Finale en nieuwe start bij Frans Lemmers Inbraken ipgelost n Thuiszorg levert zorgteam Vernieuwde Fortisbank met persoonlijke aandacht Zuutjes An naar wijnfeesten Reischeque Vice Versa Demonstratie bij Peter Nellen Weer-U-Zon viert feest Laat u inspireren... Pag, PEEL EN MAAS Donderdag 6 oktober 2005 - Pagina 11 w De politie heeft met de aanhou- I ding van een aantal verdachten luit Venray tientallen inbraken I opgelost. De verdachte personen I varieren in leeftijd tussen 18 en 28 jaar en zijn deze en vorige I week aangehouden voor tiental- i len woninginbraken, auto-inbra- I ](eni fietsendiefstallen en enkele bedrijfsinbraken. Alle inbraken en diefstallen speelden zich af in I venray in een tijdsbestek van 4 I maanden. De zaak kwam aan het rollen door een aangifte van een woninginbraak begin september. Hierbij werden sporen gevonden die leidden tot de verdachten. Door nader onderzoek kwamen er meer voorvallen aan het licht. Van het aantal verdachten zijn er momenteel drie in bewaring gesteld. De politie is nog volop bezig met het onderzoek en sluit meerdere aanhoudingen in genoemde zaken niet uit. iPK .en| 49) inet Dronken spookrijder In de nacht van vrijdag op zater dag rond 02.20 uur kreeg de politie van een spookrijder op de A73. Een auto zou via de ver keerde weghelft onderweg zijn in de richting Nijmegen. Ter hoogte van Vierlingsbeek zagen politie mensen, die over de A73 reden, een auto met een snelheid vanon- geveer 30 km/u hen tegemoet rij den. De auto werd tot stoppen gedwongen. Zowel de 38-jarige Poolse bestuurder als zijn Poolse passagier bleken veel te veel gedronken te hebben. Het tweet al, dat geen enkel identificatie middel bij zich had, is aangehou den en de auto is van de A73 verwijderd. Tegen de bestuurder is proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed en het spookrijden. Het rijbewijs van de man zal worden ingevorderd. De twee zijn voor verder onderzoek en ter vaststelling van hun identi teit ingesloten. Gewapende overval De politie is een onderzoek gestart na een gewapende overval op een tankstation aan de Noordsingel in Venray. Zaterdagmiddag rond 16.10 uur kwam een negroïde man het tank station binnen en bedreigde de 22-jarige Venrayse medewerker met een mes. Tijdens de bedrei ging deed de man een greep in de kassa. Met de buit van enkele hon derden euro's ging de overvaller er met een lichtkleurige fiets van door richting Stationsweg. Behalve het geldbedrag heeft de man ook een bos bloemen buitge maakt. De overvaller droeg een donkere jas, een donkere broek en hij had krullend kroeshaar. Net voordat de overval gepleegd werd hebben twee jongens een aantal jerrycans getankt met benzine. De politie komt graag in contact met deze jongens omdat zij de overval ler mogelijk hebben gezien. Ook met andere getuigen die mogelijk relavante informatie hebben wil de politie graag in contact komen. De politie is bereikbaar via tele foonnummer 0900 - 8844. Huiselijk geweld De politie heeft vorige week woensdagavond rond 22.00 uur een 25-jarige man uit Tilburg gear resteerd op verdenking van huise lijk geweld. Bij de politie meldde een 30-jarige vrouw uit Venray dat haar ex-vriend bij haar voor de deur stond en haar met de dood bedreigde. Bovendien dreigde hij een steen bij haar naar binnen te gooien. Toen de politie ter plaatse kwam, trof ze de man in de buurt aan en arresteerde de man. De man is voor nader onderzoek ingesloten in het politiebureau. Controles In het politiedistrict Venray zijn in totaal 8.213 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan kregen 524 weggebrui kers een proces-verbaal. De con troles vonden plaats in Siebengewald, Bergen, Oostrum, Venray en Ysselstein. