Cabaretavond in jeugdsoos DIM Meerlo-Wanssum 'Julianastraat onveilig voor kinderen' rans Wijnhoven: van ijschool naar camping Basisscholen zijn goed beveiligd €18, 'Geen overlast jeugdsoos' Service rubriek 'iat Een jaarabonnement kost u slechts 95* Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam; Adres: Postcode Woonplaats; Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld^yV van mijn bank- of girorekening af te halen. 'handtekening: "X V Bankreknr.: v~ Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Martijn Boele te gast Jeugdsoos DIM in Blitters- wijck presenteert op vrijdag 11 november met trots haar eerste cabaretavond. Deze avond is georganiseerd voor jong en oud. Op het podium staat Martijn Boele met zijn show 'Wie is die man?' Boele behandelt onderwerpen als liefde, haat, sprookjes vertel len aan kinderen en situaties in de trein. Met een onuitputtelijke bron van energie weet hij het publiek helemaal mee te krijgen. Zijn show is bruisend, afwisse lend en vooral erg grappig. Kort om, een show die je absoluut niet mag missen. Kaartjes zijn voor 2,50 euro te koop tijdens de ope ningstijden in DIM aan de Maas- weg 5 in Blitterswijck. Een kaart je is tijdens de cabaretavond in te wisselen voor twee consumpties. De avond begint om 20:30 uur. DIM is vanaf 19:30 geopend. Voor meer informatie kunt u altijd een e-mail sturen naar info@stichtingdim.nl. CABARETIER Martijn Boele (1977) is schrij ver, dichter en muzikant, maar bovenal cabaretier.' Als kleuter wilde hij dominee worden, maar na het zien van een one-man- show van Toon Hermans, besloot Martijn cabaretier als beroep te kiezen. Steevast, als ooms en tan tes vroegen wat hij later wilde worden, antwoordde hij: 'cabare tier'. Enkele jaren geleden werd die ambitie werkelijkheid. Na rondzwervingen over het klassie ke toneel en door het bedrijfsle ven, besloot Martijn zijn ambitie na te leven en cabaretier worden. In eerste instantie vormde hij een duo, maar dit hield hem tegen om te maken wat hij echt wilde. Onder de artiestennaam Boele begon hij aan zijn eerste solopro gramma te werken. Inmiddels had hij als schrijver al een aantal toneelstukken op zijn naam staan, en het bedenken van komi sche scènes ging hem gemakke lijk af. Na een klein jaar schrijven en vooral schrappen was de one- man-show 'Wie is die man?' een feit en Boele gebruikte in het naseizoen van 2005 enige festi vals en evenementen om als try- out te fungeren voor het geschre ven stuk, om daarna uitgenodigd te worden voor een aantal optre dens in de theaters. Van het een kwam het ander en inmiddels speelt Boele door het hele land in de kleinere theaters, doet hij mee aan Camuz en het Amsterdams Kleinkunst Festival en breidt hij zijn show met de dag uit. Van de door de buurt gevreesde geluidsoverlast is geen spra ke. De geluidwerende voorzieningen in jeugdgebouw 't Honk aan de Maasweg 5 in Blitterswijck doen hun werk prima. Dat blijkt de akoestische onderzoeken die de gemeente Meerlo- Wanssum heeft laten uitvoeren. Onlangs werd in het bijzijn van enkele buurtbewoners nog een nieuwe controlemeting uitgevoerd, waaruit bleek het muziekgeluid vanuit de jongerensoos met de huidige muziekinstallatie niet leidt tot een overschrijding van de geluidsnormen. De vrees van de buurt dat de komst van het jeugdgebouw zou leiden tot meer geluidsoverlast, is volgens de gemeente Meerlo-Wanssum dan ook ongegrond gebleken. De akoestische voorzieningen zijn correct aangebracht en werken prima. Nieuwe voorzieningen om het geluidsniveau van de muziek binnen de perken te houden, zijn dan ook niet nodig, concludeert de gemeente. Bij de gemeente zijn ook geen klachten bekend van omwo nenden over (geluids)overlast op straat. Donderdag 3 november 2005 - Pagina 11 EEL EN MAAS Achteruitrijdend vrachtverkeer gevaarlijk Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel; 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening. Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14; 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tiem ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl, www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09-00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl ienrayse rijschoolhouder neemt camping in Duitse Schweppenhausen over Het achteruitrijdend vrachtverkeer op de Julianas traat in Meerlo is de bewoners een doom in het oog. De bier wagens en vuilniswagens zor gen volgens de buurt voor gevaarlijke situaties in de kin derrijke straat. De bewoners bang voor de veiligheid van hun kinderen en vroegen het college van B en W onlangs tijdens het werkbe zoek aan het dorp om maatre gelen. Sinds de straat is afgesloten voor het doorgaande verkeer, hebben de kinderen nog meer de neiging om de straat te benutten Jls speelplaats, zo vertelde R. Hiiesen tijdens het werkbezoek. Oké, de bierwagens en vuilniswa gens piepen wel als ze achteruit door de straat rijden, maar Ondanks dit alarmerende geluid "lijft de verkeerssituatie op de Mianastraat gevaarlijk en is het échten op het eerste ongeval °P de weg, zo betoogde de bewo- ner van de Julianastraat. TE SMAL Twan Kleeven van 't Brugeind )cgrijpt het standpunt van de jewoners volledig, maar zegt dat e voertuigen op het zuidelijkste «cel van de Julianastraat wel ach- eruit moeten rijden om fatsoen lik te kunnen laden en lossen. Hét probleem is de verhoging bij de laad- en losplaats van 't Bru- [eind. Die bult is te hoog om 'ooruit te kunnen laden en los sen. De wagens botsen dan met hun bumper tegen de verhoging aan. En voor grote bier- en contai nerwagens is de Julianastraat helaas te smal om te kunnen keren. En dus moeten ze wel achteruit door de Julianastraat rij den. Het kan niet anders." Kleeven begrijpt dan ook niet dat de gemeente meent dat er voldoende ruimte is voor de vrachtwagens om te keren op de zogenoemde 'parkeerwissel' bij 't Brugeind. En aan de voorkant van 't Brugeind laden en lossen, wat ook een mogelijk is volgens de ambtenaren van de gemeente, is volgens Kleeven ook geen optie. "Die afstand is te groot. Er is gewoon te weinig ruimte. De ver hoging is drie jaar terug aange legd vanwege een gasleiding die daar in de grond zit. Toen is me echter gezegd dat ik per se aan de achterkant van het gebouw moest laden en lossen. Daar houd ik me netjes aan en nu krijg ik te Vrachtwagens en bierwagens die achteruitrijden: ze zijn de bewoners van de Julianastraat een doorn in het oog. horen dat aan de voorkant laden en lossen ook een mogelijkheid is. Ik begrijp hier niets van en zal binnenkort wethouder Derikx maar eens bellen. En anders moe ten ze maar eens een keer komen kijken als een van de vrachtauto's aan het laden of lossen is." De definitieve oplevering van de beveiliging- en brand- installaties in de basisscholen van de gemeente Meerlo- Wanssum vond maandagmid dag plaats. Public Safety van Essent Domestiq Services overhandigde de bijbehoren de certificaten in het gemeen tehuis aan burgemeester Hahn. In de afgelopen maanden zijn in de zes basisscholen in de gemeente nieuwe beveiliging- en brandmeldinstallaties aange bracht. Het is volgens de gemeen te belangrijk dat de schoolgebou wen goed worden beveiligd, om inbraak te voorkomen en schade bij brand zoveel mogelijk te beperken. De basisscholen in de gemeente zijn nu allemaal in het bezit van beveiliging - en brand meldinstallaties die voldoen aan de eisen. De gemeente is volgens de wet verantwoordelijk voor de Burgemeester Hahn neemt de certificaten in ontvangst. bekostiging van de schade. Als de daders bekend zijn, kan de gemeente de kosten op hen ver halen. Maar in de meeste gevallen zijn de daders niet bekend. Ondanks de aanleg van de installa ties vraagt de gemeente de inwo ners om alert te blijven en eventu ele signalen te melden bij de politie of de brandweer. aan gedacht om een camping te beginnen. Dat vuurtje wakkerde aan toen een kennis in Duitsland een camping opende. Ik ben daar een aantal keren geweest en het begon steeds sterker te kriebelen. Een camping is voor mij een hobby, ik ervaar dat niet als wer ken, al besef ik goed dat het kei hard aanpakken wordt voor Astrid en mij. We willen het principe met ons tweeën doen. De sfeer op een camping spreekt mij aan. In de natuur, met allemaal mensen die voor hun plezier daar naar toe komen. In feite zit ik de hele dag in de buitenlucht tussen vrolijke mensen. Geweldig." Frans Wijnhoven geeft toe dat het toch een moeilijk besluit was om een camping te gaan begin nen. "Het ligt familiair moeilijk. Onze kinderen zijn 14 en 16 jaar