berden Gemeente Venray met rug tegen muur V Meerlo in rouw gedompeld I mdootje "c Dames SV Venray op schot idoetere iPeel Sinterklaas Brunch en Dinch J DS DeMKB automatiseerder f^levfsso^ ongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! QXÉZZ333 KATHEDRAAL VAN DE PEEL Honderdzesentwintigste jaargang - week 44 - donderdag 3 november 2005 <D Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Alternatief racecircuit Oirlo in 2003 nog afgewezen Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Het college haalt nu weer de locatie aan de Sinnesstraat van stal als beste alternatief voor racecir cuit De Peel. Twee jaar gele den werd deze plek langs de A73 in Oirlo ook al onder zocht en als ongeschikt beti teld. "Het is geen reëel alter natief', concludeerde het college toen. Daarmee was in oktober 2003 het locatieonderzoek afgesloten. Er is ook gezocht naar alternatie ven in de gemeenten Venlo en Horst aan de Maas. In Horst kwam een gebied aan de Tienrayseweg in beeld. Het gemeentebestuur van Horst wees deze locatie echter op voorhand al af omdat de zogenoemde lawaaisporten niet zouden passen in een rustige en landelijke omge ving. In Venlo werd geen geschikte locatie gevonden. De speurtocht in Venray kwam toen uit bij het gebied rondom de modelvliegclub aan de Sinnesstraat. Maar het college vond het bij nader inzien een ongeschikte locatie. De gemeente heeft in dit gebied onvoldoende gronden in eigendom. Bovendien viel het alternatief in Oirlo af van wege de ligging en de slechte ontsluiting. Tevens zou het te veel geluidsoverlast opleveren voor de omgeving. Twee jaar later komt het colle ge opnieuw met de Sinnesstraat op de proppen. De bezwaren van 2003 tellen nu niet meer. Er is een quickscan uitgevoerd waarbij twaalf locaties in beeld waren. De vijf meest kansrijke zijn nader onderzocht en nu komt toch de Sinnesstraat weer uit de bus. VERVOLGONDERZOEK Het college gaat nu een ver volgonderzoek starten naar de haalbaarheid. Het racecircuit zou in dit gebied gecombineerd wor den met een compleet buiten- sportcentrum. Naast racen zou dit centrum ruimte moeten bie den aan mountainbiken, klim men, abseilen, tokkelen, wellicht in combinatie met een speeltuin en/of hindemisbaan. Burgemeester en wethouders van Venray staan met de rug tegen de muur. Want ze moeten wel met een vervolgonderzoek starten. Deze stap is namelijk de enige manier om sluiting van cir cuit De Peel in Ysselsteyn op 1 januari 2006 te voorkomen. VROM-inspectie en de provincie hebben drie jaar geleden de ged- oogtermijn van het illegale crosscircuit verlengd tot uiterlijk 1 januari 2006. Lopende het haal baarheidsonderzoek naar de Sinnesstraat wil de provincie de gedoogtermijn verlengen en anders niet. Dan valt binnenkort definitief het doek voor de auto- en motorsport in Venray. De gemeenteraad ziet de nieu we locatie in Oirlo helemaal niet zitten. Het college weet dat en zegt nog steeds te ijveren voor legalisatie op de huidige plek. Op 25 februari 2003 werd een geza menlijke motie van CDA en WD raadsbreed aangenomen. Circuit De Peel ligt al dertig jaar op de huidige locatie en een ruime meerderheid van de Venrayse bevolking heeft er geen bezwaar tegen. Ook al ligt het circuit mid den in een aaneengesloten natuurgebied. Dat is ook de reden dat de provincie niet tot legalisatie wil overgaan. De raad voert aan dat het circuit gelegen is pal naast de luchtmachtbasis. Het mogelijke verlies aan natuur waarden zou elders in de gemeente gecompenseerd kun nen worden, vindt de gemeente raad. Dinsdag bracht het college de Sinnesstraat officieel naar buiten. De locatie was al geen nieuws meer omdat gedeputeerde Ger Driessen de gemeente voor was geweest. Een paar weken gele den maakte de provinciebestuur der de Sinnesstraat als beste optie al wereldkundig. Dat schoot bij college en raad helemaal in het verkeerde keelgat. Enkele raadsle den willen Driessen op het matje roepen. De ergste kou schijnt alweer uit de lucht te zijn na enkele 'verhelderende gesprek ken' tussen wethouder Teunissen en de gedeputeerde. "De provin cie blijft naar onze mening een betrouwbare partner die haar ver antwoordelijkheid niet zal ontlo pen", verklaart het college. WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Geaclttihecr Driessen, Zo ben Ik mijn column al raker jonnen. Alleen hield jk dan een stig of vrolijk betoog over l' ze Jan, en niet over Ger. Ger "essen, want over hem wil ik nu even hebben, is net als te Bert Kersten gedeputeerde Maastricht. Al jaren verdedigt rdaar de belangen van alle bur ls van de provincie. Tenminste, zou hij moeten doen... Ger, ik moet je wat verklappen, jn vrouw en ik hebben zondag lop genoten van het fraaie rfstweer. Het zonnetje scheen 0 we kwamen tijdens onze fiets- cht door het groene Venray gs al die prachtige plekjes die te gemeente rijk is. Aangezien uit Horst komt, mag ik toch aan- :men dat u niet onbekend bent et :d dat fraais? Terwijl we geno- n van alle herfstkleuren, werd Be aandacht getrokken door :n zweefvliegtuig. Druk babbe- tnd over onze dagelijkse beslom- leringen, waren we een beetje jcdwaald en in de buurt van de thtmachtbasis terechtgekomen. 