System:Care ruim 15 jaar een vertrouwd adres Fantasy brengt fantasie in uw kapsel 'Mensen kropen letterlijk onder de grond' Publiekshal Ven ray vraagt verlenging ESF- subsidie aan Rashondenshow in Venray Avatar, de kunst doelbewust te leven Ingezonden Brunch voor mantelzorgers Gunhoek Vervolg VP Francken vond het onjuist dat driekwart van het onderhoudsbud get voor het gemeentehuis nu is uitgegeven aan de verbouwing. Toon Loonen stelde dat een nieu we vloer erf plafond helemaal niet onder onderhoud vallen. "Want dit zijn investeringen. Daar is geen enkele discussie over", aldus de CDA'er. Heidens raakte in het nauw. Hij probeerde zich eruit te redden. "Tijdens de rit hebben we een aantal extra beslissingen moe ten nemen. Maar dit valt onder de bedrijfsvoering en dat is een zaak van het college. Vandaar dat het niet gecommuniceerd is. Wellicht was het netter geweest dit wel te doen." Francken refereerde aan het budgetrecht van de raad. "Heidens moet geen rookgordijnen ophangen. Hoe verklaart hij het dat anderhalve ton is weggemof feld in het onderhoudsbudget." Heidens moest passen en gaf toe dat hij onvoldoende op de hoogte is. "Ik ken de budgetten niet uit mijn hoofd. Ik weet niet hoe die 1,3 miljoen euro is onderbouwd. Ik zal er later op een andere manier op terugkomen." WD'er Francken drong aan op e^n ver volgonderzoek door de Rekenkamer. De oplevering van de publiekshal heeft negen maan den vertraging opgelopen. Dit werd veroorzaakt door de vondst van oude funderingsresten in de binnentuin. Het bodemonderzoek vergde een halfjaar. Daarnaast was de constructie van de bestaande hal verkeerd ingeschat. Dit bleek tijdens de sloop. Er moesten nieu we berekeningen en constructies gemaakt worden wat bijna drie maanden ophield. De gemeente ligt met de aannemer in de clinch over twee extra kostenposten van 55.500 euro. Hiervoor is een aan sprakelijkheidsprocedure gestart. Op een vraag van CDA'er Linskens antwoordde Heidens dat de gemeente de kosten wellicht kan verhalen. "Ik ga ervan uit dat we die bedragen kunnen binnenha len." Sinds' april 2004 ontvangt Venray subsidie uit het Europees Sociaal Fonds. De subsidie is bestemd voor reïntegratie en is aangevraagd voor twee jaar. Over een paar maanden loopt het pro ject af. Reïntegratie is nog steeds belangrijk. Nu blijkt, dat er vol gend jaar subsidie op de plank blijft liggen, besloot de gemeente Venray om verlenging te vragen. Zeker nu de gemeente ook kiest voor een nieuwe aanpak van acti vering voor uitkeringsgerechtig den, is extra subsidie zeer wel kom. De gemeente Venlo dient namens de gemeenten in Noord Limburg een verzoek in bij het ministerie. De gemeente hoopt dat nu het huidige project afloopt, het ministerie instemt met een verlenging. Dat betekent extra subsidie. Nu de gemeente vanaf dit jaar ook met een nieuwe aanpak van activering start, kun nen ook de nieuwe trajecten voor subsidie in aanmerking komen. Wethouder Emonts: "Het gaat natuurlijk niet alleen om de subsi die. Die is mooi meegenomen in een tijd dat we veel moeten bezui nigen. Ik hoop hiermee ook de mensen uit ons bestand beter te kunnen helpen." Kynologen Club Venray e.o. houdt op zondag 23 oktober voor de 28ste keer haar jaarlijkse club match. Circa 290 honden tonen zich deze dag op hun mooist in sporthal De Wetteling in Venray. Meerdere keurmeesters keuren iedere hond aan de hand van de rasstandaard op schoonheid. Het publiek krijgt via de microfoon deskundige informatie over een groot aantal verschillende rassen. Ook het karakter van de rassen zal niet onbelicht gelaten wor den. Elke hondeneigenaar die met zijn hond aanwezig is, staat te popelen om te vertellen over de geweldige eigenschappen van zijn of haar hond. Maar ook zal hij of zij vertellen over de eisen die gesteld worden. De ene hond heeft veel beweging nodig, de andere eist een zeer consequente baas en ga zo maar door. Elke hond is