oud, gaan in Nederland naar school en willen daar ook blijven studeren. Om nu met het hele gezin naar het buitenland te gaan, wilden we niet. Daarom hebben we ook bewust naar een camping in Duitsland gezocht. We kennen de cultuur, we spreken de taal, en de afstand is goed te doen. Het plaatsje Schweppenhausen ligt 250 kilometer van Tienray en is uitstekend via de autoweg te bereiken. In ruim twee uur ben ik weer in Tienray. Astrid zal daarom regelmatig op en neer pendelen, zodat zij én thuis én op de cam ping kan bijspringen. De kinderen blijven in Tienray en ik zal voorna melijk op de camping wonen. In de wintermaanden ga ik ook terug naar Tienray." NATUURSCHOON Frans Wijnhoven koos na de zomer voor camping Aumühle in Schweppenhausen, onder de rook van de bekendere plaats Stromberg. "Het is een kleine cam ping met 85 plaatsen. Met nieuw sanitair, een klein café en volgend jaar ook met een cafetaria. Ik heb daar vergunning voor aange vraagd." De camping is bij uitstekt geschikt voor wandelaars en fiet sers. "Schweppenhausen ligt in een bergachtig gebied en kent een fantastische natuurschoon. Bij uitstek geschikt voor mensen die van natuur, wandelen en fietsen houden. Dus ook bij uitstek geschikt voor Nederlandse toeris ten. Ik wil volgend jaar de Neder landse markt nadrukkelijk gaan interesseren voor onze camping in Duitsland. Met name van de Nederlandse seniorenmarkt ver wacht ik veel." Het is, voor de duidelijkheid, geen jongerencamping. "Voor dis co's of een bruisend uitgaansleven moet je niet naar Schweppenhau sen komen. Voor gezinnen met jonge kinderen is de camping wel geschikt, voor opgroeiende kinde ren niet." RIJSCHOOL AFBOUWEN De koopakte zal op 1 januari passeren. De rijschool zal in 2006 geleidelijk worden afgebouwd. Frans wijnhoven: "Een cam ping is een jongensdroom. "Ik zal zo snel mogelijk na de jaar wisseling naar de camping afrei zen om alles in orde te brengen en in te richten zoals ik dat voor ogen heb. Astrid zal de rijschool gaan afbouwen. We nemen nu geen nieuwe cursisten meer aan en onze huidige leerlingen leiden we zo optimaal mogelijk naar een rijbewijs. In het late voorjaar zal iedereen naar verwachting het rij bewijs hebben behaald en kun nen wij met een goed gevoel de rijschool sluiten. Mensen die nu nog bellen voor rijles, verwijzen we naar collega's. Ik vind het niet fair om nu nog leerlingen aan te nemen, terwijl ik al weet dat ze halverwege moeten overstappen naar een andere rijschool." Voor Frans Wijnhoven was het nu of nooit om een camping te beginnen. "Ik heb overwogen om nog 5 jaar te wachten, totdat de kinderen uit huis waren. Maar dan ben ik zelf bijna 50 en ik weet niet of ik nog de puf heb om deze stap te maken. Nu bruis ik van de ener gie, ben ik gezond en heb heel veel ambitie om de camping uit te bouwen tot een florerend bedrijf. Natuurlijk besef ik wat ik achter laat en welke risico's ik neem. Maar het is een weloverwogen en verantwoord besluit. Ik voel dat ik het moet doen en dat het gaat luk ken. Bovendien was het een aan bod dat ik niet kon afwijzen. Het was echt nu of nooit." hij heeft de tv-serie gezien. De afleveringen waar in mensen hun leven een andere wending geven r hun baan op te zeggen in het buitenland als zelf- ndig ondernemer een bestaan in de toeristi- he sector op te bouwen. De erhalen eindigen veelal in een tranendal. Frans Wijnho ven (44) vindt de tv-serie 'zwaar gedramatiseerd'. En hij ïoopt dat hem dat leed lespaard blijft. Want ook de ijschoolhouder uit Tienray ;aat het gedurfde avontuur aan en neemt na de jaarwisse ling in het Duitse plaatsje Sch weppenhausen een camping rer. Het is nu of nooit voor 'ijnhoven, die zijn rijschool mgzaam afbouwt en onder- issen volop plannen maakt foor zijn opmerkelijke carriè reswitch. De kinderen blijven in Nederland, vrouw Astrid zal igelmatig pendelen en Frans :lf zal voornamelijk op de iping blijven. Het is niet de eerste keer dat [rans Wijnhoven het roer in zijn ren omgooit. Tien jaar geleden :tte hij een punt achter zijn kip- inbedrijf en begon een rij- hool. En nu opnieuw een bij- indere move: van rijschool naar - camping. "Een camping is een jongens- Iroom, Ik ben zelf een fervent lampeerder en heb er al eerder

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11