Ie Banenmarkt CWI Venray u Gemeente Venray ™w> Nieuwe gemeentegids in voorbereiding Openbare bekendmakingen Actualisering bestemmingsplannen Kijk ook op www.venray.nl/bestemmingsplan 0 PEEL EN MAAS Donderdag 29 september 2005 - Paginj LEN Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 u dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. zomer joktob Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 355 ^UUS sten V I lerus; Week 3 Er is jevord schil :oen Bjnge \y om ten Je ,ppu werl loper :ring' leid - kse •"a/'- De voorbereidingen voor de Gemeentegids 2006-2007 zijn gestart. De nieuwe gemeentegids wordt in de zomer van 2006 gratis huis aan huis verspreid. Daarin staat uitgebreide informatie over de gemeente Venray en de producten en diensten die zij aanbiedt. Verder is er een overzicht van organisaties en verenigingen die in Venray actief zijn. Achterin de gids vind' u een straatnamenregister voorzien van plattegronden van Venray en de kerkdorpen. Acquisiteurs van uitgeverij City 8i Tourist Promotions BV zijn inmiddels begonnen met het werven van advertenties voor de gids. Orga nisaties en verenigingen die met een gratis vermelding zijn opgenomen in de gemeentegids krijgen zoals gebruikelijk een brief om hun gegevens op juistheid te controleren. Wijzigingen kunnen ook tussentijds worden door gegeven via de digitale versie van de gids op www.venray.nl. tgesch -200' PO ie oi j in Ai pireei Op 1 oktober houdt het CWI sa men met de UWV en gemeenten voor de derde keer een landelij ke banenmarkt. Alle CWI's, ook die in Venray, zijn die zaterdag open. Tijdens de banenmarkt zijn meer dere regionale werkgevers aanwe zig in het CWI Venray. Onder meer Flextronics Logistics, Inalfa Roof Systems, Hotraco Group, Stichting Thuiszorg Noord-Limburg, Maas- groep, NLW/Arkant, Nelipak en de Landmacht zijn van de partij. Ook aanwezig zijn diverse uitzendorga nisaties, LTO (Land- en Tuinbouw organisatie) en Alles voor Groene Arbeid. Verder zijn het UWV en de gemeente Venray vertegenwoordigd en van het CWI Juridische Zaken zijn er deskundigen op het gebied van arbeidsvoorwaarden en arbeids overeenkomsten. Iedereen die op zoek is naar een (andere) baan of die informatie wil over alles wat met werk te maken heeft, kan terecht bij het CWI Venray. Bijzondere regio In de regio Venray is veel werkgele genheid in de agrarische sector en de industrie. Zo is één op de zeven banen te vinden in de agrarische sector. Landelijk is dit slechts één op de vijfentwintig banen. De industrie in de regio Venray telt ruim tiendui zend banen en heeft zich in tegen stelling tot vele andere regio's rede lijk goed staande weten te houden. De industrie is echter niet meer de werkgelegenheidsmotor van weleer. De horeca, handel en het toerisme hebben het wat werkgelegenheids ontwikkeling betreft de afgelopen jaren duidelijk beter gedaan. De zakelijke dienstverlening, zoals de ICT-branche en het bank- en verzekeringswezen, zijn in Venray ondervertegenwoordigd. Optimisme Uit de meest recente arbeidsmarkt prognoses van het CWI komt voor zichtig optimisme naar voren. Naar verwachting groeit de werkgelegen heid in Noord- en Midden-Limburg in 2005 met 0,7 procent en in 2006 met 2 procent. Op korte of middel lange termijn zijn er voor de bran ches zorg en welzijn, handel, horeca en overige zakelijke diensten volop groeikansen. Ook wordt veel ver wacht van de Floriade, die in 2012 zijn poorten zal openen. De gemeente is druk bezig alle bestemmingsplannen voor Venray te actualiseren. Zo ligt het ontwerp Bestemmingsplan Venray van 30 september tot 10 november 2005 ter inzage. De bestemmingsplannen voor de tien kerkdorpen zijn zo goed als afgerond en ook het Bestem mingsplan Buitengebied vordert gestaag. Niet voor iedereen is duidelijk wat een bestemmingsplan precies is. En waarom de gemeente al haar bestemmingsplannen nu onder de loep neemt. Daarom leggen we dat hieronder aan u uit. Wat is een bestemmingsplan? Een bestemmingsplan is het belang rijkste instrument voor het ruimtelijk beleid van een gemeente. Daarin staan de bouw- en gebruiksmoge lijkheden van een bepaald gebied. Een bestemmingsplan bestaat uit een plankaart, voorschriften en een toelichting. Een plankaart is een 'ingekleurde' plattegrond met een schaalniveau waarbij gebouwen duidelijk zichtbaar zijn. Elke kleur, terug te vinden in de legenda, staat voor