Ivo Niehe, Hazepaeper, operette en Het Vervolg Kunst Cultuu Levend en wel Soma Coma verlengd 'Het leven is wél leuk' Youp van 't H< HET LEVEN IS WÉL LEU PEEL EN MAAS Donderdag 10 november 2005 - Pagii Sblh Programma Schouwburg Venray den van het leven van de bekende en geliefde cabaretier Jean-Louis Pisuisse. Met zijn cabaretgezel schap oogstte hij roem en succes met klassieke chansons en eigen tijds cabaret. Een bloedstollende crime passionel maakt een einde aan zijn roemruchte leven. Uiter aard komt het repertoire van Pisuisse veelvuldig aan bod: de liedjes worden live gezongen. Velen kennen nog de klassiekers Onder de boomen van het plein, Nina Bobo, Mammie is dansen en natuurlijk Mensch, durf te leven! Met zijn gezelschap is Pisuisse veel op tournee. Hoewel hij een hartstochtelijke relatie heeft met de tien jaar jongere Jenny Gil- liams, wordt hij altijd omringd door een schare jonge vrouwen. Maar zijn succes is tanende; hij wordt geteisterd door geldzorgen, en zoekt wanhopig naar véMïeu- wing. Jong bloed moet het ensem ble nieuw leven inblazen en de veelbelovende Groningse zanger Tjakko Kuiper wordt aangetrok ken. Als gaandeweg een relatie groeit tussen Jenny en de piepjon ge Tjakko, raakt Pisuisse mentaal aan de rand van de afgrond. Jenny is snel uitgekeken op Tjakko en keert terug naar Pisuisse. Nu wordt Tjakko op zijn beurt gek van jaloezie. Op een kille winter avond schiet hij op het Amster damse Rembrandtplein voor de deuren van een theater zowel Pisuisse als Jenny dood en slaat vervolgens de hand aan zichzelf. In de voorstelling Mensch, durf te leven! ligt het accent op de Ivo Niehe is op vrijdag 11 november te gast in Venray (Foto: Roy Beusker) onafwendbaarheid van deze gebeurtenis. Het is een voorstel ling over de strijd tussen jong aan stormend talent en de gevestigde orde en over een groots cabare tier die moet aanvaarden dat hij op zijn retour is. Gepassioneerd theater vol liefde, jaloezie en wraak. Gebaseerd op archiefmate riaal schreef Gerben Hellinga in 1979 dit Mensch, durf te leven! De veelzijdige schrijver schreef ondermeer de toneelstukken Kees de Jongen en Ajax-Feye- noord, de musical De zoon van Louis Davids en de thriller Merg en Been. Gastregisseur Arie de Mol is artistiek leider van Els Inc. en maakte eerder bij Het Vervolg Dames en Heerlen en Wat de but ler Zag. Mensch, durf te leven! wordt gespeeld door Paul Hoes (Pisuisse), Roos ten Hooven (Jenny), Jim de Groot (Tjakko), Hans van Leipsig, Heidi Arts, Stan Ras en Martin de Smet. Voor deze voorstelling zijn nog kaarten te reserveren. Informatie over de kaartverkoop staat op www.schouwburgvenray.nl of neem telefonisch contact met de schouwburg op. De kassa is geo pend op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur en één uur voor aan vang van een voorstelling. Kaar ten zijn ook per e-mail te reserve ren op kassa@schouwburgvenray.nl. Een theatershow met tv-man Ivo Niehe, het nieuwe carna valsseizoen met de Hazepae per, de operette Die Csardasfürstin en theater groep Het Vervolg zijn komen de week de ingrediënten van het cultuurprogramma in Schouwburg Venray. Ivo Niehe komt op vrijdag 11 november vanaf 20.00 uur met De Theater Show naar Schouwburg Venray. Ivo Niehe is een begrip in 'de televisiewereld. Hij heeft men sen weten te bereiken die voor de rest van de wereld onbereikbaar waren. Het is een grootmeester in interviewen en het maakt haast niet uit in welke taal. Hij brengt datgene naar voren wat mensen weet te raken. Jaar in jaar uit heeft hij meerdere generaties .weten te boeien met zijn TV-Show. Niehe is en blijft in de herinne ringen van televisiekijkend Neder land en nog niemand heeft hem weten te evenaren. Juist om deze reden is het even wennen dat deze grote TV persoonlijkheid, zijn heil zoekt in het theater. De eerste serie try-outs van het afge lopen seizoen hebben echter ondubbelzinnig aangetoond dat hij het publiek volkomen positief verrast met zijn theater show. Niehe