Scoren voor slachtoffers aardbeving Thuiszorg sluit convenant Beter Werken! Ruim 140.000 euro voor goede doelen Subsidies Euregio voor kleine projecten Ingezonden IKL-cursus onderhoud fruitbomen Gino's Steakhouse schot in de roos Rabobank komt verenigingen en stichtingen tegemoet Gunhoek. ''De Hoveniers Najaar! P» PEEL EN MAAS Donderdag 3 november 2005 - Pagina 9 De 5x5 Avondcompetitie van Mixed Hockeyclub Venray gaat 0p woensdag 9 november scoren voor Pakistan en India. Elk ges coord doelpunt moet minimaal 100 euro opleveren voor de slachtoffers van de aardbeving in Pakistan, India en Afghanistan. Behalve scoren voor Pakistan en India, houdt de 5x5 Avondcompetitie van MHCV een benefietwedstrijd. Er wordt geprobeerd om een team van Indische en Pakistaanse hockey ers te laten spelen tegen bekende Venrayse hockeyers. De competi tiewedstrijden starten om 20.00 uur. De benefietwedstrijd begint om 21.00 uur. Met deze actie steunt MHCV de actie van de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond, die op woensdagavond 26 oktober jl. een benefietwedstrijd hield. Tijdens deze nationale inza melingsavond werd ruim 20 mil joen euro ingezameld. Omdat de hulpverleners vrezen dat met de winter in aantocht duizenden slachtoffers niet op tijd worden bereikt en alsnog zullen sterven, doet de Samenwerkende Hulp organisatie Giro 800800 doet een dringend beroep op alle Neder landers de actie te blijven onder steunen. De 5x5 Avondcompet itie van MHCV heeft daarom de actie Scoren voor Pakistan en India opgezet. De 5x5 Avond competitie is een initiatief van MHCV, waarmee de hockeyclub een nieuw hockeyspel in de regio introduceert. Het spel is een com binatie van zaalhockey, ijshockey en veldhockey. Inmiddels spelen ruim negentig ervaren en begin nende hockeyers, verdeeld over 12 teams, mee. Ten behoeve van de actie Scoren voor Pakistan en India zorgen zij zelf voor spon sors, zodat elk doelpunt wordt beloond met het streefbedrag van 100 euro voor de slachtoffers van de aardbeving. De organisatoren van de actie maken op woensdag avond 9 november omstreeks 22.00 uur de opbrengst van de avond bekend in het clubhuis van de hockeyclub aan de Leunseweg in Venray. De baropbrengst even eens ten goede van de actie. De Euregio Rijn-Maas-Noord heeft een nieuw subsidieprogram ma voor 'kleine' projecten. Met het programma people to people (men zou ook kunnen zeggen van mens zu Mensch) kunnen sport verenigingen, scholen, culturele verenigingen, musea, bibliothe ken, volksuniversiteiten en tal van andere organisaties een project samen met een Duitse partner realiseren. Het palet van de gesub sidieerde projecten is bont. Cultuur, toerisme, scholing alsme de taal en economie, alles is mogelijk. Centraal staat hierbij altijd de ontmoeting van mensen uit de euregio. Wie een goed idee heeft kan bij zijn zoektocht naar een projectpartner op de steun van de euregio rekenen. Dit geldt trouwens ook voor de realisatie van zo'n project. De aanvraagpro cedure is eenvoudig. Normaal gezien duurt het nooit langer dan acht weken tot dat een project is goedgekeurd. Iedereen die een goed idee heeft, neemt het best contact op met de euregio om eventueel zo van de subsidiemo gelijkheden te kunnen profiteren. Contactpersoon voor de people to people projecten is Andreas Burger (+49(0)2161.6985.506, andreas.buerger@euregio-rmn.de) projectcoördinator van de eure gio. Voor het programma people to people van de euregio staat in totaal een miljoen euro ter beschikking. De kosten voor zo'n project mogen dan wel niet hoger zijn dan 50.000 euro, daarvan kan de helft worden gesubsidieerd door de EU. Jongeren kunnen cul turele en taalbarrières nog gemak kelijk overwinnen. Daarvoor zijn uitwisselingsprogramma's tussen scholen een probaat middel. De euregio rijn-maas-noord onder steunt deze dan ook van harte. Conform een besluit van de com missie People-to-People