Kunst Cultuur /oorstelling Pinokkio in Overloon ie Blume ion Hawaii Geert Pelzer presenteert cd-single Wakkere Piëlhaas voor Jac Janssen I ':- Xv -'• 4£: gss& *3m. sgpsjfcs -s^v ,;sSSS>' •>5.- v IP&mbk js^s. •-'■• 8Sw ';,"'L v I C-." iff^Sï Donderdag 10 november 2005 - Pagina 21 HjN MAAS ,fst 140 dansers van Desdemona Dance combineren dans, toneel en zang Vrijgezel-lig Vrijgezel-lig, een club voor alleengaanden, houdt op zondag 13 november een wandeling bij het Schuitwater. Verzamelen om 11.00 uur op de parkeerplaats aan de Broekhuizerdijk, dit is langs de weg van Melderslo naar Broekhui zen. Er wordt een afstand van ongeveer tien kilometer gewan deld. Na de wandeling gaat men nog naar museum De Locht. Wie alleen daar naartoe wil, dient om 14.00 uur bij de ingang van het museum te staan. Meer informatie is verkrijgbaar via (077)4672901 of 06-23343145. Op zondag 20 november begint om 18.00 uur een diner voor alleenstaanden in De Sevewaeg in Sevenum. Opge ven kan tot 16 november via tel. (077)4671345. Sinterklaas in De Evenaar Sinterklaas brengt samen met zijn Pietermannen op zondag 13 november zijn jaarlijkse bezoek aan De Evenaar in Venray. Na zijn onthaal op de Grote Markt is het de beurt aan de kleinste rakkers van Venray om de sint en pieten van dichtbij nog een keer toe te spreken of toe te zingen. Je mag van alles bedenken of meenemen om de goedheiligman te verassen. Bijvoorbeeld met een act, dans, verhaal of liedje. Wel even van te voren te melden. Zoals de laatste jaren gebruikelijk staat het Sinter klaasorkest weer klaar om alle liedjes te begeleiden en om deze middag een extra invulling te geven. Muziek voor het goede doel Noor Kampen en Brigitte Broeksteeg (beiden elf jaar) hou den een muziekmiddag voor het goede doel. Op 13 november van 15.00 tot 17.00 uur gaan iedere tien minuten andere muzikanten optreden in café De Artiest. Noor Kampen en Brigitte Broeksteeg hebben gezorgd voor een veelzij dig programma. Er is een variatie van muziek op piano, trompet, altviool, viool, altfluit, drums en gitaar en daarnaast wordt er ook gezongen. De opbrengst van deze middag gaat naar de slachtoffers van de aardbeving in Pakistan. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur het tiende jaar op rij igen de acht Overloonse ansgroepen van Desdemona lance een voorstelling op de lanken. De voorstelling inokkio' is eind november in Eerloon te zien. De dans- er roepen staan onder leiding 38 an Joop van Heulen (40). Bij- jfi onder aan de uitvoeringen is al dans wordt gecombineerd iet toneel en zang. In totaal '-'lijnliefst 140 dansers van Des- nf lemona Dance betrokken bij >de voorstelling Pinokkio. 6r Joop van Heulen is zestien als ;rt j in Oirschot een eigen dans- i- roep opricht. Het begint als een je lobby, maar de fascinatie voor j dans neemt steeds grotere vor- e men aan. Hij volgt in Weert de 2^pleiding AFM, met de focus op oondermeer aerobics en streetdan- etsr. Vewolgens begint van Heulen w zichzelf. Hij zegt zijn baan in een hotel bij het vliegveld Eindhoven, en richt enkele iepen op. Hij verhuist van Oirschot naar Overloon. Anno 2005 staan liefst dertig dansgroe pen in onder meer Oirschot, Ois- terwijk en Overloon onder zijn leiding. De acht groepen in Over loon tellen 140 leden, die in leef tijd verschillen tussen de 4 en de 53 jaar. Aan de dansgroepen in Overloon doet slechts één jongen mee: Jeroen Bloemen, die al zo'n 10 jaar bij Desdemona danst. De dansgroepen uit Overloon brachten de voorbije jaren al 'Annie', '101 dalmatiërs' en 'De Tovenaar van Oz'. "Elk jaar in november hebben we de uitvoe ringen. Meteen aansluitend wordt een nieuw sprookje uitgekozen voor het jaar daarop. Vorig jaar kwam er al vrij snel iemand met het idee van 'Pinokkio'. En dat voorstel werd meteen enthousiast ontvangen." Bijzonder aan de voorstellingen is het feit dat