haalt emotionele en lach wekkende herinneringen op uit dertig jaar televisiewerk, dat alles geïllustreerd met uniek beeldma teriaal op een groot meereizend twscherm. Hij zingt bekende nummers voorzien van eigen, vaak cynische teksten, teistert de toetsen van zijn vleugel en betrekt het publiek bij zijn pro gramma. Niehe vertelt over wat je als bekende Nederlander alle maal over je heen krijgt, van chao tische taferelen uit het schnabbel circuit tot hilarische ervaringen met bekende Nederlanders, Zijn bijzondere ontmoeting met Audrey Hepburn en het verhaal over zijn vader zijn ontróerend en geestig tegelijk. Niehe brengt met De Theater Show de magie van televisie naar theater, muzikaal bijgestaan door Jef Scholten en drie sprankelende vrouwen, die naar eigen zeggen "de top van de muziekwereld vormen". Het bij zondere van deze productie is het intense en aanstekelijke plezier waarmee Ivo Niehe zijn publiek bespeelt en waarbij hij een totaal onbekende kant van zichzelf laat zien. Of, zoals hij het zelf zegt: "Dit is het leukste wat ik tot nu toe heb gedaan". Dat hij in een Limburgs theater staat op de avond van de opening van het car navalsseizoen, vindt hij absoluut geen probleem. Voor deze voor stelling zijn nog kaarten verkrijg baar. Op zondag 13 november kan men de voorstelling Boer zuukt Vrommes van Hazepaeper bezoe ken. Deze zondag na de officiële opening van het nieuwe carnava lsseizoen, houdt carnavalsvereni ging De Piëlhaas traditiegetrouw de Hazepaeper, Dit evenement wordt gekenmerkt door een boor devol en aantrekkelijk program ma. Deze dat wordt de nieuwe carnavals-cd gepresenteerd met daarop de winnende liedjes en extra's. Ook wordt de Wakkere Piëlhaas weer uitgereikt. Een apart onderdeel is de boerenbrui loft. Afgelopen jaar heeft het boe renbruiloftgezelschap een ontzet tend leuke tijd gehad maar helaas is er een tijd van komen, en een tijd van gaan. De tijd van gaan is voor hen aangebroken en de tijd van komen is aangebroken voor het nieuwe gezelschap. Boer zoekt vrouw is één van de beter bekeken televisieprogramma's van afgelopen jaar en inmiddels een begrip in de samenleving. Maar komt Yvonne Jaspers nu met haar programma naar het Piëlhazenland? Ik durfde toch te zweren dat ik de woorden Boer zuukt vrommes in de Praotmoes zag staan. Blijkbaar gaat 13 november aanstaande een beken de Rooyse vrijgezelle boer op zoek naar een geschikte boerin. Deze zoektocht neemt sprookjes achtige taferelen aan en is door spekt met humor. Dat belooft veel goeds. Ook de boerenfamilie wordt gepresenteerd zodat het nieuwe bruidspaar hun voorberei dingen kan treffen. Als er een vooraankondiging gedaan w'öïdt mef zoveel humor, belooft liet een leuk, humoristisch gezél schap te worden! Een bont gezel schap van grote en kleine Piëlha- zen geven het startschot voor een wederom fantastische Boeren bruiloft op carnavalsdinsdag. Natuurlijk weet De Piëlhaas dat de goedheilig man deze dag aan komt in Venray. Omdat deze dag dus ook in het teken staat van kin deren is er tevens een kinderpro gramma. Na de intocht van de Sint kunt u dus met uw kinderen gezellig naar de foyer van de schouwburg komen om te genie ten van het programma van Haze paeper. Het programma begint om 14.33 uur. De operette Die Csardasfürstin in drie akten wordt opgevoerd op maandag 14 november vanaf 20.00 uur. De operette had zijn - allereerste uitvoering in Wenen. In het Johann Strauss Theater in 1915. Wenen, vóór WO I de hoofdstad van een groot vele nationaliteiten omvattend keizer rijk, is altijd een smeltkroes van diverse culturen geweest. Cultu ren die allemaal hun invloed heb ben uitgeoefend op die typisch Weense vorm van muzikaal theatervermaak: de operette. Franse esprit en frivoliteit, Hon gaarse melancholie en hartstocht, Weense charme en vrolijkheid komen samen in dit genre, dat maar liefst twee bloeitijden heeft gekend. Het Gouden Tijdperk met Johann Straüss als de onbe twiste heerser in het derde kwart