weer anders en zelfs teven en reuen binnen een ras kunnen erg verschillend zijn. Van alle verschillende rassen wordt uiteindelijk een 'beste van het ras' gekozen, die dan weer mag deel nemen aan de rasgroepenkeu- ring. Er zijn tien verschillende ras- groepen zodat er na deze keuring, tien winnaars overblij ven, die samen gaan strijden voor de titel Beste van de clubmatch. Ook worden de beste puppies en veteranen gehuldigd. Evenals de beste van de meerdere honden klasse en de beste zelfgefokte, zullen ook zij een prijs van de goed voorziene prijzentafel in ontvangst mogen nemen. Een goede reden om zondag 24 okto ber een kijkje te komen nemen. Iedereen zonder hond is welkom, want als men zich niet heeft inge schreven, mag de hond er niet in. Om besmetting van ziektes te voorkomen, worden alle inge schreven honden 's morgens voor aanvang door dierenartsen gecon troleerd. Daarna mag er geen hond meer in. De show begint om 9-30 uur en eindigt omstreeks 16.30 uur. Zondagmiddag 23 oktober van 14.00 uur tot 15.30 uur kunt u aan de Boterbloem 24 in Venray een introductie van Avatar bij wonen Avatar is een negendaags trainingsprogramma waarin je jezelf beter leert kennen, zodat je moeitelozer om kunt gaan met uitdagende situaties. Je leert via simpele technieken hoe je meer gericht kunt zijn op wat je wilt bereiken, op persoonlijk en pro fessioneel vlak. De bewustzijns- training brengt je terug naar het besef dat je zelf de bron bent van je leven, en dat wat jij gelooft van sterke invloed is op alles wat je in je leven ervaart. Avatar is een duidelijke en eenvoudige cursus voor zelfontwikkeling die voor iedereen toegankelijk is. Voor informatie en aanmelding bel: Guus de Mulder 0478 512059 of mail naar guusdem@xs4all.nl en kijk op www.avatar.nl. De eerstvolgen de training is van 29 oktober tot en met 6 november. Open inloop In Wijkgebouw Den Hoender van de Venrayse wijk Noord-West wordt op woensdag 26 oktober om 15.00 uur een Open Inloop gehouden. Bewoners van de wijk kunnen hier hun wensen en klachten uiten en kennis maken met afgevaardigden van de wijk- verantwoordelijke van politie, Wonen Venray, Synthese en de gemeente. Aansluitend is er gele genheid om door de wijk te lopen, ten einde situaties ter plek ke te kunnen zien en verduidelij ken. De aanwezigheid van de buurtbewoners, bij deze mogelijk heid hun wensen kenbaar te maken, wordt zeer op prijs gesteld. DE SCHATTEN van de Grote Kerk de schatten van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof bv r T" i Grotestraat 68 Venray 0478-582727 _J PEEL EN MAAS Donderdag 20 oktober 2005 - Paginftj Fluers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van webs content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl i Niek In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw meni Maul ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt ziel iH recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de bii (Bart wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naa; ling)1! adres worden niet geplaatst. Circuit de Peel Een stukje historie: Op het per ceel grond waarop nu circuit de Peel is gevestigd en door overhe den waardevolle natuur genoemd word werd medio vorige eeuw een bos geplant. Dit bos was bedoeld om de houtproductie voor de Limburgse mijnen veilig te stellen. Dit bleek een tiental jaren later overbodig. Ondertussen was hier wel al vlieg veld de Peel neergelegd. Vliegveld de Peel lag grotendeels verscholen achter de bossen. Ook de aan vliegroute lag over de bossen en om verdere ongelukken te voorko men werd op last van Defensie een stuk bos gekapt. Met toestem ming van de gemeente, eigenaar van de grond, liet de buurman hierop wat koeien grazen. Begin jaren zeventig werd de gemeente gevraagd de grond te verkopen, zodat dit perceel voorgoed gras- akkerland zou kunnen worden. De koop was op een haar na rond of de gemeente zag andere