berden Streep door 23 woningen in Ysselsteyn Venray niet groen genoeg Plan: nieuw 'outdoorcentrum' V kinderafdeling DeMKB "Oktober WEBSITE Zin in flex rijden? creatie! inqroen Swolgense Boys wint van Ysselsteyn HERFSTAANBIEDINGEN idoetere Idendaad N-' m automatiseerder zijn binnen!s Het is weer Woonmaand bezoek onze /^LEVI'Stt\ SPECIALIST O.J ngen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! Honderdzesentwintigste jaargang - week 41 - donderdag 13 oktober 2005 EN-MAAS En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kunst Cultuur 21-22 Sport 23-27 Kerkelijke diensten 30 0 Grotestraat 23 Ven ray Tel. 0478-581526 Dorpsraad en inwoners verrast en teleurgesteld Op de valreep heeft de gemeente een streep gehaald door 23 van de 43 woningen in het uitbreidingsplan van Ysselsteyn. Vlak voordat de vrije sectorkavels kunnen worden uitgegeven, blijkt een grotere stankcirkel van een nabijgelegen intensieve vee houderij de grote boosdoener. Maandagavond kreeg Ysselsteyn het slechte nieuws tij dens de dorpsraadvergadering te horen van projectleider Kees van Velzen. Het bericht leidde tot teleurgestelde reacties, want er is veel vraag naar de nieuwe wonin gen in Ysselsteyn. De 43 kavels zouden zonder problemen in één keer aan de man gebracht kun nen worden. Een dag later stelde dorpsraad- lid Frans Claessens (CDA) vragen in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) pro beerde het slechte bericht een positieve draai te geven. Hij bena drukte dat de bouw van twintig woningen wél kan doorgaan. De 23 andere kavels werden door Teunissen omgedoopt tot 'fase 2' en zullen in de toekomst wellicht nog aan de beurt komen. Dorpsraadvoorzitter Sieb Nijssen hoorde het op de publie ke tribune met gemengde gevoe lens aan. "Het viel ons maandag koud op het dak. De grootste teleurstelling is het voor de men sen die in ons dorp willen gaan bouwen. Want vele jaren was dat onmogelijk. Ysselsteyn zat op slot. Vooral jongeren verheugden zich erop dat er nu eindelijk weer gebouwd kon worden. En dan valt het plan in één keer in dui gen." NIET ALERT CDA-raadslid Patrick van der Broeck verwijt de gemeente dat er niet alert genoeg gereageerd is. "Want bouwen in de dorpen is kwetsbaar met zoveel agrarische ondernemers. Daar heeft de raad ook zijn bezorgdheid over uitge sproken. We zijn nu alweer een jaar verder. Hoe kan het dat dit zo lang geduurd heeft? De gemeente is ook op tijd gewaarschuwd, maar heeft geen actie onderno men. Dit had voorkomen kunnen worden. Heel zuur dat het zo gelopen is." Wethouder Teunissen moest toegeven dat de CDA'er gelijk had. "Het is heel vervelend, maar dit had inderdaad voorkomen kunnen worden. Helaas is het anders gelopen..." Toen vorig jaar de bouwplan nen in de hoek Timmermanns- weg-Ringweg gestalte kregen, was er nog geen vuiltje aan de lucht. De dorpsraad hoorde een paar maanden geleden de eerste geluiden dat een intensieve vee houderij in de buurt wilde gaan uitbreiden. De ruimere stankcir kel die daardoor ontstond, zou grotendeels over het plangebied gaan vallen. Voorzitter Sieb Nijssen trok direct bij de gemeen te aan de bel om vooral haast te maken. Zodat de kavels tijdig over de streep getrokken konden worden. "Helaas heeft het niet mogen baten", zegt Nijssen. "Alhoewel we er sterk op hebben aangedrongen. Heel jammer dat de gemeente niet tijdig genoeg reageerde. Daarna kwam er nog de vakantieperiode overheen. Wij hebben als dorpsraad ons uiterste best gedaan. Want er is in het dorp veel behoefte aan die kavels." Nijssen benadrukt dat de betreffende ondernemer volko men in zijn recht staat om zijn bedrijf uit te breiden. "Maar de gemeente had direct met hem in overleg moeten treden. Wellicht was er wel te praten over bedrijfsverplaatsing, zoals dat onlangs ook in Heide is gebeurd." Desondanks heeft de dorpsraad goede hoop dat de 23 gesneuvel de kavels later alsnog op dezelfde locatie bebouwd kunnen wor den. "Daarover zal onderhandeld moeten worden met de onderne mer. Er zal wel een tegenprestatie verlangd worden", denkt Nijssen. Frans Claessens deed een beroep op wethouder Teunissen om de zaak voortvarend aan te pakken. 