van de 19e eeuw, en het Zilveren Tijdperk, met de spilfiguren Franz (Ferenc) Lehar en Emmerich (Imre) Kalman rondom en na de eeuwwisseling, Die Csardasfürstin gaat over Sylva, een beroemde zangeres die op het punt staat een tournee door Amerika te maken. Graaf Boni Kancsianu geeft een diner te gelegenheid van haar afscheid. Hij is verliefd op haar maar zij geeft de voorkeur aan de jonge vorst Edwin. Deze zouden dolgraag trouwen maar het standsverschil is te groot. Zijn vader is het helemaal niet eens met deze liefde en huwelijkt zijn zoon uit aan de gravin Stasi. Door een misverstand denkt Sylva dat Edwin het eens is met deze verlo ving en vertrekt naar Amerika. De jonge vorst denkt op zijn beurt dat hij verlaten is door zijn grote liefde en stemt toe in het huwelijk met Stasi. Na een tijd komt Sylva onder de nieuw, in Amerika ver worven naam die Csardasfürstin, terug. Hoe het afloopt met het stel, moet u komen zien. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Theatergroep Het Vervolg speelt Mensch, durf te leven! op woensdag 16 november om 20.00 uur. Het stuk is een waar gebeurd verhaal over de laatste drie maan- De voorstelling Soma Coma is nog tot en met december te zien zijn in de Grote Keuken van het Sint Annaterrein in Venray. De bij zondere van Mathieu Knippen- bergh, Gerrie Abels en Martijn Aalsters is het laatste onderdeel van LAT, Living Apart Together van Odapark Venray, en heeft de afgelopen weken de tongen weten los te maken. Vandaar dat er twaalf extra voorstellingen zin ingelast op 17, 18, 19, 24, 25 en 26 november, én 1, 2, 3, 7, 8 en 9 december. Aanvang telkens om 20.30 uur. Reserveren kan bij het Odapark Venray via tel. (0478)513690, kijk ook op www.odapark.nl. Bij de ingang wordt men al gewezen op het eigen risico: "wij kunnen niet aan sprakelijk gesteld worden voor eventueel emotioneel ongerief'. De ingang is die van de voormali ge grote keuken van psychiatrisch ziekenhuis St. Anna. Thans verla ten en in steeds verdere staat van verval. Een treffende locatie voor een ervaring over de mens en zijn pogingen zijn eigen lichamelijke verval te voorkomen en zijn plaats tussen de Goden te herwinnen. De ervaring heet 'Soma Coma' en zorgt inderdaad voor emotioneel ongemak. Theatervrouw Gerri Abels neemt de toeschouwers aan de hand naar de oertijd, toen de Niberianen naar de Aarde daalden op zoek naar goud. Een sterrenhe mel en een kille wind die over het dorre landschap blaast. "En om voor ze te werken schiepen zij de Aardmens, Adam en Eva, zodat de Niberianen weer gewoon 'God' konden zijn. En toen zij al het goud hadden dat nodig was, ver trokken ze weer, de Mens alleen achterlatend. Maar de Mens was sterfelijk, hij keerde terug naar het stof van waaruit hij gemaakt werd. En langzaam groeide het besef, de wens om op gelijke voet te staan met hun Schepper. Zit niet hun blauwdruk verweven in al onze cellen?" En zo begint een zoektocht naar het geheim van de onsterfelijkheid. Hoe werd de mens door de Niberianen gescha pen? Waar liggen de bouwstenen van het menselijk genoom? Gerri Abels neemt ons mee door het universum van het DNA. Haar enthousiasme kent aanvankelijk geen grenzen als ze door een wand van transistors de sequen ties van het menselijk DNA door krijgt Soma Coma... Soma was een plant waarvan een Godendrank gebrouwen werd in het land tus sen Tigris en Eufraat. Spreken met de Goden, toenadering zoeken tot de Goden. In zijn ijver de gehei men van het leven te ontrafelen is de mens Comatoos geworden. De wetenschap gaat onverdroten door met het zoeken van toenade ring. En wij, wij leven voort als comatoze wezens. Zonder idee waar naartoe. Aan de hand van onze eigentijdse 'Niberianen'. Soma Coma vormt het laatste onderdeel van LAT - Living Apart Together, de kunstmanifestatie van Odapark Venray. Mathieu Knippenbergh, Martijn Alsters en Gerri Abels sloegen de handen ineen en presenteren een naadlo ze samensmelting van beeldende kunst, muziek en