Venray Verbeeld (10) Finale talentenjacht De Kans Nieuwe exposanten in De Lochting Kunst Cultuui I Duolisme in Mariakapel Kunstenaars echtpaar exposeert in Iro Trouweloos 0r be de Li PEEL EN MAAS Donderdag 15 september 2005 - Z^aiüïpEEL De zomertentoonstelling tot en met 2 oktober 2005 in Museum 't Freulekeshuus wordt verzorgd door cursisten van het kunsten centrum Jerusalem, afdeling beel dend. Er is gekozen voor werk van gevorderde cursisten teke nen en schilderen, die gedurende het seizoen 2004-2005 aan de slag zijn gegaan met het thema Venray onder leiding van de docenten Jeanny van Lieshout en Leo Cop pus. Er worden ruim veertig werken gepresenteerd in uiteenlopende technieken en benaderingen waarbij oorspron kelijkheid en kwaliteit voorop staan. Elk seizoen wordt ter inspi ratie een stijl gekozen uit de kunstgeschiedenis. Het seizoen 2004-2005 stond in het teken van de Popart, een kunststroming die ontstaan is in de jaren zestig in Amerika en Engeland. Geïnspi reerd door de populaire cultuur, moest de kunst bereikbaar en begrijpelijk worden voor ieder een. De Popart haalt de banale, triviale dingen of gebeurtenissen uit het dagelijkse leven uit hun context en verheft deze tot kunst. Museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8 te Venray, is open op woensdag, zaterdag en zondag van 2 tot 5 uur. Het schilderij van deze week is geschilderd door Jan van de Mor tel en heeft als titel St. Oda. Het is geschilderd in olieverf op paneel en meet 51 x 71 cm. Hij vertelde het volgende over zijn werk." Omdat St. Oda beschouwd wordt als bescherm heilige van Venray is zij gekozen als onderwerp van mijn schilde rij. Door de eeuwen heen werd St. Oda hier vereerd als patrones tegen oogziekten en oorlogsge weld. Volgens oude overleverin gen (legenden) was Oda een Schotse prinses die blind gebo ren was en het licht in haar ogen terug vond in Luik bij het graf van de Heilige Lambertus. St. Oda heeft korte tijd in Venray gewoond en is rond het jaar 726 op 36 jarige leeftijd in St. Oeden- rode overleden en begraven. St. Oda wordt altijd afgebeeld met een ekster op haar linker hand. Volgens de legende zou St. Oda bang zijn van het gekras van de eksters maar hebben deze vogels haar gewaarschuwd voor drei gend gevaar, waardoor zij tijdig kon vluchten naar veiliger oor den. Programma Schouwburg Venray Met twee voorstellingen begint komende week het nieu we theaterseizoen weer lang zaam op gang te komen. Talen ten presenteren zichin de finale van De Kans en Belgi sche stand up comedians staan in Help, de Belgen komen garant voor een avondje lachen. In Schouwburg Venray wordt op woensdag 21 september vanaf 20.00 de finale van De Kans gehou den. Na zenuwslopende audities, nagelbijtende deelnemers en een aantal stressvolle uren wachten, is de beslissing eindelijk gevallen. De finalisten van de Kans zijn bekend Meer dan veertig acts hebben zich ingeschreven voor de finale van de regionale theaterproductie De Kans in de Venrayse schouwburg. Uiteindelijk hebben acht amateur- acts zich via een auditie geplaatst voor de finale. Op dit moment staat de verkoop op zeshonderd ver kochte kaarten, meer dan andere jaren. Dit maakt deze finale voor de deelnemers natuurlijk zeer bijzon der. Via De Kans krijgen amateur- kunstenaars uit de regio Noord- Limburg en oostelijke Noord-Brabant de gelegenheid om hun act te presenteren aan een groot publiek, een vakjury en de pers. De vakjury bestaat uit Cor van der Velden (directeur Kunsten centrum Venray), Nard Reijnders (all-round musicus) en Henriëtte Vos (danslerares). De vak-, publieks- en persprijs worden na afloop van de voorstelling bekend gemaakt. Het is de vijfde keer dat theaterproductie De Kans wordt gehouden. In tegenstelling tot de vorige edities zijn er deze keer geen voorrondes gehouden. "Veer tig acts is teveel voor drie voorron des, zoals we die voorheen had den", legt Anne-Christine Liebrand, directeur van Schouwburg Venray, uit. "Bovendien zijn niet alle acts