V berden 'CDA lekt uit vertrouwelijk overleg' Ter nagedachtenis aan Market Garden... Conflict over oude raadhuis Raadsdebat over omstreden subsidiebeleid DeMKB J DS automatiseerder En verder: Ruime zege sport 19-23 Venray Kerkelijke diensten 26 Zin in flex rijden? iandoetere (wek en Kwak dé specialist sanitair WEBSDESIGN Maatwerk op internet .nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Ven ray tel. 0478-569229 www.carcity.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Iffleuke kleren ya loop eens binnen i i«- Q-J l<5. leuke kleren a/ Q Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN L EN-MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 J Kunst Cultuur 16 «CÉtV Gemeentelijke mededelingen 17-18 Zowel voor ervaren - als voor mensen die opgeleid willen worden, hebben wij werk als hef- en reachtruckchauffeur. Je werkt dan in het moderne lo gistieke bedrijf Flextronics in Venray. In teamverband maak je daar bestelling en verzendklaar. Interesse? Neem contact op met OTTO Uitzend Kracht. Bel 0478 - 52 99 99 of doe de flextest www.OTTOwerkt.nl In de raadsvergadering van 27 september debatteert de gemeenteraad over het ont hutsende rapport van de reken kamer over het falende subsi diebeleid. Uit het rapport blijkt dat ambtenaren geheel op eigen houtje subsidies verstrek ken en dat de door de gemeen teraad vastgestelde subsidiever ordening aan de laars wordt gelapt. De rekenkamer - die bestaat uit vijf raadsleden - heeft ontdekt dat ten onrechte subsidies geweigerd zijn en dat ook ten onrechte subsi dies zijn verstrekt. Maandag in het Seniorenconvent drongen de mees te fractieleiders aan op een spoedig raadsdebat. Alleen CDA en PvdA waren terughoudend. Gerda van Stelten (CDA) wenste een plan van aanpak. "Want er moet iets gebeu ren. Dat is wel duidelijk." Bert Linskens (PvdA) wees erop dat de gemeenteraad nu deels zélf onder werp van discussie wordt. Want de raadsleden Rein Dupont (CDA), Henk Bisschops (PvdA), René Francken (WD), Theo Mulders (Samenwerking) en Richard de la Roy (Lokaal Aktief) bezetten de rekenkamercommissie. Linskens: "Het is waardevoller een kwaliteits slag te maken in het subsidiebeleid, dan om terug te kijken." Maar de andere fractievoorzitters wensen eerst een politiek debat over de keiharde bevindingen uit het rapport. "Want we weten nog helemaal niet hoe de politiek ero ver denkt", zei Gerrit Verkoeijen (Samenwerking). "Daarna kunnen we het college opdracht geven hoe dit aan te pakken." Burgemeester Waals sprak van een 'duidelijk rapport'. "Maar het kent ook manco's. Want je kunt de subsidie aan welzijnsinstelling Synthese niet vergelijken met sub sidie voor een of andere ponyclub. Je kunt aan beide niet dezelfde eisen stellen. Terwijl het rapport alles over één kam scheert", aldus Waals, die toezegde dat het plan van aanpak nog in deze raadsperio de wordt behandeld. Waals: "Het is een zwaarwegend rapport dat niet in een kast mag verdwijnen. We moeten het inderdaad zo snel mogelijk behandelen, nu het nog in de actualiteit staat." Honderdzesentwintigste jaargang - week 37 - donderdag 15 september 2005 Hoog oplopende ruzie Van Stelten-Van de Vorle In de vergadering van het Seniorenconvent kregen Joost van de Vorle en Gerda van Stelten (CDA) het maandag avond met elkaar aan de stok. Van de Vorle beticht het CDA van het lekken uit een vertrou welijk overleg. De 74-jarige raadsnestor vertel de op straat geheime informatie te hebben gehoord over de BMW- affaire. Van de Vorle heeft kunnen achterhalen dat de gelekte infor matie uit de CDA-hoek afkomstig is. De fractievoorzitters zijn regel matig in het geheim bijgepraat over de - inmiddels afgeketste - komst van BMW. "Net als in Zaanstad is ook in Venray een ver trouwelijk overleg niet zo vertrou welijk", stelde Van de Vorle. "Er is binnen de CDA-fractie over gesproken en toen is het verhaal naar buiten gelekt." Gerda van Stelten (CDA) reageerde aanvan kelijk beduusd. "U moet mij niet aankijken...". Bert Linskens (PvdA) vond de beschuldiging te ver gaan. Van Stelten: "Ze is inderdaad beneden alle peil. Het is een behoorlijke beschuldiging." Joost van de Vorle eiste van bur gemeester Waals dat hij maatrege len neemt. Op aandringen van PvdA'er Linskens werd afgespro ken dat de ruzie tussen beide kemphanen in het bijzijn