Medailles voor taek wondoka's Lisa Dreesens dicht bij EK Aquarius Praktijk voor NEI en reiki Judoka's in de prijzen Bridge in Venray e.o. Niets! PEEL EN MAAS Donderdag 10 november 2005 - Paging EN KBO Venray KBO Venray houdt op woensdag 16 november haar maandelijkse wan deling voor ouderen Deze keer gaat de wandeling door het Makkengebied op de Smakt- Vertrek vanaf de Kemp haan om 13 30 uur. Degenen die beschikken over een auto worden verzocht deze mee te brengen zodat voldoende vervoer gewaarborgd is. Op woensdag 28 december houdt KBO Venray-kom een bustocht in het teken van de kerstsfeer. Vertrek is om 8.15 uur vanaf de Kemphaan. De bus tocht voert naar Vaals. Daarna gaat het via de Himmelsleiterroute naar het plaatsje Losheim. Hier wordt een permanente tentoonstelling van kerst stallen bezocht. Via de Eifel met even tueel een korte stop in Monschau voert de reis terug naar Venray waar de bus om ongeveer 19 00 uur aan komt. Aanmelden voor 15 december bij mevrouw v. d. Voort via tel. (0478)588691 of de heer de Klerk via tel. (0478)585132. KW Het KW houdt op dinsdag 15 november bloemschikken. Het jj bloemschikken wordt door bloemen- huis September verzorgd. Zelf een snoeischaar meebrengen Men kan zich tot zaterdag opgeven bij Agnes. Match Het activiteitencentrum voor oude ren van De Kemphaan is op zoek naar een vrijwilligers voor de vacature gas- tvrouw/-heer. De vacature omvat het ontvangen van bezoekers, koffie en thee zetten, de bezoekers voorzien J van een consumptie en innen van Igeld, schoonmaken na afloop van een activiteit. Verder wordt van de vrijwil- J liger verwacht dat hij klantvriendelijk is, graag met ouderen omgaat en zich aan de gemaakte afspraken houdt. 2 Wie geïnteresseerd in het vacature aanbod van Steunpunt Vrijwilligers- 4 werk Venray - Match kan kijken op www.vrijwiUigerswerkvenray.nl. (Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray - Match is gelegen aan de Marktstraat 8 in Venray. Omroep Venray -1 n n n n •l n n '4 ll O "t Zandakker Gilde Sint Jan y Elke woensdagavond wordt er tra ditioneel geschoten om de Winter competitie 2005-2006 in het Trumke. Vanaf 20.00 uur is men van harte wel kom om mee te doen. Zondag 13 novejnber wordt er deelgenomen aan de intocht van Sint Nicolaas in Ven ray. De samenkomst is om 13-30 uur op het parkeerterrein nabij het nieu we gemeentehuis Om 13 45 uur staat het gilde gereed in de Dokter Poels- straat. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 december bouwt het gilde een kerst stal in het centrum van Venray. De Springplank n Donderdag 10 november bordspel- letjes voor de kinderen van de groe- I pen 4 en 5. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt er van tafel naar tafel gerou leerd. Mens erger je niet, Galgje en dergelijke worden gespeeld. Aanslui tend programmavergadering voor de leiding van de donderdaggroep. (j Maandag 14 november van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van groep 3- Aan de orde komen KIM-spe- len als voelkim, proefkim, hoorkim, r ruikkim en zienkim. Dinsdag 15 november clubavond voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de school verlaters. Van 18 30 tot 20.00 uur wordt er onder leiding van Jan van Ochten een quiz gehouden. De ken nis van de deelnemers wordt op ver schillende terreinen getoetst. Donderdag 17 november bingo voor de kinderen van de groepen 4 en 5. WB De WB houdt gemeente-excursies. Op dinsdag 15 november is de excur sie voor groep 1 en op