Gemeente ontmoet ondernemers Open huis publieksruimtes Gemeente Ven ray Goed rijgedrag: smile Ontwikkeling bedrijventerrein de Brier Wijziging aanvraagprocedure cultuursubsidie Grof tuinafval Tijdens koopzondag 25 september gratis parkeren maar fout parkeren wordt bekeurd Loting bouwkavels Veulen Zondag 25 september: de gemeente houdt open huis II ïiïipEEL EN MAAS Donderdag 15 september 2005 - Pagina 17 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 37 d op at ovt muzit :n naa 'n. Hei de van sten Domt irahm )mpo eigeni der ei als Ba nuziei dcCai itellei via de fa '8)631 ;steld pel.nl >r aan ingan| In de commissie Middelen is de visie Ontwikkeling bedrijven terrein de Brier besproken zoals die eerder door het college van Burgemeester en Wethouders is vastgesteld. Daarmee is de laatste stap in de voorbereidin gen gezet. Donderdag 8 september vond voor het tweede jaar op rij een contactavond van de gemeente en de leden van ondernemersvereniging Business Vision Venray plaats. Circa 30 ondernemers en hetzelfde aantal ambtenaren en collegeleden ontmoetten elkaar in de nieuwe publiekshal van het gemeentehuis. Centraal thema in deze 'meeting of minds' was de manier waarop vergunningenprocedures worden doorlopen en de rol van gemeente en ondernemers daarbij. De gemeente plaatst regelmatig een Smiley om weggebruikers op hun rijgedrag te attenderen. Dat gebeurt na meldingen van burgers over hardrijden en op verzoek van dorps- en wijkraden of de politie naar aanleiding van meldingen of ongevallen. De Smiley heeft direct invloed op het rijgedrag van de weggebruikers. Daarnaast registreert hij ook de snelheidgegevens. Wanneer daaruit blijkt dat meer dan 15% van de weggebruikers harder rijdt dan toegestaan volgt een politiecontrole. Bij extreme overschrijdingen, bijvoorbeeld 100 km per uur in een woonstraat, kijkt de gemeente of zij iets aan de inrichting van de weg kan doen. Door het ontbreken van budgetten kan dat meestal niet op korte termijn. Wel wordt in het maandelijks overleg van gemeente, politie en 3VO bekeken welke veiligheidsmaatregelen wél op korte termijn mogelijk zijn. Vaak blijkt overigens dat er incidenteel te hard wordt gereden. Daarop kan de politie geen controles instellen. Het enige wat dan overblijft is de bestuurders, mits die bekend zijn, op hun rijgedrag aan te spreken. De Brier zal in de toekomst een andere uitstraling krijgen. De gemeente heeft gekozen voor een nieuwe ontwikkeling in de vorm van een grootschalige detailhandels locatie op deze plek. Er moet een aantrekkelijk en goed bereikbaar cluster van zogenaamde volumineu ze winkels ontstaan. Denk daarbij aan bouwmarkten en speciaalzaken 'oor keukens, sanitair of zonwering, laar ook aan winkels voor meubels, irlichting of tuinartikelen. menwerking lij het maken van de plannen is iewust gekozen voor samenwerking met de huidige ondernemers en •ewoners van het gebied. Alle plan nen zijn meerdere keren besproken in kleine deelgroepjes. Daardoor cwamen problemen duidelijker in teeld en ontstond er meer inzicht in en begrip voor ieders wensen en Am een belangen, en bi eenI Gefaseerde aanpak f5 Omdat niet alles tegelijk kan, is ge kozen voor een gefaseerde aanpak. De eerste stap is de bouw van een aantal nieuwe winkels en parkeer- teeel fdeto V00rzienin9en in het zuidelijke deel van het bedrijventerrein. Hier komt al aiu ook een nieuwe, rechtstreekse ont- )osee s|Ujtjng vanuit de provinciale weg. i Am Aans'uitend wordt het gebied verder ijk gc ontwikkeld, uiteraard samen met gekffj de ondernemers. Ook is een studie gestart om de bereikbaarheid van het gebied te verbeteren. Al eerder kondigde de gemeente op deze pagina aan dat de pro cedure en tijdstippen rondom het aanvragen van provinciale cultuursubsidies zijn gewijzigd. Hieronder nogmaals kort een toelichting op de nieuwe proce dure. Subsidieaanvragen voor 2006 kun nen alleen nog rechtstreeks bij de provincie worden ingediend