geschikt en klaar voor presentatie op een groot podium. Via auditie kun je voorkomen dat bepaalde acts, die nog niet klaar zijn, afgaan." Samen met artistiek dui zendpoot Ten Duijf (bekend van het duo Grad en Petran en enkele grotere theaterproducties) heeft Anne-Christine Liebrand drie avon den de acts voorbij zien komen. Iedereen mocht vijf tot tien minu ten laten zien van hun acts. Aan de hand van deze audities werden uit eindelijk acht acts aangewezen voor de finale. De uitgekozen ama teurs zijn vervolgens nog een keer teruggekomen om hun act hele maal te laten zien. Ten Duijf en Anne-Christine hebben de ama teurs toen nog uitgebreide tips en artistieke aanwijzingen gegeven om hun acts te perfectioneren. Bovendien werden ook de geluid en lichtwensen van de acts uitge probeerd. "Ik ben zeer tevreden met het resultaat en verheug me nu al op deze amateur theateravond", zegt Anne-Christine Liebrand. De acts die dit jaar in de finale staan zijn zeer divers. SLAGWERKGROEP Als eerste treed 8 Sticks op, een slagwerkgroep van het Kunsten centrum Jerusalem die te vergelij ken is met Stomp. Met diverse voorwerpen, brengen zij een komisch slagwerkstuk ten gehore. Bodysound, de act die ze opvoe ren, hebben ze zelf gecompo neerd. Na 8 Sticks treedt Take Off op, een dansgroep uit Helmond. Take Off brengt voor de finale van de Kans, Culture Dance ten tonele. Met deze dans brengen ze het publiek naar oosterse sferen. Aan alle details is gedacht en de uitwer king brengt een grote mate van toewijding en enthousiasme naar voren. De act bestaat uit twee delen waarin zowel mysterie als ontwapening aan bod komen Wederom een terechte finalist. De volgende artiesten zijn Loes, Frank, Tom en Casper. Deze talentvolle muzikanten met hun band LOES! nemen het publiek van de oosterse sferen mee naar het Afrikaanse land. De teksten en muziek zijn zelf geschreven. Pirats of the Carribean, wie kent het verhaal niet? Tijdens de Kans Help de Belgen komen staat garant voor een avondje lachen (fotojeroen Hoftnans) ziet men een eigen interpretatie van dit verhaal dat dansant ten tonele wordt gebracht. Een achttal dames, vriendinnen van de middel bare school hebben het op zich genomen om met een compleet eigen versie deel te nemen aan de Kans en hebben daarmee een eigen stek veroverd in de finale. Na deze dans komen we terug in Lim burg. How about us brengt op een theatrale manier diverse liedjes in het Limburgs dialect ten gehore. Het verhaal betreft het hedendaag se Liftgebeuren. Dit brengen ze op geheel originele en komische wijze en zijn daarmee de vijfde finalist van de avond. De volgende deelne mer is Loes Vorst. Deze dame heeft een aantal eigen geschreven num mers die ze onder begeleiding van eigen pianospel aan het publiek wil laten horen. Heel beheerst en zuiver laat deze jongedame horen wat ze in haar mars heeft. De vol gende act brengt actie op het podi um. De dansgroep Break-it heeft een eigen choreografie geschreven op het nummer Honey. Streetdan- ce en breakdance domineren en zorgen voor een wervelwind aan danspassen. Het is een zeer dyna mische dans gebracht door tien jongeren. De laatste act van de Kans bestaat uit zang, dans en pianobegeleiding. Twee zangeres sen brengen onder begeleiding van pianospel nummers van Krezip en Twarres ten gehore. Het geheel wordt tot een mooi theaterbeeld gebracht door de danseressen. Alle onderdelen gecombineerd zorgen ervoor dat de dames een plaats in de finale hebben verworven. Deze diversiteit zorgt ongetwijfeld voor een avond met voor elk wat wils. Op donderdag 22 september kan men vanaf 20.00 uur genieten van de voorstelling Help, de Belgen komen. Ook bij de Vlamingen begint stand-up comedy populair te worden. Na een ontwikkeling vanuit verscholen podia in donkere achterafzaaltjes in Gent, is het genre echt volwassen geworden. In de 123 Comedy Club in Gent en op de Gentse Feesten hebben de Nederlanders al menig gastoptre den verzorgd. Nu komen de Belgen naar Nederland. In Nederland