Informatief bezoek aan GGW De Peel Meer trouwlocaties in Venray? Gemeente Venray Kijk ook op www.venray.nl Start bouwrijp maken nieuwe fase Laagheide Geboorte of overlijden aangeven? Kijk op www.venray.nl Geboorte- en sterftecijfers Venrayse aanpak invoering Wet maatschappelijke ondersteuning Veiligheid in Venray Forum: iMPWHIIIOTIBMBMP»» Venray in cijfers De gemeente is gestart met het bouwrijp maken van een nieuwe fase in plan Laagheide. Het gaat om het gebied bij de hoek Overloonseweg - Broekweg. De werkzaamheden duren ongeveer twee weken. Om het gebied bouwrijp te maken legt de gemeente riolering aan, ze rondt het onderzoek naar 'niet gesprongen explosieven' (nge's) af en zet plaatjes uit om de kavels te begrenzen. De dertien kavels in deze fase zijn tussen 475 en 730 m2 groot. Ze komen door loting beschikbaar. Op korte termijn maken we op de gemeentepagina de start van de inschrijving bekend. Ook deze fase van plan Laagheide wordt tijdens het bouwproces begeleid door een supervisor. Die richt zich op het beeldkwaliteitplan van Laagheide. PEEL EN MAAS Donderdag 13 oktober 2005 - Pagina 19 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tót 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 ul dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 41 Dinsdag 4 oktober bezochten Burgemeester en Wethouders de Groep Geleide Wapens (GGW) in Vredepeel. Na een hartelijke ontvangst door Commandant- Kolonel A. de Bok kregen zij informatie over de taak en werkwijze van de GGW. Daarna gaf Luitenant-Kolonel J_Voncken een presentatie over het Joint Air Defence Centre. Dat is een gezamenlijke luchtverdediging van de Konink lijke Landmacht en Koninklijke Luchtmacht. Vervolgens kregen B en W tijdens een rondleiding en een bezoek aan het 803 squadron uitleg over de operatio nele inzet van het PATRIOT wapensysteem. De Venrayse bestuurders kijken terug op een zeer informatief bezoek. In het eerste halfjaar van 2005 zijn er in Venray 191 kinderen geboren en er zijn 152 mensen overleden. De tabellen maken een onderverdeling Geboren kinderen naar geslacht S Jongens Meisjes 15 januari februari maart Geboren kinderen naar leeftijd van de moeder 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 naar het geslacht van de kinderen Meer bevolkingsgegevens van en de leeftijd van de moeder en van Venray kunt u vinden op het geslacht van de overledenen en www.venray.nl in het statistisch hun leeftijd. jaarboek Venray in cijfers 2005. Overledenen naar geslacht 0 Man 0 Vrouw JkllhJi januari februari maart april mei juni Overledenen naar leeftijd 0 40 en jonger 0 40-64 65-74 75 en ouder januari februari maart april mei juni De nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (WMO) gaat op 1 juli 2006 in. De gemeente Venray is druk bezig met de voorberei dingen voor de invoering ervan. Op 5 oktober hield zij een bijeen komst om met diverse partijen te praten over wat de nieuwe wet gaat betekenen voor Venray. Aan tafel zaten afgevaardigden van onder meer gehandicapten, ouderen, jongeren, zorgvragers, mantel- zorgers en vrijwilligers. Voor de landelijke invoering van de WMO moet de gemeente tot juli 2006 een grote hoeveelheid werk verzetten. In de WMO worden de Welzijnswet, de Wet voorzieningen gehandicapten en enkele onderdelen van de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekosten samengebracht. De WMO regelt straks een breed veld van maatschappelijke voorzieningen met betrekking tot jeugdigen, ouderen, vrijwilligerswerk, mantelzorg, accommodaties, opvang, orsdèrsteuning, z^jfg, hulp en middelen. Gemeente regisseert Naast de inhoudelijke veranderingen in de regelgeving is ook nieuw dat de gemeente met haar maatschappelijke partners verantwoordelijk is voor de uitvoering van de WMO. Dit betekent dat zij ervoor zorgt dat diegenen die daarvoor in aanmerking komen, kunnen beschikken over een scala aan voorzieningen in de sfeer van maatschappelijke zorg en ondersteuning. Voor de gemeente brengt dat met zich mee dat zij randvoorwaarden en kaders schept en een groot aantal praktische zaken regelt met betrekking tot de beschikbaarheid van zorg en ondersteuning. Wat vindt u belangrijk? Wat moeten we als eerste aanpakken? Laat het ons weten via het forum op www.venray.nl via de rubriek Uw mening telt. Samen met de politie presenteerde de gemeente op dinsdag 4 oktober het Beleidskader integrale veiligheid. Zij stellen voor 2006 en 2007 de volgende speerpunten voor: -Jeugd - o.a. overlast, spanningen tussen groepen, excessief alcohol gebruik; -Horeca - o.a. uitgaansgeweld, (geluids)overlast horeca en evenementen; -Huisvesting - o.a. illegaliteit en onderhuur; -Toezicht openbare ruimte - wat doet de politie en wat is aan de gemeente?, gebruik bestuurlijke boete; - Hennepteelt - efficiënte organisatie van ontmanteling van hennep kwekerijen; -Aanpak van onveilige plekken. uw mening! Ga naar het speciaal hiervoor geopende forum op www.venray.nl in de rubriek Uw mening telt. De gemeente herziet nog dit jaar haar beleid over de trouwlocaties. De reacties uit het forum neemt zij hierin mee. In Venray kunt u op twee locaties voor de wet trouwen: in het ge meentehuis en het Theehuis in het Odapark. Vindt u dat voldoende? Moeten er meer (aangewezen) trouwlocaties komen? Of trouwen mensen straks in Venray op een locatie naar eigen keuze? Geef -.s Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19