-De ambities van korfbalsters SVOC Sportspecial '05-'0€ Paul Janssen gelooft in zijn nieuwe ploeg Boeiende leeftijdenmix Manual Programma zaalvoetbal Indeling zaalvoetbal Nieuwe opzet zaalcompetitie Paspoort korfbalsters SVOC Paspoort Manual I Paspoorten zaalvoetbal Niveau: tweede klasse Doelstelling: individueel en als team groeien, een goede prestatie neerzetten. Het uiteindelijke stre ven is promotie naar de eerste klas se. Trainer: Loek Flentge Selectie: Ellen Geerets, Willeke Philipsen, Anke Wennekers, Sanne Wennekers, Yvonne Classens, Cindy Geerets, Marjolein Kuypers, Debbie Wismans, Kim Dircks, Joan Willemssen en coach Miriam Linders. Twan Hawinkels maakte als speler de hoogtijdagen van handbalvereniging Manual in tachtig mee. De kwam uit in de klasse, de vereniging in iedere leeftijdscate- esrm. gorie minstens één team en is v de club groeide in rap tempo. Hawinkels maakte ook het diepste dal van Manual mee: nog maar 25 leden, negen geleden. En de lift nu mee op de van succes en groei van handbalvereniging: 170 promotie naar de twee- voD.iue tuassc. Opvallend detail: Hawinkels staat met )Hj d zijn 43 jaar nog altijd in het eerste team. En de oudste is zeker niet: doelman Hans u Kersten is bijna 50 jaar. En de er jongste? 19 jaar. Met een boei- ende leeftijdenmix maakt Manual haar rentree in de tweede klasse. Of de hoofdmacht van nu kwa litatief te vergelijken is met het eerste team dat twintig jaar gele den in de eerste klasse uitkwam? Twan Hawinkels schudt zijn hoofd. "Nee, destijds was het team veel sterker. Als je de ploeg van toen nu zou plaatsen in de >e% competitie, dan zou ze twee klas- sen hoger spelen dan wij nu A doen. Het handbalniveau is geni- 5, Dtveileerd. Er zijn minder vereni- gingen en kwalitatief is het er Twan Hawinkels maakte de voorbije twaalf seizoenen twee promoties en een degradatie mee. niet beter op geworden." Hawinkels maakte de voorbije twaalf seizoenen twee promoties en een degradatie mee. Maar ook de jaren dat Manual zelfs geen seniorenteam op de been kreeg. "Vijf jaar lang hebben we geen seniorenteam gehad. De club was op sterven na dood. Drie jaar geleden heeft een drietal oudere spelers de krachten gebundeld en een nieuwe koers uitgestip peld. En die koers klopte perfect. Na drie seizoenen wilden we terug zijn in de tweede klasse, en dat is nu gelukt. Het eerste jaar was moeizaam, toen maakten we nog veel beginnersfouten. Het tweede seizoen waren we een stuk verder en werden we derde. En het voorbije seizoen verloren we slechts één duel en werden we kampioen. Je ziet de progres sie ook terug in duels tegen bepaalde ploegen. Het vierde team van het Sittardse Sittardia is bijvoorbeeld een sterke tegen stander. Veel spelers die vroeger op hoog niveau hebben gehand bald. Het eerste jaar werden we afgeschoten, in het tweede sei zoen wonnen en verloren we van Sittardia en het voorbije jaar wonnen we met gemak." TRAIN INGSRU1MTE Manual is de voorbije jaren flink gegroeid. Zo hard zelfs, dat de club naarstig op zoek is naar extra accommodatie. "Organisatorisch zijn de zaakjes op orde. Het kader is aardig op sterkte, maar het grote probleem is trainingsruimte. We moeten tij dens trainingen met meer dan dertig spelers in een zaal spelen. Dat is niet praktisch en niet wen selijk. Maar er is niet meer accommodatie beschikbaar. En dat is vervelend, want we willen als vereniging graag verder groei en." Boeiend aan het mannenteam van Manual is het grote leeftijds verschil van liefst 31 jaar tussen de oudste en jongste speler. Hawinkels ervaart dat juist als een charme van de vereniging. "Het illustreert dat bij Manual iedereen, ongeacht leeftijd, op het juiste niveau kan meespelen. En ik vind het ook tekenend voor de sfeer in de vereniging. Tijdens de trainingen, wedstrijden en uit stapjes merk je niets van dat leef tijdsverschil: het klikt