indercentrum de Nissehof leeft tussen hoop en vrees invrede over functioneren laatschappelijke Diensten Bezwaar tegen bouw kindercentrum OPRUIMING Bezwaren tegen besluit De Brier KORTING Gemeente stelt parkeerfonds in VERBOUWIIMGS Stones forFellcm) PNUTOTR SQo/o ya/'A/tntjr man woman Julicher Meijer ilieuw kinderdagverblijf laat op zich wachten i en maas pllege grijpt in en 9aat afdeling doorlichten Het college is ervan doorge- «flgen dat er dringend iets }Êt gebeuren op de afdeling aatschappelijke Diensten. gemeentelijke afdeling fam de laatste jaren regel- itig in opspraak. Vrijwel alle latschappelijke geledingen Venray kwamen in botsing t wethouder Emonts en zijn [deling. Burgemeester en fetbouders hebben 18.500 iro uitgetrokken voor een lorlichting. pe twee voornaamste klachten jn een slechte communicatie en t ontbreken van fatsoenlijk leid. Ook de Rekenkamer con- iteerde onlangs in een vernieti- iid rapport dat er nogal wat mis is op de afdeling Maatschap pelijke Diensten. Veel instellingen die gekort waren op de subsidie maakten hiertegen met succes bezwaar. Keer op keer werd de gemeente onzorgvuldig handelen verweten. Momenteel liggen vooral de schouwburg en de het kunstencentrum in de clinch met de gemeente en met name wet houder Emonts. Eerder waren er al conflicten met de Volksuniversiteit, bibliotheek, minderhedencentra, ouderen, sportclubs, het multicultureel platform en het onderwijs. Deze opsomming is nog niet eens volle dig. En dan onbreekt in dit rijtje nog jongerencentrum Dingus, waarmee de gemeente al jaren lang op voet van oorlog leeft. BEZUINIGINGEN De afdeling Maatschappelijke Diensten heeft in deze raadsperio de op allerlei fronten bezuinigin gen doorgevoerd. Dit gebeurde zonder een goede onderbouwing en zonder overleg met de betrok ken instellingen, veelal vrijwilli gersorganisaties die direct de hak ken in het zand zetten. Tal van bestuursleden bedankten voor de eer om op deze wijze door de gemeente behandeld te worden. Een treffend voorbeeld is wat de bestuursleden van gemeen schapshuis De Wis uit Castenray onlangs overkwam. Ze hadden op maandag 10 oktober een afspraak met wethouder Emonts. Zonder tegenbericht toog de Castenrayse delegatie die dag naar het gemeentehuis. Daar kregen ze te horen dat Emonts vanwege ziekte niet aanwezig was. Onverrichterzake en uiteraard erg teleurgesteld keerden de bestuursleden weer huiswaarts. "Voor de zoveelste keer ging er weer iets mis. Hoe moet het toch verder met de gemeente?", vraagt het bestuur zich af in dorpsblad De Schans. Maar enkele dagen later scheen opeens de zon aan de horizon. Op de kabelbrant lazen de inwoners van Castenray dat het college besloten had 17.600 euro te schenken aan De Wis voor het groot onderhoud. Dit nieuws ver scheen later ook in andere media. Het steekt het stichtingsbestuur dat het tot op de dag van vandaag officieel nog helemaal niets van de gemeente vernomen heeft. De bestuursleden blijven met tal van vragen zitten. Voor maandag 7 november is een nieuwe afspraak gemaakt met Emonts. Het college gaat een 'ontwikkel traject' inzetten waarvan de door lichting de eerste fase is. Tevens wordt een sterkte-zwakteanalyse gemaakt van het functioneren van de afdeling. "De omgeving waar binnen de afdeling opereert ver andert snel. Hiermee veranderen ook de eisen die aan de afdeling en haar medewerkers worden gesteld", aldus burgemeester en wethouders. Het college consta teert dat 'het beleid binnen de afdeling onvolledig en niet actu eel is'. e bouwtekeningen voor nieuwe kindercentrum De hof zijn klaar. Al lang, gebouwd wordt er nog s niet. En