Laat je testen bij C^tto voor een carrière als dominobouwer Een heerlijke massage werkt preventief "Te veel herrie bij V-Kick" Landelijke politiedag Grote oefening brandweer Felicitas Band Europees jeugdkampioen Ingebonden Cursussen ROVC Niets! BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 15 september 2005 - Pagina Voor Domino Day werkt Endemol Nederland nauw samen met Otto Uitzend Kracht. Otto Uitzend Kracht heeft de vacature dominobou- wer openstaan. Een aantal competenties wordt verwacht van de aanstaande domino- bouwer. Teamspeler met vaste hand, een goede conditie, veel geduld, groot concentratiever mogen, stressbestendigheid, goede communicatieve vaar digheden waaronder de Engelse taal en grote ambitie om een wereldrecord neer te zetten. Deze competenties worden gescreend aan de hand van een schriftelijke vra genlijst, een fittest, een Engelse taaltest, een domino test en een screening voor televisievaardigheid. Op 18 november is het Domino Day. Het parcours zal worden opgebouwd door tientallen domi nobouwers. Zij dienen onbeperkt beschikbaar te zijn in de periode van 24 september t/m 20 novem ber en bereid te zijn om deze acht weken van maandag t/m vrijdag aan de activiteiten deel te nemen. Het is een internationaal arbeids project. Otto Uitzend Kracht maakt ook gebruik van arbeids krachten uit het nieuwe Eur tans met die gelet op de arbeidsomstandig heden in hun eigen land, de om in Nederland te werken beide handen aangrijpen. Volgens Willem Bol, uitvoerend producent bij Endemol Nederland, is vanaf end het het het begin aan Otto Uit; Kracht gedacht vanwege beleid en enthousiasme van bureau. "De grootschalige aai ipak ziet van van Otto Uitzend Kracht voo in een uitgebreide screening nieuwe medewerkers.' Voor het oog van miljoënen televisiekijkers over de wereld moeten 18 november in Leeuwarden meer dan vier >pa, joen dominostenen omvallen, 4.250.000 om precies te zijn. Het zorgvuldig plaatsen van deze steentjes is een hele kunst. Voor het realiseren van het wereldre cord wordt in binnen- en buiten land gezocht naar enthousiaste mensen die willen meewerken om de miljoenen steentjes neer te zetten. Een aantal competenties wordt verwacht van de aanstaan de dominobouwer; teamspeler met vaste hand, een goede condi tie, veel geduld, groot concentra tievermogen, stressbestendigheid, goede communicatieve vaardighe den waaronder de Engelse taal en mil- een grote ambitie om het wereld- Nieuw in Venray: Massagestudio Feel iele record te vestigen. "Het record wordt op naam van productie Endemol-Weijers en de tientallen dominobouwers gezet. De domi nobouwers worden uitgebreid getest en gescreend, aan de hand van een schriftelijke vragenlijst, een fittest, een Engelse taaltest, een dominotest en een screening voor tele visie vaardigheid. De tele visievaardigheid test is om te onderzoeken of de dominobou wer ook een aantal vragen voor een camera kan beantwoorden. Het realiseren van het wereldre cord is een betaalde job: de domi nobouwers worden marktcon form betaald. In juli is Evelien Hendriks van gestart gegaan met haar Massagestudio Feel aan de Eindstraat 5 in Venray. In de sfeervol en warm ingerichte salon aan huis biedt Hendriks een scala aan massages voor bedrijven en particulieren. "Massage is vandaag de dag geen overbodige luxe meer. Door de hectische samenleving nemen we nauwelijks nog tijd voor ons zelf en komen symptomen als spanningen, stress en vermoeid heid maar al te vaak voor. Door regelmatig een massage te onder gaan, wordt de stofwisseling gesti muleerd, waardoor de doorbloe ding van huid en spieren verbetert. Vermoeidheid en (spierspanningen worden min der of verdwijnen