voor projecten die een bovenregionale of provinciale uitstraling hebben. Voor de bovenlokale en de regionale projecten in 2006 moet de subsidie worden aangevraagd via de Regiona le Adviescommissie Noord-Limburg. Voorwaarden om in aanmerking te komen voor een provinciale subsidie: - De aanvraag is opgenomen in het jaarprogramma cultuur. Dit jaarpro gramma moet uiterlijk 1 november 2005 zijn ingediend bij de provincie. - Er is matching door een gemeen telijke subsidieverstrekking. Dit betekent dat alle aanvragen moeten verlopen via de ambtenaar cultuur van de gemeente. De ambtenaar cultuur van de gemeente zal alleen aanvragen die gehonoreerd zijn met een gemeentelijke subsidie doorlei den naar de Regionale Adviescom missie. Aanmelden voor 15 oktober Wij raden u aan om projecten die in 2006 worden uitgevoerd én waar voor een provinciale subsidie cultuur kan worden aangevraagd uiterlijk 15 oktober 2005 aan te melden voor het jaarprogramma 2006. De aan vraag moet worden ingediend vol gens het provinciale format, dat te vinden is op www.limburg.nl, menu beleidsvoering/cultuur/projectsubsi die/aanvraag projectsubsidie. Aanvragen die niet volgens het juiste format óf na 15 oktober 2005 worden ingediend, kunnen niet in behandeling worden genomen. De projecten voor het jaarprogramma 2006 moeten worden aangemeld bij het secretariaat van het Regio naal Actieprogramma Cultuurbereik Noord-Limburg, t.a.v. W. Truyen, Postbus 7000, 5980 AA Panningen. De aanvraag bij voorkeur digitaal indienen en daarna de ondertekende aanvraag ook per post inzenden. Door het snoeien van bomen, heesters en andere gewassen krijgt u snoei- en tuinafval. Onder andere hoveniersbedrijven halen dit afval tegen betaling bij u op. Kijk hiervoor in het telefoonboek of in de Gouden Gids. U kunt het afval ook (tegen betaling) aanbieden bij het milieu-station. test een ïaarl' ndere mem jn n bijl veg Na welkomstwoorden van plaatsvervangend gemeentesecretaris Elske van Beek en de voorzitter van Business Vision, Paul van Hoef, vertelde wethou der Lei Heidens iets over het economisch beleid van de gemeente. Daarbij ging hij in op de ontwikkeling van de bedrijventerreinen, de vernieuwingen binnen de agribusiness, de activiteiten in het centrum van Venray, de toe- ristisch-recreatieve ontwikkeling en de regionale samenwerking. Daarna gingen ambtenaren en ondernemers in zes workshops met elkaar in gesprek over de manier waarop vergunningenprocedures bij bedrijfsvestiging of -uit breiding lopen. Uit de soms stevige maar ook constructieve discussies bleek dat daarbij niet alleen voor de gemeente, maar ook voor de ondernemer als aanvrager een belangrijke rol is weggelegd. Ondernemers verwachten van de gemeente vooral duidelijkheid over de procedures en een goede interne afstemming hierover. Voor de ondernemer is van belang dat hij gebruik maakt van goede adviseurs. De praktijk leert dat procedures dan in veel gevallen vlotter worden doorlopen. De 'meeting of minds' werd afgesloten met een informeeHsamenzijn waarin de deelnemers nog lang met elkaar jrebben doorgepraat. Op 12 oktober 2005 wordt via loting de volgorde bepaald op basis waarvan twee particuliere bouwkavels, gelegen in het plan Veulen, verkocht gaan worden. |De kavels hebben een grootte van respectievelijk 485 m2 en 660 m2. I De kavels zijn bedoeld om bebouwd I te worden met vrijstaande woningen. I De grondprijs voor 2005 bedraagt 198,- per m2, excl. 19% BTW. De |kavels zijn bedoeld voor eigen ibebouwing en bewoning; daarom [komen alleen particulieren voor aan- i koop in aanmerking. De koper is ver- Pllcht om de te realiseren woning drie [jaren na voltooiing ervan zelf (met |.eventuele gezinsleden) te bewonen. Inschrijven Per echtpaar c.q. paar van (samen wonende) partners mag zich slechts één persoon inschrijven. Het is niet mogelijk om samen met gewenste toekomstige buren in te schrijven; alleen individuele inschrijving is~ mogelijk. Inschrijving voor deze lo ting is mogelijk vanaf 16 september 2005 tot en met 7 oktober 2005, 13.00 uur, bij de Publieksdiensten van de gemeente Venray. Autoch tonen van Veulen hebben voorrang bij de loting. Als autochtoon wordt beschouwd: diegene die nu in Veulen woont. Het gemeentelijk bevolkingsarchief geldt hier als maatstaf. - diegene die elders woont maar die terugkeert naar Veulen, na gedurende maximaal 10 jaar elders gewoond te hebben. De vertrekdatum volgens het gemeen telijke bevolkingsarchief geldt als maatstaf. - diegene die in Veulen een functie verkrijgt of deze reeds vervult en derhalve economisch gebonden is. Hiertoe dient een arbeidsovereen komst of een verklaring van de werkgever overlegd te worden. Inschrijfgeld Als inschrijfgeld wordt een bedrag van 53,55 gehanteerd. Dit bedrag wordt noch terugbetaald, noch ver rekend. Zowel uw volledig ingevuld inschrijfformulier als het inschrijf geld dient vóór 7 oktober 2005 13.00 uur door de gemeente ont vangen te zijn. Indien beide ontvan gen zijn, ontvangt u een informa tiepakket alsmede een bevestiging van uw inschrijving. Uiteraard kunt u, voordat u zich inschrijft voor de loting, het genoemde informatiepak ket bij de afdeling Publieksdiensten inzien. De loting wordt verricht door Notaris Mathijsen. De gemeente Venray opent op zondag 25 september de deuren van de publieksruimtes voor haar inwoners. Iedereen kan tussen 10.00 en 16.00 uur een kijkje nemen in het nieuwe informatiecentrum, de publiekshal en de studiezaal van het historisch archief. Ontdek welke waardevolle informatie u kunt krijgen in het informatiecen trum. Van maquettes van bouwprojecten tot informatie over producten en diensten die u per computer kunt ontsluiten. Bezoek het studiecentrum van het historisch archief en maak gebruik van de faciliteiten die daar aanwezig zijn. Of duik in de geschiedenis van Venray. Voor deze gelegenheid is er een minibioscoop ingericht waar films over Venray van vroeger te zien zijn. Voor de kinderen worden tekenfilms vertoond. Of zij kunnen zich amuseren met het inkleuren van een kleurplaat. Achter de balies Aan de balies in de publiekshal kunt u zich laten informeren over de per soonsgegevens waarover de gemeente beschikt en waarom dat gebeurt. Uiteraard bewaakt de gemeente uw privacy. Dus als u uw eigen gegevens wilt inzien, breng dan een legitimatiebewijs mee. Ook kunt u gebruik maken van de unieke kans om een kijkje achter de balies te nemen. Laat u vertellen wat daar zoal gebeurt om u als burger aan bepaalde producten te helpen. Op diverse plekken zijn medewerkers van de afdelingen Maat schappelijke Diensten, Openbare Ruimte, Projecten, Bestuurszaken en Publieksdiensten aanwezig om vragen te beantwoorden. Bij de ingang van het gemeentehuis zijn plattegronden verkrijgbaar, zodat u alles goed kunt vinden. Kleurwedstrijd Voor de kinderen van alle basisscholen van de gemeente is een kleurwed strijd georganiseerd. Vanaf deze week zijn de kleurplaten via de school te verkrijgen. Ze liggen ook bij de informatiebalie van het gemeentehuis. Alle kinderen die op 25 september tussen 10.00 uur en 16.00 uur de kleurplaat inleveren krijgen een cadeautje! De kleurplaten worden opgehangen in de publieksruimtes. Op maandag 26 september reikt de burgemeester de prij zen uit. De winnaars worden ook bekendgemaakt op de Gemeentepagina. Huifkar Het centrum van Venray bruist zondag 25 september van de activiteiten. Ook is het dan koopzondag. Tussen 12.00 uur en 16.00 uur rijdt er een huifkar vanaf de Grote Markt naar het gemeentehuis. Hiermee kunt u zich voor een bezoekje aan het gemeentehuis gratis laten vervoeren. Loop deze zondag gerust het gemeentehuis even binnen. Dan kunt u op een ontspan nen manier kennismaken met de nieuwe publieksruimtes die voor u zijn gerealiseerd en de mensen achter de verschillende producten en diensten leren kennen. Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17