doet de Belgische humor het goed. Er zijn optredens van Alex Agnew (winnaar Leids), Neveneffecten (winnaars GSCF), Thomas Smith, Brik Van Dijck, Stef van Poucke, Gili en Gunt er Lamoot. Het nieuwe seizoen in Galerie De Lochting aan de Laagheidseweg in Venray opent met een expositie met schilderijen van Jetty Bindels uit Belgie en Annette van Roosma len uit Brabant en houtsculpturen van de Groninger Albert-Jan Rouw- kema. De tentoonstelling start op zondag 18 september tussen 13 00 en 17-00 uur in aanwezigheid van de kunstenaars. Jetty Bindels voelt zich verwant met de uitspraak van F. Fellini: "Iedereen leeft in die gevaarlijke en fantastische wereld tussen dingen die je wel en die je niet weet. tus sen licht en donker. En daarin een vorm van orde scheppen, dat is wat kunst is." Zij is van altijd al gef ascineerd geweest door landkaar ten. Het zijn als het ware abstracte luchtfoto's van de aarde, waar het leven zich in al zijn verscheiden heid afspeelt. De landkaart gebruikt zij dan ook als basis, als grond die vraagt om bewerkt te worden. Een rijke voedingsbodem waaruit de meest bizarre dingen te voorschijn kunnen komen De uit eindelijke vorm kan het best beschreven worden als een heel precair evenwicht tussen het bewuste en onbewuste. Annette van Roosmalen studeer de aan de academie voor beelden de vorming in Tilburg en is reeds twintig jaar professioneel kunste naar. Aanvankelijk werkte zij met textiel, figuratief en arbeidsinten sief. Haar ontwikkeling zorgde ervoor dat ze op zoek ging naar explosievere uitingsvormen. Deze vond ze in schilderen en mixed media. Door deze verandering van techniek kreeg ze ook meer moge lijkheden om alle indrukken uit te drukken.Haar werk ontstaat vanuit stilte en leegte. Zij laat zich daarbij graag inspireren door muziek die haar gevoelsleven ondersteunen en versterken. Van Roosmalen heeft ook veel opdrachten voor bedrij ven en particulieren uitgevoerd. Daarbij is het haar fascinatie om wat de opdrachtgever wil en haar kunstenaarschap goed op elkaar af te stemmen. Albert-Jan Rouwkema heeft altijd een heel sterke affiniteit met hout gehad. In zijn jeugd leerde hij al houtdraaien bij een wagenmaker in Noordbroek. In 1905 volgt hij een cursus bij een van de grote specia listen in Engeland, bij Jamie Wal- min. Het beste laten we hem zelf aan het woord: "Hout is voor mij een passie geworden. Het is een zeer boeiend materiaal met de structuren en de prachtige ver groeiingen, met de regelmaat in de jaarringen en de woestheid in de vergroeiingen met daarin de wor steling om het bestaan. Vaak komt het geheel onverwacht op mijn weg. Op vakantie in Italië, waar ik een stuk hulst krijg dat ongeveer tweehonderd jaar in een rotsspleet heeft gegroeid. Of op de kust van Aruba, waar een klomp drijfhout van 26 kilo met vergroeiingen en structuren, bewerkt door zeedier tjes en met gekristalliseerd zout in de holtes, is aangespoeld. Zo krijgt ook dat hout een tweede leven in de vorm van een aantal objecten met als titel Natural Bridge Project. Mijn vormgeving ontleen ik aan natuurlijke en mathematische vor men. Ik werk vaak thematisch, waarbij het hout gecombineerd wordt met andere materialen en andere technieken, zoals het draai en en buigen van hout. Zo probeer ik de grenzen van de materialen en technieken te verleggen en nieuwe objecten en sculpturen te laten ontstaan met een eigen beeldtaal. Ik verwerk vrijwel uitsluitend Euro pese houtsoorten en gebruik milieuvriendelijke afwerkmateria- len." Concert voor New Orleans De samenwerkende program mamakers (blues-en rootsmu- ziek) van een tiental lokale omroepen in Limburg houden een blues- en rootsmuziekproject op zondag 16 oktober in Schouwburg Venray. Dit con cert, dat de hele dag duurt, heeft tot doel deze muziek in eigen provincie en daarbuiten te pro moten. De programmamakers kiezen maandelijks een Limburg se band of artiest van de maand die aandacht krijgt op die radio stations. In kader van dit muzika le promotieproject vindt er