Lünasa, Jochem Myjer en Leoni Jansen Kunst Cultui Elle Eggels bij Literair Café Con Piacere in Mariakapel Nieuwe cd The Excessum De Cock en de dood van een kunstena Adjewatje punkrocknight Boerenbruidspaar De Piëlhaas FHjÜJL Ü.IM MAAS üonaerdag l november 200b - Pagu Programma Schouwburg Venray Elle Eggels, auteur van het veel geprezen romandebuut Het huis van de zeven zusters, is zondag 20 november te gast in het Venrayse Literair Café. Zij vertelt dan over haar romans en haar schrijvers schap. Het programma in het Theehuis, Odapark in Venray begint om 11.30 uur. EUe Eggels (Swalmen, 1946) was de oudste van een gezin van vijf kinderen. Ze was voorbestemd voor een taak in het huishouden en in de winkel van haar moeder. Rond haar twintigste verjaardag sollici teerde zij echter bij de Nederland se Televisie Stichting. Ze werd regieassistente en werkte later als verslaggeefster en producent bij radio en tv. Vanaf 1974 schreef zij artikelen over mode, onder meer voor de bladen Marion, Knip en Elseviers Magazine. Ook schreef zij verschillende boeken over mode, waaronder het lingerie- weekgeschenk 1994. Midden 1996 vertrok Elle Eggels naar Mid- den-Amerika, om zich daar in alle rust te wijden aan haar grote droom: een roman schrijven. Die roman, gebaseerd op haar jeugd in het Limburgse Swalmen, ver scheen in 1998: Het huis van de zeven zusters. Het werd een best seller. In 1999 verscheen Het Godencomplot, een verhaal over de reis die Elle Eggels ondernam voorafgaand aan het schrijven van haar debuutroman. Op humoristi sche en ironische wijze beschrijft ze de newagers met wie ze haar tijd doorbrengt, op zoek naar innerlijke groei en de mysteriën van de Maya's. In Mexico schreef Elle Eggels ook haar derde boek, Kroniek van een onbegrepen lief de (2001). Deze roman kan wor den gezien als een verdieping van Het huis van de zeven zusters; de relatie tussen de zussen Martha en Christina wordt verder uitgekris talliseerd en de uit het debuut bekende personages worden van uit een ander perspectief belicht. Bovendien schetst Elle Eggels een overtuigende kroniek van een Limburgs dorp ten tijde van de industrialisatie en de barre oor logsjaren. In 2004 verscheen haar nieuwste roman De blauwe sinaasappelboom. Ook deze speelt deels in Limburg, deels in Latijns Amerika. Het is het verhaal van Nela; de dochter van een man met aanzien wordt verüefd op een rebel uit een klasse die niet bij die van haar past. In een dorp met een fijnmazig netwerk van sociale klassen worden dergelijke standsverschillen nog sterk gevoeld. Als Nela's vader een einde maakt aan de verboden lief de begint Nela de ene relatie na de andere, totdat haar vader haar tot kalmte dwingt en een huwe lijk regelt met een veel oudere man. Een aantal jaren van schijn geluk houdt Nela het vol. Dan ver trekt zij naar Mexico waar de magie van het land haar betovert en zij zich mee laat voeren door de al dan niet realistische gebeur tenissen en haar dromen, waar door ze haar oude geliefde terug vindt. De bijeenkomst met Elle Eggels wordt muzikaal omlijst door Lodewijk van der Pol. Deze jazzpianist treedt daarmee in de voetsporen van zijn vader, Hans van der Pol, die al enkele schrij versbijeenkomsten muzikaal opluisterde. Onlangs trad Lode wijk van der Pol nog met groot succes op bij Maastricht Jazz. Hij laat zich op deze ochtend begelei den door de uit Keulen afkomsti ge bassist Jonas Dunkel. Beiden studeren binnenkort af in de rich ting Jazz aan het conservatorium in Maastricht. Traditiegetrouw houdt de Mariakapel in Holthees op alle vier de zondagen van de advent weer de serie advent- en kerstcon certen. Het eerste concert vindt plaats op zondag 27 november, gevolgd door concerten op 4, 11 en 18 december. Alle concerten beginnen om 15.30 uur. De serie start met muziekensemble Con Piacere, op 4 december gevolgd door saxofoonkwartet Castafiori, vervolgens komt op 11 december sopraan Deirdre Angenent een recital verzorgen met pianobege leiding van Wies van de