Tienrays Fanfare opgeheven 'Kobus loopt als een trein' Een nieuwe rage! Uw idee op de agenda? Dat kan! Juffrouw Dily 25 jaar in het onderwijs Twee punkbands in OJC Merlin €18,' Service rubriek Donderdag 20 oktober 2005 - Pagina Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: v:"' Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. 'handtekening: "X V Stuur deze bon op naar antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) In veel tuinen in de gemeen ten Meerlo-Wanssum en Ven ray zie je, vooral in nieuw bouwwijken, grote en kleine, vaak kleurrijke, borden staan waarop de geboorte van doch ters en zonen wordt aange kondigd. En soms blijven deze borden zo lang in de tuin staan dat de boreling ze - bij wijze van spreken- zelf kan wegnemen. De geboorte van een kind is dan ook elke keer opnieuw een groot feest. En zeker als er sprake is van het eerste kindje. En wat doe je dan om jouw spanning en vreugde te delen met je dorpsge noten? Precies, je bouwt een groot nest in de tuin langs de weg met daarin een levensgroot ei. En om het nog allemaal spannend te maken blokletter je de tekst: Nog dagen! Het moge duidelijk zijn dat Wilfrid en Baukje Olde Daal huis aan de Meerlose Hoofdstraat Het bijzondere bord in de tuin van Wilfrid en Baukje Olde Daalhuis in Meerlo. vol spanning wachten op de geboorte van hun baby. En ieder een is benieuwd wat er straks uit het ei tevoorschijn komt. Wij hou den u op de hoogte! Reddingspoging mislukt De pogingen om de Tien rays Fanfare te redden, zijn mislukt. In de afgelopen weken meldde zich slechts één nieuw lid aan, veel te weinig om het ledenaantal van de fan fare op peil te brengen. En dus kon waarnemend voorzitter Marcel Hoven vrijdagavond niets anders doen dan bekend maken dat de eens zo roem ruchte fanfare van Tienray wordt opgeheven. Het is niet anders, alle inspan ningen hebben tot niets geleid. Maar het bestuur van de 91 jaar 1 oude fanfare kan zich in ieder geval niets verwijten. Via de media, maar ook persoonlijk, wer den de (ex-)muzikanten uit het dorp in de afgelopen maanden benaderd met de vraag of ze lid wilden worden van de nog maar net twintig actieve leden tellende vereniging. Tevergeefs, de animo bleek te gering. "We hebben er alles aan gedaan, maar één nieuw lid is niet genoeg om de fanfare in leven te houden", weet Hovens. In overleg met de leden werd vrijdagavond besloten te stoppen met de activiteiten van de fanfare, maar de vereniging 'op papier' te laten voortbestaan. "We willen de mogelijkheid openhouden om in de toekomst een doorstart te kun nen maken, in welke vorm dan ook. Er zijn namelijk vijf mensen die best muziek willen maken, maar niet bij een fanfare. Daar hebben we afgelopen vrijdag al over gebrainstormd", legt Hovens uit. DOORSTART De bedoeling is dat er binnen kort verder wordt gesproken over de toekomst van de nieuwe muziekvereniging, Dat betekent dat er nog veel vergaderingen zul len volgen. Hovens hoopt dat er een doorstart gemaakt kan wor den zodat in Tienray toch een muziekvereniging - in welke vorm dan ook- actief blijft. Er wordt bij voorbeeld gedacht aan een muziekvereniging die verschillen de genres beoefent. Daardoor zul len ook andere muzikanten en zangers en zangeressen zich bij de nieuwe club aansluiten, hoopt Hovens. "We gaart nu hard werken aan een plan van aanpak. Want we willen toch snel duidelijkheid. Zeker is in ieder geval dat we niet verdergaan onder de naam Tien rays Fanfare. De herstart, als die er komt, zal plaatsvinden onder een nieuwe naam." De fanfare van Tienray gold ooit als een van de beste muziekvereni gingen van het land. In 1954 werd Tienray zelfs wereldkampioen op het WMC in Kerkrade. Collecte Dankzij de inzet van collectan ten en gulle gevers heeft de col lecte van het Fonds Verstandelijk Gehandicapten in de gemeente Venray en de dorpen Blitterswijk, Geijsteren en Wanssum 5.222,41 euro opgebracht. Hobby Gilde Hobby Gilde: vrijwilligersorga nisatie voor overdracht van ken nis en vaardigheden op educatief en creatief gebied tegen een lage cursusprijs. Er zijn nog plaatsen vrij bij de cursussen Engels voor beginners, bridge voor beginners, Spaans en digitale