Aantrekkelijke kortingen voor drie interessant voorstellingen in Venrayse cultuurtempel Yamo Yamo Kidsfestival en Kunst &Cultui LEZERSACTIE PEEL EN MAAS EN SCHOUWBURG VENRA) Lezen in bieb Mijn leven m PEEL EN MAAS Donderdag 20 oktober 2005 - Pagirj Nieuwsblad Peel en Maas verzorgt in het kader van het 125-jarig bedrijfsjubileum een aantrekkelijke lezersactie in samenwerking met Schouwburg Venray. Peel en Maas geeft op drie interessan te voorstellingen in de Venrayse cultuurtempel een aantrekkelijke korting. Peel en Maas en Schouwburg Venray hebben samen drie voor stellingen uitgezocht voor de lezersactie. Het gaat om de China Red Stars Company op maandag 24 oktober, de Barones op dins dag 25 oktober en Jan Jans en de kinderen op vrijdag 25 november. Wij hebben voor de lezers een beperkt aantal kaarten gekocht die tegen een aantrekkelijke kor ting beschikbaar worden gesteld. Daarvoor hoeft u niet veel te doen. Knip de bon van de voor stelling naar uw keuze uit, lever die in bij de kassa en geniet van een aantrekkelijke korting op de genoemde drie voorstellingen. Maar denk er aan. Ben er snel bij want voor deze lezersactie geldt op=op. Dus wie het eerst komt, die het eerst maalt. De China Red Star Company is op maandag 24 oktober te gast in Venray. De voorstelling begint Maandag 24 oktober om 20.00 uur Maximaal 2 personen per bon Oorspronkelijke prijs: €35,00 Kortingsprijs: 26,25 om 20.00 uur. Bijna een halve eeuw geleden, in I960, werd de China Red Star Dance Company opgericht. Dit fameuze dansgezel schap is onderdeel van China's grootste onderwijsinstelling op het gebied van de kunsten: de PLA Academy of Arts. De vele nationale en internationale prij zen bewijzen al dat het gezel schap de beste studenten aan trekt en profiteert van de kennis, ervaring en vernieuwingsdrang van jonge leerkrachten van de dansafdeling van de academie. Het is dan ook niet voor niets dat dit gezelschap de kraamkamer van de Chinese dans wordt genoemd. Deze dansvoorstelling biedt een staalkaart van de vele rijke mogelijkheden van de Chinese culturele traditie. Moderne dansstijlen en meer tra ditionele passages wisselen elkaar af. Verstilde solo's volgen op hartstochtelijke massascènes. Een programma vol Oosterse symbo liek. De show gaat over Mulan, bij velen bekend door de film van Disney. Een meisje dat in haar eentje China behoedt van een invasie door de Hunnen. Haar kracht inspireert velen. Fantastische kostuums, een prachtige belichting, betoverende vechtscènes en vooral de feno menale danscapaciteiten van de dansers en danseressen maken deze voorstelling tot een verras sende ervaring! De Barones, een Joop van de Ende productie, is op dinsdag 25 oktober te zien in de Schouwburg Venray. Aanvang eveneens 20.00 uur. Onder het motto Red de Kierewaal, een bedreigde vogel soort, bezet een groepje fanatieke milieuactivisten het altijd zo vre dige landgoed Laerhoven. Ze heb ben zich terdege voorbereid en zijn vastbesloten Aleid barones van Plomp tot Botwerda een lesje in flora- en faunabeheer te leren. Ze hebben echter geen rekening gehouden met het temperament van de adellijke dame, voor wie bij het verdedigen van haar eigen grond geen zee te hoog is. De confrontatie tussen de milieuacti visten en de strijdlustige barones, haar aartsconservatieve butler en de onzeker freule Henriëtte Thoe de Sloot pakt hilarisch uit. Gaat het de activisten eigenlijk wel om het milieu of hebben ze een ver borgen agenda? Aleid kan zich overal tegen verdedigen. Maar ook tegen de liefde? Steractrice Kitty Courbois schittert als de strijdbare Aleid barones van Plomp tot Botwerda die een late liefdesaffaire nodig heeft om in te zien dat ook een barones uit de band kan springen. De Barones, een toneelstuk met veel komi sche maar ook beklemmende momenten is speciaal voor Kitty Courbois geschreven door Ton Vorstenbosch, de auteur van ondermeer Wilhelmina: Je Maintiendrai. Naast Kitty Courbois spelen Georgina Verbaan, Rick