plus een kunstwerkje cadeau bij abonnement bibliotheek Gé Reinders De bibliotheek: loop eens binnen en laat u verrassen! de Roermondse liedjesschrijver Neem nu een jaarabonnement bij de bibliotheek en profiteer van drie maanden extra. Bovendien krijgt u bij inschrijving een exclusief kunstwerkje cadeau van kunstenaar Giotta Tajiri. Het afsluiten van een abonnement bij de bibliotheek is nu extra voorde lig. U krijgt drie maanden helemaal gratis. Een abonnement is maar liefst 15 maan den geldig in plaats van 12 maanden. En dat is nog niet alles... Speciaal voor deze actie ontwierp kunstenaar Giotta Tajiri twee stijlvolle kaarten, een waar kunstwerkje. Hierop staan unieke gedichten van Frans Pollux, stadsdichter van Venlo en Bas Rompa, dichter uit Weert, die zij exclusief voor deze actie maakten. Met een abonnement bij de bibliotheek verrijkt u uw leven met de nieuwste romans, boeken vol informa tie, actuele tijdschriften, sfeervolle cd's en spannende dvd's. Of geniet van de nieuwste trend: luister- boeken. Met elke week nieuwe titels. Loop eens vrijblijvend binnen en ervaar onze service. Hier kunt u terecht met uw vragen en krijgt u een antwoord dat bij u past. Vanzelfsprekend met vragen over boeken en auteurs. Maar ook met vragen over uw werk, hobby of studie. Indien mogelijk krijgt u direct een antwoord. Lukt dit niet dan wordt de vraag binnen vijf werkdagen beantwoord. Dus met vragen over een vakantieland, de belastingen, een wettekst, een cao, een automerk, een kunstenaar of andere vragen: in de bibliotheek weet men raad! Bij de bibliotheek staat er altijd een medewerker klaar om u te helpen. En dit alles voor een spotprijs. Want voor de prijs van één goed boek heeft u al een abonnement. Wat dacht u van de naderende feestdagen als Sinterklaas en Kerst? Geef eens een abonnement cadeau, een origineel en inspirerend idee. De voordeelactie is van maandag 14 november tot en met zaterdag 31 december 2005 in de bibliotheken van Noord- en Midden Limburg. De gouverneur van Limburg geeft het startsein voor deze actie in de bibliotheek in Maasbree. Laat u verrassen! dvd's, boeken, luisterhoeken, internet, muziek, lezingen, cursussen, ontmoetingsplaats, 24 uur bereikbaar, cd-rom's, al@din en nog veel meer! Waarom lid worden? Pak deze kans! ga snel naar de bibliotheek in uw woonplaats of gemeente. provincie limburg Mijn persoonlijke Top 3 ziet er als volgt uit: PEEL EN MAAS Donderdag 10 november 2005 - Pagin; pE Drie maanden gratis Asmae Bourimi (17 jaar). Lezen helpt heel goed voor je taal, jé leert veel nieuwe woor den en zinnen. Ik merk aan mijn jongere broertjes, die minder lezen dan ik toen ik zo oud was als zij, dat Nederlands voor hen lasti ger is. Zij zitten veel vaker achter de compu ter en lezen niet zoveel. Lezen vind ik heer lijk. Vroeger las ik een boek per dag, vooral spannende boeken. Al zit de kamer vol men sen, ik heb ik nergens last van. Als ik lees leef ik me helemaal in en hoor en zie ik niets. Tja", voegt ze eraan toe met een lachje, "Soms is dat niet gezellig voor anderen. Ik kan niet anders." Anneke en Vera Ronteltap (49 en 16 jaar) Vera: "Als je leest vul je het zelf in. Lezen is hetzelfde als een film, maar anders. Je maakt je eigen film, je droomt lekker weg en het is niet voorgekauwd". Anneke kan ook van de fysieke verschijningsvorm van boeken genie ten, van een mooie uitgave. "Ik kan me niet voorstellen dat ik boeken van het computer scherm zou lezen. De serie van Privé Domein is zo mooi. Die boeken moest je vroeger nog opensnijden. Uit die serie zijn ook de memoi res van Paustovski. Zijn beschrijvingen over het Russische landschap zullen mij altijd bij blijven. Schitterend. Nelly Baaijens (49 jaar). Tegenwoordig lees ik graag medische boeken met een verhaal. Het afgelopen weekend heb ik nog zitten huilen bij een boek. "Jamie: de wedstrijd van zijn leven" over een jongen die kanker heeft. Het is geschreven door zijn moeder, Tonny van Boxel. Heel aangrijpend. Ik heb het doorge geven aan mijn dochter en ook bij haar kwa men de tranen toen ze het las. Ik snuffel graag tussen de medische boeken, verhalen over mensen, over leven en dood. Dat fasci neert mij. Een boek kan mij niet dik genoeg zijn als ik eenmaal in het verhaal zit. Verder vind ik zogenaamd zweverige boeken inte ressant, over paranormale zaken. Ik heb de boeken van het medium Char gelezen. Dit soort boeken staat bij de informatieve boe ken. Vroeger keek ik daar nooit, maar ik heb ontdekt dat ze heel boeiend zijn. - U houdt van lezen, muziek en film - U wilt een groot aanbod voor weinig geld - U wilt graag bijblijven - U mag altijd ruilen - U wilt graag prettig geholpen worden door deskundig personeel Ik ben een frequent bezoeker van de bibliotheek en kom als mijn programma het toelaat eens in de 3 weken nieuwe boeken uitzoeken. Ik lees met name spannen de Engelstalige boeken. Daarnaast lees en koop ik regelmatig gedichtenbundels. Geen leesboeken, deze leen ik van de bibliotheek. Daarnaast komt het toch nog regelmatig voor dat ik te laat ben met het terugbrengen van de boeken en ik boete moet betalen, ik zie dit dat maar als een extra impuls voor de bibliotheek, wellicht kunnen zie hiervan leuke dingen doen. Ik ben wel nog van de generatie die perse een tastbaar boek ter beschikking wil hebben. Over de virtuele diensten van de bibliotheek weet ik nog te weinig, een oordeel kan ik daarom niet geven. Op de vraag waarom mensen lid zouden moe ten zijn van een bibliotheek kan ik antwoorden dat men hier de hele literatuur wereld ter beschikking heeft. Gesubsidieerd door: 1. John Le Carre - Smiley's 2. Victoria Blake - - Bloodless shadow 3. Suzanne Chazin - The fourth angel

Peel en Maas | 2005 | | pagina 8