Open dag gemeentehuis druk bezocht Gemeente Venray Omgaan met agressie en geweld Loting bouwkavels Oostrum Een financiële weergave Nieuw school straatbord onthuld Nieuw parkeer beleid deel Oranjebuurt Venray financieel gezond in 2006 Praat mee tijdens de presentatieavond Uitgaven Begroting 2006 (incl. grondbedrijf) Inkomsten Begroting 2006 (incl. grondbedrijf) -V> Venray, focus op mensen 1. Sociale zaken en werkgelegenheid 3. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 10. Algemene dekkingsmiddelen en onvoorzien Rijksbijdragen Andere bronnen Totaal 79.938.000 Programma 2. Onderwijs en kinderopvang 4. Volksgezondheid en milieu 5. Openbare orde en veiligheid 6. Verkeer en vervoer 7. Cultuur, sport en recreatie 8. Economische structuur 9. Bestuur Totaal 79.938.000 OZB, rioolrechten, afvalstoffenheffing 13% 40.021.000 2.376.000 27.295.000 De gemeente heeft voor de veiligheid van medewerkers met een publieksgerichte taak beleid en uitvoeringsregels vastgesteld voor het omgaan met agressie en geweld. Donderdag 29 september 2005 - Pagina 17 Op woensdag 26 oktober om 19.00 uur bepaalt een loting de volgorde waarin zes particuliere bouwkavels in het plan Oostrum worden verkocht. Inschrijven voor de loting kan van 30 sep tember tot en met 21 oktober 2005 tot 13.00 uur bij de afde ling Publieksdiensten. De kavels variëren van 440 m2 tot 630 m2 en zijn bestemd voor de bouw yan vrijstaande woningen. De grondprijs voor 2005 bedraagt 198 per m2, excl. 19% BTW. De kavels zijn voor eigen bebouwing en bewoning. De koper is verplicht de woning zelf, met eventuele gezins leden, te bewonen gedurende drie jaren na voltooiing van de bouw. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. Voorrang bij loting Autochtonen van Oostrum hebben voorrang bij de loting. Een autoch toon is: - iemand die nu in Oostrum woont (het gemeentelijk bevolkings archief geldt hier als maatstaf); - iemand die terugkeert naar Oostrum na maximaal tien jaar ergens anders gewoond te hebben (de vertrekdatum volgens het gemeentelijk bevolkingsarchief geldt als maatstaf); - iemand die in Oostrum een baan krijgt of deze nu al heeft en daar om economisch gebonden is (hier voor moet een arbeidsovereen komst of een verklaring van de werkgever overlegd worden). Individuele inschrijving Per echtpaar c.q. paar van (samen wonende) partners mag zich slechts één persoon inschrijven. Het is niet mogelijk om samen met gewenste toekomstige buren in te schrijven; alleen individuele inschrijving is mogelijk. Inschrijven kost 53,55. Dit bedrag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Zowel uw volledig ingevulde inschrijfformulier als het inschrijfgeld moeten op 21 oktober 2005 vóór 13.00 uur door ons ontvangen zijn. Indien beide ontvangen zijn, krijgt u een beves tiging van uw inschrijving en een informatiepakket. Uiteraard kunt u het informatiepakket, voordat u zich inschrijft voor de loting, bij de afde ling Publieksdiensten inzien. Notaris Paantjens verricht de loting. Alle medewerkers zijn getraind in het omgaan met agressie en geweld en weten wat zij bij incidenten moeten doen. Bij incidenten gaat er een draai boek van regels in werking om zo snel mogelijk weer een normale situatie te creëren. Hierdoor kunnen ook bezoekers van het gemeentehuis rekenen op een optimale veiligheid. De gemeente kent verder gedragsregels, voor medewerkers én voor bezoekers. De vastgestelde gedragsregels voor bezoekers zullen in de publiekshal te lezen zijn. De volledige notitie Omgaan met agressie en geweld staat op www.venray.nl. ■nin'jORlCi no sn or: noo m ji 'An-jb olia noH .wu 'lürij oM -v/jod 5b isfM De Venrayse begroting is verdeeld ken is