zelfs helemaal. Je voelt je meer ontspannen en in balans", aldus Evelien Hendriks. In 1997 rondde zij een opleiding tot sportmasseur af. Eerder dit jaar zei ze haar baan op en sprong in het diepe door haar droom, een eigen massagesalon, in vervulling te laten gaan. "Mijn uitdaging was altijd al om een keer voor mezelf te beginnen. Vooral omdat ik zo ontzettend veel voldoening uit dit vak haal. Dat mensen na een mas sage met een goed gevoel naar buiten gaan, stemt me tot tevre denheid." Massage is niet alleen een middel om eens heerlijk te ontspannen. In een tijd van druk en stress is het ook een uitstekend middel om juist klachten te voor komen. Evelien Hendriks: "Te vaak wachten mensen tot de klant er is. Beter is om preventief te werk te gaan. Je regelmatig lekker laten masseren voorkomt klach ten en is bovendien ontspan nend." Touch-Pro stoelmassage is geba seerd op oude oosterse acupres- suurtechnieken die het lichaam meer energie geven. Deze druk- puntmassage verhoogt de concen tratie, stimuleert de bloedsom loop en werkt stressverlagend. Wat maakt dat deze massage zowel uw fysieke als mentale gezondheid ten goede komt. Behandeld worden het hoofd, de nek, schouders, rug, armen en handen. Het is een preventieve massage die door de kleding heen gegeven wordt en slechts vijftien tot twintig minuten duurt. De massage kan overal worden gege ven waar de massagestoel kan staan. Per uur kunnen er drie mensen gemasseerd worden. Kortom, een preventieve massage om stressgerelateerde klachten en het ziekteverzuim binnen een bedrijf te helpen terugdringen. Deze stoelmassage is overigens niet alleen bedoeld voor bedrij ven. Hendriks: "Met uitzondering van zwangere vrouwen is deze massage voor iedereen geschikt. Het is ook mogelijk om eenmalig van een stoelmassage te genieten. ubi- ;uw pro- it pak- rty's nid- oel. lek- :nie- ij te euk Bijvoorbeeld bij een feest of leum, de opening van een ni pand, ter afronding van een ject of, heel leuk, in het kerst ket. Ook bied ik massagepa aan. Op afspraak kom ik een dag of avond aan met de si Leuk voor je gasten om eens ker van een stoelmassage te g< ten en tegelijkertijd gezellig 1 kletsen. Het kan ook een extraatje bij een verjaardag zijh." Naast de Touch-Pro stoelm issa- ge biedt Massagestudio Feel ver schillende massagevormen aan. De ontspanningsmassage is een rustige, zachte massage die zprgt dat je weer even helemaal tot jezelf kunt komen. Deze mas sage is ontspannend voor lichaam en geest. Dus goed als je last liebt van stress of pijnlijke en ges pan nen spieren. Maar het is natui rlijk ook heerlijk om gewoon jezelf deze ontspanning te gunnen. De De presentatie van V-Kick op zaterdag 2 september in café 't Podium heeft tot klach ten van geluidsoverlast geleid. "Veel mensen hadden er last van", zegt raadslid Joost van de Vorle. "Het was een onnoe melijk lawaai. Ik heb zelf ook om elf uur gebeld voor de her rie." V-Kick is een nieuwe jongeren- club in Venray die allerlei activi teiten gaat organiseren. De aftrap was op 2 september. Burge meester Waals is blij met het ini tiatief. "Er was inderdaad een aan tal meldingen van overlast. Maar het was een geweldig geslaagde activiteit. Ik ben blij dat zij iets organiseren. We willen ook met z'n allen dat Venray levendig is en dat er veel voor de jeugd te doen is." Er waren twee wethouders en enkele raadsleden van de partij, onder wie CDA'er Gerda van Stelten. "De vullingen sprongen uit de kiezen van de herrie", zei Van Stelten maandag in het Seniorenconvent. Waals vond het prima dat politici zich hadden laten zien. 