'Dit was eens naar nooit meer van Anneke 'eters in vervulling 'BVV'27 belangrijk voor leefbaarheid' Frans Gielen jubileumprins Service rubriek iELEN MAAS Donderdag 17 november 2005 - Pagina 11 Vethouder Derikx (CDA) overleeft kwestie-Beemdweg "Er zijn in ons land wethou- voor kleinere vergrijpen aar huis gestuurd." De woor- envan PvdA-fractievoorzitter larcel de Groot zetten dins- agavond in de commissie uimte de toon voor de inmid- els uit de klauwen gelopen Iscussie over het bouwplan andeBeemdweg-Postbaan in 'anssum. Tot een motie tegen ethouder Jac Derikx (CDA) wam het niet, maar het nago van de wethouder en et college van B en W heeft oor deze kwestie wel een aar- '8e deuk opgelopen. De geplaagde wethouder etibc had het dinsdagavond Mar te verduren. Eerst kreeg hij mdrie bewoners verwijten over aoral de gebrekkige verslagleg- ngvan de vorige commissiever- tdering, en daarna voelde ook de olitiek hem nog twee uur lang ''hemd van het lijf over de door college van B en W gevolgde 'cedure voor het bouwplan 'mdweg-Postbaan. Want die tdient volgens de politiek zeker ttdeschoonheidprijs. De partij- verwijten Derikx een gebrekki- communicatie, zowel naar de woners van de twee straten als arde politiek toe. Hij had ope- :r moeten zijn en veel eerder E' een deel van de informatie °r het bouwplan naar buiten °cten treden. Ook de verslag- Sging van de bijeenkomsten is 'Sens de fracties niet adequaat beurd, waardoor de kwestie CGI "kwaad tot erger werd, de ver- icht '^mgen met een aantal bewo- R erg onder druk kwamen te en het draagvlak voor het '"Wplan tot beneden het nul- daalde. Want als één ding lelijk is, dan is het dat de 'Wonenden boos zijn op de Neente Meerlo-Wanssum en in de steek gelaten voelen. NIET BLIJ [at is er aan de hand? Project- Wikkelaar Th. Vissers wil op 'stuk grond tussen de Beemd- weg en de Postbaan zeventien woningen bouwen. Het is de bedoeling de wijk te ontsluiten met een doodlopende weg vanaf de Beemdweg. De meeste omwo nenden zijn echter allerminst blij met het plan. Sommigen hebben grote moeite met de toename van het verkeer, of de afname van het groen en de privacy, anderen ver liezen een groot deel van de ach tertuin die ze in bruikleen van de gemeente hebben. Burgemeester en wethouders willen echter graag meewerken aan het plan, omdat in Wanssum -_ru_het in de ijskast zetten van het ambitieuze haven- en woningbouwproject Het Nieuwe Wanssum- behoefte is aan tachtig woningen en andere locaties niet voorhanden zijn. De bewoners zijn^niet tegen het bouwplan, maar hebben wel bezwaren tegen het aantal wonin gen, de hoogte ervan en de plaats waar ze gebouwd worden. Waar ze vooral moeite mee hebben, is dat de gemeente hen slecht en vooral te laat heeft geïnformeerd over het woningbouwplan in hun achtertuin. STEKEN LATEN VALLEN Een mening die wordt gedeeld door de politieke partijen. En zeker door oppositiepartij PvdA. "De wethouder heeft flinke ste ken laten vallen en dat is jammer. Dat is mijn conclusie", oordeelde PvdA-fractieleider De Groot. Een conclusie die door een meerder heid van de partijen werd gesteund. Want het hele informa tie- en communicatietraject is 'gebrekkig' verlopen, stelde Carla Brugman-Rustenburg (PK Meerlo- Wanssum), die zich afvroeg waar om de wethouder zo 'krampach tig' met het bouwplan is omgegaan. "Er zijn in de hele pro cedure fouten gemaakt. Door de wethouder, door het college en de ambtenaren. Hij had eerder aan de noodrem moeten trekken, maar is toch doorgegaan. Waarom heeft-ie niet eerder toegegeven dat er fouten zijn gemaakt?" Zij legde de zwartepiet voor een deel ook bij projectontwikkelaar Th. Vissers uit Wanssum, die ondanks alle weerstand toch 'als een die- seltrein doorgedenderd is'. Alle partijen waren het met de PK eens dat een betere verslagleg ging van gesprekken tussen de ambtenaren en/of het college van de gemeente en derden gewenst is, zodat je niet