moge lijkheden voor dit perceel. Men zat nogal in de maag met het motorcrossterrein aan de Deurnseweg, nabij Weverslcf. Dit terrein lag maar op steenworp afstand van Venray. Hierop gaf de gemeente de crossvereniging toe stemming aan de Peelweg opnieuw te beginnen. Na vele tegenslagen, het terrein lag erg laag, zodat het vaak te nat was, raakte de kas van de crossvereni ging leeg. Ook de gemeente stond toen al bekend om z'n lege kas. Maar wat bleek, een nabij gelegen grondverzetbedrijfje met motor- crossbloed werd gevraagd om hierin een oplossing te bieden. Ook toen kon de gemeente dus al niet zelf zijn problemen oplossen. Het auto- en motorsportterrein groeide met de loop der jaren, met grand-prix motorcross werd zelfs enige malen de tv gehaald. Iedereen wist het te liggen, nie mand had er last van. Als omwo nenden hadden we meer last van trillende keukenramen tijdens het opstijgen van een F-16, dan tijdens het racen. Toppunt van gemeente lijk gedraai was wel de verplaat sing van de Peeldrivers vat terrein in Venray naar de P« naar schatting 10 jaar geledet gemeente kan toch niet Wir haben dass nicht ge* Heden ten dage is het g( hoogwaardige natuur, ond vliegtuigen en een berg vet lende race- en crossgeluiden dit gebied zich schijnbaarzt wikkeld, dat er hier een uni: onvervangbaar stukje natui komen te liggen. Het schijnt zo te zijn, dat er in de Maand en zelfs in de Veluwe planus gen voor een auto- en motos baan. Defensie is gevraagdi nieuwe JSF hier te laten ot gen, en nu maar hopen ding genoeg herrie prodtl Het circuit moet 1 janu: Een van de zeldzame spot in Limburg, waar niet j| publiek geld bij moet, of een bijzondere wedstrijd II tieagenten moeten wordt historie. Dit hebbi danken aan gemeentelijl ook provinciale bestuurt de baan ergens in een uil* Horst, had het misschien riteit gehad van Ger Di Misschien moet zijn partij! eens de oren wassen, zekf het oog op de verkie2 komend jaar. Ook onze eigt houders hebben geen vuisiijSi nen of willen maken. De nog burgemeester wordec ander heeft het sprookje n S Loobeek nog niet uitgelezen de onze burgervader, bekend oi jen krasse uitspraken tegen de p! en M: lijke bevolking, blijkt richtüii het Sn vincie en vrom een stuk welbespraakt. Niet dat lil *ziin januari stil word in de Pei zondagen zullen gevuld b met radiografisch bestuu vliegtuigen op de voorn vliegbasis, of een ralley of kdre schien een Ferarri treffen, zullen de zweefvliegtuigen ven, de bedrijvigheid bij def Geleide Wapens. Het wild h ers- hart nog ophalen bij de laagt f' oefeningen ten behoeve van 200' 18 sta team egent er op nationale verdediging. Gelutó i^, Peter van Dijck, Venray hees Eindstraat 12, tel. 581553 De HovenieM ook voor üw tu mmg www.gunhoek.nl 'lagen iray 10 n-Mei 3-1 Selo 3- '27 B C0( ck Dl Venray 0478-571M Rotary Venray houdt in samen werking met het steunpunt man telzorg Venray van Synthese op zaterdag 12 november een brunch voor mantelzorgers. Mantelzorgers zijn mensen die vanuit een per soonlijke relatie zorg verlenen aan een ander: kind, partner, familiel id, buurman of -vrouw. De brunch vindt plaats van 11.00 tot 13.00 uur in Dansschool Janssen in Venray. Voor deelname aan de brunch kunnen Mantelzorgers uit de gemeente Venray en omgeving zich tot 31 oktober aanmelden bij het Steunpunt Mantelzorg van Synthese via tel. (0478)517317. Het initiatief van Rotary Venray vindt plaats in de week waarin ook de Dag van de Mantelzorg valt, op 10 november. De Dag van de Mantelzorg wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden. Het thema is Mantelzorg op de agenda. Het is van groot belang dat politici en beleidsmakers, werkgevers en zorgprofessionals aandacht heb ben voor mantelzorg en er, ondanks hun volle agenda, tijd voor vrijmaken. Om ze te laten stil staan bij de positie van mantelzor gers en de problemen waarmee zij laasti i :beó II te maken krijgen. Daarni Dag van de Mantelzorg