;abaret met Mark, Tineke m de Cabarestafette Cultuur Kies het beste boek! Nieuwe expositie bij Irok Twintigste editie Zomaarpop Irene Maessen in Theehuis Korenfestival in Oostrum Schaduwzuster <ska$ PagirgLEN MAAS Donderdag 6 oktober 2005 - Pagina 23 jgramma Schouwburg Venray Venray's Mannenkoor geeft 7 oktober vanaf 20,00 men met het Orchester der HPower AG een concert in de wburg van Venray. Ditzelfde t wordt in besloten kring [eens gegeven voor de spon- pan de schouwburg op zater- oktober. Das Orchester der j Power AG is een professio- orkest dat zijn oorsprong bij het Duitse energie bedrijf >litiei jpower aG, te vergelijken met pent ederlandse Essent. De acht- rkeen °PP'8e bezetting van het is uniek te noemen. Er is orkest te vinden, dat zowel lassieke als met moderne ins- :nten zo'n breed repertoire Deze unieke samenstelling t niet alleen een heel aparte tkleur op, maar tevens ook errassend repertoire. Omdat menstelling zo uniek is schrij- alleen de toparrangeurs uit j jland de speciale arrangemen- "*toor deze muzikanten. Het is in staat om als Big Band, )rkest of als klassiek orkest gen, oper da reden. Het Venray's Mannen- zaten |eemt de toeschouwer mee i muzikale reis door de tijd, Echfö alle belangrijke muzikale jes worden bezocht. Een reis Ie tijd is een niet allerdaags :n ïikoorconcert. Met wisselen- meldl menstellingen van het koor de po steund door decor, licht en Iseffecten streeft het koor te dot maai t op ren g een theaterproductie na, waarbij muzikale kwaliteit voorop staat. Het thema staat borg voor een breed repertoire waarbij gedacht moet worden aan traditioneel man nenkoor muziek van onder andere Dvorak en Schubert, als ook heden daagse muziek zoals van de Beach Boys, Elvis Presly en van Queen. Het VMK zal verrassend uit de hoek komen. Het koor staat voor ambitieus, innovatief, kwaliteitsbe wust, uitdagend en vernieuwend. Deze eigenschappen treft men vast en zeker aan in het concertpro gramma Een reis door de tijd. Het repertoire van het RWE Orkest is voornamelijk licht klassiek. Op dinsdag 11 oktober vanaf 20.00 uur staat de Brabander Mark van de Veerdonk met zijn program ma En de wereld is Vierkant op de Venrayse planken. Maagballonetjes worden opgelaten, eskimo's sparen inmiddels voor een koelkast en straten worden genoemd naar bomen die er voor zijn weggekapt, Het heelal breidt zich uit maar waar vind je nog een vrije parkeer plaats? Conclusie: Niet alleen de aarde maar de gehele mensheid draait door. Rent a pizza! Het negende cabaretprogramma van Mark van de Veerdonk gaat over iemand die stevig de weg kwijt is. Hij ziet fruit vliegen, zwaait naar satellieten voor de foto en gooit brood in de toiletpot. Voor de WC- eend natuurlijk. En de Wereld is Vierkant zit vol maffe grappen, geschifte anekdotes en vreemde verdraaiingen. Typisch Veerdonk dus. Mafketelcabaret met zo hier en daar wat actueel venijn. Voor deze voorstelling zijn nog enige kaarten verkrijgbaar. Tineke Schouten staat op woens dag 12 oktober met haar program ma Spiksplinternieuw in Schouw burg Venray. De voorstelling is een herhaling van afgelopen jaar maar op veler verzoek weer naar Venray gehaald. Binnen een mum van tijd was deze voorstelling uitverkocht. Het blijkt wel weer dat Tineke een grote achterban heeft vergaart hier in Venray en omstreken. In Spikspl internieuw hanteert Tineke de suc cesformule die haar inmiddels een unieke plaats in het Nederlandse cabaret heeft bezorgd: een bonte mengeling van sketch, revue, caba ret, conference en