'Want daar moet je bij zijn. Daar leg je contacten met de jeugd." Van de Vorle vroeg zich af waarom er geen gebruik is gemaakt van de kelder van de schouwburg of jongerencentrum Dingus. "Want die ruimtes zijn wel goed geïsoleerd", aldus het raadslid, die vond dat V-Kick aan dezelfde (geluids)eisen moet vol doen dan Dingus. Waals reageerde dat er slechts een paar ontheffmgsdagen per jaar mogelijk zijn. "De jongeren bepaalt zelf waar ze iets organise ren. 't Podium is daarvoor een prima locatie. En deze groepering is bij Dingus geweest, maar daar waren ze niet welkom", wist de burgemeester. Deze laatste uitspraak van Waals wordt door Dingus als 'absolute nonsens' afgedaan. "Daar is helemaal niets van waar", reageert voorzitter Pieter Gijsbers. "Hij heeft het weer uit zijn duim gezogen. Het is triest dat op deze manier V-Kick en Dingus tegen elkaar worden uit gespeeld. We gaan juist goed met elkaar om. Het zijn spontane, actieve jongelui bij V-Kick. Waals moet hiermee ophouden, want hij heeft al genoeg ruzie veroor zaakt." Gijsbers vindt ook dat de gemeente met twee maten meet. 'Want zo veel geluidsoverlast moeten wij hier eens proberen te maken." Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS klassieke massage is wat intensie ver dan de ontspanningsmassage en is er meer op gericht de door bloeding in de spieren te stimule ren. Dus als je vastzittende spie ren hebt en last hebt van verhardingen in de spieren, dan is deze massage ideaal om je weer even helemaal los te laten maken. De Hot-Stone massage is een mas sage met warme stenen. De afge ronde basaltstenen worden in een heater opgewarmd en op en naast je neergelegd. De warmte van deze stenen geven je een heel ontspannen gevoel. Vervolgens wordt je lichaam ingesmeerd met olie om de stenen goed te laten glijden over je huid. Dit is een heerlijke ontspannende massage die je zeker een keer geprobeerd moet hebben. Massagestudio Feel, Eindstraat 5 in Venray, werkt alleen op afspraak, telefoon 06-23784374. Filmkring Venray Binnenkort start het 42e sei zoen van Filmkring Venray. De folders voor het nieuwe jaarpro gramma liggen klaar op de diverse scholen, bij de kassa van de bio scoop of zijn verkrijgbaar via het secretariaat van de Filmkring. Zoals gebruikelijk zijn er weer drie series: A, B en C. Wat betreft de A en C serie zijn er geen wijzi gingen in de opzet. De A serie is bedoeld voor twaalf jaar en ouder en de abonnementen worden veelal via de middelbare scholen verkocht, maar ook bij de kassa van Luxor theaters. De openings film is waarschijnlijk al meteen een klapper: een wel heel recent verschenen film. Ook het C abon nement is verkrijgbaar bij de con tactpersonen op de scholen, bij de kassa of via bestuursleden. De B-serie is ietwat gewijzigd van opzet. Deze serie is bedoeld voor de oudere jeugd, met name bovenbouwklassen HAVO/VWO en 'oudere' jongeren die de mid delbare school al verlaten heb ben. De films die vertoond wor den behoren tot de 'betere films' De vertoningdatums staan ver meld op de abonnementskaart. Ook hier gelden weer de eerder genoemde verkooppunten. Het een en ander is tot stand gekomen in samenwerking met Luxor theaters. CDA Het CDA Venray houdt op don derdag 15 september in de Witte Hoeve een algemene ledenverga dering. Hoofdthema is de verkie zing van de lijsttrekker voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. Na de pauze, rond 21.00 uur, is er een gesprek met de gekozen lijsttrekker en de voorzit ter van het CDA Venray. Dit zal om ongeveer 21.00 uur zijr-. Aansluitend gaat tweede kamerlid Ger Koopmans in op actuele poli tieke onderwerpen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS In de rubriek Ingezonden ventileren over actuele nieu recht voor brieven te weiger :i ven wordt beperkt tot