125) Emonts en Heidens overleven moties van wantrouwen Nominatie voor woonzorgcomplex De Smid Übts totaalbouw DeMKB Gouden bruidspaar Van Opbergen Voorstelling Pinokkio in Overloon En verder: Stoomcabine testen? ngen dé specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! automatiseerder JM AJ AARS KIJK OP l\lu hele collecties voor halve prijzen tot LA iïïïu Honderdzesentwintigste jaargang - week 45 - donderdag 10 november 2005 EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 18,21 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 22-28 Kerkelijke diensten 30 Samenwerking krijgt amper steun om wethouders naar huis te sturen Samenwerking Venray zette dinsdagavond tijdens de begro tingsbehandeling het zwaarste middel in. De oppositiepartij diende een motie van wantrou wen in tegen zowel wethouder Emonts (PvdA) als Heidens (CDA). Nog nooit eerder kwam het in Venray voor dat een par tij twee wethouders tegelijk naar huis wilde sturen. Samenwerking stond vrijwel alleen. Fractieleider Ike Busser ver klaarde dat hij absoluut geen ver trouwen meer heeft in beide bestuurders. Ook de WD, de ande re oppositiepartij, vond dit ultieme middel te ver gaan. De motie van wantrouwen tegen Heidens werd met vijf tegen achttien verworpen. Bij de motie tegen Emonts kregen de vijf raadsleden van Samenwerking alleen steun van CDA'er Martin Leenders. Met zes tegen zeventien overleefde ook Emonts de 'rode kaart' gemakke lijk. Precies een jaar geleden ont stond er groot politieke tumult, toen het CDA een motie van afkeu ring, het één na zwaarste middel, inzette tegen Emonts. Met steun van Samenwerking en WD werd deze motie toen aangenomen, waarna burgemeester Waals de ver gadering voortijdig afblies en een crisis was geboren. Ditmaal liep de spanning niet zo hoog op. De wethouders hoefden niet te vrezen voor hun positie. Toen burgemeester Waals een klein uur na middernacht de mara thonzitting beéindigde, kon het opgeluchte college de felicitaties van de raadsleden in ontvangst nemen. Na een zit van bijna zes uur was de publieke tribune nog goed gevuld. Iedereen wilde de stem ming over de laatste twee beladen moties afwachten. Het liep uitein delijk met een sisser af. Alhoewel Samenwerking Venray de toon dui delijk heeft gezet. De partij heeft het helemaal gehad met beide wet houders. De overschrijding van drie ton bij de bouw van de nieu we publiekshal was bij Heidens de bekende druppel. Daarbij kwam nog het gehannes rond de nieuwe telefooncentrale. "Heidens heeft de raad niet tijdig, niet volledig en niet juist geïnformeerd", aldus fractielei der Busser, die het de CDA-wet- houder hoogst kwalijk nam dat de telefooncentrale toch in de begro ting was ongenomen. Hoewel de gemeenteraad dit in meerderheid niet wilde. "Dit is de raad voor gek verklaren." Emonts kreeg het verwijt geen behoorlijke communicatie en rede lijk overleg te voeren met allerlei maatschappelijk instellingen. "Emonts reageert niet adequaat, niet slagvaardig en niet alert. Ondanks herhaalde kritiek vanuit commissies en raad laat Emonts geen verbeteringen zien", verklaar de Busser. Burgemeester Waals vond dat Samenwerking veel te ver ging. "Een motie van wantrouwen wordt alleen ingediend bij falen of bij niet integer handelen. Als een partij het niet met de wethouder eens is, dan is dit geen enkele reden zo'n motie in te dienen", zei Waals. Busser reageerde dat er wel degelijk sprake is van falen. andoetere ove Sinterklaas Bijkomt, hij komt... Sinterklaas zaterdag voet aan Nederlandse De landelijke intocht van de jcdheiligman vindt plaats in ek De bisschoppelijke stoom- öt uit Spanje meert dan. kort na middaguur, af bij de terpoon. Zodra de kinder- :nd aan wal is, wordt hij nens c kinderen van erland welkom geheten door mrgemeester van deze pitto- e Friese waterstad. Sinterklaas kt natuurlijk op zijn schimmel [een rit door de stad en daarna et hij als een haas naar Oirlo. pt om 14.00 uur wordt de Sint it Venrayse kerkdorp welkom leten door de fanfare, de psraad en natuurlijk de Oirlose deren. Het zijn spannende tij- in Oirlo. Want de Sint heeft oofd dat hij om 14.00 uur met I heteluchtballon landt op het rein bij Saweco. Maar wat als wind verkeerd staat of het idstil is?, hoorde ik gisteren klein, klein peutertje uit Oirlo zijn moeder vragen. "Ach, de is een wijs man en weet altijd d", stelde de ma haar oogappel- gerust. interklaas: het mooiste feest het jaar. Natuurlijk hebben amis, Pasen en ninginnedag ook zo hun char- s, maar als blonde Hollander uci ik toch vooral van terklaas. Ik vind het dan ook (schrikkelijk als half oktober al eerste folders met kerstartike- bij mij in de brievenbus val- Wij hebben de verjaardag van terklaas vroeger één keertje gevierd, maar cadeautjes Ier de kerstboom gelegd. Op 5 :mber waren we het er al eens: dit nooit weer! Kerst is [ezellig en knus genoeg, terklaas hoort gewoon