leërepries voor Eduard Messemaeckers Buurt Oostrum vreest overlast en vandalisme f Zorg voor cliënten Oeldershof gegarandeerd l 1 Veilig verkeer op De Meent Extra tbs-plaatsen voor de Rooyse Wissel 'Veel overlast kraaien in Franciscanerpark' Een jaar integrale vroeghulp Lasercentrum Venray LICHTADVIES www.steja.nl I PEEL en maas Donderdag 13 oktober 2005 - Pagina 9 p dit Eduard Messemaeckers krijgt op dinsdag 1 november jn partycentrum De Witte Hoeve de Ald-Venrodsen leërepries uitgereikt voor zijn vele verdiensten voor de Veorayse samenleving. Veldeke-Venray zoekt de karak teristieke identiteit van Venray: wat maakt Venray tot het aardige dorp zoals we het kennen. Daarvoor moet je zoeken naar de wijze waarop onze voorouders vorm hebben gegeven aan het omgaan met elkaar, aan gebrui ken, tradities, aan de manier waar op we gebouwen en parken plaats gegeven hebben, aan de wijze waarop we onze streektaal hanteerden. Maar je moet ook kij ken naar het Venray van nu en daarbij stimuleren dat wat onze voorouders opgebouwd hebben, een plaats vindt in het huidige Venray. Eduard Messemaeckers, gebo ren 27 mei 1939, heeft vanaf zijn prilste jeugd gewerkt aan het in stand houden en bewaren van Venrays culturele erfgoed en heeft met enthousiasme dit Veldeke-ideaal gestalte gegeven. Het bestuur van Veldeke-Venray wil hem om die reden met genoe gen de Ald-Venrodsen leërepries uitreiken. Deze belangrijke onderscheiding werd in 1976 door Veldeke ingesteld om daar mee mensen te eren die zich onbaatzuchtig voor het cultuur historisch erfgoed van Venray hebben ingezet. Eduard heeft voornamelijk in de drukkerij, welbekend in Venray en omstreken, gewerkt. Deze drukkerij is in 1999 opgeheven. Voorts heeft hij in de jaren '50 tot '70 Hengelsportvereniging 't Alvertje te Oostrum gediend, als lid, later als secretaris en tot slot als voorzitter. Hij heeft er zelfs de konings- en de keizerstitel gehaald. In 1973 is Veldeke- Venray ontstaan: o.l.v Koos Swinkels werd een oprichtings vergadering belegd en de mooie gevolgen zijn tot op vandaag merkbaar. Eduard is vanaf dat pril le begin betrokken bij de nieuwe vereniging door zijn liefde en belangstelling voor de Venrayse volkscultuur. Al spoedig wordt Eduard bestuurslid en vervolgens secretaris tot in de negentiger jaren. Zijn bestuursloopbaan heeft 30 jaar geduurd en is onlangs afgeslo ten! In 1990 is hem de wit-gouden erespeld gegeven in verband met zijn 15-jarig lidmaatschap van het Eduard Messemaeckers. bestuur. Bij zijn bestuurlijke acti viteiten heeft Eduard Venray ver rijkt met dia-klankbeelden en films over het oude Venray. In 1982 produceerde hij de film: Now ki_ke nor Aid Venroj; hij ver toonde ook zelf deze film voor belangstellenden. In 1986 zag zijn film Overloon-Venray 1940-1945 het licht. Het historisch materiaal daarvoor kwam onder andere hoofdzakelijk van het Imperial War Museum. Samen met enkele andere bestuursleden heeft hij in 1998 bij gelegenheid van het Veldeke-jubi- leum de film Aid Venroj ien beeld gemaakt. Daarvoor ontvingen de creatieve makers terecht het Silveren Swaentje. Bij dit Veldeke jubileum is op Eduards initiatief het op de kerkzolder aangetroffen torenhaantje gerestaureerd en feestelijk door Veldeke aangebo den aan Venray en de Groeëte Kerk. Ook buiten Veldeke heeft Eduard zijn sporen verdiend. Zo was hij van 1982-2001 lid van de Venrayse Monumentencommissie. Met zes andere bestuursleden ontving hij daarvoor de gemeentelijke onder scheiding Zilveren Bijtje. Deze commissie organiseert de jaarlijk se Monumentendag, waarbij Eduard meewerkte aan de bro chure en in de subcommissie- informatiepanelen die verant woordelijk is voor de informatie ve bordjes op monumenten. In 2002 ontstaat uit