theater. Een samensmelting die je tot naden ken stemt over het ontstaan van het leven, en over onze ijver dat grote geheim te ontfutselen van onze Goden. i, Lezing Napoleon De Geschied- en Oudheidkundi ge kring Venray e.o. houdt op maandag 21 november vanaf 19-30 uur een lezing in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beuken rode. De lezing wordt verzorgd door Jean Coenen en handelt over Soldaten van Napoleon uit Lim burg. De lezing over soldaten van Napoleon gaat over de dienst plicht van Limburgers in de Fran se tijd. Met een officieel woord werd dit aangeduid als militaire conscriptie. In 1794 werd het zui den van de huidige provincie Lim burg door Franse troepen vero verd en bezet. Een deel van dit gebied viel onder het arrondisse ment Maastricht. In 1795 werd het departement van de Neder- maas opgericht. Grote delen van het huidige Midden- en Zuid-Lim burg en van de Belgische provin cie Limburg behoorden tot dit departement. Venlo was een enclave die deel uitmaakte van dit departement. Venray en delen van Noord-Limburg behoorden tot het departement van de Roer. De archieven van dat departe ment liggen in het Hauptstaatsar- chiv in Düsseldorf. In de lezing wordt de nadruk gelegd op de archieven van het departement van de Nedermaas, die momenteel bewaard worden in het rijksarchief in Maastricht. Het is een vrij compleet archief over de Franse tijd en zodoende een goed voorbeeld hoe de Fran se administratie functioneerde. In de meeste departementen was de opzet van de administratie iden tiek. Vaak wordt dit departemen taal archief in Maastricht aange duid als het Frans Archief. Aan de hand van verschillende bronnen met betrekking tot Nederlands en Belgisch Limburg wordt getoond wat er over de soldaten van Napo leon te vinden is in de archieven van het departement. Expositie Jiri David De expositie No Compassion van de Tsjechische kunstenaar Jiri David is tot en met 21 novem ber te zien in het Turks Sociaal Cultureel Centrum iir Venlo. De expositie is een samenwerking tussen Odapark Venray, die de serie van 'huilende wereldleiders' toonde in de kunstmanifestatie LAT, en het Turks Centrum. Aan leiding voor deze samenwerking is de discussie die eerder dit jaar ontstond, toen Odapark Venray in de West End Kadoshop in de wijk Q4 in Venlo de bewerkte gelaten van wijlen Paus Johannes Paulus, de Dalai Lama en Osama Bin Laden naast elkaar ophing. Vanuit de Turkse gemeenschap in Venlo werd toen verontwaar digd gereageerd op het feit dat Bin Laden gekoppeld werd aan de twee geaccepteerde religieuze leiders, Dit leidde tot verhitte dis cussies met de organisatoren van Odapark Venray. Na uitleg over het thema van LAT, waaronder de expositie viel, en over de bedoe lingen van de kunstenaar zelf werden de gemoederen bedaard. Er ontstond zelfs een langdurige dialoog tussen Odapark en met name het Turks Centrum, waarna besloten werd de thematiek ver der uit te diepen. Het resultaat is dit unieke initiatief om gezamen lijk de expositie te presenteren, waarin meerdere politieke en reli gieuze leiders in de bewerking van kunstenaar David geëxpo seerd worden in het Turks Sociaal Cultureel Centrum. Zondag 13 november zijn van 14.00 tot 17.00 uur mensen van Odapark Venray aanwezig om uitleg en achtergrondinformatie te geven aan de bezoekers. De Turkse gemeenschap draagt zorg voor een Turkse vertaling. Het cen trum bevindt zich aan de Venray- seweg 65 in Blerick. Adelbert Venray Professor Theo van Boven geeft op maandag 14 november vanaf 20.15 uur voor de Adelbertvereni- ging Vernay een lezing met als thema Hoe staat het met de men senrechten, een tussenbalans. De lezing wordt gehouden in de zaal van Beukenrode. Professor Van Boven is emeritus hoogleraar aan de Universiteit van Maastricht, is verbonden aan de faculteit Men senrechten en was van 1982 tot 1999 hoogleraar Internationaal Recht. Als VN-topambtenaar, als lid van Verdragscomités, als wetenschapper en als VN-Rappor- teur