verstrikt raakt in een welles-nietesverhaal, zoals nu gebeurd is. Ook moeten de toezeggingen die door het college en/of de ambtenaren gedaan worden, schriftelijk bevestigd worden. Om te voorkomen dat verhalen een eigen leven gaan leiden en je niet meer wie wat gezegd of beloofd heeft. Maar de informatie moet vooral eerder in de openbaarheid komen, vonden alle fracties. "Zodra een plan tot ontwikkeling komt, dan moet er meteen een reactie naar de belanghebbenden gaan", stelde CDA-fractievoorzit ter Jan Kuijpers. De grootste coali tiepartij vond het echter belangrij ker om te leren van de fouten en wilde - ook om haar wethouder uit de wind te houden- vooral naar de toekomst te kijken. Frac tievoorzitter Erik Tissen van GP'94 sprak van 'communicatie fouten' en vond dat de wethouder zich voortaan opener moet opstel len. "Dit moet de laatste keer zijn geweest. De informatie moet tij dig naar buiten komen." WD'er Bert Cremers vatte zijn eindoor deel kernachtiger samen. "Dit was eens maar nooit meer!" Marcel de Groot was het meest kritisch met zijn conclusie dat 'de wethouder in dit dossier onvol doende heeft gefunctioneerd'. "Dit was inderdaad eens maar nooit meer. We kunnen een dui delijk afkeurende conclusie trek ken over dit dossier." Maar hij had niet de behoefte om zijn kritische houding jegens de wethouder om te zetten in een motie. JUISTE PROCEDURE Wethouder Derikx bleef, ondanks alle verwijten die hij naar zijn hoofd geslingerd kreeg, van mening dat hij de procedure op de juiste wijze gevolgd heeft. Natuurlijk erkende hij ook wel dat een aantal dingen 'achteraf beke ken beter hadden gekund', maar in grote lijnen staat hij nog steeds achter de door de gemeente gevolgde procedure. Hij wilde zich niet verschuilen achter de rug van de ambtenaren, maar zal wel met een aantal van hen in gesprek gaan om enkele zaken die hij dinsdagavond te horen kreeg te verifiëren. Derikx verklaarde in zijn ogen voldoende met de bewoners gecommuniceerd te hebben. "Er zijn een aantal momenten geweest waarop inhoudelijk overleg heeft plaats gevonden. Ik heb hoor en weder hoor toegepast, open gesproken en ben de gemaakte afspraken altijd nagekomen. Dan heb ik het over de procedure, en niet over de inhoud van het bouwplan. Want daarover verschillen we met een aantal bewoners gewoon van mening. Inhoudelijk blijven we gewoon tegenover elkaar staan. Maar ik zou niet weten wat ik meer zou kunnen doen qua pro cedure. Maar qua inhoud hebben de bewoners niet gehoord wat ze wilden horen. Dat is ook duide lijk." Om de impasse te doorbreken, beloofde de wethouder binnen kort een afspraak maken met Jan Lensen en Jan van der Heijden, die namens de ontevreden buurt bewoners het woord voeren, om de plooien glad te strijken. Ook vertelde hij dat projectontwikke laar Vissers 'niet blij is' met de opdracht waarmee de gemeente hem na de discussie in de vorige vergadermg van de commissie Ruimte heeft opgezadeld. En die opdracht luidt: minder huizen, lagere en betaalbare huizen, een betere verdeling van de parkeer plaatsen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd. "Het bureau BRO en de gemeente gaan het plan bekijken en aanpas sen, zodat Vissers kan aangeven wat hij ervan vindt." Wordt onge twijfeld vervolgd... Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op •dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en vgn 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese .vrijwilligersgids.nl P' jreekbeurt voor school inspiratie voor eigen bloemenwinkel De Meerlose Hoofdstraat is Inds vandaag (donderdag) peer een aanwinst rijker. In iet pand van De Schoester ►pent de twintigjarige Anne- e Peters uit Meerlo vanmid- ag om 16.00 uur een eigen loemenwinkel. Morgen en j aterdag houdt de jongste "nderneemster van Meerlo pen huis. Met de opening van haar eigen :el gaat voor Anneke Peters :q droom in vervulling. Als kind ze al altijd geïnteresseerd