typetjes. Van Spaanse mama tot Maxima, van Bep in de gevangenis tot K3, in haar spiksplinternieuwe theater show bewijst Tineke Schouten opnieuw dat zij uitstekend tot haar recht komt in haar typetjes. Ook in deze show kiest Tineke onvoor waardelijk voor de kolder, de uit vergrote lach van lekker vet aange zette typetjes die desalniettemin geheel herkenbaar blijven. Hoewel Tineke Schouten vooral de lach laat zegevieren, zijn er in deze nieuwe show ook momenten waar op ze met haar liedjes en gevoelige stemgeluid een moment van inge togenheid brengt. Vast onderdeel van Tineke's shows vormt de artie stenparade aan het eind. Dit popu laire onderdeel zal in Spiksplinter nieuw uiteraard niet ontbreken. Tineke zal ook nu weer op hilari sche wijze inde huid kruipen van menig binnen- en buitenlandse artiest. Tineke schrijft haar teksten zelf en compneert haar eigen muziek. Zij wordt begeleid door een combo ven zeven live-muzi kanten met een geheel vrouwelijke blazerssectie, Met dit uitgebreide combo en zes eigen technici is dit de grootste theatershow die Tine ke tot nu toe heeft gemaakt. Helaas Sparks in Evenaar il De Evenaar treedt op 9 oktober vanaf 17.00 vertl tees Meerman op. Die- ay. b Unlimited is het nieuw- Ipeeltje van Kees Meer- Samen met Jan de Bruyn Schipper wil hij, naast iptredens met The Wild ice en Trib U2's, ook itisch blijven optreden in it kleinere gelegenheden. Schipper speelde met Mel- ibey, Schipper en Beman- met Kaz Lux. Jan de Bruyn :rt Collins, Johnny Copel- [o Lemaire en Té Lau. Naast werk van bovenstaande inten spelen ze ook liedjes id Stewart, Ann Peebles en bung, Rock- 'n- roll, blues, in zinderende country: zon- oktob11 De Evenaar. Entree: 2,50 In zaal De Evenaar treedt ag 15 oktober de band The op. Aanvang: 21.30 uur. De itie is al jaren een begrip in Beul 'y en omgeving. De bandle pelen rock- 'n- roll uit de zestig, Piet van de Wouw Leun' ngt de zieke zanger Ben Her- Anj die een duidelijk stempel groep gedrukt heeft in de pen jaren. De zaal gaat open :-00 uur, de entrée bedraagt ken vi an 4.( dié da d. weg: vai naa' Locht streekmuseum De Locht in rslo wordt op zondagmiddag 'ber een demonstratie klok hen gehouden. Er is kleine Me van zelfgemaakte uur- in en er worden diverse aamheden, gereedschappen iderdelen gedemonstreerd, ris er een speciaal klokje dat ren uit elkaar kunnen halen er in elkaar kunnen zetten, jkers die wat willen vragen iet repareren van klokken merken dat de klokkenma- >ed bij de tijd is. Dat geldt ens ook voor de smiddieïn ederij aan het werk is. de bovenverdieping is de e expositie over eetcultuur 10e eeuw te bezichtigen. Het "n is op dinsdag, donderdag ndag open van 14.00 tot Poppunk bij Jera'70 De zomer is voorbij en het wordt weer tijd voor de nodige feestjes in de Jera'70 in Yssel- steyn. Op zaterdag 8 oktober vanaf 20.00 uur is het dan zover. Een avond vol poppunk, hardco re, nederhop, ska en reaggae. En dit allemaal wordt verzorgd door bands als The Wisecrack, Je Moe der en met als topper The Travol tas. The Wisecrack speelt catchy poppunk songs gevarieerd met melodieuze punkrock liedjes. Voorheen traden ze op onder de naam MeloN, inmiddels zijn ze doorgestart met een geheel nieu we stijl en live repertoire. Als tweede is er een optreden door Je Moeder. Deze band speelt een strakke, stuwende en uiterst explosieve set, waarirrëlementen van metal, punk, hardcore neder hop en zelfs ska en reggae zich naadloos laten samenvlechten tot een onverwoestbare hardcore- constructie. Het is een combina tie