een bepaalde bestemming: woondoeleïnden, bedrijfsdoeleinden of groenvoorzieningen. Daarnaast zijn op de plankaart aanduidingen te zien zoals voorgevelrooilijn, mo nument, goothoogte. In de voor schriften staan voor elke bestem ming regels over het gebruik en het bebouwen van de gronden. Daarbij wordt gebruikgemaakt van de aan duidingen die op de plankaart staan. Zo staat bij de bestemming woon- doeleinden onder meer beschreven waar bij een woning bijgebouwd mag worden (voorgevelrooilijn) en hoeveel m2 er aan bijgebouwen mag worden gebouwd. In het voorschrift voor de bestemming groenvoorzie ningen staat bijvoorbeeld dat grond met deze bestemming niet mag worden bebouwd. De toelichting be schrijft het beleid dat de gemeente voert voor het betreffende plange bied. In de toelichting staat ook een beschrijving van het gebied met daarbijbehorende uitgangspunten en randvoorwaarden. Waarom actualiseert de ge meente al haar bestemmings plannen? Hiervoor heeft zij een aantal rede nen. Allereerst zijn er nu te veel be stemmingsplannen voor Venray. Ook zijn die vrijwel allemaal verouderd, ze komen niet meer overeen met de werkelijke situatie. Daardoor weten burgers vaak niet meer waar ze aan toe zijn. Door de bestemmingsplan nen te actualiseren is voor iedereen duidelijk wat op elk perceel qua gebruik en bebouwing is toegestaan. Dat vergroot ook de rechtszekerheid voor de burgers. Ten tweede stelt de gemeente alle bestemmingsplan nen nu volgens dezelfde aanpak op. Voor alle wijken gelden dan dezelfde bestemmingen en regels. Daarmee vergroot de gemeente de rechtsge- biji Groo Vrijdi :al\* Ze< tescl lijkheld van haar burgers. Een belangrijk voordeel van het wei met actuele bestemmingsplanni dat de 'extra procedures', nu Vt nog verplicht voor kleine bouwi ken, in de toekomst niet meer zakelijk zijn. Tot slot staat in de aY10231 op de ruimtelijke ordening dat.ds "c| gemeente haar bestemmingsplarjuna's i nen elke tien jaar zou moeten he» i°omi zien. Door een herziening van de wet is zij daar zelfs toe verplicht van j LVoo Specifieke vragen juwee Mogelijk heeft u ook meer specifi vragen, zoals: waarom staan mi [ocke aan- en bijgebouwen niet op de reize kaart en wat mag ik op mijn per j^ei J chotei nog-bijbouwen? In het oude 9A%éafra mingsplan lag een gemengde be-jtonen stemming op mijn perceel. Waar is dit nu niet meer? Ik ben het Dg gaat eens met de bestemming op ml«fctukl perceel/er klopt iets niet. Wat nflwaze s ik doen? Kijk voor deze en meer M vragen en antwoorden op www.venray.nl/bestemmingspla' weten Te Ver perfec Vergaderingen Agenda voor de presentatieavond op dinsdag 4 oktober, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. - 19.30 uur: Beleidskader Integrale Veiligheid - 20.40 uur: Evaluatie Welstandsnota Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Mina Krusemanstraat 41 - vergroten woning (nr. ba050397) - Overloonseweg ongenummerd - woning (nr. ba050398) - Pavanestraat 60 - legalisering tuinhuisje (nr. ba050399) - Raadhuisstraat 2 - verbouwen pand/bouw buitenbergingen (nr. ba050400) - Serenadestraat 19 - tuinhuis (nr. ba050401) - Maasheseweg 35 - dakkapel (nr. ba050402) - Overloonseweg 91 - vernieuwen woning (nr. ba050403) - Joke Smitstraat 5 - vergroten woning (nr. ba050404) - Keizersveld 12 - buitenreclame (nr. ba050405) - De Alden Weg 13 - vergroten garage (nr. ba050406) - Leunseweg 6 - vluchttrap (nr. ba050407) - Gasstraat 16 - vergroten woning (nr. ba050408) - Horsterweg 37 - loods (nr. ba050409) - Annie Romeinstraat 45 - berging en overkapping (nr. ba050410) - Veulenseweg 20 - overkapping (nr. ba050411) Sloopvergunningen - Overloonseweg 91 - woning en garage (nr. slp050048) - Beekweg 44 - schuur (nr. slp050049) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voorde navolgende bouwaanvragen: - Pavanestraat 60 - legalisering tuinhuis (nr. ba050399) - Cellostraat 31 - oprichten nagelstudio (nr. prin040150) - Haammakerstraat 2 t/m 192 (even) Veltumse Kleffen 160 t/m 350 (even) - entreeportalen (nr. ba050032) - Oude Oostrumseweg 45 - kantoor (nr. ba050356) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 30 september 2005 t/m 11 novem ber 2005 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze Indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedach ten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. (inspraakverordening artikel 19, lid 