het kan nog W even voordat de eerste 9" teen gelegd wordt, als buur man Jan Willems tenminste «lijft doorgaan met zijn juridi sche strijd, vrezen Anita en :rt Achten. Willems meent door het bouwplan van de ïilie Achten zijn steenhan- in de knel kan komen. Anita en Bert Achten wijzen iar de bouwtekening, waarop "ontwerp van het nieuwe kin- lentrum te zien is. De bedoe- ig is dat aan de andere kant van lc Bosweg, schuin tegenover de uidige locatie, een compleet m jiieuw gebouw verrijst, een kin- lercentrum dat voldoet aan alle ettelijk gestelde normen en ;n en inmiddels is goedge- ~J door de welstandscommis- Nu verblijven de kinderen en j leidsters van De Nissehof nog het sterk verouderde 'kabouter tje' en enkele noodunits, aan rand van het bos. "Die units ijn geplaatst om aan de grote lag naar kinderopvang te kun- tcs 'en voldoen. Maar ze zijn niet rö leer dan een noodoplossing", Anita Achten uit. "We zijn al 'ler jaar bezig met de realisatie in het nieuwe gebouw, maar het |fhiet niet op. In de lente van ■Ö04 wilden we het nieuwe kin ercentrum eigenlijk al klaar heb- nu hopen we ergens in 2006 e deuren te kunnen openen." De bedoeling is dat aan de ösweg 46 en 48 een woning met tnderdagverblijf komt. Een y e"°uw dat bestaat uit twee 'gen. Met beneden vier ruimtes oor twee babygroepen, één niri reumesgroep en één peuter pepen boven één ruimte voor buitenschoolse opvang (BSO). gaat in totaal om een kleine intig dagplaatsen, bijna een 'ibbeling van het huidige aan Tegen het bouwplan van Anita en Bert Achten, die een nieuwe woning met kinder dagverblijf aan de Bosweg in Venray willen oprichten, is bezwaar aangetekend door Jan Willems van de gelijkna mige stenenhandel aan de Smakterweg. De familie Achten, die aan de Bosweg al vijf jaar kinderdagver blijf Dé Nissehof runt, wil de nieuwbouw op eigen grond reali seren. Jan Willems is het echter niet eens met het bouwplan omdat hij vreest dat de huidige en toekomstige ontwikkeling van zijn bedrijf door het bouwplan van de familie Achten in het gedrang komt. Hij is bang dat hij er last van kan krijgen als hij in de toekomst weer betop wil gaan maken, zoals dat vroeger ook gebeurde op die locatie. Om die reden ageert hij ook tegen het plaatsen van tijdelijke woonunits aan de Bosweg 47 door kermisexploitant P. Brunselaar. Volgens Jan Willems komen de bouwwerken te dicht bij zijn bedrijf, binnen de geluids contouren van zijn stenenhandel te staan, wat door de gemeente Venray wordt ontkend. De gemeente is van mening dat beide plannen zonder problemen door gang kunnen vinden. Volgens de woordvoerder van de gemeente mag Willems helemaal geen beton meer maken. "De vergunning voor de betoncentrale is jaren geleden al komen te vervallen." Hij stelde verder dat er in de buurt al een aantal huizen staan die dichter bij de stenenhandel staan. "Ik begrijp meneer Willems niet en ik zie de schade niet", aldus de woordvoerder van de gemeente. De commissie bezwaarschriften geeft binnen kort haar advies aan het college van B en W. Eerder al werden de bezwaren van Willems tegen zowel het plan van Achten als Brunselaar door de voorzienin- genrechter afgewezen. Inbraak De politie heeft dinsdagmiddag rond 16.15 uur op de Schoolstraat drie jongeren uit Venray aange houden op verdenking van een inbraak in een clubhuis op de Eindstraat. De politie kreeg rond 16.00 uur de melding dat er inge broken zou worden. Ter plaatse bleken er inderdaad inbraakspo ren te zijn aan het gebouw. Getuigen wisten de politie een signalement van de vermoedelijke daders te geven, waarna de poli tieagenten in de omgeving heb ben gezocht