Meerlo-Wanssum Paaseilandbeeld straalt op rotonde €18, ilQ Wellness nter Venray Afscheid op Raayland Compliment voor denktank Drukke weken voor Ven rays Mannenkoor Bouwkeurmeesters keuren uw pand Slendermarathon voor goede doel Driekapellenshow in Swolgen w PEEL en maas Donderdag 29 september 2005 - Pagina 9 Open huis op 6 oktober i Chiropractie is een natuurlijke geneeswijze waarbij wordt uitge gaan van het gegeven dat gezond heidsproblemen kunnen ontstaan door psychosociale, fysiologische of mechanische factoren vanuit het lichaam zelf of van buitenaf. Bij chiropractie staat het zenuwstelsel T en de wervelkolom centraal. Het r.nll zenuwstelsel bestaat uit de herse- len, het ruggemerg en de zenu- Ze zijn verantwoordelijk roor het regelen van alles in het richaam, ze coördineren alle spie ren, organen, weefsels en cellen. Een zeer belangrijk component in dit systeem is de wervelkolom. Het beschermt de zenuwen die door het ruggemerg lopen. Door alle bewegingen die we maken, kan ons lichaam jammer genoeg niet tree altijd de correcte positie voor elk van de botten handhaven. Vaak verschuiven de botten vanuit de juiste plaats en drukken dan op de zenuwen die door de openingen lopen. Soms zal deze zenuwversto ring (subluxatie) symptomen als pijn of ziekte veroorzaken, het kan ook de weerstand in een orgaan of systeem verlagen. Het doel van regelmatige chiro- practische zorg is de misplaatste yjjroggenwervel van zijn verkeerde positie los te maken, en weer terug naar zijn normale positie te rerschuiven. Dit zal overbrenging Nvan zenuwenergie weer herstel len. Chiropractie is geen vorm van symptoombestrijding maar pakt de oorzaak van het probleem aan. zond- 10 eui De chiropractor kijkt tijdens het onderzoek en de behandeling naar uw totale gezondheidstoestand en leefgewoonten. Bij de behandeling maakt hij GEEN gebruik van medi cijnen, injecties of operatieve ingrepen. De chiropractor zal het zenuwstelsel proberen te beïnvloe den door de wervelkolom te corri geren door middel van manuele behandeltechnieken. Hij oefent een specifieke druk uit op een spe cifieke plek in een specifieke gelei de richting, met als doel abnorma le bewegingspatronen of bewegingsbeperkingen op te hef fen. De behandeling is specifiek ingesteld voor de klachten en de leeftijd van de patiënt zelf. Chiropracter Ralf Riddarhall, is afkomstig uit Zweden en runt het IQ Wellness Center-Chiropractie- praktijk Venray aan de Langstraat 106. Hij heeft een aantal jaren in de Verenigde Staten gewoond en daar zijn opleiding afgerond. Samen met zijn vrouw, een massa getherapeute, heeft hij zich in deze praktijk gevestigd. Wilt u u en uw familie laten genieten van een gezonder en een comfortabeler leven. Maak dan een afspraak met de praktijk, tel. 0478-568833 of dcrr4u@yahoo.com Ralf Riddarhall, IQ Wellness cen ter - Chiropractiepraktijk Venray, Langstraat 106, 5801 AG Venray. Op donderdag 6 oktober van 20.00 t/m 22.00 heeft de praktijk open huis waarvoor iedereen is uitgenodigd. ïemi Alcast stem# ES Is Postbil OACV. 78) 53' Het Raayland College neemt op vrijdag 30 september op feestelij ke wijze op school in besloten kring afscheid van twaalf colle ga's (foto) die met vervroegd pen sioen zijn gegaan. Tevens wordt op deze dag het 25-jarig schoolju- bileum gevierd van zes collega's. Afscheid nemen Frans Rommen (conciërge), Ad van Glabbeek (docent Nederlands), Gerard de Vries (docent natuurkunde), Henk Hoedemaekers (docent bio logie), Guus Seibert (docent scheikunde en Algemene Natuur wetenschappen), Huub Meulen- berg (docent biologie), Hanny Damen (docent wiskunde), Leo Verheijen (docent economie), Gemma Vestjens (docent zorg welzijn), Jos Eibers (docent Nederlands en metaaltechniek), Jos van Beek (docent handvaar digheid) en Eef Zeelen (directiel id en docent 'met groene vin gers'). De volgende medewerkers vie ren het 25-jarig jubileum: Johan van den Bro^k'(docent bouw techniek), Hans Arts (docent Nederlands), Riet Kamps (docent wiskunde/natuurkunde en men tor), Paul op 't Veld (docent Duits), Mathieu Hendricx (docent Engels) en Dinie Hoex (receptio niste). De denktank Venray-plein ont ving tijdens de officiële opening van de Business Dagen in Venlo een Communicatie Compliment van Peterink Partners. Het com pliment werd uitgereikt door directeur Gé Peterink van Pete rink Partners, bureau voor com municatie en organisatie uit Ven- tay. Marina Lutam nam namens de Venrayse denktank de prijs in ont vangst. Het is het derde compli ment dat Peterink Partners dit jaar uitreikt in het kader van het tienjarige bestaan van het bureau. Directeur Gé Peterink motiveerde als volgt de keuze voor het com pliment: "De Denktank Venray- plein is een initiatief dat geheel binnen onze bureaufilosofie en visie op communicatie past. In je eentje bereik je weinig in het .even. Plezier beleef je het meest ijls je het deelt met anderen. Een lezierige samenwerking is daar om een goede basis voor resultaat met voldoening. Daar ligt ook de ""binding met ons werk. De kern van communicatie is het onder houden van contacten. Tijdens de Business Dagen Venlo gebeurt dit met Peelse gemoedelijkheid op het Venray-plein. Als de contacten goed zijn komen er kansen om tot zaken te komen. En als die tot tevredenheid worden afgewikkeld leidt dat tot vertrouwen en een goed imago. Samenwerking geeft ons inspiratie en plezier. Het Ven ray-plein vormt dus een uitste kend voorbeeld van een samen werking die alle elementen in zich heeft om inspiratie op te doen en plezier te beleven aan en met elkaar." De denktank bestaat uit Venrayse ondernemers, die de voorbereidingen coördineren aan gaande de collectieve deelname aan Venrayse bedrijven aan de Business Dagen Noord- en Midden Limburg. De denktank bestaat uit Ruud en Yvonne Welbers (Culi nair Creatief), Marina Lutam (Atlantic Telecom), Peter Reintjes (Interstyling) en Robert van Rijs- wiick (Rocom), Het Venrays Mannenkoor staat aan de vooravond van twee drukke weken. Na maan den van repeteren is er op 7 en 8 oktober een concert met het RWE-orkest uit Keulen. Daarna gaat het koor van 14 tot en met 23 oktober, samen met het RWE-orkest, op concertreis naar Slovenië. Het programma voor het con cert staat in het kader van een reis door de tijd. Allerlei muziekstijlen uit diverse tijdvakken komen aan de orde, van eenstemmig gregori aans tot hedendaagse popmuziek. Het Venrays Mannenkoor heeft daarvoor speciaal een aantal nieu we nummers in zijn repertoire opgenomen. Het koor zal die nummers voor de pauze ten geho re brengen. Na de pauze neemt het RWE- orkest het stokje over. Dit orkest is onderdeel van RWÉ Power AG, een Duitse energieleverancier. De contacten met het orkest zijn onstaan via de dirigent van het Venrays Mannenkoor, Anton Kro- pivcek, wiens broer in het orkest speelt. Het RWE-orkest heeft in Duitsland een zeer goede naam. Verder zit er nog een ander Ven rays tintje aan in de persoon van Leon Mooren. Ook deze Venrayse horeca-ondernemer speelt in dit orkest. Ook het RWE- orkest zal diverse muziekstijlen ten gehore brengen. Hoogtepunt van het con cert is ongetwijfeld de gezamenlij ke uitvoering van de Bohemian Rhapsody van Queen. Aan het concert wordt nog ver der meegewerkt door de gebroe ders Matty en Paul Huyts aan de vleugel. "Aan dit concert zijn maanden van voorbereiding voorafgegaan", laat Theo Janssen, voorzitter van het mannenkoor weten. 