fotografie. Voor meer informatie, telefoon: 077- 3988915. Subsidies De gemeente Meerlo-Wanssum verleent 226,43 euro subsidie aan Oudervereniging Kinderpret in Blitterswijck voor de organisatie van het kindervakantiewerk in het dorp. Stichting Kindervakan tiewerk Swolgen ontvangt van de gemeente 491,85 euro als bijdra ge in de kosten en Kindervakan tiewerk Wanssum/Geijsteren 547,20 euro. De bedragen wor den binnen vier weken uitbe taald. Fiets- en voetveer Blitterswijck 'wereldberoemd' De autoveren op de Maas en andere Nederlandse rivieren zitten in zwaar weer. Dat komt doordat de veerponten aan steeds zwaardere eisen moeten voldoen en dat kost l weer handenvol geld. En de j meeste veren moeten op eigen kracht, zonder subsidie, i varen. Geld voor het noodza- I kelijke onderhoud is er echter I vaak niet. Hoe anders is dat bij de kleine voet- en fietsve- ren in ons land? Het antwoord is gemakkelijk te krijgen bij voorzitter Jan Battels van de Stichting Voet- en Fiets- veer Blitterswijck-Wellerlooi. Vier jaar geleden werd het eeuwenou de voetpontje weer in ere her steld bij de veerstoep van het beroemde café/restaurant aan de Maas bij Blitterswijck: Tante Jet. Het kostte veel geld om een goed fiets- en voetveer op te kop te tik ken en op te knappen. Bovendien wist niemand hoe het zou func tioneren en of het wel betaald zou kunnen worden uit de veer- opbrengsten. Reden dat de gemeenten Meerlo-Wanssum en Bergen besloten om dit bijzonder toeristische initiatief gedurende vijf jaren een garantiesubsidie in het vooruitzicht te stellen. De stichting trok een twintigtal vrij willigers aan, leidde hen op tot schipper en het pontje kon de vaart in. En met succes! De initia tiefnemers dachten aanvankelijk om jaarlijks 15.000 mensen over te zetten, het werd het dubbele aantal. Momenteel worden jaarlijks zelfs zo'n 40.000 mensen overge zet. "Het loopt als een trein", meldt Bartels met enige trots. En deze aantrekkelijke toeristische attractie is bovendien rendabel. De gemeenten hebben nog geen dubbeltje hoeven uit te geven van het garantiesubsidie. En dat komt doordat de vrijwilligers alles in eigen beheer doen. Het pontje bij Tante Jet is niet alleen in de regio Noord-Limburg 'wereldberoemd', in het hele land kennen de echte toeristen en recreatiefietsers het pontje dat de naam Kobus heeft, vernoemd naar de vroegere veerman. Die bekendheid heeft Kobus te dan ken aan de vele propaganda en acties in vrouwen- en lifestylebla- den en bij de ANWB. "Via deze bladen bieden we samen met andere exploitanten arrangemen ten aan met onder andere een retourtje over het pontje. En dat werkt", zegt Bartels. Overigens deed Kobus het destijds in zijn eentje. Het verhaal gaat dat hij 's avonds Blitterswijckse jongeren Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met teLnr 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen o{ dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo- pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, i F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak j Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur ei i van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten dez< j openingstijden kunt u uitsluitend 1 j voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. 11 EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck. tel: 531346 j Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 586<- :i BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626 e-mailfysiomeerlo@hetnetnl 11 Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- j burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen tel: 692532, e-mail: mieghem@worl donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 9! Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 1 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 1 8.30-17.30 uur. In deze stichting ziji ondergebracht: kinder- en jeugdzorj volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. i! Praktijk voor psychotherapie en 1 bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, te 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, 1 afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 1 CP Meerlo, tel: 692755. 