van stijlei* van bands als Osdorp Posse, Rage Against the Machine en Urban Dance Squad. Een combinatie die vooral on stage zijn vruchten af blijkt te werpen. Met snelle, gepeperde raps, felle of juist slepende riffs en een agressieve, opzwepende, met cynisme doordrenkte performan ce weetje Moeder het publiek los te krijgen. Zeer regelmatig ontaar den shows dan ook in een kol kend sping- en beukfestijn. De laatste band van de avond is The Travoltas, een combinatie van Beach Boys-achtige zang en de rauwe energie van punkrock bands als The Ramones en Blon- die, The Travoltas staan bekend om hun energieke optredens en hebben een heel arsenaal aan fes tivals op hun naam staan: Dynamo Open 'Air, Lowlands, Vans War ped Tour (USA), International Pop Overthrow (Los Angeles) enzovoort. Inmiddels zijn ze weer On Tour met hun zesde album The Ilighschool Reunion, door twee continenten. Nu zijn ze nog te bezichtigen in Nederland maar in november toeren ze door Japan. Na deze band zorgen de plaatselijke dj's nog voor een gezellige afterparty. Kijk voor meer informatie op www.jera70.nl. Lezingen bibliotheek De bibliotheek Venray verzorgt in het najaar 2005 en begin 2006 een aantal lezingen met gevarieer de onderwerpen. Op 17 november geeft een medewerker van VGZ Noord-Lim burg uitgebreide informatie over het nieuwe zorgstelsel. De nieu we zorgverzekering welke per 1 januari 2006 ingaat, roept bij veel mensen vragen op. In de gratis lezing wordt uitleg gegeven over de veranderingen en de gevolgen voor de consument. Op 12 december verzorgt Anna-Maria van Gemert de lezing Ontwaken van het bewustzijn door balans tussen de beide her senhelften. Tijdens deze bijeen komst wordt helderheid gebracht over het persoonlijke rationele en intuïtieve denken, In januari 2006 wordt in samenwerking met het Infocen trum Geestelijke Gezondheids zorg de lezing PDD-NOS ver zorgd. PDD-NOS is een ontwikkelingsstoornis, waarbij het grootste probleem is dat kin deren met deze stoornis zich niet in kunnen leven in een ander per soon. De kinderen hebben vaak meerdere achterstanden op emo tioneel, sociaal en motorisch gebied. In februari is de lezing Kleder drachten door Harry Linskens, gekoppeld aan een expositie over klederdrachten die in februari in de bibliotheek te zien is. Harry Linskens is al jaren een verzame laar van poppen gekleed in kle derdracht en van gerestaureerde, authentieke mutsen. Tijdens de lezing worden klederdrachten geshowd. De brochure met een overzicht van de lezingen is verkrijgbaar in de bibliotheek Venray. Aanvangs tijd van de lezingen is 19.30 uur. Aanmelden kan telefonisch 0478 581970, via e-mail obvenray@obvenray.nl en aan de balie van de bibliotheek tijdens de openingsuren. Maandag 13.00- 17.30, dinsdag 11.00-17.30, woensdag 11.00-17.30, donder dag 13-00-17-30, vrijdag 11.00- 20.00 en zaterdag 11.00-14.00 uur zijn er voor deze voorstelling geen kaarten meer verkrijgbaar. Donderdag 13 oktober vanaf 20.00 staat Cabarestafette weer op het programma bij Schouwburg Venray met onder andere Cabaret Zak As. Dat bestaat uit Erik van Muiswinkel, Justus van Oei en Erik Eygenraam.' Het is 21 januari 1986 en in het Scheepjestheater in Veen- endaal speelt een van de eerste Cabarestafettes. Vele zouden vol gen. In het twintigjarige bestaan van Cabarestafette heeft het publiek kunnen kennismaken met zo'n 140 cabaretiers, onder wie Bert Visscher, Waardenberg De Jong, Brigitte Kaandorp, Hans Teeuwen, Theo Maassen, Lenette van Dongen, Lebbis Jansen, NUHR, Jeroen van Merwijk, Maar ten van Roozendaal, Kees Tom, Sanne Wallis de Vries, Sara Kroos, Jochem Myjer, Wim Helsen en vele anderen die op een of andere manier zijn doorgebroken en mee draaien in het cabaretcircuit. Maar ook voor mensen als Henk van Vul- ten en Jacqueline Stolken was Cabarestafette van belang: zij kozen tijdig voor een carrière in het onderwijs en in de verpleging. 