Fi Medailleregen handboogschutters Venrays bedrijf handelt in sms-jes en condooms Hockeyclub Venray introduceert 5 tegen 5 avondcompetitie Collectieve wanprestatie hockeyheren Bernie Kuenen maakt jacht op nationale titel 25-jarig jubileum Wijkvereniging Veltum Kleur bij Gallery Kunstwerk BEZORGEN? Niets! Motorcross Op de baan van MC Geldermalsen afgelopen weekend een motor- .osswedstrijd gehouden. Door een igenbui die in de nacht voor de wed- Jrjjd gevallen was, was het circuit libberig maar het was voor de 130 eelnemers goed rijden op deze klei- iaan. Bij de Inters 500 wist Maarten -van der Aa beslag te leggen op een :lfde plaats in het dagklassement ioor in de eerste manche een negen- Ie plek voor zich af te sluiten en in de tweede manches wist hij de veertien- Ie plek voor zijn rekening te nemen, jij de 125 senioren wist Kevin Gie- ens beide keren verschillende plaat sen voor zich goed te maken en wist op een 20e en een 21e plek de streep e passeren om een 22e stek in het dagklassement voor zich veilig te stel en. Sjoerd Heijnen wisselde beide eren verschillende keren van plaats oordat hij op een 22e en een 23e ilek werd afgevlagd wat hem deed elanden op een 23e plaats in de dag- litslag, terwijl Roy Nillesen de 25e aan door de manches op een 23e en en 24e plek te weten af te sluiten. Bij Ie 125 junioren eiste Dennis Kuenen en 23e stek voor zich veilig door in je eerste manche als 17e te worden fgevlagd en in de tweede manche jaoest hij wegens problemen de strijd Vroegtijdig opgeven. Tommy de Iruyn moest in de beide manches nkele plaatsen inleveren om op een 4e en een 40e stek de streep te pas- éren en werd hiermee de 40e man. Verder is er een Quadrace in het {elgische Soiron gehouden. Onder en bewolkte hemel was Joe Maessen ieer en meester bij de Interklasse A. lij wist de beide manches met grote oorsprong op zijn naam te schrijven indanks dat hij in de tweede manche jjn uitlaatbocht was verloren en de notor daardoor steeds slechter ging jopen. Komend weekend is er een ationale wedstrijd op het circuit 't lud Vaer te Elsloo-Stein. Piet Martens eerste J Handboogschietvereniging St. Joris fceeft in Schijndel deelgenomen aan Een veteranen handboogschiettoer- Jiooi. Piet Martnes uit Leunen behaal- |e de eerste plaats in de categorie 60- lot 65 jaar. Jan van Osch behaalde de Veede plaats in de categorie 80+. HC Venray-Helden 0-6 (0-1) Door een collectieve wanprestatie leden de hockeyheren van Venray afgelopen zondag op eigen veld een royale 0-6 nederlaag tegen Helden, de nummer twee van vorig seizoen. Ven ray startte goed en zette meteen de verdediging van Helden onder druk. Deze aanvalsdrang resulteerde uitein delijk na een fantastische solo in een strafbal voor Venray. Vol zelfvertrou wen liep laatste man Maurice Holla richting de strafbalstip om de genade klap toe te dienen. Holla verzuimde echter zijn ploeg op voorsprong te zetten en zag zijn inzet gestopt door de Helden-doelman. Vanaf dat moment was Venray aangeslagen, de wedstrijd werd harder en er werden onnodige overtredingen gemaakt. Het liet zich raden dat dit niet zonder gevolgen kon blijven en al snel viel de eerste groene kaart aan Venrayse kant voor linksachter Barry Koreman. Even later herhaalde de duidelijk niet in de wedstrijd zittende linksachter hetzelf de kunstje en dat kwam hem op een gele kaart te staan. Er werd een extra plekje op de bank vrijgemaakt zodat Barry er tien minuten lang bij kon komen zitten. Door de goede inzet en omschakeling van de rest van het team werd er niet gescoord geduren de de tijd dat Venray met tien man in het