in :men en de natuur. Dat werd eens extra aangewakkerd in ze in groep acht van de iisschool Megelsheim een :ekbeurt hield over de exclu- ieve bloemsierkunst van haar uw Han Hanckmann. "Ik reeg van Han alle medewerking a mocht zelf een bloemstuk laken. Door die spreekbeurt en gene wat ik allemaal zag in de fel van de buurvrouw, is interesse in de bloemsier- inst alleen maar groter gewor den", vertelt Anneke enthousiast. OPLEIDING Het bloemstukje dat ze toen maakte, gaf ze na afloop aan de leerkracht. Of ze daardoor ook dat hogere punt heeft gekregen, kan ze zich niet meer herinne ren. Bovendien werd ze geïnspi reerd door haar nicht in Escharen die ook een bloemenwinkel heeft. Via het Dendron College in Horst kwam ze terecht op de Helicon opleidingen in Nijme gen. Daar volgde ze met plezier en succes de driejarige opleiding bloemsierkunst. Tijdens die opleiding liep ze stage bij onder meer September in Venray, de Kogeldistel in Hegelsom en bij Bloemsierkunst Simone in Seven- um, waar ze de fijne kneepjes van het vak leerde. Na haar stage ging ze daar ook aan het werk. In de periode dat Simone Lenssen zwanger was, runde Anneke de bloemenwinkel zo goed als alleen. "Ik heb daar erg veel erva ring opgedaan en alles kunnen doen wat je in een bloemsier kunst winkel maar kunt beden ken. Toen begon bij mij al het idee te leven om ooit een eigen zaak te beginnen", vertelt Anne ke Peters. Dat ze die ambitie heeft, komt volgens haar ook omdat ze geboren is in een ondememersgezin. Haar ouders Jan en Anny Peters runnen in Meerlo een textielwinkel en een woninginrichting. "Het onderne men is ons met de paplepel inge geven. Het zit in ons bloed. Ik heb nu van mijn hobby mijn beroep gemaakt en met de ope ning van de winkel gaat een droom in vervulling", zegt ze. WINKELPAND Die wens kon in vervulling gaan aan de Meerlose Hoofd straat, waar het winkelpand van De Schoester al enige tijd leeg staat. Eigenaar Jan Verheijen reageerde enthousiast op de vraag van Anneke, en korte tijd later werden de plannen voor een eigen bloemenwinkel uitge werkt. Met hulp van haar ouders en kennissen en haar vriend Pas- Meerlo's jongste onderneem ster Anneke Peters bij baar win kel. cal Vissers, heeft Anneke de afge lopen weken hard gewerkt om haar winkel in te richten. Waarbij ze ook de nodige adviezen kreeg van haar vroegere baas en collega Simone Lenssen uit Sevenum. Vandaag gaat de winkel open en kunnen de mensen uit Meerlo en omgeving een kijkje komen nemen. Bloemsierkunst Anneke heeft een groot assortiment aan snijbloemen, boeketten bloemstukken, kamerplanten en woonaccessoires en een klein assortiment aan buitenplanten. Vrijdag en zaterdag is het open huis: vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. En vanaf volgende week is de winkel wekelijks open van dinsdag tot en met vrij dag van 9 30-12.30 uur en van 13.30-18.00 uur en zaterdag de hele dag van 9.30 tot 's middags 16.00 uur. Blitterswijckse voetbalclub wil op huidige locatie blijven De dorpsraad van Blitters wijck wil dat sportaccommo datie 't Hoogveld en voetbal club BW'27 behouden blijven voor het dorp. Secretaris Sjaak Sluiters ziet op de huidige locatie liever een nieuw sport park verrijzen, een accommo datie zoals sportpark De Moet in Merselo. "Een multifunctio nele, moderne accommodatie waarvan meerdere clubs uit het dorp gebruik kunnen maken. Naast de brede school is zo'n accommodatie van groot belang voor de leefbaar heid in ons dorp." Tijdens de presentatie van de notitie die een stuurgroep over de toekomst van de buitensportver enigingen in Meerlo-Wanssum heeft opgesteld, vertelde Sluiters de leden van de commissie Bur gers niets te zien in het toekomst visie die voor de Blitterswijckse voetbalvereniging wordt geschetst. Hij is bang dat een gezamenlijk sportpark voor Wans sum, Meerlo en in de toekomst wellicht ook Blitterswijck ten koste gaat van de saamhorigheid