20 jaar Cabarestafette bewijst dat de formule onverwoestbaar is, Aan het begin van de avond legt de pre sentator uit dat Cabarestafette is opgebouwd uit drie optredens, twee voor de pauze en een ema. Dat Cabarestafette geen festival is en geen wedstrijd. Dat Cabaresta fette niet aan één plaats is gebon den, maar langs de theaters door het land toert. Dat Cabarestafette de deelnemers de kans biedt te wennen aan de grote zalen. Dat Cabarestafette het publiek kennis laat maken met nieuw cabaretta lent. Dat een Cabarestafette-avond wordt samengesteld uit zo'n 25 deelnemers met ieder hun eigen stijl en vorm van cabaret. En dat daarom iedere Cabarestafetteavond anders is en uniek. Deze avond staan de cabarettalenten Nathalie Baartman, Howard Komproe en Brokstukken op het toneel. De avond wordt gepresenteerd door Jan Pieterse en Monique Brouwers. Een gegarandeerde entertainende avond uit. Kaarten zijn te verkrij gen bij de kassa tussen 10.00 en 15.00 uur of reserveren via tel. (0478)530999 of via e-mail op kassa@schouwburgvenray.nl. Kijk ook op www.schouwburgvenray.nl. Beeldenpark Zaterdag 8 oktober kijkt Oda- park Venray nog één keer terug op de succesvolle kunst manifestatie LAT - Living Apart Together. Deze zaterdag kan het publiek tussen 14.00 en 17.00 uur voor het laatst de tentoonstelling Living Together bekijken. De airstre- amers van LAT LAB zullen er wellicht ook nog staan, maar zijn inmiddels grotendeels leeggeruimd. Om dit op te van gen wordt het Beeldenpark voor een dag uitgebreid met één beeld: Nona Verzijde, Nederlands kampioen Levende Standbeelden. Vanaf 7 november komen er drie tentoonstellingen met telkens een Limburgse kunstenaar, die reageert/ageert op een internatio nale kunstenaar van zijn of haar keuze. De bedoeling is dat die internationale kunstenaar ook wer kelijk naar Odapark Venray komt (of in elk geval zijn of haar werk). De serie tentoonstellingen heeft voorlopig als werktitel 'Au Bain Marie' Verder liggen zaterdag 8 oktober ook de diverse folders klaar van Lityerair Café Venray en de zondagmorgenconcerten van concertorganisatie Fred H. Renirie. Om de dag op te luisteren en van een speciaal tintje te voorzien, zal Nona Verzijde aanwezig zijn. Deze 32-jarige Venrayse won eind augustus het Nederlands kam pioenschap Levende Standbeelden in Arnhem. Zij zal voor één dag de beelden in het Beeldenpark aan vullen met zichzelf. In welke hoe danigheid blijft uiteraard een ver rassing. Uit de populairste boeken die het afgelopen jaar verschenen, zijn zes boeken gekozen als kans hebber voor de NS Publieksprijs 2005. Het zijn De Thuiskomst van Anna Enquist, Troost van Ronald Giphart, Knielen op een bed violen van Jan Siebelink, De reünie van Simone van der Vlugt, Je gaat het pas zien als je het doorhebt. Over Cruijff en leider schap van Pieter Winsemius en Sonny Boy van Annejet van der Zijl. De zes boeken zijn door een selectiecomité van boekverko pers gekozen, aldus de Stichting CPNB, initiatiefnemer van de NS Publieksprijs voor het Nederland se Boek. Boekhandel Van den Munck- hof in Venray nodigt alle lezers uit om tot en met zaterdag 29 oktober 2005 een stem