HoeveBlues in Venray Ride for the Roses Mystery guests bij Hermes Beestachtig: zieke reptielen Militair machtsvertoon 650 euro voor Reumafonds Soma Coma op Annaterrein Ingezonden Een dagje oorlogsmuseum Uitslag ballonwedstrijr Kindervakantie werk www.steja.nl TAXATIES PEEL EN MAAS Donderdag 13 oktober 2005 - Pagina Zeventien fietsers van Xerox Venray en Xerox Nederland nemen op zondag 23 oktober deel aan de Ride for the Roses, in Austin in Texas in de Verenigde Staten. Tijdens deze fietstocht van 160 kilometer willen zij samen met hun Amerikaanse collega's en duizenden andere fietsers aan dacht vestigen op de bestrijding van kanker. Lance Armstrong, die al zes maal de Tour de France won, maar nog belangrijker, ook de strijd tegen kanker overwon, staat aan de wieg van deze tocht staat. Hij geeft dan ook acte de présence. De fietsers uit Venray ontplooien diverse activiteiten om geld in te zamelen voor het Nederlandse fonds voor de kan kerbestrijding, het KWF. Zo hou den ze een sponsorinzameling Maar er moet ook gefietst wor den: tijdens hun laatste trai- ningsrit (waarin de regen getrot seerd moest worden) werd deze foto door Jan Bakker gemaakt. Zij verwachten dan ook dat ze in Texas er helemaal klaar voor zullen zijn. onder collega's, familie en vrien den. Naast de medewerking van hun werkgever Xerox weten zij zich ook gesteund door verpak kingsspecialist Kappa, transport bedrijf Vaessen en taxibedrijf Impala. Wie deze tocht wil onder steunen kan een bijdrage overma ken op bankrekeningnummer 493560521 van het Xerox International Cycling Team. De bijdrage komt geheel ten goede van het werk van het KWF. Zoo Pare Deze herfstvakantie worden er verschillende activiteiten gehou den in Zoo Pare Overloon. Zo is er Beestenboel. Hier krijgen de kinderen een nieuwe kijk op het dierenrijk. Verder staat Zoodey staat tussen 11.00 uur en 16.00 uur bij het Paviljoen en de speel tuin om de kinderen een knuffel te geven en met ze op de foto te gaan. In het kindertheater kunnen de kinderen iedere dag om 11.30 en 13-30 uur meeleven met de dierfiguren tijdens een poppen kastvoorstelling. En van 12.00 uur tot 16.00 uur kunnen kinderen zich laten schminken. Om 12.30 uur en 14.30 uur staan de theater- dieren te trappelen om op te tre den in de theatervoorstelling Magic Zoo Show. Op de zondagen in de herfstvakantie worden door de valkenier om 13 00 uur, 14.30 uur en 16.00 uur roofvogelde monstraties gegeven. Slachtofferhulp Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg/Zuid-Limburg is een vrijwilligersorganisatie die slachtoffers opvangt na misdrij ven en verkeersongevallen. Ze zijn werkzaam in heel Limburg. Voor de regio's Venlo/Venray, Sittard/Maastricht en Heerlen/Kerkrade zijn ze op zoek naar enthousiaste vrijwilligers. In november start een basistraining. Neb kan zich nu alvast opgeven! Slachtofferhulp is op zoek naar mensen met het hart op de juiste plek, die goed kunnen luisteren, met voldoende tijd, van afwisse ling houden, flexibel zijn en op zoek zijn naar een zinvolle invul ling van hun vrije tijd. Geboden wordt een uitgebreide basistrai ning, interessant en gevarieerd werk, persoonlijke en intensieve begeleiding, een prettige collegia le sfeer, eigen verantwoordelijk heid en een grote mate van zelf standigheid, een ruim aanbod van deskundigheidsbevordering en een goede onkostenvergoeding. Belangstellenden kunnen via tel. 0900-0101 een informatiepakket je toegéstuurd krijgen. Kerstpakketten Keuring voor trekpaarden De Cenrale Limburgse Keuring voor trekpaarden wordt voor de tiende keer