donderdag 17 november voor groep 2. Bijeenkomst is om 14.00 uur bij het gemeentehuis BC 2002 RV Op de vierde zitting van de club competitie van BC 2002 RV behaal den Corrie Hartong en Nellie Bex- kens de eerste plaats in de hoge lijn met 64,38 procent. Tweede waren Nel Houben en Toon Stiphout met 57,81 procent. De derde plaats was voor Mia Koopman en Annie Cler- monts met 56,88 procent. De win naars in de rode lijn waren Coby Driessenen Nelly Jenneskens met de mooie score van 60 procent. De tweede plaats was voor Annemie Vossen en Doortje van Melick met 57,89 procent en de derde plek was voor Nellie Schrooten en Maria Vloet met 55,79 procent. Overloonse Bridgeclub De Overloonse Bridgeclub heeft een bridgewedstrijd gespeeld. In de gele lijn was de eerste plaats voor Toon den Brok met Jack Huis met 61.17 procent. Mathieu en Gerda Crooijmans waren tweede met 60.42 procent, gevolgd door Riet Willems en Maria van Boekei met 58.75 pro cent. In de rode lijn waren met 58,67 procent Jo Kok en Johanna Manders de winnaars. Frans van Heuvel en Tony Jansen bezetten de tweede plek met 56.67 procent en derde waren Ria Geurts en Marijke Revet met 54 50 procent. Bridgeclub Venray Na twee speelavonden is er nog weinig tekening in de strijd. De onderlinge verschillen zowel aan de top als in de onderste regionen zijn nog erg klein. In de gele lijn waren Agnes Bloemen en Jan Simons met ruim 65 procent de sterkste van het veld. Zij werden gevolgd door Annie Boekholt met Emelie Kuiper en Annie Rottgering met Toos Willems. In de rode lijn wist gelegenheidspaar Greet- je Gielen met Doke Verheijen ieder een achter zich te houden. Wil Gielen bleef met Frans Seuren dicht in de buurt van zijn echtgenote. Riet Man ders met Mia Koopmans en Tineke Meurs met Marga Steemers deelden de derde plaats. In de groene lijn was het een complete damesaangelegen heid. Mieke Custers met Nelle Pey- nenborgh, Miets Bisscheroux met Hilde Kooien en Corrie Borssen met Cisca Voss vormden de topdrie. De Kemphaan Het was bij bridgesoos De Kemp haan volle bak met 37 paren. In oran je was de eerste plaats voor Jeanne Korsmit en Jac Huijs met 60 procent Op de tweede plaats met 58,33 pro cent eindigden Henny Alkemade en Ger Claessens en derde waren met 57,92 procent Truus Buijssen en Ali Overbeek. In rood waren Nellie Bex- kens en Leny Spekhorst de winnaars met 65,83 procent. Tweede met 62,92 procent waren Josephine Phi- lipsen en Nelly van Vegchel en de derde plaats met 61 procent ging naar Jo de Backer en Toon van Vegchel. In groen was de eerste plaats voor Cor rie van de Mortel en Gemma van Win kel met 67,92 procent, op de tweede plaats met 62,92 procent eindigden Zus Verschuiten en Tonny Wijnho ven, gevolgd door Jo Linders en Wim SPIO heeft in Dordrecht de Grand Prix gezwommen. Tijdens deze wed strijd konden de Nederlandse top zwemmers zich nog kwalificeren voor de Europese Kampioenschap pen in Italië. Van SG Noord-Limburg kwam SPIO zwemster Lisa Dreesens uit op drie zwemslagen. Ze moest als lid van het Nederlandse Jeugdselectie- team op deze wedstrijd haar tijden halen. Lisa Dreesens (1991) zwom op de eerste dag de 50 meter vlinderslag in 0.29.95 en Dreesens daarmee nog een kleine seconde verwijderd van de limiet die voor de jeugd geldt voor deelname aan het Europese Jeugd Kampioenschappen deze zomer in Spaftje. Verder zwom Dreesens op de eerste dag de 100 meter vrije slag waarmee ze achtste werd bij de jeugd. Op de tweede dag zwom Dree sens de 