maximaal adres worden niet geplaatst. B&W naar Mars? Het kan altijd nog doldwazer, moet het Venrayse college van B&W hebben gedacht. Juist op de dag waarop ik mij door middel van een ingezonden brief in i leze krant verzette tegen het prop age ren van zo'n wereldvreemd oor- stel als het stimuleren van rt cre atief winkelen of funshopaen, terwijl talrijke gezinnen de broek riem moeten aanhalen of tot pure armoede vervallen, moest ik i|i De Limburger lezen dat het college op termijn niet alleen een de ten dance van een hogere beroepsop leiding naar Venray wil hslen, maar bovendien van het centrum een vrijetijdspark wil maten. "Omdat jongeren voor een ho gere opleiding niet in Venray ter< cht- kunnen, vindt een leegloop van talentvolle jeugd plaats.", zo leet het. Verder wordt geconstat :erd dat de werkgelegenheid "vcoral uit productiewerk voor laagge schoolden" bestaat. Neem me niet kwalijk! Met die constatering wordt de kwaliteit van de wei kge- legenheid zwaar overgev aar- deerd. In die van dhr. Maessen gehuurde bedrijfshallen worden hoogstens elders ontwikkelds en geproduceerde goederen geas sembleerd, van labels en gebruiks aanwijzingen voorzien, verpakt en opgestapeld. Die hele Naord- Limburge 'productie' is toch niets anders dan dozenschuiverij en leunt m.i. veel te zwaar op de logistiek. Leest u anders nog maar eens na wat Nelipak-diredteur Frank Nelissen tijdens de thema avond Venray is kennisintensief dienaangaande heeft opgemerkt ;1jgt U als lezer de kans om uw mening te wszaken. De redactie behoudt zich het :n of in te korten. De lengte van de brie- 200 woorden. Brieven zonder naam en [Peel en Maas 25-11-04]. Mocht de klad in de logistiek komen, dan ligt heel Noord-Limburg op z'n gat. Toen ikzelf in de eerste helft van de 60er jaren van de vorige eeuw het gymnasium bezocht, besefte ik terdege dat ik Venray zou moeten verlaten en dat de kans op terugkeer naar Venray na een met succes afgesloten ver volgopleiding miniem zou zijn en, eerlijk gezegd, kon me dat toen ook geen ene moer schelen. Het tweede argument lijkt me meer door de plaatselijke horeca te zijn ingegeven: "Het voordeel van een hbo:opleiding is bovendien dat Venray studenten binnen de gemeentegrenzen krijgt die met hun activiteiten het uitgaansleven stimuleren." Hoe naïef moet je zijn? Venlo heeft door de hts-vesti- ging toch ook niet de uitstraling van een studentenstad gekregen. Dat argument slaat als een tang op een varken en getuigt van weinig realiteitszin. Een ander initiatief, dat met het voorgaande samen hangt, moet erop gericht zijn "het centrum van Venray attractiever te maken." Om meer toeristen naar Venray te lokken denkt het college aan het verplaatsen van de supermarkten uit het centrum en de ontwikkeling van het centrum tot een vrijetijdspark. Zo zout heb ik het nog niet gegeten! Dit argu ment heeft eveneens een sterke horeca-inslag. Allengs verdenk ik de anonieme verslaggever van De Limburger er sterk van, ons colle ge allerlei waanideeën in de mond te hebben gelegd om aan te tonen dat Venray gewoon een open inrichting is. Wie het dwangbuis toekomt, trekke het aan! Of zijn bovengenoemde initiatieven logi sche uitvloeisels van hetgeen Lei Heidens op 25-08 jl. in deze krant als volgt formuleerde: "Deze ambi tie is in de strategische visie in het thema 'Venray is levendig' ver woord, en is parallel aan het ont wikkelingsperspectief uitge werkt. Het oude beleid van de gemeente is uit 1999 en was aan herziening toe."