éL Meerlo-Wanssu Pasar Malam in Meerlo Maand van de waarheid voor Norbert Poels Lintje voor Piet Hofmans Carla Claessens kampioen NBFS €18, PEEL EN MAAS Donderdag 15 september 2005 - PagiijEEL pcntjnU 16-17-18 september 2005 snr mnlflin 't Brug eind ivleerlo (Ticnray) Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: 't Brugeind komend weekeinde ingericht als Indonesische avondmarkt Wielrenner hoopt dit jaar over te stappen naar de profs Themacafé MEE Noord en Midden Lim burg houdt op donderdag 22 sep tember het Themacafé. The macafé is een café waar mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar komen om samen te praten over allerlei onderwerpen. Deze keer is het thema gezond leven. Gesproken wordt over gezonde voeding, Eet ik wel gezond? Ook is er aan dacht voor sport en bewegen. Op zijn tijd ontspannen is even eens belangrijk om zich goed te voelen. Er zijn korte, grappige toneelstukjes om het thema in te leiden. Er komt iemand iets ver tellen die veel weet over gezond eten. Eveneens vertelt iemand over zijn eigen ervaring om gezonder te gaan leven door bij voorbeeld meer te bewegen. De bijeenkomst wordt gehouden in Grand Café Maagdenberg aan het Maagdenbergplein in Venlo. De avond duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Meer informatie is te verkrij gen bij Marion Colbers van MEE Noord en Midden Limburg via tel. (077)3961515. Peelwerk Het Peelwerk, het vrijwillig natuur- en landschapsbeheer in de Peel, trekt op zaterdag 17 sep tember een van de meest schil derachtige en fotogenieke stuk ken peel in: de Liesselse boerenkuilen. In de ronde 'een- dagsputten' drijven veenmosei- landjes waarop een zeldzame plantenwereld voorkomt. Als daarop teveel berken gaan groei en, gaat dat onherroepelijk verlo ren. Daarom kunnen alle belang stellenden van negen tot negenennegentig jaar met zaag en takkenschaar bijdragen aan het behoud ervan. Verzamelen om 9 00 uur bij de kerk van Lies- sel. Men gaat kleine berkjes weg halen van de randen van de veen- putten in het boerenkuilengebied in de Liessel se Peel. Opgeven bij Chris Vie- veen via het WBdP-kantoor tel. (0493)354411 of thuis (0492)515683. Gespreksgroep Het Toon Hermans Huis Venlo, een inloopHuis voor mensen met kanker en hun naasten, start bin nenkort een aantal bijeenkom sten voor partners van kankerpa tiënten. Kanker is een traumatische levensgebeurtenis die ingrijpt op alle levensfronten. Het heeft zeker ook zijn weerslag op de relatie. Veel mensen kun nen steun gebruiken bij het pro ces dat zij doormaken als hun partner kanker krijgt. Partners staan vaak op de tweede plaats, waardoor er onvoldoende ruimte is voor de eigen zorgen, emoties, gedachten en behoeftes. De groep biedt; ruimte om ervarin gen te delen met mensen die in dezelfde situatie verkeren, het uitwisselen van tips en het vin den van hulp en steun bij elkaar en staat stil bij de gevolgen van de ziekte en de invloed daarvan op de relatie. De gespreksgroep start op vrijdag 16 september van 10.00 tot 11.30 uur. De groep komt vijf keer, om de veertien dagen, bij elkaar. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Miep Berbers of Cor Jaspers van het Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433. Dwergotters In Zoo Pare Overloon zijn vier Aziatische kleinklauwotters gebo ren. Eén jong was na de geboorte erg zwak en heeft het helaas niet gered. Met de andere drie lijkt het gelukkig goed te gaan. De grijs bruine pluizige jongen zijn nu nog blind en hulpeloos en geheel afhankelijk van de zorg van de ouders. De komende weken zul len de moeder en haar jongen nog in het binnenverblijf doorbren gen. Hobby Gilde Hobby Gilde: vrijwilligersorga nisatie voor overdracht van ken nis en vaardigheden op educatief en creatief gebied. Belangstellen den voor een beginnerscursus bridge, een spel dat door steeds meer mensen in de regio wordt beoefend, kunnen zich aanmel den bij het Hobby Gilde. De cur sus staat onder leiding van Tilly Fasol en start op maandagmiddag. Maar ook op andere tijdstippen kunnen belangstellenden voor bridge bij het Hobby Gilde terecht. Voor meer informatie, telefoon: 077-3988915. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De maand van dje waarheid is aangebroken vöor Norbert Poels. De getalenteerde wiel renner uit Blitterswijck hoopt op een profcontract en wil dat de komende weken afdwin gen. De maand van de waar heid is hij in ieder geval in stijl begonnen: hij won zater dag in het Belgisëhe Zuten- daal een wedstrijd voor elite renners, na een solo van bijna twintig kilometer. Een tactiek die hij al een dag eerder tij dens de training had uitge stippeld. Met gemengde gevoelens ver scheen Poels zaterdag aan de start in België. De renner uiL de Fondas Imabo-Doorisol-formatie t heeft al weken goede benen, overgehouden aan een aantal profkoersen waar hij aan deel- nam. Maar er waren ook twijfels, omdat hij vorige weëk met zijn stage was begonnen. "Dat zorgt toch voor een andér ritme. De hele dag op een bedrijf zijn is anders dan studeren. Gelukkig krijg ik alle medewerking om te trainen en om te koersen, maar ik moet natuurlijk wel mijn werku ren maken en de stageopdracht voltooien. Dus ik wist niet zeker of de eerste stagewjeek invloed zou hebben op mijn fitheid. Dat bleek gelukkig niet het geval te i zijn. Ik had goede benen zater- dag. En zondag heb ik ook gekoerst, werd ik twaalfde. Ik heb in het weekeinde in totaal 380 kilometer op de fiets geze ten." WK EN EK Poels, die als topsporter stu- i deert aan de Johan Cruijff Univer- sity, heeft zijn zinnen gezet op I een profcontract. Hij heeft al een i test ondergaan bij een Belgische Pro Tourteam. "Mijn manager Jac- ques Hanegraaf bekijkt of hij voor mij onderdak kan krijgen bij een l profploeg. Belangstelling is er, deze winter niet, dan wordt 2006 het jaar van de waarheid. Als het dan opnieuw niet lukt, kies ik voor een maatschappelijke carriè re. Ik blijf wel fietsen, bij de ama teurs, maar ik zet dan niet meer alles op alles om prof te worden. Maar eerlijk gezegd denk ik dat ik binnen een jaar prof ben. De con tacten met ploegen zijn er, ik heb aangetoond dat ik in het profpe loton meekan en zo'n zege als zaterdag is natuurlijk heel goed voor mijn naam. Zeker de manier waarop: na een solo van 20 kilo meter. Ik heb voor iedere secon de voorsprong moeten knokken, ik heb het zeker niet cadeau gekregen. Maar de groep van 24 achtervolgers kreeg mij niet te pakken. En opmerkelijk genoeg had ik die tactiek een dag eerder tijdens de training al zo uitgestip peld: met een groepje ontsnap pen, van daaruit wegrijden en na een solo winnen. En precies zo is het gegaan," VERTROUWEN Ook Poels jongere broer Wout (17) kende een zeer goed week end. Hij eindigde als zevende in het algemeen klassement van de vierdaagse etappekoers 'de Acht van Bladel'. In de eerste etappe koos hij meteen de aanval en kwam in een kopgroep terecht met zeven andere renners. In de sprint werd hij vierde. In de tijd rit die de tweede dag werd verre den, werd hij als twaalfde geklas seerd. Hij legde de dertien kilometer af met een gemiddelde snelheid van bijna 45 km/h. In de derde etappe finishte hij in het peloton, en op de slotdag werd Poels vijfde. "Ik ben zeer tevre den met dit resultaat, dit geeft me vertrouwen om volgend jaar de overstap te maken naar de belof ten". Volgend seizoen zullen Nor bert en Wout Poels samen in het continentale team Fondas Imabo- Doorisol rijden, mits Norbert Poels geen profcontract tekent. Meerlo maakt zich op voor een heuse Pasar Malam, Indo