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was in Venray op de Maasheseweg: een automobi list reed 87 km/u waar 50 km/u de limiet is. 24 bestuurders zijn bij staande controles geverbaliseerd voor verkeersovertredingen. Vijf inzittenden kregen een boete voor het niet dragen van de ver plichte autogordel. Negentien weggebruikers werden door mid del van de lasergun betrapt op het te hard rijden. U kunt nog steeds naar Mök Afgelopen zaterdag hebben zo'n 170 Venraynaren zich digi taal vast laten leggen om voor de komende 30 jaar een vast plekje te krijgen in Circus Mök. Echter, er kunnen maar liefst 350 mensen op het nieuwe doek dat het decor voor deze zittingsavonden van De Piëlhaas gaat vormen. Wil u uzelf voor vijf euro nog in lengte van jaren terugzien in Circus Mok? Dan heeft u zaterdag de laatste kans om een foto te laten maken. Tussen 10.00 en 16.00 uur bent u welkom bij foto Hoedemaekers aan het Henseniusplein. TWC Noord- Limburg houdt relatiedfag TWC Noord-Limburg houdt op dinsdag 11 oktober een relatiedag. Sponsoren en kan didaat-sponsoren worden die dag door deze regionale wie lerclub in de watten gelegd. Het is de tweede keer dat TWC Noord-Limburg een dergelijke dag organiseert. Vanuit Resort Arcen wordt ook dit jaar weer een wie- Ier- en mountainbiketocht georga niseerd door het Duits- Nederlandse grensgebied. TWC Noord-Limburg biedt ondernemers een uitgelezen mogelijkheid om kennis te maken met de wieier- of mtb-sport en tegelijkertijd specifieke 'inside' informatie te krijgen over koer sen, tactiek, verzorging, mentali teit en training. In de themabij eenkomst, die verzorgd wordt door o.a. Mathieu Hermans, ex- wielerprof, tv-verslaggever en winnaar van etappes in de Ronde van Frankrijk en de Ronde van Spanje, kunt u ervaren hoe diep u moet gaan om tot topprestaties te komen. De ondernemers worden om 9.00 uur ontvangen op Resort Arcen, waar ze zich kunnen aan kleden. Vanaf 10.00 uur vertrek ken de renners met de wieier- of mountainbikegroep voor een fraaie tocht (met pauze). Vanaf 14.30 uur is er een sport- diner, gevolgd door een interac tieve bijeenkomst met als thema "uitgewoond en recupereren". De dag wordt rond 17.30 uur afge rond met een drankje en een hapje. Aanmelden kan nog tot 9 okto ber. Indien u niet over fietsmateri- aal beschikt kan de vereniging dat beschikbaar stellen. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Jack Lenssen van TWC Noord-Limburg, tel. 06-53313838. Vrouw mishandelt ex-vriend De politie heeft maandagnacht rond 3 00 uur een 38-jarige vrouw uit Venray aangehouden op ver denking van vernieling en van bedreiging van haar 37-jarige ex- vriend. De vrouw was naar de woning van haar ex-vriend in Venray gegaan. Aan de deur van de woning was een conflict ont staan. Hierbij had de vrouw de ruit uit de-deur^vernield door deze in te trappen, waarbij ze let sel op liep aan haar voet. In de woning zou de vrouw de man hebben Bedreigd met een mes. De man liep liierbij een lichte ver wonding aan zijn been op. De ver dachte had de woning inmiddels verlaten. Zij werd later aangehou den in haar eigen woning. Zij had zich inmiddels in het ziekenhuis laten behandelen voor de verwon ding aan haar voet. De vrouwYs overgebracht naar het politiebu reau en ingesloten voor verder onderzoek. In Venray is de bouw van Hospice Zenit, een centrum waar mensen in de laatste fase van hun leven kunnen verblijven, van start gegaan. Voor de professionele verpleging en verzorging van de toekomstige bewoners tekent Thuiszorg Noord-Limburg. De afspraken die daarover zijn gemaakt zijn formeel vastgelegd. "Een hospice is een gewoon huis met een gewone tuin waar men sen in een huiselijke sfeer hun