Dames Red Stars" 40-jarig jubileum Red Caps Softbaltopper eindigt onbeslist kansloos in overture GEGARANDEERD GOED "DE SLIMME WEG NAAR EEN BETERE GEZONDHEID" KtSYSTO! X- Wijzer Welzijn - De wandelstok Peanuts Red Caps Jeugdnatuur wacht De Springplank Schutterij 't Zandakker KBO Venray e.o KW Reuma patiënten KBO naar Wolvega Ontspanning en meditatie VERA VENRAY B.V. Badminton Match Groei Bloei Rommelmarkt VVB NU IS HET TIJD VOOR TAFELTENNl :AR, IRO] - F:L. Nieuwe en huidige patiënten zijn van harte welkom op onze nieuwe lokatie! Ralf Riddarhall D.C. (Gediplomeerd Chiropractor) IQ Wellness center Carin Riddarhall (Gediplomeerd Massagetherapeut) Keystone Massagetherapie Langstraat 106, 5801 AG Venray Tel: 0478-568833 Behandeling alléén op afspraak. t O ASSACeTHeR APie CHIROPRACTIE Voorbehandeling en preventie van stoornissen aan het bewegingsappa raat, met name de wervelkolom en de effecten hiervan op het functioneren van het zenuwstelsel en de algehele gezondheid. Bijvoorbeeld: Pijn in de rug, nek, schouders en bekken, Hoofdpijn, Duizeligheid, Ischias, Tintelingen in armen en benen en meer... ADVERTORIAL MASSAGETHERAPIE Laatst kwam een oude vriend op bezoek, alléén deze keer. Zijn geliefde vrouw was onzeker ter been geworden, waardoor ze niet graag meer buiten kwam. Dat vonden ze beiden jammer, want ze gingen graag samen op stap. Nu had hij een plan: hij wilde een wandelstok voor haar maken - hij had genoeg bomen in de tuin - en hij zocht een dopje voor onder de stok, of ik wat wist... Wij hebben dopjes voor wandelstokken in soorten en maten, dus we kunnen vast wel wat passends vinden. Maar, vroeg ik mijn vriend, weet je wel dat iedere stok op de juiste maat moet worden gemaakt voor de gebruiker? Dat een zelf gemaakte stok onveilig kan zijn? En hoe wil je het handvat maken, zodat het prettig in de hand ligt en voldoende steun biedt? Een stok moet aan heei wat eisen voldoen! Waarom zou je eigenlijk zelf een stok maken wanneer je een goede stok kunt kopen? Zo duur zijn ze niet, ze zijn veilig, hebben eventueel een ergonomisch handvat, of zijn inklapbaar, enzovoort. Zo had hij het nog niet bekeken, en hoewel hij graag iets speciaal voor haar had gemaakt, koos hij nu voor een "echte" stok. Ze kwamen naar de winkel, waar zij viel voor een bronskleurige blinker. Met een polsbandje, waaraan ze hem kan laten bungelen als ze haar hand vrij wil hebben. Dat kwam al gauw te pas, toen ze een dagje met de kleinkinderen naar een pretpark gingen! Ten slotte heb ik voor u nog de volgende weetjes: - Als je redelijk zwaar op de stok leunt, kun je niet zonder ergonomisch hand vat. Zo'n stok heb je altijd in dezelfde hand: die van je beste been... - Er zijn ook stokken met een zadeltje, waardoor je onderweg even kunt zitten. - Handvaten kunnen eenvoudig of bijzonder zijn afgewerkt. Er zijn zelfs stok ken met een handvat in de vorm van bijv. een vogelkop, waarbij in de stok een glazen buisje is verborgen om een borrel (of medicijnen) in mee te nemen... - In Nederland heb je niets aan een stok met een stalen punt, zoals wel te koop is in souvenirwinkels; dat werkt alleen in de bergen. Voor meer informatie: AddiCura De Bleek 68, Venray Voorbehandeling en preventie van diverse klachten. Het is een medicijn- vrije, niet invasieve, menselijke bena dering gebaseerd op het natuurlijk, zelfhelend vermogen van het lichaam. Bijvoorbeeld: Pijn en stijfheid in nek, schouders en rug, Spier vermoeidheid, Hoofdpijn, Fibromyalgie, Stress, Maag-en darmklachten, Oorsuizen, en meer... Een natuurlijke manier van behandelen, het is veilig en efficiënt. PEEL EN MAAS Donderdag 1 september 2005 - Vanaf zaterdag 3 september is het feest bij honk- en softbalver- eniging Red Caps Venray. Twee weekenden staan in het teken van het 40-jarig jubileum. Zaterdag 3 september draagt het jaarlijkse jeugdtoemooi voor het eerst de naam Jack Verstegen toernooi. Jack