100 meter vlinder, 's Morgens in de serie zwom 1 07.84 en in de middag finishte in de jeugdfinale in een tijd van 1.06.01. Zij eindigde hier mee als tweede bij de jeugdzwem- mers (1990/1991) en als zevende in het all in klassement. Ook met deze tijd zit ze nog slechts 1 seconde boven de EJK- limiet. Komend week end zal ze in Amersfoort onder bege leiding van bondcoach Marcel Wouda nog verder aan de techniek van de vlinderslag werken om dit doel te kunnen verwezenlijken. Ook tijdens de Lange afstanden wedstrijd in Deur- ne zijn prima prestaties geleverd Zowel Inge Arts 200m vlinderslag, als Dion Dreesens 1500m vrije slag zwommen een Nederlandse limiet. Arts zwom de 200m vlinderslag in 2.41.48. -2.52 seconden. Dion Dree sens zwom voor het eerst de 1500m vrije slag en bleef met zijn tijd 19-35.47 ruim 28 seconden onder de Nederlandse limiet. Ook de andere zwemmers hebben prima prestaties geleverd. De uitslagen: 400m vrije slag: 1) Inge Arts 5.00.94, 4) Kelly Agterberg 5-37.95, 1) Maria Custers 5 57.40, 5) Bemadet- te Versegen 6.10.00, 3) Lori Leenen 6.17.30, 4) Freddy Harkx 6.24.68, 2) Lisa Peeters 6.41 90, 2) Jelle Crooy- mans 5.12.96, 1) Alec Ebskamp 5.27.115) Thijs Quaedvlieg 5 53.43, 1) Alex Bos 6.12.95 800m vrijeslag: 1) Kimberly Teunis- sen 10.59 12. 1500m vrije slag: 1) Dion Dreesens 19.35.47, 2) Geoff Ebskamp 20.22.32. 400m wisselslag: 2) Cyril Landstra 6.34.29, 1) Alec Ebskamp 5.54.82, 2) Jelle Crooijams 6.19.11 200m vlinderslag: 1) Inge Arts 2.41.48, 1) Minke Janssen 2.52.57, 5) Rambags met 62,08 procent. NRBC Venray De eerste avond van de tweede competitieronde 2005/2006 is gespeeld. In de gele lijn was de eerste plaats voor Truus Bollen en Piet Vos met 59,72 procent, gevolgd door Joan Hinssen en Jan Stiphout met 55,90 procent. Leon Bollen en Peter de Groot waren derde met 55,21 pro cent. In de rode lijn waren Ron Gabe- ler en Jan Steinvoort de winnaars met 65.83 procent, gevolgd door Mia Koopman en Annie Visser met 65 procent. Nelly Camps en Sraar van Meijel bezetten de derde plek met 62,08 procent. In de groene lijn waren met 65,83 procent Martin Jans sen en Piet Rutten eerste. Mientje en Toon Jakobs werden tweede met 58,75 procent, gevolgd door Herma Darmstadt en Adri de Klerk met 53,33 procent. In de blauwe lijn ging de eer ste plaats naar Riet Blok en Betsie van de Sluis met 63 procent. Tweede waren Henk van Bergen en Cor Oost veen met 55,67 procent en Annet Timmer en George van Ham werden derde met 55,50 procent. BC Klavertje Vier Bridgeclub Klavertje Vier heeft de eerste avond van de herfstcompetitie gespeeld. In geel was de eerste plaats met 63 75 procent voor Yorgo Canli en Frank Comelissen, gevolgd door Ria en Kees van Son met 63 33 pro cent. Derde waren Jo Linders en Annelies Rooijakkers met 58,08 pro cent. In de groene lijn ging de eerste plek naar gelegenheidspaar Wilma Dik en Jo Kok met 62.08 procent. De tweede plaats was voor Helene Moree en Leny Spekhorst met 57.08 procent en de derde plaats was voor gelegen heidspaar Nel Frederix en Truus Kok. BC Common Sense Bridgeclub Common Sense heeft gespeeld in twee lijnen. In geel waren Annelies Rooyakkers en Martien ver heijen de winnaars met 58,85 pro cent. De tweede plaats was met 55,21 procent voor Jeanne Korsmit en Jac Huijs en derde met 54,17 procent waren Jo Linders en Jo Kok. In rood ging de eerste plaats naar gelegen heidspaar Thea Peters en Piet Linders met 62,50 procent, gevolgd door Truus en Sef Michels met 59,17 