laatste levensfase kunnen door brengen", vertelt Wilma Manders, voorzitter van stichting Hospice Zenit. "Zij krijgen er dezelfde zorg zoals die thuis gegeven kan wor den. Maar soms is thuis sterven niet haalbaar. Bijvoorbeeld als familie ver weg woont, mantel zorg ontbreekt of omdat de thuis situatie niet geschikt is. Het hospi ce is dan een goed alternatief voor opname in het ziekenhuis of ver pleeghuis. Een persoonlijk omge ving die recht doet aan de wensen van stervenden." Het hospice heeft zes kamers met alle voorzieningen die voor een -naar omstandigheden- nor maal leven noodzakelijk zijn. Wilma Manders: "Net als thuis zijn familie en vrienden er voor gezel schap, hulp en zorg. Verder zijn er altijd speciaal voor het hospice opgeleide vrijwilligers. Thuiszorg Noord-Limburg levert het profes sionele team. Daarmee is optimale zorg altijd gegarandeerd. De eigen huisarts zorgt voor de medische begeleiding en medische specia listen zijn ook dichtbij." De samenwerking met Hospice Zenit past volgens Wiel Ploegman, bestuurder van Thuiszorg Noord- Limburg uitstekend bij de zorgvi- sie van Thuiszorg Noord-Limburg. "Wij willen levensloopondersteu nende zorg bieden en klanten in staat stellen zo lang mogelijk in hun eigen vertrouwde omgeving te blijven wonen. Hospice Zenit biedt het best mogelijke alterna tief voor een thuissituatie aan mensen die in de laatste fase van hun leven zijn gekomen." In okto ber begint een verpleegkundig coördinator met de voorbereidin gen voor de zorg in het hospice. Naar verwachting zal Hospice Zenit in het voorjaar van 2006 zijn deuren openen. Afscheid na 44 jaar in de stoffering Op 31 december trekken Frans en Diy Lemmers zich terug uit Frans Lemmers Woninginrichting. Vierenveertig jaar zat Frans in deze branche, waarvan de laat ste 31 jaar als zelfstandig ondernemer. De zaak wordt overgenomen door Eef Leijssen, die de afgelojpen twee jaar al bij Frans Lemmers werkzaam is geweest. Ondanks het feit dat Frans Lemmers uit een gezin komt waar vader en moeder een textielbe drijf runden, was het in eerste instantie niet de bedoeling van Frans om het vak in te gaan. Frans zag meer heil in sociologie maar omdat het met de gezondheid van zijn vader niet goed ging, bleef Frans thuis in de zaak hangen. "Dat was in een tijd dat kamer breed tapijt nog niet bestond en de kleurvariaties minimaal waren", aldus Frans Lemmers. Het bedrijf was gevestigd in het land van Maas en Waal, maar Frans zag al snel dat daar weinig te halen viel voor de toekomst. Via een leverancier kwam Frans in contact met Rob van Haaren die in Venray aan de Schoolstraat een meubelzaak had. "Venray telde toen veel meubelmakers en stof feerders en ik kon bij Rob in de buitendienst beginnen. Zeven jaar later, in 1974, stopte Rob van Haaren met zijn zaak en stond ik voor een nieuwe keus. Uiteindelijk ben ik in november van dat jaar gestart met een eigen zaak aan de Grotestraat. De win kel telde toen ongeveer 100 m2, maar een jaar later werd het pand uitgebreid en moest ik min of meer gedwongen gaan uitbrei den. Tot 1982 beperkte Frans Lemmers zich tot het woontex- tiel. Met de uitbreiding naar bed den ontstond voor Frans een bre dere basis voor zijn bedrijf. Een formule die nu in 2005, het bedrijf zit inmiddels al 15 jaar aan de Patersstraat, nog steeds succes vol is. In al die jaren heeft Frans Lemmers altijd voor ogen gehad dat vakmanschap en persoonlijk advies de basis zijn voor een goed lopende onderneming. "In de loop der jaren ben ik wel meer manager geworden en heb ik op dat gebied ook veel geleerd, maar vakmanschap en persoonlijk advies zijn noodzakelijk. Daar bouw je ook langdurige relaties mee op. Want je hebt immers te maken