De Peelkorf: bouwen aan een nieuv^ geheel Merselo wil opnieuw kampioen woeden Sportspecial '05-' Passen en meten bij Oost rum "Er staat gelukkig weer V iemand boven de groep Sportverslagen in Peel en Maas i Paspoort de Peelkorf Paspoort korfbalsters Merselo Paspoort korfbalsters Oostrum Paspoort korfbalsters Oranje Wit PEEL EN MAAS Anja van Dijck: 'We horen ook op het veld in de eerste klasse thuis' De hoofdmacht van de Peelkorf stond vorig seizoen voor een lastig dilemma: alles op alles zetten om op het veld te promoveren naar de topklas se en de drie vertrekkende rou tiniers Evelien Arts, Christel Derkx en Esther van de Pas met een titel uit te zwaaien? Of al gaan bouwen aan een nieuw geheel, inspelend op het ver trek van het drietal, en niét inzetten op promotie? De korf balclub koos uiteindelijk voor de tweede optie en begint dit seizoen met een enigszins ver jongd team in de hoofdklasse. Hoe lang de dreun van het niet promoveren op het veld - de Peelkorf verloor de beslissingswed strijd met ruim verschil - heeft nagetrild, wil de verslaggever weten. Tineke Vergeldt (20), de beoogde nieuwe aanvoerder van de Peelkorf, lacht en schudt haar hoofd. "Niet lang. Het grote ver schil waarmee we de beslissings wedstrijd hebben verloren, geeft al aan dat we er misschien nog niet helemaal klaar voor zijn om met dit nieuwe team in de topklasse te beginnen. We hadden er dus wel vrede mee. We hebben in de loop van het voorbije seizoen gekozen om al te gaan bouwen aan een nieuw team. We wisten dat drie routiniers zouden vertrekken, onder wie topscorer Evelien Arts. Dat betekende dat we moesten ver jongen en dus iets aan kwaliteit zouden inleveren. Om dan meteen op het hoogste niveau te moeten beginnen, zou wellicht te veel zijn gevraagd van ons team in opbouw. Het is wel prettig dat we eerst nog een jaar verder kunnen groeien in de hoofdklasse en dan proberen de overstap naar de topklasse te maken. Anders zouden we het hele jaar op onze tenen moeten lopen. En vaak verliezen is ook niet goed voor het moraal, zeker niet als je aan een nieuw geheel bouwt." GOED GEVOEL Met 'het hele jaar op de tenen lopen' doelt Tineke Vergeldt ook gemiddeld op de zaalcompetitie, waarin de laag, de sfn Ysselsteynse club wél in de top- ambitieus." klasse uitkomt. "We willen graag met een goed gevoel aan de zaal competitie beginnen. Dat goed Over de gevoel is natuurlijk veel minder seizoen laa sterk als we in de eerste helft van uit. "Daar de veldcompetitie een aantal keren ten. Ik dei flink onderuit zouden gaan. Ook dat we eei daarom is het beter dat we op het het team veld nog in de hoofdklasse uitko- inschatten men." de krachtst De sportii Het vertrek van Evelien Arts, komst is Christel Derkx en Esther van de veld als in Pas zal volgens Tineke Vergeldt niveau uit geen verlammende werking op het Peelkorf n team hebben. "We hebben aan volgens mi kwaliteit en ervaring ingeboet, dat nen in het is zeker. Maar: er zijn ook acht nog maar speelsters gebleven. En er komen topklasse twee getalenteerde jeugdspeelsters daging." en één speelster van senioren 2 over naar het eerste team. Het is Dat de s :eer goed is, blijkt ook niet zo dat we weer helemaal uit de opk )mst bij de trainingen: opnieuw moeten beginnen, inte- zelfs de .peelsters op kamers gendeel. En ik denk dat we met dit komen doordeweeks terug naar team nog jaren vooruit kunnen. De Ysselsteyn )m te trainen. "Er zitten leeftijd is met 21 jaar :er is goed, en we zijn UITDAGING ambities voor het veld- Vergeldt zich nog niet toeten we nog over pra- k dat het belangrijk is st verder bouwen aan en zo beter kunnen waar we staan en wat erhoudingen zijn." eve wens voor de toe- duidelijk: zowel op het de zaal op het hoogste tomen. "Dat heeft de og nooit meegemaakt, Ik korfbal vier seizoe- ^erste team, maar ik heb én keer in de zaal in de gjespeeld. Een mooie uit- Tineke Vergeldt is de nieuwe aanvoerder van de Peelkorf. meiden op kamers in Zwolle, Nijmegen, Tilburg en Maastricht, maar ze proberen wel iedere dins dagavond in Ysselsteyn te zijn. Ik studeer geneeskunde in Maastricht, en ook ik kom voor de doorde weekse trainingsavond terug." Niveau: hoofdklasse (veld) en topklasse (zaal) Doelstelling: een goed en ver trouwd team opbouwen. Op het veld in de top 3 eindigen en in de zaal handhaven. Trainer: Erwin Dijkstra. Selectie: Sandra Smits, Mayke van Ass, Nicole Tielen, Ellen Smits, Marianne Preston-Potten, Lian Brouwer, Loes Eibers, Tineke Vergeldt, Rian Alders, Kim Kusters, Moniek Peters.