Stankbeleid veehouderij Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Rondleiding Groene Hart succesvol Nieuwe Commissie Bezwaar schriften De Commissie Bezwaarschri' bestaat uit twee Kamers. Kame behandelt de algemene zaken a Kamer 2 de sociale, culturele en] maatschappelijke zaken. Bij de nieuwe samenstelling van de missie is gekozen voor juridiscl deskundigheid. De onafhankelijl voorzitters van de beide Kamersj rechter bij de rechtbank van Ar en de leden zijn ambtelijke juris Door de aangepaste procedures! werkprocessen kan de behandf van bezwaarschriften sneller em ficiënter verlopen en kan de Bestuurszaken deze centraal ren. De colleges van beide ten zijn akkoord met de nieuwe opzet en hebben de in een nieuwe overeenkomst gelegd. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray PEEL EN MAAS Donderdag 13 oktober 2005 - PaginaffiEL In een agrarische gemeente als Venray is het belangrijk een goe de afweging te kunnen maken ten aanzien van het aspect stank bij de inpassing van agrarische activiteiten en wonen in het landelijke gebied. De gemeente schetst in het ontwerp Stank- beleid veehouderij hoe zij hier aan invulling geeft op basis van de landelijke wetgeving. Het stankbeleid bevat een lokale uitwerking van de landelijke Wet stankemissie veehouderijen (WSV). Deze wet bevat een verruiming voor de ontwikkeling van veehou derijen. Het stankbeleid gebruikt de gemeente bij milieuvergunnings verlening voor intensieve veehou derijen en bij woningbouwplannen. De stankemissie berekent ze op basis van het aantal dieren en het stalsysteem. Aan de hand daarvan bepaalt de gemeente de minimale afstand om stankhinder te voorko men. Daarmee kan zij beoordelen of de stankemissie op de betreffende locatie acceptabel is en of een milieuvergunning kan worden toe gekend of dat woningbouw mogelijk is. Vergaderingen Agenda voor de vergadering van het Seniorenconvent op 17 oktober 2005, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag Seniorenconvent nr. SC0505-, 12 september 2005 3. Spreekrecht publiek 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Vaststelling agenda voor extra raadsvergadering op 25 oktober 2005 6. Vaststelling agenda voor raadsvergadering 1 en 8 november 2005 7. Evaluatie raadsvergadering 27 september 2005 8. Evaluatie info-avonden 3 en 4 oktober 2005 9. Bespreking rapport Doordualiseren 10. Conceptvergaderschema raad en commissies eerste helft 2006 11. Uitstapje gemeenteraad 12. Rondvraag en sluiting. Beleidsregels Vrij voor inspraak Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregel vrijgegeven voor inspraak: - 'ontwerp stankbeleid veehouderij'. Dit nieuw stankbeleid zal na verwerking van de inspraakreacties ter vaststelling aangeboden worden aan de gemeenteraad van Venray. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober 2005 t/m 24 november 2005 inzien. Wan neer u belanghebbende bent, kunt u -tijdens de inzagetermijn- een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Tijdens deze termijn kan een zienswijze ook mondeling ingediend worden. Gemeenschappelijke regelingen Vastgesteld Burgemeester en Wethouders van de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum en Sevenum hebben de volgende gemeenschappelijke regeling vastgesteld: - 'Districtelijke bundeling handhavingcapaciteit.' Hierin wordt geregeld dat de handhavingcapaciteit voor bovengenoemde gemeenten samen gevoegd wordt. Sinds 1 april 2005 is het team Handhaving bij de gemeente Venray onder gebracht. In dit team Handhaving zijn alle personen die op het gebied van handhaving bij de bovengenoemde gemeenten werkzaam waren, bij elkaar gebracht. De gemeenschappelijke regeling is in maart 2005 in werking getreden en ligt ter inzage. artikel 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - Langstraat 133 - plaatsen van 2 bunkers t.b.v. vuurwerkopslag (nr. ba050296) U kunt de desbetreffende stukken van 14 oktober 2005 t/m 11 november 2005 (4 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 WRO en/of artikel 50 lid 4, 5 of 6 Woningwet voor: - Smakterweg (ongenummerd) - nieüwbouw logistiek centrum (nr. ba050241) U kunt de desbetreffende stukken van 14 oktober 2005 t/m 11 november 2005 (4 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Maasheseweg 35 - dakkapel (nr. ba050363, verzenddatum 04/10) - Hogeweg 5a - carport (nr. ba050396, verzenddatum 05/10) - Tunnelweg 4 - serre (nr. ba050302, verzenddatum 05/10) - Acaciastraat 15 - vergroten brandweerkazerne (nr. ba050295, verzenddatum 03/10) - Moostdijk 3 - erfafscheiding (nr. ba050319, verzenddatum 04/10) - Haalakker 17 - verand./vergroten woning (nr. ba050311, verzenddatum 04/10) - Kleindorp 25 - plaatsen/verand. voorgevel, opslagruimte (nr. ba050249, verzenddatum 05/10) - Lavendelheide 12 - zwembad (nr. ba050390, verzenddatum 05/10) - Aan den Heuvel - gewijzigd uitvoeren ba040513 (18 woningen) (nr. ba050378, verzenddatum 50/10) Sloopvergunningen - Henseniusplein 7 - pand met terras (nr. slp050037, verzenddatum 03/10) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Delegaties, mandaten en volmachten Vastgesteld Burgemeester en Wethouders hebben de volgende mandaatregeling vastgesteld: - 'aanvulling van het mandaatregister'. Dit betekent dat de afdelingsmanager Publieksdiensten een aantal taken van het college overneemt. Deze bevoegdheden hebben betrekking op het uitvoeren van de technische en administratieve taken van de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens. De afdelingsmanager heeft deze bevoegdheden weer doorgemandateerd aan de medewerker persoonsinformatiebeleid. De mandaatregeling treedt op 5 oktober 2005 in werking en ligt ter inzage. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Blakterweg 3b - ged. vergroten woning (nr. ba050427) - Wethouder Pubbenstraat 12 - ged. vergroten woning bouwen carport (nr. ba050428) - Leunseweg 22 - ged. veranderen vergroten bedrijfsgebouw (nr. ba050429) - Langstraat 23 - ged. verbouwen pand (nr. ba050430) - Tuinstraat 13 - ged. vernieuwen vergroten woning (nr. ba050431) - Albionstraat 13 - bouwen carport (nr. ba050432) - Gunhoekweg 4 - plaatsen dakkapellen vernieuwen dakvlak (nr. ba050433) - Etudestraat 23 - serre (nr. ba050435) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Etudestraat 16 - serre (nr. ba050381) - Wethouder Pubbenstraat 12 - ged. vergroten woning bouwen carport (nr. ba050428) - Etudestraat 23 - serre (nr. ba050435) - Overloonseweg ongenummerd - woning (nr. ba050398) - Aronskelk 11 - veranderen garage in woonruimte (nr. ba050365) - Aan den heuvel, kavel 2 - woning (nr. ba050412) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 14 oktober 2005 t/m 25 november 2005 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedach ten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Voorgenomen vrijstelling Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van artikel 15, artikel 17, artikel 19, lid 1, 2 of 3 Wet ruimtelijke ordening en Monumenten Verleende vergunningen (art. 17, lid 3, Monumentenwet 1988) - Archeologisch rijksmonument terrein aan de Henri Dunantstraat/A73, locatie De Hulst, percelen sectie E nummers 4162, 4254, 4255, 4486 en 4488 (ged.), VeVtray - aanleg van een ontsluitingsweg en een parkeerplaats U kunt de desbetreffende stukken van 14 oktober 2005 t/m 17 november 2005 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij De Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, t.a.v. Bezwaarschriftencommissie OCW, Postbus 606, 2700 ML Zoetermeer. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Kapvergunningen Aangepast - Plan De Brier, Acaciastraat - voor 48,25 are i.p.v. 52 are bomen en beplanting, herplant 80 are i.p.v. 86,3 are. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekend making een beroepschrift indienen bij de Rechtbank Roermond, Sector Bestuurszaken, Postbus 950, 6040 AZ Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het instellen van een beroepschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Verleend - Weverslo - 1 elk, herplant 2 bomen - Dalkruid - 1 esdoorn, geen herplant - Laagriebroekseweg 1-1 eik, geen herplant - Heidseweg 44-1 eik en 3 kastanjes, geen herplant - Kiosk 116-1 haagbeuk en 2 eiken, herplant 1 boom - Beekweg - 1 populier, herplant 3 bomen Geweigerd - Laagriebroekseweg 1-5 eiken - Heidseweg 44-1 beuk U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van publicatie- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen Vrijdag 7 oktober om 10.00 uur gaven beheerder en toezichthou ders groen en bossen van de gemeente uitleg over het snoeien van het bos in het Groene Hart in Veltum. Een enthousiaste groep bewo ners kwam op de rondleiding af en had zelfs voor koffie gezorgd. De beheerder en toezichthouders gaven uitleg over het snoeien en welke keuzes daarbij worden gemaakt. Het uitdunnen van het bomenbestand is belangrijk voor een gezond bos. De keuze van te behouden bomen wordt gemaakt op basis van bosbouwkundige argumenten. Het bos in Veltum is ontstaan door het beplanten van de stuifzandgronden. Dit om het