van Waals wordt uitgepraat. De sfeer was maandagavond sowieso kribbig. Van de Vorle ergert zich er al langer groen en geel aan dat hij telkens onderbro ken wordt als hij aan het woord is. Vooral Gerda van Stelten heeft daar volgens hem een handje van. "Ze laat mij nooit uitpraten. Steeds als ik iets zeg, begint zij er tussen door te kletsen. Daar word ik zenuwachtig van en dat stoort me. En ik weet dat ook anderen zich daaraan storen, maar die zeggen niets." Het raadslid vermoedt dat het ook te maken heeft met de naderende verkiezingen. "Ze wor den onlustig. Want ze zijn bang dat ik weer met de verkiezingen mee ga doen. Daarom willen ze dat ik niks meer zeg." Van de Vorle licht een dag later toe dat het 'lek' niet per se bij Van Stelten hoeft te zitten. "Want het kan ook een CDA-wethouder geweest zijn. Maar ik kreeg maan dag niet de kans om uit te praten." Maandagavond na afloop van de vergadering ontstond er in de gang opnieuw een woordenwisse ling tussen Van Stelten en Van de Vorle. Volgens griffier Koos van Eekeren werd ter plekke afgespro ken dat woensdag om negen uur een gesprek zou volgen. Waals, Van Eekeren en Van Stelten wachtten gisterochtend echter tevergeefs op Van de Vorle. "Hij is niet komen opdagen", laat Gerda van Stelten om half tien weten. Waals stuurt vandaag een brief naar de gemeenteraad en de pers. Daarin laat de burgemeester weten het te betreuren dat Van de Vorle niet is verschenen. Waals veroordeelt de beschuldigingen aan het adres van het CDA. De handelwijze van het raadslid is 'volstrekt in strijd met de cultuur en het respect en vertrouwen in de Venrayse politiek', aldus de brief. Van Stelten wast haar han den in onschuld. "Ik weet hon derd procent zeker dat hij niets kan bewijzen. Want ik heb de geheimhouding niet verbroken. En waren twee fractieleden die meer wilden weten, en die heb ben van de burgemeester verdere uitleg gekregen. Alles wat Van de Vorle zegt slaat nergens op. Mijn integriteit is aangetast en dat vind ik zeer ernstig. Dit neem ik hem zeer kwalijk. Als hij beschuldigin gen uit, dan moet hij ze ook kun nen staven." Joost van de Vorle zegt niets te weten van een gesprek op woens dagochtend. "Daar weet ik hele maal niets van. Ze hebben mij niets laten weten." Het raadslid blijft bij zijn beschuldigingen. Hij tilt er niet zo zwaar aan dat hij de integriteit van Van Stelten zou hebben aangetast. "In de 24 jaar dat ik in de raad zit, hebben ze mijn integriteit al zo vaak geschaad. En ik ben ook meerdere keren ten onrechte beschuldigd." SSANGYONG 4 vvd PERSONEN-EN BEDRIJFSAUTO ■VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE AUTO'S •VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Gerda van Stelten en Joost van e Vorle. Grotere tegenpolen zijn elhaast niet denkbaar. Joost is en man van het volk, iemand die houdt van bureaucratische iens. Joost kan op zijn eigen ier af en toe nors en dan weer :estig uit de hoek komen. Ook dens raadsvergaderingen is Joost tijd duidelijk aanwezig. Ik zie era met de regelmaat van de klok It zijn zetel naar voren schieten dc microfoon tc grijpen, iftig drukt hij op het knopje om ven later enigszins hakkelend te trotesteren tegen het een of nder. Joost is de nestor van de lad, gepokt en gemazeld in de ilitiek. Hij fluit al jaren zijn par tje mee, maar het einde van zijn olitieke loopbaan lijkt nu toch rel in zicht. Ik zeg met nadruk jkt, want met Joost weet je het laar nooit. Hij is een taaie en igenwijze rakker. Of hij ook in 006 weer meedoet aan de emeenteraadsverkiezingen? Joost ïag het weten... En dan Gerda. Gerda is duidelijk nders dan Joost. Natuurlijk: ze is en vrouw, maar Gerda is ook elatief nieuw in de politieke rena. Als een komeet schoot ze oor de rijen van het CDA om uit- indelijk de stoel van fractievoor- titster te bezetten. Ze is al enkele 9en aren hét gezicht van Venrays an p-ootste partij. Gerda, wie kent 4 haar niet? Ze is al jaren maatschap- 200 >elijk actief, heeft een grote inte- esse in de Venrayse samenleving, sterverslaggeefster van iep Venray kwam en komt ze 'eral en dus kent ze iedereen. toch wel handig voor een poli- jca, iedereen kent haar. En die tensen die haar nog niet kennen, ren haar wel kennen, Ze is altijd aantje de voorste en is niet bang m haar mondje te roeren. Ze is - ind ik - sympathiek