- Anja vat i Dijck (l): "In de zaal zijn we gepromoveerd naar de eerste klasse, op het veld moeten we dat niveau ook aankunnen. In niei wsblad Peel en Maas in Venray kunt u wekelijks versla gen lezen van tal van sportclubs uit de regio. Jammer genoeg ont vangen we niet van alle eerste teams van verenigingen uit de gemeen tin Venray en Meerlo-Wanssum, Holthees, Overloon en Vierlingsbeek een verslag. Bij het begin van het nieuwe sportsei- zoen wil en we ook uw vereniging vragen om wekelijks een (kort) wc dstrijdverslag naar de redactie van Peel en Maas te mail en/ faxeiOok tips en suggesties voor een item zijn altijd van harte wé kom. De redactie van Peel en Maas wil de sportpagina's zo compleet mogelijk de streek clubs. wekelijks zou wille Bedankt, Redact Fax: 04 aan de lezers presenteren, zodat de sportliefhebbers uit goed op de hoogte blijven van het wel en wee van alle Graag in het verslag van de wedstrijd de eindstand, ruststand, doelpunt :nmakers en eventuele gele en rode kaarten vermelden. We hopen dat u iemand kunt vinden binnen uw vereniging die een (kort) verslag van de wedstrijd van het eerste team a maken. e Peel en Maas Email:edactie@vandenmunckhof.nl 78-510916 Tel: 04 78-582727 Het kampioensfeestje smaak te blijkbaar naar meer, want Merselo heeft ook komend sei zoen zijn zinnen gezet op pro motie. Van de derde naar de eerste klasse, in twee seizoe nen? Dat is wel de intentie, ver: klapt Anja van Dijck (23). "In de zaal zijn we gepromoveerd naar de eerste klasse, op het veld moeten we dat niveau ook aankunnen." Hoe de krachts verhoudingen op het veld lig gen, is voor Van Dijck nog moeilijk in te schatten. "Maar als ik de namen van de teams zie, dan denk ik: 'daar hoeven we niet voor onder te doen'." Merselo pakte het voorbije sei zoen de dubbel: de titel op het veld (derde klasse) en in de zaal (twee de klasse). "De puzzelstukjes vielen op de goede plaats", verklaart rech tenstudente Anja van Dijck het suc ces. "Alles klopte wat moest klop pen. Op het veld zijn we redelijk gemakkelijk kampioen geworden. Dat sterkt ons in de gedachten dat we ook in de tweede klasse bove nin kunnen meedraaien. Ik vind ook dat we thuishoren in de eerste klasse, dat is ons niveau." Tegenstanders komend seizoen zijn onder-meer de tweede teams van De Merels, HBSV, De Treffers en de hoofdmacht van SVOC. "Op papier zijn we zeker niet de minde re van die ploegen." Kampioen worden op het veld, handhaven in de zaal. Want Van Dijck beseft dat Merselo in de eer ste klasse wel eens tegen een nederlaag zal aanlopen. "En dat zijn we niet meer gewend. We hebben het voorbije seizoen geen duel ver loren. Het zal zwaar tegenvallen als we weer eens verliezen, of zelfs enkele wedstrijden op rij onderuit gaan. Dat zal ons in de zaal in de eerste klasse zeker een keer over komen. Ik heb daar zelf moeite mee, want ik kan niet goed tegen mijn verlies. Het is zaak dat we van nederlagen leren en zo sterker worden. Als we ons in de zaal handhaven, is dai een knappe pres tatie." AANWAS MINIMAAL Merselo begint met een jong team aan de competitie. De oudste speelster is 23 jaar. Een team met toekomst dus. En dat is volgens Van Dijck ook nodig, want aanwas vanuit de jeugd is minimaal. "Merselo is een kleine korfbalclub. We hebben elf speelsters voor de hoofdmacht en negen speelsters voor de midweek. Een eigen jeugd afdeling hebben we niet, de jonge meisjes spelen samen met de junio ren van Oranje Wit. De stilzwijgen de afspraak is dat ze na hun junio- rentijd terugkeren bij Merselo. Er zijn nu ook drie meisjes terugge keerd: Adrie-Jella Beunder, Sanne van Els en Loes Jacobs. Die jonge speelsters moeten we koesteren, zij zijn onze toekomst." Anja