Ron v.d. Hoff Nederlands kampioen Red Caps viert 40-jarig jubileum 1 Eerste zege Red Stars Rayon kampioenschap veldschieten Jeugd TV Venray goed op dreef Jeugdbowlen TV De Gagel LK mini- veldtennis TV Ysselsteyn JBC'80 Venray Rick en Kay vierde op NK Vrolijke Schutters De Peelrunners Dartclub D'n Oldtimer De Piëlhaas Mudhunters Brigde in Venray e.o. Duivensport Niets! Vissen is cool gina/ PEEL EN MAAS Donderdag 8 september 2005 - Pagina 23 Powerball de eerste leider in de jeugdbowlingcompetitie 2005/2006, Het bowlen is weer gestart en Eric Min- ten als teamcaptain van Powerball heeft tegen Stormbowlers teamcap tain Lisa Jansen met 25 tegen 3 de lei ding genomen en is zelf als beste van de dag met 201 en een serie van 526 zijn team voorgegaan, De Fire Pin teamcaptain Antoon Camps heeft de tweede plaats ingenomen met 20 tegen 8 tegen Crazy Pins teamcaptain Bram Snellen De Starbowlers met als teamcaptain Paula Jansen hoogste serie 479 en hoogste game 172 lieten Team Twee teamcaptain Luke Verhoeven in het zand bijten met 19 tegen 9, Team De Exprutsers teamcaptain Stef Billekens liepen tegen hun eigen gemiddelde stevig tegen de lamp l en verloren. Op vrijdag 9 september I is er bowlen voor alle spelers van 17,00 tot 19 00 uur. Op de zaterda- gen 10 en 17 september is er geen bowlen. Dit jaar bestaat tennisvereniging De Gagel dertig jaar. In het kader van dit lustrum wordt er op zaterdag 17 sep tember vanaf 16.00 uur een tennis- demo/clinic op hoogstaand niveau gehouden. Jong tennistalent (waaron der A-spelers) uit de regio, waarvan er enkele reeds internationale ervaring hebben, geven een demo. Tevens houden deze spelers, gezamenlijk met de trainers, een uitgebreide ten- nisclinic, waaraan jeugd en senioren mee kunnen doen. Er worden kleine prijzen en een hoofdprijs ter beschik king gesteld. Oud-bestuursleden en sponsoren/adverteerders zijn uitgeno digd om, in een ongedwongen sfeer kennis te maken met de huidige club, z'n leden en het bestuur. Tegen het eind van de middag speelt de band r MOM (Mej Op Moandag) live muziek, Afgelopen weekend zijn de Lim burgse kampioenschappen miniveld- tennis in Stein gehouden. Tennisclub Venray was vertegenwoordigd door drie spelertjes te weten, Ruben Swin- kels, Danny van Duijnhoven en Ruben Ritman. Deze drie heren waren er in geslaagd in de voorrondes een startbewijs te krijgen door eerste met i te worden in hun poule. Afgelopen aann zaterdag was de eerste finaledag, Geda waarbij de jongens zich opnieuw ai. door een poule heen moesten vech- Maati ten. Helaas moest Danny één van de nkpaf partijen opgeven waardoor hij in deze e trait poule derde werd. De twee Rubens was: eindigden allebei als tweede in hun op 1 poule en dat gaf recht op de poule- )td af( wedstrijden op zondag. Ruben Swin- e tikki kels slaagde er jammer genoeg niet in Ie dat om door te dringen tot de kruisfina- rste ii les. Ruben Ritman werd eerste in zijn poule en mocht gaan strijden voor de hoogste eer. Helaas verloor hij zijn kruisfinalepartij op een game ver schil. Wel won hij de strijd om de 3e en 4e plaats. De uitslag van de finaledag: Dames dubbel B; 1 Riet Koopmans en Lieny Tonnaer, 2 Karin van Dijk en Nancy van Neerven Heren dubbel B; 1 Jan v. Vegchel en Bas v. Vegchel, 2 Gerrit Verheijen en Willem Verheijen Dames dubbel A; 1 Kristel Gielen en Renate Peeters, 2 Kathelijn de Wit en Lindsey Pouwels Heren dubbel A; 1 Jan Droesen en Twan v. Osch, 2 Math Janssen en