'Presentatieavonden gemeente mislukt' telefooncentrale heet hangijzer Anticiperen op opkomst onsumptietennis" 'Brandweer sneller in Vredepeel' Onderhoud scholen McGREGOR MAN WOMAN julicher Meijer De presentatieavonden in het gemeentehuis zijn mis lukt. De bedoeling was dat burgers met politici in debat zouden gaan over belangrijke onderwerpen. In een vroegtij dig stadium, zodat het college bij het nemen van een besluit de inbreng van de Venraynaren kon betrekken. Op 4 oktober was de laatste presentatieraad met als onderwer pen veiligheidsbeleid en wel stand. Het college dacht dat deze onderwerpen de Venraynaren wel zouden aanspreken. Gemeentesecretaris Lucassen had die avond slechts vier of vijf 'gewone' burgers gezien. De over grote meerderheid bestond uit de bekende gezichten: politici en ambtenaren. Lucassen liet maan dag in het seniorenconvent door schemeren er weinig heil meer in te zien. "Want de burgers komen niet. Deze avonden vergen veel ambtelijke energie. We hadden laatst toch twee concrete onder werpen. Dit is een teken aan de wand. We kunnen onze tijd wel beter besteden. Bert Linskens (PvdA) vindt dat de onderwerpen niet altijd goed gekozen zijn. "Ook moeten ze meer op een prikkelende manier worden gebracht. Zoals met welstand. Achter de borreltafel hoor je daar veel kritiek over. Maak er dan een pakkende en uitdagende oneliner van om de mensen naar deze avond te lokken." Twee jaar gele den werden de presentatieavon den in het leven geroepen. Met als doel de afstand tussen burgers en politiek te verkleinen. Ook zouden de Venraynaren op deze manier invloed kunnen uitoefe nen op het beleid. Linskens meent dat het aan een goede com municatie geschort heeft. "Want de beleving is dat deze avonden bedoeld zijn voor commissie en raad." Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) vindt dat er al te lang op dezelfde voet is doorge gaan. "Want ook al komt er nie mand, toch blijven we dit organi- De gemeente Venray gaat samenwerken met de gemeen te Gemert-Bakel om verbete ring aan te brengen in de opkomsttijd van de brand weer in het kerkdorp Vredepeel. Het college van B en W van Venray heeft beslo ten om hiervoor een zogehe ten convenant 'Operationeel Brandweeroptreden Vredepeel' af te sluiten. Het dorp Vredepeel ligt op een kortere afstand van de brandweer kazerne De Rips van de gemeente Gemert-Bakel dan van de brand weerkazerne van de gemeente Venray. Het korps Rips zal gealar meerd worden bij ongevallen en brandmeldingen in Vredepeel, maar beide korpsen zullen vervol gens naar de gemelde locatie rij den. Conform de brandweerwet van 1985 heeft het college van B en W onder andere de zorgplicht voor het voorkomen, beperken en bestrijden van brand. De gemeente heeft in de begroting activiteiten vermeld om de inzet van de brandweer ter plaatse te verbeteren en de uitruktijden te verbeteren en/of niet toe te laten. bijzondere mensen, bijzondere badkamers Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Uneto-Vni Steenstraat 6, Boxmeer Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires BIJZONDER VOORDEEL BADKAMERS Basic Line -57SCT 2999,- Quadro Line 9-249 7399,- tel. 0485-576131 seren. Je ziet steeds dezelfde gezichten. Het kost extra tijd en het voegt weinig toe." Rein Dupont (CDA) denkt dat de politi ci deze avonden vooral benutten als voorbereiding van de commis sies. Victorine Derks (Lokaal Aktief): "Er waren toch onderwer pen bij die wel aanspraken. Maar blijkbaar is het heel lastig om mensen naar het gemeentehuis te trekken." Raadsgriffier Koos van Eekeren merkte op dat bij de presentatie van de jeugdnota onder de 45 bezoekers slechts vier jongeren aanwezig waren. Linskens: "We moeten daarom naar een vorm zoeken om de mensen hier te krij gen." Verkoeijen heeft daar echter weinig vertrouwen in. "Voor veel mensen is de drempel te groot om naar het gemeentehuis te komen." www.baderieboxmeer.nl NEW MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWW. PAULBROUWER NL PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof HenkWillemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail; asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 "Ihrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Penodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland) IJLEN MAAS ommissie Middelen hekelt handelwijze college I De vervanging van de tele- incentrale in het gemeente- i blijft de politieke gemoe- >Q bezighouden. De nieuwe "trale, een investering van 000 euro, werd een paar [den geleden door een .derheid van CDA, lénwerking en WD uit de irjaarsnota geschrapt, msofldanks nam het college ■telefooncentrale op in de 'i Enting van 2006. lemeester en wethouders [den de vervanging van de it jaar oude centrale, die leel afgeschreven is, nood- |jn de commissie Middelen lie- T de partijen niet het achterste fchun tong zien. Duidelijk is dat ■college het amendement van om alle investeringen in f gemeentehuis te bevriezen, jast zich neer heeft gelegd, irgemeester en wethouders voe- |n als argument aan dat de cen- e losstaat van de huisvesting, ët als bij de te dure verbouwing van de publiekshal, voeren wet houder Heidens (CDA) en gemeentesecretaris Lucassen tel kens 'het belang van de Venrayse burgers' aan. De telefooncentrale moet vervangen worden omdat anders 'de dienstverlening aan de burgers niet op een adequaat niveau kan zijn'. Er wordt zelfs gesproken over imagoschade. Hetzelfde geldt voor de bijna vier ton overschrijding bij de verbou wing. De vraag is of het belang van de burgers wel echt een vali de argument is. Het lijkt er soms op dat het gemeentehuis een pre stigeobject van de ambtelijke top en het college aan het worden is. Want ambities en uitstraling wor den er wel erg vaak bijgehaald. Toon Loonen (CDA) zei dat het amendement, dat met een ruime raadsmeerderheid is aangenomen, volkomen duidelijk is. "Het valt maar op één manier uit te leggen." De PvdA en Lokaal Aktief stem den in juni tegen de bevriezing van de huisvestingskosten, inclu sief de telefooncentrale. Henk Bisschops (PvdA) en Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) wijzig den hun standpunt niet. Dat gold eveneens voor Ron van den Heuvel (WD): "We blijven tegen vervanging." Theo Mulders (Samenwerking) zei dat de telefooncentrale 'geen punt van discussie is'. "Het amen dement is duidelijk. Het is daarom niet juist de centrale toch in de begroting op te voeren. Er wor den veel argumenten bijgesleept." Het CDA was het minst duide lijk over zijn standpunt. Loonen en zijn collega-raadslid Rein Dupont lieten doorschemeren dat de telefooncentrale toch in de begroting mag blijven staan. Op voorwaarde dat het college met een beter uitgewerkt voorstel komt. Want Dupont vindt de investering van 515.000 euro slecht onderbouwd. "Er is gewoon niet goed over nagedacht. Want de nieuwe centrale wordt in tien jaar afgeschreven. Terwijl de hui dige centrale na acht jaar al versle ten blijkt Waar zijn we toch mee bezig? We willen daarom geen carte blanche geven", aldus Dupont. ACHTERSTAND Wethouder Heidens (CDA) pro beerde voor de zoveelste keer de telefooncentrale over de streep te trekken. Hij had het over een tota le filosofie, serviceverlening, een andere manier van werken en integratie van spraak en data. "Dit is geen luxe. Als we de centrale niet vervangen, dan zetten we de burgers op achterstand. Want niet alleen de publiekshal moet up-to- date zijn. De telefooncentrale moet er in technische zin gelijke tred mee houden. Daarom wil ik er lans voor breken." Bovendien biedt de leverancier na dit jaar geen service en ondersteuning meer. René Francken (WD) raakte niet onder de indruk. "Ik hoor niets nieuws. Het is alleen maar een herhaling van zetten", aldus Francken, die van Heidens wilde weten waarom hij vindt dat het niet onder het raadsamendement zou vallen. "Huisvesting en tele foon zijn twee verschillende zaken", reageerde de wethouder. Volgens secretaris Lucassen is met de huidige centrale de telefoni sche bereikbaarheid en de afwik keling van vragen bij het front-offi ce niet op een hoger niveau te brengen. Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) haalde uit naar de leverancier van de huidige centrale. "Het is chan tage om te zeggen dat de centrale na 31 december niet meer gebruikt kan worden. De eigenaar bepaalt nog altijd de einddatum en niet de leverancier", aldus Lemmens, die ineens minder enthousiast was over vervanging. "Ruim vijf ton is veel geld. De aan schaf van mobieltjes kan het pro bleem tijdelijk oplossen. Er komen straks ook andere mogelijkheden zoals telefonisch contact via de pc." Heidens bestreed het oordeel van het CDA dat de investering niet goed overdacht zou zijn. "We hebben het wellicht niet goed uit gelegd. Daarom zeg ik een aparte notitie toe om zo uit deze discus sie te komen." Venray sluit fusie met TC Rhode op nieuw tennispark niet uit •e ledenvergadering van TC ly heeft haar bestuur het gegeven om drie irstellen uit te werken om vereniging uit te bouwen een zogeheten twaalf inden club. Dat houdt der meer in dat de onder- ond van de banen moet rden vernieuwd. Daar is i investering van, naar hatting, tussen de 100.000 200.000 euro mee gemoeid, het verlengde van die reno- is ook de vraag opgebor- d hoe de toekomst van TC way eruit zal zien. Blijft TC nray als zelfstandige club ^^estigd op de huidige loca- Komt er een intensieve aenwerking met TC Rhode, op zoek is naar een nieuw 'k? Of gaan beide clubs zelfs in één vereniging op een euw aan te leggen tennis- mplex? Eric Vennekens, larnemend voorzitter van Venray, sluit niets uit. "Het ju mij niet verbazen als er er vijf jaar één tennisclub ^:ruchten met een kern van larheid. Eric Vennekens kan en er niet om heen dat TC nray en TC Rhode met elkaar de tafel hebben gezeten om i' beider toekomst te bespre- n Maar dat een samenwerking fjsie en een verhuizing naar nieuw aan te leggen tenni- ark al heimelijk is beklonken, j^ijst hij naar het land der helen. "Daar is niets van waar. :t enige wat klopt is dat wij nze banen willen renoveren en W31 TC Rhode op zoek is naar een euw complex. Die vereniging moet binnen twee jaar vertrekken van het park waar ze nu zit. Die grond is niet van TC Rhode en niet van de gemeente, maar van een derde partij. TC Rhode en de gemeente zitten daarmee in hun maag. TC Rhode heeft geen geld om zelf een nieuw complex in te richten, en de gemeente heeft geen geld om daarin fors te subsi diëren. Twee partijen met een probleem en wij met de sterke wens om ons park te vernieuwen. Dan ligt het voor d£ hand dat je eens met elkaar gaat praten. Dat hebben we gedaan. Maar het was wederzijds informerend, meer niet. Er zijn geen afspraken gemaakt of toezeggingen gedaan." Eric Vennekens houdt er reke ning mee dat de gemeente moge lijk als katalysator voor een samenwerking tussen beide clubs gaat optreden. "Ik kan me inden ken dat de gemeente daar over nadenkt. Maar de gemeente weet ook dat wij op een fantastische locatie zitten en een erfpacht tot 2027 hebben. En de gemeente, eigenaar van de grond, heeft aan gegeven dat er geen plannen zijn om het park binnen tien of vijf tien jaar een andere bestemming te geven. En dat is voor ons van belang, want we gaan niet inves teren in nieuwe banen als we over vijf jaar moeten verhuizen. Dan is het een onrendabele inves tering. Met de nieuwe banen moe ten we zeker tien, vijftien jaar ver der." SAMENWERKING TC Venray zal de gesprekken over een mogelijke fusie of het gezamenlijk betrekken van een nieuw tennispark niet zelf initië ren. "Die opties hebben niet onze voorkeur. Wij blijven het liefst waar we nu zitten en de komende jaren ook als een zelfstandige ver eniging. Waar we wél over willen praten, is een verdergaande samenwerking met TC Rhode. Ik denk dat beide clubs daar bij :rjs* 111 gebaat zijn. Maar dat is wat anders dan een fusie of gezamenlijk een nieuwe tennispark betrekken. Dus wij zullen dat niet aanjagen. Maar dat wil niet zeggen dat we onze ogen sluiten voor ontwikke lingen bij andere verenigingen en bij andere tennisclubs in den