onderling prima, de groep valt niet uiteen in een kamp oudjes en een kamp jonkies. Het is één team onge acht de leeftijd." MOEITELOZE RENTREE Twan Hawinkels verwacht een moeiteloze start in de tweede klasse. "Als ik naar onze tegen standers kijk en zie hoe wij zijn gegroeid, dan moeten we ons in de middenmoot kunnen handha ven. Daar hebben we de kwali teit voor. Als dat lukt, is het sei zoen geslaagd." Manual begint de competitie op 18 september met een derby: in Venlo wacht het tweede team van Loreal op de Venrayse hand- balmannen. Niveau: tweede klasse Doelstelling: handhaven in de middenmoot Trainer: Arjan Boon Selectie: Sander Barents, Bennie Beekers, Patrick v.d Broek, Jo de Jonge, Paul Klomp, Gijs Schapendonk, Joost Ueberbach, Dirk Ueberbach, Erik Wijzen, Hans Kersten en Twan Hawinkels. ;ri» Begeleidingsteam moet tweedeklasser titel bezorgen agin; PEEL EN MAAS Mannenteam: positie in de middenmoot ft De ambities van SVOC liegen er niet om: promotie naar de eerste klasse, liefst zowel in de zaal als op het veld. Om die 'oelstellingen te realiseren, werken de korfbalsters met een [heus begeleidingsteam. Coach "oek Flentge wordt op afroep [gesecondeerd door de ervaren trainers Joop Ouderland en Henk Deegens. En tweeweke- i lijks strijkt atletiektrainer Henk Dinghs neer bij SVOC om de ^speelsters conditioneel onder nden te nemen. Al die inves teringen moeten komend sei- ;Zoen hun vruchten afwerpen. ["We willen met een fysieke 'voorsprong aan de competitie beginnen", verklaart routinier f Joan Willemssen de strategie van SVOC. De randvoorwaarden zijn opti maal ingekleurd. Tel daarbij de komst van enkele getalenteerde jeugdspeelsters, en de ambities en 'iet optimisme van SVOC zijn ver- Jaard. Er is volgens Joan Willemssen (26) nog een pluspunt: "We hebben dit seizoen sinds lange tijd weer twee seniorenteams. De 'oorbije jaren hadden we te weinig meiden voor twee ploegen, dus iedereen was verzekerd van een ^plek in de hoofdmacht. De onder- t er linge concurrentie was niet scherp, de aanwezigheid op trainingen was de bepalende factor of je op zon ed dag ook daadwerkelijk speelde. Nu moet iedereen blijven knokken voor een plaats in het eerste team, er kan gedurende het seizoen immers nog het een en ander ver anderen. En dat merk je: er wordt feller getraind en het niveau van de trainingen is omhoog gegaan." Het niveau van de trainingen is ook omhooggegaan door de komst van de twee ervaren trainers Joop "Ouderland en Henk Deegens. "Zij ■ondersteunen vanuit Kring Venray w° teams in de regio die nog flink progressie kunnen maken. Ook andere verenigingen in Noord- ümburg kunnen dat doen. Ik vind oe| hun betrokkenheid een meerwaar- ;,de. Ook onze trainer Loek Flentge [juicht het toe. Hij is een prima trai ner, maar ook goede trainers kun- nen nog bijleren, zeker op bepaal- s'de gebieden. Die invulling geven Joan Willemssen kijkt vol ver trouwen uit naar bet begin van de korfbalcompetitie. 'Of we dit meteen komend seizoen kunnen waarmaken, zal zich uitwij zen. Een plaats in de top 3 is ook niet verkeerd. We kunnen nog enorm veel leren, en persoonlijk én als team blijven groeien." Ouderland en Deegens. Wij krijgen tips en adviezen van hen, en zij ver zorgen delen van de trainingen. En dat werkt perfect. Loek blijft natuurlijk de eindverantwoordelij ke, die rolverdeling is duidelijk." De twee gasttrainers zullen met name in de beginperiode betrok ken zijn bij SVOC. "Ze bekijken ook een aantal competitiewedstrij den en analyseren ons spel." Ook de komst van atletiektrainer Henk Dinghs is een bewuste keuze. "We willen fysiek een voor sprong hebben op de andere teams. Daar kunnen we vooral in het begin van de competitie van profiteren." JONG TEAM SVOC is in de breedte gegroeid. Het jonge eerste team is versterkt met twee grote talenten uit de Al en een goede speelster uit de A2. "Dat