Peter-Paul Koonings i Dames enkel B; 1 Rian Spreeuwen- berg, 2 Jolanda Smits, 3 Elly Verstap- pen-Smets, 4 Jolanda Swinkels i Heren enkel B; 1 Twanjenniskens, 2 Bas v. Vegchel, 3 Ton Marcellis, 4 Peter Philipsen Dames enkel A; 1 Kristel Gielen, 2 Daniëlla Altink, 3 Liesbeth Altink, 4 Annemie Wijnands Heren enkel A; 1 Peter-Paul Koo nings, 2 Jan Droesen, 3 Henk Drab- bels, 4 Twan van Osch De pechprijs ging naar Rik Litjens die zich tot in de kwartfinale wist te handhaven, maar door een blessure niet meer aan kon treden. Zowel de wisselbeker in de heren dubbel A als ook in de dames enkel A is voor de derde achtereenvolgende keer door dezelfde spelers gewonnen. Zij heb ben de bekers voor een volgende periode ter beschikking gesteld. De Roelanzia teamclubkampioenschap- pen worden gespeeld van 25 septem ber tot en met 9 oktober. Inschrijven kan tot zondag 18 september en voor vragen kan men terecht bij Kalle Voigt via tel. (0478)545008. rtpre» om* titelt* in IgiëL ;n 1* enir ot tale 996f i; o n i.' n il b li II .eflil H 11 11 Jeu de boulesvereniging JBC'80 Venray heeft afgelopen weekend het toernooi gehouden voor de titel Kam pioen van Venray. Er werd door veer tig doublets in twee poules gestreden om de titel. De prijswinnaars in poule A zijn: 1 H. Janssen, 2 G. Verheijen, 3 C. OostveeN, 4 E. Zeelen, 5 J. Janssen, 6 G. Janssen. 6 M. Clijsters, 8 F. van Erp en in poule B: 1 A. van Asseldonk, 2 W. van Helmond, 3 L. Timmers, 4 R. Janssen, 5 L. WiUems, 6 L. Weiten, 7 P- Rossel, 7 M. van Asseldonk. Na een spannende finale tussen de winnaars van poule A en poule B H. Janssen en A. van Asseldonk werd de beker en de titel gewonnen door A. van Assel donk uit Best. Het volgende belangrij ke toernooi voor de vereniging is op zaterdag 10 september ('t vervolgtoer- nooi). e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmurickhof.nl PEEL EN MAAS Het damesteam van TTV Summa/Red Stars heeft zaterdag de tweede wedstrijd in de eredivisie tafeltennis gewonnen. In Amsterdam werd de gelijknamige ploeg met 4-3 verslagen. Een uitstekend resultaat aangezien het een directe concurrent voor handhaving betreft. De winst had nog hoger uit kunnen vallen als Sabina lar- mené en Kelly Willems iets meer geluk hadden gehad. Beiden verloren nipt in vijf games van Lea Kooy. De punten werden uiteindelijk verdeeld. Sabina Larmené won overtuigend van Heieen Hop, terwijl Kelly Willems en Sandra Leijten beiden van Tessa van Dijk wonnen. Larmené en Leijten trokken bovendien het dubbelspel naar zich toe, waardoor de eindstand op 4-3 werd bepaald. Larmené was heel tevreden over haar spel. "Ik speelde vanaf het begin heel aanval lend en vooral tegen Hop ging dat lek ker. Ze had geen enkele kans." De beide verliespartijen van Larmené en Willems tegen Lea Kooy waren een minpuntje. "Ja, ik had in het dubbel al alles moeten geven en tegen Kooy sloeg de vermoeidheid in de benen. Geen excuus echter, die had ik moe ten winnen. Als je dan kijkt dat Wil lems ook maar met 11-13 in de vijfde verloor, hadden we hier gewoon 6-1 moeten winnen." De dames hebben nu rust tot zaterdag 24 september. Dan wacht in eigen huis de confronta tie met een andere concurrent, Bran- dersstad. Wederom een belangrijke wedstrijd waarin punten gepakt moe ten worden. De wedstrijd begint om 17-30 uur aan Kiosk la. In het bosgebied aan de Paardekop- weg in Ysselsteyn wordt op zondag 11 september een veldwedstrijd handboogschieten gehouden met als inzet