naar de jongeren. Het aangehouden drietal, een 15- jarige jongen, een 16-jarige jon gen en een 18-jarige jongen werd even later op de Schoolstraat gezien door de politieagenten. Omdat zij aan het opgegeven sig nalement voldeden werden zij aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Daar wer den ze voor verder onderzoek ingesloten. JURIDISCH SPEL Zelf leren ze ook nog steeds. Maar niet van harte. Want het juri disch spel dat nu gespeeld wordt, doet ze pijn. "Wij willen onze droom realiseren en voor onszelf, ons personeel en de kinderen en htm ouders iets moois neerzetten voor de toekomst", zegt Bert Achten. "Natuurlijk mag iedereen opkomen voor zijn rechten en bezwaar maken, maar de juridi sche procedures duren in onze ogen veel te lang. Ruim vier jaar verkeren we al in onzekerheid en we zitten met onze handen in het haar. Want binnen acht maanden moeten we van het huidige per ceel af omdat we de grond ver kocht hebben. We hadden nooit gedacht dat het allemaal zo lang zou duren. Waar moeten we dan met onze kinderen naartoe? In het ergste geval moeten we de zaak zelfs helemaal opnieuw opstarten en een nieuwe locatie zoeken. Daar moet ik al helemaal niet aan denken", besluit Bert Achten. tal. Er komen aparte toiletgroepen, nieuwe slaapvertrekken en het hart van het gebouw wordt gevormd door een speelhal voor de kinderen. "Die willen we gebruiken bij slecht weer", vertelt Bert Achten. Ook bijzonder is het zogenoemde 'levend dak'. Op het dak van het spiksplinternieuwe kindercentrum worden planten en bloemen geplant die de seizoe nen volgen. "Leuk en leerzaam voor de kinderen", vindt Anita Achten. "In de lente bloeien de bloemen en als het herfst js_heeft het dak weer heel andere kleu ren." De constructie van het pand bestaat uit houten skeletten en wordt gefabriceerd in Tsjechië. "De muren en daken worden naar Venray vervoerd met vrachtwa gens en het gebouw wordt in drie maanden in elkaar gezet. Het is een enorm houten bouwpakket, dat in elkaar wordt gezet en past BUZONDER KINDERCENTRUM De lezer heeft het vast al gemerkt: De Nissehof is niet zom aar een kindercentrum. De Nissehof is een particulier initia tief en biedt kinderopvang op antroposofische grondslag. "Gebaseerd op de visie van dr. Rudolph Steiner, de antroposo fie", legt Anita Achten uit. Terug naar het kind. Terug naar de natuur en terug naar de oorspong zijn belangrijke kenmerken bin nen de antroposofie. "Samen spe len, samen delen, samen wande len in het bos, samen eten en bijvoorbeeld samen de dieren voeren vinden wij belangrijk. In het samenzijn met andere kinde ren leert het kind zich ook sociaal en emotioneel te ontwikkelen." Bert Achten vult aan. "Wij wil len de kinderen als het ware met hun snufferd op de natuur druk ken. Het is onze intentie om van uit de natuurlijke beleving kinde ren normen en waarden aan te leren die zij in hun verdere leven kunnen meenemen als extra baga ge. Bij ons kunnen de kinderen bijvoorbeeld ook niet compute ren of tv-kijken. Wij besteden veel aandacht aan de natuur en aan creativiteit. Spelen is doen en leren. Blijkbaar spreekt die visie veel mensen aan, want de laatste jaren zijn we als kindercentrum enorm gegroeid. Vandaar ook onze nieuwbouwplannen." Nu verblijven de kinderen en de leidsters van De Nissehof nog in het sterk verouderde 'kabou terhuisje' en enkele noodunits. bij onze visie waarin de natuur centraal staat", weet Bert Achten. In de directe omgeving van De Nissehof worden tevens een tien tal parkeerplaatsen aangelegd, evenals een speeltuin, een dieren weide en een groentekas. Donderdag 3 november 2005 - Pagina 