gehouden op zondag 23 oktober op manége De Vosberg in Panningen. Ingeschreven zijn 58 nummers trekpaarden in diverse rubrieken, waaronder ook de kersverse ster merrie Hannah van Maaszicht van A. Jacobs in Kessel. Bij de keu ringsrubrieken ondermeer een rubriek merrieveulens van elf, een rubriek enters van twaalf en een rubriek twenters van vijf. Er zijn vijf driejarige merries ingeschre ven. Ook de oudere trekpaarden zijn vertegenwoordigd in goed bezet te rubrieken. Ook is er weer een vierspan van één eigenaar en zijn er drie enkelspannen en twee dubbelspannen ingeschreven. Er wordt bij de trekpaarden een jeugdkampioen en een algemeen kampioen (met reserve kam pioen) uitgeroepen. Aanvang van de keuring is 9-30 uur en het einde is gepland rond 17.00 uur. i Klaart het nog op...? Klaart het nog op..? is het thema van de creatieve wedstrijd die de GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg organiseert in het kader van de Nationale Dag Geestelijke Volksgezondheid 2005. Klaart het nog op...? Een vraag die mensen met depressieve klachten of een depressie vaak door het hoofd speelt. Wordt het nog beter? Gaat deze sombere periode weer voorbij? Spreekt het thema u aan of bent u creatief genoeg om u te laten inspireren door het onderwerp? Twijfel dan niet, maar doe mee. Iedereen kan meedoen, mits u zich heeft inge schreven en dat kan tot uiterlijk 30 november 2005. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen, de hoofdprijs is 250,= en vervolgens 150,= en 100,= voor de nummers twee en drie. Inschrijven kan tot uiterlijk 30 november 2005 bij het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid en op 10 januari 2006 is de sluitingsdatum voor inzending van de werkstukken. Een vierkoppige jury beoordeeld de werkstukken. Op 26 januari 2006 zal er een feestelijke prijsuit reiking plaatsvinden. Vervolgens zullen de creaties van de prijswin naars en een selectie van de overi ge ingezonden werkstukken gedurende twee maanden geëx poseerd gaan worden in het hoofdgebouw van de GGZ-groep aan de Stationsweg te Venray Voor meer informatie Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, (ma t/m vr van 09.00 -12.00 en van 13 00 -16.00 uur). Tel: 0478-527066 of per e- mail: igg@ggznml.nl Cursus Geen Paniek De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg start 16 november in Venray met de cursus Geen Paniek voor mensen met lichte tot matige paniekklach ten. Het centrale kenmerk van paniekklachten is de paniekaan val, dat wil zeggen een plotseling en zonder aanleiding optredende intense angst of spanning. Een paniekaanval gaat meestal gepaard met verschillende licha melijke verschijnselen zoals onder andere: hartkloppingen, trillen, zweten, ademnood of duizelig heid. Een paniekstoornis is behan delbaar, maar voorkomen is beter dan genezen. Daarom onderzoekt het Trimbos-instituut of bij men sen met paniekklachten een echte paniekstoornis voorkomen kan worden door de preventieve cur sus Geen Paniek, die 16 novem ber in Venray van start gaat. Deelname aan het onderzoek is vrijwillig. De cursus is bestemd voor vol wassen mensen die last hebben van enkele lichte tot matige paniekklachten, zonder dat er bepaalde andere problemen op de voorgrond staan. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten en heeft de volgende doelen: leren omgaan met paniekklachten, meer greep krijgen op gedachten die de paniek doen toenemen en opnieuw leren begeven in moeilij ke situaties. Voor aanmelding, kunt u contact opnemen met Michaela Lousee, GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg, tele foon: 0478-531 460, e-mail: mlou- see@ggznml.nl of kijk op www.cursusgeenpaniek.nl HoeveBlues beleeft zaterdag 29 oktober vanaf 20.00 uur de achtste uitvoering. Dit rhythm- en bluesfestival heeft dit jaar niemand minder dan Boyd Small aan het affiche toegevoegd om zich interna tionaal te mogen noemen. Maar ook de Belgische topper The Mighty Bandini Brothers verovert in snel tempo het bluesminnend publiek in Europa. HoeveBlues wordt gehouden in de Witte Hoeve in Venray. De blues in België doet het erg goed. Veel talentvolle bands zor gen ervoor dat de aanvoer voor Nederlandse festivals niet opdroogt. Venray maakt daar gebruik van. Was dat vorig jaar met een jonge talentvolle band, dit jaar staat een aantal Belgische oude rotten op het podium, namelijk The Mighty Bandini Brothers. Zij brengen originele, eerlijke en simpele blues. Om zeker te zijn van de juiste mix en een nieuw oud geluid, zochten de Mighty Bandini Brothers lange tijd naar de juiste bezetting en von den die ook, met twee harmonica spelers, een gitarist, een drummer en een contrabassist. Ze brengen muziek van onder andere The Wild Ones, Vaya Con Dios, D- Regulators, Hoboken Slim, Luke Walter Junior, Roland en Purple Prose. Zo langzamerhand heeft de uit Oregon afkomstige bluesman Boyd Small zich opgewerkt tot de goeroe van de alternatieve Nederlandse blues. Zeker binnen het recente Cool Buzz aanbod duikt Small (ooit drummer achter Screamin'Jay Hawkins) keer op keer op, hetzij als producer, hetzij als gastmuzikant (en liij kan veel). Voor zijn tweede Nederlandse release heeft Small zich omringd met de top van de Nederlandse bluesmuzikanten: T-99-gitarist Mischa den Haring, mondharmo nicavirtuoos Richard Koster en Sugarcane's Hectic Horns. Blueskenners kennen Boyd Small al heel lang en waarderen zijn enorme gedrevenheid en kwali teit, als zanger, gitarist, maar ook nog steeds als drummer. In Venray treedt de Boyd Small Band in volle bezetting aan en de lief hebbers weten: dat wordt smul len dus. Maar er staat meer op HoeveBlues. Naar verluid zijn de Tilburgse Antones door de diep ste dalen van het blueslandschap gegaan. Dat kan voor een beetje doorleefd geluid absoluut geen kwaad en meestal is dat in de blues ook wel basis voor wat gevoeligheid. Met de komst van Hip shakin' Hans, zijn rauwe zang en zijn met diesel en whisky geflambeerde blues-songs, zijn scheurende harmonica, is de lief de en het plezier om muziek te maken weer terug bij The Antones. Ze komen het best tot hun recht in een rokerig zaaltje waar verstokte hoochie-coochie mannen en vrouwen zich in het zweet werken. Ondanks dat gaat het de band ook in de Witte Hoeve lukken. Phil Bee and the Buzztones is een vijfkoppige bluesband dat uit podiumbeesten bestaat die zwe tend en swingend pure blues uit eigen kwekerij vanuit de tenen ten gehore brengen. Iedere festi val organisator, of zaaleigenaar wordt enthousiast achtergelaten, over het publiek nog niet gespro ken. Dat is ook de reden dat Phil Bee in betrekkelijk korte tijd een enorme bekendheid heeft opge bouwd. Phil bezocht als bezoeker vorig jaar HoeveBlues en was zo enthousiast over het festival dat hij dolgraag dit jaar wilde komen spelen. De muziek van de Buzztones bestaat voornamelijk uit eigen werk, Chicago blues, shuffles, swings, afgewisseld met r&b composities die regelrecht uit Detroit lijken te komen. Zanger Phil Bee heeft een 'soul volle' stem, gitarist Stanley Patty wordt algemeen beschouwd als één van de beste bluesgitaristen in de Benelux, zijn sound is een mix van zijn