1WRO) - Verzoek om Vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften Merselo', ex artikel 19 lid 1 van de Wet op de ruimtelijke ordening Het college van Burgemeester en Wethouders heeft een verzoek ontvangen van Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray, voor het bouwen van 22 woningen en aanleggen infrastructu rele werken aan de Grootdorp, Vloetweg en Meuleveld te Merselo. Aan dit verzoek kan alleen medewerking worden verleend indien vrijstelling wordt gegeven van de voorschriften van het geldend bestemmingsplan Merselo. Ter voorbereiding op het collegebesluit kunt u de desbetreffende stukken van 30 september 2005 tot en met 14 oktober 2005 (twee weken) inzien. Eenieder kan -tijdens de inzage termijn- een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Kruitweg 17 - gaashekwerk (nr. ba050261, verzenddatum 23/09) - Veulenseweg 20 - vergroten kantoorruimte (nr. ba050280, verzenddatum 19/09) - Plataanstraat 8a - bedrijfswoning (nr. ba050229, verzenddatum 20/09) - Maasheseweg 59a - zwembad (nr. ba050364, verzenddatum 21/09) - Lorbaan 1 - terras (nr. ink0504945, verzenddatum 23/09) - Oostrum-oost - fase 2 en 3 aansluitend op reeds gerealiseerde fase 1 nabij Ghünenbeek en Mgr. Hanssenstraat voor het realiseren van een project voor 53 woningen met bijbehorende infrastructuur (verzenddatum 16/09) Sloopvergunningen - Horsterweg 27 - rundveestal en loods (nr. slp050018, verzenddatum 19/09) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bestemmingsplannen Ontwerpbestemmingsplan - 'Bestemmingsplan Venray' Het plan is in hoofdopzet een beheersplan waarin de bestaande bebouwing en functies zijn vastgelegd voor de woonwijken van Venray. Het plan vervangt de vigerende bestemmings plannen binnen deze woonwijken. U kunt de desbetreffende stukken van 30 september 2005 t/m 10 november 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Mondelinge zienswijzen kunnen kenbaar worden gemaakt op afspraak met de afdeling Publieksdiensten. Wet milieubeheer Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 WM) Besluit motorvoertuigen WM - Ysselsteynseweg 41 te Ysselsteyn - dhr. M J.C. Beekers, Hoenderstraat 56 te Venray, in verband met het oprichten van een inrichting volgens genoemd besluit De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het des betreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 29 september 2005 t/m 12 oktober 2005 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Direks, Teeuwenhofweg 3 te Leunen voor een vleesvarkenshouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 29 september 2005 t/m 26 oktober 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burge meester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de Inrichting gelegen aan: - Rouwkuilenweg 23 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan dhr. Tilleman, Rouwkuilenweg 23 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij. - Horsterweg 39d te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan dhr. M.G.E. van Osch, Horsterweg 39 te Castenray voor een pluimveehouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 29 september 2005 t/m 9 november 2005 inzien. U kunt van 30 september 2005 t/m 10 november 2005 een beroepschrift (in tweevoud) Indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs met in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het Indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Donderdag 29 september 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente gaat vanaf maanda 17 oktober diverse wegwerkzaas ldige heden uitvoeren. In de Meester de Haanstraat in Leunen gaat zij regenputjes dichtzetten en het vernieuwen. Verder wordt het pn van de Steegse Peelweg ter hoog van de Meester de Haanstraat al gepast zodat het regenwater kan wegstromen naar de Scheide. H* het j voor wordt een plaatselijke omlë beek ding aangegeven. Ook de Helfrid straat in Venray krijgt een nieuwf asfaltdeklaag. Verder worden das mber de boomvakken en oneffenheden de straat aangepast. In totaal du deze werkzaamheden maximaal twee weken. Voor meer informal ts kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray en v; ns. Mi en ol ,al is te lP thapi vant et Kc :n lai in d< van fselsi Den ei ien d; ngen; okkei ge sc cur i< ns,m en igrijki zond 'zeii ranor tze] iron ompo

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18