van Dijck combineert komend seizoen haar masteroplei- ding sociaal recht met een parttime baan bij een advocatenkantoor. Ze woont doordeweeks op kamers in Tilburg en keert ieder weekeinde terug naar Merselo om te trainen en om de competitiewedstrijd te spelen. "Eén training in de week moet ik laten schieten, omdat ik het niet spits krijg om tussendoor eventjes op en neer naar Merselo te reizen. Maar op vrijdagavond en op zondag ben ik van de partij. En dat gaat goed." Niveau: tweede klasse (veld) en eerste klasse (zaal) Doelstelling: kampioen worden op het veld, handhaven in de zaal Trainer: Hay Lemmen Selectie: Petra Maassen, Angela van Tilburg, Diana van der Duijn, Wil Poels, Ellen van Dijck, Yvonne Koppes, Sanne van Els, Adrie-Jella Beunder, Loes Jacobs, Marijke Loonen, Anja van Dijck Donderdag 1 september 2005 - Paging PE i\ Korfbalsters pendelen tussen midweek en zondagcompetitie Het zal ook dit seizoen pas sen en meten worden voor Bart Direks, de jeugdige nieu we trainer van de korfbalsters van Oostrum. De midweek speelt veelvuldig in wisselen de samenstelling, omdat er speelsters geblesseerd of zwanger zijn, stoppen of door wisselende diensten wel eens verstek moeten laten gaan. De zondagcompetitie biedt dan uitkomst: heeft het eerste team op zondag te weinig speelsters, dan springt de midweek bij. En vice versa. Bovendien is het de vraag of coach Direks zelf wel alle trai ningen present kan zijn. De ClOS-student uit Oostrum moet het allemaal zien in te passen in zijn lesrooster. De ambities van Oostrum zijn dan ook afgestemd op de omstandigheden: plezier staat voorop, winnen is leuk mee genomen. Oostrum komt uit in de laagste klasse van de korfbalcompetitie. Dat is al jaren zo, en dat zal waar schijnlijk voorlopig ook wel zo blijven. Want de praktijk wijst uit dat het heel moeilijk is om iets op te bouwen met de hoofdmacht. Helga Cornelissen (28), die al twaalf seizoenen uitkomt bij de senioren, weet er alles van. Ze heeft door de jaren heen de nodi ge speelsters zien komen en gaan, of zien overstappen naar de midweek. Zelf maakt de juffrouw uit het basisonderwijs dit seizoen ook die switch. Helga Cornelissen is zwanger, verwacht in oktober te bevallen en keert terug in de midweekcompetitie. "In de midweek spelen veel speel sters die voorheen in het eerste team uitkwamen. Dat geldt voor veel andere verenigingen ook. Vergis je niet in het niveau van de midweek. Het zijn niet alleen huisvrouwtjes die gezellig met elkaar willen korfballen, het niveau is best aardig. En fanatiek zijn ze ook." Plezier staat voorop voor de korfbalsters van Oostrum. Waar veel andere teams speculeren op het kampioenschap, hoeft Oostrum daar op voorhand niet aan te denken. "Wij worden waar schijnlijk niet kampioen", glim lacht Cornelissen. "Die ambitie hebben we in eerste instantie ook niet. We willen lol in het spelletje hebben, het is leuk om samen met een team te spelen en het is niet vrijblijvend: je kunt niet zom aar thuisblijven, want dan laat je de ploeg in de steek. En je ver liest en wint samen. Dat spreekt mij in een teamsport aan." Oostrum heeft geen junioren teams. Er zijn genoeg meisjes die korfballen, maar zodra ze in de puberteit belanden, haakt het gros af. "We hebben de pech dat we vrij dicht tegen Venray aanlig gen. Het sportaanbod in Venray is Helga Cornelissen is zwanger, verwacht in oktober te bevallen en keert terug in de midweek- competitie. veel breder dan in Oostrum, dus de meiden kunnen kiezen. Ze gaan volleyballen in Venray, of dansen, of een andere sport beoe fenen die wij in Oostrum niet hebben. Oostrum is geen dorp op zich zoals Ysselsteyn. Daar kiezen veel meisjes als vanzelfsprekend voor het korfbal, omdat er verder weinig mogelijkheden zijn en Ysselsteyn een flink stuk verwij derd ligt van Venray. Dat gebeurt bij ons niet, en daardoor is er ook weinig aanwas. We zijn afhanke lijk van speelsters die van andere verenigingen naar Oo^ komen, of speelsters uit 0% die na enkele jaren weer gaan korfballen. In totaal hé we dit seizoen 25 speelster^ de zondag én de midweek. Ij, niet veel, zeker