1 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX 1 Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagi lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.0C j uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- I 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord-en Mie |j den-Iimburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, I 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan 1 deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo tel: 077-3875829 CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tiei ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Art: Generaal Dempsystraat 21, 5866 BI Swolgen, Tel. 0478-692028. Voc bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Hors tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.n www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informati advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorger Inloopbijeenkomst elke derde din dag van de maand van 10.00 - 12.C uur. Algemeen Maatschappelijk Werl Voor tel, afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijds van 0900-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddelir of persoonljike informatie advie Tel. afspraak 077-3978500. Inzag vrijwilligersvacaturebestand: tijdei kantooruren, Vacatureklapper en v synthese.vrijwilligersgids.nl Als inwoner van de gemeen te Meerlo-Wanssum kunt u vanaf nu een onderwerp op de agenda van de gemeente raad plaatsen via het zoge naamde burgerinitiatief. De gemeenteraad is het hoog ste bestuursorgaan van de gemeente. De raad zet de grote lijnen uit waarmee vervolgens het college (het dagelijkse bestuur van de gemeente) aan de slag moet. Besluiten van de raad zijn dus van grote invloed op het wel en wee van de gemeente en raken de belangen van burgers. De raad bepaalt zelf wat er in een raadsvergadering aan de orde komt en stelt dus zijn eigen agen da vast. Op 26 september heeft de raad de verordening burgerinitiatief vastgesteld. Als inwoner van de gemeente Meerlo-Wanssum kunt u een onderwerp op de agenda van de gemeenteraad plaatsen via het zogenaamde burgerinitiatief. Dit kunnen gemeentebrede onderwerpen zijn maar ook onderwerpen die betrekking heb ben op uw eigen dorp of directe omgeving. Met het burgerinitia tief verplicht u de gemeenteraad om het onderwerp op de agenda te plaatsen. Ook krijgt u de moge lijkheid om uw idee mondeling toe te lichten tijdens de raadsver gadering. EEN BURGERINITIATIEF, WAT IS DAT? Eén of meer inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum heb ben een idee of een al meer uitge werkt voorstel. Ze willen iets gerealiseerd krijgen binnen de gemeente. In dat geval kunnen zij hun voorstel aanmelden voor de raadsagenda. Dat noemen we dan officieel een burgerinitiatief. Voordat een voorstel op de raads agenda kan worden geplaatst, wil de gemeenteraad weten of een onderwerp leeft in de buurt, dorp of gemeente. Daarom moet het voorstel worden gesteund door minimaal twintig inwoners van 14 jaar en ouder. Een burgerinitiatief mag niet over een onderwerp gaan waar over de raad in de twee vooraf gaande jaren een besluit heeft genomen. Burgers kunnen met een burgerinitiatief ook geen privé-aangelegenheden aankaar ten. Tenslotte is het niet bedoeld om vragen te stellen of om klach ten en bezwaren in te dienen. Daarvoor bestaan andere moge lijkheden. Het voorstel moet betrekking hebben op een onder werp waarover de raad mag beslissen. Ga vooraf bij de raads- griffier na of uw onderwerp aan de criteria voldoet. Zo voorkomt u dat u de hele procedure voor niets doorloopt. U kunt de raads- griffier, Richard van der Weegen, bereiken via telefoonnummer 0478 699 222. Een burgerinitiatief aanmelden gaat heel eenvoudig. Een voorstel moet worden aangemeld bij de voorzitter van de raad: de burge meester. Dit kan door het formu lier burgerinitiatiefvoorstel in te vullen. Dit formulier dient verge zeld te worden van een lijst met namen en handtekeningen van inwoners die uw idee ondersteu nen. Ook hiervoor is een formu lier beschikbaar. Beide formulie ren kunt u afhalen bij de gemeente of uitprinten via de website www.meerlo- wanssum.nl Na ontvangst wordt beoor deeld of uw voostel aan de eisen van een geldig burgerinitiatief voldoet. Is dat het geval, dan komt het op de agenda van de raad. In de raadsvergadering Twee bands beklimmen op zaterdag 29 oktober het podium van OJC Merlin in Meerlo: 69 Charger en Saturday Night Beavers. 