'Want er zijn mogelijkhe den om uit de impasse te komen. Zodat de 23 kavels niet lang hoe ven te wachten." Teunissen beloofde zich in te spannen 'om fase 2 voor de toekomst veilig te stellen'. lejne e week kan niet meer stuk. origc week een helden- mei gevonden knuffel is namelijk er terug bij die zielige Venrayse Tot grote blijdschap van de en vooral ook zijn ouders maar wat blij zijn dat het knuf- jjschaap weer in handen is van i) kleine oogappel. Het is einde- Ik weer rustig in huize C. Het is Laar goed dat Peel en Maas zo gelezen wordt. Met een dek- lg van ruim 85 procent is Peel Maas hét blad van Venray. {Gelukkig wel, want is het is met de billen knijpen in de krantenwe- feld. Abonnees rennen weg, teerdere weten de route naar krant steeds moeilijker te vin- 'i. De kranten komen in een (euze cirkel, moeten bezuini- en dat kost weer banen, wat ten koste gaat van de kwali- [eit Veel kranten kiezen voor iloidformaat. Een kleine, hand le krant die volgens de geleer- len gemakkelijker te lezen is. listeren werd me gevraagd of :1 en Maas binnenkort ook op lein formaat verschijnt. Het ant iwoord: nee! Dat kunnen we onze ^bezorgers toch niet aandoen! Pak jdc krant van vorige week er maar .eens bij Een dikke pil, Peel en Maas telde 36 pagina's. Op tabloid formaat zou dat een krant van 72 'pagina's betekenen. Zie je de bezorgers met die enorme stapels papier al door Venray of Swolgen .fietsen? Nee, toch? En verder vind iik het wel lekker zo'n grote krant. L' liter al dat papier kun je je lelijk zo gemakkelijk verschui- jnl Bijvoorbeeld in de trein, of .thuis als je vrouw naar een soap »t te koekeloeren. Nee, ik moet er niet aan denken dat we kiezen voor de Engelse tabloidformule. Want dat zou wellicht ook beteke nen dat we de krant inhoudelijk moeten passen. Meer roddels achterklap, meer pikante foto's en shownieuws. Nee, die formule st niet zo bij mij. Ik houd van de el en Maas van nu, een krant die heeft voor het klein en groot en geluk, voor verloren knuf- ls, jubilea van bridgeclubs en n die 50 jaar getrouwd zijn. oplage stijgt nog steeds, de 'rant wordt steeds dikker, de «eerder weet Peel en Maas te "den. Deze week zag ik dat tarnen in de regio een 'samen- percentage' hanteren van 32 ent, clat 32 procent van de nsen de krant deelt met iemand ders. Ja, zo kan ik mijn abonnee stand ook opkrikken! Want 32 ocent is een percentage waar de Peel en Maas zeker niet kan ijveren. Dat zou namelijk tekenen dat de krant in de meente Venray een dekkings- {"entage van zo'n 115 procent ou hebben... en zo veel illegalen ebben we toch niet in Venray? Hannes Venray is er niet in geslaagd om de titel groenste stad van Nederland in de wacht te sle pen. Tijdens de bekendmaking van de prijsuitreiking in kasteel De Berckt in Baarlo was er voor Venray slechts een eervolle vermelding weggelegd. In de categorie steden ging de eerste prijs naar Zwolle en de tweede prijs naar Amstelveen. Bij de dorpen/kleine ste den werd de overwinning in de wacht gesleept door Wijhe, terwijl Eersel de zilveren plak in ontvangst mocht nemen. De prijzen werden woensdag uitgereikt door minister Veerman van Landbouw, Voedsel en Natuurkwaliteit. De nationale groencompetitie vond dit jaar voor het zevende achtereenvolgende jaar plaats. In de afgelopen maanden hadden tien dorpen en steden hun visie en beleid ten aan zien van het groen in hun gemeente in de praktijk voorgelegd aan een deskundige jury. De winnaars, Zwolle en Wijhe, nemen deel aan de internationale Entente Florale, waar aan elf landen meedoen. Einde racecircuit De Peel in zicht