met mensen en dan gaat het om vertrouwen.", aldus Frans, die in zijn vak toch veel van zijn oude liefde, sociologie, terug vindt. "Zo is het oorlogsmuseum een van die langdurige relaties. Bij de eerste grote nieuwbouw heb ben wij linoleum mogen leggen. Nu wordt er weer gebouwd en mogen wij ook dit project uitvoe ren. Trots ben ik bijvoorbeeld ook op het feit dat ik destijds de nieu we raadzaal van de gemeente Venray heb mogen stofferen, evenals basisschool De Vlaswei waar het tapijt nog altijd prima Frans bestrijdt dat zijn zaak het predikaat duur draagt, "Ons image is duur maar bij ons krijg je value for money. Je kunt goedkoper materiaal kopen maar als de levensduur van dat materiaal veel korter is, ben je op termijn duur der uit" Dat Eef Leijssen de opvolger wordt van Frans Lemmers is min of meer toeval. Eef was wel bekend met het bedrijf, zijn vader werkt daar immers al 30 jaar, maar heeft enkele jaren geleden een economische opleiding afge rond. Daarvoor volgde Eef een MBO opleiding bouwtechniek en kwam zo in aanraking met interi eurbouwers en binnenhuisarchi tecten. "Op een dag kwam mijn vader thuis met de vraag of het voor mij niets was om het bedijf van Frans over te nemen. Ik heb toen een brief naar Frans geschre ven en van het een kwam het ander. Ondertussen loop ik al twee jaar mee binnen het bedrijf, heb contacten opgedaan, mijn vakkennis bijgeschaafd en ik ben er klaar voor om op 1 januari het roer over te nemen" aldus Eef. Voor het personeel verandert er niets of nauwelijks iets. Alleen het feit dat Eef de baas van zijn vader wordt mag bijzonder genoemd worden. "Voor het overige blijven we dezelfde koers varen met hier en daar een nuance" vertelt Eef. Frans heeft alle vertrouwen in zijn opvolger. "Eef is van een andere generatie en zal het meer op zijn manier doen maar dat is zijn goed recht. Het feit dat ook hij van mening is dat kwaliteit, persoon lijke benadering en vakmanschap essentieel zijn voor het bedrijf, stemt mij gerust." Frans Lemmers houdt geen afscheidsreceptie. Deze week is het wel open huis bij Frans Lemmers en staat er een hapje of drankje voor u klaar. "Voldoende gelegenheid om bij te praten en om met Eef kennis te maken" aldus Frans, die na 1 januari van plan is drie maanden helemaal even niets te doen. door onze keukens en badkamers Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com I COMFORTABEL MHEHaivwah Wie het vernieuwde Fortis bankgebouw binnenloopt, zal verbaasd zijn over het interi eur van deze bank aan de Patersstraat. Een licht interi eur, meubilair in de vele kleu ren van de Fortis-huisstijl en vooral, geen balie meer. "Dat past helemaal in de filosofie van Fortis", stelt Dré Schreurs, de nieuwe directeur van de vestiging Venray. "Vooral het ontbreken van een balie is voor veel van onze klanten nog vreemd", stelt Schreurs. "Eerst is er vooral verbazing, later enthousiasme, vanwege de zeer persoonlijke benadering die wij naar onze klanten toe hebben. In deze tijd van computers en auto maten mogen de klanten rustig weten dat ze bij ons in een ont spannen sfeer en met veel per soonlijke aandacht over hun bank zaken kunnen komen praten. En niet alleen bankzaken, want Fortis is ook sterk op het gebied van ver zekeringen middels Forits ASR", aldus Schreurs. Daarnaast kan de klant zelf in het kantoor internet- bankieren. "Daar is een speciale computer voor, dus iemand die thuis geen computer of internet heeft, kan bij ons op kantoor bankzaken digitaal verwerken onder het genot van een kopje koffie. Door het wegvallen van onze balie gaan onze medewer kers de klanten op een actievere manier te woord staan. Sterker nog, we nodigen onze klanten de komende periode uit om eens