Een boot van tempex Toeristisch bedrijfsleven tevreden over 2005 Electropoint aanwinst voor Venray Een topkok bij je thuis Oecumenische basisgroep in nieuwe kapel Veel Venrayse ondernemers op Business Dagen Winnaars jubileumactie Van Rijsingen Benoemingen Floriade Beestachtige gebitten jaarlijkse wijnproeverij op 9 oktober 2005 PagirPEEL EN MAAS Donderdag 15 september 2005 - Pagina 9 Merseloseweg 2-8, 5801 CD Venray 0478-515616, wijnhuisvenray@home.nl U kunt zich nog een week inschrijven voor onze gehouden in De Witte Hoeve te Venray. Ook versspecialist Philipsen maakt zijn opwachting. Tevens is Kaaskenner Ric de Louw met zijn team aanwezig. Aangezien het dit jaar voor Wijnhuis Venray een feestjaar is, komt er die middag nog een culinaire verrassing. Inschrijven kan nog in onze winkel. la Roy nauw betrokken bij ontwikkeling VW Noord- en Midden- Limburg heeft onder het toe ristisch bedrijfsleven in haar werkgebied onlangs een pei ling gehouden over het ver loop van het toeristisch hoog seizoen 2005, vooruitlopend op het beschikbaar komen van de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Continu Vakantie Onderzoek (CVO). Het toeristisch hoogseizoen J 2005 is voor het merendeel van B de campings en bungalowparken f in Noord- en Midden-Limburg met 1 ongeveer gelijke cijfers afgesloten als 2004. Qua weertype had de zomer 2005 eenzelfde patroon als de zomer van 2004, een maand met slecht weer en een maand met prachtig zomerweer. De l hotels noteerden een goede t bezetting, met name in de drie- en viersterrencategorie. In Noord- Limburg werden als voornaamste redenen evenementen aangege ven, zoals bijvoorbeeld de Passiespelen en de Zomerparkfeesten. In Midden- Limburg werden genoemd de veie last-minute boekingen alsook eén grootschalig zomercongres. De pensions en B&B-adressen hebben minder gasten getrokken. De meest genoemde trends zijn de toename van het internetge bruik en de last-minute boekin gen. In de sector bezienswaardighe den en attractieparken hebben de bedrijven in Noord- en Midden- Limburg, mede vanwege het slechte weer in de maand juli, meer bezoekers getrokken dan in 2004. Met name de binnenattrac- ties zoals Toverland, maar ook de binnenspeeltuinen en de musea hebben een goed seizoen gehad. VW Noord- en Midden- Limburg heeft dankzij een bijdra ge van provincie Limburg in het voorseizoen van 2005 een serie advertenties geplaatst in landelij ke media en een tv-commercial uitgezonden via 5 regionale tv- zenders in de Randstad, waarin stelselmatig de website www.lek- ker-genieten.nl alsmede arrange menten werden gepromoot. Datzelfde gebeurt nu ook tijdens het naseizoen. Daarnaast heeft WV Noord- en Midden-Limburg dit jaar internetmarketing actief opgepakt en onder andere consu mentennieuwsbrieven verstuurd. Dit heeft geresulteerd in een aan merkelijke stijging van het bezoek aan de website www.lekker- genieten.nl. Tot slot worden ook extra bezoekers aangetrokken door de nieuwe landelijke cam pagne 'Limburg, Liefde voor het Leven'. In 20Ó4 zijn 12 van alle Nederlanders tenminste 1 keer voor een vakantie naar Limburg gekomen. Limburg staat inmid dels op plaats 2 van de favoriete vakantieplekken binnen Nederland. In totaal zijn het 1,86 miljoen Nederlanders, die de pro vincie Limburg bezocht hebben. In 2004 was er een stijging van het aantal vakanties met 10%. Hiervan vond 58% plaats in de regio Noord- en Midden-Limburg met een totaal aan overnachtin gen van bijna 7,2 miljoen. Ter ver gelijking: in Zuid-Limburg vond 42% van de vakanties plaats en bedraagt het aantal overnachtin gen 4,1 miljoen. Ook de gemid delde vakantieduur is in Noord en Midden-Limburg hoog met 6,7 dagen, zelfs hoger dan het lande lijke gemiddelde van 6,6. In Zuid- Limburg bedraagt de gemiddelde vakantieduur 5,6 dagen. De oecumenische basisgroep Heel jie Kerk Heel de Wereld maakt sinds afgelopen zondag gebruik van de kapel van het Vie Curiziekenhuis aan de Merseloseweg. De bijeenkomsten vinden plaats op de tweede en vierde zondag van de maand vanaf 10.00 uur. De oecumenische basisgroep is een religieuze groepering, die oorspronkelijk ontstaan is in de zeventig en tachtiger jaren. In de loop van die tijd ontstond er