uit te brengen voor de NS Publieks prijs. Lezers kunnen stemmen op een van de zes genomineerde titels of op een ander boek dat zij dit jaar het mooist vonden. Het boek dat de meeste stemmen ver gaart, mag zich Boek van het Jaar 2005 noemen. De NS Publieks prijs is de enige nationale lezers- prijs. Vorig jaar won Geert Mak de prijs met zijn boek In Europa. De auteur van het winnende boek ontvang op donderdag 3 november de NS Publieksprijs voor het Nederlandse Boek 2005, bestaande uit een sculptuur van Jeroen Henneman en een geldbe drag van 7.500 euro. Iedereen die stemt maakt kans op een prijs. De hoofdprijs is gedurende 52 weken een boek naar keuze. Er zijn tien tweede prijzen: een arrangement naar Wenen en vijf tig derde prijzen: een NS Dag kaart mét Boekenbon ter waarde van 10 euro. De Publieksprijs voor het Nederlandse Boek is ingesteld in 1987. Tot 1992 was het een oeuvreprijs. Daarna werd de prijs toegekend aan de auteur van het boek dat volgens het publiek het beste van het jaar was. Sinds enige jaren komen alleen oorspronkelijk Nederland se boeken in aanmerking voor de prijs. Bij Galerie Irok in Horst is afge lopen zondag een tentoonstelling geopend van de kunstenaars Iris Slock, Willebrord de Winter, Henk Vierveijzer en Liesbeth Min- derhoud. Tijdens de expositie staat 'de mens' centraal. De deel nemende kunstenaars in het kort: Iris Slock (schilderes); het onderwerp is vrijwel steeds de mens. Mensen in haar omgeving, die ze observeert, tekent, ont leedt en opnieuw in elkaar zet. Dit figuratieve uitgangspunt vormt tezamen met een abstracte ondersteuning een boeiende compositie. Slock werkt veel bij Afrikaanse of Zuid-Amerikaanse muziek, die haar in een soort 'blanco staat' brengt en vrolijk maakt: haar ideale uitgangspunt om iets nieuws te creëren. Rake lijnen en heldere kleuren roepen krachtige gestalten op. De men sen in het werk van Slock weer spiegelen energie, hoewel ze af en toe verstrikt zijn in vragen over de richting die ze moeten gaan. Ze weet in haar werk een eindeloze reeks variaties en stem mingen te verbeelden, die uitein delijk vooral levenslust weerspie gelen. Willebrord de Winter (schil der); naast een loopbaan als docent tekenen en later als direc teur van de Academie voor Beel dende Vorming in Amsterdam, blijft De Winter zich creatief uiten in zijn schilderijen en teke ningen. Vanaf 2002 wijdt hij zich fulltime aan zijn kunstenaars schap. Het werk van De Winter kan worden getypeerd als leven dig en fantasievol, geïnspireerd door het tekenen naar levend model, met aantrekkelijke (enigs zins erotische) personages in vooral behaaglijke kleuren. Henk Vierveijzer (schilder); genomineerd voor de Olympic Art Contest 2003 en maker van het beeld onthuld op Domino Day 2004 in Leeuwarden, dit beeld werd later geveild voor het goede doel. Krachtige lijnen, hel dere kleuren en groteske figuren. Het expressieve werk van Vierve ijzer komt recht op de toeschou wer af. Het toont enigszins chao tisch, maar vertegenwoordigt een geordende chaos. Hoewel de basis spontaan ontstaat, brengt de kunstenaar weloverwogen voort durend nuances aan, schildert hij fragmenten weg of verzacht deze totdat de chaos bedwongen is. Hierdoor behouden de werken hun spontaniteit en explosieve kracht, maar vertellen ze de toe schouwer ook hun verhaal. Een verhaal over de nietigheid van de mens, over het mooie en tegelijk ongelofelijk absurde van het leven. De kunstenaar toont met een grote dosis relativerende humor zijn levensvisie. Liesbeth Minderhoud (keramis te); doorliep de Academie Beel dende Vorming in Tilburg Afstudeerrichting: Driedimen sionale vormgeving. Ontving een nominatie voor watertorenpro ject Tilburg. Ontwerpt in 2003 het logo design van het evene ment: Duinconcerten Domburg. Exposeert sinds 2000 door het hele land. Minderhoud is een cre atieve duizendpoot, ze pint zich niet vast op één techniek of vaar digheid. Ze verrast de mensen met haar vreemde keramische voorstellingen. Het is heden daags, kleurrijk en vrolijk. De expositie is nog te bezoe ken tot en met zaterdag 29 okto ber. De twintigste editie van Zom aarpop wordt gehouden op zater dag 15 en zondag 16 oktober in OJC Watjang. Het begon allemaal als een klein ééndaags festivalletje met optredens van drie bands. Inmiddels is dit eendaags festival letje van OJC Watjang uitgegroeid tot een twee dagen durend festi val met zo'n vijftien acts en een alom bekende naam in de regio. In voorgaande edities hebben bands als Krezip, Dreadlock Pussy, Mark Foggo, I Against I en The Sheer in de zaal gespeeld. Ieder jaar probeert een commissie van fanatieke vrijwilligers weer een vernieuwend programma rond te krijgen. Dit jaar valt er qua muziek en acts een grote variatie te ontdekken. Op zaterdag 15 oktober wordt er afgetrapt met de band Fold. Als tweede betreden de jonge Belgen van Austin het podium, waarna Superhero hun kunsten zullen vertonen. Als laat ste deze avond staat het nieuwe aanstormende talent Absent Min ded in de spotlights. Het soospo- dium is de hele avond gereser veerd voor het voetjes-van-de-vloerduo Von Dance Very Special Surprise Act. De zaal gaat om 20.00 uur open. Zondag 16 oktober is er een gevarieerd programma qua stijlen. Zo wordt de dag geopend met de harde gitaren van Jedi Mindtrick. Als tweede band bewijst Rosenfeld waarom juist zij het meest aanstormende talent van Limburg zijn. Hierna gaat Omission nog eens een flinke por tie gitaren er boven op gooien, waarna de rappers van Reflexy de rust weer voor een deel herstel len. Daarna is het de beurt aan de hoofdacts Artefact en A Balladeer. The Boys From The County Hell gaan de avond met een flinke schreeuw beëindigen. In de klei ne zaal gaan in de loop van de avond enkele dj's hun kunsten tonen. De stijlen variëren van bre akbeat tot old school techno. Iedereen is deze dag vanaf 14.00 uur van harte welkom. Meer infor matie staat op www.zomaarpop.nl. Filmavond De Bond van Wapenbroeder Venray en omgeving houdt op woensdagavond 12 oktober in zaal 't Brugeind in Meerlo een filmavond. 'Indonesië 1945-1950 in kleur' luidt het thema. Aan vang: 20.00 uur. Tijdens de film avond staan de kleurenfilms over Indonesië in de jaren 1945-1950 centraal. Na de succesvolle avond over Indië in juli 2005, waaraan 125 personen deelnamen, is het thema van deze filmavond weder om Indonesië, waar de meeste van de Wapenbroeders een belangrijke tijd van hun leven doorbrachten. Introducés zijn welkom. De nieuwe serie Concerten in het Theehuis gaat zondag 9 okto ber vanaf 15.30 uur van start met een liederenrecital van sopraan Irene Maessen, die wordt bege leid door pianist Roger Braun. In de wereld van de liedkunst maar ook in de opera is Irene Maessen een veelgevraagde en geliefde zangeres: alle belangrij ke vrouwenrollen in Mozart ope ra's heeft ze gezongen in binnen- en buitenland Ook wordt ze vaak gevraagd als soliste bij orkesten en kamermuziekensembles als het Schönberg Ensemble onder leiding van Reinbert de Leeuw, het Mondriaan Kwartet e.a. Pia nist Roger Braun is een