Verstegen is in oktober 1999 op 33-jarige leeftijd overleden en stond altijd klaar voor de vereniging. Jack bekleedde diverse functies binnen Red Caps Venray, o.a. umpire, trai ner/coach van de softbal junioren en wedstrijdsecretaris, maar was vooral de meest attractieve honkbalspeler binnen de vereniging. Hij was vooral bekend om zijn 'geraakt werper- acties' en zijn slidings (met de nodige schaafplekken als gevolg). Ook dit jaar is de organisatie er in geslaagd een sterk deelnemersveld naar Venray te halen. Vanaf 9-30 uur spelen de Venrayse jeugdspelers op sportpark De Wieën aan de Leunseweg hun wedstrijden. Om 12.15 uur zal de offi ciële opening van het nationaal toer nooi plaatsvinden gevolgd door een ballonnenwedstrijd voor de aanwezi ge jeugdspelers. Zondag 4 september zijn de softbal- recreanten aan de beurt. Hier ver schijnt zelfs een internationaal deel nemersveld. De recreanten bestaan uit mannen en vrouwen tussen de 20 en 55 jaar met en zonder honk- en/of softbal ervaring waar vooral plezier voorop staat. Natuurlijk wil men ook een goed partijtje softbal spelen. Op 10 en 11 september wordt het Internationaal Gijs Gommans toer nooi gespeeld. Gijs Gommans is in mei 1996 overleden aan de gevolgen van kanker en was evenals Jack Ver stegen een zeer gewaardeerd speler, bestuurslid, trainer, coach en vrijwilli ger van de vereniging. Ook bij de senioren komt een attractief en sterk deelnemersveld naar Venray waaron der het honkbalteam van de Rich mond Flames uit Engeland. Op zater- (door Patrick van Fessem) De dames van Red Caps Venray hebben gelijk gespeeld tegen medetitelkandidaat All Stars/Samacols uit Heerlen. In Venray werd het 7-7. De Venrayse softbalsters konden bij winst tegen de Heerlense ploeg een belangrijke stap richting het kam pioenschap in de 5e klasse zetten. In de eerste inning kon werpster Sanne Erps nog niet de benodigde controle in haar worpen vinden. De Zuid-Lim burgse dames kwamen daardoor op een 0 - 1 voorsprong, die zij in de gelijkmakende slagbeurt zonder pro blemen konden verdedigen. In de tweede inning leken de dames van All Stars/Samacols de thuisploeg al de genadeklap te geven. Een foute aan- Het Peanutteam van honk- en soft- balvereniging Red Caps Venray heeft nieuw team t-shirt gekregen. Peanut- bal is een leuk en aantrekkelijk spel voor jongens en meisjes (dus ook gemengd) in de leeftijd van 5 tot en met 8 jaar. Het spel heeft een grote verwantschap met honkbal en soft bal. Door de eenvoudige spelregels, de veiligheid en de betrekkelijk gerin ge ruimte die het spel vraagt, is het erg populair. Het doel van Peanutbal is om kinderen op zeer jonge leeftijd al kennis te laten maken met een spel in groepsverband, waarbij het accent niet op wedijver maar op spelvreugde ligt. De jonge peanuts en de oüderi» zullen samen op een leuke, Sportieve manier bezig zijn. Er wordt dus van de ouder(s) verwacht dat hij/zij zoveel mogelijk bij trainingen en wed strijden (ongeveer een keer in de drie weken) aanwezig is/zijn. Interesse en wilt u meer informatie? Neem dan contact op met: Patrick van Fessem, tel. 0478-580852 of mail naar jeugdza- ken@redcapsvenray. com. De Jeugdnatuurwacht is bezig met de Zonnebloem actie. De opgave afgelopen twee weken gaf al aan dat de gemeten hoogten variëren tussen de 210 en 253 centimeter. Deze week kan men de laatste keer de gemeten hoogten doorgeven per e-mail naar jnwvenray@erkensict.nl of op zater dag 4 september tussen 12.00 en 13-00 uur via tel. (0478)581247. Geef de gemeten hoogten en of men mee doet met een of drie stammen door. Op www.jnwvenray.nl staat een boekje met voorbeelden over hoe men nestkastjes voor verschillende vogels kan maken. gooi van de Red Caps Venray korte stop naar het le honk zorgde ervoor dat uiteindelijk twee Heerlense dames konden scoren. Vervolgens zorgde een 4 wijd ervoor dat er wederom 2 honken bezet waren. Een