een promoconcert plaats in de schouwburg van Venray. De blues zou de blues niet zijn als daarbij het idee niet opgepikt zou zijn om de slachtoffers in New Orleans te ondersteunen. Het concert in Venray staat tevens in het kader van een bene fiet voor de noodlijdende men sen in New Orleans die ons al langer dan een eeuw die prachti ge muziek gebracht hebben. Ein delijk kunnen alle muziek- en vooral de bluesliefhebbers iets terug doen. De opbrengst van dit concert komt ten goede komen van een bluesstichting in New Orleans die nu in een noodlijdende situ atie terecht is gekomen. Limburg se blues-en rootsbands en artie sten hebben hun medewerking al toegezegd. Diverse instanties zijn al ingeschakeld en de con necties in New Orleans zijn al gelegd. Inmiddels is in de hele provincie Limburg iedereen die de blues- en rootsmuziek een warm hart toedraagt al in de weer om dit concert tot een suc ces te maken. Dorpsreünie Fanfare OL Vr. Gilde Holthees- Smakt en 't Pelgrimshuis houden op vrijdag 30 september voor de tweede keer een dorpsreünie. De dorpen Holthees en Smakt, die een twee-eenheid vormen, een echte woongemeenschap zijn, hebben een rijk verenigingsleven met ondermeer een fanfare, gilde, voetbalvereniging, carna valsvereniging en toneelvereni ging naast de maatschappelijke verenigingen als de KBO voor ouderen en de Vrouwenvereni ging. Bovendien hebben ze twee horecazaken, die uiteraard met dit verenigingsleven verweven zijn. Beide dorpen hebben ook de rijkdom van zeer oude kapellen: De Smaktse kapel van St. Jozef en de Holthese kapel van OL Vrouw van Zeven Smarten. De millenniumwisseling werd gevierd met een dorpsreünie, die huidige- en oud-inwoners inwo ners bij elkaar bracht. In 2001 werd het nog eens herhaald. De reünie wordt gehouden in 't Pel grimshuis in Smakt. Aanvang 19 00 uur. Centraal staan gezellig heid, lekker eten en muziek. Zo is er een avondvullend programma onder muzikaal entertainment van J. Houbers, een Vlaaibuffet en een Wok- Roerbak buffet, een loterij en een optreden van een bekende Nederlander begeleiden de onderlinge contacten van de inwoners. Kaarten in zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij 't Pelgrimshuis via tel. (0478)636228 of bij fanfare OL Vr. Gilde Holthees-Smakt, de heer Gerrits via tel. (0478)636202. Kinderbeurs De halfjaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs in Leunen wordt gehouden op zaterdag 24 september van 10.00 tot 11.30 uur. Ook babybenodigdheden zoals boxen, maxicosy's en fiets- stoelen zijn er te vinden. De dag wordt gehouden door peuter speelzaal 't Ukkenest, in de Scha kel in Leunen. Zelf spullen inleve ren kan ook. Breng speelgoed, babybenodigdheden en winter- kleding op vrijdag 23 september tussen 18.30 uur en 21.00 uur naar de Schakel. Kinderkleding wordt aangenomen in de maten 80 t/m 176. Wie de spullen thuis al wil prijzen kan daarvoor op maandag 19 en dinsdag 20 sep tember tussen 18.30 uur en 19.30 uur een lijst, stickers en kaartjes afhalen bij Ingrid Verheijen, Bers- hof 15 in Leunen, tel. (0478)513218. Live muziek In Café D'n Tommes in Merse- lo kan men op zaterdag 17 sep tember vanaf 21.00 uur genieten van optredens van de Rosentaler en de Rooyal Cityband. Deze twee bands treden al enkele jaren samen op en willen de bezoekers mee laten genieten van muziek die veel mensen aan spreekt. Liedjesfestival De Piëlhaas houdt op zaterdag 24 september een liedjesfestival. De commissie liedje van de Piël haas heeft vijftien liedjes in ont vangst genomen die door tekst schrijvers en componisten zijn gemaakt. Vijftien eenlingen, duo's en groepen, vastelaovesvierders in hart en nieren, hebben de zomer vakantie gebruikt om te repeteren, arrangeurs hebben de muziek geschreven en het combo heeft de alles ingestudeerd. Onlangs heeft een voorselectie plaatsgevonden waarin een vakkundige jury geko zen heeft voor de elf liedjes die doorgaan naar het liedjesfestival. Tijdens dit liedjesfestival zullen de vier liedjes die gekozen worden op de vastelaovescd van het komende seizoen komen te staan Naast de vakjury heeft ook de publieksjury hierin een stem. Wie wil meebepa- len welke nummers het komende seizoen op de cd komen of wie gewoon naar elf liedjes wil luiste ren is deze avond van harte wel kom in de Witte Hoeve, het pro gramma begint om 20.00 uur. De voorverkoop start op zaterdag 17 september tussen 12.00 en 14.00 uur in de Witte Hoeve. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 18 september een oogstdag gehou den. September wordt in de volksmond ook wel havermaand of gerstmaand genoemd, omdat vanouds deze gewassen in die maand werden geoogst en ver werkt. Deze traditie wordt in De Locht met de oogstdag gevierd door middel van diverse demon straties zoals graan malen, dorsen, hakselen en haver pletten. Daarbij wordt uiteraard gebruik gemaakt van traditionele hulpmiddelen. Kinderen mogen een heksenbe- zem maken. Ook is de speciale expositie over vogelverschrikkers te bezichtigen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De speciale activiteiten op zondag beginnen vanaf 14.00 uur Lezen is leuk Onder het motto Lezen is leuk biedt de jeugdbibliotheek Venray reeds een aantal jaren een uitge breid aanbod voor basisscholen. Lezen is heel belangrijk, want een goede lezer heeft het makkelijker op school en later in de maatschap pij. Lezen is een basisvaardigheid voor het leven. Kinderen leren pas echt goed lezen als ze er plezier in hebben. Ze hebben daar hulp bij nodig van hun ouders en van de leerkrachten. Met het "aanbod dienstverlening", kunnen basis scholen een doorgaande leeslijn voor leerlingen van groep 1 tot en met 8 toepassen. De kinderen komen zo elk schooljaar in aanra king met één of meer aspecten rond lezen. De projecten zijn op een speelse manier afgestemd op het niveau van de kinderen. Voor op staat media-educatie en leesple zier. Door middel van diverse pro jecten maken kinderen kennis met boeken, leren ze hoe je een boek kunt kiezen en leren ze een boek beoordelen: was het leuk of juist niet. Bij elk project wordt een handleiding voor de leerkracht, werkboekjes, spelmateriaal en een boekencollectie meegeleverd. Voor elke groep zijn er één of meerdere projecten te leen. Nieuw dit jaar zijn de projecten boekenbal" voor groep 5 en boekidool voor groep 7. Met het project boekenbal maken leerlingen door middel van spannende geheimschriften kennis met leuke leesboeken. Leerlingen grabbelen uit een ballenbak een bal waarin een boektitel zit geco deerd in geheimschrift. Na ontcijfe ring van dit geheimschrift gaan kin deren het boek lezen. In de ballenbak zitten ook vijf gouden ballen die verwijzen naar een opdracht voor de hele klas. Voor iedere leerling is er een balboekje waarin tips voor het kiezen van boeken en de geheimschriften die nodig zijn voor het ontcijferen van de boektitels zijn opgenomen. Door dit project leren leerlingen keuzes maken uit het grote aanbod van boeken en leren op welke cri teria zij hun boekenkeuze kunnen baseren. Voor het project boek idool zijn tv-programma 's als Idols en het songfestival een inspiratie bron geweest. Elke leerling krijgt een opdrachtkaart met daarop tips die leiden naar een specifieke boektitel. Door middel van een aantal fiches kunnen punten toege kend worden. Om de puntentelling zichtbaar te maken, komt er in de klas een standaard met negen spaarkokers voor de punten. Nadat alle leerlingen hun fiches hebben verdeeld over de kokers, is het "boekidool" van de klas bekend. Met dit project leren de kinderen boeken te waarderen en oog te krijgen voor verschillende visies, meningen en uitingsvormen. Meer informatie over het aanbod dienst verlening Basisscholen is te vinden in de jeugdbibliotheek of op www.obvenray.nl onder de link, onderwijs. Het nieuwe muziekseizoen in de Mariakapel in Holthees gaat op zondag 25 september om 15.30 uur van start met een optreden van het gitaarduo Duo lisme, bestaande uit Frank Lamm en Peter Thissen. Beiden zijn afgestudeerd