in ons kantoor binnen te lopen en met onze mensen te praten over een aantal zaken. Klanten moeten het gevoel hebben dat ze ook met plezier de bank binnenstappen." Dré Schreurs is al vele jaren actief binnen de Fortis- organisa tie en stamt nog uit de periode dat de bank nog De Nederlandse Credietbank heette. Na een aantal jaren als accountmanager gewerkt te hebben in Roermond en enkele staffuncties binnen de Fortis-orga- nisatie, is de leiding over het kan toor Venray een nieuwe uitda ging. Zijn doel is heel duidelijk: "Groei. Mensen moeten, wanneer ze financiële zaken willen rege- Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag Tl oktober vanaf 20.00 uur een openbare vergade ring in D'n Oesterham. Op de agenda staat ondermeer de pre sentatie van het Dorpsomgevingsprogramma aan de gemeente Venray en de voort gang van de inrichting van het Dorpsplein. RVS designproducten www.steja.nl len, ook automatisch aan Fortis denken", aldus Schreurs. "Voor ons betekent dat dat we ons de komende periode veel laten zien in Venray en omgeving. We wil len wat dat betreft behoorlijk aan de weg timmeren." Vrijdag 7 oktober wordt het vernieuwde kantoor officieel geo pend. Het kantoor is op 6 oktober gesloten om de laatste puntjes op de I te zetten. Oud papier Tafeltennisvereniging Summa/ Red Stars haalt vrijdag 7 oktober tussen 18.00 en 20.00 uur oud papier op in wijk Zuid tussen Zuidsingel en Prins Bernhardstraat en Nassauplein, nieuw flats Vlierstraat. Papier in dozen, zakken of gebundeld aan de straatkant gereedzetten. Men kan oud papier ook brengen naar de container bij de tafeltennishal, Kiosk la, Venray, Wijk Brukske nabij basisschool de Foekepot. Geopend dinsdag van 18.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Collecte Brandwonden Stichting Ruim 50.000 vrijwilligers van de Brandwonden Stichting gaan in de week van 9 tot en met 15 oktober op pad om te collecteren. Dit jaar combineert de Brand wonden Stichting haar jaarlijkse collecte met een preventiecam pagne. Collectanten geven bij ieder huishouden dat ze bezoe ken, een informatiekaart over blusdekens af. De collecte is voor de Brandwonden Stichting de belangrijkste inkomstenbron voor deze 'strijd tegen de littekens'. Wie de collecte heeft gemist, kan geld storten op giro 20 21 22, Nederlandse Brandwonden Stichting, Beverwijk. Rommelmarkt in Castenray In gemeenschapshuis De Wis in Castenray wordt op zondag 9 oktober van 11.00 tot 12.30 uur door Stichting Jeugdwerk Castenray een kindermarkt gehouden. De kinderen bieden op deze markt hun tweedehands speelgoed te koop aan. Opmerkelijk veel voordeel voor de klant Tijdens de maand oktober houdt Sport-Inn Venray een op- merk-elijke actie. Voor de klant betekent dit simpelweg kortingen en nog eens kortingen. In samenwerking met Brunotti, O'Neill, Ocean Pacific, Puma en Twinlife staat de winkel geheel in het teken van de nieuwste najaarscollecties van deze mer ken. Je vindt in de winkel dan ook een breed assortiment van deze merken met o.a. truien, vesten, colberts, shirts en schoenen in de nieuwste najaarstinten. Op veel van deze artikelen krijgt de klant komende weken kortingen tot wel 30 procent. Kom daarom eens langs bij Sport Inn Venray aan het Henseniusplein 5c en pro fiteer van deze leuke actie. Joekskapel Zuutjes An was lopen weekeinde te gast op de wijnfeesten in het Rijnland. Op vrijdagmiddag werd een optreden verzorgd in Boppard. Zaterdag was de kapel present in Koblenz voor een Platzkonzert. Onder lei ding van een gids van de plaatse lijke VW werden op diverse plei nen in de Altstadt van Koblenz optredens verzorgd. Deze optre dens vielen bij het winkelend publiek goed in de smaak. Zo ook bij een lokale