een levendige samenwerking tussen de Jongerenkerk. Mariënburgvereniging, Acht Mei Beweging en de groep Vrouw Geloof en Leven. Naar analogie van de eerste Acht Mei Bijeenkomst noemden zij zich Oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Haar eer ste bijeenkomst vond plaats in 1983. Sindsdien heeft de basis groep een hele ontwikkeling doorgemaakt. Momenteel ziet de groep zich als een oecumenische ingestelde bezinningsgroep die vanuit de christelijke traditie inhoud probeert te geven aan een zinvolle levenshouding. Zij beijvert zich ook de dialoog tus sen de diverse godsdienstige en levensbeschouwelijke stromingen in Venray te bevorderen. Tot voor twee jaar kon de groep nog reke nen op de ondersteuning van een priester in de persoon van drs. Frans Meijer. Er waren toen twee eucharistievieringen per maand en ook op hoogtijdagen was er een mis. Meijer heeft echter te kennen gegeven dat ook bij hem de jaren tellen en daar de groep toch al veel zelfstandig inhoud gaf aan de vieringen werkt zij nu met een voorbereidingsgroep waarbij afwisselend enkele mensen de diensten voorbereiden. Deze groep kiest een maandthema dat eenmaal gezamenlijk wordt uitge diept aan de hand van teksten en liederen en de andere keer wordt dit in een viering van brood en wijn gevierd. Ook de christelijke hoogtijdagen worden met zorg voorbereid en gevierd. In Venlo vinden op woensdag 21 en donderdag 22 september de Business Dagen Noord- en Midden-Limburg plaats. Aan deze dagen doen ook dit jaar weer tal van bedrijven uit Venray en omge ving mee. Het Venray-plein was tijdens de vorige businessdagen een enorm succes. Reden voor de Venrayse ondernemers om deze sfeervolle hoek dit jaar weer in te richten. Iedere bezoeker bleef vorig jaar wel even hangen in het bruine café. Venray heeft een her kenbare positie tussen Venlo, Eindhoven, Duitsland en Arnhem/Nijmegen. Venray heeft de karakteristieken van het dorp se wonen gecombineerd met de genoegens van de stedelijke voor zieningen. Het ondernemerskli maat is progressief te noemen. Met Peelse gemoedelijkheid wor den tijdens de businessdagen con tacten onderhouden en netwer ken uitgebreid. Er is zelfs al het plan geopperd om voor de deel nemers aan de businessdagen een club op te richten. De businessdagen worden gehouden in het Business- paviljoen aan de Prof. Gelissensingel te Venlo, nabij het Nedinsco-complex. Ze zijn geo pend van 14.00 uur tot 22.00 uur. Van Rijsingen Diepvries heeft de prijzen uitgereikt die verbon den waren aan de jubileumactie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Zuid-Nederlandse diepvriesspecialist. Het jubileum ging gepaard met ludieke feestelij- keacties in de diverse diepvriessu- nermarkten. Daaraan was het win nen van een aantal fantastische prijzen gekoppeld. De kassabon nummers van die dag stonden centraal bij de trekking van die prijzen. Het was lastig om de win naars te achterhalen, maar uitein delijk werden ze toch bereikt en kregen ze hun welverdiende prijs overhandigd (zie foto"). Vrijdag 9 september heeft de stuurgroep Floriade (twee verte genwoordigers van de deelne mende gemeenten en twee verte genwoordigers van de NTR, onder voorzitterschap van prof. dr. W. Vermeend) een aantal belangrijke beslissingen geno men. De stuurgroep heeft besloten tot drs. J. Mans, op dit moment waarnemend burgemeester Venlo, te benoemen tot voorzitter van het bestuur van de stichting Administratiekantoor. Dit is het samenwerkingsverband tussen de gemeenten en de Nederlandse Tuinbouw Raad (NTR) voor de Floriade Venlo 2012. Op voor dracht van de gemeenten zijn daarin de portefeuillehouders grondzaken benoemd van de gemeenten Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray. Daarnaast zijn vijf leden namens de NTR benoemd. Alle, benoemingen gaan in per 1 okto ber 2005. De stuurgroep heeft ook una niem besloten om bij de voorzit ter van de stichting Administratiekantoor mr. drs. H. van Asperen voor te dragen als voorzitter van de Raad van Commissarissen van de Floriade BV. Dit is de uitvoeringsorganisa tie voor de Floriade Venlo 2012. Deze benoeming gaat in op de eerste dag na aantreden van het bestuur van de stichting Administratiekantoor. Van