en de leefbaarheid in Blitterswij ck. "In de dorpen Meerlo en Wans sum zijn de afgelopen jaren mil joenen geïnvesteerd in sportac commodaties. Blitterswijck heeft alleen sportaccommodatie 't Hoogveld en een bloeiende voet balvereniging. Het advies van de stuurgroep betekent een sanering van onze sportaccommodatie en een sterfhuisconstructie voor onze bloeiende voetbalvereni ging." Sluiters vindt het dan ook prima dat het bestuur van BW'27 er vooralsnog duidelijk voor kiest om zelfstandig verder te gaan. BW wil op het huidige sportpark blijven en niet gebruikmaken van een geheel nieuwe accommodatie aan De Helling in Wanssum. Op deze locatie moet een nieuwe sportpark komen voor de voetbal verenigingen in Meerlo en Wans sum. Maar BW wil voorlopig niet bij deze twee clubs aanschuiven, en van een fusie is al helemaal geen sprake. "Ik heb nooit in de stuurgroep aangegeven dat BW'27 in deze constructie wil gaan meedraaien op een nieuw sportpark aan de Helling. Ik heb voortdurend gewezen op de financieel aantrekkelijke mogelijk heden voor aanpassing van sport accommodatie 't Hoogveld in Blit terswijck", aldus voorzitter Hans Speijcken. BW wil best samen werken, maar wil niet naar de Helling vertrekken. Wél gaat het bestuur van de club binnenkort in overleg met SV United over het uitwisselen van jeugdspelers om de teams beter ingevuld te krij gen. Ook de voetbalclubs van Tien- ray en Swolgen verkennen momenteel of ook zij samen één accommodatie kunnen betrek ken, eventueel samen met tennis club 't Löbke. Voor deze clubs wordt gedacht aan een nieuw sportpark tussen beide dorpen, op het huidige sportpark Kerke- bos van Swolgense Boys. UITKOMSTEN ONDERZOEK De conclusies staan in het onderzoek dat de voetbal- en ten nisclubs in Meerlo-Wanssum heb ben gedaan. Het overleg heeft er al toe geleid dat de voetbalvereni gingen op allerlei manieren samenwerken en bereid zijn hun krachten te bundelen, zonder dat van een fusie sprake hoeft te zijn. Meerlo en Wanssum hebben ook een fusiecommissie geformeerd om te onderzoeken of en hoe de twee clubs het beste kunnen opgaan in een nieuwe vereniging. De selecties van de twee clubs zijn vanaf dit seizoen al gebundeld tot een standaardteam onder de naam SV United en de jeugdafde lingen werken al langer samen. De clubs wisselen jeugdspelers uit, zodat de jeugdteams genoeg spelers hebben. Meerlo en Wans sum willen zo snel mogelijk naar een nieuwe accommodatie, om de voordelen van de samenwer king nog beter te benutten. Geko zen wordt waarschijnlijk voor het Meerlose sportpark Bergsbos, omdat de kosten van dat sport park het laagst zijn. Meerlo en Wanssum hopen in de toekomst gebruik te kunnen maken van een nieuw sportpark aan de Helling. IDEAALPLAATJE Het 'ideaalplaatje' dat Henri Elbersen van het Huis van de Sport Limburg namens de stuur groep maandagavond aan de leden van de commissie Burgers presenteerde, ziet er als volgt uit. Eén locatie in Swolgen, waarvan Swolgense Boys, TOP'27 en ten nisclub 't Löbke gebruikmaken (geschatte kosten 476.000 euro), één locatie aan de Helling in Wanssum voor SV United, W Wanssum en eventueel BW'27 (geschatte kosten 1.950.000 euro, exclusief de aankoop van grond) en één locatie in Wanssum voor de postduivenvereniging, motor crossclub, zwembad De Broek- berg en de tennisclub (kosten nog onbekend). Volgens Sjaak Sluiters van de Blitterswijckse dorpsraad kunnen Meerlo en Wanssum beter komen voetballen op sport park 't Hoogveld van Blitterswij ck. Het sportpark ligt weliswaar minder centraal, maar de aanpas sing kost slechts zes ton. Tennisclub De Gagel, gevestigd op sportpark De Broekberg, wil net als BW'27 voorlopig blijven zitten waar ze zit vanwege de 'ideale ligging'. De voetbalclub van Geijsteren, die één senioren team en een veteranen heeft en waarvan de jeugd voetbalt in Oos trum, zag niet veel heil in deelna me aan de stuurgroep. De club wil het