3 Sint Maarten In de Landweert wordt op vrij dag 11 november een Sint Maartenoptocht gehouden. Start is vanaf 't Stekske in de Landweert. De optocht vertrekt om 18.30 uur en voert door de Landweert met joekskapel Urn Te Boake en eindigt weer bij 't Stekske. Aldaar wordt het verhaal van Sint Maarten opge voerd. Route door wijk: start bij wijkgebouw 't Stekske, Pinksterbloem, Penningkruid, Sleutelbloem oversteken, vervolg Penningkruid, Zwanebloem, Zevenblad, Zwanebloem, Vingerhoedskruid, oversteken, Sleutelbloem, Fiets-pad Fluitekruid, rotonde fietspad Fluitekruid recht door, linksaf Fluitekruid, Pastinaak, einde en afsluiting bij wijkgebouw 't Stekske. Vernieling De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 19-jarige vrouw uit Oostrum aangehouden op verdenking van het vernielen van een ruit bij een supermarkt aan de Veltumse Kleffen. Even voor 5.00 uur kreeg de politie een melding dat er een ruit vernield was, waarna agenten poolshoogte namen. Een getuige gaf het signa lement van de verdachte door en even later troffen de agenten haar op de Weverstraat aan. Ze werd aangehouden en is voor verder onderzoek overgebracht naar het politiebureau. 2500 STUKS l\IU TOT 50% KORTING Wij gaan in januari verbouwen in Venray én Boxmeer. Om hiervoor ruimte te krijgen houden wij een verbouwingsopruiming in VENRAY. TENSON MELK A mannenmode, jeans and casual wear for men Bleek 82 Uenray Tel. 0478 - 512 308 Verzet bedrijven en burgers Enkele ondernemers op De Brier hebben bezwaar aange tekend tegen het voorberei- dingsbesluit van de gemeente Venray, die de komst van win kels als Praxis en Leenbakker op het bedrijventerrein moge lijk moet maken. Ook hebben ze geageerd tegen de bestem mingsplanwijziging voor De Brier. In de commissie bezwaarschrif ten vertelde raadsman mr. R. Julicher namens onder meer de directie van Fixet en Dutch Decor dat zijn cliënten vinden dat ze niet hetzelfde behandeld worden als Praxis en Leenbakker. Al jaren lang willen de op het industrieter rein gevestigde ondernemers mét detailhandel gaan beginnen, maar de gemeente hield hun plannen altijd tegen. Ze verzetten zich er tegen dat projectontwikkelaar 3W Vastgoed nu wel toestemming krijgt om de alternatieve woon boulevard op het terrein te vesti gen. Verder zijn ze bang dat door de komst van de twee bedrijven de verkeerssituatie op De Brier nog meer verslechtert en dat er onvoldoende parkeerplaatsen worden aangelegd. Volgens de gemeentewoord voerder zijn de verzoeken van de bedrijven altijd afgewezen omdat de grootschalige detailhandel geconcentreerd zou worden op De Hulst II. Nu de woonboule vard van de baan is, ontstaat er echter een nieuwe situatie, zo legde hij uit. "De gemeente wil in de toekomst juist op het gehele industrieterrein grootschalige detailhandel toestaan. Het voorbe- reidingsbesluit is genomen voor het totale terrein", aldus de woordvoerder. Maar de onrust bij de ondernemers werd door de uit leg van de ambtenaar niet wegge nomen. Op De Hulst zou 29.000 vier kante meter verkoopoppervlakte komen. De nieuwe winkels van 3W Vastgoed op industrieterrein De Brier nemen ongeveer 13-000 vierkante meter in beslag. BEZWAAR BURGERS Ook enkele inwoners van de Serenadestraat en de Aubadestraat in de wijk Brukske hebben bezwaar aangetekend tegen de het voorbereidingsbesluit. Zij vre zen dat door de bouw van enkele nieuwe bedrijfspanden op De Brier hun woon- en leefgenot wordt aangetast. De gebouwen worden te dicht bij hun wonin gen gebouwd en zijn te hoog, aldus de bezwaarmakers. Ook ageren ze tegen het verdwijnen van een trapveldje en een groen strook achter