inzake Martelingen heeft hij zich zijn leven lang onvermoei baar ingezet voor de naleving van de mensenrechten van het indivi du en van volken. Hij is daardoor regelmatig in botsing gekomen met regeringen, waarop hij kritiek leverde. Het wekt dan ook geen verwondering dat Van Boven internationaal al vele jaren aange duid wordt als Mr. Human Rights. Introducés zijn deze avond van harte welkom. Sint-Nicolaastentoonstelling in 't Freulekeshuus (2) In een serie van negen arti kelen schenkt Peel en Maas aandacht aan de Sint-Nicolaas tentoonstelling die op dit moment in museum 't Freu lekeshuus in Venray te zien is. Dit gebeurt aan de hand van ansichtkaarten die in het museum te bezichtigen zijn. In deel 2: levend en wel. Sint-Nicolaas, nu eens niet als Sinterklaas -de gulle gever- maar als heilige in een glansrol. Op deze Franse kaart met een illustra tie uit het handschrift Les heures d'Anne de Bretagne (circa 1500) komen net drie jongens uit het pekelvat. Ze zaten daar zeven jaar in opgeborgen na te zijn ver moord en in stukken gesneden door een inhalige herbergier. Toch hebben de drie jongelingen - aan hun tonsuur als jeugdige monniken herkenbaar - de peke ling goed doorstaan en hun lichaam vertoont geen sporen meer van de slachtpartij. O won der, o wonder. De misdadiger die hen heeft ingemaakt, zien we rechts op de achtergrond nog net wegvluchten. Sint zal hem echter zijn zonden vergeven, omdat hij berouw toont. De legende is rond 1200 in Noord-Frankrijk ontstaan en vormt waarschijnlijk de bron van het patronaat van de scholie ren, destijds kloosterleerlingen. Alleen is de herbergier in de loop van de tijd door een slager ver vangen. De legende leeft nog steeds. Zo rijdt in Nancy op de zondag voor of na 6 december in de Sint-Nicolaasoptocht nog steeds een praalwagen mee, waarop dit verhaal wordt nage speeld. Deze kaart uit de collectie van Peter van Trigt en vele andere ansichtkaarten kunt u bekijken op de tentoonstelling Sint-Nico laas, die tot en met 8 januari 2006 in Museum 't Freulekeshuus te zien is. Verder zijn mooie, oude foto's te zien van de intocht van Sint-Nicolaas in Venray. Venray was trouwens dé' eerste gemeen- Het manuscript in de Bibliotheques de France te Patijs te in Nederland waar een intocht gehouden werd, en wel in het jaar 1888. Ook van het Sint-Nico- laasgilde, dat al jaren de intocht van Sinterklaas in Venray organi seert, zijn bijzondere bruiklenen te zien. Voor de kinderen is er een testkamer, voor speelgoed ingericht en zij mogen na afloop een Pietendiploma en pepernoten mee nemen. Het museum is op woensdag, zaterdag en van 14.00 tot 17.00 uur. Death- en blackmetalfeest In het kader van de viering van het veertigjarig bestaan van OJC Dingus, omdat het op vrijdag 11 november St.-Maarten is én van wege de elfde van de elfde waar op Dingus op zijn manier het nieuwe carnavalsseizoen wil ope nen, is er deze dag in het café van Dingus een death -en blackmetal feest. Van 19 30 uur tot 22.30 urn- treden in het gebouw van Dingus aan de Hoenderstraat 10 drie bands op. Dit zijn Carach Angren, Myrkvar en Libithum Carach. Car ach Angren brengt melodische en symfonische blackmetal, Myrkvar speelt pure blackmetal en Libit hum Carach brengt de nodige metal en deathmetal ten gehore. Na 22.30 uur staan de beste black en deathmetal-dj's aan de knop pen. Afscheid Piet Joris Na een dertigtal jaren bij fanfa re St. Oda op de bok te hebben gestaan, heeft dirigent Piet Joris te kennen gegeven het rustiger aan te willen gaan doen. Ter ere van al zijn verdiensten geeft St. Oda op zondag 13 november vanaf 19.00 uur een afscheidscon cert in het repetitielokaal, feest zaal 't Anker in Merselo. Dirigent Frank Steeghs neemt de dirigeer stok over en gaat het concert lei den. Aansluitend is er een infor meel samenzijn en is er gelegenheid Piet Joris te bedan ken. Vogelshow Vogelvereniging De Huisvriend in Venray houdt haar jaarlijkse vogelshow waar de leden hun beste vogels