voorbeelden Johnny Guitar Watson, Robert Cray en George Benson, vermengd met zijn eigen typische gevoel en sound, Drummer Peter Steeghs is opgegroeid met de jazzy-notes van Buddy Rich, Hein Koop's smeuige hammond sound brengt de groove in het spel en de 'wal king bass' van Jules van Bussel is blues pur sang. De Witte Hoeve biedt tijdens HoeveBlues ook een arrangement aan met slapen en ontbijt. Zie voor meer informatie www.hoeveblues.nl. Vanaf 1 oktober 2005 beoor delen mystery guests de dienstverlening van openbaar vervoerder Hermes. Hiermee heeft Hermes een objectief instrument in handen om te meten hoe reizigers de dienst verlening ervaren. Reizigers worden steeds kriti scher. Een ontwikkeling die Hermes alleen maar toejuicht, want Hennes stelt hoge eisen aan de kwaliteit van haar dienstverle ning. Om goed te kunnen beoor delen hoe reizigers deze kwaliteit ervaren, is een objectief meetins trument ontwikkeld: mystery guests. De mystery guest is een reiziger die in opdracht van Hermes de dienstverlening beoor deelt en de bevindingen volgens een vaste frequentie rapporteert via internet. Mystery guests zijn volledig onafhankelijk en worden geselecteerd aan de hand van vooraf vastgestelde criteria. Zo mpgen ze niet werken in het openbaar vervoer en moeten ze van onbesproken gedrag zijn. Na werying en selectie ondergaan alle kandidaten een training over waarnemen en beoordelen. Er wordt gebruikgemaakt van het reispatroon van de mystery guest. Het waarnemen en beoordelen gebeurt tijdens de reis die ze toch al maken. Zo wordt er 365 dagen per jaar gemeten. Mystery guests gaan de dienstverlening beoorde len op het gebied van regelmaat stiptheid, personeel en materieel meubilair en rapporteren hier over. Vervoerder Hermes gebruikt deze resultaten om de dienstverlening aan de klanten nog verder te verbeteren. Reptielen winnen aan populari teit als huisdier. Maar in veel gevallen wordt zonder veel ken nis over deze specifieke dier- groep, voor veel geld een dier en huisvesting aangeschaft. Het is aan een reptiel niet altijd even goed te zien of het dier ziek is en daarom zijn een aantal preventie ve maatregelen van groot belang. Laat bijvoorbeeld minimaal twee maal per jaar de ontlasting contro leren op maag-/darmparasieten. Deze parasieten zijn eenvoudig te bestrijden en bij te lang wachten met behandeling kan het dier er dood aan gaan. Veel reptielen, vooral schilpadden en leguanen, kampen met een vitamine- en mineralentekort. Dit kan in de meeste gevallen eenvoudig ver holpen worden door aanpassing van de voeding. Vraag daarom uw dierenarts om een voedingsad vies. Daarnaast is het van belang dat het dier voldoende UV-licht krijgt. Omdat het Nederlandse kli maat het niet toelaat het dier regelmatig buiten te zetten is het aan te raden het terrarium te voor zien van een speciale UV-lamp. Zoals gezegd is het niet altijd eenvoudig te zien of een reptiel ziek is, maar u moet het dier zeker later controleren als het één of meer van de volgende verschijn selen vertoont: -Als een jong dier onvoldoende groeit of als een volwassen dier in gewicht afneemt. -Als het dier benauwd is, rochelt of slijm in de bek heeft. -Bij abnormale verkleuring van de huid of vervellingsproblemen. -Als het dier slap aanvoelt of evenwichtsproblemen heeft. -Als de eetlust vermindert ter wijl het dier niet drachtig, in win- terrust of in winterslaap is. Als binnen een groep dieren dezelfde problemen bij meerdere exemplaren zich vaker voordoen met sterfte tot gevolg, is het raad zaam een sectie uit te voeren op een net