veld stond. Kort voor rust werd er dan toch geheel tegen de verhouding in gescoord door Helden. Vol goede moed ging Venray de tweede helft in. De goede moed zakte echter al snel in de schoenen nadat de uitblinker van Helden (betrokken bij bijna alle doel punten) bijna direct na de afslag de O- 2 aantekende. Venray was duidelijk mentaal geraakt. Kort na de 0-2 volg de de 0-3 en 0-4 uit strafcomers. Opbouwend liep het bij Venray niet meer en de verdediging kwam steeds meer onder druk te staan. Uiteindelijk eindige de beschamende vertoning in een 0-6 nederlaag. Nu moeten de heren van Venray zich mentaal opla den en in de volgende wedstrijd tegen Deume laten zien dat ze wel in staat zijn om goed te hockeyen. Motorcrosser Bernie Kuenen uit Overloon maakt jacht op de Neder landse titel in de klasse van oude motoren. In deze klasse rijden de jongste twinshock motoren, mooie luchtgekoelde Honda's, Husqvama's, Suzuki's en Maico's, die bewijzen dat motorcrossen met deze oude machi nes nog lekker hard kan gaan. Afgelo pen zondag wist in Bernie in Neder- weert de eerste manche te winnen, maar moest in de tweede manche met pech aan zijn motor uitvallen. Het nationaal kampioenschap gaat over zestien wedstrijden. Bernie Kuenen heeft er inmiddels twaalf gewonnen. Wanneer hij komend weekend bij de eersten eindigt tijdens wedstrijden in St. Isidorushoeve, dan kan het Nederlands kampioenschap de Overloonse motorcrosser niet meer ontgaan. MHCV Programma zaterdag 17 septem ber MAl-Uden Al 13.00 Bakel B-MB1 13.00 Tegelen C2-MC1 11.30 MC2-VenloC3 11.30 Deume D1-MD1 11.45 JBl-Geel Zwart BI 13 00 Geel Zwart B3-JB2 12.45 JCl-Venlo C2 11.30 Uden D2-JD1 11.00 Programma zondag 18 september Deume-Venray Hl 14.30 Oranje Zw 15-Venray H2 12.45 Gemert A-Venray A 10.30 Deume-Venray Dl 12.45 Vrolijke Schutters De schutters hebben geschoten op de banen van St Sebastiaan in Heide. Winnaar van de kammenmatchtrofee was de goed op schot zijnde H. van Bussel. Tweede was J. van Osch en derde P. Vervoort. Verder is er een veteranendag in Schijndel gehouden. Maar liefst 240 handboogliefhebbers deden aan deze wedstrijd mee. Hier behaalde P. Martens een eerste en T. van de Hurk en J. van de Munckhof derde plaatsen. Donderdag gaat de reis naar Oirlo. Aanvang 14.00 uur. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De sen wi m del n de niet rof| en me n 8-12 noetei PagirffEEL ENMAAS nog n* Na afloop van een geslaagd rayon- kampioenschap veldschieten in het latuurgebied aan de Paardekopweg «in Ysselsteyn, mochten diverse leden OIXran de organiserende vereniging Ons penoegen een medaille in ontvangst £Vnbemen. Naast enkele zilveren en bronzen was er zes keer een gouden repy/Tp/ai voor een lid van de vereniging in iven. ken van de klassen te vieren. 1,19,2 9, 15, Terwijl drie leden in Slovenië om Laencde EK-titel veldschieten strijden werd repy/fhun plaats meer dan voortreffelijk luivemingenomen door andere thuisschie- G. Co lende clubgenoten. In de compound- nders klasse was het Mark Poels die in zijn wedstrijd over 72 pijlen maar twee Hinten onder de maximale score van 360 bleef. Ook kersverse lange- I UVaktandkamPioen Ron v tl' H°ff wer(1 kampioen met het hoogste totaal van dit seizoen in ons land in de recurve- trepydasse- Hij schoot 340 punten, duivel 0, 221 medaillewinnaars uit deze regio en en waren: j 17 Heren recurve: 1 Ron .v. d. Hoff 231 25 Ons Genoegen 340 p. 2 Rick Philip- p 'van ^n Ons Genoegen 310 p. Dames recurve; 1 Liane Kessels trepyOns Genoegen 226 p. duiven Dames compound 1 Wendy Poels Ons Genoegen 219 p 5 14 Dames bare-bow 1 Heidi