gaan presenteren. Een twintigtal leden hebben ruim 240 vogels ingezonden die gaan strijden om de diverse ere prij zen. Kleur- en postuurkanaries, tropische- en een groot aantal Europese cultuurvogels zijn op deze show te bewonderen. De show wordt gehouden in de sportkantine van sporthal De Raaijhal in Overloon. De opening is vrijdag 11 november om 20.00 uur waarna de show tot 22.00 uur bezocht kan worden. De ver dere openingstijden zijn op zater dag 12 november van 13 00 tot 20.00 uur en op zondag 13 november van 11.00 tot 16.00 uur. Zaterdagmiddag is de prijs uitreiking van de kleurplatenactie voor de leerlingen van de basis school van Overloon. Voor vra gen omtrent vogels kan men gedurende de show terecht bij leden van De Huisvriend. De Houtsnippers De Houtsnippers houden op zondag 13 november een hobby- presentatie van 11.00 tot 16.00 uur in 't Schópke van wijkcen trum Veltum in Venray. Het aan bod deze middag omvat onder andere houtbranden, figuurzagen, stoeltjes en tafeltjes, poppen, houtsnijden, kaarten, handwerk, koperwerk, tiffany, modelbouw, film en glas graveren. De Hout snippers is een groep mannen die iedere week bij elkaar komt. Naast het hout snijden is ook het sociale contact heel belangrijk. Naast de presentatie is er een tombola met leuke prijsjes. De entree is gratis. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo worden op zondag 13 november onder met motto Kun je nog zingen, zing dan mee, tradi tionele Nederlandse liedjes gezon gen. Het is de bedoeling dat de bezoekers meezingen. Bezoekers die niet bij stem zijn, kunnen terecht bij de demonstraties sme den en stroop maken of kunnen de expositie over eetcultuur in de 20e eeuw bezichtigen. Het muse um is op dinsdag, donderdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Er ligt weer een nieuwe (knalroze) bundel van Youp in de winkel met de titel 'Het leven is wél leuk'. Hoeveel tra giek het leven ook kent, moor den, oorlogen, rampen, over spel, bastaardkinderen, tsunami's, koninklijke hon den, rouwbijeenkomsten... Youp ziet uiteindelijk altijd weer een lichtpuntje en ein digt steevast zijn column met: Het leven is wél leuk! 'Het leven is wél leuk' van Youp van 't Hek werd in de herfst van 2005, in opdracht van Uitgeverij Thomas Rap te Amster dam, gedrukt. De columns van Youp van 't Hek zijn typisch voor Van 't Hek, dus afwisselend grof, hilarisch, gevoelig, scherp, flauw of geestig maar bijna allemaal de moeite van het nog eens lezen waard. Niet alleen een mooi over zicht van het werk van Van 't Hek als columnist, maar ook van wat ons de afgelopen jaren zoal bezig heeft gehouden. Het is het carpe diem-motto dat ook de columns Concert in het Theehuis De serie Concerten in Theehuis in het Odapark komende zondag voortgeze het optreden van het Ai Saxofoon Kwartet. Dit is viertal jeugdige enthousias gen die in 1997 besloten kwartet op te richten. Aan van het concert is om 15.30 Het viertal is recent te geweest op de Nederlandse visie in het kader van eem uitzendingen rond zomerco ten in Amsterdam: daar va kwartet te gast op het Pril grachtconcert dat integraal i gezonden. In het Theehuis v oude en nieuwe muziek gesf onder de titel Faces of N oude en nieuwe meesters. muziek van Jan Pie Sweelinck (16e eeuw), Arvo (1943), van Tallis (16e eeu? Philip Glass (1937). Reflectif ideeën, beelden en geluidei meesters uit deze tijd tegenover die van meestei voorbije tijd. Informatie is krijgbaar bij Concertorgani pp Fred H. Renirie via (0478)582472, e-mail fredh rie.co@wxs.nl of bij de ii van het Theehuis voor aani van het concert. Het Odapaii novei aan de Merseloseweg in Ven ft huis enswi spraa n ont n mo afde domineert die hij sinds zaterdag schrijft voor NRG delsblad en dat in 1973 al klonk in dat allereerste op!' in die schoolaula: Leef tod leven als je allerlaatste uur. 'Het leven is wel leuk koop in boekhandel Munckhof. Prijs: 7,50 euro itont

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18