Nicolet, Caról van o s De Barones (joop van de ende producties) etf O Dinsdag 25 oktober om 20.00 uur Maximaal 2 personen per bon Oorspronkelijke prijs: €22,00 t/7 Kortingsprijs: €16,50 Herwijnen, Hugo Haenen en Hylke van Sprundel een rol. De regie is in handen van Anny van Hoof. Joop van de Ende staat garant voor een goede productie en weet wederom met De Barones een goed, komisch stuk vol verrassingen, neer te zetten. Het stuk vertelt op een ironische manier iets over de tijd waarin we leven. Kitty Courbois voelde zich zo aangetrokken tot dit stuk dat ze haar pensioen eventjes op een laag pitje zette om toch mee te spelen in deze productie. Een komedie voor jong en oud, actu eel met dwaze situaties. Jan, Jans en de kinderen wordt op vrijdag 25 november om 20.00 uur opgevoerd in de Schouwburg Venray. Een vrolijke, brutale muzikale voorstelling over de alle daagse beslommeringen van een doorsnee Hollands gezin. Jan, Jans, Karlijn, Catootje, Jeroentje, opa, de katten en hond, ze heb ben allemaal een rol in de gelijk namige muzikale komedie. Plien van Bennekom (o.a. Plien en Bianca) speelt Jans, Alex Klaasen (o.a. Kopspijkers cabaret) ver tolkt de rol van Jeroentje en Jan wordt gespeeld door WU van der Meer (Pluk van de Petteflet). Met de strip in het achterhoofd schrijft Niek Barendsen het script en de liedteksten voor deze gloednieuwe Nederlandse kome die. Henny Vrienten is aangetrok ken voor de muziek. Edwin Kolpa ontwerpt het decor en Arno Bremers tekent voor de kos tuums. De regie is in handen van Gijs de Lange. Wie is er niet opge groeid met de oerhollandse fami lie Tromp? Eindelijk zien we ze dan allemaal op het toneel: De oenige Jan, de actieve Jans, de puber Karlijn, de vroegwijze Catootje, de brutale Jeroentje, de nukkige opa, en de valse, zachte, filosoferende en vechtende kat ten en hond... Natuurlijk is het 'hoi pipeloi voor en na maar intussen is er wel wat mis in het schijnbaar ideale gezinnetje. Ze houden de schone schijn op, maar een voor een dromen ze van een ander huis, een andere baan, een ander leven... Ze zingen over liefde en avontuur, over hun hei melijke verlangens, en ze hebben het flink met elkaar aan de stok. Zou het allemaal goed komen, daar in Drente? Maar nu leven we dertig jaar later. Niek: ,,Het moet ooi kenbaar zijn voor mensen va Karlijn is dus een Gothic g< den en Jans hunkert naai groots en meeslepend leven, dus een soort Housewive'." En dat beetje met haar ziel ondet arm loopt, komt omdat vadt vanwege veertigerskriebels bedacht dat ze naar Drenthe verhuizen. Jan Jans en de Kinderen' uitgebracht in het kader va jubileum van de strip Jan, Ja de Kinderen, die dit jaar bestaat. Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray pakt komende week uit met ver schillende voorstellingen en een unieke lezersactie in samenwerking met Peel en Maas. Zo staan op het pro gramma Yamo Yamo, De koning danst en Tuitende oren. Elders in Peel en Maas leest u meer over de lezersactie met aantrekkelijke kortingen op de entreeprijs. Muziek en dans hebben in Afrika een heel prominente plaats in de samenleving. Dat wordt op don derdag 20 oktober vanaf 20.00 uur in Schouwburg Venray getoond door Yamo Yamo De volkeren van het West-Afrikaanse land Ivoorkust kennen een rijke traditie. De jonge vrouwen en mannen van Yamo Yamo zetten een opzwepende show neer. Ze creëren echt een gevoel om mee te doen, zelfs als je geen geweldige danser of muzi kant bent. Ze zwepen het publiek op met hun enthousiaste manier van dansen, zingen en spelen. Yamo Yamo laat ondermeer authentieke, energieke dansen zien van de diverse stammen uit Ivoorkust, en ook acrobatiek en zang in combinatie met meesle pend slagwerk. Afrikaanse kos tuums en traditionele Afrikaanse muziekinstrumenten zoals djembé, doundoun, ballanphon (houten xylofoon), shakers, gouli (kleine uitgeholde boomstam) geven de dansers volop energie en dat zorgt ervoor dat Yamo Yamo je mee neemt naar de pulserende diepten van