Peeters Sij'lj, Trefpunt Tienray 208 p. !1, 22, Gerril Heren recurve vet 1 Theo v.d. Hurk Merselo 264 p. 2 Mart v. Hoof Ons Mart van Hoof en Liane Kessels van Ons Genoegen aan het werk tijdens de rayonkampioenschappen Genoegen 254 p. Heren recurve jun 3 Frank Tonnaer Ons Genoegen 201 p. Heren compound jun 1 Bas Tonna er Ons Genoegen 314 p. Heren compound vet 2 Piet v. Ber- kel Ons Genoegen 322 p. 3 Sraar Jacobs Ons Genoegen 296 p. Heren barebow 1 Jos Wismans Trefpunt Tienray 273 p. 2 Wiek Lens- sen Trefpunt Tienray 250 p. 3 Henk Speyken Trefpunt Tienray 183 p. Heren barebow vet. 1 Jan Koo nings Ons Genoegen 257 p. 2 Ger Camps Trefpunt Tienray 226 p. repy/I 'en. 1, 17, xtor; repy/1 n. 1, f :n; 4, I, .14 F •epy/ï Peters Rutte ■epy/I n. 1, Boutt SMSClty, het bedrijf van Ven- raynaar Dirk Ueberbach en Rot terdammer Robin Weesie, maakt een enorme groei door. Zo'n vier jaar geleden werd van thuis uit 1 j gestart met het verkopen van sms-jes via internet. Sinds kort heeft het bedrijf een kantoor aan de Julianasingel, heeft het een klantenbestand van 1,2 miljoen mensen en wordt er meer dan alleen sms-jes verkocht. "We zijn daar in 2001 als hobby mee gestart. Mensen, met name jon geren, konden zich bij ons aanmelden en vervolgens via internet SMSCity.nl /|sms-jes versturen. Die optie was veel Pjj goedkoper dan via de gsm-provider. Binnen de site kan bovendien ieder een een eigen adresboek opbouwen. Dat bleek zo'n succes te zijn dat we in 2002 ons hebben laten inschrijven bij de Kamer van Koophandel. Nu heb- i hen we een eigen kantoor en vijf 'y/ technische mensen in dienst", vertelt Dirk Ueberbach. Het succes van SMSCity zit hem deels in de groei van de sms-markt. Maar de beide jonge ondernemers zit ten ook niet stil. Na Nederland is Bel gië en Duitsland aan de beurt om ver volgens wereldwijd te gaan opereren. In België heeft SMS-City al zo'n 50.000 Idanten, in Duitsland 150.000. "Dat lijken enorme aantallen, maar het is ook de massa die het in onze Branche moet doen", vervolgt Dirk. SMSCity handelt momenteel ruim 2 miljoen sms-jes per maand af. Daar- laast stimuleren we de leden om ieuwe klanten aan te dragen. Ze ont togen daarvoor weer credits die ze '8-588 funnen gebruiken om te sms-en. Ook ENJ hebben we elke dag een happy-hour. Tijdens dat uur kunnen leden een gra tis sms-je versturen. Behalve dat het een groeimarkt is, moet je ook allert zijn en niet te laat inspringen op trends. "Naast sms-jes handelen we namelijk ook in ringto- nes, logo's en sinds kort nametones. Dat laatste is weer iets nieuws. Het is een soort ringtone met je naam erin. Als je dan gebeld wordt, volgt er een melodie waarin je naam gezongen wordt die je sommeert je gsm op te nemen. Dit is hartstikke nieuw en we zijn er ook meteen op ingesprongen. Alleen over een aantal maanden is dit weer voorbij en moet je met andere dingen komen." Dat beide heren creatief zijn, blijkt uit de site www.condoomfabriek.nl. Ook dit is een initiatief van SMSCity, dat als een grap begonnen is. "Voor de jeugd is het immers niet altijd even gemakkelijk een winkel binnen te lopen om condooms te kopen. Deze site, en de levering via de post in een neutrale envelop is daarvoor de oplos sing. Met dit initiatief haalden beide ondernemers zelfs de landelijke pers, evenals met het project Funny Con nect waarbij twee mensen met elkaar verbonden worden en een derde mee kan luisteren. Dat laatste leidde zelfs tot vragen in de Tweede Kamer in het kader van de privacy. Daar zijn we uiteindelijk ook mee gestopt. Juri disch mocht het allemaal, maar er bleek weinig behoefte aan te