het rayonkampioenschap in de diverse klassen. De wedstrijd die om 9.00 uur begint, staat ook open voor sporters buiten het rayon. Hiervoor is een apart klassement. Naar verwach ting nemen er rond de tachtig men sen deel aan dit toernooi. De titel strijd is open. In Rogla in Slovenië wordt volgende week het EK veld schieten gehouden. Van de organise rende vereniging Ons Genoegen rei zen hiervoor zaterdag Dave van de Coelen, Johan van Dongen en Gerard Koonings af. Zij hebben zich via kwa lificatiewedstrijden geplaatst voor deze titelstrijd. Ook Twan Cleeven uit Swolgen is hierdoor in Ysselsteyn niet van de partij. De toegang naar het wedstrijdterrein is via de Paardekop- weg. Vanaf de geplaatste cateringtent is de wedstrijd te volgen. Rond 16.30 uur is de prijsuitreiking. Op het hondensportterrein in Horst werd gestreden voor de titel Limburgs kampioen, in de categorie politiehond 1 Tom Verbruggen van PHV Buitenlust in Venray mocht aan deze wedstrijd deelnemen met zijn Mechelse herder Tibo na de bewezen kwaliteit op de eerdere keuringsda- gen van 2005. Op deze druk bezochte en goed verzorgde Limburgs kam pioenschap, kon Tibo helaas zijn vaak bewezen kwaliteit niet herhalen. Uit eindelijk behaalde Tom een vijfde plaats. Rick Verbruggen mocht zich afge lopen weekend, met zijn zwarte Mechelse herder Kay, meten met de top tien van Nederland, in de catego rie politiehond object bewaken. Dit kampioenschap wordt jaarlijks gehou den in het voetbalstadion van FC Den Bosch, waar in het gehele weekend enkele duizenden hondensportlief hebbers uit heel Nederland naar kwa men kijken. Na wekenlang intensief trainen behaalden Rick en Kay uitein delijk een vierde plaats met 350 pun ten (totaal 356 te behalen). Donderdag werd er geschoten bij St. Hubertus in Merselo. Door ver plichtingen elders, de topschutters waren namelijk te gast bij GS, waren de kansen nu beter verdeeld. Hiervan maakte J. Brouwers duidelijk gebruik en won met maar liefst 233 punten. Verder waren W. Spreeuwenberg, J. van Osch en J. Gielen goed in vorm. Donderdag vanaf 14.00 uur wordt er in Heide, St Sebastiaan, gestreden om de kammenmatchtrofee. Een evene ment uit een ver verleden wordt nog eenmaal nieuw leven ingeblazen. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen handboogschieten op Olympische afstand in Baarschot heeft Ron v.d. Hoff van Ons Genoe gen uit Ysselsteyn de nationale titel behaald. In de recurveklasse won V.d. Hoff de finale van meervoudig kampioen Wietse v. Alten. In een finale over twaalf pijlen maakte hij een eerder opgelopen achterstand in de laatste twee pijlen goed en won met 109 tegen 108 punten. Henk Vogels uit Erp werd derde. Voor Rick Philipsen was er een goede zesde plaats. In de compoundklasse won Mark Poels brons. De halve finale tegen de latere kampioen Peter Elzinga werd nipt verloren met een punt maar de strijd om het brons tegen Hille Monster werd door Mark in zijn voordeel beslist. In deze klasse werd Johan v. Don gen achtste. De succesvolle handboogschutters Ron v.d. Hoff (rechts) en Mark Poels Trainingen: Dinsdag 19.00 uur, Kastiëise Baan. Donderdag duurloop 5, 10 en 15 kilometer. 18.30 uur don derdag 8 september parkeerplaats tegenover Toverland in Sevenum. Donderdag 15 september parkeer plaats Schuitwater, Melderslo. 