specialist als het gaat om liedbegeleiding. Zo is hij vaste begeleider bij het Muziekconcours in München georganiseerd door de ARD. Het tweetal zal zondag liederen bren gen onder de titel lm wunder- schönen Monat Mai. Irene Maes sen zelf over dit programma: "Het programma is gewijd aan de gedichtenbundel "Das lyrisches Intermezzo" van Heinrich Heine Irene Maessen is zondag te gast in het Theehuis (Foto: Marco Borggreve) (1797-1865). In deze verzame ling wordt het romantische ver haal verteld van een jongen die hopelsoos verliefd wordt op een meisje. Helaas loopt deze geschiedenis niet goed af maar resulteerde wel in een reeks prachtige gedichten van Heine en composities van o.a. Hugo Wolf, Robert Schumann, Edward Grieg en Fanny en Felix Mendels sohn. Naast deze liederen wor den ook enkele gedichten voor gedragen. Na de pauze klinken liederen van enkele vrouwelijke componisten." Informatie, kaarten en abonne menten zijn verkrijgbaar bij con certorganisatie Fred H. Renirie via tel. (0478)582472 of per e- mail fredh.renirie.co@wxs.nl of bij de ingang van het Theehuis voor aanvang van het concert. Het Odapark ligt aan de Merselo- seweg in Venray, schuin tegen over het ziekenhuis Viecuri. In oktober bestaat koor Harmo ny uit Oostrum 30 jaar. Het koor dat uit ongeveer 20 leden bestaat is van oorsprong een kerkkoor. Ook bij festivals en andere evene menten laten zij graag hun stem horen. Hun repertoire is mede daardoor onder leiding van Jac Janssen uitgebreid van licht ker kelijk tot modem. In mei heeft het koor reeds een optrede in de kerk te Ahrweiler verzorgd. Daar na hebben ze de dag verder daar doorgebracht. Op 30 oktober zal er in de OLV kerk van Oostrum een jubileum mis plaatsvinden. Ook organiseert het koor ter gelegenheid van dit jubileum een korenfestival. Koor Harmony wordt deze dag begeleid door Otto Kooien. Verder geven de volgende koren acte de presence: Chrisko (Venray), Enjoy together (Yssel- steyn), Cantarello (Melderslo), Hoor's (Horst), Vocal (Horst) en Tomorrow people (Venray). Dit festival vindt plaats op zondag 9 oktober in d'n Oesterham in Oos trum en begint om 10.30 uur. Entree is gratis. Iedereen die geïnteresseerd is om het koor te komen versterken is altijd van harte welkom op de repetitie avond maandag van 19.45 uur tot 21.30 uur in cafézaal Back in Time in Oostrum. Boekrecensie in Peel en Maas Schaduwzuster is een adembe nemende psychologische thriller, met humor en vaart geschreven, over hoe het dagelijks leven opeens kan veranderen in een hel. Marjolein is een betrokken, bevlogen docente op een zwarte middelbare school in Rotterdam. Ze haalt veel voldoening uit het goede contact dat ze met haar leerlingen heeft, maar op een dag maakt ze een heel andere kant van het onderwijs mee. Ze wordt tijdens de les bedreigd door een van haar leerlingen. Vanaf dat moment verandert haar leven totaal. Ze komt tussen twee vuren te staan: enerzijds wordt er een beroep gedaan op haar loyaliteit ten opzichte van school; anderzijds is er de angst voor de bedreigingen die niet ophouden. Wie heeft het nu pre cies op haar gemunt, en hoever wil die persoon gaan? Simone van der Vlugt werd bekend als jeugd boekenschrijfster en publiceerde in 2004 de literaire thriller De reü- r> m nie. Het boek is genomineerd voor de NS Publieksprijs 2005 en werd door Crimezone tot beste thrillerdebuut van 2004 uitgeroe pen. Schaduwzuster is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18.95 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23