het Afrikaanse continent. Yamo Yamo is niet voor niets een kreet uit de Ivoorkust om muzikan ten aan te moedigen. Voor deze voorstelling zijn nog kaarten te verkrijgen. De Koning Danst is een danst heater van Merkx Dansers in coproductie met Danshuis Limburg en wordt op zaterdag 22 oktober vanaf 19.00 uur opge voerd in Schouwburg Venray. Het is een heus koningsdrama, vol ver haal, intrige, liefdesverdriet, schoonheid en lelijkheid. Voor iedereen ouder dan zes jaar. De grote, machtige koning is dol op dans. Hij kijkt graag naar zijn eigen hofdansgezelschap en hij doet ook wel eens een pasje mee. Op een keer wil hij met het hofballet het podium op. Voor publiek. Maar daarbij wil hij wel de mooiste zijn. In ieder geval mooier dan die ijde- le sterdanser. Stel je voor: de koning in de schaduw van een danser! Hij laat in het diepste geheim een schitterend kostuum maken voor zichzelf. Alleen zijn trouwe kamermeisje weet ervan. Door bedrog en achterklap gaat het hele feest niet door. In deze dansproductie wordt flink uitge pakt met schitterende kostuums in een schitterend decor. Ook de dansers gaan helemaal los. Alle dansers genieten met volle teugen en dat is hen af te zien. Ze maken het stuk tot een spetterend geheel. Er is veel te zien en veel te lachen. Het is een stuk dat niet alleen dan serliefhebbers aantrekt maar een heel breed publiek. Tuitende Oren is de derde en laatste voorstelling van het Kids@Festival op zondag 23 oktober vanaf 14.30 uur in Schouwburg Venray. Het is een muzikale familievoorstelling geba seerd op Japanse en Afrikaanse slagwerkmuziek. Wie de mannen van Cirle Percussion wel eens aan de slag heeft gezien, weet wat hem te wachten staat. Slagwerk van de beste soort: heftig, rit misch, dwingend en avontuurlijk. De groep introduceerde het Japanse slagwerkgeweld in ons land. Hun grote naam op het gebied van percussie werd ver sterkt door het inbrengen van Afrikaanse ritmes en technieken in de eerste editie van deze succes volle theatershow. Instrumenten: Odaiko (zeer grote Japanse trom mel), Shime Daiko (kleine Japanse trommel). Diverse metalen instru menten: gongs, tamtams, crotales, bellen, klokken, buizen, bekkens. Diverse melodie-instrumenten: marimba, klokkenspel, vibrafoon en kalimba. Diverse authentieke Afrikaanse trommels zowel met handen als stokken bespeeld: sabar, bougarabou, kete, ewe, dag- omba (talking drum en breketé), adjara en speetdrums (kriens). Deze Afrikaanse trommels zijn zeldzaam in Nederland. De voor stelling Tuitende Oren is een spel met klank en beweging waarin Moukanga centraal staat. Moukanga is een dorpsjongen van de Afrikaanse steppen. Een heel arsenaal van bijzondere Afrikaanse en Japanse slagwerkinstrumenten trekt aan het gehoor van de aller kleinsten voorbij, van de kleine Afrikaanse Adjara tot de imposante Odaiko. Iedereen vanaf vijfjaar is welkom om te luisteren naar het Yamo Yamo zet een opzwepen de show neer in Schouwburg Venray gedonder in de schouwburg. Komende week zijn er nog twee voorstellingen in Schouwburg Venray: de China Red Star Dance Company en de komedie De Barones. Elders in Peel en Maas staat een lezersactie van het Venrayse nieuwsblad in sanenwer- king met Schouwburg Venray. Voor deze twee voorstellingen kan de lezer profiteren van aantrekke lijke kortingen op de toegnngs- prijs. Natuurwerkdag In heel Nederland zijn vrijwilli- gersgroepen bezig met het vaak hoognodige onderhoud van natuurgebieden tijdens de Nationale Natuurwerkdag. Ook de Stichting Werkgroep Behoud de Peel houdt de Nationale Natuurwerkdag in De Peel op zaterdag 5 november. Voor het publiek is het dé dag om kennis te komen maken met een Natuurgebied als de Peel, met beheerswerk (uiteraard onder deskundige begeleiding) en voor al met andere natuurliefhebbers. Iedereen is deze dag welkom. Verzamelen bij de kerk van Liessel om 9.30 uur. Laarzen en lunch pakket meenemen. Deelnemers dienen zich van tevoren aan te melden bij Chris Vieveen, onder werktijd tel. (0493)354411, thuis via (0492)515683 of via e-mail wbdp@hetnet.nl. Winterwandeling Merselo De Natuurvrienden uit Merselo houden op zondag 23 oktober de eerste winterwandeling van het winterseizoen. De afstanden en starttijden zijn; 30 kilometer van 8.00 t/m 10.00 uur, 20+15 kilo meter van 8.00 t/m 12.00 uur, 10+5 kilometer van 8.00 t/m 14.