zand in toom te houden. Eiken en grove dennen en een enkele berk bepalen het karakter van het bos. Deze bomen groeien goed op de arme grond en de gemeente wil ze zoveel mogelijk behouden. Daarnaast is van belang of een boom toekomstwaarde heeft en veilig is voor de omgeving. De toezicht houders groen en bossen hebben diezelfde ochtend de te verwijderen bomen gemerkt. In de winter wordt het snoeiwerk uitgevoerd. Wet milieubeheer Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 WM) Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven WM - Horsterweg la te Leunen - J.P.M.M. Verkoeijen, Ysselsteynseweg 10 te Heide in verband met het oprichten van een inrichting ingevolge genoemd besluit De inrichting moet voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetref fende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober 2005 t/m 26 oktober 2005 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 WM) - Ysselsteynseweg 86a te Ysselsteyn - Houbensteyn Porkhof BV, voor bouwkundige wijzigingen, het verwijderen van twee opslagtanks en niet meer aanwezig zijn van opslag containers De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober 2005 t/m 23 november 2005 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -tijdens de inzagetermijn- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voor ziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Rozendaal 2 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Rozendaal Agri BV, Rozendaal 2 te Merselo voor een varkenshouderij, biomassavergistingsinstallatie en een landbouwproductiebedrijf. - Houbenweg 7 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Weijs, Hoogriebroekseweg 2 te Castenray voor een varkenshouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober 2005 t/m 9 november 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep Indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Wet bodembescherming Ontheffing lozingenbesluit Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen aan: - Rozendaal 2 te Merselo van Rozendaal Agri BV, Rozendaal 2 te Merselo voor het lozen van koelwater in de bodem. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober 2005 t/m 9 november 2005 inzien. Tijdens de Inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking Indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Vanaf 17 oktober 2005, twee weken: herstraten van de aanwezige bestrating bij spoor wegovergangen aan de Roland, Boddenbroek en Meerloseweg. elke overweg wordt ter plaatse omleiding aangegeven. Milieueffectrapportage Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie mllieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Molenhoek 16 te Oirlo - A.J.M. Geurts, Oude Heerweg 45 te Blitterswijck voor het uitbreiden van een vleesvarkenshouderij. Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaats vinden is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieueffectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober 2005 t/m 23 november 2005 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belangheb bende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. Donderdag 13 oktober 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Gemeentearchief en Informatiecentrum Maandag van 12.00 töt 20.00 uu •dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. De gemeenten Venray en Mei Wanssum hebben samen eeit onafhankelijke Commissie Bf zwaarschriften. Die adviseert: colleges van Burgemeester ei Wethouders van beide gemeen ten over de afhandeling van ingekomen bezwaarschriften Onlangs is de samenstelling! t de commissie veranderd enz procedures en werkprocessei aangepast. Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. week 4 bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie de rubriek Bouwplannen. Alarm Centraal alarmnummer 112 Huipaanvraa.g geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 355 Perspectieven Door het indelen van de kerkdorpen in omgevingscategorie 2 zijn de stankcirkels rond de kerkdorpen kleiner. Dat biedt perspectieven voor woningbouw. Ook voor de catego rie-indeling van de verschillende recreatieve objecten is een regeling in het stankbeleid opgenomen. Het Stankbeleid veehouderij is regionaal voorbereid en aangeboden aan alle gemeenten in Noord- en Midden-Limburg. Hoe lang dit kan worden toegepast is afhankelijk van de nieuwe landelijke stank wetgeving. Die moet nog worde® ontwikkeld, maar daar is nog gi tijdpad aan gekoppeld.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20