mooie honkslag in het midveld zorg de voor een 0-5. Susan Willemsen nam het werpen over van Sanne Erps en wist erger te voorkomen. In de derde inning sloegen onze dames uiteindelijk terug. Met behulp van een paar fouten van de gasten werd de achterstand teruggebracht naar 4 - 5. Ook in de vierde inning kwamen beide teams tot scoren, maar wederom bleken de Heerlense dames problemen te hebben met het ver werken van de door de Venrayse speelsters geslagen ballen. In de vijf- Donderdag 1 september eerste clubavond voor kinderen van de groe pen 4 en 5. Van 18.30 tot 20.00 urn- worden er kennismakingsspelletjes gehouden. Tijdens deze avond kan men zich inschrijven als lid. Aanslui tend programmavergadering voor de leiding van de donderdaggroep. Maandag 5 september van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van groep 3. Nieuwe leden kunnen 's avond meedraaien om de sfeer te proeven. Dinsdag 6 september cluba vond voor de jeugd van de groepen 6, 7,8 en de schoolverlaters. Er wordt niet meer geoefend op de donderdagavonden. Wel wordt er elke zondag geoefend op de schut- tersweide vanaf 10.30 uur. Zondag 18 september is het jaarlijkse Muziekfes tival in Almere. Cursisten die zich hebben opgege ven voor de in het najaar beginnende internet/e-mail cursus van de KBO afdeling Venray e.o dienen contact op te nemen met Miriam Swinkels via tel. (0478)583071 of e-mail miriam.swin- kels@home.nl. Door een menselijke vergissing is namelijk het bestand met aanmeldingen gewist. Dinsdag 6 september opening van het seizoen vanaf 18.30 uur met een mis in de Paterskerk. Daarna is er van 19 30 tot 22.30 uur een kookpro- gramma met mevrouw Leenders. de inning kwamen beide teams niet tot scoren en zodoende begonnen de Red Caps Venray dames de zesde en laatste inning met een 7 - 6 voor sprong. Ondanks twee prachtige vangballen van midveldster Fallon Berkhout moest het team toch nog een punt toestaan. De gelijkmakende slagbeurt hielden de gasten het veld goed dicht waardoor beide teams tevreden moesten zijn met de punten- deling. "Het is jammer dat we niet hebben gewonnen" concludeerde aanvoerster Susan Willemsen achter af. "We wisten dat we het moeilijk zouden krijgen maar ondanks het ont breken van een vaste basisspeelster moet ik het team een compliment geven dat ze goed geknokt hebben. We hebben het behalen van het kam- De Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. is onlangs gestart met yoga in de Kemphaan in vier groe pen. In de eerste en laatste groep zijn nog enkele plaatsen vrij. Op dinsdag 6 en donderdag 8 september wordt er gestart met fysiofïtness in drie groe pen in het St. Josefklooster in Venray. Op dinsdag 6 september is er een reis je naar safaripark Beekse Bergen. Ver trek om 8.30 uur vanaf hotel Asteria. Verder is er iedere dinsdagmiddag vanaf 13 september een soos in de Kemphaan in Venray. Op maandag 19 september vanaf 20.00 uur houdt de jongerengroep een bestuursverkie zing in het wijkcentrum in Veltum. Op zaterdag 29 oktober houdt de jon gerengroep een specifiek op hen gerichte thema-avond. Opgeven schriftelijk vóór maandag 19 septem ber. De afdelingen Castenray, Oirlo en Oostrum van de KBO gaan van maan dag 5 tot en met woensdag 7 septem ber op reis naar Wolvega en Ameland. Het vertrek is op maandag om 8.00 uur bij de kerk in Castenray, om 8.10 uur bij de kerk Oirlo en om 8.20 uur bij de kerk in Oostrum. Het eerste reisdoel is Staphorst, waar een folklo- revolle modeshow wordt gehouden. Hierna wordt Giethoorn aangedaan en dan door naar Wolvega. De twee de dag voert de reis naar Ameland, gevolgd door een rondrit over Ame land. Na een excursie aan de eenden kooi gaat de tocht richting Wolvega. Op woensdag is er een bezoek aan Aviodrome in Lelystad. De reis wordt met een afscheidsdiner in Oostrum afgesloten. Rond 21.00 uur zijn de deelnemers weer thuis. dag 10 september zal wethouder