22/9: parkeerplaats Schadijker Bossen, Meterik. Zaterdag bostraining 16.00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen. Wedstrijdkalenderrl 1/9 Son&fireu- gel Breugelloop, 17/9 Weeze 5x5 km estafetteloop, 2/10 Venlo Oce loop, 16/10 Boekend cross DBCC. Opgave voor Weeze is nog moge lijk via de website van de Peelrunners en op de training. Zaterdag 10 september begint DC D'n Oldtimer weer aan een nieuw sei zoen Oldtimer Darts Ranking Toer nooien. Normaal worden deze toer nooien iedere derde zaterdag van de maand gehouden, alleen met het eer ste toernooi starten ze een weekje eerder in verband met de start van de competitie. Dit jaar hebben ze voor de eerste keer een cyclus van negen toernooien die lopen van september tot en met mei, met een speciale fina leavond in de maand juni 2006 waar de totale prijzenpot van 1500 euro zal komen te liggen. Ze hebben dit jaar de beschikking over maar liefst negen dartsbanen, waarvan er zes in de zaal zijn opge steld en drie in 't café. Iedere ranking- avond zijn er uiteraard naast de pun ten voor de ranking (voor plaatsing van de finaleavond) ook geldprijzen te winnen. Iedere rankingavond is er een gegarandeerde prijzenpot van 155 euro, waarondeen prijs voor de beste dame en de hoogste finish. Iedereen vanaf 16 jaar en ouder kan aan deze toernooien deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 euro per persoon. Inschrijven is mogelijk tot 20.15 uur bij café D'n Oldtimer of via telefoonnummer 0478-510431. Aan vang van het toernooi is om 20.30 uur. In café De Pielhaas wordt op zater dag 10 september vanaf 20.30 uur het whiskeydarten gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Uitslag zomeravondcompetitie: winnaarsronde; 1 Henk Vermeulen, 2 Danny Korsten, 3 Gerard de Bruijn, 4 Marcel Gielens, 5 Chris Sysock, 6 John Tebarts, 7 Roy Roelofs, 8 Dennie Plum, John Tebarts: verliezersronde; 1 Peter van de Berg, 2 Albert Moor rees, 3 Chris Verkoeyen, 4 Mat Jans sen, 5 Rob van Dooren. Er werd 180 gegooid door Rob van Dooren, John Tebarts en Peter van de Berg. De hoogste finish was voor Dennie Plum met 106 punten. Uitslag darten: winnaarsronde; 1 Dave van Zeist, 2 Dennie Plum, 3 Ger ard de Bruijn, 4 Peter van de Berg, 4 Hubert Janssen. Verliezersronde; 1 John Tebarts, 2 Pascal Janssen, 3 Paul Lighteveld, 4 Sander van de Broek, 5 Jolanda Gisberts. Dave van Zeist, Gerard de Bruijn en John Tebarts gooiden 180 en de hoogste finish was voor Dennie Plum met 130 punten. De laatste weken is de toestroom op trainingen en tochten bij de Moun tainbikevereniging goed. Zo stonden er ook afgelopen zondag weer twintig mudhunters aan de start om te gaan trainen in de omgeving van Well. Komend weekend is er een weekend in de Eifel. Er wordt in september nog op dinsdagavond buiten getraind, daarna gaat het verder in de zaal met het spinning. Hiervoor dient men zich zo snel mogelijk op te geven. De dames en jeugd zijn bij de mudhun ters redelijk vertegenwoordigd maar toch zou aanwas welkom zijn. Met de tourtochten voor de boeg kan men elke zondag mee voor een afstand vanaf ongeveer dertig kilometer. De kalender staat op www. mudhun ters. nl Planning: Zondag 11 september vertrek 9.00 uur voor een tocht door de Peel. Gids is Piet Claessens. Zondag 18 septem ber vertrek 8.00 uur voor een tocht in St. Geertruid, 35, 50, 70 kilometer. Tot eind september dinsdags een trai ning rond Venray vertrek 19-00 uur. Vertrek altijd vanaf de Sprank. Jo Klerken van TV Venray heeft in de Boekend meegedaan aan een run- bike-run over de sprintafstand, hij deed hier 1.17.28 uur over en was daarmee drie minuten