'We heb ben met name ook geprobeerd om het concert wat meer 'swung' te geven zodat ons optreden niet te statisch overkomt. We doen de dingen veel anders dan dat het publiek van een concert van een mannenkoor gewend is. Je moet het eigenlijk zien als een theater programma." Een week later, op 14 oktober, gaan het Venrays Mannenkoor en het RWE-orkest op concertreis naar Slovenië, waar ze onder meer optreden in Ljubljana en Velenj. Ook wordt gezongen in de kathe draal van de Sloveense hoofdstad en in het bedevaartsoord Brezje. Kaarten voor het concert van 7 oktober (8 oktober staat in het teken van Bedrijf en Cultuur) zijn nog kaarten verkrijgbaar bij de schouwburg of via leden van het Venrays Mannenkoor. Verkopers en kopers van een woning schakelen steeds vaker een bouwkundige in om de staat van het pand te keuren. Verkopers voldoen daarmee aan de door de wet voorge schreven meldingsplicht en kopers komen niet voor onver wacht hoge herstelkosten te staan na aankoop van een pand. Toon Peters van Peters Bouw kundig Adviesbureau is zo'n bouw kundige. Om zijn klanten meer zekerheid, kwaliteit en continuïteit te bieden nam hij het initiatief om met vier andere zeer ervaren, vak kundige en toch kleinschalige bouwkundige bureaus te gaan samenwerken onder de naam Bouwkeurmeesters. De bureaus houden de eigen naam en identi teit, maar profiteren van de kruisbe stuiving die dankzij de samenwer king ontstaat. Alle vijf de bureaus verrichten bouwtechnokeuringen maar kennen ook eigen specialis men. Peters Bouwkundig Adviesbu reau in Milsbeek wordt door rech ters en advocaten bij bouwkundige geschillen vaak om advies gevraagd. Ten Have Adviesbureau Bouwen Wonen in Nijmegen kent een specialisatierichting ople veringskeuringen en architectuur. Lammerinks Bouwkundig Advies bureau - Taxaties in Nijmegen heeft zich gespecialiseerd in het taxeren voor gemeenten ten behoeve van de Wet Waardering Onroerende Zaken. Zondag Bouwadvies in Ede is zeer vakkundig op het gebied van opleveringen en tekenwerk. Bouw Advies Bureau Buizer Bennekom kent de klappen van de zweep als het gaat om opleveringen en advies voor schade afwikkeling. Binnen de club van Bouwkeur meesters wordt de specialistische kennis en ervaring gedeeld. Ook is het initiatief genomen om gedrags regels op te stellen, elkaar te ver vangen bij ziekte en vakantie, samen nieuwe cursussen en oplei dingen te volgen en werkmethodes te optimaliseren. Een samenwer king die niet alleen de kwaliteit van het advies en de rapportages ver hoogd, maar ook kostenbesparend werkt waardoor de klant een prijs voordeel kan worden geboden. Een vruchtbare samenwerking die niet alléén in het voordeel van huisbezitters of kopers werkt, maar ook aantrekkelijk is voor aanne mers, advocaten, makelaars, bedrij ven, overheidsinstellingen, gemeenten en verzekeringsmaat schappijen. Wilt u ook wel eens de mening van een ervaren bouwkundige horen? Bel Toon Peters, tel: 0485- 516775. In Venray wordt op vrijdag 7 oktober een slendermarathon voor het goede doel gehouden. De bedoeling is om zoveel moge lijk mensen achter elkaar een uur te laten slenderen. Initiatiefneem ster Carola's Slender Salon: "Omdat veel van onze klanten echt fysieke voordelen voelen bij het slenderen en het ons leuk leek een keer iets voor een goed doel te doen, is het idee ontstaan, Het dichtst bij onze activiteiten staat het Reumafonds. Daarom hebben we besloten de volledige opbrengst van die dag te schen ken aan de lokale Reuma patiën tenvereniging." De start is om 9.00 uur en het is de bedoeling om 24 uur vol te maken. Iedereen is welkom om mee te doen. Er moet wel even een tijdstip gere serveerd