om de, vaak anonieme, mantó ger in het zonnetje te zette® Nederland vervullen zo'n 1,! joen mensen mantelzorg. Dit zij vaak naast andere bezighe zoals de zorg voor het eigen p een baan of een opleiding. H« portp mantelzorgers een onzicht strijd groep vormen, zijn ze zeer bd tosel rijk voor de samenleving. irnian draa vijf, Motorrijder verongelukt De politie stelt een o srbi onderzoek in naar de todn il wai van een verkeersongeval optfuntr Zandhoek waarbij een 35-i1 motorrijder uit Venray is o« d.a?' den. Een 31-jarige automobile Melderslo verleende zaterdag! dag omstreeks 16.45 uur of ray ka Zandhoek bij het afslaan I rind voorrang aan de tegemoetkofl n eet de motorrijder. Laatstgcnoc ekkei kwam ten val en raakte zeef -«li stig gewond. Het slachtoffer' per traumahelikopter J Nijmegen gebracht en is zaterdagavond overleden. Een goede service, kwaliteit, werk op maat maar vooral een persoonlijke benadering en advies aan klanten zijn de peilers waar System:Care al ruim vijftien jaar op staat. System:Care begon in 1989 als automatiseerder voor het mid den- en kleinbedrijf. Tien jaar geleden werd ook de particuliere markt erbij betrokken voor de verkoop van computers en repa ratie met een eigen technische dienst. Inmiddels is het bedrijf al aardig uitgebreid. Theo Faasen, eigenaar van System:Care, tim merde hiervoor behoorlijk aan de weg. In januari van dit jaar nam hij Swaghoven Service over. Deze onderneming repareerde en ver kocht meer dan twintig jaar tele visies, audio- en videoapparatuur. Voor Wiel Swaghoven, voormalig eigenaar van Swaghoven Service, was dit een welkome oplossing. Door de overname kon hij het wat rustiger aan gaan doen. Hij is nu met veel plezier werkzaam als televisiemonteur. Belangrijke reden voor deze overname is de visie die Theo Faasen heeft: "Televisie, computer, internet en multimedia gaan steeds meer in elkaar overlopen. De behoefte aan mensen die al deze discipli nes beheersen wordt steeds gro ter." De showroom aan de Oude Oostrumseweg 12a werd flink onder banden genomen, er ont stond een mooie verkoopruimte, waar niet alleen televisies en videoapparatuur een plaats von den, maar ook computers en mul- timedia-apparatuur. Om te kun nen concurreren met de grotere winkelketens is System:Care een partnership aangegaan met Q- motion. Hierdoor krijgen 32.000 huishouden zes keer per jaar een fullcolourfolder met interessante aanbiedingen in de brievenbus. "Om maatwerk te kunnen leveren assembleren wij ook zelf compu tersystemen zodat we samen met de klant een computer op maat kunnen maken", aldus Theo Faasen. Buiten de particuliere ver koop en reparatie automatiseert System:Care ook het midden- en kleinbedrijf. Voor het ontwikke len van software werkt Theo nauw samen met Paul Menheere (For-A-Sake), zodat men ook op dit gebied een kwalitatief hoog staande service kan verlenen. Ook hoort hier natuurlijk het aan leggen en onderhouden van net werken bij. Bedrijfsautomatisering, ver koop van televisies, audio-multi media- en computerapparatuur, technische dienst voor televisie en computer; dat is dus kort samengevat het grote assortiment wat System:Care te bieden heeft. System:Care is te vinden aan de Oude Oostrumseweg 12a te Venray en op www.systemcare.nl 60e herdenking in Maashees Het was in de nadagen van de Tweede Wereldoorlog. Aan de ene kant van de Maas lagen de geallieerde legers, aan de andere kant het Duitse leger. Klem daartussenin de bewo ners van onder andere Maashees. Velen, onder wie veel kinderen, waren al geëva cueerd, een aantal zochten oktober 1944 hun heil in de bossen rond Maashees. Daar bouwden zij hun schuil plaatsen, scholen in holen onder een regen van granaten en baden dat ze de oorlog zouden overle ven. Ongeveer honderdtwintig mannen, vrouwen en een paar kinderen zagen kerktorens vallen, hoorden hoe huizen instortten en de totale verwoesting van hun dorp volgde. Eind