van de euregio kunnen Nederlands- Duitse schoolcontacten tot een bedrag van 250 euro per project ondersteund worden. Meer infor matie over subsidiemogelijkheden verstrekt het secretariaat van de euregio. Meer informatie is verkrijgbaar bij Aurélia Ölbey van euregio rijn maas-noord, Konrad-Zuse-Ring 6, D-41179 Mönchengladbach en tel. +49 (0) 21616985504, pres- se@euregio-rmn.de, www.eure- gio-rmn.nl. sisten wegwijs gemaakt in de principes van de snoei en het ver dere onderhoud van hoogstam- fruitbomen. Naast de theorie is in de cursus veel plaats ingeruimd voor de praktijk. Zo leren cursis ten hoe ze vorm moeten brengen in jonge fruitbomen en op welke wijze het achterstallig onderhoud aan oude bomen weggewerkt kan worden. Veel oude hoogstam- boomgaarden dreigen af te take len door het achterstallig onder houd. De bomen zijn topzwaar. Hebben veel dood hout en ook de opbrengst valt vaak tegen: Bovendien worden onverzorgde bomen regelmatig geteisterd door ziekten en plagen. Door gerichte ingrepen kunnen deze boomgaar den behouden blijven. De cursus is verder vooral bedoeld voor mensen die in het kader van een erfbeplantingsregeling een boom gaard aangeplant hebben en zich niet goed raad weten met de essentiële vormsnoei. De IKL-cur- sus vindt plaats op twee donder dagavonden en twee hele zaterda gen. De cursus in Wanssum start op donderdagavond 8 december. Dan volgen respectievelijk de zaterdagen 10 en 17 december en donderdagavond 22 december. Alle cursisten ontvangen een uit gebreide cursusmap. Deze map kan als leidraad en naslagwerk gebruikt worden bij de verzorging van de hoogstamboomgaard. Achtergrondinformatie is op thema terug te vinden in de map. Tevens zijn hierin rassenlijsten en bestuivingstabellen opgenomen van fruitrassen die in het verleden in de hoogstamboomgaarden geteeld werden. De kosten voor deze cursus bedragen 65,-. Inschrijving geschiedt door over making van dit bedrag op giro nummer 52.41.531 t.n.v. stichting IKL, Roermond, onder vermel ding van snoeicursus Noord- Limburg Bij dertig deelnemers sluit de cursus. Meer informatie is verkrijgbaar bij de stichting IKL via tel. (0475)386430. tijd voor een complete najaarsbeurt van uw tuin levering van alle tuinplanten Oirlo-Venray Ml 0478-571800 Derde lustrum Kiwanisclub Schieëpersland In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te 'entileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. eerst met deze mensen in gesprek te gaan om te kijken naar mogelij ke oorzaken en oplossingen. Hier heeft Wonen Venray niet voor gekozen. Net als in het verleden, waarin de aankondiging gedaan werd om de flats Haammaker en Veltumse Kleffen te slopen, heeft Wonen Venray gekozen om op een onsympathieke wijze haar zin door te drijven. Maar liefst 24 leef regels zijn opgesteld, als je je er niet aan houdt zijn geen sancties mogelijk. Tenzij je het contract hebt ondertekend, dan is Wonen Venray bij machte om een gepas te sanctie in te zetten: ontbinding van huurcontract. Hoe dan ver der? Worden deze huurders ergens anders neergezet? Er is niets op tegen om beleid te maken ten aanzien van verpaupe ring, vervuiling en onleefbaarheid maar zorg er dan voor dat het geheel gedragen wordt door alle huurders van de gemeente Venray in plaats van_een .specifieke doel groep. Kijk naar oorzaken en gevolgen, zoek alternatieven en laat mensen weer trots zijn op hun wijk! - Flats Veltum Tot mijn verbazing las ik het artikel in de Peel en Maas ten aan zien van het beleid om de flats in Veltum eens grondig aan te pak ken. Ik kan mij er niet aan ont trekken dat een en ander een voorbode is voor wat komen gaat. Opwaardering van de wijk door middel van nieuwe 'duurdere' grondgebonden woningen en appartementen. Hiervoor worden twee flats tegen de grond gegooid. Ik kan mij aansluiten bij de bewoner die anoniem wil blij ven. Ja, ik denk ook dat Wonen Venray er een