gestorven dier. Een sectie geeft veel meer onderzoeksresul taten dan bij een levend dier mogelijk is. Bij het dode dier wor den dan de organen bekeken en er wordt bacterieel onderzoek verricht. Ook wordt microsco pisch weefselonderzoek verricht in het eigen laboratorium. In Nederland hebben weinig dierenartsen zich gespecialiseerd in reptielengeneeskunde. U kunt daarvoor onder meer terecht in de Dierenkliniek Horst, waar die renarts Suzanne van Dijck zich heeft toegelegd op de zorg van deze diersoort. Voor meer informatie over rep- tielenzorg: Dierenkliniek Horst e.o. tel.077-3982169 of wwwvooralledierenhetbestenl Defensie maakte deze week gebruik van het terrein van het Venrayse transportbedrijf ND Logistics om een oefening uit te voeren. Op het bedrijfsterrein op Smakterheide II werd geoefend om zwaar materieel zo snel moge lijk naar een oorlogs- of rampge bied te vervoeren. Op het terrein van ND Logistics stonden twaalf legertrucks van twintig meter lang, bewaakt door vijftig militai ren. De militairen namen het hele particuliere complex over, inclu sief de toegangscontrole. Dinsdagmorgen vertrokken de voertuigen weer richting Oirschot om daar zwaar geschut op te halen. De in het afgelopen weekend gehouden slendermarathon bij Carola's Slender Salon in Venray heeft ruim 650 euro voor het goede doel opgebracht. Het Reumafonds mag om pre cies te zijn een bedrag van 656,50 euro tegemoet zien. De slender marathon op vrijdag en zaterdag duurde bijna 24 uur waarbij meer dan 100 klanten van de salon een Meer dan 100 klanten deden mee aan de slendermarathon voor het goede doel (foto: Marcel Aerts Fotografie) handje hebben geholpen voor het goede doel. Daarnaast werd er meegewerkt door Ma Flodder en Twee Duiveltjes en belangenloze optredens door het koor Tomorrow People, het duo Puur Puree en soliste May Swinkels. In de oude keuken van psy chiatrisch ziekenhuis Sint Anna in Venray wordt de voorstelling Soma Coma gege ven. Het gaat om een cross over productie tussen beel dende kunst, theater en muziek, handelend over het bestaan van de mens en zijn zoektocht naar onsterfelijk heid. Bij de ingang word men al gewezen op het eigen risico "wij kunnen niet aansprake lijk gesteld worden voor even tueel emotioneel ongerief'. De voormalige grote keuken van psychiatrisch ziekenhuis St. Anna, thans verlaten en in steeds verdere staat van verval is een treffende locatie voor een erva ring over de mens en zijn pogin gen zijn eigen lichamelijke verval te voorkomen en zijn plaats tus sen de Goden te herwinnen. De ervaring heet Soma Coma en zorgt inderdaad voor emotioneel ongemak. Theatervrouw Gerri Abels neemt ons aan de hand naar de oertijd, toen de Niberianen naar de Aarde daalden op zoek naar goud. Een sterrenhemel en een kille wind die over het dorre landschap blaast. "En om voor ze te werken schiepen zij de Aardmens, Adam en Eva, zodat de Niberianen weer gewoon God konden zijn. En toen zij al het goud hadden dat nodig was, ver trokken ze weer, de Mens alleen achterlatend. Maar de Mens was sterfelijk, hij keerde terug naar het stof van waaruit hij gemaakt SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN xütyy'A fuAttd Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 werd. En langzaam groeide het besef, de wens om op gelijke voet te staan met hun Schepper. En zo begint een zoektocht naar het geheim van de onsterfelijkheid. Hoe werd de mens door de Niberianen geschapen? Waar lig gen de bouwstenen van het men selijk genoom? Gerri Abels neemt de bezoeker mee door het univer sum van het