goed ierd te worden, met grootse lages waarin de chocoladelet- Svan Verkade, de marsepeinen Mte Pietjes en de cadeautjes je mdelijk aankijken. Ik snap het Je kunt als winkelier toch ümalig vroeg beginnen of men- zonder kinderen 's avonds de kei laten omgooien? Dat je de dag nog Sinterklaas in de ippen ziet en de andere dag kerstman? Ik vind dat de ierlanders moeten ophouden >saal hun cultuur te verlooche- ten gunste van de uit Amerika rgewaaide commerciële «sen die een nep-kerstgevoel ren. Het Sinterklaasfeest Qgt heel veel ludieke creativi- in mensen naar boven. Ik me nu al een breuk als ik aan die gestroomlijnde lichten van mijn schoonmoe- de krakkemikkige surprise mijn vrouw, de wortel voor erico die de volgende dag in loes verdwijnt en de kleurrij- ïkeningen van mijn dóchter even later in de prullenbak J rden gepleurd W Daarom is het feest van perklaas mijn favoriete feest! Hannes Ysselsteyn in de race voor stimuleringsprijs van 15.000 euro Appartementencomplex De Smid dingt mee naar de hoofd prijs van 15.000 euro. Het ministerie van VWS heeft dit bedrag beschikbaar gesteld voor het beste 'woonzorgini tiatief voor ouderen. Ysselsteyn zit samen met Leeuwarden, Oud-Beijerland en Helmond bij de laatste vier kandidaten. Op 9 december maakt staatssecretaris Ross- van Dorp tijdens een congres in Nijmegen de uitslag bekend. Wim Claessens (78) heeft namens de werkgroep de aanvra gen verzorgd. Hij is er trots op dat Ysselsteyn van de 28 aanmeldin gen nu bij de laatste vier zit. Stiekem hoopt hij dat De Smid ook met de hoofdprijs aan de haal gaat. "Want we voldoen aan alle criteria", zegt Claessens, die posi tief gestemd is na het bezoek van de jury vorige week dinsdag. "Het gaat niet zozeer om het gebouw zelf, maar meer over de wijze waarop het is gerealiseerd. De jury heeft de hele voorgeschiede nis, die al begint in 1994, met De werkgroepleden Wim Claessens (r.) en Sieb Nijssen lzijn trots op de nominatie van De Smid. belangstelling aangehoord." De bal kwam aan het rollen toen Wim Verschuuren, secretaris van de KBO, een advertentie zag in het landelijk blad KBO-wegwij- zer. Daarin deden de gezamenlij ke ouderenbonden, in samenwer king met de ministeries van VWS en VROM, een oproep om de zogenoemde woonzorginitiatie ven aan te melden. Het beste ini tiatief zou worden beloond met een stimuleringsprijs van 15.000 euro. "Wim, hier moet je eens naar kijken", zei Verschuuren tegen Claessens, die tot begin dit jaar voorzitter van de Ysselsteynse KBO was. Bij twee projecten - het gemeenschapshuis en het woon zorgcomplex - blijft Claessens namens de ouderen nog betrok ken. Hij belde met het secretariaat in Zwolle en vroeg een aanmel dingsformulier aan. Met een keu rig handschrift diende de ex-wet houder de aanvraag in. Achteraf vindt hij het er wat 'knullig' uit zien. Maar dorpsraadvoorzitter Sieb Nijssen meent dat een een voudig handgeschreven brief juist zijn charme heeft, en wellicht zelfs de doorslag heeft gegeven. Na een eerste schifting bleven er acht van de 28 gegadigden over. Uiteindelijk kwam Ysselsteyn ook door de volgende ronde. JURY BEZOEKT YSSELSTEYN Vandaag (donderdag) komt er nog een jurylid naar Ysselsteyn om zich op de hoogte te stellen. Een belangrijkë voorwaarde is dat het een initiatief is vanuit de gemeenschap. Daar kunnen ze in Ysselsteyn wel over meepraten. "Wat ook telt is de inzet vanuit het dorp en dat het initiatief breed gedragen wordt", weet Claessens, die de geschiedenis van De Smid nog eens vertelt. Het was in het najaar van 1994 toen de ouderenvereniging, de dorpsraad en huisarts Keijzer bij elkaar zaten. Het gespreksonder werp was de ouderenwoningen die vaak niet meër aan de eisen voldeden. Lees verder op pagina 3 Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Cafe-Zaal J 1j<ucle NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €22,50p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 Software update Vanaf heden zijn wij ook uw geauthoriseerde servicepunt voor uw Samsung GSM toestellen Rotom Weiommunlcille BV KERSTBRUNCH 0pS Kers1td1agen iekkersmullen van de le kerstdaggen Sf>edaie gerech,en Kerstdag €26.50 p.p. en op 2e kerstdag €24,50 p.p. .1 I een keur aan luxe voorgerechten Sé uï 7 met g p.p. en op 2e kerstdag €29,50 p p II AN .°.NS restaurant r opvjssssüsssi^ II 1«SSSh"Ü-L 2« Bel voor onze Kerstfolder Tel In onze showroom staan verschillende stoomcabines opgesteld. Uniek bij BTS is de mogelijkheid om heel discreet een stoomcabine te testen. Ons bouwbedrijf kan voor het plaatsen zorgen. Alles in één hand! bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl [ff OF THE lij ORIGINAL Q.J JEANS h &/E A\& TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl 50% korting! TAPIJTCENTRUM Omarm Let leVen Opent donderdag 10 november Kempweg 2a. 5801 VS Venray www.carma.nu

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1