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puzzeltocht van vijf kilometer uit gezet, de starttijd is tussen 13-00 en 14.00 uur. Voor de winnaars van deze puzzeltocht zijn er enke le prijsjes te winnen. De wandel tocht is ook geschikt voor Nordic Walking op alle afstanden. Startbureau is café D'n Thommes in Merselo, tel. (0478)546236. Het bureau sluit om 17.00 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. (0478)546496. Schilderen in het Koningskerkje In het Koningskerkje wordt voor kinderen van vier tot tien jaar op woensdag 26 oktober van 14.00 tot 15.45 uur een middag knippen, plakken, tekenen en schilderen gehouden, temidden van het werk van een echte kun stenaar. Tijdens de huidige ten toonstelling van Maria Megens kunnen kinderen komen schilde ren. De expositie valt op door warme kleuren en toont land schappen waarin bouwsels en huisjes te zien zijn. Megens maakt foto's tijdens haar reizen. In het Koningskerkje ligt van haar ook een album met afbeeldingen van Portugese kastelen. En kastelen zijn het onderwerp van de komende Week van Beek. Het verstandig om van tevoren even te reserveren. Nieuw op het pro gramma van het Koningskerkje is een aquarelavond voor volwasse nen op dinsdag 8 november van 19.30 tot 22.00 uur. Altijd al een keer willen aquarelleren? Al vaker gedaan, maar thuis komt het er zo weinig van? Heerlijk uitleven met penseel, papier, water en kleur! Met aandacht voor de techniek van weinig verf en veel water. Graag van tevoren opgeven! Op woensdag 9 november tussen 14.00 en 15.45 uur kunnen kinde ren opnieuw aan de slag in het Koningskerkje. Deze middag staat in het teken van de Week van Beek die als thema kastelen heeft. Met dozen en doosjes worden kastelen geknutseld. Ook voor deze middag geldt dat reserveren handig kan zijn. Verder staan er regelmatig bloemenworkshops op het programma. Woensdagavond 26 oktober wordt er gewerkt aan een kasteel- licht. Het Koningskerkje is te vin den aan de Spoorstraat 17 in Vierlingsbeek. Voor informatie en aanmelden kan men contact opnemen met Kristianne Tummers via tel. (0478)631401. Boomstamzaag- wedstrijd Het Boerenbruiloft Comité houdt in zaal vt Veule in Veulen op zaterdag 22 oktober vanaf 21.00 uur een wedstrijd boom- stamzagen. Diverse teams hebben zich al ingeschreven en gaan met elkaar de strijd aanbinden om in een zo kort mogelijke tijd een schijf van de boomstammen af te zagen. Inschrijven kan in café t Veule Handwerkverkoop In zorgcentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg in Venray wordt op vrijdag 28, zater dag 29 en zondag 30 oktober de jaarlijkse handwerkverkoop van de Welfare gehouden. Gedurende deze drie dagen wordt het hand werk, dat in de afgelopen periode is gemaakt door bewoners van het zorgcentrum, de flat en de aanleun woningen te koop aangeboden. Te koop zijn ondermeer truien, sok ken, dassen, handschoenen, mut sen, schorten, pannenlappen, dek- servetten, placemats, tafellakens, gehaakte- en geborduurde kleed jes, wenskaarten, kussens, knuf fels, poppen, ballen, kralenkettin gen en klein haak- en borduurwerk. Op zaterdagmiddag is er een demonstratie heiligen beelden. In de boedelkraam zijn veel tweedehandsspullen voor wei nig geld te koop en kan men mee doen aan de loterij en het envelop- penspel. De opbrengst van de boedelkraam en de loterij is bestemd voor een activiteit voor de bezoekers van de welfare en de bewoners van het zorgcentrum. De trekking van de loterij wordt gehouden op zondag om 16.00 uur, gevolgd door een tombola. De handwerkverkoop duurt op vrijdag van 19 00 tot 21.00 uur, op zater dag van 14.00 tot 16.30 uur en op zondag van 10.