Na dertig jaar lijkt toch het doek te vallen voor racecircuit De Peel in Ysselsteyn. De gemeente is met een initiatief nemer in de slag over een alternatief elders in de gemeente. Het gaat om een geheel nieuw 'multifunctioneel outdoorcentrum' waarin ook wielrenners, mountainbikers, klimmers en andere buiten sporters terechtkunnen. Dat onthulde wethouder Teunissen (Lokaal Aktie0 dinsdag avond in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Verdere mededelin gen wilde Teunissen niet doen. Er loopt momenteel een onderzoek dat eind dit jaar moet zijn afge rond. De 'deadline' van 1 januari 2006 komt nu snel dichterbij. Provincie en VROM-inspectie wil len tot uiterlijk deze datum het racecircuit gedogen. Daarna moet het illegale circuit worden geslo ten, omdat het in een aaneengeslo ten natuurgebied (EHS) ligt. Circuit De Peel, tegenwoordig Raceway Venray, is eigendom van de gemeente Venray. Het huurcon tract met de gebruikers loopt af op 1 januari 2007. Een jaar eerder moet de huur worden opgezegd. De gemeenteraad wil het circuit het liefst legaliseren op de huidige locatie omdat een zoektocht naar een alternatief, ook buiten de gemeentegrenzen, in 2003 op niets uitdraaide. De provincie houdt echter voet bij stuk en blijft bij sluiting. Teunissen vermoedt dat Gedeputeerde Staten zelfs geen goedkeuring geven aan het bestemmingsplan buitengebied. De gemeente heeft, in navolging van de raadsmotie, het circuit opgenomen in het bestemmings plan. "Ik krijg steeds meer signalen dat goedkeuring onthouden wordt. In november of december zullen GS een besluit nemen." Teunissen sprak van een heet hangijzer. De'gemeenteraad staat lijnrecht tegenover de provincie en VROM. De wethouder liet door schemeren dat legalisatie 'steeds moeilijker wordt'. Bijna drie jaar geleden leek een alternatief dicht bij toen ondernemer Harrie Maessen, die autospeedway- en stockcarraces organiseert op De Peel, zijn oog liet vallen op bedrij venterrein De Blakt ten noorden van het dorp Oirlo. Hij wilde op die locatie een Indycarstadion met een autosport- en testcentrum bouwen. Na veel commotie en felle protesten vanuit Oirlo, Oostrum en de Venrayse wijk Brukske, trok Maessen zijn plan nen weer in. Sinsdien heerst er radiostilte. In de commissie Stedelijke Ontwikkeling werd herhaaldelijk gevraagd naar de stand van zaken, maar er was telkens niets nieuws te melden. "We hebben het onder zoek naar de alternatieven weer opgepakt", zei de wethouder dins dag. "Er is nu een haalbare locatie in beeld." Teunissen bestempelde het nieuwe plan als een 'multifunc tioneel outdoorcentrum'. "Daarin kunnen we allerlei buitenactivitei ten combineren. Dit betekent een flinke impuls voor de recreatie in Venray. Vooral met het oog op de komst van de Floriade in 2012 is dit heel wenselijk." Theater op bezoek in Asteria Venray Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 SSANGYONG 4wd PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL.: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mail: lNFO@GOMMANSENDEWXT.NL Internetsite: WWW.GOMMANSENDEWIT.NL Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl w De Metx 7ye collecties I www.tapijtcentrum.nl TAPUTCENTRUM: Zowel voor ervaren - als voor mensen die opgeleid willen worden, hebben wij werk als reach- en heftruckchauffeur. Je werkt dan in het moderne lo gistieke bedrijf Flextronics in Venray. In teamverband maak je daar bestelling en verzendklaar. Interesse? Neem'contact op met OTTO Uitzend Kracht. Bel 0478 - 52 99 99 of doe de flextest www.OTTOwerkt.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl r i ho ve niers 2" Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 van E info@keutenvanloon.nl oon TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel (0478) 55 04 10 te yvww.rongenvof.nl JL

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1