69 Charger is een van de groot ste punkbands die Nederland kent. De band verzorgde verschil lende grote tours, onder meer in Duitsland, Frankrijk. Oostenrijk en Zwitserland met bijvoorbeeld The Hives, The Spades, Nashville Pussy en artiesten van dezelfde punkrockscene. In december van dit jaar start de band met The Revenge of the Rock and Roll Monsters Tour, waarin de bandleden samen met Mad Sin en Peter Pan Speedrock neemt de raad direct een besluit over het voorstel of neemt het een besluit over het verloop van de verdere procedure. Dit zou bij voorbeeld kunnen betekenen dat de raad opdracht geeft aan het college om het onderwerp verder uit te zoeken. Wie een voorstel indient, krijgt gelegenheid om dit toe te lichten tijdens de raadsvergadering waar in het voorstel voor de eerste keer aan de orde komt. De griffier houdt de initiatiefnemer op de hoogte van de verdere gang van zaken. PRAKTISCHE INFORMATIE Het formulier burgerinitiatief- voorstel en het formulier onder steuningsverklaring kunt u uit printen via www.meerlo-wanssum.nl of ophalen bij het gemeentehuis. Ook kunnen beide formulieren worden toegestuurd via de mail. Het burgerinitiatiefvoorstel dient afgegeven te worden bij de gemeente. Meer informatie vindt u op www.meerlo-wanssum.nl Hebt u nog vragen over het burgerinitia tief of hebt u hulp nodig bij het opstellen van een voorstel? Neem dan contact op met de raadsgrif- fier, Richard van der Weegen, telefoonnummer 0478 699 222 onder meer in de Melkweg in Amsterdam staan. Ook komt er dit jaar nog een nieuw album uit: This is goddamn Rock 'n Roll motherfucker. Saturday Night Beavers heeft als motto: 'Niet alle Belgen klinken lief en zachtaardig als er geluid uit komt'. De band leden laten zich tijdens hun show helemaal gaan. De band wordt beïnvloed door de muziek van Ramones, AC/DC, Guns 'n Roses, Chuck Berry en The Beach Boys. Aanvang: 21.00 uur. Een entree kaartje kost 4 euro. Voor meer informatie kijk op www.ojcmer- lin.nl of bel met 0478-691769 (adres Peschweg 158654 CZ te Meerlo). Het veerpontje Kobus bij Tante Jet in Blitterswijck. overzette die naar de kermis gin gen in Wellerlooi. Kobus, die graag een borreltje had, ging dan mee naar het café. Als de ver moeide kermisgangers huiswaarts wilden, was de veerman niet meer in staat om het gezelschap naar de overkant te roeien. Die angst hoeven de recreanten van daag de dag niet te hebben: de schippers van Kobus varen nuch ter, verzekert Bartels. Basisschool St. Anna in Blit terswijck vierde vrijdag dat juffrouw Dily (al meer dan) 25 jaar in het onderwijs werkt als groepsleerkracht. Dily van Lier- Wilms startte haar onder- wijscarrière in september 1965 als leerkracht in St.Odi- liënberg. Met de komst van haar kinderen werkte zij daar na bij tijden wel en niet in het onderwijs. In 1986 kwam zij voor het eerst op basisschool St. Anna in Blitterswijck voor een vervanging van meester Sjraar Wijnhoven. Bij de Stich ting Katholiek Onderwijs Blit terswijck ging zij ook in vaste dienst werken vanaf 1 augus tus 1994. Op basisschool St. Anna is zij nog steeds werkzaam als leer kracht van groep 3/ 4 en als plaatsvervangend directeur. Dit doet zij met veel enthousiasme en plezier. De nieuwste onderwijs ontwikkelingen volgt zij op de voet en past ze toe in haar groep. Daarnaast is zij ook nog voorzitter van de MR op basisschool St. Anna en nam zij jarenlang zitting in de GMR. Na een lange zoek tocht - door haar vele benoemin gen - werd achterhaald dat zij op 20 maart 2004 25 jaar in het onderwijs werkzaam was. Hoog tijd voor een passend feest dus! Juffrouw Dily werd vrijdag in het zonnetje gezet. Dat heeft basisschool St. Anna haar gegeven op vrijdag 14 okto ber. Juffrouw Dily en haar familie werden op school en in de gemeenschapszaal in het zonnetje gezet.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9