DNA. Haar enthou siasme kent aanvankelijk geen grenzen als ze door een wand van transistors de sequenties van het menselijk DNA doorkrijgt. "Denk eens aan wat men daarmee alle maal kan doen! Voortplanten zon der seksuele interactie, alle ziek ten uitbannen en misschien wel een eeuwig leven!" Haar enthou siasme werkt aanstekelijk, maar tegelijk bekruipt men een gevoel van onbehagen. Een gevoel dat versterkt wordt in de volgende ruimten van de oude keuken van het St. Anna, eens een plek waar andersdenkenden voor het ver kondigen van soortgelijke ideeën opgesloten werden. Abels is verdwenen en in haar plaats een soort sarcofaag. Langzaam rondgedraaid door beeldend kunstenaar Mathieu Knippenbergh, het brein achter Soma Coma. Piepend en knarsend draait de sarcofaag rond op de sinistere tonen van Martijn Alsters' beklemmende muziek. Het onvermijdelijke gebeurt weld ra: Abels zal uit de sarcofaag krui pen. Haar uitbarsting jegens de Niberianen is heftig, Kijk naar mij! Kijk dan! Mijn lichaam takelt af. Mijn huid verliest zijn elasticiteit. Mijn botten brokkelen af. Het is jullie schuld! Waarom zijn wij gedoemd te sterven? Ik was er zó dicht bij. !Soma Coma. Soma was een plant waarvan een Godendrank gebrouwen werd in het land tussen Tigris en Eufraat. Spreken met de Goden, toenade ring zoeken tot de Goden. In zijn ijver de geheimen van het leven te ontrafelen is de mens Comatoos geworden. De weten schap gaat onverdroten door met het zoeken van toenadering. En wij, wij leven voort als comatoze wezens. Zonder idee waar naar toe. Aan de hand van onze eigen tijdse 'Niberianen'. De voorstellingen worden gehouden op 20, 21, 22, 23, 27, 28, 29 en 30 oktober en op 3, 4, 5, 6, 10, 11 en 12 november. Aanvang 20.30 uur. Reserveren bij Odapark Venray via tel. (0478)513690. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw men® ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van deh ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder na,ut adres worden niet geplaatst. Nieuwe politieke partij Met de raadsverkiezingen van volgend jaar in aantocht waait er een nieuwe politieke wind in Venray, want een nieuwe lokale partij zag onlangs het levenslicht. De naam inVENtief wekt grote verwachtingen. In navolging van de initiatiefnemers hebben ook enkele andere verontruste bur gers de koppen bij elkaar gesto ken en overwegen eveneens een krachtige politieke groepering te vormen en aan de gemeenteraads verkiezingen te gaan deelnemen. De naam van de partij gaat luiden PREventief. Immers, voorkómen is beter dan dweilen, zo luidt de verkiezingsleus. De afbeelding van een bekend voorbehoedsmid del vormt het toepasselijke logo van de nog op te richten pi PREventief. Het wordt een p; van, voor en door verontn burgers met als sleutelwoord Preventief, Actief en Creai Men rekent op acht zetels ii. raad en twee zetels in het colli PREventief spiegelt zich aai) grote Venrayse staatsman vant eer, Henri Trynes, die hond jaar geleden twee grote insi gen naar Venray wist te haÏGeb PREventief wil de politiek did ASPl bij de burger brengen en sin z??r naar autonomie voor de wij Veltum, Landweert en Brufc Betaald parkeren wordt schaft en politie te paard waken over de veiligheid' straat. De huidige politiek snoeihard worden aangepakt. Twan van Els, Venray elc iskia ustei EC 1597: 28S Geb OEP liviei 28 s Zoo: Hicha licolli ïsenli Het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon biedt tijdens de herfstvakantie een leerzaam uitstapje. Met de komst van het, meer dan 10.000 vierkante meter grote, Marshall Museum