zijn", aldus Robin Weesie Volgens Robin zijn er voor het bedrijf nog volop groeikansen. "We richten ons met name op de jonge ren. De gemiddelde leeftijd van ons klantenbestand is 22 jaar met zeer veel potentie. Daarnaast verwachten we ook veel van Duitsland". Donderdag 15 september 2005 - Pagina 23 Mixed Hockey Club Venray (MHCV) is gestart met een nieuw en volgens de hockeybond uniek initiatief: 5 tegen 5 avondcompeti tie voor mannen en vrouwen die graag willen hockeyen. Het niveau is van ondergeschikt belang. De teams worden inge deeld op sterkte, van beginners tot geoefende hockeyers. De wedstrijden spelen zich af op een kwart van het normale hockey veld. Met de 5 tegen 5 avondcompeti tie speelt MHCV in op de groeiende behoefte van mannen en vrouwen die doordeweeks competitie willen spe len, in plaats van in het weekeinde. Volgens de Koninklijke Nederlandse Hockeybond introduceert MHCV een uniek concept. Eén van de initiatiefnemers is San- der Pop (40), hockeyer in hart en nie ren. "Het bestuur van de vereniging hoorde steeds vaker dat veel volwas senen boven de 30 jaar graag nog wil len sporten en daar ook veel zin in hebben, maar geen trek hebben in de verplichtingen in het weekeinde, onder meer door de gezinssituatie. In het weekeinde willen gezinnen samen iets doen. Heel begrijpelijk. Wij hebben daar op ingespeeld door voor een doordeweekse dag een con cept te ontwikkelen. Het idee ont stond om competitie door de week te spelen, maar niet met het reguliere elf tegen elf. Uit ervaring weten we namelijk dat het steeds moeilijker wordt om teams van 11 spelers en enkele reserves te formeren. Als enke le spelers afhaken, kun je al geen vol waardig team meer opstellen. Met kleinere teams en enkele reserves ben je minder kwetsbaar. Bovendien kun nen we kleinere teams beter naar niveau indelen. Dat maakt het voor de spelers veel interessanter." GEVARIEERDE TEAMS "We hebben een competitie inge richt die op woensdagavond wordt gespeeld, om de twee weken plaats vindt en wordt gespeeld met teams van 5 tegen 5. De wedstrijden wor den gespeeld op een kwart van het normale hockeyveld, met een ijshoc- keydoel en zaalhockeybalken, zodat de ballen kunnen kaatsen en niet bui ten het veld raken." Omdat het een nieuw concept is, worden er nog niet veel eisen aan de spelers en het spel gesteld. "Het sportieve element staat voorop. We willen zoveel mogelijk mensen weer laten sporten. Daarom kunnen mannen en vrouwen zich opgeven, hockeyers én niet-hockey- ers. Het gaat erom dat de spelers een lekker balletje kunnen tikken, en daarna gezellig nog een drankje nutti gen. Daarom proberen we zoveel mogelijk mensen met dezelfde leeftijd en dezelfde interesses bij elkaar in het team te zetten. Bovendien wordt qua niveau tegen een bijna gelijkwaardige tegenstander gespeeld." ENORME RESPONS MHCV en Pop zien het nieuwe ini tiatief helemaal zitten. "Met dit con cept spelen we in op een behoefte. Een vereniging is er voor het sociale én het sportieve element. Door een competitie op een doordeweekse dag te beginnen, kunnen de deelnemers dit beter combineren met hun gezins leven." Hoewel MHCV nog niet veel rucht baarheid aan de nieuwe competitie heeft gegeven, is de respons enorm. "We hebben al meer dan 70 aanmel dingen binnen en dat aantal stijgt nog steeds. De leeftijd van de spelers varieert van 30 tot 50 jaar. Ongeveer 15% van de aangemelde spelers zijn niet ervaren hockeyers." MHVC is de enige hockeyclub die met een doordeweekse competitie van 5 tegen 5 begint. "Natuurlijk bestaat er ook de bedrijfscompetitie, maar die speel je met een