liefst op haar eigen (recre atieve) manier op de huidige loca tie in Geijsteren blijven voetbal len. POLITIEK POSITIEF De politieke partijen konden zich in grote lijnen wel vinden in het maandag gepresenteerde toe komstbeeld. Ze respecteerden unaniem het besluit van BW om voorlopig zelfstandig te blijven. Natuurlijk is er nog heel veel onduidelijk en zal de financiering van de plannen nog een zware dobber worden, maar de stuur groep, die bestaat uit vertegen woordigers van de voetbalclubs en de tennisverenigingen uit de gemeente, kreeg van alle fracties het groene licht om door te gaan met de toekomstplannen voor de buitensport in Meerlo-Wanssum. Henri Elbersen waarschuwde de politiek nog niet alleen te kijken naar de financiële kant van het verhaal. De discussie mag niet alleen gaan over de goedkoopste optie, maar er moet naar de beste oplossing voor de lange termijn gekeken worden, aldus de voor zitter van de stuurgroep. In 2006 komt het onderwerp opnieuw aan de orde en dan zal ook de politieke besluitvorming over de plannen plaatsvinden. Concert Bijdrage vogelshow Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. krijgt van het college van B en W een sponsorbijdrage van 125 euro voor de organisatie van haar vogelshow met minibraderie. De Algemene Nederlandse Bond van Vogelhouders heeft de Limburgse kampioenschappen 2005 toege wezen aan de vogelvereniging. Het evenement vindt plaats van 16 tot en met 18 december 2005. In totaal stellen tijdens deze show driehonderd Limburgse vogellief hebbers hun vogels tentoon in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Daarnaast wordt in 't Brugeind een minibra derie gehouden. In 1996 vond een soortgelijk evenement plaats in het kassencomplex van Hend- rickx in Wanssum. Volgens de gemeente heeft de vogelshow met minibraderie 'een positieve uitstraling voor de gemeente en past het evenement binnen de kaders van het sponsorfonds'. Frans Gielen is vrijdagavond in een bolvol gemeenschapshuis in Wanssum uitgeroepen tot prins IV van De Wiendbuul. De Wans- sumse carnavalsvereniging viert dit jaar haar 5x11-jarig jubileum en voor het eerst kwam de prins dit jaar niet uit de Raad van Elf of het bestuur van De Wiendbuul. Frans Gielen is 47 jaar, getrouwd met Marga van der Zandt en ze hebben twee kinde ren: Jan (18) en Marieke (14). Hij is vrachtwagenmonteur bij gara gebedrijf Scania-Beers in Heijen en is lid van Fanfare Concordia en de Wanssumse band Ondiep, de Prins Frans IV (Foto: Angelique Heidens). Hop-swingband in Vierlingsbeek en joekskapel De Wiendzak. Vanaf 1971 is hij actief in het car- navalsgebeuren en in 1993 was hij jeugdprins van De Wiendbuul De afgelopen jaren deed hij stee vast mee aan ae optocht, als een ling of samen met iemand anders. Zijn adjudanten zijn Wim Lensen en Sjaak Gielen. De nar is Hans van Peer. De lijfspreuk van Frans IV is 'Mit de raod van ellef en de Wiendzak veurop, werd dizze car naval hieëlemol top'. Het Pastoor Kemmerekoor uit Geijsteren verzorgt op zondag 20. november de hoogmis van 10.00 uur. Een concert als verjaardags cadeautje voor de geestelijk advi seur van het koor, pastoor Wim van Kempen, die de afgelopen week zijn 80ste verjaardag vierde. Het koor zingt de Missa Brevis in C van Charles Gounod en natuur lijk zijn er nog enkele feestelijke liederen, zoals het Laudate Domi- num van Ad Voesten, te beluiste ren. Het koor staat deze keer onder leiding van Ivonne Kuiper, die sinds een jaar ook dirigent is van het kerkkoor. De begeleiding is in vertrouwde handen van Hans van den Eijnden. Werkbezoek Geijsteren Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum brengt donderdagavond (van avond) een werkbezoek aan Geijs teren. De vergadering begint om 20.00 uur in zaal De Kei. Er wordt onder meer gesproken over de (verkeers)veiligheid in het dorp, de brede school en de dorpsraad.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11