Asperen zal op de datum van zijn benoeming terugtreden als voor zitter van de NTR. Naast de voor zitter zal de Raad van Commissarissen bestaan uit zes j leden. Hiervan zijn drie commissa rissen door de gemeenten en drie door de NTR voorgedragen. De beoogd voorzitter maakt deze namen bekend, nadat hij met de commissarissen een constitu erend beraad heeft gehad. In het kader van de snelle voortgang adviseert de stuurgroep de voor zitter van het Administratiekantoor, de beoogde voorzitter van de Raad van Commissarissen en de beoogd voorzitter van Businesspark Venlo om in oktober 2005 te starten met de uitvoering van het masterplan Floriade. Dit masterplan is geba seerd op het bidbook Floriade en het masterplan Business Park Venlo. Het winkelcentrum van Venray heeft er vanaf vrijdag 16 september een nieuwe aan winst bij. Op die dag opent namelijk Electropoint Ben van Dijk aan De Bleek 74 de deu ren. De consument treft in de winkel een grote keuze in huishoudelijke apparaten en elektronische accessoires en onderdelen aan. Electropoint Ben van Dijk is het adres voor elektronische accessoi res/onderdelen als batterijen, lam pen, stekkers en kabels. Het aan bod hierin is qua keuze in alle mogelijke uitvoeringen, typen en maten uniek te noemen in Nederland. Daarnaast biedt de nieuwe win kel in Venray volop keuze in digi tale foto-apparatuur, mobiele tele foons en huishoudelijke apparaten, waaronder stofzuigers en koffiezetapparaten (inclusief alle bijbehorende accessoires). Deskundig advies en service staan hoog in het vaandel van de Electropoint-formule, die met de opening in Venray op negen vesti gingen komt. Electropoint-win- kels zijn namelijk ook te vinden in Rosmalen, Oss, Geldrop, Den Bosch, Wijchen, Schijndel, Best enBeuningen. De formule maakt onderdeel uit van de Ben van Dijk Groep. Hiertoe behoort onder andere ook Ben van Dijk Electronics Uden, de grootste consumentenelektronica-speciaal- zaak van Zuid-Nederland. Electropoint Ben van Dijk opent 16 september om 9.30 urn- de deuren. De reguliere opening stijden zijn: maandag van 13 00 tot 18.00 uur; van dinsdag t/m donderdag van 9.30 tot 18.00 uur; vrijdag 9 30 tot 21.00 uur; zater dag 9-30 tot 17.00 uur. Bedrijfsleider Arjan Post en zijn medewerkers heten de consu ment van harte welkom. Een boot van tempex? Dat is een veelgestelde vraag als Henny de la Roy vertelt over het nieuwe project waar zijn bedrijf enige tijd hij betrokken is geweest. "Ja, een boot van tempex, en die zinkt nooit." Onder de naam RJ Waterline is afgelopen weekeinde het eer ste exemplaar ten doop gehouden. "Tempex heeft een groot drij vend vermogen, maar is niet altijd even kwetsbaar als het lijkt. Bovendien wordt in deze con structie het geëxpandeerde poly styreen, de officiële naam van tempex, voorzien van een coating. Als onderneming zijn we steeds meer bezig met het bewer ken cq. snijden van tempex in allerlei vormen. Voor deze boot zijn wij daarom benaderd. Door de coating die wordt aangebracht, wordt de boot zeer sterk en duur zaam, Het evenaart of overtreft zelfs de kracht van een polyester boot", aldus Henny de la Roy. De boot, een sloepmodel, wordt uit een geheel blok tempex met de hete draad gesneden of gefreesd. Het voordeel daarvan is dat elke boot met andere specifi caties vervaardigd kan worden. De naadloze coating staat garant voor een foutloos geheel met een ongekend drijfvermogen. De boot heeft nog andere voor delen. Hij is zeer licht in gewicht. Samen met de trailer weegt het geheel nog geen 750 kilo, zodat een B- achter E- rijbewijs niet nodig is. Het materiaal is onder houdsvrij, stootvast en elke kleur stelling is mogelijk. Bovendien is geen vaarbewijs vereist op deze boot. De boot is voorzien van leren kussens op de zitting en op het dek. Op het dek zijn er uitsparingen gemaakt, waar drank gekoeld in gaat: het werkt dus meteen als een koelbox. De RJ waterline is ongeveer zes meter lang en 2,5 meter breed. Er kunnen ongeveer negen mensen op de boot. Henny de la Roy verwacht een grote vraag naar dit product. "Want naast de vele voordelen is de boot niet duur. De prijs ligt rond de 18.000 euro, inclusief de trailer en 8 pk-motor. We ver wachten op korte termijn