? Als u deze vraag bevestigend kunt beantwoorden, kunt u mij waarschijnlijk ook ver tellen of het waar is dat het colle ge vóór de gemeenteraadsverkie zingen 2006 naar Mars wordt afgeschoten om daar zijn strategi sche visie te ontwikkelen en zijn luchtkastelen te bouwen, uiter aard in samenspraak met onderne mer Maessen, die in zijn eentje de acquisitie voor 'zijn rekening' neemt. Omdat op Mars milieu voorschriften noch sociale omgangsvormen gelden, kan Maessen daar misschien zijn ultie me droom, de aanleg van een Indycarcircuit, verwezenlijken. Zalig zijn de simpelen van geest. Op de landelijke lijst der zaligen staat de provincie Limburg boven aan, met Venray als lichtend voor beeld. drs. Joep van de Pasch, Venray Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray >EEL Altijd al van dichtbij de mobiele eenheid in actie wil len zien? Of een kijkje willen nemen in een politiecel? Dat en nog véél meer kan tijdens de Landelijke Politiedag op zaterdag 8 oktober van 10.00 uur tot 16.00 uur in Venray. Natuurlijk doet de politie Limburg-Noord ook dit jaar weer volop mee aan de politiedag. Het politiebureau in Venray is daar voor deze keer de aangewezen locatie. Op deze dag is er voor iedereen wat te doen. Zo kunnen bezoekers vingerafdrukken laten afnemen, politievoertuigen van binnen bekijken en natuurlijk de sirenes laten loeien. Rapper Mo geeft met zijn rap een unieke, muzikale tint aan deze dag. Allerlei informatiestands zijn in en rondom het bureau ingericht en er zijn voortdurend indrukwek kende demonstraties te zien. Diverse wegen rondom het bureau zijn daarvoor afgesloten. Agenten laten zien hoe ze iemand arresteren en politiehonden laten zien wat de kwaliteiten zijn van hun speurneus. De Mobiele Eenheid komt in actie en laat onder andere zien hoe ze molotov cocktails afweren en abseilen. Daarnaast zal ook het biketeam demonstreren wat ze in huis heb ben. Een reconstructie van een ernstig verkeersongeval met in van politie, brandweer en ami lance geeft een duidelijk bei hoe zorgvuldig een bekneld keersslachtoffer bevrijd wordt, dan is er ook nog een doorlop de filmvoorstelling over poli werk en jeugdzorg. De poli heeft tijdens de politiedag speci aandacht voor jeugd en verkc Er is bijvoorbeeld een rollentt bank, meer infomatie over rijd onder invloed enz. enz. En ook heel spannend is. Je kunt een echt pistool schieten. Ook de kleintjes is gedacht door dervermaak zoals schminken ejL staat een luchtkussen om flink E!V! te springen. 6 se lenf De brandweerkorpsen in Noord- en Midden-Limburg oefenen op zaterdag 17 sep tember en zaterdag 8 oktober het gezamenlijk optreden bij grootschalige inzetten. Bij een dergelijke inzet wor den acht blusvoertuigen met ondersteuning tegelijkertijd inge zet. Een van de onderdelen van deze oefening is het rijden in colonne onder politiebegelei ding naar een calamiteit. Dit is door de brandweerkorpsen in de regio nog niet eerder geoefend. Vanuit het verkeershandhaving- team van de politie Limburg- Noord wordt de colonne bege leidt door motorrijders. De colonne omvat bij deze oefening vijftien voertuigen. Voor de her kenbaarheid rijden alle voertui gen met dimlicht en blauw zwaailicht (geen sirenes). Het tweede deel van de oefening vindt plaats op particulier terrein en is niet toegankelijk voor toe schouwers. Op 17 september om 09.00 uur vertrekken de brandweer korpsen vanaf het verzamelpunt bij de brandweerkazerne in Bergen. Vervolgens wordt de Rijksweg van Bergen naar Well gevolgd, waarna de colonne over de brug naar Wanssum rijdt. In Wanssum slaat de colonne links af in de richting van Meerlo en vervolgt de weg naar Tienray en M78- Vend Wij get [TIJN 06 Brc Zoi joru )aste Horst. In Horst wordt de A opgereden in de richting Venlo. Na de afslag Grubbenvorst hebben genomen, rijdt de cokL ^0I ne door naar de oefenlocatie. 