sneller dan vorig jaar. Een leuke opsteker voor het NK duathlon en de marathon van Berlijn. In Sittard werden er prijzen weggekaapt door TV Venray. Bij de jeugd werd Imke van den Munckhof eerste, en Pim en Dirk Scheres allebei derde. Mariska van der Horst werd derde bij de dames twintig jaar en ouder, en Peter Scheres eindigde op de vijfde plaats over all. De successen werden compleet gemaakt door de tweede plaats van Dave Ewalts bij de triatlon van Enschede. Het zwemmen ging goed en het fietsen ook, helaas kreeg hij tijdens de wissel een kram- naanval. Maar hii wist bii het lonen de eerste ronde toch nog wat in te lopen en eindigde zodoende met een tijd van 1.53-30 uur op slechts vijftig seconden van de nummer één. Trainingen: dinsdag zwemmen jeugd en senioren van 19-15 tot 20.15 uur in zwembad De Sprank, Venray, donderdag jeugdlopen van 18.15 tot 19 u uur atletiekbaan Venray, senio renlopen van 19.00 tot 20.45 uur atle tiekbaan Venray, zondag seniorenfiet- sen (ATB)/lopen vanaf 9.00 uur zwembad De Sprank, Venray. Programma: 10-9: Triathlon Apel doorn (finale verenigingscompetitie): Info: www.tri-apeldoom.nl 11-9: NK Duathlon Molenschot: Info: www.tvbreda.nl/molenschot 17-9: NK Off-road-Ameland. 18-9: Sponsor loop met AV Venrav in Deume. PDV Ysselsteyn Uitslag wedvlucht Vervins, negen deelnemers, 171 duiven. 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9,11,12,13,14,16,17,18, 20,21, 24, 25 G. Linders, 2, 5, 15 Potten Laenen; 10,19, 22, 23 Cox Uitslag wedvlucht Vervins, dertien deelnemers, 279 duiven. 1, 2, 3, 5, 6, 10, 15, 16, 20, 21, 22 G. Cox; 4, 7, 8, 9,11,12,17,18, 19, 23,24, 25 G. Lin ders; 13 Th. Teunissen; 14 W. Philip sen. Suizende Vleugels Vierlingsbeek Uitslag wedvlucht Vervins, elf deel nemers, 178 duiven. 1, 5, 6, 18 W. Bouten; 2 E. Deenen; 3, 4, 7, 9, 10, 11, 15 Reynders-Cuypers; 8, 20, 22 W Jilisen; 12, 19, 21, 25 Henk Bekers; 13, 14, 23 M. van Boekei; 16 J. Welbers; 17, 33 Th. Kleeven; 24 P. de Bruyn. Uitslag wedvlucht Vervins, negen deelnemers, 52 duiven. 1, 5. 6, 7, 11 Reynders-Cuypers; 2, 3, 4, 8, 9, 10,12 W. Jilisen; 13 W. Bouten. De Zwaluw Venray Uitslag wedvlucht Vervins jong, 27 deelnemers, 436 duiven. 1, 3 P- Loonen; 2,6,19 M. Voesten en doch ter; 4, 13, 25 N van Hoof; 5, 10, 14 J. van Kessel; 7, 16, 22, 24 Chr. Gerrits; 8, 9 H. Peeters; 11, 15, 17 J. Sijbers; 12 J. Henckens; 18 C. van Vught; 20 M. Basten; 21 Comb. Verdellen; 23 H. Litjens. Uitslag wedvlucht Vervins oud, 21 deelnemers, 223 duiven. 1, 12, 15, 24 Chr. Gerrits; 2, 4, 5, 9, 10, 18. 20 P. Loonen; 3, 6, 7, 13, 22 M. Voesten en dochter; 8, 21 J. Voesten; 11, 23 A. Sijbers; 14 P. Smits; 16 J. Sijbers; 17 J. Leijssen; 19 H. Litjens; 25 J. Kerstens. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Vissen is Cool: Europa's eerste tv- serie over sportvissen voor de jeugd is woensdag van start gegaan vanaf 16.50 uur. Vissen is Cool is een unie ke 13-delige jeugdserie over sportvis sen is te zien op Nickelodeon. Uniek, omdat in Europa nog nooit een vis- programma voor de jeugd is gemaakt Vissen is Cool! Én terecht. Uit onderzoeken van TNS/NIPO blijkt dat steeds meer kinderen vissen als hobby ontdekken. Het afgelopen jaar steeg het aantal vissende jonge ren zelfs tot boven een half miljoen! Nu zijn er al meer visprogramma's op tv, maar niet specifiek gericht op de jeugd. Vissen is Cool! is dat wel hele maal. Vaste onderdelen in iedere afle vering zijn Vissen met Vips en Vissen met