oktober wer den de onderduikers naar Limburg gejaagd. De meesten overleefden dit alles en uit dank baarheid werd al snel besloten een Mariagedachteniskapel op te richten. De kapel was in 1947 klaar. Ieder jaar op 16 oktober komen overlevenden en hun fami lie bij elkaar op De Weerd in Maashees voor een korte herden kingsplechtigheid. Pastoor Teunissen refereerde afgelopen zóndag aan het feit dat men dit jaar voor de 60e keer bijeen was en hij koppelde de verschrikkin gen van die donkere tijd aan het optimisme van de fraaie herfst dag: "Mensen kropen letterlijk en figuurlijk onder de grond in die donkere dagen. Wij staan hier nu in het licht, onder de zon, midden op de weg. De weg die leidt naar Pastoor Teunissen tijdens de dienst bij de Mariagedachtenis kapel in Maashees. de vrede als we die willen gaan." Na de gebeden, het zingen van het tweede couplet van het Wilhelmus, het dankwoord voor diegenen die het onderhoud aan de kapel doen en de collecte voor de kosten die daarbij gemaakt worden, bleven de ruim vijftig aanwezigen afgelopen zon dag nog een tijdje napraten. Sinds kort is aan de Henseniusstraat 92a kapsalon Fantasy gevestigd. Nicole Driessen uit Venray runt deze onderneming met veel elan, en de naam zegt het al, fanta sie. Nicole heeft al de nodige erva ring in de kapperswereld bij diverse ondernemingen in Venlo en Horst. Sinds een aantal jaren woont ze in Venray en onlangs viel haar oog op het pand aan de Henseniusstraat, waarin voorheen ook een kapperszaak gevestigd was. "Ik was wel toe aan een nieu we uitdaging en dit was er uitein delijk een die ik niet kon laten lig gen", vertelt Nicole. Maar ze wilde ook een nieuwe start. "Toen ik het pand betrok, hebben mijn vriend en ik ook alles van de vorige kapsalon verwijderd. De zaak is ingericht naar mijn eigen wensen." Bovendien is uitbrei ding, indien de zaken goed gaan lopen, ook mogelijk. "Ik werk nu nog alleen, maar we kunnen hier in principe ook met twee perso nen aan de slag." Voor Nicole zijn een persoonlij ke benadering en een goed advies zeer belangrijk. "Ik werk alleen en kan me dus helemaal op mijn klanten richten en voor hen ook beter geaccentueerd worden en het figuur één tot twee weken langer zichtbaar blijft." Kapsalon Fantasy is op weekda gen (met uitzondering van dins dag) geopend van 9.30 tot 19-00 uur. Op zaterdag is Fantasy open van 8.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.kapsalonfantasy.com de tijd nemen" vertelt Nicole. "Dat goede advies kan ook leiden tot een totaal nieuw kapsel. Vaak gaan mensen naar een kapsalon en hebben ze al jaren hetzelfde kapsel. Ik denk dat ik daar met de nodige fantasie iets aan toe kan voegen. Daarnaast staan mensen steeds meer open voor iets totaal anders." Een van de specialiteiten van Nicole is het knippen van figuren. "Steeds vaker willen mensen, met Aan de Henseniusstraat 92a is kapsalon Fantasy van Nicole Driessen gevestigd. name aan de zijkant van het hoofd, iets speciaals hebben. Figuren is een trend die veel oefe ning vergt maar die ik goed onder de knie heb. Daarbij maak ik niet alleen gebruik van schaar en ton- deuze maar hanteer ik ook het scheermes, waardoor de vormen Borstkanker- vereniging De afdelingen Venray en Venlo van Borstkankerverenigingen Nederland houden op woensdag 26 oktober een thema-avond. Tijdens deze avond geeft William Yang, programmaleider bij het Taborhuis een inleiding over het omgaan met kanker. Het Taborhuis is een centrum voor begeleiding van mensen met kan ker en helpt patiënten en hun familieleden. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in het personeelsrestaurant van zieken huis VieCuri in Venray en is toe gankelijk voor lotgenoten en introducés. Wie deze avond wil bijwonen kan zich aanmelden via tel. (0478)532620 of via (077)4653126 of (0478)581562. RVS designproducten www.steja.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20