naar het museumpark mag Overloon prat gaan op de meest veelzijdige en meest uitge breide collectie uit de Tweede Wereldoorlog en de periode daar na. Neem een voorproefje op de officiële opening van een van de grootste oorlogsmusea van Europa in het voorjaar 2006. Hoewel een herfstwandeling door het museumpark een echte aanra der is, staat het overgrote deel van de collectie staat immers binnen in een van de drie museumruim ten opgesteld. In de herfstvakan tieperiode kunnen museumbezoe kers gratis deelnemen aan verschillende activiteiten. Zo zijn er dagelijks Jumpy-vertellingen voor kinderen. Jumpy is een cre atie van zuster Christa. Bas en Boris ontmoeten in het museum park een eekhoorn met piloten- helm en parachute. Hij heet Jumpy. Tijdens de Jumpy-vertel- ling trekt de vertelster met een bolderkar vol spullen, waaronder Jumpy, het museum rond. Aldus ontstaat een speelse rondleiding die gemakkelijk qua lengte en niveau aan de groep en situatie kan worden aangepast. Start schminken om 12.00 uur. Tour om 13 00 uur bij de entree (kassa) van het museumpark. Verder zijn er dagelijks Levenvertellingen. Voor wie meer wil weten over het dagelijks leven van de gewone mens tijdens de moeilijke oorlogs tijd zijn de levenvertellingeo echte aanrader. MutfjfSr medewerkers vertellen aan [mste hand van authentieke voon oktol pen over het dagelijkse lever schaarste en het gevaar waar men in de moeilijke oorlogspi tyyvi/ de te maken had en de inv< teit waarmee men zich daanSCarnn heen sloeg. De levenvertelling start elke dufjlWarc 12.30 uur vanaf de ondei kruimte in De Veste. Verder is er dagelijks eenr leiding door De Veste. De Vcs 'e het documentatiecentrum vat museum Het laat verrassend Met. facetten van het leven in de logsjaren zien, ook het dagt leven van de burgers. Verhak het bestaan van toen worden verteld aan de hand van auiófs tieke voorwerpen, wapens, formen en talloze gebruiksi werpen en documenten die geëxposeerd. Dit maakt het rondleiding interessant voor en oud. Start 12.30 uur van# Iky< receptie (museumwinkel) Veste. Tot slot is er een bi rondleiding op dinsdag, .wn Geb JKI Doe andr zusj 't Trol an d< iffers E 04 Pete Huil Met Use 'Hee! Ze i 6 ok /illy luint zola Mac ken ben dag en donderdag. Dit is eenfo ende rondleiding langs het zt 'f)0n militair materieel, waarin wordt ingegaan op de bijzon aspecten van het verzam daarvan. Start 14.00 uur bij de ei!Rai (kassa) van het museumpark, Nationaal Oorlogs- iroens idelbe Verzetsmuseum, Museumpail 801J 5825 AM Overloon, (0478)641820, www.oorlog! seum.nl, e-mail: info@oorlogi seum.nl, 6 ok 10M) el 04 zoek vooi Miji Katl Crer Tijdens de kindervakantieweek werden vanaf de Grote Markt in Venray meer dan 900 ballonnen opgelaten. De ballonnen dreven allemaal naar Duitsland. Er wer den meer dan honderd kaartjes door vinders teruggezonden. De ballonnen die de grootste afstand aflegden kwamen in de omgeving van Hannover terecht. De eerste prijs ging naar Jaccoline Zegers van de St. Odaschool uit Ysselsteyn. Haar ballon kwam terecht in Winsen/Aller 294,4 km.ver. De tweede oriis cine naar Jaccoline Zegers mocht del* ste prijs in ontvangst nemen Maartje van Haperen ook van' St. Odaschool. Haar ballon W 288,5 km. ver en werd gevoni in Isemhagen. De derde prijsp naar Jantine Rongen van de' uit Venray. Haar ballon kwam Garben terecht en dat was« km. ver. De prijzen die bestorf aarde uit spellen werden vorige "Vit donderdag op de scholen uil! reikt door Carole Swinkels m leiding van Kindervakantietf1 Venrav. tel. NlCi

Peel en Maas | 2005 | | pagina 28