Vinny. In Vissen met Vips beleven beken de jonge acteurs, zangers en soapster ren een visavontuur met presentator Jop Joris, bekend van Onderweg naar Morgen. Zangers als Brace, Gio en Jim, maar ook bekende groepen als Topstars, Raffish en Kus en de acteurs Joey uit Kinderen geen Bezwaar, Ewoud uit ZOOP en Nikkie Plessen uit ONM gaan er helemaal voor. In Vissen met Vinny wordt presentator Jop 'geholpen' door zijn flamboyante broer Vinny (gespeeld door Jop Joris zelf) en zijn 'charmante' assistente Wendy. Samen geven zij de meest vreemde en hilarische verslagen over een evenement of gebeurtenis op het gebied van vis en sportvissen. Vissen is Cool wordt mogelijk gemaakt door de Nederlandse Vereni ging van Sportvissersfederaties (www.nws.org)) en de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij (www.ovb.nl) in samenwerking met Nickelodeon en Tangram Mediapro- ducties (www.tangram.nl). De serie onderstreept het belang van de sport- visserij als gezonde en actieve vrij etijdsbesteding in de natuur. Want vissen is niet alleen leuk om naar te kijken, maar ook erg 'cool' om zelf te doen. Bridgeclub Venray Bridgeclub Venray heeft haar jaar vergadering gehouden. Aansluitend zijn er drie korte rondes gespeeld. Omdat iedereen door elkaar speelde heeft dit een verrassende uitslag opgeleverd. In de gele lijn was de eer ste plaats voor Herbert Janssen en Willem Willems, gevolgd door Anne ke Schoonbeek met Harrie Arts. De derde plaats was voor Toos Willems en Frans van Lieshout. In de rode lijn was er opnieuw een eerste plaats voor Miets Bisscheroux en Hilde Kooien, gevolgd door Marth en Hans van Pelt en Ria Liebrand en Mientje Wester. In de groene lijn was de eer ste plaats voor Fieke Arts en Miets Verstappen. De tweede en derde plaats waren voor Toos van Haren en Nellie Coenen en Miem Lirapens en Harrie Hulsmans. Klavertje Vier De eerste avond van het seizoen van bridgeclub Klavertje Vier is gehouden. In geel was de eerste plaats voor Canli en Comelissen met 64.58 procent, gevolgd door Faas en Van Goinga met 62.08 procent. De derde plek ging naar Korsmit en Ver- heyen met 60.42 procent. In groen waren Buyssen en Michels de win naars met 64.17 procent. Tweede waren Creemers en Peeters met 60 procent en derde met 59-17 procent waren Cuppen en Jenniskens. BC Doublet Bridgeclub Doublet heeft haar jaar vergadering gehouden. Belangrijkste agendapunt was de overdracht van het secretariaat van Fieke Messemaec- kers aan Hanneke Martens. Aanslui tend werd de fruitdrive gespeeld. In de A-lijn werden Rob en Trees van der Beele eerste. Tweede waren Oniek en Annie Karagozyan en de derde plek was voor Jeanne van Haren en Ethyl Hilhorst. In de B-lijn was de eerste plaats voor Clazien Baak en Sjef de Vocht gevolgd door Annie Clemonts en Mia Koopmans. Derde waren Petra Heinekamp en Gerard Linssen. Harten Drie Bridgeclub Harten Drie heeft vrij bridgen gehouden. In groep A ging de eerste plek naar van de Beele en Teu nissen met 62.50 procent. Tweede waren De Backer en Claessens met 61.58 procent en met 59 42 procent waren Buyssen en Spekhorst derde. In groep B wonnen Van Haren en Schaeffers met 64.48 procent, gevolgd door Jakobs en Penninx met 63-16 procent. Derde waren Den Hoedt en Oomen met 56.28 procent. Volgende week clubcompetitie. Common Sense Bridgeclub Common Sense heeft haar eerste avond van het nieuwe sei zoen gespeeld. In rood ging de eerste plek naar Jo Linders en Jo Kok met 62,92 