1 omdat ik een nogal nieuwsgie rig persoon ben, en mijn vrouw pk graag alles wil weten, beslo pen we om even een kijkje 'te temen bij de vliegfestiviteiten. k fietsten stevig door en ons oog viel op het verguisde crosscir- ttit, dat al jaren in deze prachtige ingeving ligt. Heerlijk verscho- :n achter bomen, wachtend op f crossfans. Er werd met kleine, luurbare auto's gecrost en cvig gekart, maar dacht u dat wij Mr iets van gemerkt hadden? Pas toen we het circuit vo etraden, hoorden we het geknet- cr. Vele autoliefhebbers genoten, et als wij, van het weer, maar ooral natuurlijk van de auto- port. En niemand die last had van et geluidbehalve misschien vogels en konijnen in de ingeving.... Meneer Driessen, luister eens! edereen - behalve misschien een fandere milieu- of dierenfreak- is et er helemaal over eens dat het in ircuit nergens beter kan liggen, or 'aarom zouden we het circuit :kkt verplaatsen naar Oirlo? Een lek waar het geluid veel verder edragen wordt en de huizen veel Ichterbij staan? Laat het circuit Och liggen en zet met uw handte- eoing de gedoogsituatie om in iket en 'egale status. Dan hoeven er een geldverslindende onderzoe en plaats te vinden en is ieder- tevreden. Of wilt u dat 'enray zonder circuit komt te zit- ;n en dat de crossactiviteiten 'uw' gemeente Horst aan de vertrekken? Nee, toch? Beste Bert: zou jij Ger niet beetje in de goede richting nen sturen? annes Op indrukwekkende wijze zijn woensdag Hein Peters (24) en Oscar Aerts (35) in Meerlo naar hun laatste rustplaats op het Meerlose kerkhof gebracht door familie en vele vrienden en bekenden. De twee eenvou dige kisten met hun lichamen werden temidden van een zee van bloemen vervoerd op een open wagen die getrokken werd door een van de door hen zo geliefde tractoren, een rode Fendt. De twee jongens kwamen vori ge week om het leven bij een tra gisch verkeersongeval in Oostenrijk. De derde vriend, Roel van de Pasch, raakte daarbij gewond en wordt nog verpleegd in Oostenrijk. Vrienden van de twee mannen droegen de kisten de Meerlose kerk in en naar de begraafplaats. De belangstelling voor de uitvaart dienst woensdagmorgen en de avondwake dinsdagavond was zo groot dat de raadzaal in het gemeentehuis werd opengesteld. Daar konden belangstellenden, die niet meer in de kerk konden, de uitvaartdienst via een groot scherm volgen. Raadszaal, trouw kamer, kantine en de hal van het gemeentehuis puilden uit. In totaal hebben meer dan vijftien honderd mensen tijdens de twee diensten afscheid genomen van de twee Meerlose zonen. Tijdens de avondwake spraken vrienden van Oscar en Hein en haalden zij herinneringen op aan deze twee sympathieke en altijd vrolijke mannen, die altijd bezig waren met tractoren en grote Amerikaanse auto's en met hun vrienden regelmatig te vinden waren in jongerencentrum Merlin. Ook werd namens Roel van de Pasch een aangrijpend woord gericht tot familie en vrienden waarin de vraag centraal stond: waarom? Tijdens de uitvaartdienst spraken de zus en broer van Hein en de vader van Oscar. Hij richtte onder andere het woord tot Roel van de Pasch: "Kom op jongen, jij bent nog jong!" Pastoor Ruud Verheggen leidde de sobere maar indrukwekkende uitvaartdienst en citeerde enkele keren teksten van Rowwen Hèzë, de band die zo gewaardeerd werd door Oscar en Hein. "'t Durp is muuj, 't is verslaage'. Tot de ouders zei de pastoor: "Het zou niet mogen dat je als ouders afscheid moet nemen van je kind." Hein en Oscar waren samen met hun vriend Roel van de Pasch op bezoek geweest bij een goede vriend in Roemenië. Op weg naar huis sloeg vorige week woensdag middag het noodlot toe op de Al autobaan in Oostenrijk, ter hoogte van de plaats Sankt Pölten. Waarschijnlijk als gevolg van een klapband raakte de auto van de drie Meerlose mannen van de weg, botste tegen een vangrail en vloog enkele malen over de kop. Volgens de Oostenrijkse hulpver leners waren Hein en Oscar op slag dood. Roel van de Pasch werd ernstig