dans wordt gecom bineerd met toneel en dans. "Elk jaar doet een toneelgroep van ongeveer acht personen mee, van wie er ook twee meedansen en twee zingen tijdens de uitvoe ring." Dit jaar kreeg Nicole Franken de hoofdrol in de voorstelling Pinokkio. Van Heulen zelf speelt de rol van Gepetto, de vader van Pinokkio. "Ik deel de rollen zelf in. Ik houd rekening met welke mensen mee willen doen, en wie waarvoor geschikt zou zijn. Ver der zorg ik ervoor dat de dansers ook betrokken worden bij de keuze van de nummers, zij zijn immers degenen die erop moeten dansen." Regisseur van de toneelgedeel ten is Ans Siebers, Joop van Heu len tekent voor de choreografie van de dansen en geeft alle groe pen les. "We besteden ook volop aandacht aan de kostuums en het decor. Er zijn veel moeders die kostuums naaien, en voor het decor vragen we creatieve men sen om te helpen. En dat is tot nu toe nog elk jaar een succes geweest. Welk stuk we volgend jaar brengen? Daar twijfelen we nog over." Opening carnavalsseizoen Carnavalsvereniging De Pïel- haas opent op vrijdag 11 novem ber het nieuwe carnavalsseizoen om 19.44 uur op de Grote Markt. Voorzitter Gerard Kersten opent het seizoen samen met onder meer prins Richard en zijn adju danten Geert en Nico. Traditiege trouw worden er door schutterij 't Zandakker elf kanonschoten afgevuurd en is er muziek om alvast de carnavalssfeer te proe ven. Zodra het programma afgelo pen is, begint aansluitend de alge mene ledenvergadering om 21.11 uur in de Witte Hoeve in Venray. Zoals ieder jaar wordt tijdens de ledenvergadering afscheid geno men van bestuursleden en leden van de raad van elf en worden hun opvolgers geïnstalleerd. Ter afsluiting is er een samenzijn in de Witte Hoeve. Venrodsen Aovend Veldeke Venray houdt op dins dag 15 november vanaf 19 30 uur voor het zestiende achtereenvol gende jaar de Venrodsen Aovend in de Witte Hoeve in Venray. De inmiddels traditionele Venrodsen Aovend mag zich steeds weer ver heugen in een grote belangstel ling in Venray en wijde omgeving. Ook voor deze zestiende editie heeft Veldeke Venray een pro gramma kunnen samenstellen met verschillende nieuwe ele menten. Zang, voordracht, kijken, luisteren en lachen zijn de ingre diënten van deze avond. Er zijn bekenden artiesten die reeds eer der op één van de voorafgaande afleveringen waren te beluisteren en waarvan sommigen ook te horen zijn op diverse cd's of ande re geluidsdragers maar ook min der bekenden, die zich veelal voor het eerst aan een groter publiek zullen presenteren, komen voor het voetlicht. Alle optredens zijn geheel in de eigen streektaal, 't Venrods, en de pre sentatie in vertrouwde handen van Frits Basten, waarbij Ad Haans de deelnemers muzikaal gaat ondersteunen en begeleiden. De avond duurt tot ongeveer 22.30 uur. Er worden deze avond radio opnames gemaakt worden door Omroep Venray, die veelal te beluisteren zullen zijn op één van woensdagavonden rond acht uur in het programma 't Venrods Ketierke van Liesbeth Lucassen. En ook in het programma 'n Uurke Streektaal van Ad van Zwol, dat iedere eerste en derde zondag van de maand te beluiste ren is. Omroep Venray is te ont vangen via de ether op 90.2 MHz en via de kabel op 87 5 MHz. Week van het Luisterhoek In het kader van de landelijke luisterweek presenteert Biblio theek Venray een startcollectie luisterhoeken. Net als de gewone boeken is de uitleentermijn van luisterhoeken drie weken. Luiste ren naar verhalen is in. Vroeger op cassette en nu op cd. De perio de van 2 tot en met 13 november is landel jk uitgeroepen tot de week va; het Luisterhoek. Boe ken ing sproken op cassettes bestaan langer. Hier maakte de groep bli; den en slechtzienden al dankbaar gebruik van. Maar de groep 'luisterlezers' is sterk groei end. Te denken valt aan de trein en verkeersreizigers, afstandswan- delaars, ziekenhuispatiënten, automobilisten