hun woningen. Ze eisen dat de plannen zodanig wor den aangepast dat ook met hun wensen rekening wordt gehou den. De commissie bezwaarschrif ten doet binnenkort uitspraak in de geschillen. PAUL BROUWER MODE WlLHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWW PAULBROUWER.NL De gemeente Venray stelt een parkeerfonds in. In dat fonds kunnen projectontwik kelaars of andere initiatiefne mers die geen of onvoldoende parkeerruimte op eigen ter rein kunnen realiseren, een bedrag storten. Van dat geld financiert de gemeente dan de aanleg van nieuwe parkeer voorzieningen of de exploita tiekosten. Volgens de bouwverordening van de gemeente Venray moet bij een bouwproject op eigen terrein worden voorzien in de parkeerbe- hoefte. Als dat niet kan, kunnen burgemeester en wethouders in uitzonderingssituaties ontheffing verlenen. In de praktijk worden nieuw- of verbouwplannen gerealiseerd waarbij geen of onvoldoende par keerplaatsen worden aangelegd. Consequentie daarvan is dat toe komstige bewoners of gebruikers (deels) zijn aangewezen op par keerplaatsen in de openbare ruim te. Omdat bij het bepalen van het aantal openbare parkeerplaatsen geen rekening is gehouden met die uitbreiding, neemt de parkeer druk toe en kunnen parkeerpro blemen ontstaan. De gemeente draait dan vaak op voor de kosten van aanleg van aanvullende par keerplaatsen. Op dit moment is er geen gemeentelijke regeling die voor ziet in een financiële compensatie door de ontwikkelaar of initiatief nemer van het project, als de par- keerbehoefte bij een nieuw- of verbouwplan niet of slechts gedeeltelijk kan worden gereali seerd. Hiervoor is nu een beleids regel vastgesteld die voorziet in een bijdrage die afhankelijk is van de ligging van het project. Het onderscheid wordt gemaakt omdat de kosten en het soort voorziening per gebied verschil len en ook de mogelijkheden voor medegebruik per gebied verschil lend zijn. De financiële compensatie wordt gestort in het in te stellen parkeerfonds, waaruit de aanleg en/of exploitatie van de parkeer voorzieningen gefinancierd gaat worden. Overigens koopt de ontwikke laar of initiatiefnemer geen par keerplaats. Hij draagt alleen bij in de aanlegkosten van de parkeer voorziening. Voor de uiteindelijke gebruikers geldt dat zij volgens de geldende tarieven moet betalen voor het parkeren of in het ver gunninghouderstelsel valt. Website Tijdens de viering van het 25- jarige bestaansfeest van de wijk- vereniging Veltum begin septem ber, werd het concept voor een website gepresenteerd. Inmiddels is een en ander verhuisd naar een andere provider en kan deze voor taan gevonden worden onder www.wijkverenigingveltum.nl Op deze kleurrijke site staat naast algemene informatie over Veltum, de wijkvereniging en het wijkcen trum, de activiteitenplanning van de wijkvereniging. Ook kan wor den teruggekeken op de uitvoe ring van de onlangs ondernomen activiteiten. De site kwam tot stand en wordt onderhouden door de heer Cuijpers, een van vaste vrijwilligers van de wijkver eniging. Gewond Bij een eenzijdig ongeval op de Venrayseweg in Overloon is een 21-jarige man uit Overloon licht gewond geraakt. Een 21-jarige bestuurder uit Westerbeek was met de auto in de berm geraakt. Na het ongeval verlieten de beide mannen de plaats van het onge val. Het slachtoffer werd later aan getroffen bij de huisartenspost in Boxmeer. ADVOCATEN Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon; 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17,00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland) -

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3