worden, aangezien het op tijdstippen vast staat wie er begint. Iedereen krijgt een voUe- dige slender-sessie van een uur, voor het gereduceerde tarief van vijf euro. Deze vijf euro komt vol ledig ten goede aan het Reuma fonds. Bij slenderen wordt gebruik gemaakt van zes bewe- gingsbanken, waarmee men op een ontspannende manier het lichaam kan trainen. Verder hebben we gezorgd voor de nodige gezelligheid en een hapje en een drankje. En er zijn extra activiteiten op bepaalde tijdstippen op die dag. Zo komt er een nagelstyliste en een schoon heidsspecialiste. Ook hun opbrengsten worden geschonken aan het Reumafonds. Ook wordt er onder de deelnemers van de marathon een aantal abonnemen ten verloot, met als hoofdprijs een jaar lang gratis slenderen. Daarnaast zijn er andere prijzen zoals een gratis studio-opname van Marcel Aerts Fotografie. Voor informatie over vrije tijdstippen kan men contact opnemen met Carola's Slender Salon via tel. (0478)510459. Primair onderwijs De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio houdt op woensdag 5 oktober vanaf 20.00 uur een vergadering bij SBO Focus in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de vergadering bezoeken. Opgeven via tel. (0478)516215. Nee, u heeft niets gemist. Het hoge ijzeren Paaseilandbeeld van de Westerbeekse kunstenaar Juul Baltussen is nog niet geplaatst op de rotonde op de doorgaande weg N270 in Wans- sum. Maar patiënten van de grafi sche afdeling van TBS-kliniek de Rooyse Wissels in Oostrum heb ben wel een fotomontage gemaakt van het Paaseilandbeeld van Baltussen en de rotonde op de Brugstraat in Wanssum. Zoals bekend is het idee van SOS Meer lo-Wanssum om het ijzeren beeld daar te plaatsen ter afslui ting en herinnering aan de acties voor het kindertehuis Hogar Esperanza in Chili. Inmiddels heeft SOS een gesprek gehad met een ambtenaar en wethou der Leo Beterams van de gemeente Meerlo-Wanssum. Zij reageerden enthousiast op het SOS-plan. De gemeente gaat bekijken in hoeverre en wanneer dit idee gerealiseerd kan worden, reke ning houdend met andere plan nen in de gemeente om kunst werken te plaatsen. Mede door het grote succes in 2004 houden de Sigboldhe- mer uit Swolgen dit jaar op zondag 23 oktober weer een driekapellenshow in zaal Wil- helmina in Swolgen. Aanvang 14.00 uur. Het programma duurt tot circa 19-00 uur en wordt geopend door de Sigboldhemer met een gevarieerd muziekprogramma uit Tsjechië, met het zangduo Majka en Jan. Als tweede groep treedt op de Edelweiskapel uit Alpen met een rustig muziekprogramma uit Tsjechië. Als derde staat de nieuwe Eigenheimerkapel uit Son en Breugel met een gevarieerd muzikaal programma op de plan ken. Erelid Meerlo's Klokje Henny Derksen bepaalde 32,5 jaar het beeld van 't Meerlo's Klokje. Als redactrice verzorgde zij in al jaren het type-werk en de lay-out van het dorpsblad van Meerlo. Zij deed dit werk met heel veel zorg en enthousiasme. De bladvulling moest perfect zijn en dat was ze ook. Henny Derk sen kende haar 'pappenheimers' maar al te goed. Ze wist van wie ze wekelijks kopie kon verwach ten. Bleef deze kopie wat lang uit, dan ging er altijd een tele foontje naar de betreffende per soon of instantie. Kwam de kopie te laat binnen, dan deed ze toch nog alle moeite om het ingezonden bericht te plaatsen. Ook had ze de laatste 15 jaren de zorg over het adverteergebeu- ren. Voor al dit werk heeft de redactie van 't Meerlo's Klokje besloten om haar te benoemen tot erelid van dit blad. Henny Derksen wil het werk aan een jonger iemand overdragen. Ze blijft nog wel lid van de redactie, maar het typewerk en de opmaak komen nu in handen van Petra Nabben-Hendrix. Het zal nog wel even