en vakantiegan gers. Daarnaast valt nog te denken aan een nieuwe groep luisterle zers. In Nederland zijn ongeveer 80.000 mensen die nooit goed hebben leren lezen. Op latere leeftijd brengen zij het zelden op om nog naar een alfabetiserings cursus te gaan. Toch zouden zij best wel eens een lekker boek willen lezen. Ook voor deze groep opent het luisterhoek nieu we werelden. Zeker omdat het aanbod van luisterhoeken steeds gevarieerder wordt. Zo zijn er niet alleen literaire romans inge sproken maar ook detectives, korte verhalen, familieromans en gedichten. Zowel boekhandela ren als bibliotheken zien een ster ke stijging van de vraag naar luis terhoeken. Venrode naar festival Venrode neemt op zaterdag 12 november deel aan een popkoren festival dat BALK (Bond voor a cappella en lichte muziek zingen de koren en groepen) houdt in het Orpheustlieater in Apeldoorn. Venrode gaat zich profderen in de nieuwe grote zaal. Veertien gese lecteerde koren laten tijdens deze muzikale dag zien hoe het musi cal- en popkoorleven er op dit moment bij staat. De dag wordt afgesloten met een sfeervolle Sing Along met Broadway, de winnaar van Hotzone 2003- Zanger Geert Pelzer uit Ven ray presenteert op vrijdag 18 november de cd-single/clip Keep talking about love met een spetterende feestavond in partycentrum De Witte Hoeve. Naast optredens van Pelzer zijn er vokale bijdragen van diverse artiesten waaronder Ben Verdellen, Renee van Wegberg, Johnny Romein en de Venraynaren Gerd Janssen, Don Mulders en Serge Koe nen. De avond begint om 21.00 uur. De entree bedraagt in de voorverkoop 7.50 euro en aan de kassa tien euro. Eerste prijs slagwerkensemble Het slagwerkensemble van Muziekvereniging de Peelklank uit Ysselsteyn heeft in de eredivi sie, 92,25 punten behaald op het bondsconcours in Noordwijker- hout. Dit betekende een eerste prijs met lof der jury en boven dien het hoogst aantal punten van het totale concours. Het ensem ble bestaande uit 21 slagwerkers staat onder leiding van Peter van der Loo uit Asten, sinds 2002 staan zij weer op het hoogste niveau. Dit jaar werd het weer eens tijd om op concours te gaan. Volgend jaar wordt het 50-jarige bestaan van het slagwerkensem ble gevierd. De jury bestaande uit de heer Stoffels en de heer Balf- oort beoordeelden het twintig minuten durende verplichte werk Four Imaginary Scenes met 92,5 punt en het vrije gedeelte, een bewerking van Air van Johan Sebastian Bach met 92 punten. Het laatste nummer werd gespeeld door een achttal leden van het slagwerkensemble op marimba's, xylofoon en klokken spel. Sinterklaas bezoekt Venray Sint-Nicolaas bezoekt op zon dag 13 november Venray. Om 14.00 uur vertrekt hij te paard met zijn gevolg vanaf de Dr. Poels straat. De tocht voert via de Julia- nasingel, Posstraat, Grotestraat, Schoutenstraatje, Schoolstraat en Markstraat naar de Grote Markt. De activiteiten op de Grote Markt beginnen om 13-30 uur. Het publiek kan in hartje Venray genieten van muziek, dans en acts. Omroeper Sjang doet live verslag. Sint-Nicolaas heeft een heel mooi gedicht geschreven voor de kinderen van Venray en vraagt nu al aan alle kinderen om goed op het gedicht te letten. Om ongeveer 14.30 komt Sint-Nico laas op het bordes van het oude gemeentehuis, daarna gaat hij naar het carré. Lezing gezondheid Dr. Lanzagorta, directeur van Sanoviv, geeft op zondag 20 november vanaf 14.00 uur een dialezing over gezondheid, voe ding en alternatieve geneeswij zen. Dr. Lanzagorta gaat deze mid dag spreken over behandelingen bij patiënten die tot zeer opmer kelijke resultaten hebben geleid. De lezing bevat veel praktisch toe pasbare informatie en is zowel educatief als inspirerend. De lezing wordt gehouden in heel eenvoudig Engels in De Witte Hoeve in Venray. Het duurt onge veer twee uur en er is gelegen heid tot het stellen van vragen. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Zowyzo Eten Drinken in Venray of bij Natuur wijzer in Horst of via tel. (077)3664541 of (0478)580963. De voorstellingen van Pinokkio zijn in Overloon te zien op zater dag 26 november om 20.00 uur, en zondag 27 november om 11.00 uur en om 15.30 uur. Een kaartje kost voor kinderen tot 12 jaar 4,50 en voor iedereen van 12 jaar en ouder 6,50. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Salon Toine in Over loon. Voor meer informatie over de voorstelling of aanmelden bij één van de dansgroepen: www.desdemonadance.nl, of neem contact op met Joop van Heulen: 06-51034019. Keep talking about love is een nummer van Pelzer's idool Ton Jones. Het repertoire van de 'zin gende kastelein' is heel allround. Van Joe Cocker, Frank Sinatra en Tom Jones tot André Hazes en Marco Borsato. "Ik heb een heel brede stem waardoor ik naar alle kanten toe kan. Van hoog tot heel laag." Als rechtgeaarde fan van Tom Jones is het geen toeval dat de Venraynaar voor zijn eerste cd- single/clip een nummer van hem koos. Keep talking about love van Jones prijkt samen met twee andere nummers, Don't cry out loud van Melissa Manchester en Geert Pelzer presenteert vol gende week vrijdag zijn eerste cd-single (Foto: Mijntje Wis- mans) Fever, bekend van onder anderen Elvis Presley en Aretha Franklin, op het schijfje. "Het nummer van Tom Jones'heeft een boodschap. Iedereen is zoals hij is, blijf met elkaar praten en respect en van elkaar houden. Persoonlijk vind ik dat goed passen in het huidige tijdsbeeld, een wereld van wan trouwen waar groepen recht tegenover elkaar staan in plaats dat ze met elkaar samenleven." Waar van Heulen trots op is, is dat zijn voorstellingen vaak meer mannen trekken dan andere dans- uitvoeringen. "Ik denk dat dit komt omdat we ten eerste dans combineren met toneel en zang, en ook omdat we erg veel humor gebruiken in de show. Zo zit er in de uitvoering van 'Pinokkio' een scène op een vliegveld, iets wat niet veel mensen zullen verwach ten. En we doen een stukje 'Cash Carlo' na." Operette Gezellen uit St. Antho- tis voert op maandag 21 novem- m er vanaf 20.00 uur in Schouw- Naa 'Mg Venray Die Blume von toaii op. Deze operette staat bol B prachtige en vrolijke duetten, wrwerk, verwikkelingen en het wordt in een totaal nieu- c uitvoering op de planken bracht. Maar liefst zes avondvul- nde voorstellingen brengen de den van de Operette Gezellen to 29 oktober tot en met 29 Wmber. Die Blume von Hawaii van de Hongaarse componist tol Abraham (1892-1960). Het perettekoor, gastsolisten en het Beleidingsorkest met concert eester Gerard Poels staat onder uzikale leiding van Hans van eland uit Gemert/Bakel. Deze "gent studeert orkestdirectie bij 11 Stulen (dirigent TV program ma Voce Particulare). Als gas men zijn aangetrokken de 'ekelse sopraan Simone Siegers [fases Laya),uit Heesch afkom- sopraan Marieke "^(dochter Bessie), tenor Jur- de Jong uit Nijmegen vertolkt ir°l van (prins Lilo Taro), De fJehe bariton Gerard Luijten l0ne) speelt samen met zijn 'toiw Marijke (de verteller) zij is ook de ondersteuning in de regie. Bas Geers-tenor komt uit Berg op Zoom is vaste medewerker bij het Brabantkoor en speelt voor de tweede keer mee bij de Operette Gezellen,dit keer in de rol van de cabaretier Jim Boy. Muziek uit de tijd van de charleston, jazz en Hawaiiaans. De operette in drie bedrijven wordt in het Nederlands en Duits gezongen. De decordoe ken zijn geschilderd onder leiding van Sjaak Minten en de decor- ploeg heeft er veel aan gedaan om het publiek mee te nemen naar het zonovergoten Hawaii! Gastso listen, het operettekoor en het jeugdige ballet dragen talrijke kos tuums die veelal zelf zijn ontwor pen door Erica Verbeeten en aan gevuld zijn door van Staten Theaterkleding Alkmaar.Voor de tweede keer verzorgt