te zien hoeveel geld er in de lende soorten inkomsten van de in tien programma's, de hoofdthe- verschillende programma's omgaat. gemeente weergegeven, ma's uit de begroting. In de grafie- Ook is de omvang van de verschil- Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 ui dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 39 ginaipEEL EN MAAS Donderdag 22 september onthulde verkeerswethouder Jan Driessen het eerste school straatbord bij basisschool Maria in Oirlo. Dat deed hij samen met de Oirlose Lisanne Nabben. Zij won de tweede prijs van de tekenwedstrijd voor scholieren van groep 7 en 8 van alle Limburgse basisscholen. De winnende tekening staat op het nieuwe school-straatbord. Zondag 25 september opende de gemeente de deuren van haar gemeentehuis voor het Venrayse publiek. Om tien uur stonden de eerste bezoekers al in de rij. In totaal mocht zij ruim 2300 bezoekers ontvangen. De belangstelling van de bezoe kers was goed verdeeld over de diverse vakgebieden. Maar vooral de interesse voor het archief en de maquette van Venray rond 1939 was groot. De kinderen vermaakten zich prima in de film- en speelhoek. Alle kinderen uit Venray konden ook meedoen aan een kleurwedstrijd. Uit alle fantastische kleurplaten koos een vakjury aan het einde van de dag uit elke leeftijdscategorie een winnaar. In de categorie van 0 tot 4 jaar won Daan Kengen, van 4 tot 6 jaar Gésanne Knapen, van 6 tot 9 jaar Dave Marcellis en van 9 tot 12 jaar Juliët Lewicz. Vol trots ontvingen deze kinderen op maan dagmiddag 26 september een prijs uit handen van burgemeester Waals. De winnende kleurplaten zijn te zien op www.venray.nl. Als gemeente Venray kijken wij terug op een ple zierige en geslaagde dag met dank aan het Venrayse publiek. tekenwedstrijd is een van de jactiviteiten van de campagne Autoluwe schoolomgeving. Deze campagne roept ouders en kinderen op om op een andere manier dan met de auto naar school te gaan. Kinderen op een andere manier naar school brengen heeft een dubbel voordeel. De breng- en haalmomen- ten rondom de school zijn veiliger en als kinderen op jongere leeftijd naar school fietsen worden ze eer der zelfstandig. De campagne is een initiatief van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg in sa- menwerking met Convent en andere partners. Ook sluit de campagne aan bij het verkeersveiligheidsbeleid ;van de gemeente. De onthulling van het winnende school-straatbord was de start van de campagne Autoluwe schoolomgeving voor alle Limburgse basisscholen. Ook de Venrayse ba- jsisscholen werken hieraan mee. De gemeente plaatst het bord bin nenkort bij nog vijf basisscholen: De Meent (Leunen), De Landweert, De Vlaswei, De Hommel en De Keg. 58« 54 0p 1 oktober voert de ge meente betaald parkeren en parkeren voor vergunning houders in voor een gedeel- N K 3 7850v te van de Oranjebuurt. Hiervoor gelden dezelfde be- taaitijden als in het centrum- :lzorf rdeJ gebied: van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot £19.00 uur, op vrijdag en extra koopavonden tot 22.00 uur en op zaterdag tot 18.00 uur. ai Parkeervergunning Bewoners en bedrijven geves tigd in het gebied kunnen in aanmerking komen voor ont heffing van betaald parkeren door een vergunning aan te vragen. Een bewonersvergun ning kostC 92,40 per jaar, voor een bedrijf is dat volgens de huidige tarieven 236. Om misbruik te voorkomen moet de vergunningaanvraag wor den gedaan op adres, afgifte gebeurt op kenteken. Aan vraagformulieren zijn verkrijg baar bij de afdeling Publieks diensten. Het college van B en W heeft de ontwerp Programmabegroting 2006 vastgesteld. Het is verheugd dat het er weer in is geslaagd de gemeenteraad