procent. Tweede waren Jeanne Korsmit en Jac. Huijs met 6l ,25 pro cent en met 60 procent ging de derde plaats naar Irma Huijs en Adele van Leuken. In geel was echtpaar Karag ozyan de winnaar met 63,02 procent, gevolgd door Truus van de Heuvel en Jules Selder met 56,77 procent. Derde waren met 53,65 procent Tiny Scha- minee en Frans Oudenhoven. Divinolandia bridgedrive Voor de veertiende keer in succes sie houdt Stichting Venray-Divinolan- dia op 18 november een bridgedrive in danscentrum Janssen aan de Raad huisstraat 6 in Venray. De bridgedrive begint om 19 45 uur en de inschrijf kosten bedragen twaalf euro per per soon. Dit bedrag dient u voor 14 november over te maken naar bankre keningnummer 68.32.06.907, ING- Bank, t.n.v. Bridgedrive Divinolandia. Er kan op verschillende niveaus wor den ingeschreven, te weten: club bridgers, (A; goede spelers, B: redelij ke spelers, C: beginners) en thuisbridgers. Vermeld uw niveau bij de inschrijving. De totale opbrengst, (incl. geldelijke bijdragen van spon soren), komt ten goede aan de aan schaf van de benodigde materialen om 300 jongeren van straat te halen door ze te laten voetballen. Mede dankzij de door de middenstand van Venray goed gevulde prijzentafel is de sfeer altijd prima. Voor eventu ele informatie: Hans Stapels, telefoon 0478-583491. De Venrayse honkballers begin zeventigerjaren. Honkbal- en softbalvereniging Red Caps Venray viert in het weekeinde van 10 en 11 septem ber haar 40-jarige bestaan. De in 1965 opgerichte vereniging is daarmee de oudste honk- en soft balvereniging in Limburg. In het begin van de jaren '60 laat gymleraar Frans Vroomen de Venray se scholieren kennismaken met de Amerikaanse sport baseball. In Neder land wordt de sport ook wel honkbal genoemd. De sport slaat aan en in 1965 wordt honkbalvéreniging DAR (De Andere Rooyers) opgericht. De eerste competitiewedstrijd op sport park De Wieën zorgde voor nogal wat opschudding in de Venrayse gemeen schap, want een speler van PSV Eind hoven moest met een gebroken been naar het ziekenhuis worden afge voerd. Honkbal werd meteen als een gevaarlijke sport gezien. Uiteindelijk bleken niet alleen de Venrayse heren geïnteresseerd te zijn in dit slagspel, ook de dames vonden het wel leuk om een balletje te vangen en te slaan. Een logisch gevolg was dat in 1975 een softbalteam, onder leiding van Ria Vermeulen, zich bij de honkbal lers aansloot. Nadat de Venrayse ver eniging een paar jaar onder de vleu gels van voetbalvereniging SW heeft geopereerd besloot het bestuur en haar leden om begin jaren '80 zelf standig verder te gaan onder de naam Red Caps Venray. Een naam die werd bedacht door Edgar Brauckmann. Red Caps Venray heeft in de loop der jaren een stabiel ledenaantal gehad. "Zoals de gemeente Venray een regio- functie kent, kennen wij dit als ver eniging voor de honkbal en softbal- sport. De leden komen uit de gehele regio. Zo komen er zelfs leden uit Meerlo, Horst en Venlo, want alleen de grotere plaatsen kennen een honk en softbalvereniging", zegt secretaris Sanne Erps. "En we zijn best wel trots op de leden die ver in de sport zijn gekomen", vult wedstrijdsecretaris Anja Leenders haar aan. "Natuurlijk bedoel ik dan Wesley en Debby Con nor. Wesley speelt in Amerika voor de Minnesota Twins en zijn zus Debby is de derde honkvrouw en tevens beste slagvrouw van het Nederlands softbal team." Betere Venray en Red Caps Venray promotie is er toch niet? Het huidig