keurige volksbuurt van wil maken zodat de prijzen van de nieuw te bouwen huizen niet in het geding komen. Toch vraag ik mij af waarom de woningbouw voor deze maatregel kiest, En waarom alleen bij de flats van Veltum? Deze dwang maatregel stuit mij tegen de borst zeker op de wijze waarop het is ingezet. Waar blijft het directe contact met mensen die, om wat voor reden, zich niet houden aan soci aal aanvaardbare waarden en nor men. Mij lijkt het zinvoller om Namens jjle SP, Jolanda Dijkema Voor de vitaliteit van een hoog stamboomgaard is het van belang dat de bomen regelmatig gesnoeid worden. Veel eigenaren van fruitbomen ervaren proble men met het onderhoud van hun bomen. Dat is nergens voor nodig. Snoeien kan geleerd worden. In december start de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg in een cursus Hoogstam- fruitbomen. De cursus is bedoeld voor eigenaren van oude en jonge hoogstamboomgaarden en geïnteresseerden die zich bewust zijn van de noodzaak van goed onderhoud. Hoogstamfruitbomen zijn cultuurbomen. Dat betekent dat ze door middel van snoei begeleidt moeten worden in hun verdere groei. Door een gerichte vormsnoei van de jonge bomen krijgen de bomen op termijn een gezonde, goed opgebouwde kroon di.e goed zal dragen. Indien dit achterwege blijft, groeien de bomen dicht. Bij oudere, ooit goed gevormde bomen geldt het zelfde. Als ze niet regelmatig gesnoeid worden, neemt de vitali teit zienderogen af. Tijdens vier bijeenkomsten komt de complete verzorging van de boomgaard aan de orde. Stapsgewijs worden cur- Ruim drie maanden geleden opende Gino's Steakhouse de deu ren en met meer dan 3500 gasten kunt u zich voorstellen dat dit boven verwachting was van de uitbaters van dit nieuwe restau rant in Venray. Inmiddels hebben zij het team versterkt met vier slai personen, waarvan een persoon in de keuken, om u nog beter van dienst te kunnen zijn. Gino's Steakhous heeft per 1 november baar kaart uitgebreid met wild zwijn, hert, ree en diverse soorten vis. Laat u dus (wederom) verras sen in dit gezellige en sfeervolle restaurant. Met een knipoog naar de komende feestmaand willen zij u alvast op de hoogte stellen van de openingsdagen en -tijden: zaterdag 24 december gehele dag gesloten, zondag 25 december (eerste kerstdag) open vanaf H 00 uur, maandag 26 december (tweede kerstdag) open vanaf 14.00 uur, zaterdag 31 december "oen tussen 16 00 en 2^ 00 uur, Het team van Gino's Steakhouse dat u dagelijks van dienst is. en zondag 1 januari 2006 gehele dag gesloten. Reserveer tijdig, want er wordt tijdens deze dagen alleen od reservering gewerkt. Kiwanisclub Schieëpersland viert op zaterdag, 5 november 2005 feest. Het is dit jaar 15 jaar geleden dat de club de 'charter' ontving, als teken dat zij opgenomen was in de internationale organisatie van de Kiwanis. Tijdens dit feest mogen de aanwezigen bepalen welke goede doelen, die de afgelopen jaren zijn gesteund, nog eens 3-000 euro in ont vangst mogen nemen. Daarnaast zal 10.000 euro worden overgedragen aan de stichting Oncologie van het VieCuri ziekenhuis. Kiwanis Schieëpersland werd in 1986 als dochterclub opgericht vanuit Kiwanisclub Jaomerdal uit Venlo. Het huidig erelid Max van der Hoeve en Coen Wanten uit Sevenum werden benoemd tot 'key- men'. Samen met Piet van Aar begonnen zij met de eerste bijeenkomsten in De Wieënhof in Venray. De club groeide snel en in 1989 telde zij reeds 20 leden. Er werd een tweede sponsorclub gevonden in de Kiwanisclub Maaseik. Tevens werd een nieuw onderkomen gevonden in Wanssum bij hotel-restaurant-café Verstraelen. Als eerste project werd geko zen voor en aanleg van een inva- lidenlift in het Oorlogsmuseum in Overloon. Om geld daarvoor bij een te krijgen, werd een driedaag se activiteit in Overloon georgani seerd. Tijdens die dagen was er een optreden van een mimegroep uit Georgië, een show van militai re voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog, een optreden van een jazzband, een markt van oude gebruiksartikelen uit de tweede wereldoorlog en een 'surplace- wielerwedstrijd'. Het 'charter' werd uitgereikt tij dens een academische zitting in de zaal van het museum.. In 1995 werd een nieuw club huis gezocht in Venray, wat meer centraal lag voor het groeiende aantal leden. Het werd restaurant Buitenlust aan de Maasheseweg, waar de club thans nog gevestigd is. Uit de club is een bloeiende club ontstaan in Helden en een kern in Horst aan de Maas die langzaam uitgroeit tot een vol waardige club. Kiwanisclub Schieëpersland heeft steeds toonaangevende fundraisingactiviteiten georgani seerd. U herinnert zich nog onge twijfeld de jazzfestivals uit het verleden en de bekende boeken markten en de goed opbrengende diensten veiling uit het heden Daarnaast worden ook tal van kleinere activiteiten georgani seerd, zoals het rondbrengen van kerstpakketten, appels plukken, ramen wassen etc. etc. Kiwanisclub Schieëpersland heeft in vijftien jaar ruim 140.000 euro bijeengebracht. Bekende projecten zijn de kassen bij Spraeland, de verlichting in het Odapark, Hospice Zenit en de ondersteuning van De Beertjes, de scoutingafdeling voor gehandi capte kinderen. Maar ook tal van kleine projecten worden onder steund. Zaterdag viert Kiwanisclub Schieëpersland dus feest. Onder de genodigden zijn ook de afge vaardigden van twaalf projecten die in het verleden door de club zijn gesteund. Die clubs presente ren zich tijdens een projecten- markt. De aanwezigen mogen ver volgens een stem uit brengen op I die projecten, waarvan zij menen J dat die een extra ondersteuning 1 van 3000 euro verdienen. Daarnaast wordt aan de stichting Oncologie een cheque overhan digd van 10.000 euro. Kiwanis is een internationale organisatie, die in 1915 in Detroit( USA) is opgericht. De i eerste Nederlandse club werd in j 1965 opgericht. Kiwanis is een organisatie van i autonome clubs, waarin mensen j met de meest uiteenlopende J beroepen elkaar twee keer per maand ontmoeten. Onder het motto 'we build' streven de Kiwanisclubs naar de uitvoering j van humanitaire, effectieve acties met zowel sociale als culturele doelen. De clubs proberen vooral daar met raad en daad te onder steunen, waar overheid en hulp verleningsorganisaties geen bij drage kunnen of willen leveren. 'We build' stimuleert Kiwanis om door een voortdurende uit breiding van het aantal leden en clubs te komen tot een onver moeibare consistente hulp bij de opbouw van een betere maat schappij. Kiwanis Nederland telt momen teel ongeveer 2700 leden ver deeld over 125 clubs Kiwanisclub. Schieëpersland telt momenteel 28 leden. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De directies van Thuiszorg Noord-Limburg en Arkant hebben deze week het conve nant Beter Werken! onderte kend. Doel ervan is medewer kers die om wat voor reden ^n ook vastlopen in hun hui- i dige baan, zo goed mogelijk te J ondersteunen bij hun terug- keer naar eigen of ander pas- P j send werk. Arkant, het reïnte- gratiebedrijf van NLW Groep, coördineert het project Beter B Werken! Dit is een initiatief B van de Industriële Club B Venray waarvoor minister De Geus in 2003 het startsein gaf. "Hoewel ons ziekteverzuim sterk daalt, kunnen we niet voor komen dat sommige medewer kers ondersteuning nodig hebben bij het re-integreren naar eigen of passend werk", vertelt Marianne Inghels, verzuimcoördinator bij og Thuiszorg Noord-Limburg. "Als werkgever willen wij onze werk nemers daar zo goed mogelijk in begeleiden. Daarom hebben we de samenwerking gezocht met andere bedrijven en instellingen in de regio via het project Beter Werken!. We gaan er vanuit dat we zo meer mogelijkheden heb ben om passend werk te bieden aan medewerkers die hun oude baan weer willen oppakken, of ander werk als het eigen werk niet meer haalbaar is. Ook voor