Poel. De serie wordt op 18 december afge sloten door jeugdkoor De Zangers van Sint Frans uit Venray. Het eer ste concert door muziekensemble Con Piacere bestaat uit zeven musici. Namelijk Hans de Jong (bas), Thomas Op de Coul (tenor), Jannelies Vermeulen (alt), Anke de Bruijn (sopraan), Joyce Vermeer (sopraan), Theun Linge- man (theorbe) en Titia Tebben (viola da gamba). Het ensemble heeft haar thuisbasis in Amster dam, maar de deelnemende musi ci komen uit het hele land. Het bestaat inmiddels zeven jaar en heeft zich toegelegd op oude muziek voor zang, fluit en conti nuo, met name uit de tijd van de renaissance, variërend tussen de 15e en 17e eeuw. Het ensemble nodigt van tijd tot tijd ook andere musici uit om op projectbasis mee te werken aan hun voorstel lingen. Con Piacere wil het musi ceren in klein ensembleverband voor gevorderde amateurzangers en instrumentalisten bevorderen, en verzorgt daartoe ondermeer concerten en workshops. Het programma in Holthees bestaat gedeeltelijk uit Duitse motetten van onder andere Schein en Schütz, kerstmuziek uit de 16e en 17e eeuw van ondermeer Mes- saus, da Vittoria, Esquivel en Sweelinck. Kaarten kunnen wor den gereserveerd bij voorver koopadressen in Holthees: fami lie Ermers, tel. (0478)636480 en bij de familie Wijenberg, tel. (0478)636390. Kaarten kunnen ook besteld worden via www.mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang van het concert aan de ingang van de kapel. Voor wie alle concerten in deze serie wil bezoeken, is er de mogelijkheid een passé-partout te bestellen. Geslaagde Hazepaeper In Schouwburg Venray heeft de Hazepaeper plaatsgevonden. Na een aantal edities in de Witte Hoeve werd deze editie weer gehouden in de residentie van De Pielhaas. Allereerst was er de pre sentatie van de nieuwe camavals- cd, uitgereikt aan Joost van der Weiden. Met tempo, gevoel, ritme en beleving gezongen nummers die de Rooyse carnavalsvierders, door het voorseizoen en de dolle dagen heen kunnen helpen. Daar naast was er de uitreiking van De Wakkere Piëlhaas. Jac Janssen kreeg deze onderscheiding uitge reikt voor zijn vele verdiensten ten behoeve van het jeugdwerk in Venray en dan met name voor Jong Nederland. Verder was er deze middag het aftreden van Frank Claessens en Marielle Pou- wels als boerenbruidspaar. In de coulissen stond het nieuwe boe renbruidspaar al te wachten. Anouk Boonhof, lid van de com missie Pers en Promotie en Frank van Houdt, bij de meeste mensen bekend als 1 deel van Die Twieë die de laatste jaren optredens heb ben verzorgd bij Circus Mök, vor men dit jaar het middelpunt van de viering op carnavalsdinsdag. Tenslotte werd men nog getrak teerd op een aantal gouwe oude carnavalsnummers, door de SRV mannen in een vernieuwd house- jasje gestoken. De Hofkapel speel de de middag aan elkaar. Buffoons in Venray In de Witte Hoeve in Venray kan men op 17 december de Gol den Oldies Party bezoeken. Er is dan onder meer een optreden van de Buffoons, de absolute close harmony sixties topband van Nederland. The Buffoons werd opgericht in 1966 en trad op tot 1978. Begin negentiger jaren is de band opgestart met ex-leden van The Buffoons, Honest Men en Teach Inn. Hits waren onder meer Tommorow is another Day, Donna, My world fell down, Let it be Me, It's the end en Arizona. Verder is er deze avond een optre den door Crazy Cadillac, een authentieke 50 en early sixties band met een herkenbaar reper toire. Ze bregen hits van Fats Domino, Elvis, Chuck Berry, Bill Haley Dion Belmonts, Darts en Stray Cats. Speciale gast is Mike Edwards, een rock roll zanger met een repertoire van veel Nederlandstalig rock roll. Zijn uitstraling en zijn spetterend optreden laten nog steeds menig vrouwenhart sneller slaan. Van Peter Koelewijn tot John Lamers. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19-30 uur. Kaarten reserveren via tel. (0478)580624 of e-mail: 1-lin- ders@home.nl. Voorverkoop adressen zijn Sigarenhuis Jansen aan de Grote Markt in Venray en de Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray. De band Excessum heeft vorige week de nieuwe cd The Art of Revenge gepresenteerd. The Excessum, kortweg XSM is een punkrockband afkomstig uit Ven ray, Merselo en Vierlingsbeek. Ze spelen voornamelijk punkrock op hun nieuwe cd. De voomamelijk- ste invloeden zijn The Offspring, Sum 41, Green Day, AFI en Aven ged Sevenfold. Ze zijn erg gemoti veerd en spelen zoveel mogelijk als htm tijd dat toe laat want ze zit ten alle vier nog op school, maar gaan er helemaal voor. The Art of Revenge hebben ze zelf geschre ven, opgenomen en gemixt. Het heeft veel tijd gekost maar het resultaat mag er zijn. De cd bevat lekker in het gehoorklinkende ste vige punkrock. De cd is te bestel len via de site www.excessum.nl Nachtverkoop nieuwe Harry Potter Zaterdagmorgen 19 november gaat de verkoop van start yan het nieuwe deel 6 uit de beroemde Harry Potter reeks. Deel zes krijgt de titel mee: Harry Potter en de halfbloed Prins. De Venrayse boek handelaren Martin Cuypers en Van den Munckhof zijn speciaal daar voor geopend vanaf middernacht tot 01.00 uur. Bij boekhandel van den Munck hof in de Grotestraat zal de ver koop van start middels de bekende perronscene waarbij Harry door de muur de winkel in zal rijden. Voor de eerste tweehonderd Pot- terfans heeft van den Munckhof een leuke attentie in petto. Boekhandel Cuypers overhan digt in een sfeervolle "Harry Potter- omgeving" bij het oude Raadhuis het eerste exemplaar aan Prins Richard d'n Urste van de Piëlhaas. Samen met hem en zijn adjudanten kunnen Harry Potter diverse hek sen en ander gespuis gaan aftellen op de twaalf slagen van de klok van de Grote Kerk! Leden van de toneelvereniging Balans uit Venray zullen actief bijdragen aan de Harry Potter sfeer en kinderen kunnen geschminkt worden. In de hal, die is aangekleed in een "Zweinstein-achtige" omgeving is daarna het boek verkrijgbaar. Unicef spreekbeurtactie Tegelijk met duizenden kinde ren in heel Nederland, houden leerlingen van basisscholen in Venray, Leunen en Ysselsteyn op vrijdag 18 november een spreek beurt over kinderrechten. Leerlin gen uit groep 7 en 8 gaan klasge nootjes informeren over de rechten van het kind, vlak voor de viering van de Internationale Dag voor de Rechten van het Kind op 20 november. Initiatiefnemer Uni cef Nederland wil via de Nationale Spreekbeurtactie kinderen infor meren over kinderrechten. Dit jaar staat het recht op onderwijs voor meisjes en jongens centraal. Wereldwijd gaan 115 miljoen kin deren, waaronder 62 miljoen meisjes, niet naar de basisschool. Miljoenen meisjes die wel gaan, haken voortijdig af. Niet alleen zij zelf, maar ook hun families, kinde ren en uiteindelijk hele landen ondervinden daarvan de negatieve gevolgen. Onderwijs voor meisjes is de motor van sociale vooruit gang en economische groei. Uni cef pleit voor een nieuwe aanpak om de onderwijsachterstand van meisjes weg te werken. en zal te koop zijn bij déi dens van XSM. De cd euro. Voor zes euro krijg: Art of Revenge thuisgestui eerste volgende optrei XSM is op zaterdag 19 noj tijdens Regionaal Kabaal inj in Boxmeer. De week d; november, zal de band naar Delft reizen voor eeni den tijdens een punkfesi Koornbeurs. Meer info oi op www.excessum.nl De Locht Bij streekmuseum De Melderslo wordt op zot november een slachtdagi den. November is vani slachtmaand. Voorafga; slacht werden vroeger de in de herfst door varkei naar de bossen gebracht zich te goed deden aan ei op de grond lagen of van werden geslagen. Om de ring aan het thuisslachtenl te houden wordt de slacj gehouden. Er wordt natu geen varken geslacht maarj wel allerlei activiteiten de slachtverwerking. Sla[ bezig met uitbenen en erj balkenbrij gemaakt en gel Bezoekers kunnen tegen vergoeding een stuk balke zult proeven. Al deze ai sluiten prima aan bij de expositie over Eetcultut 20e eeuw. Het musei dinsdag, donderdag en open van 14.00 tot 17.00 Fold speelt in Cambrinus I In Cambrinus MuziekJ Horst kan men op