nesisch voor avondmarkt. Organisator Jimmy Hendrikse uit Venlo verwacht dat duizen den Nederlanders én Duitsers op 16, 17 en 18 september naar Meerlo afreizen om de Indonesische avond te bezoe ken. Een onbegrensde liefde voor Indonesië en zijn Indo nesische vader zijn de lei draad voor Hendrikse, die vol gend jaar een Pasar Malam in- Venlo én Meerlo wil houden. "Indonesische markten zijn enorm populair." "Ik ben vaker in Indonesië op vakantie geweest en ik raakte er steeds meer en meer verliefd op. Het hele land, de cultuur, de markten, alles." Een jaar of vijf geleden had Jimmy Hendrikse (33) zelf een standje pp een Pasar Malam, waar hij ónder meer geïmporteerde meubels en hout snijwerken verkocht. Hij keek goed naar de formule van de avondmarkt en besjoot om het zelfde te gaan organiseren in Noord-Limburg. "In Meerlo ben ik naar een vlooienmarkt in 't Bru geind gegaan, en ik wist meteen dat het een ideale locatie zou zijn voor een Pasar Malam. Ik heb nog geprobeerd om iets in Venlo te regelen, maar daar kreeg ik de vergunning niet op tijd rond. Ik ben blij dat ik in Meerlo ben uit gekomen. De locatie van 't Bru geind is gewoon fantastisch. Het Egt vlak bij de Duitse grens, het is goed bereikbaar, er zijn voldoen de parkeergelegenheden en de grootte van het gebouw is per fect." De organisatie van de Pasar Malam is in handen van de nog jonge stichting Bong van vader Max en zoon Jimmy Hendrikse. Hendrikse is geboren in Magaland op Middden Java. Omndat zijn vader een KNIL-militair was, kon hij op 18-jarige leeftijd naar Nederland komen om hier te gaan leren. Hij arriveerde in 1956 en trouwde tien jaar later met een Venlose vrouw. Hij noemde zijn zoon inderdaad naar 's werelds beste rockgitarist: Jimmy Hend riks. Max en Jimmy en hun echt genotes hebben alles in eigen handen. Timmeren zelf de entree hokjes in elkaar en tekenen ook voor de sfeervolle aankleding van de zaal. De afgelopen dagen heb ben ze in de regio reclameborden langs de wegen geplaatst. De Pasar Malam zal drie avon den beslaan. Elke avond is er een markt met een zeventigtal stands met kleding, souvenirs, houtsnij werken, beelden, en restaurants met echte Indonesische rijstta fels, drankjes en zelfs nagerech ten. Op vrijdagavond 16 septem ber tekent een Indonesisch duo voor de muzikale omlijsting. Een dag later zal een Indonesische zangeres in een dialect een aantal traditionele nummers zingen. Ook treedt een band met Aziati sche nummers op. Op de slotdag zijn er verschillende vechtsport- demonstraties, waaronder pent- jak en taekwondo. Dansgroep 'Oriental Breeze' vertoont Aziati sche dansen en de Venlose Indo nesiër Danny Everett zal optre den. "Ik verwacht dat er dagelijks 3000 mensen de Pasar Malam zul len bezoeken. D^t maak ik op uit de vele reacties die we hebben gekregen en de e-mails van bus maatschappijen die vanuit Duits land reizen naar Meerlo organise ren. En Indonesiërs gaan alle grote Pasar Malams van het land af. Dat doe ik zelf ook, of het Lim burg of Drenthe is. Er is bijna wekelijks wel ergens een Pasar Malam in Nederland, vooral in de periode van april tot oktober. De echt gróte Pasar Malams vinden ongeveer eens per maand plaats." ONDERHANDELINGEN "In Meerlo liggen al plannen op tafel om de Pasar Malam jaarlijks terug te laten keren, en ook in Venlo ben ik bezig met onderhan delingen. Hoogstwaarschijnlijk komt er in Venlo in 2006 in het voorjaar een Pasar Malam, en in Meerlo weer in het najaar. Alle signalen die me tot dusver berei ken, wijzen op een groot succes van de Indonesische avondmarkt in Meerlo. De voorbereidingen zijn prima verlopen en ik weet zeker dat Meerlo een onvergete lijke Pasar Malam krijgt. Meerlo heeft mijn sympathie gewonnen." De entree voor de Pasar Malam in Meerlo kost 4,50 euro voor vol wassenen, 2,50 euro voor 65- plussers en is gratis voor kinde ren tot 12 jaar. De Pasar Malam begint op vrijdagmiddag 16 sep tember en zaterdag 17 september om 13.00 uur en duurt beide dagen tot 23.00 uur. Zondag 18 september start de markt om 12.