een productie van een boot per week." De ontwerpers van de boot zijn Ronny Verhagen en Jos de Grauw. Een slechte adem, verkleuring van de tanden, tandsteen, bloe dend of ontstoken tandvlees. Dit zijn allemaal tekenen van een slecht onderhouden gebit. Dit geldt niet alleen voor mensen maar ook voor huisdieren. Bij mensen is een regelmatig bezoek aan de tandarts heel normaal. Bij huisdieren is gebitsonderhoud wat minder gebruikelijk. Uit onderzoek blijkt namelijk dat tachtig procent van de honden en katten van vier jaar en ouder pro blemen heeft met het gebit. Voedselresten, bacteriën en speeksel kunnen een witte aan slag op de tanden en kiezen ver oorzaken: tandplak. Wanneer tandplak niet wordt verwijderd kan het uitharden tot tandsteen. Tussen het tandvlees en het tand steen kunnen zich weer voedsel resten en bacteriën nestelen die zorgen voor tandvleesontsteking. Als dit niet wordt behandeld breidt de ontsteking zich uit naar het bot waardoor uiteindelijk tan den en kiezen uitvallen. Behalve het ongemak van verlies van tan den en kiezen heeft het huisdier hier ook flinke pijnklachten van. Naast de eerder genoemde teke nen van slecht gebitsonderhoud, hebben de dieren moeite met kau wen op harde brokken en gaan ze vaak extra speekselen. Als uw hond of kat een van de boven staande verschijnselen vertoont, maak dan zo snel mogelijk een afspraak met uw dierenarts voor een gebitsreiniging. Omdat het dier voor een gebitsreiniging eoed moet stil lieeen. worden ze in een lichte roes gebracht. De behandeling bestaat uit handma tig en ultrasoon reinigen van het gebit en verwijderen van tand steen. Bij meer gecompliceerde gebitsproblemen wordt in de Dierenklinieken Horst een tan darts ingeschakeld. Een nieuw onderdeel van de behandeling bij honden is het aanbrengen van Oravet Beschermende Gel. Hiermee krijgen de tanden en kie zen een beschermlaagje en wordt de ruimte tussen tanden en tand vlees als het ware dichtgekit waar door bacteriën en voedselresten zicfi niet kunnen hechten. Deze behandeling kan men thuis onder houden door het wekelijks aan brengen van Oravet Tandplak Preventieve Gel. Tijdens de open dag van Dierenkliniek Horst op 2 oktober wordt deze nieuwe behandeling gedemonstreerd worden. Als het gebit van uw huisdier schoon is, is het zaak dat te onderhouden. Aangeraden wordt het gebit twee tot drie keer per week te poetsen met speciale borstels en tandpasta. Daarnaast kan men het dier regelmatig kauwstaven geven die een reini gende werking hebben. Als het dier vaker klachten heeft valt het te overwegen speciaal voer te geven. En laat tot slot de dieren arts regelmatig het gebit van het huisdier controleren en zonodig reinigen. Voor meer informatie Dierenklinieken Horst e.o. (Blerick-Grubbenvorst-Horst- Oostrum-Sevenum), tel. (077)3982169 of www.vooralle- dierenhetbeste.nl. Mevrouw Camps is een van de winnaressen van het Culinair Weekend dat Plus Van Dijck onlangs organiseerde. De kassabon die zij tijdens dat weekeinde inleverde, was een van de twee die uit het grote aantal inzendingen werden getrokken. Afgelopen zaterdag werd aan huis door kok Jan Dolderman een uitstekend menu verzorgd. Ze hoefde niet eerst zelf in de keu ken te staan om te koken, maar kon zich laten verwennen door deze topkok, na het nuttigen van een lekker aperitief. Plus van Dijck had-het culinair weekend georganiseerd in het kader van een aantal verbeterin gen die binnen de supermarkt waren doorgevoerd. Daarnaast waren er verschillende assorti menten en nieuwe artikelen toe gevoegd aan het al grote aanbod. Een belangrijke uitbreiding is een complete lijn met Indische pro ducten die door de kenners zeer wordt gewaardeerd. Plus is al voor de derde keer uit geroepen tot beste wijnsuper markt. Ontdek ook eens de lekke re wijntjes bij Plus. Voor mensen met een eetbeperking is er een ruim aanbod in dieetproducten. Mensen met een allergie voor koe melk kunnen kiezen uit een groot aanbod van soja producten en ook mensen met een glutenvrij dieet kunnen in de supermarkt zeker slagen. Natuurlijk zijn er ook vele lekkernijen toegevoegd. De moeite waard om te gaan kij ken en proeven.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9