiler en een First Edition mattenset. Dit actiemodel is ver krijgbaar vanaf 13.790,-, wat een voordeel oplevert van 1.500,-. Er is overigens al een Hyundai Getz voor 10.495,-. Hyundai Matrix 1.6i De Hyundai Matrix is een belangrijk model voor Hyundai. Vanwege de ruimte, het flexibele interieur en de hoge zitpositie is dit door Pininfarina getekende model erg populair. Ook de Hyundai Matrix is kortgeleden vernieuwd. De actiemodellen zijn de Matrix 1.6i Pure mét aircondi tioning voor 15.995 (voordeel 1.995,-) en de Matrix 1.6i Cool met o.a. airconditioning, afstands bediening voor de centrale deur vergrendeling, elektrisch bedien- bare en verwarmde buitenspiegels, mistlampen voor, dakrails én een achterspoiler. De prijs: 16.995,-. Dat betekent een voordeel van: 2.250,-. Hyundai Accent 1.3i Ook de Hyundai Accent staat volop in de schijnwerpers. De uiterst betrouwbare Accent 1.3i Young is rijk uitgerust met onder meer airconditioning, ABS met EBD, schijfremmen voor, centrale deurvergrendeling, stuurbekrach tiging; een boordcomputer, elek trisch bedienbare ramen voor én gordelspanners voor met drukbe- grenzer. De prijs bedraagt 10.995,-. Een voordeel van: 2.100,-. Hyundai Sonata 2.4i CWT Business Edition De Hyundai Sonata, die begin dit jaar op de Nederlandse markt is gekomen, is de ruime zakense- dan van Hyundai. De Sonata 2.4i CWT Business Edition is nu wel erg compleet uitgerust met als extra's lederen bekleding en ver- warmbare voorstoelen. De prijs is zeer gunstig: 26.495,-. Dit levert een voordeel op van 1.100,- Hyundai Trajet 7-seater Ook de Hyundai Trajet 2.0i CWT 7-seater en de Trajet Motion staan tijdens het Hyundai Eindejaar Spektakel in het zonne tje. De Hyundai Trajet 2.0i CWT 7-seater is tijdens de actieperiode van een derde zitrij voorzien. De prijs van dit actiemodel bedraagt 25.995,-, een voordeel van 2.500,-. De Trajet Motion heeft naast een derde zitrij, lederen bekleding, verwarmbare voor- stoelen, climate control én priva cy glass. De prijs bedraagt 27.495,-. Het actievoordeel bedraagt: 4.700,-. Drie actiemodellen Santa Fé Er zijn liefst drie actiemodellen van de Hyundai Santa Fe. Dat zijn de Santa Fe 2WD Motion, de Santa Fe 2WD Business Edition en de Santa Fe 2WD Elite. De Hyundai Santa Fe 2WD Motion heeft als belangrijkste extra's climate con trol, cruise control, een boord computer, 17" lichtmetalen vel gen, privacy glass, een elektrisch schuif/kanteldak en afstandsbe diening voor de centrale deurver grendeling. De prijs bedraagt: 25.995,-, een voordeel oplevert van 5.945,-. De Hyundai Santa Fe 2WD Business Edition voegt aan dit rijke pakket nog eens lede ren bekleding en verwarmbare stoelen toe. De prijs van model: 26.495,-. Dat betekent een voor deel van liefst 7.045,-. De Hyundai Santa Fe 2WD Elite is ten opzichte van de Motion extra voorzien van een 2.4i benzinemo tor in plaats van een 2.0i benzine motor. Met lederen bekleding, verwarmbare voorstoelen, een lederen stuurwiel en een lederen versnellingspook is deze Santa Fe het compleetst. De prijs bedraagt: 27.495. Dit komt neer op een ongekend voordeel van 6.995,-. Zoals bij elke nieuwe Hyundai wordt het unieke pakket met elf producten van Princess daar nog eens bijgeleverd. Hyundai-rijders zitten er komende winter warm bij. Niet alleen omdat ze een Hyundai rijden, maar omdat Autocentrum Van de Weem in Venray op vrijdag 18 en zater dag 19 november voor slechts een euro de auto's op een aan tal belangrijke punten contro leert. Bovendien maken de deelnemers bij Autocentrum Van de Weem kans om een gloednieuwe Hyundai Atos of een van de 500 andere prach tige prijzen te winnen. De winter komt er aan. Dat betekent ongetwijfeld weer lek ker schaatsen, fijne sneeuwpret, een mooie winterwandeling en wellicht een wintersportvakantie. Voor de auto is de winter echter een zware tijd. Door de vaak barre weersomstandigheden wordt er extra veel van de auto gevraagd. Reden te meer om langs te komen bij Autocentrum Van de Weem voor een speciale winter- check. Goed onderhoud verlengt niet alleen de levensduur van de auto, maar het verhoogt ook