De afvaardiging van Thuiszorg Noord-Limburg, de NLW-groep, Arkant en de Industriële Club Venray tijdens de ondertekening van het convenant Beter Werken! Staand van links naar rechts: F. L'ortije (Arkant), M. Inghels (Thuiszorg Noord-Limburg), N. Wolfs (Thuiszorg Noord-Limburg), M. Wismans (Industriële Club Venray), A. Peters (Arkant). Zittend: J. Wijnands (Industriële Club Venray), W. Ploegman (Thuiszorg Noord-Limburg) en H. v.d. Pas (NLW-groep) (Foto: Ge Hirdes, Venray) medewerkers die dreigen vast te andere werkomgeving nieuwe Binnen de groep van deelnemen- lopen of uit te vallen biedt Beter ervaringen op te doen. Arno de werkgevers kan de medewer- Werken! mogelijkheden." Peters, salesmanager bij Arkant, ker in een andere omgeving een Beter Werken! geeft medewer- vertelt: "Beter Werken! gaat op nieuwe start maken en werkerva- kers de gelegenheid om in een een unieke manier te werk. ring opdoen. Dat werkt vaak ver rassend positief en zorgt voor nieuwe perspectieven." De alter natieve werkzaamheden die aan geboden worden aan medewer kers zijn net zo divers als de bedrijven en instellingen die zijn aangesloten bij Beter Werken!, omdat het project onderlinge uit wisseling van kandidaten regelt. Beter Werken! is in relatief korte tijd een succesvol project gebleken. Behalve leden van de Industriële Club hebben ook andere organisaties, zoals gemeenten en zorginstellingen zich bij Beter Werken! aangeslo ten. Het project werd bij de start zeer positief beoordeeld door de minister De Geus van Sociale Zaken en door de vakbonden. Ook elders in Nederland komen momenteel dit soort projecten van de grond. Arkant voert als onderdeel van NLW Groep re- integratietrajecten uit voor bedrij ven, instellingen en werkzoeken den en coördineert het project Beter Werken!. NLW Groep biedt inwoners uit de regio die een afstand tot de reguliere arbeids markt hebben, hulp bij het ver krijgen en behouden van betaald werk. Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste aanbieder van pro fessionele thuiszorg in de regio. Per jaar leveren zo'n 1250 mede werkers ruim een miljoen uren zorg aan zo'n zevenduizend cliën ten Rabobank Venray Meerlo- Wanssum gaat vanaf 2006 ver enigingen en stichtingen ^on der commerciële doelstelling tegemoet komen in de kosten voor het RaboVerenigingspakket. Dat betekent dat zij 7,50 per maand terugkrijgen. Aria Vissers, bedrijvenadviseur bij Rabobank Venray Meerlo- Wanssum, vertelt: "Voorheen kon den een groot aantal verenigingen deze kosten ook terugkrijgen als zij de kostennota's bij ons inlever den. Deze rompslomp besparen we hen nu. Elke vereniging die volwaardig bij ons bankiert, een verenigingspakket heeft en het betalingsverkeer zo efficiënt mogelijk laat verlopen, krijgt de kosten automatisch teruggestort. Dat efficiënt betalingsverkeer houdt in dat we verwachten dat de vereniging of stichting actief gebruik maakt van Rabobank Telebankieren Extra of Internetbankieren, dat de grotere verenigingen betaling van contri buties via automatische incasso laten verlopen en dat zij hun geld afstorten via de afstortautomaat of Het team Bedrijvenadvies voor u opgesteld: van links naar rechts: Marco van Veggel, Marian Janssen, Monique Peeters, Aria Vissers en Sraar Kessels. Niet op de foto: SjefArts. sealbags." De Rabobank is zeer betrokken bij de verschillende verenigingen en stichtingen. Dat laat zij ook al zien door de sponsoring van vele van die verenigingen. De meeste verenigingen en stichtingen uit het werkgebied van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum zijn dan ook klant bij deze bank. Aria Vissers: "Het verenigingsleven is de motor van onze samenleving. Wij hebben veel waardering voor de vrijwilligers die de verenigin gen en stichtingen runnen. We zien deze extra donatie dan ook als een soort cadeautje voor hun inzet."

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9