M. Emonts 's middags het toernooi offi cieel openen. Verder zal er deze zater dag van 17.00 tot 19.00uur de jubi leumreceptie plaatsvinden in de grote feesttent op het sportveld aan de Leunseweg. Van 19.00 tot 21.00uur zullen alle (oud-)leden en partners hun sterke honk- en softbalverhalen met elkaar delen tijdens de reünie waarna aansluitend de avond en nacht worden afgesloten met een groot feest. Informatie over dit toer nooi, de reünie en Red Caps Venray is te verkrijgen bij Patrick van Fessem, tel. 0478-580852 of e-maU: info@red- capsvenray.com pioenschap nog steeds in eigen hand". De dames komen pas eind sep tember weer in actie voor de compe titie. De Venrayse honkballers hebben zondag, in hun laatste wedstrijd van dit seizoen, een makkelijk overwin ning in Nuenen behaald. In negen inningen werd de Brabantse midden moter met 3 - 8 verslagen. Na acht inningen hadden de Venrayse heren een 0 - 8 voorsprong, maar in de negende inning mocht de Brabantse ploeg alsnog de eer redden. De Venrayse ploeg is daardoor op een mooiei tweede plaats geëindigd in de 4e klasse, achter kampioen Boos ters Roosendaal die op deze slotdag geen misstap maakte tegen de Bul lfighter uit Cuijk. Op woensdagavond 14 september om 19.45 uur is er een proefles voor de cursus Ontspanning en Meditatie. In de cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen, ademoefeningen, meditatieve bewegingsoefeningen en mantra's afkomstig uit Westerse (bio- release) en Tibetaanse (yoga en medi tatie) scholen. De oefeningen helen lichaam en geest en brengen hun energieën samen zodat ze kalm en soepel kunnen functioneren. Het accent in de cursus ligt op stilte en meditatie. Het doel van de oefeningen is het ontwikkelen van gewaarzijn door middel van ontspanning. Je leert gevoelens tijd, ruimte en aandacht te geven: De oefeningen brengen eèn innerlijke massage op gang. Lichaam, adem en geest ontspannen zich en de energie kan weer vrij stromen. Je voelt je ontspannen en energiek tege lijk. Wanneer er meer ontspanning is, ontstaan meer ruimte en helderheid om je geest tot rust te brengen. Nu kun je observeren hoe gedachtenpa- tronen, emoties en houdingen je erva ring kleuren. Wanneer je nieuw bent is het oefenen meer gericht op ont spannen en nieuwsgierig worden naar wat er precies in je gebeurd. Je ontwikkelt vertrouwen in je lichaam en in je natuurlijkheid. Wanneer je langer oefent, raak je diepere lagen van energie en gevoelens aan. Je leert te luisteren naar de subtiele bood schappen van het lichaam zodat je blokkades kunt ontdekken en losla ten. De cursus wordt gegeven in Ven ray, De Gouden Leeuw 6 (Sportcen trum Double Active). Op 14 september is er een proefles zodat je kunt voelen of het wat voor je is. Van 21-9 t/m 21-12 volgen 13 woensdag avonden van 19-45 tot 21.45 uur (niet op 19-10). Benodigdheden: gemakke lijk zittende kleding en een deken. Inlichtingen aanmelding: Jan Hou wen 0478-587364 www.dorje.nl Industrieterrein De Hulst (0478) 581486 Afgelopen zaterdag traden de dames van TTV Summa/Red Stars in eigen huis aan tegen regerend kam pioen Fürst-Manderveld. De Heerlen se formatie is de grootste kandidaat om de eredivisie wederom als sterk ste te eindigen. In Venray werd Summa/Red Stars met 7-0 aan de kant gezet, een vooraf ingecalculeerd ver lies. Fürst-Manderveld trad aan met Wei Fan Ying, Nadine Bollmeyer en Jana Timina en gunden Sabina Lar- mené, Kelly Willems (foto) en Sandra Leijten geen enkele game. Deson danks zaten de Venraysen er een paar keer dicht bij. Sabina verloor maar nipt de tweede game tegen Wei Fan (14-12), terwijl ook Kelly dichtbij game winst was tegen de Chinese. Timina was zaterdag ijzersterk en zowel Kelly als Sandra kwamen er nauwelijks aan te pas. De voor Neder land onbekende Bollmeyer had alleen in de eerste wedstrijd tegen Sandra wat probleempjes, tegen Sabina ginen alle remmen los en wist ze vlot- Er wordt'gezocht naar enkele man nen Of vrouwen om een badminton- clubje te versterken. Er wordt elke dinsdag vroeg in de avond gespeeld. Meer informatie is verkrijgbaar bij Carolien de Haart via tel. (0478)511993. Belangstellenden zijn van harte welkom om proef te komen draaien. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray - Match zoekt voor het Inter nationaal Vrouwencentrum een enthousiaste vrijwilligerster die het leuk vindt fietsles te geven aan allochtone vrouwen. Dit houdt in dat de vrouwen het fietsen wordt aangeleerd, alsmede worden er de verkeersregels bijge bracht volgens een bepaalde metho diek. De vrijwilligster dient tweemaal per jaar dertien wekelijkse fietslessen te geven. De lessen vinden in de mor genuren plaats. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray - MATCH via tel. (0478)516995 of e-mail match.venray@planet.nl Groei Bloei Deume start met een cursus tuinontwerp. De cursus omvat acht avonden. De start is op dinsdag 4 oktober in het Gerardushuis aan de Parkstraat in Deurne. Voor opgave contact opnemen met Jo van Mierlo via tel. (0493)315462. De vrienden van verpleeghuis Elzenhorst houden op zondag 4 sep tember van 11.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt op het parkeerterrein van het verpleeghuis. De opbrengst is voor de bewoners van Elzenhorst. WB begint dinsdag 6 september vanaf 19-00 uur aan het wintersei zoen met een mis in de Grote Kerk. De mis wordt opgedragen aan leden en overleden leden en aan oud gees telijk adviseur deken Coenen, Aanslui tend wordt de avond voortgezet met Kun je zingen, zing dan mee! in de Witte Hoeve, onder begeleiding van de heer Reintjes uit Veulen en enkele accordeonisten. Nieuwe leden zijn van harte welkom. jes te winnen. Sabina: "Tegen haar moest ik echt ballen rapen, dat was echt erg. Ze heeft een zelfde soort spel als ik, maar ze speelt het agressie ver. Dat is iets wat ik nog meer moet leren doen." Coach Huub Thijssen was gema tigd tevreden over het spel van zijn pupillen. "Je weet dat je van zo'n ploeg verliest en dat is ook geen schande. Alleen hoop ik nog een keer, dat de dames ook tegen dit soort tegenstanders meer naar vermo gen presteren. Zowel Sabina als Kelly hadden tegen Wei die game moeten pakken. Je verliest dan wel met 3-1, maar die game heb je. Ze hebben nog teveel respect voor de tegenstanders, zo van: 'dat verliezen we toch'. Daar door zijn ze niet agressief genoeg om zo'n game dan een keer te winnen." Volgende week wacht Summa/Red Stars een geheel andere wedstrijd. Dan gaan de dames op reis|.Qej Amsterdam. Sabina: "Dan moet^ni er echt staan. Ik ben heel benf 7 hoe het gaat worden. In elk ge\j len we lekkere wedstrijden kip1 spelen en dat is ook belangrijk.'^.^ TTV Summa/Red Stars- joNS Fürst-Manderveld: te(er Sandra Leijten - Nadine Bollmeyi 27 7-11,6-11,7-11 zoc Sabina Larmené - Wei Fan Ying,ou:s 4-11,12-14,3-11 jveiJt Kelly Willems - Jana Timina 3-11,7-11,2-11 iML Larmené/Leijten - Bollmeyer/Timina 3-11,4-11, 7-: Sabina Larmené - Nadine BollmaVa. 3-11,4-11,5-11 Wen Sandra Leijten - Jana Timina Wal 8-11,3-11,5-11 Mijt Kelly Willems - Wei Fan Ying 6-11,7-11,14-16 kusi Hie] Wordt jeugdlid van tafeltennisvereniging Summa Red Stars! JUS jinie '*roer 31 ram uste Red Stars heeft weer plaats voor jongens en meisjes in alle leeftiateni groepen: »°?4< Pee f Jacc Kei en P Speelse training onder deskundige leiding, 1 of 2x per week. Wie dat wil kan al snel deelnemen aan toernooien en wedstrijdenVillei andere clubactiviteiten. 'eter Dit alles is ons prachtige tafeltenniscentrum aan de Kiosk 1a. HelNaai maatschap inclusief training en een batje kost 36,90 voor een half f2 se om The tUb( 8 en 9 jaar 10,11 en 12 jaar 13 jaar en ouder Geïnteresseerd? Neem vrijblijvend contact op met Peter Bouwmans, telefoon 0478-589134 of kom gewoon naar de zaal.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 32