zonj november een optreden» goed in het gehoor i gitaarband Fold uit de rd ray en Horst bezoekej bestaat uit de vier min" Aran, Frank, Harm en il hebben vier verschillende! Ie achtergronden, van j hardcore. Het geluid van| ergens tussen Coldplay, I ters en the Cure, gebradl een behoorlijke dosis toef en muzikaliteit. De muziek] en boeit door de lang uitgj nen en melodieuze gitaar Aanvang 16.00 uur. Meer id tie is te vinden op www.ij nusconcerten.nl Hardcore Impaj Bij OJC Dingus in Vem op zaterdag 19 november enveertigste Hardcore i Party gehouden. Special g] dj Headbanger, Dj Headba een bekende hardcore dj o] grote nationale en intern reputatie vanwege zijn g optredens. Dj Headbanger] regelmatig te horen op en heeft het nodige werki duceerd en uitgebracht. NI lijk staan er bij Hardcore! ook dj's van het Hardcore! DJ Team op de stages, f deze maand OJC Dingus jaar bestaat, wordt er op del het een en ander extra's gf Zo zijn er optredens vanfl (Hardcore), Dj Headbar Die - Moon, DJ Bassweilerfl Dj E-Razor, Dj Yesheads, Djl ex. Hosted by MC O.S.A.f (Chill Out), Dj Ramoniac.Ö core, Dj Brain, Dj Minij Café/kassa open om 19.0j Zaal open om 21.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Karstens voelt zich bedreigd. Hij heeft een hond genomen en zijn vriendin woont voor de vei ligheid ergens anders. Hij bezweert de oude speurder het onderzoek zelf te leiden indien hem iets zou overkomen. De Cock is nauwelijks terug op het bureau, of er komt een tele foontje: op de Noordermarkt is een man neergeschoten terwijl hij zijn hond uitliet. Vledder en De Cock spoeden zich naar de plek van het onheil en vinden Peter Karstens, dood. Ook zijn hond is door de kogels omgekomen. Na nog drie moorden besluipt De Cock 'de treurige gedachte dat dit zijn eerste zaak wordt die ik niet tot een oplossing heb kunnen brengen.' Hij bijt zich vast in de mooie vrouw... zaak, waarin hij met malafide Dit boek van schrijri medewerkers van een kunsthan- Baantjer is te koop bij boekï del in aanraking komt en een ran- Van den Munckhof in Vc| cuneuze, nietsontziende bloed- Prijs: 9.95 euro. Schouwburg Venray pakt de komende week uit met drie voorstellingen. De groep Lünasa vertolkt populaire Ierse muziek, in Yee-Haa! Gaat het nog sneller met Jochem Meyer en Leoni Jansen band presenteren She's goy game 3. De groep Lünasa geeft op don derdag 17 november vanaf 20.00 uur een concert met traditionele Ierse muziek. Veni, vidi en ze overwonnen! Dat is eigenlijk de uitdrukking waarmee je deze groep heren het beste kan omschrijven. Menig bezoeker wordt fan voor het leven wat hun grote internationale populariteit verklaart. Ierse muziek heeft iets warms en vrolijks. Daar weet de Ierse groep uitstekend gebruik van te maken. Daarnaast voegen ze hun eigen interpretatie van de traditionele klanken toe wat het geheel vernieuwend en modern maakt. In oktober 1997 kwam de eerste cd uit met de gelijknamige titel Lünasa, een verzameling van concert- en studiowerk van hun eerste jaar. Het werd ontvangen als één van de meest vernieuwen de CD's van Ierse muziek in jaren, een must-have voor elke Ierse muziek liefhebber. Sinds deze start is Lünasa een van de meest gevraagde Ierse bands in de wereld. Hun innovatieve stijlen brengen de Ierse muziek naar een geheel nieuw niveau van profes sionaliteit. De groep dankt hun naam aan een traditioneel Kel tisch oogstfestival ter ere van de Ierse god Lugh, beschermer van de kunsten. Lünasa is inderdaad een verzameling van de beste muzikale kunstenaars uit Ierland. Trevor Hutchinson (bas), Donogh Hennessy (gitaar), Sean Smyth (viool, whistles), Kevin Crawford (fluiten, whistles, böhdran) en Cil- lian Vallely (uilleann pipes, whist- les) vormen de crème de la crème. Nu ze de meest populaire muzikale talenten uit Ierland toe gevoegd hebben, Tim Edey en Paul Meehan, zijn ze helemaal niet meer te stuiten. Als bevesti ging van hun uitstekende capaci teiten als muzikanten, won Lüna sa de Coup de Coeur Mirror prijs voor hun optreden tijdens het Quebec City Summer Festival in juli 2003- Hierna wonnen ze deze ene prijs na de andere. In 2004 onder andere won hun album The Kinnitty Sessions een nominatie voor Volksalbum van het jaar, tij dens de BBC Radio 2 Prijsuitrei king. Nu in 2005 schittert Lünasa op het witte doek. Hollywood zocht ze op en contracteerde ze voor de bioscoopfilm Irish Jam waarin onder andere Anna Friel en Eddie Griffin meespelen. Voor deze voorstelling zijn nog kaarten verkrijgbaar. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 november vanaf 20.00 uur is het de beurt aan Jochem Myjer met Yee-Haa! Yee-Haa! De titel zegt het al. Na ADHD dacht het publiek Sneller kan niet! of toch wel. Met recht wordt Jochem de Speedy Gonzales van het Nederlandse Cabaret genoemd want waar meeste men sen de tong van in de knoop krij gen, brengt hij de ene grap naar de andere in rap tempo. Hoge energie, perfecte imitaties van bekende Nederlanders en bizarre geluidseffecten (denk maar aan de klapperende eierstokken van de buurvrouw uit zijn vorige show). Naast al deze ontzettend goede grappen, weet Jochem ook een show in elkaar te zetten die klopt. Zijn lichtdecor, technische foefjes en zijn muzikaliteit maken hem met recht een allround artiest die een vlekkeloos programma neer zet. Jochem heeft met zijn 27 jaar een groot publiek weten te berei ken. In Venray waren beide voor stellingen binnen mum van tijd uitverkocht. Helaas zijn voor deze voorstelling dus geen kaarten meer verkrijgbaar. Leoni Jansen Band komt met het programma She's got game 3 op woensdag 23 november vanaf 20.00 uur naar Venray. Leoni Jan sen laat het publiek tijdens deze derde editie kennismaken met een nieuwe generatie jonge, en talentvolle zangeressen met tem perament, gevoel voor theater en een eigen stemgeluid. Een avond met mooie, opzwepende en ont roerende nummers uit de pop, rock, folk, R&B en wereldmuziek. De groep bestaat uit drie ervaren vrouwen uit het theatervak, twee zangeressen van het conservatori um en drie die werden opgeleid aan de Rockacademie. Elk van hen brengt een eigen stijl en sfeer met zich mee waardoor er een energieke en afwisselende theatershow ontstaat. De zange ressen worden ondersteund door een eveneens frisse en jonge pro fessionele band. Nurlaila Karim, Ricky Koole, Sarina Voorn, Pieter nel Osinga, Linda Smeets, Lesley van der Aa, Michelle van der Aa en Lotte Zekhuis zijn de zangeres sen van deze editie van She Got Game. Dat deze dames ervaren zijn, blijkt uit hun achtergronden. Zo zijn er die hoofdrollen gespeeld hebben in Miss Saigon, Fame, Rent, Musicals in Concert en Danny de Munk Live. Daar naast hebben sommige dames meegezongen bij The Night of The Proms, Krezip en ga zo maar door. Ook zijn ze goed geschoold aan onder andere het conservato rium en de Rock Academie. Om Leoni Jansen Band (Foto Martin Oudshoorn) maar niet te vergeten dat er zelfs met hun 17e al een eigen CD had den. Genoeg om aan te tonen dat het hier om acht talentvolle dames gaat. Leonie Jansen zelf is dit keer verantwoordelijk voor de samenstelling en de regie. Als zan geres, regisseuse en programma maker beschikt Leoni Jansen over een charismatische energie. Ze heeft de gave om groepen men sen te leiden en te inspireren en ze is betrokken bij diverse projec ten op het culturele en humanitai re vlak. Jansen werd vooral bekend via radio en televisie. Ze presenteerde verschillende jeugd- kunst- en muziekprogramma's. Deze vakvrouw weet hoe ze een ensemble samen moet stellen en deze keer is ze er wederom in geslaagd om een prachtige editie van She Got Game neer te zetten. Maar wat is zang zonder een goede begeleiding? Marijn van de Berg (drums), Serge Bredewold (bas en bandleiding), Marcus Olgers (piano) Arie Storm (gitaar) en Jaap Kwakman (gitaar) zorgen voor de muzikale begelei ding en zorgen er op hun frisse en professionele wijze voor dat het een schitteren de show wordt. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wie geïnteresseerd is in één van de bovenstaande voorstellin gen, of wil kijken wat Schouw burg Venray nog meer te bieden heeft dit seizoen, kan kijken op www.schouwburgvenray.nl of telefonisch contact opnemen. De kassa is geopend op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur en één uur voor aanvang van een voor stelling. Kaarten zijn ook per e- mail te reserveren op kassa@schouwburgvenray.nl De Adjewatje-Punkrocknight wordt op zaterdag 19 november voor de tweede maal gehouden in Ojc Watjang?!? in Oirlo. Five Years Later verzorgt de aftrap. Deze band staat garant voor een energieke liveshow met hun cat chy poppunk. Hierna betreedt Left In The Middle uit Leiden het podium. Door hun punk van een rock 'n roll jasje te voorzien creë ren ze een eigen geluid die er voor heeft gezorgd dat ze met veel grote namen hebben kunnen optreden. Het regionale talent The Jux Junction staat voor de tweede keer op dit feestje. Hun nieuwe album komt bijna uit en hun stijl is er dan ook een stuk sneller en vetter op geworden. Het Nijmeegse Antillectual brengt vervolgens hun politieke, snelle en melodische punk ten gehore, Ze hebben al aardig wat wapenfeiten op hun naam en hebben zelfs al een tour door Europa en Amerika afgerond. Ze bestaan nog niet erg lang maar hebben al veel goede kritieken gekregen op hun shows en cd's. Als laatste komt het niet onbeken de Of No Avail rocken. Deze band bestaat al behoorlijk lang en heeft een tijd geleden zelfs op Zomaarpop gestaan. Ze hebben al aardig wat shows op hun naam staan, waaronder ook twee tours in Canada en drie door Europa. Alhoewel ze een tijdje weinig hebben opgetreden staan ze de laatste tijd weer erg vaak op de planken en ook op deze show gaat hun talent bewezen worden! Tot slot is er ook nog een surpri- seact. De zaal gaat om 19 30 uur open en om 20.30 uur begint het concert. Kijk op www.watjang.nl. voor links naar de sites van bands en andere activiteiten van Ojc Wat jang?!?. Expositie Martin Arens Venraynaar Martin Arens expo seert tot 25 november in het stad huis van Eindhoven. Arens heeft de expositie samengesteld naar aanleiding van het feit dat hij na veertig jaar overheidsdienst gebruik maakt van het pre-pen- sioen. "Omdat ik deze week afscheid neem van de gemeente Eindhoven leek het mij aardig een andere kant van mijzelf te laten zien. In mijn vrije tijd heb ik mij namelijk bezig gehouden met tekenen, schilderen en het maken van keramiek. Vandaar dat ik een deel van mijn werkstukken expo seer in het stadhuis van Eindho ven. Het werk dat ik tentoonstel bestaat uit houtskooltekeningen, pentekeningen en softpastelschil- derijen. De expositie is te bezich tigen tot 25 november en de bezoektijden zijn de openingstij den van het stadhuis. Onder het motto Boer zuukt vrommes, gebaseerd op het enigs zins gelijknamige televisiepro gramma, ging Frank van Houdt tij dens de Hazepaeper in Schouwburg Venray op zoek naar zijn 'Assepoester'. Met een gevon den schoentje ging hij al passend aan vele voetjes voorbij op zoek naar de schoonheid die het was verlóren- Uiteindelijk was het Anouk Boonhof die de schoen paste. Frank van Houdt en Anouk Boon hof werden vervolgens officieel het Boerenbruidspaar van carna valsvereniging De Piëlhaas. Geflankeerd door de boerenfami lie werd onder leiding van de opperboer hun lijflied gezongen en gingen zij daarna meteen in ondertrouw. De bruidegom is in het dagelijks leven werkzaam als voorwerker bij bouwbedrijf Thijs- sen in Broekhuizenvorst en gaat de komende tijd door het leven als 'Frank de 15e blaag uut de naest van Giel van Houdt van Grüne Gradje en Marie Behet en van Bets Kusters van Wevers Grad en Natskes Nel, beije uut Veltum'. De bruid werkt als administratief medewerkster bij Xerox. Zij noemt zich deze carnaval 'Anouk die witte van Giel Boonhof Wim de Zandhaas en van Truuske 't moejste maedje van Bliërick'. Hun motto is Bo_re en Bo_rinne klaen en groeët, stap mit os ien d'n huwelijksboeët.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 14