horeca ondernemer die de hele kapel tijdens een optreden vergastte op een glaasje Obstler. De horecaondernemer werd natuurlijk beloond met een klein privé-concert in zijn zaak. Zaterdagavond was de kapel pre sent in Braubach voor een optre den in café Zur Marksburg en zon dagmorgen werd de reis afgesloten met een optreden tij dens het Frühshoppen in Braubach. De kapel speelt een breed repertoire en is regelmatig te gast bij diverse activiteiten in Venray en daarbuiten. Belangstellenden kunnen op donderdagavond tijdens de repeti tie eens binnenlopen in wijkcen trum Veltum, of kijk op www.zuutjesan.nl. Meer informa tie is verkrijgbaar via tel. (0478)630626. Mevrouw Voesten uit Leunen is de winnaar geworden van de prijsvraag van Vice Versa en OAD- reizen tijdens de koopzondag op 25 september. Zij mocht een reis cheque ter waarde van 250 euro in ontvangst nemen. Op de foto krijgt mevrouw Voesten de cheque overhandigd door Maja Kateman van reisbu reau Vice Versa. Inductie - stoomoven - combimagnetron Keukencentrum Peter Nellen houdt op zaterdag 8 oktober in zijn showroom een kookdemon stratie. Tijdens het koken met alle moderne apparatuur heeft u vast de gewoonte vaak dezelfde pro gramma's te kiezen en slaat u net dat ene knopje steevast over. Met alle moderne teclinologieën is het erg handig om weer eens goed uitleg te krijgen. De kookdemon stratie is dan ook bedoeld om u tips te geven en natuurlijk kunt u ook al uw vragen stellen. U leert meer over koken mei inductie, stoomoven en combi magnetron. Kok "Leon" laat u zier hoe u makkelijker kunt koken en geeft culinaire recepten prijs Doorlopend tussen 11.00 - 16.0C uur kunt u de kookdemonstratie bijwonen aan de Hulst 9a ir Oostrum. U kunt ook kijken op www.petemellenkeukens.nl Weer-U-Zon aluminium/kunst stof systemen viert dit jaar zijn 25- jarig jubileum en is daarom op zondag 9 oktober open met aller lei aantrekkelijke acties. Men kan vrijblijvend een kijkje komen nemen in de showroom aan de Linnenstraat 10 in Horst. Bij Weer-U-Zon kan men terecht met alle wensen op het gebied van aluminium/kunststof systemen voor nieuwbouw en renovatie. Of het nu gaat om ramen, deuren, serres, veranda's of zonwering, Weer-U-Zon heeft de kennis, de vakmensen en de middelen in huis om maatwerk te leveren. Kwaliteit en vakmanschap staan bij Weer-U-Zon hoog in het vaandel. De kunststof kozijnen van Weer-U-Zon hebben een lange levensduur en vergen wei nig onderhoud. Daarnaast bieden kunststof kozijnen, zeker in com binatie met hoog rendement (HR++) glas, een uitstekende iso latie waardoor een flinke bespa ring op de energiekosten wordt gerealiseerd. De kozijnen zijn geproduceerd onder KOMO-certi- ficering en voorzien van een TUV keurmerk. Voor Weer-U-Zon i? een garantie van tien jaar op pro ductie en montage dan ook hee gewoon. Spectaculaire acties er aanbiedingen; Dit jaar is vooi Weer-U-Zon een jaar vol festivitei ten. Ook in de laatste maander van dit jaar worden klanten ver rast met diverse acties. Bij de aankoop van een terras zonwering van het type Genèvt of Monte Carlo een gratis terras verwarmer ter waarde van 269, (actie loopt t/m 1 november). Bij de aankoop van rolluiken sereens of terraszonwering me motor gratis draadloze RTS-bedie ning. Overigens zijn er voor all< bedieningen speciale prijzen t/n 31 december. Bij de aankoop var kunststof en aluminium kozijnex nemen zij de meerprijs van HR-h glas voor onze rekening (actft loopt t/m 31 december). Weer-U Zon heeft alles in eigen huis, var advies/ontwerp tot de uiteindelij ke montage. Dat betekent gunstij geprijsde producten en service er een aflevering zoals u dat wenst.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11