gebruikelijk team van 11 personen. Uit ervaring weten we dat daar moeilijk aan te komen is. Bovendien moet je dan vaak reizen om iedere week wedstrij den te spelen en dat staat veel men sen tegen. In het verleden heeft een studentenvereniging ook een compe titie gedaan in deze vorm. Wie weet volgen na onze goede ervaringen wel meer hockeyclubs in Nederland." Voor meer informatie: www.mhcv.nl Tijdens de Veltumse Dagen deel twee viert wijkvereniging Veltum zondag 18 september haar 25-jarige bestaan. Zij doet dit met een uitge breid programma bij het wijkcentrum aan de Veltumse Kleffen. Zo kunnen de kinderen vanaf 11.00 uur deelne men aan de rommelmarkt. De markt wordt afgesloten met een ballonnen wedstrijd. Eveneens start dan de inschrijving voor het Panna (kooi- )voetbal. Om 13.00 uur starten ande re spelactiviteiten voor de jeugd, zoals minibowling, klepelhangen, reu zesjoel en diverse andere behendig heidsspelen. Voorts kunnen zij om 15 00 uur deelnemen aan een intro ductieles kidsdance onder leiding van Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De Landweert helpt Albanië Venraynaar Harrie Fijneman ver trekt eind oktober weer met een vrachtauto en een bus bomvol bruik bare hulpgoederen naar Albanië. Iets later dan gepland, vanwege het gebrek aan geld om de reis te kunnen maken. De Venraynaar wilde eigenlijk deze maand al naar het armste land van Europa vertrekken. Afgelopen vrijdag was Harrie Fijneman wederom druk in de weer voor de mensen in Albanië. Basisschool De Landweert stelde namelijk tal van bruikbare schoolspullen beschikbaar voor het goede doel, waaronder schoolmeubi- lair, kleding en computers, die in alle vroegte in de vrachtwagen werden geladen. Mensen die Harry Fijneman graag willen helpen, kunnen een bedrag overmaken op gironummer 3750990. Voor meer informatie kunt u ook direct met hem contact opnemen, tel: 584578. Petra de la Roy. Voor de oudere bezoekers is er ook van alles te bele ven, zoals rikken in het café en koers- ballen in de grote zaal (beiden tussen 11.00 en 13-00 uur). Daarna volgen diverse demonstraties van enkele andere verenigingen die wekelijks gebruik maken van het wijkcentrum Veltum, zoals de Computerclub Ven ray (onder andere met een spectacu laire flight simulator en het digitaal opnemen van LP's, Spelgroep Merlijn met een spannend spel, de sjoelclub Venray, Internationale Dansgroep Opanka en Showdansgroep Waxx. Daarnaast verzorgen joekskapellen van Toete noch Bloaze en Zuutjes An de muzikale omlijsting op het terras In de kloosterkamers boven grand- café Gallery in Panningen opent Gal lery Kunstwerk in het weekeinde van 17 en 18 september haar deuren om kunst en interieur op een geheel andere wijze onder de aandacht te brengen. Zeven kunstenaars tonen vanuit uiteenlopende disciplines tonen hun werk; expressieve, verte derende schilderijen van Anne Jeuc- ken-Haeyen. Vrolijke schilderijen en objecten van Liliane en Ilse Konings Krachtige, zilveren sieraden van Anne-Marie Kloet. Pure kleurrijke ver taalde muurschilderingen van Yosief Habties Indrias. Natuurlijke, houten objecten van Chris van Aar. Indrin gende en ontroerende fotografie van Ineke Bellemakers. Al deze kunstwer ken hebben een plaats gekregen in een geheel vernieuwde aanpak; kunst en interieur. In dit verrassende nieu we concept worden kunst en eigen zinnige woonobjecten gecombineerd in kamers die door middel van exclu sieve interieurstoffen van Beumers Ateliers in Helden en designmeubelen van Peters Interieurs in Baarlo. De kamers zijn in smaakvolle en opval- voor het wijkcentrum. Om 14.00 mu is de