lande. Schaalvergroting, fusies, efficiëntie, gebrek aan vrijwilli gers, teruglopende ledenaantal len, professionalisering, een ver dergaande individualisering en consumptietennis zijn duidelijk zichtbare trends. In de Randstad is dat al jaren zo, en wij gaan dat ook meer en meer merken. Daar moeten we op anticiperen. Tegen die achtergrond zou het mij niet verbazen als het over vijf jaar toch tot een fusie komt. Want samen zijn we qua ledensamenstelling en leeftijdopbouw een perfecte club." LOS ZAND De ledenvergadering van TC Venray heeft het bestuur de opdracht gegeven om in februari met drie voorstellen te komen voor een nieuwe ondergrond van de banen: gravel, kunststof of een andere ondergrond. "We moeten een twaalf maanden club worden, We zien dat er bij andere vereni gingen het hele jaar door buiten wordt getennist en dat zij daar de ondergrond voor hebben. Wij hebben dat niet, en dat zien we terug in de beleving binnen de club. Het ledenaantal zakt, steeds minder mensen nemen deel aan activiteiten en we kunnen onze leden voor ons gevoel ook niet genoeg bieden. Er moet iets gebeuren, want anders is TC Venray over enkele jaren geen vereniging meer, maar los zand met individuen die af en toe komen tennissen. Dat moeten we Enkele jeugdige leden aan het werk op de gravelbanen van TC Venray (foto archief Peel en Maas). voorkomen. De opkomst van con sumptietennis is onvermijdelijk, maar wel graag met verenigings beleving." Het college van B en W heeft ingestemd met het Integraal Huisvestingsplan (IHP) 2005, waarin staat beschreven hoe Venray voor de huisvesting van alle 21 basisscholen in de komen de jaren zorg gaat dragen. Het plan is in 2005 geactualiseerd en wordt opgesteld in overleg met het schoolbestuur en de Stichting Primair Onderwijs Venray en regio. Het IHP is een meerjaren plan en kostenoverzicht voor de huisvesting van het primair onder wijs. Zo heeft de gemeente een duidelijk overzicht en kan ze tij dig ingrijpen. Op basis van prog noses over het te verwachten aan tal leerlingen, bepaalt de gemeente of permanente of tijde lijke uitbreiding nodig is. De daad werkelijke goedkeuring van uit breidingen en onderhoud vindt plaats in het jaarlijks vast te stel len huisvestingsprogramma. Het college heeft ook inge stemd met het huisvestingspro gramma en -overzicht primair onderwijs 2006. Met het vaststel len van het programma voor 2006 is door het college alvast inge stemd met een aantal onder houdswerkzaamheden aan diver se scholen voor een bedrag van 40.102 euro. Ook heeft het colle ge ingestemd met uitbreiding van het leerpakket en meubilair voor de scholen De Vlaswei en de Petrus' Bandenschool en een tweede speellokaal voor de Petrus' Bandenschool. Het totaal bedrag voor het onderdeel uit breiding is 263-624 euro. Op 1 december worden beide adviezen voorgelegd aan de com missie Maatschappelijke Diensten en op 20 december beslist de gemeenteraad over het plan. Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Kind gewond Afgelopen zaterdag is een 7-jarig jongetje uit Venray gewond geraakt bij een ongeval. Op de Kuluutsheuvel in Overloon werd de jongen aangereden toen hij van achter een geparkeerde auto de rijbaan op liep. Een 64-jarige man uit Overloon kon de jongen niet meer ontwijken. De jongen is met verschillende verwondingen, waaronder een bovenbeenbreuk, overgebracht naar een ziekenhuis. Donderdag 6 januari 2005 - Pagina 3 THEATERCAFÉ-DINER fU irtÜSt reserveren per telefoon of mail om 18.00 uur aan tafel! smullen van ons genieten van de voorstelling drankje van het huis! 3-gangen-menu Theatercafé de Artiest introduceert theatermenu. Een 3-gangen- menu naar keuze, voorafgaand aan uw theatervoorstelling in de schouwburg van Venray. Vandaar dat u om 1.8.00 uur aan tafel wordt verwacht. Na de voorstelling krijgt u een drankje van het huis. U kunt theatermenu reserveren via 0478-587739 of via theatermenu@deartiestvenray.nl. Voor meer informatie kijk op: www.deartiestvenray.nl/theatermenu.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3