de veiligheid. Voor slechts 1 kunnen Hyundai-rijders tijdens het Hyundai Winter Weekend op vrij dag 18 en zaterdag 19 november hun auto bij Autocentrum Van de Weem laten controleren. In de wérkplaats wordt de auto nauw gezet nagelopen op een aantal belangrijke punten die de veilig heid ten goede komen. Zo wor den onder meer de accu, de ban den, de V-snaar, de verlichting en alle vloeistofniveaus gecontro- leerd.In de speciale krant die deze week aan ruim 80.000 Hyundai- rijders wordt verstuurd, bevindt zich een kaart met daarop een uniek nummer. Wie deze kaart invult en inlevert bij Autocentrum Van de Weem maakt kans op een gloednieuwe Hyundai Atos of een van de 500 andere prachtige prij zen, zoals wintersportreizen voor twee personen, arrangementen voor Center Pares, navigatiesyste men of een van de talrijke winter jacks. per in de Tucson-range, de 2.7i V6 StyleVersion 4WD, op vijf euro na 33 700 euro moet kosten. Dat wil echter niet zeggen dat het bij het testmodel om een kale auto gaat. Integendeel, standaard is de Tucson heel behoorlijk uitgerust met zaken als onder andere cen trale portiervergrendeling, ruiten wisser achterop, electrisch bedienbare zijruiten voor en ach ter, stuurbekrachtiging, lederen stuurwiel en versnellingspook, 16 inch lichtmetalen velgen, cruise control, mistlampen voor, dak rails, airconditioning en ABS. De Tucson mag dan wel een 'kleine SUV' zijn, hij is toch nog altijd 1.73 meter hoog en heeft een leeggewicht van 1437 kg. De Hyundai Tucson koppelt de ruimte en het uiterlijk van een ter reinauto met de gemakken van een grote personenauto. De auto, gestyled. Het dashboard buigt aan beide uiteinden naar binnen, waardoor een ruimtelijk effect wordt gecreëerd. Jammer van de plastic accenten in het dashboard. Met enkele tientallen euro's meer geïnvesteerd in aluminium was de blikvanger van het interieur af geweest. De Tucson biedt veel opbergruimte met verschillende vakjes, achterin een armsteun met bekerhouders en heel leuk bedacht de achterruit die met een aparte knop is te ontgrendelen. Voor het laden van klein spul hoef je nauwelijks nog inspanning te leveren. Een van de minpuntjes van de Tucson is het schakelen. De bak schakelt vrij hakerig en zeker in beginsel schakel je onbedoeld van de 2 naar de 5 in plaats van naar de 3- Maar als je eenmaal gewend bent aan de Koreaan, rustig scha- om de SUV door de bochten te laveren. De heerlijke stoelen, die in elke gewenste stand kunnen worden gezet, zorgen voor een perfecte zit met goede zijdelingse steun. Ondanks dat ik er niet te veel van verwacht, het testmodel is slechts tweewiel aangedreven in tegenstelling tot de duurdere 4WD uitvoeringen (vanaf 27.695 euro), ga ik toch even de bossen in. Het regent al enkele dagen en de Geijsterse bossen zijn dan een prima locatie om de Tucson in het terrein te testen. Daar blijft hij redelijk overeind. De Koreaan zal nooit stijle heuvels veroveren, of terrein vol modder, zand en diep water. Maar de drassige bosgebie den met oneffenheden meestert hij toch keurig. Maar laten we heel eerlijk zijn. Waarom koopt de gemiddelde liefhebber een SUV? Om door ruw terrein te rij den of steile hellingen te bedwin gen? Nee toch, het is toch meer de vraag naar een stoere auto met een dito uiterlijk. De ruimte, de trekkracht en de off-road capaci teiten zijn in 99% van de gevallen ondergeschikt aan het imago van de SUV. De Tucson vindt daarin een geschikte middenweg. Het is geen echte bruut, niet intimide rend zoals de grotere broertjes, maar wel onmiskenbaar groot en hoog. De folder geeft aan dat met de Tucson gemiddeld 12,5 kilo meter met een liter benzine haal baar is. Als ik de benzinemeter echter nauwlettend volg, lijkt het me sterk dat dit verbruik tot de De Tucson is geen terreinauto pur sang. mogelijkheden behoort. Want de Tucson is geen sprinter, maar wel behoorlijk snel. Als eerste ben ik niet weg bij het verkeerslicht, ik kan echter wel lekker mee komen in het verkeer. Opvallend is wel dat bij het doorschakelen de auto flinke decibellen geluid blijft pro duceren als de koppeling wordt