lancering van de nieuwe website van de wijkvereniging. De festivitei ten worden afgesloten met een nazit in café 't Schöpke met muziek van Accord. Rond 17.15 uur worden daar ook de prijzen uitgereikt voor de eer der uitgedeelde kleurplaat, het spel- circuit, het panna-voetbal en het kle pelhangen. Alle wijkbewoners, en in het bijzonder ook de oud-bestuursle den en oud vrijwilligers van de wijk vereniging zijn welkom dit jubileum mee te komen vieren. Zij kunnen dan ook nog eens terugblikken aan de hand van een speciaal voor deze dag samengestelde foto- en videocollage, 25 jaar Wijkvereniging Veltum. lende eigentijdse stijlen ingericht. Er mag met recht gesteld worden dat kunst en kleur toegepast in het interi eur, in combinatie met de meubelen en interieurstoffen samensmelten tot één groot kunstwerk. Gallery Kunst werk, gelegen aan de Kerkstraat in Panningen, is beide dagen geopend van 13-00 tot 18.00 uur. Daarna is de tentoonstelling te bezoeken op don derdag tussen 13-00 en 18.00 uur, op vrijdag van 13 00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 13-00 tot 17.00 uur en de eerste zondag van de maand en op koopzondagen van 13-00 tot 17.00 uur. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Opanka Nieuw bij Opanka het komende seizoen is breakdance voor de jeugd. Daarvan is een demonstratie te zien tijdens de Veltumse dagen op zondag 18 september om 14.30 uur in Wijk centrum Veltum. Ook de demonstra- tiegroep Internationale dans treedt dan op met haar Bulgaarse serie. De lessen bij Opanka; breakdance cursus van tien lessen gegeven door Andrey Kolenchenko op dinsdag van 18.15 tot 19-15 uur in Wijkcentrum Veltum. Kids- en streetdance op maandag in basisschool De Vlaswei, wijk Land weert in Venray. Kidsdance van 15.30 tot 16.15 uur voor de groepen 1 t/m 4. Streetdance van 16.45 tot 17.00 uur voor de groepen 5 t/m 8. Ook zijn er lessen streetdance voor de jeugd van 12 t/m 18 jaar op maandag, van 18.15 tot 19.15 uur in wijkcentrum Veltum. De dansstijl zit tussen hip hop en jazzballet in. Er wordt gedanst op top-40 muziek. Tot slot zijn er de lessen internationale dans voor vol wassenen op maandag van 21.00 tot 22.00 uur en op dinsdag van 9-30 tot 11.00 uur in wijkcentrum Veltum. Dansleidster is Josta Velthuis. Voor alle groepen geldt dat nieuwe leden nog welkom zijn. Men kan ook vrij blijvend komen kijken. Meer informa tie tel. 510995, e-mail info@opanka.nl Lagerhuis Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op vrijdag 16 september vanaf 20.30 uur de negende editie van het Venrayse Lagerhuis in wijkcen trum de Kiosk in het Brukske in Ven ray. De stellingen hebben betrekking op in Venray spelende kwesties zoals onder andere groenvoorziening in de wijken, politiek, verkeer en veilig heid. Ook het publiek wordt in de gelegenheid gesteld een stelling naar voren te brengen. De debatoren wor den uitgenodigd om precies te zeg gen waar het op staat, zonder inge wikkelde formuleringen of politiek jargon, gewoon recht voor z'n raap in duidelijke taal. Zoals altijd is de rode draad die door deze avond loopt, Poli tiek is niet alles, maar alles is wel poli tiek. De vorm waarin gepresenteerd wordt is ontleend aan het televisiep rogramma Lagerhuis en de presenta tie is in handen van Petra van Duyn- hoven. De jury wordt gevormd door Gerard de Beijer, geassisteerd door de winnares van vorig jaar Justine Jans sen. Men is van harte welkom om instemming of afkeur te laten blijken bij de argumentatie zoals die door de debatoren naar voren wordt eehrarht

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23