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Er zijn voldoende parkeerplaat sen. maar er moet natuurlijk wel ergens een plaatsje vrijkomen. En het is afhankelijk welke type ren ner een ploeg zoekt. Ik durf de overstap wel aan. Ik heb de voor bije weken een aantal profkoer sen gereden en me goed kunnen handhaven. Ik voel dat ik klaar ben voor de profs, ik kan dat niveau aan." Poels reed deze zomer het EK voor onder de 23 jaar in Moskou. Hij eindigde, relatief anoniem, in het peloton. Voor het WK in SOLO Poels geeft zichzelf nog maxi maal één jaar de tijd om over te stappen naar de profs. "Lukt het Burgemeester Hahn heeft zater dagavond Piet Hofmans (68) uit Blitterswijck benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De koninklijke onderscheiding werd uitgereikt tijdens het veertigjarig jubileumfeest van biljartclub BBC'65. Hofmans is sinds 1966 actief voor de biljartclub en al vele jaren bestuurslid van de kring Horst waarbij vijftig teams zijn aangesloten. Als wedstrijdcommissaris van de plaatselijke biljartclub beheert hij ook het gemeenschapshuis van Blitterswijck. Hofmans is ook actief voor dansclub Amusement in Venray. Hij is erg betro mindervaliden, hoewel veel last heeft van re beperkt is in zijn beweg heid. Toch staat hij altijd e al weer voor iedereen kla zijn enorme inzet is hij v betekenis voor de Blitters gemeenschap. Unieke prestatie Blitterswijckse schutster Carla Claessens, marketent ster en schutster van het St. Antonius Abt Gilde in Blitters wijck, won vorige week zon dag in Berkel het individuele kampioenschap op het onder deel 'vrije hand wipschieten'. Een unieke prestatie, want bij de Noord-Brabantse federatie van geweerschutters werd dit onderdeel nooit eerder gewonnen door een gildezus- ter. De Blitterswijckse ontving als prijs van de hoofdman van het organiserende gilde een prachtig zilveren kruis, de hoogste prijs die gewonnen kan worden op het NBFS-toernooi. Op dit toernooi, dat jaarlijks in een andere kring wordt gehouden, is ook maar één prijs per onderdeel te winnen. De onderdelen zijn kampioenkorps (vier personen), waarop het Blit terswijckse gilde vierde werd, personeel viertallen, kampioen vrije hand en erekampioen. Op dit laatste onderdeel werd Hay Gooren van het Blitterswijckse gilde vierde. HOLTHEES Carla Claessens liet zich ook zaterdag, tijdens de laatste wed strijd van het zogenoemde toer nooi geweerschieten kleine kring Brabants wipschieten bij het OL Carla Claessens uit j wijck toont trots haar p zilveren NBFS-kruis. Vrouwe Gilde van Holthe nen tot algeheel kampioe Thiesen uit Blitterswijck reservekampioen, de dagp voor Johan Theeuwen uit tweede werd Carla Claes mochten allen een zilveren in ontvangst nemen. Bij vier personen won Holt dit gilde mocht tevens de bokaal in ontvangst neme dit toernooi, dat bestond wedstrijden, namen de gild Holthees, Geijsteren, Ma Well en Blitterswijck deel. Madrid, dat eind deze maand wordt gehouden, is hij niet geno mineerd. "In Nederland gaan de wielrenners van de Rabobank- ploeg altijd voor. Daardoor val ik al een aantal seizoenen net uit de boot als het gaat om internationa le kampioenschappen. Daarom wilde ik dit jaar per se het EK fiet sen." Tropische jaarmarkt met Aziatische vu e.vitisclic artikelen cn lekkernijen. I'roef de sfeer en helerf de cultuur. Vrijdagen zaterdag van 13.011 uur tot 23.(10 uur. Zondag van 12.00 uur lot 21.00 uur. Met live optredens van o.u.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 12