ingeduwd. Niet irritant overigens, wel duidelijk merkbaar. De auto wint al snel je vertrouwen. Meteen is duidelijk wat hij wel en niet kan. Ook in extreme situ aties, de Tucson maakt een prima noodstop, scoort hij geweldig. Dat Hyundai scoort met de Tucson blijkt ook wel uit de ver koopcijfers. Met kop en schou ders steekt de Tucson uit boven zijn directe concurrenten. Niet vreemd overigens als je de prijs/kwaliteitverhouding tegen elkaar afzet, is de Tucson 'simply the best'. Een fraai vormgegeven licht- unit. Deze week hebben drie geluk kige winnaars uit handen van Rick Brandsteder een gloednieuwe Opel Tigra Cabrio in ontvangst genomen. Ze wonnen de auto in de trekking van oktober van de Sponsor Loterij. Familie Van de Ven uit Overloon was één van de winnaars die door de Sponsor Loterij verrast werd met een splin ternieuwe auto. De uitreiking van de Opel Tigra Cabrio is te zien in het programma Superbal op zon dag 20 november om 18.00 uur bij Talpa. De Sponsor Loterij steunt goede doelen op het gebied van sport, gezondheid en welzijn en vele clubs en verenigingen. In 2004 werd er, dankzij de ruim 800.000 deelnemers die maande lijks met circa 1.000.000 loten meespelen, 73 miljoen euro omgezet. Hiervan werd ruim 41 miljoen euro verdeeld over 33 goede doelen en ruim 1.700 clubs en verenigingen. Sinds 1998 heeft de Sponsor Loterij 229 miljoen euro uitgekeerd aan goede doe len. Onlangs heeft Ford dealer van Haren uit Venray heeft twee nieu we Transit bedrijfsauto's overhan digd aan schoonmaakbedrijf Propers uit Venray. Propers wordt gerund door de heren Camile Peters en Patrick Arts (zie foto Camile Peters midden, Patrick Arts rechts) en werd opge richt in augustus van dit jaar. Propers zorgt voor schoonmaak- werkzaamheden, glasbewassing, stofferingen en binnenzonwering. De stofferingwerkzaamheden worden verzorgd door Camile's Huuske, een ander bedrijf van Camile Peters. Door dit concept van de combinatie van project- en woninginrichting en het aanbie den van dagelijks en/of periodiek schoonmaakonderhoud van het interieur, is Propers de eerste totaalleverancier in de regio voor bedrijfspand of woonhuis. Het vestigingsadres van Propers is per januari 2006 Keizersveld 42a in Venray, tel. (0478)501072 of kijk op www.propers.nl genoemd naar een Amerikaanse woestijnplaats, ziet er strak uit. De dikke spatbordranden en de beschermplaten aan de onderkant van de portieren geven de Tucson een stoer uiterlijk. Heel mooi is de voorzijde met de grote zwarte bumper waarin extra schijnwer pers fraai zijn geïntegreerd. Het interieur is eveneens strak vorm gegeven. Alle meters en bedie ningsknoppen zitten op de juiste plaats, overzichtelijk en keurig Handig, een achterruit die apart open te klappen is. Het interieur van de Tucson is strak en ruim. kelt, valt hij vanzelf in de goede versnelling. Een kwestie van Fingerspitzengefühl. Voor het overige zijn de rijcapiciteiten heerlijk. In de Tucson voel je je meteen als een vis in het water. De bochten neemt hij ook bij gro tere snelheden perfect, de vering is uitstekend, zelfs die overal aan wezige irritante drempels onder drukt hij zelfs met 60 km/uur keu rig. De Koreaan stuurt heel direct, maar ook weer niet te licht. Je moet toch enig werk verzetten Op zaterdag 19 november :gint bij Auto Nabuurs in Venray winter. Dan wordt de 'interStartdag gehouden en kunt met uw Peugeot terecht voor 'n gratis WinterCheck-up. De 'interCheck-up is een visuele 'ntrole van de auto op 28 pun- n. Na controle en eventuele paratie krijgt u een startgarantie 111 april 2006. Hiermee is uw mgeot voorbereid op wat de r* mter gaat brengen. Alleen tij- e" ens de WinterStartdag op 19 'vember is de WinterCheck-up 3tis. Daarna kost de nnterCheck-up 17,-. P kunt tijdens de 'interStartdag ook terecht voor l(ier winters voordeel op o.a. op •eu's, winterhanden, sneeuwket- tgen en nog veel meer. Bij :ngeot doen ze er alles aan om u 1 uw Peugeot veilig de winter l0r te krijgen. Kom daarom ngs op 19 november voor de mterStartdag bij Auto Nabuurs tn de Zuidsingel 10 in Venray] I

Peel en Maas | 2005 | | pagina 27