pro cent. De derde plek Diny was voor Diny Steegs en Huub Linders met 57,08 procent. BC Doublet Bridgeclub Doublet heeft een bridgewedstrijd gespeeld. In de gele lijn staken Henk Penninx en Frans Hendriks iedereen de loef af. Met ruim 63 procent eindigden zij als eer ste en komen daarmee in de top drie van de tussenstand. Tweede waren Ron van Gaal en Piet van Genugten en derde Corrie Hartong en Jan Hei- nekamp. In de rode lijn scoorden Nel lie Bexkens en Jan Kleeven goed, ze werden eerste met ruim 65 procent. Ze werden op de voet gevolgd door Tilly en Jan van der Heyden, die daar mee de koppositie overnamen in deze lijn. Derde werden Petra Heine- kamp en Gerard Linssen. Kelly Agterberg 3-18.97. Diplomazwemmen Veel kinderen zijn afgezwommen voor zwemdiploma A, B of C. Vooraf gaand aan het zwemmen draaiden de kandidaatjes warm op muziek in zwemsfeer die tevens wat van de spanning wegnam. Alle kandidaten zijn, na een grondige voorbereiding en drie keer testzwemmen, geslaagd. Geslaagd voor hun zwemdiploma A zijn: Aron Kleeven, Sam Pirlo, Justin Huberts, Ward Stiphout, Mieke Bek- kers-andusen, Sean Collett, Jeal van Gerven, Dj Bont, Imke Verheijen, Amy Wientjes, Benthe Hoex, Anne Hellegers, Eva Pepping, Lars Holtap- pels, Celine Puts, Sil Akkermans, Lisa Jenniskens, Marjan Demarteau, Sanne van de Mortel, Jessie Manders, Julia Theuws, Nikki Moorrees, Roel Camps, Lisanne Beurskens, Sofie Jeu ken, Luuk Withagen, Bart Kucharuk, Bjom Crienen, Amber Damen, Marco Bouten. Geslaagd voor hun zwemdi ploma B zijn: Imke Versteegen, Ralph Houben, Jules Derks, Mariska Koo nings, Amber Rommers, Anouk Thie- len, Jikke Hesen, Rowan Vergeldt, Steffie Peeters, Peter van Beek, Sjuul Verbeek, Wouter Lenssen, Sam Pirlo, Manouk Gibbon, Eefje Lemmen, Aron Kleeven, Aimy van Lin, Tren Baltus- sen, Jasper Vullings. Geslaagd voor hun zwemdiploma C zijn: Arjan Derks, Loek van Ooi, Erik Aerts, Dion Rats, Renske Willems, Tessa Yerzy- howski, Bart van der Zanden, Vera de Zwart, Jom Weys, Linda Schellekens. Kinderen die hun zelfredzaamheid en zwemvaardigheid op een plezie rige manier onder de knie willen krij gen kunnen komen zwemmen bij Spio Spio te bereiken op zaterdag van 7.30 tot 10.30 uur en van 11.30 tot 15.00 uur in de hal van zwembad de Sprank in Venray. Hier kan men ook terecht voor informatie over syn- chroonzwemmen, waterpolo en wed- strijdzwemmen. IShielen Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets •verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen I originele accessoires Keizersveld 55 Venray 0478-586200 www.autoghielen.nl Omroep Venray besteedt op zon dag 13 november in het programma Lokaal Extra aandacht aan de genomi neerden van de Venrayse Onderne mersprijzen. Presentator Leo Wilmot gaat met de genomineerden in gesprek over hun activiteiten. Het programma Lokaal Extra is in verband met Sinterklaas verplaatst naar een andere tijd, namelijk van 19 00 tot 20.00 uur. Op 13 november komen RichArt Kappers en Thuiszorg Noord Limburg aan bod. De overige genomineerden zijn: Tante Jet aan de Maas, Schouwburg Venray, Personato, Proefboerderij Vredepeel, Autobedrijf Gommans en de Wit, Stichting Kies Techniek, Knowhouse, V.d. Mortel Assurantiën. De Venrayse Ondernemersprijzen wordt uitgereikt op 5 januari 2006 en bestaan uit twee prijzen, de Loek Nelissenprijs en de Rabobank Publieksprijs. De Loek Nelissenprijs wordt toegekend door een jury die bestaat uit Jos Waals, Harrie Loozen, Jos Vervoort en Harry Clevis. De Rabobank publieksprijs wordt op de dag zelf bepaald door de aanwezigen in de zaal. Het thema voor dit jaar is ondernemen en samenwerken. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Primair Onderwijs De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio vergadert op donder dag 17 november vanaf 20.00 uur op SBO Focus aan het Groenewoltsepad in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte bezoeken. Wie deze vergadering bij wil wonen kan dit doorgeven via tel. (0478)516215 Mudhunters Een keer per maand zijn er geen tochten en rijden de mudhunters in het Venrayse. Deze training wordt altijd door een groot aantal leden bezocht en het gaat dan ook wat min der snel dan anders. Omdat er meer vraag was naar trainingen rond Ven ray is er besloten dit elke zondag te gaan doen. Een keer per maand met trainer en de andere keren als een inlooptraining. Er wordt altijd gestart om 9 00 uur vanaf de Sprank. Let op: Voor komende zondag is er een wijzi ging in het programma en de vertrek tijd Op www.mudhunters.nl vindt men naast de planning ook een aantal wetenswaardigheden van de vereni ging. Men kan zich vier weken aan sluiten en daarna beslissen of de inte resse nog steeds even groot is. Binnen de vereniging zijn alle leeftijden en snelheden vertegenwoordigd. Alles wat men nodig heeft is een goede fiets, sportieve kleding en het vermo gen om 30 kilometer door het bos te kunnen Fietsen. Een helm is ook ver plicht maar daar kunnen de Mudhun ters voor zorgen. Agenda; zondag 13 november tocht in Zeeland, vertrek 8.00 uur per auto, 30 of 45 km. Tevens training in Nijmegen onder leiding van wielerclub Philips Nijme gen. Vertrek 8.15 uur. Aangepaste vertrektijd. Vertrek is altijd vanaf de Sprank Riktoernooi In café de Evenaar aan de Merselo- seweg wordt op zondag 27 november een riktoernooi gehouden van 14.00 tot 18.00 uur. Er wordt gespeeld in vijf rondes van twaalf spellen. Na deze spellen nemen de spelers aan een andere tafel plaats, met nieuwe tegenstanders. Na deze vijf rondes wordt bekendgemaakt wie deze mid dag de meeste punten heeft behaald en zich dus rikkampioen 2005 mag noemen. Aanmelden voor 23 novem ber via e-mail verheyen_frank@msn.com of bij De Evenaar via tel. (0478)510036. Het Alvertje Hengelsportvereniging Het Alvertje in Oostrum start op zondag 13 november met de laatste wedstrijdse rie van 2005; de winterkoning in de haven in Wanssum. Alle vissers wor den verzocht om 7.30 uur bij de jacht haven aanwezig te zijn voor de loting. Er wordt gevist van 8.15 tot 12.15 uur. Aan het einde van het jaar kun nen de abonnementen op het Visblad worden aangevraagd of opgezegd. Doorgeven aan de secretaris voor 18 november. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergun ningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920 of e-mail naar info@hsvhetalvertje.nl. TV Venray De derde wedstrijd van de Dagblad Crosscup wordt aanstaande zondag gehouden; de Leukermeerloop in Well. Ledenvergadering op dinsdag avond 22 november. Trainingen: Dinsdag Jeugd en senioren zwem men: 19.15-20.15 uur, zwembad de Sprank, Venray. Donderdag Jeugdlo- pen 18 15-19-00 uur Atletiekbaan Venray. Seniorenlopen 19 00-20.45 uur atletiekbaan Venray. Zaterdag seniorenlopen 15-00-17.00 uur, ver trek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19, Horst). Zondag Jeugd en senioren zwemmen 9-00-10.00 uur, zwembad de Sprank Venray. Senio ren. Fietsen (ATB) vertrek om 10.15 uur vanaf de