Rel over dure verbouwing publiekshal berden Respect voor elkaar. 'Circuit De Peel naar Oirlo' KI Juridische procedures Gouden Leeuw Uetctc DeMKB miilmizm WEBSITE Til Femke Martens tapkampioen? Monsterscore dames Oostrum En verder: INGERIE-AGENDA CADEAU andoetere ongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! Sinterklaas Brunch en dlnch f e™ KSM i kinderen hefÏÏ <ly°0r ALLE -r, i kadootje uit spanif-emkuas 'n c KERST SFEERSHOW uintratuin automatiseerder zijn binnen! mÊÊBtBSSBSSBSm bezoek onze Honderdzesentwintigste jaargang - week 42 - donderdag 20 oktober 2005 EN-MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-11 Kunst Cultuur 16 Gemeentelijke mededelingen 17 Sport 21-24 Kerkelijke diensten 26 Wethouder Heidens zwaar onder vuur Het budget voor de nieu we publiekshal in het ge meentehuis is met 380.000 euro overschreden. Ruim een halfjaar na de ope ning kreeg de politiek eindelijk de cijfers onder ogen. Wethouder Heidens (CDA) kwam donderdag in de commissie Middelen zwaar onder vuur te liggen. Het leidde tot een heuse 3ij aankoop van €15,- of meer op de lingerie afdeling tijdens de week van de lingerie (22 t/m 29 oktober) 0 Grotestraat 23 - 5801 BE Ven ray - Tel. 0478-581526 {jolitieke rel. De commissie eden pikken de budgetover schrijding van 30 procent niet en ze verwijten Heidens dat hij verzuimd heeft hen tijdig in te lichten. Al maandenlang vraagt de poli tiek om het financiële eindplaatje voor de verbouwing van het gemeentehuis. Er is een budget van 1,3 miljoen euro uitgetrok ken voor de nieuwe publiekshal in de binnentuin en het opknap pen van de oude balies en de entree. Tijdens de vergadering van 7 september kregen de com missieleden een A-viertje uitge reikt. Daarin meldde. Twan Jansen, manager afdeling Middelen, dat de kosten binnen het budget blijven. De commis sie was ontevreden en eiste een eindrapportage. Die verscheen begin oktober. En nu komt de aap uit de mouw. De totale kosten bedragen 1.680.000 euro. De overschrij ding van 380.000 euro betreft vooral de aanpassing van de oude entree en ontvangsthal. De grind- vloer, die eerst zou blijven lig gen, is vervangen door een nieu we tegelvloer. Het plafond is verhoogd omdat het lagere oude plafond het zicht op de nieuwe publiekshal ontnam. Tevens is de verlichting vernieuwd. De kosten van 152.000 euro worden betaald uit het reguliere onder houdsbudget van het gemeente huis. Omdat het meubilair niet meer zou passen bij de uitstraling van de nieuwe publiekshal, is er door de gemeente voor 40.000 euro nieuw kantoormeubilair aange schaft. Het verbouwen en inrich ten van de oude spreekkamer 0.33 tot studiezaal van het archief kostte 89.135 euro. Dit bedrag is gehaald uit het budget voor de ambtelijke reorganisatie. In de hoek van de oude publieksbalie is een ontvangsthal met expositieruimte gekomen, waar bouwprojecten met maquettes gepresenteerd kun nen worden. De kosten van 98.314 euro komen ten laste van het Grondbedrijf. VRAAGTEKENS Wethouder Heidens verklaarde dat het budget van 1,3 miljoen euro alléén bestemd was voor het project in de binnentuin. Met deze leugen kwam hij niet weg. Vooral zijn eigen partij het CDA trok fel van leer. "Nu moet ik de wethouder toch corrigeren", zei Toon Loonen. "Hij moet er niet omheen draaien. Want wel dege lijk was ook het bestaande gedeelte in het budget opgeno men. Hij had gewoon eerlijk moeten zeggen dat het budget niet toereikend was. Nu wordt er om de waarheid heen gedraaid. Er wordt nu van alles bijgehaald om de tekorten weg te werken. Ik zet hier grote vraagtekens bij" Petra van Duijnhoven (Samenwerking) en Richard de la Roy (Lokaal Aktief) vroegen om opheldering, maar kregen die niet. Ze verweten Heidens dat hij verzuimd heeft de overschrijdin gen te melden. De la Roy wilde weten op welke punten is afge weken van de aanbesteding van 1,3 miljoen euro. "Er worden nu allerlei andere zaken opgevoerd. Wat is hiervan de bedoeling? Kan dat zomaar?" Van Duijnhoven: "Het deugt zo niet. Ik wil meer duidelijkheid." Ook René Francken (WD) vroeg waarom de politiek niet geïnformeerd was. "Er is vier ton extra