bovengenoemde commissie de Stichting Venray Monumentaal, waarin Eduard penningmeester was tot medio oktober van dit jaar. Binnen het Lokaal Historisch Platform Venray was hij penningmeester (en mocht dientengevolge 'voor sin terklaas spelen', subsidies vers trekken aan diverse verenigin gen). Dit LHPV telt inmiddels 26 verenigingen. Eduard heeft onder andere redactiewerk verricht voor twee uitgaven van het LHPV: Venrays Verleden, deel 1 en 2. Ook op het sportieve vlak zijn er verdiensten: bij de Atletiekvereniging Venray Regio jureert hij sinds een zestal jaren. Zoveel verdiensten voor Venray in zoveel jaren... de Ald- Venrodsen leërepries wordt met genoegen aan Eduard Messemaeckers uitgereikt op dinsdag 1 november om 19.30 uur in De Witte Hoeve in Venray. Belangstellenden zijn van harte welkom. Door komst superdiscotheek Zenith op bedrijventerrein de Hulst II Buurvereniging 'Langs de lijn' uit Oostrum is niet gerust op de komst van de nieuwe ^Bsuperdiscotheek Zenith die H eind dit jaar zijn deuren V opent. De buurt uit de omge- ving van de Stationsweg en de Hulst I heeft zorgen over de veiligheid en toezicht rond de discotheek en het nabijgele gen NS-station. Er is vrees voor overlast, vernieling en vandalisme. jzoi De buurt wil graag betrokken worden bij de plannen nu de nieuwbouw op bedrijventerrein de Hulst II zo gestaag vordert. Zenith kan een paar duizend bezoekers herbergen. De buurt vereniging vraagt zich af of er wel voldoende parkeergelegenheid komt. Zo niet, dan zal er massaal worden geparkeerd rondom het station van waaruit de hele nacht door bezoekers huiswaarts keren. Vermoedelijk komen ook veel discogangers met de trein naar Oostrum. De buurtvereniging wijst op het risico van rondhan gende jongeren op het station met alle overlast als gevolg. Ook nu worden er al regelmatig vernielin gen gepleegd bij wachthokjes en fietsen. De buurt hekelt de slechte communicatie en wil voorkomen dat er nu halve maatregelen geno men worden waarvan de omwo nenden straks de dupe zijn. Gerda van Stelten (CDA) stelde de kwestie maandag aan de orde in de commissie Stedelijk Beheer. Wethouder Driessen (CDA) ver klaarde dat aan eigenaar Ton van Dijck pas op het allerlaatste moment, als alles in kannen en kruiken is, een exploitatievergun ning zal worden verleend. "We geven die vergunning pas af als op basis van de APV blijkt dat een veilige woon- en leefomgeving gewaarborgd is. Dit is een absolu te voorwaarde waaraan de eige naar moet voldoen", aldus Driessen, die zei dat Van Dijck zo spoedig mogelijk met een plan van aanpak moet komen. "In dit plan staat onder meer hoe over last wordt voorkomen. Hij moet dit binnenkort afgeven. Dan kun nen de gemeente en de politie het plan toetsen. Daarbij worden ook Prorail, de dorpsraad en de buurt vereniging betrokken. Pas daarna kan het licht op groen en wordt de vergunning verleend. Komende week vindt hierover in het gemeentehuis een gesprek plaats tussen Van Dijck, de politie en ambtenaren. DISCOBUSSEN BLIJVEN Driessen vertelde dat er in de provincie Limburg twee vergelijk bare grootschalige discotheken zijn. Dit zijn Mondial in Beek- Elsloo en Peppermill in Heerlen. Volgens de, wethouder zorgt Mondial nauwelijks voor overlast in tegenstelling tot Peppermill. Net als bij de huidige disco theek De-Steeg in Leunen blijft Van Dijck werken met discobus sen. "Hij rapet in het plan van aan pak ook aangeven hoe de openba re orde gehandhaafd wordt. Daarbij geldt de norm dat voor 250 bezoekers één toezichthou ders vereist is. Indien er een paar duizend bezoekers komen, bete kent dit een fors aantal. De eige naar moet hierin flink investeren. We zullen het zeer kritisch vol gen." Theo Olde Daalhuis (Lokaal Aktief) merkt