zij de regie/choreografie bij de Operette Gezellen. Het verhaal speelt zich af op Hawaii rond 1920,waarbij de oppositieleider Kanako Hilo er alles aandoet om zijn verbannen prinses Laya vanuit Frankrijk naar Hawaii terug te krijgen. Van de koorsolisten spelen mee; Hennie Roeleveld, Marion van Doorne, Jo de Hoog, Ton Jansen, Harry v.d. Weijer, Mirjam Pennings, Ton Til- Sint Maarten Veltum De wijkvereniging Veltum houdt op vrijdag 11 november weer de traditionele Sint-Maar tensoptocht in de wijk Veltum. De deelnemers verzamelen om 18.45 uur bij het wijkcentrum aan de Veltumse Kleffen, waar om 19.00 uur de lampionoptocht onder aanvoering van Sint-Maar ten te paard van start gaat. Voor de muzikale begeleiding zorgt joekskapel Zuutjes An. De stoet eindigt op het activiteitenterrein aan de Houtzager/Pettenmaker straat, waar het vuur ontstoken gaat worden. Ten slotte wordt bekendgemaakt wie de ballonnen wedstrijd ter gelegenheid van het 25-jarige jubileum van de wijkver eniging heeft gewonnen. Carnavalsvereniging De Piël haas heeft de Wakkere Piëlhaas uitgereikt aan Jac Janssen. Janssen (57) krijgt de onderscheiding de Wakkere Piëlhaas voor zijn lang durige verdiensten ten behoeve van het jeugdwerk bij de vereni ging Jong Nederland, afdeling Venray. Janssen werd in 1948 in Venray geboren. Na zijn school tijd, en een periode bij het Neder landse leger, runt Janssen al gerui me tijd een administratiekantoor. En sinds zes jaar mag Elly Kusters zich zijn vrouw noemen. Janssen krijgt de Wakkere Piëlhaas voor zijn verdiensten bij Jong Neder land. Jong Nederland is een jeugdbe weging, waar kinderen tot en met 17 jaar gemiddeld een keer per week bij elkaar komen om bezig te zijn met sport, spel en ontspan ning. De vereniging wordt gedra gen door vrijwilligers die de kin deren begeleiden tijdens de groepsavonden. Verder worden er ook (weekend)kampen gehou den. De club werd toentertijd opgericht door pastoor Gerits, die verbonden was aan de Christus Koning parochie (Vredeskerk). Janssen raakte zo'n 35 jaar gele den bij de vereniging betrokken toen zijn broertje op een avond huilend thuiskwam met de mede deling dat er niemand meer was om zijn groepje te begeleiden. Janssen begon en ging nooit meer weg. Naast groepsleider, voorzit ter en talloze andere functies die hij in het verleden uitvoerde, is Jac nu de secretaris van het stich tingsbestuur dat zorgdraagt voor de continuïteit binnen de vereni ging en het beheer van het club huis/blokhut. Terwijl de leiders en leidsters de zorg voor de kinde ren op zich nemen, zorgt Jac met het stichtingsbestuur voor de bestuurlijke en financiële zaken. Wie Jac Janssen wil feliciteren met deze onderscheiding, kan hem de hand schudden tijdens de Haezepaeper op zondag 13 november in de foyer van Schouwburg Venray. Omroep Venray Omroep Venray doet op zon dag 13 november tussen 17.00 en 18.00 uur verslag van de intocht van Sinterklaas in Venray. De Goed Heilig man die 's middags, samen met zijn zwarte Pieten, zijn eerste schreden van 2005 in Ven ray zet wordt op de voet gevolgd door een radiopiet die alles pro beert vast te leggen. Als het even kan wordt er een woordje met Sinterklaas gesproken. Want hoe gaat het met hem dit jaar? Ook alle kinderen die naast de kant staan worden aan de tand gevoeld. Door enkele andere Pie ten wordt daarna hard gewerkt om het geheel te voorzien van leuke sinterklaasliedjes. Wie niet in staat is de intocht van Sinter klaas live mee te maken kan 's middags luisteren naar Omroep Venray. lemans, Petra van der Linden en Theo Schaminee. De kinderen in deze operette zijn Jeroen en Liset- te Egelmeers als jonge Taro en jonge Laya. Voor kaartverkoop en reserveringen kan men contact opnemen met Nellie de Hoog via tel. (0485)381522 of e-mail rderksvdven@hotmail.com.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21