drietal is kwalitatief een prima aanvulling. De gemiddelde leeftijd is jong, ik denk net iets meer dan 20 jaar. Ellen Geerets, 25 jaar, en ik zijn de twee oudsten van de ploeg." SVOC wil het liefst zo snel moge lijk oogsten. "We zijn ambitieus. Plezier staat voorop, maar een kam pioenschap is zeker ons streven. TV/SPORTIJN Thuiswedstrijd Vrijdag 20.45 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Tweede plaats in eerste divisie B. Coach Paul Janssen (Malden) 6e sei zoen. Nieuwe spelers Farid Idrissi (SV Venray-veld), Bennie Kneepkens (Fermonia Boys) en Freek Thoone (ZW Leunen). Vertrokken Frank Beerkens (tweede team), Ruud Brands (SK Konica), Tommy Kroes (ZSW/Oriënt Plaza) en Saïd Yahia (Fermonia Boys). Selectie Niels Dekkers, Farid Idrissi, Raymond Janssen (keeper), Fred Jeuken, Frank van Kempen, Bennie Kneepkens, Thijs Lenders (keeper), Coen Linskens, Roel Mocking, Dennis Snijder, Freek Thoone en Eric Troisfontaine. Verwachting Coach Paul Janssen: "We gaan voor promotie, dus bij de boven ste drie eindigen." GALLUS/CAFE DE TIJD Thuiswedstrijd Vrijdag 20.00 uur in De Weert Klassering vorig seizoen Kampioen in tweede klasse A. Coach Peter Mooren en Loek Swinkels (Venray) 3e seizoen. Nieuwe spelers Nicky Aben (Venrode) en Henri Witzel (tweede team). Vertrokken Niemand. Selectie Nicky Aben, Mohamed Azarfane. José Conego (keeper), Manuei Conego, Ruud Coppus, Jeroen Hesen, David Nabben, Rens van Veghel, Martien Vermeulen, Ernst Voesenek (keeper) en Henri Witzel. Verwachting Coach Loek Swinkels: "Als nieuwkomer proberen te handha ven in de eerste klasse." LAKE VALLEY Thuiswedstrijd Vrijdag 21.30 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Vierde plaats in eerste klasse A. Coach Jeroen van Stokkem (Venray) 2e seizoen en trainer Gert-Jan Wismans (Venray) le seizoen. Nieuwe spelers Sjoerd van der Coelen (was invalkracht) en Vincent Smith (Boca Juniors). Vertrokken Daniël Wijnands (gestopt). Selectie Vincent Buwalda (keeper), Sjoerd van der Coelen, Luciën Conjaerts, Niels Hermsen, Lennard Jansen, Arjan Lammers, Paul Rutten, Ronny Spruit, Tom van Stokkem en Vincent Smith. Verwachting Coach Jeroen van Stokkem: "Bij de bovenste vijf eindigen." ZW LEUNEN Thuiswedstrijd Vrijdag 20.30 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Negende plaats in eerste klasse A. Coach Rob Gielens (Heide) le seizoen. Nieuwe spelers Roel Gielens, Remco Hellegers en Jaap Litjens (allen uit derde team). Vertrokken Gijs Jeuken (tweede team), Mischa Nabben (lager), André Peeters (gestopt) en Freek Thoone (TV/Sportijn). Selectie Edwin Berden, Marco Berden, Bas Claassens, Roel Gielens, Remco Hellegers, Barry Janssen, Jaap Litjens (keeper) en Rob Willems. Verwachting Speler/bestuurslid Rob Willems: "In de middenmoot mee draaien. We hopen iets beter te presteren dan vorig seizoen." Donderdag 1 september 2005 - Pagina 29 Komst extra promotiekansen te laat voor TV/Sportijn? Paul Janssen begint al aan zijn zesde seizoen in Venrayse dienst. En nog ieder jaar wist de Maldense zaal- voetbalcoach progressie te boeken met zijn team. Spelers kwamen en spelers gingen, maar HVC/Taxi Verstraaten kroop onver stoorbaar omhoog in de eer ste divisie. Alhoewel de Venraynaren lange tijd de ranglijst aanvoerden, ging de titelrace met Malabata afgelo pen seizoen verloren. Het mislopen van promotie naar de eredivisie kwam de club, die voortaan TV/Sportijn heet, duur te staan. Enkele bepalende spelers zochten het hogerop. Ruud Brands (SK Konica), Tommy Kroes (ZSW/Oriënt Plaza) en Saïd Yahia (Fermonia Boys) acte ren dit seizoen wel op het aller hoogste platform. Dennis Snijder kwam op zijn besluit terug om te verkassen naar Fermonia Boys. Tegenover deze meevaller staat het verlies van de ervaren verde diger Frank Beerkens die een stapje terugdeed. Paul Janssen zag zijn beste spe lers vertrekken en mocht