vanuit zijn werk bij de NS op dat bij grote discothe ken hangjongeren vaak wachten tot 's ochtends de eerste trein komt. "Dat gaat om hele drommen jongeren. Dit baart ons echt zor gen." Driessen reageerde dat de dis cotheek en het station voor het politietoezicht gaan vallen onder de gebiedsmentor voor het cen trum. "Dit betekent een maximale inzet voor de veiligheid." Gerda van Stelten vond dat het plan van aanpak wel erg laat komt, zeker met het oog op de opening van Zenith vlak voor de jaarwisseling. Het CDA blijft zich zorgen maken over overlast van jongeren in de buurt indien er geen treinen rijden. Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LASEK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 0 optometrie lasercentrum brillen-contac tienzen Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. Regelmatig gebeuren er onge lukken in het verkeer waarbij schoolkinderen en vrachtauto's betrokken zijn. Vaak met noodlot- tige gevolgen. Tijdens de verkeerslessen op scholen wordt er daarom aan dacht geschonken aan gevaarlijke situaties rondom vrachtwagens. Het is gevaarlijk om over te ste ken vlak voor, of vlak achter een stilstaande vrachtauto. Vanwege het beperkte zicht in de buiten spiegels is het extra oppassen geblazen als je op een kruising gepasseerd wordt door een vrachtwagen. En natuurlijk moet je niet onder een truck verstop pertje spelen. Op basisschool de Meent in Leunen kregen de kleu ters levensecht onderwijs over verkeerssituaties rondom vracht auto's. Er stond een heuse truck bij de school om verkeerssituaties in de praktijk te oefenen. Gelukkig was er een aardige chauffeur bij, die de kleuters de gelegenheid gaf om ook een kijkje te nemen in de cabine. Het indrukwekkendst was de weeg- klep van de vrachtauto. Alle kleu ters konden zich laten wegen en ontvingen vervolgens een weeg certificaat. Goederen- en dienstenveiling In Merselo wordt op zaterdag 29 oktober een goederen- en dien stenveiling gehouden. De veiling wordt voor de tweede keer geor ganiseerd door fanfare St. Oda en carnavalsvereniging de Zagewetters. De leden hebben voor 281 kavels gezorgd; goede ren en diensten van uiteenlopen de aard. De vier veilingmeesters gaan ervoor zorgdragen dat het aan de man komt. Dit jaar wordt als laatste kavel het zogenaamde kofferspel gespeeld, waarbij waar debonnen kunnen worden gewonnen. Deze dag gaat feest zaal Het Anker in Merselo open om 17.00 uur om belangstellen den in de gelegenheid te stellen de goederen te bekijken en om 18.00 uur begint de veilig. Wie een koffertje wil reserveren kan dit doen bij Herman Zegers via tel. (0478)546419. Rommelmarkt Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zaterdag 15 okto ber van 8.30 tot 13.00 uur een rommelmarkt in wijkgebouw De Kiosk in het Brukske in Venray. Er zijn nog tafels te huur. Inlichtingen en opgave bij mevrouw Molmans via telefoon (0478)511873- Hobbymarkt De Reumapatiënten Vereniging Venray e.o houdt op zondag 20 november van 11.00 tot 17.00 uur voor de elfde keer een hobby- markt in hotel Asteria aan de Maasheseweg in Venray. Ook het Rad van Avontuur wordt de hele dag gedraaid door erelid Marius Comelissen. De entreeopbrengst komt ten goede aan de Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. Meer informatie is verkrijgbaar bij Annelies Joosten viatel. (0478)580848. Goederen- en dienstenveilig Harmonie en drumband St. Catharina Leunen-Veulen-Heide houdt op zaterdag 22 oktober vanaf 19.00 uur een goederen- en dienstenveiling. Joekskapel Noet Tuus opent deze avond in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. Onder de hamer komen ondermeer groentepakketten, eigen gebakken taarten, een bar becue, warm vlees, een onder houdsbeurt voor