een sluitende begroting te kunnen aanbieden, waarin ambities en beschikbare middelen in evenwicht zijn. Het Rijk heeft de afgelopen tijd flink bezuinigd. Daardoor moeten ook de gemeenten hun uitgaven beperken, omdat zij een lagere bijdrage uit het gemeentefonds van het Rijk ont vangen. Ondanks al deze kortingen heeft de gemeente Venray haar fi nanciële plaatje goed in orde. Vooral door slimmer om te gaan met de inzet van reserves en door de posi tieve resultaten van de Wet werk en bijstand, het verstrekken van minder uitkeringen, heeft het college ook voor 2006 geen extra bezuinigingen door hoeven voeren. Laatste begroting collegeperiode De Begroting 2006 is de laatste in de zittingsperiode van de huidige raad en het huidige college. Die is gebaseerd op de perspectiefnota 'Bestuurskracht, een kwestie van kiezen'. Hierin staan de doelstellin gen van het college voor de periode 2002-2006. Daarnaast is voor de nieuwe begroting de relatie gelegd met de strategische visie 'Venray 2015, dorp en stad', die het college en de raad in april 2005 vaststel den. In oktober vergaderen de raadscommissies over de ontwerp Programmabegroting. Zij advise ren de gemeenteraad die op 1 en 8 november over de ontwerp Program mabegroting 2006 vergadert en deze vervolgens vaststelt. Dinsdag 4 oktober 2005 is er weer een presentatieavond. De avond in het gemeentehuis begint om 19.30 uur met een presentatie-overliet Beleidska der Integrale Veiligheid gevolgd door een presentatie over de Evaluatie-Welstandsnota. We nodigen u van harte uit om deze avond bijle wonen en uw me ning te laten horen. De gemeente, politie, Wonen Venray en Synthese hebben de afgelopen maanden bekeken op welke manier zij samen aan de veiligheid in Ven ray kunnen werken. De werkwijze is vastgelegd in het Beleidskader Integrale.Veiligheid 'Naar publiek ondernemen in veiligheid'. Op basis hiervan wordt een ondernemings plan gemaakt waarin de actiepunten voor de komende twee jaar staan. 'Binnen het integrale veiligheidsbe leid werken de partijen aan thema's die vallen onder het begrip sociale veiligheid en criminaliteitspreventie. Sociale veiligheid is het voorkomen van onveiligheid als gevolg van het gedrag van mensen. Het gaat dan om allerlei vormen van overlast en criminaliteit. Tijdens de presentatie brengt de politie Venray ook haar ideeën over het werkplan 2006 onder de aandacht. Aansluitend kunt u vragen stellen en van gedachten wisselen over de plannen voor 2006. Evaluatie Welstandsnota Na ruim een jaar werken met de Welstandsnota is het belangrijk om het beleid te evalueren. Hierbij zijn diverse partijen betrokken, zoals de inwoners van Venray, de ambtelijke organisatie, collegeleden, architecten en de commissie Welstand, mo numenten en architectuur (WMA). In het jaarverslag 2004 van de commissie WMA staat een aantal belangrijke aandachtspunten. Mede aan de hand hiervan informeert het college de gemeenteraad tijdens de presentatieavond over het huidige welstandsbeleid en hoe dit kan wor den verbeterd. Allereerst wordt een aantal verplichte evaluatieonderwer- pen over 2004 uitgewerkt. Daarna staan de organisatorische aspecten rondom welstand op het programma. Tot slot wordt een aantal concrete beleidsvoorstellen gedaan. De inwo ners van Venray staan centraal bij deze voorgestelde beleidswijzigingen. Hierbij is met name gekeken naar mogelijkheden om de burgers meer vrijheid te geven bij het ontwerpen en bouwen zonder dat daar-bij de kwaliteit van de openbare ruimte wordt aangetast. Hierna kunt u vragen stellen en verder discussië ren over de Welstandsnota. De avond eindigt rond 21.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17