Sprank. Programma13-11: Le ukermeer- loop, Well (DCC) Info: www.atletiek- venray.nl. 13-11: Maas en Grenslandtocht Reuver (25/45km.) Start: 8.30-10.00 uur café De Paerssjtal, Keulseweg 103, Reuver-Offenbeek 20-11: ATB- tocht Vlodrop. Start 8.00-10.00 uur Roerhal, Angsterweg. Informatie over TV Venray; e-mail martien@twenray.nl, tel. (0478)511545, www.twenray.nl. Guus Geurts onder de minuut Tijdens de Grand Prix Swimming in Dordrecht, heeft Angèl Koenen van zwemvereniging HZPC Horst regio op de 100 meter vrijeslag de derde snelste junioren tijd gezwommen. In een tijd van 1.04.68 minuten was ze 0.05 seconden sneller dan in Amster dam, waar ze zich plaatste voor de Nederlandse junioren kampioen schappen eind januari. Clubgenoot Guus Geurts plaatste zich in Amster dam hiervoor eveneens door op dezelfde afstand onder de grens van de minuut te zwemmen in 0 59.61 seconden. Nieuw in Venray: Sinds kort is in Venray aan de Stationsweg Aquarius gevestigd. Aquarius is een praktijk voor NEI en reiki en wordt geleid door de Venrayse Ellen Geschiere. "Ik ben al jaren geïnteresseerd in alternatieve geneeswijzen en nadat ik me uitgebreid georiënteerd heb in diverse disciplines, heb ik een aantal jaren geleden besloten me hierin te gaan scholen. In eerste instantie heb ik de opleiding reiki I en 11 gedaan, gevolgd door NEI kindertherapeut met als specialisaties kindertesten, zwangerschapsbegeleiding en spiritu ele testen. Mensen kunnen dus bij mij terecht voor NEI-consulten en reiki- behandelingen Wat is NEI? NEI staat voor Neuro Emotionele Integratie en houdt in: eenheid brengen in denken en voe len. Het is gebaseerd op elementen uit NLP, acupunctuur en de kinesio- logie. Een groot deel van ons leven wordt beïnvloedt door emoties. We dragen allemaal ervaringen en emoties van vroeger met ons mee. Vaak zijn we ons daarvan niet eens bewust. Ellen Geschiere opende onlangs haar praktijk aan de Stationsweg, Door ingrijpende emotionele gebeurtenissen in de eerste levensja ren kunnen onbewuste emotionele blokkades ontstaan ,waar we later in ons leven last van kunnen krijgen. Ze kunnen ons tegenhouden om dat te -bereiken wat we werkelijk willen NEI-therapie is een snelle en plezie rige methode om niet goed verwerkte emoties op te sporen en te integreren (in balans te brengen). Lange praat sessie en het opnieuw beleven van de gebeurtenissen zijn daarbij niet nodig. Het is goed te combineren met methoden van reguliere artsen en andere hulpverleners NEI werkt met een spiertest die het mogelijk maakt om met het onderbe wustzijn te communiceren. Door mid del van het stellen van vragen volgens vaste protocollen, kunnen onver werkte emoties opgespoord worden Als eenmaal duidelijk is welke emo ties te maken hebben met een bepaal de klacht of hulpvraag, dan kunnen ze met een speciale techniek geïnte greerd worden. Hierbij worden de rechter hersen helft (het gevoel) en de linker hersen helft (het verstand) weer met elkaar in balans gebracht. De blokkerende emoties komen vrij en kunnen losge laten worden, waardoor de weg vrij is voor genezing, groei en ontwikkeling. NEI-therapie is zowel voor volwassen als voor kinderen geschikt. Kinderen zijn vaak noe onvoldoende in staat om hun emoties te verwoorden en te begrijpen en reageren vaak heel licha melijk op emotionele blokkades. Ver der kan het bij kinderen onder meer ingezet worden bij leer- en leespro blemen, concentratiestoomissen en onzekerheid. Behalve bij klachten is NEI een mooie