de fiets, een autowasbeurt en een optreden van een dansgroep. Tevens kan men bieden op een muzikaal optreden door René Smedts en verder is er nog een ballonvaart te winnen. Lezing De Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. houdt op maandag 17 okto ber vanaf 19.30 uur in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode de lezing Joden in het land van Cuijk. De lezing wordt verzorgd door Theo Seijs. Aan de hand van dia's gaat de Seijs door het hele Land van Cuijk, beginnend bij Maashees en eindi gend bij Grave. Hij vertelt welke sporen van joods leven er nog zichtbaar of onzichtbaar aanwezig zijn. Centraal daarin staan de fami lie Lion en De Wijze, die met hun slagersvak in Boxmeer uitgroei den tot een grote onderneming van exportslagerijen. Ook wordt tijdens de lezing aan de wrange periode van deportaties van onze joodse medeburgers aandacht geschonken. Behoud de Peel Werkgroep Behoud de Peel gaat weer aan de slag, ditmaal waarschijnlijk ergens achter het kanaal van Deurne. Verzamelen op zaterdag 15 oktober om 9.00 uur bij de kerk van Liessel. Men gaat dan berken weghalen uit de Peel. Opgeven bij Chris Vieveen via het WBdP-kantoor tel. (0493)354411) of privé tel. (0492)515683. Eerste prijs klompenmaker Carel Jeuken uit Leunen heeft op de jaarlijkse klompenmakers dag in Sint Oedenrode de eerste prijs gehaald in de rubriek hand gemaakte klompen. De klompen makersdag werd dit jaar voor de 78e maal gehouden. Tijdens deze dag kwamen klompenmakers bij elkaar om de keuring bij te wonen. De keuring richtte zich verder op de rubrieken machina le, hoge, lage en kinderklompen. m GROOTHANDELSSHOWROOM EXCLUSIEVE VERLICHTING MVE LICHTDESIGN De Donckstroal 18 Sevonum Tel. 0413 - 21 26 74 DO 19 - 21 UUR VR 15 - 20 UUR ZA 10 - 16 UUR Demonstratie Lasagnebeplanting bij Intratuin Wie lekker lang wil genieten van zijn lentetuin kan zaterdag 15 oktober ideeën opdoen bij Intratuin. Er wordt dan een demonstratie lasagnebeplanting gegeven. Deze dag krijgt de bezoeker een kijkje geeft in de keuken van de meerlagenbeplanting. Lasagnebeplanting dankt haar naam aan het feit dat bloembollen in lagen onder elkaar geplant wor den. Zo kunnen bollen die vroeg bloeien, gecombineerd worden met bollen die later uitkomen. Op deze wijze dient zich het hele voorjaar een nieuwe bloemen pracht aan. Deze beplantingstech niek kan worden toegepast in de tuin maar ook in een bak of pot voor op het balkom op het terras. Tijdens de demonstratie zal een groenadviseur de bezoekers infor meren,. inspireren en adviseren over de lasagnebeplanting. Er wordt informatie gegeven over hoeveel lager en geplant kunnen worden, welke soorten er gecom bineerd kunnen worden en hoe diep de bollen de grond in moe ten. Bovendien is er een stand waar men terecht kan voor handi ge tips, bollengereedschap en natuurlijk de bloembollen. De groenadviseur is van 10.00 tot 16.00 uur aantyezig. Auto beschadigd Afgelopen zaterdag is omst reeks 11.25 uur is de auto van een 71-jarige man uit Maashees beschadigd een onbekende. Het slachtoffer stopte voor het zebra pad aan de Raetsingel in Boxmeer om voetgangers over te laten teken. Een van deze voetgangers begon naar de bestuurder te schelden en ging ook nog op het zebrapad liggen. Later schopte hij tegen de achterzijde van de auto. De GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg en de stichting Mensana RIBW Noord- en Midden-Limburg hebben de zorg voor de cliënten van het sociaal pension Oeldershof in Oirlo over genomen. Daarmee is de onzeke re situatie over de continuïteit van de zorg voor de cliënten opgelost. De GGZ-groep gaat samen met Mensana de 24-uurs zorg voortzet ten voor de groep van tien tot twintig cliënten die in Oeldershof