een drietal nieuwelingen (Idrissi, Kneepkens en Thoone) verwel komen. De coach wil er evenwel niets van weten dat zijn ploeg flink verzwakt is. "Ik heb ver trouwen in deze groep. Ze wil len leren en ze boeken snel progressie. We hebben nog veel trainingen nodig en dat kost tijd. De competitiestart komt voor ons te vroeg", vindt Janssen, die in het seizoen 2000/01 begon met de achtste plaats. Daarna volgden de zevende plek, twee maal de derde plaats en onlangs de tweede positie achter kam pioen Malabata. Uitgerekend dit jaar kiest de KNVB voor een andere opzet van de zaalcompetitie. Met ingang van het seizoen 2006/07 komen er twee eredivisies in plaats van één. Dit betekent voor dit seizoen extra promotiekan sen. De bovenste drie of vier clubs uit iedere eerste divisie stappen straks het walhalla bin nen. Met de prestaties van de afgelopen drie jaar zou TV/Sportijn nu eredivisionist zijn geworden. Paul Janssen beseft dat ook maar hij heeft met de realiteit van vandaag te maken. SOLIDE DEFENSIE Vorig jaar was Raymond Janssen de minst gepasseerde doelman op landelijk niveau. Hij hoefde zelfs minder treffers te incasseren dan international Patrick Thomassen van lands kampioen FCK/De Hommel. De defensie stond als een huis, maar met het wegvallen van Beerkens en Kroes zijn er twee belangrijke pionnen verdwenen. "Mijn eer ste zorg is een solide defensie neer te zetten. Want dat is het fundament", zegt Paul Janssen. "Frank Beerkens vindt zichzelf niet go^J genoeg meer. Dat ben ik niet met hem eens. We heb ben er menige avond over gesproken. Hij had nog makke lijk een jaar meegekund." Aanvaller Frank van Kempen zakt nu naar de achterste linie. "Daar hebben we het samen over gehad en we zijn tot deze con clusie gekomen. Toen hij bij ons vertrok was hij inderdaad een goaltjesdief. Maar bij Langhout is hij heel anders gebruikt en hij keerde dan ook anders bij ons terug. Met zijn inzicht en tac tisch vermogen voldoet hij voor honderd procent achterin. Hij weet wat er van hem verwacht wordt." Van Kempen strijdt ach terin aan de zijde van aanvoerder Fred Jeuken. Jeuken (35) is nog de enige speler met wie Janssen alle vijf seizoenen werkte. "Fred scoort altijd een zeven. Hij is heel betrouwbaar en enorm belangrijk voor het team. Als hij niet speelt, dan weet je pas wat je mist", oordeelt de coach. "En daarachter staat nog Raymond Janssen die een uitstekende keeper is." Samen met Eric Troisfontaine vormt dit drietal het hart van het nieuwe team. Spelers die vorig seizoen soms buiten de boot vielen (Niels Dekkers, Coen Linskens en Roel Mocking) zullen nu veel meer aan spelen toekomen. NIEUWKOMERS Van de drie nieuwkomers is het afwachten hoe ze zich ont wikkelen. Van Bennie Kneepkens mag een en ander verwacht worden. De Weertenaar speelde met Fermonia Boys in de eredivisie. "Maar daar hoefde hij alleen maar aan te vallen. Dat is veel te voorspelbaar. Hij moet zijn draai nog vinden. Want bij ons moet hij meer meedoen en ook mee terugverdedigen. Dat snapte hij eerst niet toen ik hem dat uitleg de. Want dat was hij helemaal niet gewend", zegt Janssen, die beaamt dat er nog veel werk aan de winkel is. "Dat is toch hele maal niet erg. Want ik zie de spe lers steeds beter worden. Echt, ik heb alle vertrouwen in deze groep. De organisatie begint bij de verdediging. Die moet weer worden als vanouds. We zijn nu nog zoekende. Het moet nog een hecht team worden en daarvoor hebben we inderdaad tijd nodig. Dit kan niet van de ene op de De zaalvoetbalcompetitie krijgt met ingang van het sei zoen 2006/07 een andere opzet. In plaats van de huidige eredivisie met veertien clubs komen er voortaan twee eredi visies (noord en zuid) van ieder twaalf ploegen. Ook het aantal eerste divisies wordt verdubbeld. Dit seizoen zijn er nog drie poules maar vanaf 2006/07 komen er zes eerste divi sies; één voor ieder