methode om zwangerschap pen mee te begeleiden of mensen te helpen een andere wending aan hun carrière te geven Mensen die NEI hebben ervaren, hebben meer inzicht in hun functio neren gekregen. Hierdoor kunnen ze doelen gaan stellen en eraan gaan werken om deze op eigen kracht te bereiken Ze zijn zich bewust van hun eigen verantwoordelijkheid vqor hun leven. Een NEI-sessie leidt tot zelfbewust zijn en draagt bij aan de persoonlijke groei. Reiki betekent: universele levens energie. De hele kosmos is vol deze eindeloze energie. Ieder mens heeft de aanleg om deze energie door te geven. Denk maar aan het feit dat als je bijvoorbeeld maagpijn hebt, de nei- aine hebt om met ie hand over ie ions- orpa •elisse Tel. maag te wrijven. Reiki is een de om via de handen helende ent door te geven. Door het opleggen de handen stroomt de levensent door het lichaam naar die pla waar het nodig is. Het zelfgenezfl vermogen van het lichaam W ompi geactiveerd. Hierdoor kuni - lichaam en geest ontgiften en wee balans komen. Reiki kan worden' v. gepast in allerlei situaties van a en/of emotionele onbalans. Voor meer informatie en afspri Ellen Geschiere, Tel 513039/06-12615191 of www.aquarius-praktijk.nl Wat gebeurt er als niet adverteert PEEL EN Mi Bel: comi 'J ju, Ci 'hu edt t Krui kt s me «Jtth alleerc b: 04 Bij het zeventiende Chon-ji-kwan- toemooi in Uden stonden de vier taekwondoka's van taekwondover eniging Tong-Il in de finale. Het goed bezette toernooi, waarvoor 300 juni or- en seniorspelers in de diverse cate gorieën zich hadden aangemeld, ver liep organisatorisch vlekkeloos. De inschrijving voor het toernooi was voor de eerste keer volledig digi taal en dat heeft de organisatie han denvol papierwerk en tijd gescheeld. Ook werd er voor de eerste keer het sudden-death-principe gehanteerd, Dit betekent dat er bij een gelijkspel, na aftrek van strafpunten, wordt doorgespeeld tot een van de spelers het eerste punt scoorr. Als eerste spe ler kwam in de categorie dames junio ren A-klasse -59 kg Robin van Dijck in actie. Robin liet zien dat haar ontwik keling in haar tweede seizoen als juni or op schema ligt. Ze won haar eerste partij zonder veel moeite van Esmee Janssen uitkomend voor sportschool Marcel van der Poel Haar tweede par tij speelde zij tegen de al meer gerou tineerde speelster Rian van Halderen van taekwondovereniging Si-Do- Kwan uit Hoogeveen, die met 6-4 werd gewonnen. De finalepartij zou gespeeld gaan worden tegen Kinanya Pijl, alweer een speelster van dezelfde vereniging. Dit zou een moeilijke par tij worden tegen de oudere, fysiek sterkere en geroutineerdere speel ster. In de eerste ronde ging de strijd gelijk op en deden beide speelsters niet veel voor elkaar onder. De twee de ronde maakte Kinanya meer gebruik van haar fysieke kracht en moest Robin de winst aan haar tegen standster laten (uitslag 6-3). Toch kon Robin huiswaarts keren met een mooie beker voor een welverdiende tweede plaats. Al tweede speler uit de juniorenop leiding van Tong-Il was Abdel Migniss aan de beurt in de heren C-klasse -68 kg. Na een overwinning in de halve finale op Glen Imon 6-4 uit Roelofsa- rencisveen, van wie Abdel in mei van dit jaar nog verloor, ging de strijd om het goud tegen Ernst van Bruggen van Taekwondovereniging Hilversum. In een zeer spannende, gelijkopgaande strijd trok Abdel toch aan het langste eind en kon met een eerste plaats een zeer grote beker, huiswaarts keren. Kimball Huwae, uitkomend in de