verblijven. De zorg wordt gebo den in de vorm van permanent aanwezige verpleging en begelei ding. Deze sluit nauw aan bij de ruime ervaring van de divisie Begeleid Wonen van de GGZ- groep en van Mensana Beschermd Wonen. Beide instanties hebben veel projecten op het terrein van vermaatschappelijking van de psy chiatrische cliënten tot stand gebracht. De GGZ-groep over weegt Oeldershof ook te gebrui ken voor het zogenaamde extra- muraliseren van cliënten die op dit moment op de instituutsterrei nen St. Anna of Servaashof in Venray wonen. De overname van Oeldershof is mede mogelijk gemaakt door de constructieve opstelling van de gemeente Venlo en van het Zorgkantoor (VGZ). De gemeente Venlo, die Oeldershof als vorm van maat schappelijke opvang subsidieer de, heeft gegarandeerd dat de subsidie van 2004 ook beschik baar is voor het gehele jaar 2005. Ook het Zorgkantoor heeft aange geven mee te werken aan een sluitende financiering van het lopende jaar. Met de overname door de GGZ-groep vindt financie ring plaats uit de AWBZ. Voor 2006 kunnen met het Zorgkantoor nieuwe financiële afspraken worden gemaakt. De panden van Oeldershof in Oirlo en aan de Churchillaan in Venray vormen geen onderdeel van de afspraken tussen de GGZ-groep en de huidige eigenaar. De woningcorporatie in Venray over weegt de panden over te nemen, waarna de GGZ-groep deze zal huren. De precieze capaciteit van het aantal cliënten dat in deze panden gehuisvest wordt, is nog onzeker. Dit is afhankelijk van de strenge eisen die door de AWBZ- zorg aan de huisvesting worden gesteld. De GGZ-groep is de fami lie Brutsaert erkentelijk voor de wijze waarop zij zich de afgelo pen jaren heeft ingezet voor deze groep cliënten. De minister van Justitie heeft zich ten doel gesteld om op korte termijn de wachttijd voor tbs- patiënten flink in te korten. Daarom wordt er bin nen het gevangeniswezen capaciteit vrijgemaakt voor tbs. 148 Cellen van peniten tiaire inrichtingen worden geschikt gemaakt voor de behandeling van tbs'ers. Dit gebeurt op zes locaties in Nederland. Ook tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Oostrum krijgt per 1 januari 2006 extra plaatsen voor tbs-patiënten. Het gaat om 40 plaatsen die gecreëerd worden bij de PI Oosterhoek in Grave (20) en bij de PI Overmaze in Maastricht (ook 20). Eerder dit jaar kreeg de Rooyse Wissel al 24 extra plaatsen toegewezen in Overmaze, zodat het totaal aantal tbs-patiënten in Overmaze medio volgende jaar op 44 zal komen. In Maastricht zullen 20 "long-stay patiënten" worden geplaatst: patiënten die niet meer behandeld, maar slechts ver pleegd worden, omdat zij blijvend delict gevaarlijk zijn. De andere 24 patiënten zullen op een opna meafdeling geplaatst worden. Ook in Grave zullen patiënten geplaatst worden die nog aan het begin van hun behandeling staan. De nieuwe afdelingen binnen de penitentiaire inrichtingen val len volledig onder de verantwoor delijkheid van de Rooyse Wissel. Het personeel dat op de betreffen de afdeling werkzaam is, zal aan dezelfde eisen moeten voldoen j1 als het personeel dat in de kliniek in Oostrum werkzaam is. Ook zijn dezelfde veiligheidseisen van kracht als in de tbs-kliniek in Oostrum. In verband met de uit breiding gaat de tbs-kliniek op zoek naar ongeveer 75 nieuwe medewerkers. Het Franciscanerpark heeft vooral in de avonduren veel last van duizenden kauwen en kraaien. Theo Olde Daalhuis (Lokaal Aktief) vroeg in de commissie Stedelijk Beheer om een oplossing. Het commissielid stelde voor 'luidruchtige' apparaten in te zet ten om de vogels te verjagen. "Zoals boomkwekers die ook gebruiken. Want het ziet 's avonds in de wijk zwart van de vogels die voor nogal wat overlast zorgen." Het blijkt dat