uitgege ven buiten het zicht van raad en commissie om." Joos Linskens (CDA) noemde het 'niet erg fat soenlijk'. "Allerlei budgetten zijn geplunderd om de overschrijding weg te werken. Waarom is hier geen toestemming voor gevraagd?" VERVOLG OP PAGINA 20. uwelijksgeluk Pappa? Waarom zijn jij en nma eigenlijk nog getrouwd? dochtertje was naar school feest kwam gisteren thuis deze jongende vraag. Ze zit s kort óp de basisschool en is van de weinige kinderen in de die twee ouders hebben. Nee. het goed zeggen: die twee ers hebben die gezellig in één wonen, leven en lachen. Die anderen samen naar bed bren samen fietsen, samen eten en en een spelletje doen. Raar waar; zelfs in een dorp loopt jnwoordig ongeveer één op de e huwelijken op de klippen waarom zijn we nog bij lar liefje? Omdat pappaatje en mmaatje (zo praten wij thuis) altijd zielsveel van elkaar hou- en geen zin hebben om je eds maar weer uit te besteden kunnen je geen dag missen." it dochter keek me glunderend oor tot oor aan en leek me te Srijpen. Ze vertelde van haar ïndje Oscar gehoord te hebben hij het niet leuk vond dat hij ene dag door pappa en de Here dag door mamma opge- tld werd van school. Dat Oscar ene zaterdag in zijn geboorte- tp moest voetballen en de ande- week in het dorp van zijn Ier, die te lui is om zijn zoon ir het voetbalveld en - belangrij- - zijn vriendjes te brengen. Tja, kinderen zijn bij een scheiding jd de dupe, het kind van de ening. Wellicht is het een goed c voor Yvonne Welbers om de drijven die zich hebben verbon- aan 'Your Weddingplanner' ld uit te breiden met een servies- Ir en een beddenspecialist. Qt bij veel mensen die uffelend kussend in het welijksbootje stappen, vliegen [inenkort de borden en kopjes ór de kamer! En ik weet zeker een aantal van die gezellige en Hderende bruidjes binnenkort een ander bed slaapt. Gouden ndel voor een trouwspecialist! weet het: een weddingplanner elt alleen de trouwdag in de tdste zin van het woord, maar beetje in de toekomst kijken toch ook geen kwaad? Ik ga lag toch even gluren bij de esentatie van 'Your eddingplanner' in het Odapark. ant ik wil al die gelukkige stelle- met trouwplannen alle geluk de wereld wensen en hen vra- "Weten jullie het zeker?" Mijn ouw en dochter gaan mee, scar niet. Die zou volgens mij in Jilen uitbarsten bij het zien van dat liefdesgeluk Hannes ut Nog eventjes en hij is klaar, de dvd/cd van Venraynaar Geert Pelzer. Om de boodschap van zijn nummer Keep talking about love, respect voor elkaar, kracht bij te zetten, is de zingende kastelein bezig de laatste hand te leggen aan een bijbehorende clip. Een clip die tegenstellingen laat zien, maar tegelijkertijd ook een boodschap van verdraagzaamheid uitdraagt. Hij had er een hard hoofd in dat hij de Venrayse deken Smeets en imam Zekeriya Kamit daarvoor bij elkaar kon krijgen. Maar uiteindelijk is het toch gelukt. In het centrum van Venray werd een gezellig onderonsje tussen Smeets en Kamit door een cameraman vastgelegd. Nog even en het resultaat is te zien en te horen College niet blij met onthulling gedeputeerde Ger Driessen Volgens gedeputeerde Ger Driessen verhuist racecircuit De Peel van Ysselsteyn naar een locatie aan de Sinnesstraat in Oirlo. Dat maakte Driessen afgelopen weekeinde bekend in een radio-uitzending van LI. Het college is allerminst blij met deze onthulling. In een brief aan de fractievoorzitters betuigen burgemeester en wethouders maandag hun spijt over de uitla tingen van de gedeputeerde. Venray is bang dat het vroegtijdig uitlekken weer tot veel commotie zal leiden in de omringende dor pen. Zoals dat ook bijna drie jaar geleden het geval was met de plannen voor een Indycarcircuit tussen Oostrum en Oirlo. Het college geeft wel aan dat de Sinnesstraat een voorkeurslocatie is. Maar het onderzoek is nog niet helemaal afgerond. De gemeente Venray zit flink in de maag met racecircuit De Peel, De gemeenteraad wil het circuit legaliseren op de huidige plek. Het college heeft de raadsmotie overgenomen. De Peel is opgeno men in het bestemmingsplan bui tengebied, dat momenteel ter goedkeuring in het provinciehuis Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Cafe-Zaal NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €22,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule" tel. 0478-581928 ligt. Maar Gedeputeerde Staten zullen hoogstwaarschijnlijk het bestemmingsplan afkeuren. De provincie wil per 1 januari 2006 het circuit sluiten omdat het in een aaneengesloten natuurgebied ligt. Voor 1 november moet de gemeente een alternatief voorhan den hebben. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) meldde vorige week in de commissie Stedelijke Ontwikkeling met een initiatiefne mer in de slag te zijn over een 'multifunctioneel outdoorcen- trum' waarin tal van buitenspor ten (fietsen, mountainbiken, klim men) een plek krijgen. Ook het racecircuit zou in dit centrum onderdak krijgen. De door Ger Driessen genoem de plek ligt in een niemandsland, precies tussen de dorpen Leunen, Oirlo en Castenray in. In tegen stelling tot het Indycarcuit zou de nieuwe racebaan aan de overzij de, ten westen van de A73, komen te liggen. In de buurt van het AC-restaurant langs de auto snelweg. De dorpskern van Oirlo ligt op bijna twee kilometer het dichtste bij, maar ook Castenray, Leunen en Oostrum liggen nog binnen een straal van drie kilome ter binnen de beoogde plek. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 - www.rongenvof.nl OOKVOOR grote Gf,oEp^GEBRACHT. f Rese*veer TUCGIï Brunch €19?5 p.p. I Dinch §22?'* p.p., Kinderen van 3 t/m 5 jaar 92° [Kinderen van 6 i/m 12 jaar €11." Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 ^"IMAT 16 GEOPEND Warenhuis der wensen www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl "De nieuwe collecties fjfj w wtirw. tapijtcentrum, nl VENRAY Julianasingel 7 RUHL HAEGENS MOLENAAR Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs estigingen in Venray Boxmeer Nucncn I Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray j telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 Kunst voor iedereen Art Show nog i weekenden 12.00-17.00 AbrahamArt.com Noordsingel 39 Venray za - zo: 22, 23, 29 en 30 oktober De gemeente is in juridische procedures verwikkeld met twee grondei genaren in het plangebied de Gouden Leeuw. Wethouder Heidens (CDA) zegt 'een positieve indicatie' te hebben dat beide rechtszaken bin nenkort gunstig uitvallen voor de gemeente. "Ik ga er nog steeds van uit dat eind dit jaar de schop in de grond kan voor de parkeerkelder." René Francken (VVD) stelde de kwestie aan de orde in de commissie Middelen. Hij wilde weten wat de gevolgen voor de planning zijn nu er nog steeds diverse procedures lopen. Francken wees erop dat de tijd begint te dringen. Want er kan niet gestart worden met de bouw van de parkeergarage voordat het pand van de voormalige Taxicentrale 10.000, waarin nu nog een sportschool gevestigd is, ontruimd en gesloopt is. Het pand is eigendom van Van den Beuken. De juridische procedure loopt nog. De rechtbank heeft een onafliankelijke derde adviseur ingeschakeld om de schadeloosstelling vast te stellen. Nog deze maand zal de vervolg- behandeling plaatsvinden. Ook de levering van het pand van Praxis en Leenbakker levert problemen op. De gemeente heeft inmiddels een juri dische procedure gestart tegen pandeigenaar Breukers. De rechtszaak zal binnenkort dienen. Nadat alle panden gesloopt zijn, kan de grond ver kocht worden aan ontwikkelaar 3W Vastgoed. Daarvoor moet eerst nog een archeologisch onderzoek plus een bodemonderzoek plaatsvinden. Daarna kan het terrein bouwrijp worden gemaakt. Er loopt nog een derde juridische kwestie van een horecazaak aan de Langstraat. Die maakt bezwaar tegen het bestemmingsplan vanwege de geluidsproblematiek van zijn zaak ten opzichte van de dichtstbijzijnde woningen op de Gouden Leeuw. De provincie Limburg heeft over deze kwestie beroep ingesteld bij de Raad van State. De start van de verkoop van de eerste van de 164 woningen op de Gouden Leeuw is al herhaalde lijk uitgesteld. Wethouder Heidens meldde dat half november de eerste woningen op de markt worden gebracht. WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1