B- klasse heren junioren -59 kg, kon niet starten wegens ziekte en moest thuis blijven. Na de middagpauze waren de seni oren aan de beurt: Martijn Merken en Annette van Deursen. Zij hadden voor dit toernooi gekozen, als voor bereiding op de Park-Pokal in Sind- elfingen op 3-4 december van dit jaar. Martijn Merken, uitkomend in de heren A-klasse -78 kg, was in zijn eer ste partij zeer scherp en liet van zijn tegenstander Nick Verhoon van Han- tei Oldenzaal met zeer snelle en gecombineerde acties geen spaan heel (uitslag 12-1). In de kwartfinale tegen Jeroen Wanroy van taekwondo vereniging IJsselland ging de strijd gelijk op en kwam er na wat blunders van scheidsrechters 8-8 op het score bord te staan. Voor het commentaar op de leiding kreeg de coach van Tong-il een waarschuwing In de sud- Tijdens het judotoernooi van judo club Kano in Houthem werden door het selectieteam van Judo Vereniging Venray goede resultaten geboekt. Van de in totaal twintig deelnemers van de Venrayse vereniging namen er elf een ereprijs vanuit het Zuid-Limburg se Houthem mee huiswaarts. Maar liefst negen judoka's presteerden het om de finale te bereiken, waarvan er zes als eind overwinnaar uit de eind strijd kwamen. Vooral het sterke optreden van Roel Maas in de zware categorie jon gens 46 kg was imponerend. Met een schitterende schouderworp versloeg hij zijn veel zwaardere tegenstander in de finale. Bas Philipsen had zich evenals zijn tweeling broer Rick weer met sterk judo weten te plaatsen voor de finale bij de jongens -31 kg. In een spannende finale was het Bas Philip sen die de zoveelste beker voor de eind overwinning in de wacht sleep te. Bij de meisjes mochten Celeste Pij nenborg, Djoeke Bouwmans en Arantxa Garcia-van Rooijen na goede voorwedstrijden in de finale aantre den. Alle drie lieten zich in deze fina le niet verrassen en wonnen deze finale met groot verschil, zodat ook zij op de hoogste trede van het erepo dium mochten plaats nemen tijdens de prijsuitreiking. Ook Tim Philipsen stak in goede vorm. Na drie overwinningen plaatste 5 nover dendeath die hierop volgde, w* Hij wet tijn zo geprikkeld dat hij te greta mz vai en de winst naar de latere wu v,>a vai zag gaan. Toch een derde plaat} izartstr Martijn, die opnieuw liet zien ii '2 HP uitstekende vorm te verkeren. A 78-512 te van Deursen (dames A-klass |j,e ^e: kg) liet zien ook in uitstekende ksJes k te verkeren. Na in de halve finaiMons d; lous Timmer van Hantei Oldt met 18-3 verslagen te hebben,v gtthjjs in de finale met 7-5 van Maaik ^jam Leeuwen, ook van Hantei Okie 5 novei Al met al wederom een uitsti (jraver resultaat voor Tong-Il Venray, d twee keer goud, een keer zil een keer brons huiswaarts keer EHAN lakkund De volgende toernooien die 0 K8-581 programma staan, zijn J«: len het Fitlandtoemooi op 27 not ber in Mill en voor de juniorci f-1 senioren de internationale Park-P uu', 3-4 december in Sindelfingen D land SH01 Heeft u interesse in taekwond bent van harte welkom op een va trainingen van Tong-Il. ctOl maker ook hij zich voor de eindstrijd, w hij met de maximale score van ip de overwinning en daarmee de titel voor de judoka's van Judo Vt ging Venray veilig stelde. Uitslag: le Celeste Pijnenbot Bas Philipsen, le Tim Philipsen Djoeke Bouwmans, le Roel Maas Arantxa Garcia-van Rooijen, 2e I Philipsen, 2e Yasser Bouyousfi. TIJ HUI! rnw N1C01 Jrdap Daniël Pijnenborg, 3e Goof Class tuit; 3e Jari van Meijel. mest< Oirlo

Peel en Maas | 2005 | | pagina 28