de vogels zich graag ophouden in en rond monumenta le bomen, waarvan er veel in het Franciscanerpark staan. Wethouder Driessen (CDA) meldde dat de gemeente volgens de flora- en faunawet hier weinig aan kan én mag doen. "We mogen alleen ingrijpen als er sprake is van immense overlast waarbij de volksgezondheid wordt bedreigd. Daarvan is in Venray nog geen sprake." Driessen erkende dat de grote toename van het aantal kraaien, kauwen en roeken een 'opruk kend probleem' is in Nederland. "Daar zijn wij als inwoners zelf schuld aan. Omdat de mensen zo slordig met het afval omspringen. Het zwerfafval dat rondslingert op straat heeft een grote aantrek kingskracht op deze vogels", aldus Driessen. Vanaf 1 oktober 2004 is er een loket, waar ouders terecht kun nen met hun vragen over hun jonge kind met een ontwikke lingsachterstand of een vermoe den ervan. In het eerste jaar is dui delijk geworden dat dit loket voorziet in een behoefte. Meer dan 60 ouders maakten tot nu toe gebruik van integrale vroeghulp. Het is een samenwer kingsverband tussen zes organisa ties: Jeugdgezondheidszorg, Bureau Jeugdzorg, St. Marie, VieCuri, De Wendel en MEE Noord en Midden Limburg. Het is vaak een gevoel. Het kind ontwik kelt zich niet zo snel als andere kinderen. Hij of zij praat of loopt later, heeft een mindere motoriek of is moeilijk in de omgang. Ouders, van wie het kind zich niet ontwikkelt zoals verwacht, maken zich zorgen. Zij willen zo snel mogelijk weten of er iets met hun kind aan de hand is. Bij integrale vroeghulp werken hulpverleners daarom samen om in een zo vroeg mogelijk stadium het kind te helpen. Voor kinderen tussen de 0 tot en met 4 jaar met een ontwikkelingsachterstand of het vermoeden daarvan is vroeg tijdige onderkenning van groot belang. De aanduiding 'integraal' verwijst naar de samenwerking tussen de verschillende discipli nes. Zo zijn een orthopedagoog, een revalidatie-arts en een consul- tatieburaeu-arts nau\# betrokken bij de vragen die binnenkomen. Samen kijken zij wat de beste weg voor het kind is en zorgen ze ervoor dat de hulpverlening zo goed mogelijk op elkaar wordt afgestemd. Uiteraard gaat alles in nauwe samenwerking en overleg met de ouders en het advies is altijd vrijblijvend. Ouders kunnen rechtstreeks telefonisch contact opnemen met het informatiepunt. De coördinator beantwoordt de vragen en checkt bij een verzoek om aanmelding of ouders op het juiste adres zijn. Zo niet, dan zal doorverwijzing plaatsvinden. Een andere taak is hulpvraagverduide lijking en aanvullende diagnos tiek. Is de informatie onvoldoen de om tot een advies te komen, dan wordt aanvullende informatie ingewonnen bij één of meerdere deskundigen. Integrale vroeghulp is vrij toe gankelijk en gratis. Ouders kun nen met vragen terecht bij de coördinator integrale vroeghulp Noord-Limburg, Petra van Loosbroek, Drie Decembersingel 48c, 5921 AC Venlo-Blerick, tel. 077 3961519. Zij is bereikbaar op: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Kerstpakketten de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Zangers vieren feest De Zangers van Sint Frans vie ren zondag 16 oktober hun 46e verjaardag. Nadat de mis in de Paterskerk is opgeluisterd wordt de verjaardag van het koor gevierd. Aan de Langeweg in Venray wordt het afgelopen jaar besproken en worden de plannen voor het komende jaar toegelicht. De zangers gaan ondermeer naar Rome en er staan een aantal con certen op het programma. Afgelopen weken is de galmhut opgefrist en ter ere van de verjaar dag van het koor wordt hierop getoost. Tijdens de bijeenkomst worden de geslaagden en de vijf jarige. tienjarige en vijftienjarige lidmaatschappen Gehuldigd.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9