en goedlachs, Heen kan ze soms haar kwebbel liet houden. Begint er iemand aan en zin, dan duurt het niet lang of ïerda gooit er haar eigen woor- lenstroom tussendoor. En daar ai ïoudt Joost niet zo van. Die heeft 'roeger altijd geleerd dat het net- es is om iemand uit te laten pra- en. De twee liggen elkaar niet zo •n maandagavond ontplofte de al naanden tikkende tijdbom. Het nicht van Joost betrok, hij mom- )elde wat en niet veel later kregen Ie twee ruzie met elkaar. En niet :o'n beetje ook. De kretologie was ran dien aard dat burgemeester ^aals besloot in te grijpen en de twee kemphanen woensdagmor- Z6 ,8e'i bij hem op het matje riep. De ;en (Gerda) kwam wel, de ander Joost) echter niet. Joost wast zijn .handen in onschuld en heeft geen ee [behoefte om mee te wérken aan de goed-nieuwsshow die Waals Mde opzetten. Tja, Joost blijft oms een rebel, de Robin Hood fan de Venrayse politiek Wordt ongetwijfeld vervolgd... Hannes Op het Britse oorlogskerk hof aan de Hoenderstraat in Venray werd woensdag een speciale herdenkingsdienst gehouden. Aan de dienst namen ongeveer 160 leden van de Britse vereniging Market Garden Veterans Association deel. De Anglo- Dutch Bond, die jaarlijks de traditionele herdenking bij woont, was eveneens met een groep van dertig personen aanwezig. De herdenking werd muzikaal opgeluisterd door de kapel van de nationale reserve, het gemengd seniorenkoor Crescendo uit Venray en doedel zakspeler William McVean van het Britse leger. Market Garden was de grootste gecombineerde parachutistenactie uit de historie. Op 17 september 1944 werden 30.000 Engelse militairen op Nederlands bezet gebied gedropt in de streek Eindhoven-Nijmegen- Arnhem met het doel alle brug gen intact te veroveren. Via de bruggen zouden 20.000 voertui gen in twee dagen tijd moeten oprukken van België naar Apeldoorn. Het plan beoogde de oorlog rond Kerstmis 1944 te beëindigen. Maar de actie misluk te, Arnhem was 'een brug te ver' en de vreselijke oorlog duurde voort tot mei 1945. Eigenaar Van Benschop stapt naar Raad van State Piet van Benschop, de eige naar van het oude raadhuis, heeft een rechtszaak aange spannen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Hij ageert tegen het bestemmingsplan van zijn pand. Onduidelijk is waartegen hij precies bezwaar maakt. Het college maakt zich ondertussen grote zorgen en lijkt het koopcontract te wil len ontbinden. Van Benschop hult zich in stil- wijzen, maar laat wél weten dat het bezwaar niets te maken heeft met de achteringang die er niet mocht komen nadat bewoners van het appartementencomplex op het Wilhelminaplein bezwaar aantekenden. "Ik moet er verder mijn mond over houden. Hoe moeilijk dat ook is. Ik kan pas naar buiten treden zodra het ons of iemand anders niet meer schaadt", luidt zijn reactie. Burgemeester Waals liet maan dag in het Seniorenconvent door schemeren dat de gemeente van het koopcontract afwil. "Het con tract is helder. Er is een bouwver gunning verleend en er liggen bij de gemeente eeen bezwaren meer. We gaan niet twee jaar wachten op een uitspraak van de Raad van State. Er wordt op korte termijn actie ondernomen." Drie jaar nadat het oude raad huis ,aan de Grote Markt werd verkocht aan B&S Horeca zijn er nog steeds geen bouwactivitei ten. De gemeente gunde het monumentale pand voor 204.000 euro aan het bedrijf van Venraynaar Piet van Benschop, De hogere bieders vielen of omdat het plan van Van Benschop (grand-café en restau rant) het best aansloot bij de wens van de Grote Markt als horecaplein. In de koopovereenkomst staat dat B&S Horeca het pand binnen vijftien maanden, de fatale datum verstreek in september 2003, in gebruik moest hebben genomen. De gemeente had daarna, volgens artikel 11het recht het contract te ontbinden. Maar het college heeft dit tot nu toe niet gedaan. Dat meldde Wethouder Heidens (CDA) in de commissie Middelen. Inmiddels is al zes keer voor een periode van vier maanden uitstel verleend. Vervolg op pagina 3. Theater op bezoek in Asteria Venray vakkundig adviseren. Asteria venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van eert uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u t! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 k- www.rongenvof.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1