bestuur acht nu de tijd rijp om door te groeien. Vorig jaar werd het nieuwe veld met zelfgebouwde dug outs feestelijk in gebruik genomen. Met de bouw van een nieuw clubhuis moet volgend jaar de nieuwe accom modatie helemaal klaar zijn, "We zijn volgend jaar klaar voor de toekomst", aldus voorzitter Julian Hendriks. "Het nieuwe clubhuis moet ons de moge lijkheid geven om in de wintermaan den ook opleidingen en cursussen te geven aan spelers, trainers, scheids rechters en geïnteresseerden. Daar naast moet het een ontmoetingsplaats worden voor onze leden. Kennis ver groten en ontspanning, allemaal in een honkbal en softbalomgeving. Honkbal en softbal speel je niet alleen, als je er mee in aanraking komt wordt het een deel van je leven". Dit jaar is Red Caps, na 25 jaar, weer gestart met een Peanutteam en volgend jaar starten ze ook met een softbal junioren team. Voor wie is honkbal en softbal? Jongens en meis jes tussen de 5 en 8 jaar spelen Peanutbal. Als de kinderen tussen de 8 en 12 zijn spelen ze bij de pupillen. Jeugd tussen de 12 en 15 speelt bij de aspiranten. Daarna volgt er een splitsing tussen de jongen en meisjes. De jongens blijven honkballen en de jonge dames gaan softballen. Voor beiden geldt dat ze tussen de 16 en 19 bij de junioren spelen. Vanaf hun 19e levensjaar is men senior. Alle boven staande teams spelen van april tot en met september in competitieverband. Daarnaast heeft de vereniging ook aan de recreatieve sporter gedacht. Voor leden tussen de 19 en 65 is er ook het recreantenteam. Doorde weeks trainen en spelen en af en toe in het weekend een toernooi. Het verschil tussen honkbal en soft bal? Softbal wordt gespeeld met een grotere bal, (12 inch i.p.v. 9 inch) De werper staat bij softbal op 12,20 meter (bij honkbal 18,45 meter) en zij/hij moet de bal onderhands. De afstand tussen de honken is bij softbal korter. Op 10 en 11 september vin den er diverse festiviteiten rondom de velden van Red Caps Venray plaats. Natuurlijk wordt het jaarlijks terugke rend Internationaal Gijs Gommans- toernooi gespeeld op de velden van Red Caps Venray. Op beide dagen gaan diverse teams uit binnen- en bui tenland vanaf 10.00 uur de strijd met elkaar aan. De Venrayse honkbal seni oren spelen onder andere tegen OWO uit Amsterdam, de Raggers uit Thamen en de Richmond Flames uit Engeland. De softbalsters krijgen het vooral zwaar tegen DSS uit Haarlem. Zaterdagavond is er, naast de voor iedereen toegankelijke jubileum receptie, een reünie voor alle (oud-) leden (en partners) en een feestavond in de feesttent. Er hebben zich al heel veel oud-leden aangemeld, waaronder ook de inmiddels in Zwitserland woonachtige Ria Vermeulen. Wie geen uitnodiging heeft ontvangen kan contact opnemen met Patrick van Fessem, e-mail: jubileum@redcaps- venray.com of kom zaterdag gewoon naar de feesttent. Na de reünie wordt de feestavond ingeluid door de band Black Rebel, bestaande uit de honkbal aspiranten Kevyn van der Linden en Richenel Luydens en de bandleden Sarah Surminski, Daan Gossens en Ruud Gossens zal een kort optreden verzorgen. De band staat onder lei ding van Jan Voermans en is afkom stig van Kunstencentrum Jerusalem. Programma zaterdag 10 september; 10.00 tot 17.00 uur wedstrijden, 17.00 tot 19-00 uur receptie, 19.00 tot 21.00 reünie, vanaf 21.00 uur jubileumfeest. Programma zon dag 11 september; 10.00 uur tot 17.00 uur wedstrijden.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23