aan het Brabant Conservatorium in Tilburg, heb ben eerst gewerkt als docerend musicus en later als uitvoerend musicus. Naast uitvoerend musi cus zijn ze ook verbonden aan het Centrum voor muziek en dans in Waalwijk. Het duo heeft elkaar ontmoet in de gangen van het conservatorium, in 1991, en vanaf die tijd vormen ze Duolis me. Het duo heeft in de afgelo pen jaren een grote staat van dienst weten op te bouwen en wordt veelvuldig gevraagd te concerteren in binnen- en buiten land. Het is een gitaarduo, zoals er niet vele zijn in Nederland: kwalitatief op een zeer hoog niveau, bijzonder goed op ingespeeld, en in staat ovi weer de magie van de muzii elkaar op te roepen, en na* publiek over te brengen. Hei gramma bestaat vóór de j vooral uit composities van klassieke componisten Francois Couperin, Dome Scarlatti en Johannes Brahiï de pauze kan men compo beluisteren van meer eigen: componisten, waaronder e Spaanse componisten als Bi en Albéniz, maar ook muziel John Lennon en Paul McCai Kaarten zijn te bestellet mevrouw Ermers (0478)636480 of bij de faj *errt Wijenberg via tel. (0478)631 Kaarten kunnen ook besteld den via www.mariakapel n! vanaf een half uur voor aan van het concert bij de inganj de kapel, voor zover er dan kaarten beschikbaar zijn. In di visie diee Burg is va laat: gen DeB ande gemi Galerie Irok in Horst exposeert in de maand september de bijzon dere werken van kunstenaarsecht paar Annette Boots en Twan Nel len. Ze doorliepen samen de kunstacademie. Dit na een perio de van veel verdriet en ellende. Annette: "Hierdoor wisten we wel dat we niet langer de dingen moesten doen die de onze niet waren maar we onze eigen weg moesten gaan, doen waar je gevoel ligt zonder er iets van aan te trekken wat anderen vinden." Dat ze sindsdien als bezetenen gewerkt hebben, uit zich in prachtig uitgewerkte thema's. Twan is kunstfotograaf en Annet te schildert. De werken van bei den staan in een verlengde van elkaar. Een deel van de serie Vlin ders is nu te bezichtigen bij Gale rie Irok in Horst. Als reactie op de verharding van de maatschappij en op de hedendaagse kunst die reageert op deze verharding, wil len ze samen met hun werk juist het positieve uitstralen. Ad beschildert niet slechts een maar kiest meer voor een b: dere ondergrond, zoals een of oud hout. Essentieel is in geval dat het puur en ecl Daarnaast werkt ze vaak Gef; Ome koze kraaltjes, kettinkjes en ao De e applicaties. De foto's van zijn heel anders, maar tegel tijd stralen ze ook dezelfde k: uit als het werk van Annette foto's zijn vrijwel allemaal an ook en onbewerkt. Irok exposee Lambda Prints van Twan. Do bijna dood-ervaring van Am heeft ze een ongelooflijk g< ontv van licht en liefde meegekn Dit wil ze proberen uit te naar anderen. "Ik wil geenl voor de kunst maken, maart voor iedereen, zodat anderf ook een plezierig moment beleven." De werken zijn t/c september te bezichtigen bijl rie Irok, Meldersloseweg Horst, www.irok.nl Boekrecensie in Peel en Maas Een wandeling in de bossen krijgt een sinistere wending als inspecteur Jeffrey Tolliver en kinderarts Sara Linton op het lichaam van een meisje stuiten in een met aarde bedekte kist. Ze ziet eruit alsof ze zich letterlijk is doodge- schrokken. Als Sara het lichaam onder zoekt, ontdekt ze iets gruwelijks - iets dat zelfs Sara schokt. Detecti ve Lena Adams, geroutineerd maar zwaar op de hand, wordt van vakantie teruggeroepen om met het onderzoek te helpen. Al snel leidt het spoor naar een naburige plaats, een geïsoleerde gemeenschap en een huivering wekkend geheim. Trouweloos is het vijfde deel in de Sara Linton-reeks. Met haar ijzingwekkende thrillers verwierf Karin Slaughter internationaal de titel 'Koningin van de suspense', lof van haar collega-misdaadschrij- sluit Aan: de c gesl het vers en een schare trouwe i Ze is ook in Nederland en een bestsellerauteur. Trouweloos is te koop ifll handel Van den Munckhof, straat 68 in Venray. Prijs: euro. Fin: Per

Peel en Maas | 2005 | | pagina 16