5° e 8 oktober vertrekt de colonff, om 09 00 uur en om 14.00 vanaf het verzamelpunt op hiel. 0- Industrieterrein Ei van St. Joc )e p< Bij deze oefening ligt de nadi inne op het verzamelen van infoni iÜHH tie, communicatie tussen bevelvoerders en het maken verkennings- en inzetplannejPLEi Tijdens deze oefening word geen manschappen ingezet, beide locaties is geen publiek: de oefening toegestaan. Titel geprolongeerd Op [lp do» lUU( 'och >etek •Is E ules Jterr' 5803 Wi gel do Dan üe) Ge 75 ohn licl De Maashese amazone Felicitas Band heeft afgelopen weekeinde haar Europese jeugdtitel bij de EK Tennessee Walking Horses, in het Duitse Alpenrod, met succes verde digd. De 15-jarige Raayland- scholiere deed zelfs iets meer dan dat, ze gaf haar tegenstan ders gewoon weinig kans. Van de twaalf verschillende klassen waaraan ze meedeed, behaalde ze eerste plaatsen in maar liefst zes onderdelen: barrel race, pole bending, dameszadel, English 3-gait, halter klasse en de jeugd 2 gait klasse. Met daarbij vijf tweede plaatsen en slechts een derde plek was ze niet te achter halen door haar zeven concurren ten. Ze reed dit jaar op een nieuw paard, de 6-jaar oude ruin Jewels Joker. "Het paard van vorig jaar was wel heel snel maar zijn gan gen, de walk, running walk en galop, waren minder dan die van Joker" vertelt Felicitas na terug komst in Maashees. "Dat beteken de dat ik niet alleen punten haal de op de snelheidsonderdelen, maar ook bij de klassen waarin je de zuivere gangen moet laten zien." Ze had ook nog een tegenslag te overwinnen ,want in juni werd bij haar de ziekte van Pfeiffer geconstateerd. Dat betekende weken en weken geen paardrij den en pas aan het einde van de zomervakantie weer beginnen, "Gelukkig heeft mijn moeder Felicitas Band met baar paard Jewels Joker en de jury van de EK voor Tennessee Waling Horses Joker heel veel getraind, zonder haar had ik het echt niet gehaald." PLANNEN Volgend jaar wil ze met weer een ander paard uit de stallen naar de Europese kampioenschap pen gaan. Felicitas: "Het niveau wordt elk jaar hoger bij deze wed strijden en er komen dan ook goede ruiters uit België en Zwitserland bij, je moet dus steeds zorgen dat je een bet paard hebt. De merrie Tsunia! Deepdeep Trouble kon dit ja niet mee vanwege een veulfl maar gelukkig volgende ket wel." Voorlopig concentreert zich nu weer op 'gewone' dre suurwedstrijden. "Het leuke natuurlijk dat je de ene keer i een dravend paard zit, en de di er op rij je weer een gangenpaai dat gewoon die draf niet kent Tot slot wil ze het Raaylao College bedanken, want zondi hun toestemming had ze allee op zaterdag en zondag kunne meedoen. ROVC Technische Opleidingen bestaat 35 jaar. Om de jubileum jaar extra feestelijk te maken staan er het komende cursussei zoen een recordaantal opleidin gen op het programma, waaron der maar liefst 25 nieuwe cursussen. Doordat de cursussen uitermate praktijkgericht zijn opgezet, kunnen cursisten het geleerde direct in het eigen werk situatie toepassen. Het cursusaan bod bevat opleidingen op een zevental technische vakgebieden; elektrotechniek elektronica, besturingstechniek, werktuig bouwkunde, procestechniek, vei ligheid, organisatie communica tie en brand beveiliging. De cursussen variëren in lenete en worden op maar liefst 45 plaatse in Nederland gegeven. In Venn worden vanaf eind oktober avonds de cursussen elektrisd schakelen en storingtechnicn elektro gegeven. Verschillen* brancheorganisaties verstrekt bedrijfssubsidies op opleidingen waardoor de uiteindelijke sclw lingskosten uitermate laag hou den. Meer informatie is verkrijj baar via tel. (0318)698698 of I# op www.rovc.nl. PEEL EN MAAS een abonnement waart

Peel en Maas | 2005 | | pagina 24