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De Locht Bij streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 23 oktober een demonstratie zuur- koop en stroop maken gehouden. Met de winter voor de deur moest er vroeger een voedselvoorraad worden aangelegd die langere tijd bewaard kon worden. Deze activi teiten passen uitstekend bij de nieuwe expositie Schuuf maar aan met als thema eetcultuur in de 20e eeuw. Ook klompenmaker Jeucken uit Leunen is aan het werk. Hij maakt daarbij gebruik van vers hout van wilgen of popu lieren dat nog nat is. Het museum is op dinsdag, donderdag en zon dag open van 14.00 tot 17.00 uur. Paranormale avond Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op vrijdag 21 oktober in wijkgebouw de Kiosk in wijk 't Brukske in Venray een paranorma le avond. De avond wordt verzorgd door Mieke en Theo de Hoog uit Boxmeer. Zij werken aan de hand van foto's of een ander persoonlijk stuk. Aanvang 20.00 uur. In Bibliotheek Venray kunnen kinderen van vier tot negen jaar van 5 oktober tot 5 januari 2006 meedoen aan het leesprogramma Wonderlijke sprookjes. Dit pro gramma is bedoeld voor alle kin deren die graag over draken, kabouters, heksen en tovenaars lezen en houden van Roodkapje, Doornroosje, de Kikkerkoning en andere sprookjesfiguren. Meedoen is heel eenvoudig. Bij het inlichtingenbureau op de jeugdafdeling kunnen kinderen zich in laten schrijven. Ze krijgen een speciaal pasje, een kleurplaat en de Wonderbrilbouwplaat. Met deze wonderbril kom je meteen in een sprookjesachtige sfeer. Na het lezen van een leuk sprookjes boek met de speciale sprookjessti cker kan het Wonderbergformulier ingevuld worden. Bij het inleveren van dit formulier bij de jeugdafdeling krij gen de kinderen een drakenstaart sticker voor op het pasje. Bij inle vering van de kleurplaat hebben de kinderen ook een sticker ver diend. Onder alle ingeleverde kleurplaten worden leuke prijsjes verloot. Met vijf stickers is de pas vol en wordt een cadeautje van de bibliotheek uitgereikt. Allel ren die met het leesprogi hebben meegedaan krijgt uitnodiging voor een feescfioü eind januari. Ook dit jaai kunnen jongens en meiden ange twaalf en zestie jaar meed» ouwv de Jonge jury. Door een stem uit te bi R)psev op www.jongejury.nl of do oeGoi insturen van het stemfoi (nr. bat kan aangegeven worden: Hoend vijf mooiste jeugdboeken; zijn verschenen in Truu®v Daarvoor hoef je niet vert Kienhl ken in de bibliotheek. Al Timme boeken staan in de jongere Macro* bij elkaar met op de rug een [oxtro Jury etiket. Tot 28 februari j^1 kunnen de Jonge Jury b gelezen en beoordeeld w lloopv De boeken van de Jonge Ju Vredei zeker een aanrader. De kt groot tussen boeken over' laanvr schap, liefde en seks, prol oorg boeken, horror en science! ifgeme of spanning en avontuur, tkei is Boekrecensie in Peel en Maas Jane Fonda, gelauwerd film ster, geëngangeerde persoon lijkheid en veelzijdige vrouw, schreef Mijn leven: een open hartige, inspirerende en ver rassende autobiografie, geïllu streerd met bijna 200 bijzondere foto's. Jane Fonda (New York, 1937) is de dochter van de legendari sche Amerikaanse filmster Henry Fonda. Zij werd actrice, leidde een veelbewogen, opwindend leven en ontplooide haar talenten ook op andere gebieden: als wer kende moeder, als vredesactiviste, als fitnessheldin en als actievoer ster voor betere jeugdzorg. Zo groeide ze uit tot een van de belangrijkste rolmodellen voor zowel Amerikaanse als Europese vrouwen. Als geen ander kan zij vertellen over Hollywood en de kunst van het acteren. Zij speelde in 45 films en kent iedereen die na 1950 iets voorstelde in de filmwe- erlec OUWVi Wilhel Akelei reld. Mijn leven gaat du alleen over haarzelf, maai Van^ zeer over de levens en kaï »ater van talloze andere berot|^en< den. Mijn leven is te koop io handel Van den MuncB Venray. Prijs: 24,95 euro. lempl 'eurrn ouwl< ershc i*

Peel en Maas | 2005 | | pagina 16