gewond opgenomen in het ziekenhuis van Sankt Pölten. Toen het nieuws vorige week woensdagavond de families bereikte en zich donderdagmor gen als een lopend vuurtje ver spreidde door het dorp, was de Meerlose gemeenschap verslagen. Niemand kon het verschrikkelijke verhaal geloven. Het dorp was in rouw gedompeld. Overal spraken dorpsbewoners over het ongeval met deze dramatische afloop. De trainingen van SV United in Meerlo gingen donderdagavond niet door en alle voetbalwedstrij den afgelopen weekend werden afgelast. Roel van de Pasch is grensrechter bij het eerste elftal. De voetbalschoenen bleven in de tassen. De sportvrienden uitten hun onmacht en zochten steun bij elkaar, In jongerencentrum Merlin, de plaats waar de twee overleden jon gens en Roel nog steeds graag kwamen, druppelden donderdag avond jongeren binnen en sloegen elkaar de armen om de schouders. In de hal van het jongerencentrum werd een herdenkingshoekje inge richt met foto's van Oscar en Hein. En om in de geest van de vrienden Hein en Oascar te blijven werden er in plaats van bloemen enkele maïskolven bijgelegd. De webmaster van Open Jongerencentrum Merlin (www.ojcmerlin.nl) opende meteen een condoleanceregister. Honderden jongeren, volwasse nen, gezinnen, jongerencentra in de regio, bandjes en verenigingen tekenden het register en gaven uiting van medeleven met woor den van medeleven, maar ook uitingen van woede. Waarom moest dit gebeuren? En er werden herinneringen opgehaald aan de twee jongens die bekend staan als vrolijke soos-gangers. Vrijdagavond was de belangstel ling op internet zo groot dat de website van Merlin het aantal bezoekers niet meer kon bolwer ken en enkele uren op tilt sloeg. De solidariteit en de wijze waarop de jongeren van soos Merlin en de vele vrienden samen het verlies van Hein en Oscar verwerkten, was hartverwarmend. In een van de reacties werd de tekst van een van de liedjes van Rowwen Hèze geciteerd: "'t Durp is muuj, 't is verslaage, 't Durp dat verloor vandaag, Verloor mier dan 't kos verdraage. 't Waas teveul wat 't zaag'. Er werden ook mooie herinneringen opgehaald -soms in het dialect- over datgene wat de vrienden van Merlin de afgelopen jaren allemaal hebben beleefd met Hein en Oscar. Twee kanjers, die er nu niet meer zijn, aldus een van de reacties. Er werd gehuild en soms gelachen. Er heerste de afge lopen dagen ongeloof in het dorp Meerlo omdat, zoals een van de reacties op de website luidde: 'Twee gezonde jongens, boorde vol toekomst, geliefd en gekend door iedereen er niet meer zijn. Waarom moest het hen overko men, geen toekomst en geen later meer'. Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 18-21 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 22-27 Kerkelijke diensten 30 Brunch €19.95 p.p. Dinch €22.95 p.p.' Kinderen van 3 t/m 5 jaar 9P° Kinderen van 6 t/m 12 jaar gil." Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl SSANGYONG 4WD PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE AUTO'S •VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE li EZELLENBAA N 8 5813 F.A YSSELSTEYN TEL.: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mail: INEO@GOMMANSENDUUTT.NL Internetsite: W W W.GOM.M AN SEN DE W1T.N L OOK VOOR DAMES 6- ^rsAAt n Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs MOLENAAR Vestigingen in Venray i Boxmeer Al Nuenen TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie-topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 tvivH'. rongenvof. n l Sint Petrus' Banden Kerk Venray De rijkste kerk van Nederland Het mooiste (en het grootste) boek ooit over Venray gemaakt verschijnt 4 november. 27 x 34 cm, 246 pagina's, uitslaande foto's tot 1 meter breed, meer dan 300 foto's in kleur UITNODIGING Het eerste exemplaar van 'Kathedraal van de Peel' zal op 4 november worden aangeboden aan Monseigneur Frans Wiertz, Bisschop van Roermond tijdens een bijzondere bijeenkomst in de Sint Petrus' Banden Kerk Venray. Deze plechtigheid zal worden vooraf gegaan door de Vespers van Sint-Petrus, gezongen in het Latijn. Aanvang 16.00 uur. U bent van harte uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Uw exemplaar van dit prachtboek kunt u nu al reserveren bij: Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat tel. 04780 58 49 30 of bij: Uitgeverij PP tel. 0416 69 55 08 of per e-mail: pictures.books@wxs.nl Tot 1 januari 2006 slechts J 95 daarna 39'95 Vanaf 4 november in de boekhandel Opent donderdag 10 november Kempweg 2a, 5801 VS Venray www.carma.nu

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1