onwennig zijn voor veel Meerlonaren, dat het vertrouwde redactieadres nu in andere handen is. Hobby Gilde Hobby Gilde: vrijwilligersorga nisatie voor overdracht van ken nis en vaardigheden op educatief en creatief gebied. Beginnerscur sus bridge. Binnenkort gaat op de maandagmiddag weer een bridge- cursus voor beginners van start onder leiding van Tilly Fasol. Beeldweven. Een andere wijze van weven.Naar eigen idee een afbeelding tekenen en deze ver volgens op een weefraam weven. Daarbij zijn verschiUende tech nieken mogelijk. Voor meer informatie, tele foon: 077-3988915. tn?\ Bloemetje voor mantelzorger sbmo SSS qo ir n-naipr Bent u iemand die om welk< reden dan ook zorg nodig heeft en ontvangt? Is er iemand in uw naaste omgeving die met enige regelmaat als vrijwiUiger voor u gereed staat? Mensen die vanuit een persoonlijke relatie met u zorg verlenen aan u of iemand die u kent. Wilt u deze persoon eens een keer verrassen met een bloemetje? Laat het Synthese weten en bel naar het steunpunt voor mantelzorg bij u in de buurt. Vertel de medewerker van- Synthese om wie het gaat, wat uw relatie met deze persoon is en wat diegene voor u doet of voor die ander doet. Dan zorgt Synthese ervoor dat deze mantel zorger in de bloemetjes wordt gezet! De aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. U kunt zich tot 31 oktober telefonisch aanmelden bij Syn these: unit Horst, tel:077- 3978500, unit Venray, tel: 0478- 517317 of unit Bergen, tel: 0485-348080 Snelheidscontroles In het politiedistrict Venray zijn in totaal 12.004 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan kregen 547 weggebrui kers een proces-verbaal. De con troles vonden plaats in Venray, Ysselsteyn, Heijen en Wanssum. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was in Venray op de Overloonseweg: een automobilist reed daar 81 km/u waar 50 km/u de limiet is. Vijf bestuurders zijn bij een staan de controle bekeurd voor ver schillende overtredingen. Twee keer betrof dit het niet dragen van de verplichte autogordel, drie keer werd er bekeurd voor het negeren van een rood licht. Hulp voor senioren Samen met de vrijwillige belas tingconsulent biedt Synthese de mogelijkheid aan 60-plussers om tegen een geringe vergoeding hulp te verlenen bij het invuUen van formulieren voor de zorg- en huurtoeslag. Op donderdagmid dag 13 oktober zal de belasting consulent spreekuur houden op afspraak bij Synthese, Bemmel- straat 2 te Horst. Indien u van deze dienst gebruik wilt maken, dan kunt u zich tijdens de kan tooruren aanmelden voor het maken van een afspraak. Tele foon: 077 - 3978500. Nieuwe mestregels De LLTB houdt op dinsdag 4 oktober een informatiebijeen komst over de nieuwe mestwet geving voor de paardenhouderij. Vanuit verschillende invalshoe ken zal belicht worden welke gevolgen de nieuwe regels heb ben voor de individuele paarden- houder. De bijeenkomst vindt plaats in zaal Baexheimerhof in Baexem en start om 20.00 uur. Alle Limburgse paardenhouders zijn welkom. Met ingang van 1 januari 2006 krijgt iedere paar- denhouder voor het eerst met de nieuwe mestwetgeving te maken. De LLTB verwacht dat de nieuwe regels ingrijpende gevolgen heb ben voor bedrijven die nog niet eerder met de mestregels te maken hebben gehad. Voor de andere bedrijven betekent het een extra administratieve last. De informatiebijeenkomst is toegan kelijk voor LLTB-leden en alle andere geïnteresseerden die meer wil weten over de inhoud en de uitvoering van de nieuwe mestwetgeving. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres; Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. r handtekening: J Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9