district. Net als bij de eredivisie wordt het aan tal teams per klasse teruggebracht van veertien naar twaalf. Deze ruimere opzet van de lan delijke klassen heeft nogal wat gevolgen voor de promotie- en degradatieregeling van aanko mend seizoen. Zowel uit de eredivisie als uit de eerste divisies degradeert slechts één team. De dertien over gebleven clubs in de eredivisie worden aangevuld met elf promo vendi uit de eerste divisie. Naast de drie kampioenen promoveren er dus nog acht ploegen extra. Dit betekent dat uit iedere eerste divi sie (A, B en C) drie of vier clubs promoveren. Hoeveel teams dit Coach Paul Janssen: "Wij moe ten gewoon promoveren. andere dag." Toch vindt hij het nog steeds jammer dat zijn team niet intact gebleven is. "Dan waren we dit jaar kampioen worden. Het kan een keer misgaan, maar nu was het zeker gelukt. Maar ik kan spelers niet tegenhouden als ze naar een eredivisieclub willen. De kansen zijn nu verruimd en wij moeten gewoon promover en. Dat is ons doel en dat gaat ons lukken ook", zegt de immer optimistische coach vastbera den. per klasse worden is afhankelijk van uit welk district de degradant uit de eredivisie komt. Uiteraard werkt de versterkte promotie ook door naar beneden. In de nieuw te vormen eerste divisie in het seizoen 2006/07 levert het district Zuid II (Limburg en oostelijk Brabant) een comple te klasse van twaalf clubs. Momenteel spelen acht verenigin gen uit Zuid II in de eerste divisie. Aanvulling zal komen uit de hoofdklasse. Hoeveel clubs naast de hoofdklassekampioen zullen promoveren is afhankelijk van het aantal degradanten uit de landelij ke divisies. Pas aan het eind van de competitie zal er echte duide lijkheid komen. Zeker is wel dat ook uit de hoofdklasse tot en met de derde klasse alléén de nummer veertien degradeert en dat de kampioen promoveert. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Vrijdag 2 september Sporthal De Wetteling 20.30 ZW Leunen-Roerdalen 2 21.30 Lake Valley-De Gastronoom 22.30 Gallus/Café de Tijd 5- ZV/Serum 5 Sporthal De Weert 20.00 Gallus/Café de Tijd 2-ZW Mari 21.00 TV/Sportijn 8-ZVCO 2 22.00 TV/Sportijn 9-OBR Sporthal Meerlo 21.00 SV United-Beringe 4 Zaterdag 3 september Sporthal De Weert 17.00 TV/Sportijn 6-MZV/De Ruif 3 18.00 Venrode 2-Herb. De Peel 2 19 00 TV/Sportijn-ZW Leunen (dames) 20.00 TV/Sportijn 2-Roerdalen (dames) Maandag 5 september Sporthal De Wetteling 20.30 TV/Sportijn 4-Gallus/Café de Tijd 2 21.30 ZW Leunen 5-Wittenhorst 2 22.-30 Gallus/Café de Tijd 3- Kronenberg Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 3-ZVCO 21.30 Lake Valley 4-Venrode 2 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO 2-Beringe 5 Dinsdag 6 september Sporthal De Wetteling 22.00 ZW Leunen 3-TV/Sportijn 6 Eerste divisie B Altweerterheide (Weert) Arcan/wWv Reschlo (Maastricht) CFE (Eindhoven) D'n Diek/Bosscherveld (Maastricht) EFV/Cibatax (Eindhoven) ESZW Totelos (Eindhoven) FCH/Decora Houkes (Heerlen) FCK/De Hommel 2 (St.Michielsgestel) FSG (Heerlen) ODV Yema (Maastricht) OS/Alwako (Valkenswaard) PlattlandyJH Bus (Valkenswaard) De Sjötter (Maastricht) TV/Sportijn (Venray) Hoofdklasse Amicitia (Montfort) FCH/Decora Houkes 2 (Heerlen) Fermonia Boys 2 (Roermond) Haelen (Hom) Hercules'77/le Village (Montfort) In de Bende'92 (Landgraaf) ZW Jaffa (Mefick) 't Kesjotje (Swalmen) Meezenbroek (Heerlen) Reuver (Reuver) Roerdalen/Alfass (Melick) Rood Wit (Kerkrade) TV/Sportijn 2 (Venray) ZWM/Campus (Maastricht) Eerste klasse A AJ Deume (Deume) Amicitia 2 (Montfort) ZW Beringe (Panningen) Brach (Maasbracht) 't Brökske (Nederweert) Fermonia Boys 3 (Roermond) Gallus/Café de Tijd (Venray) De Gastronoom (Neer) Inter'80 (Tegelen) Lake Valley (Venray) ZW Leunen (Venray) Panningen (Panningen) Roerdalen/Alfass 2 (Melick) TV/Sportijn 3 (Venray)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 29