als je weetij het team voor de ipidwee^,. speelsters zwanger zijn." EXTRA MOTBf Oostrum heeft sedert ee jaar, voor het eerst sinds vel, zoenen, weer een trainer 'J dorpsgenoot nog wel. CIO 1 dent Bart Direks. Tenminsi SP' hij het kan combineren mei studie. "Het is de bedoelin v de Bart de midweek en de zed ^o gaat trainen en af en toe 's eel dags bij het eerste team co(c^ei Hij moet wel nog zijn lesroj^S01 afwachten. Nee, het is prestatief oogpunt geen dané **a werk om bij Oostrum train i d*e zijn, omdat het zo moeilijk op te bouwen. Het is voo >Jaa rend passen en meten. Bovc lVei zijn er weinig korfbaltrainenf 8°' je kunt je voorstellen dat hei de Oostrum erg moeilijk is oifr.kd coach te vinden. De vo(*|de jaren hebben we vaak oi gecoacht, maar ik ben blij (b,2*)1 nu weer een trainer vo» groep staat. Dat geeft toch motivatie, dat blijkt ook £e: trainingen. En gelukkig is er »ij°® nog leidster Marjon van Dijk en' Ma C lita eer der Tw hoe Niveau: derde klasse teai Doelstelling: zo hoog mf i van eindigen met zoveel moge% cor zier I sen Trainer: Bart Direks dot Selectie: Irene Camps, Dr veil Janssen, Marieke de M gin; Mariska Litjens, Ashly U, Mieke Stam, Anne Verho Be Abbey Vollenberg, T: Vollenberg, Fieke Kuenen, Si Cruysberg. Oranje Wit doet opnieuw een gooi naar het kampioenschap I Mét een trainer lukte het niet, zonder trainer lukte het evenmin voor de korfbalsters van Oranje Wit: kampioen worden en promoveren naar de overgangsklasse. Al seizoe nen lang dingen de Leunense speelsters naar de felbegeerde titel, maar telkens staat het team aan het einde van de rit met lege handen. Het voorbije seizoen speelde de hoofd macht van Oranje Wit zelfs zonder trainer: de spoeling was erg dun en het budget beperkt. Dit jaar staat er wel weer een coach aan het roer: Meine Jonkers. Aan de hand van de Brabantse trainer doet Oranje Wit opnieuw een gooi naar het kampioenschap. "Er staat gelukkig weer iemand boven de groep", heeft Rian Derikx ervaren. Afgelopen seizoen leek het ein delijk te lukken voor Oranje Wit. Er moest wel een beslissingswed strijd aan te pas komen, maar wie kon de Leunense meiden van het kampioenschap afhouden? Van de tegenstander in de beslissings wedstrijd had Oranje Wit al drie keer gewonnen, de zaal was gro tendeels gevuld met de eigen aan hang, en van zenuwen was geen sprake. Oranje Wit leek overtuigd van het succes dat zou gaan vol gen. Maar het pakte in de finale echter geheel anders uit. Oranje Wit verloor en verspeelde de titel. En dat was niet de eerste keer: ook in de voorbije seizoe nen gaf het team niet thuis op het moment dat het er echt om span de. Waaraan het ligt? "Misschien kunnen we niet met druk omgaan", veronderstelt Rian Derikx, met haar 19 jaar toch al één van de routiniers. "Ik zou anders geen verklaring weten. Telkens eindigden we als tweede. Dat is frustrerend. Oranje Wit wil naar de overgangsklasse. Dat is ook de inzet van komend sei zoen: de titel pakken en promo veren. Oranje Wit gaat het nieuwe sei zoen in mét een trainer. Dat was een jaar geleden anders. Erwin Dijkstra, die goed werk leverde in Leunen, kreeg de kans om naar Ysselsteyn over te stappen. Coachen op hoger niveau, dat wilde hij niet laten liggen, Oranje Wit ging op zoek naar een nieu we trainer, maar die speurtocht leverde alleen maar tegenvallers op, "Er waren weinig trainers beschikbaar en degenen die we wél konden krijgen, moesten van ver komen. En dat konden we financieel niet opbrengen. De reiskosten overstegen ons bud get. Uiteindelijk hebben we besloten om onszelf te trainen en te coachen. Samen met het twee de team trainden we en iedere speelster moest eens in de pak weg twintig weken de training verzorgen. Dat pakte prima uit. Maar ideaal is het natuurlijk niet. Dat merkten we toen Meine Jonkers ons vorig seizoen een aantal keren trainde, ter kennis making en als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Er stond weer iemand boven de groep. En dat hebben we toch nodig. Aan zijn trainingen zijn we inmiddels gewend, maar hoe hij coacht, dat weten we niet. Dat zal in de loop van de competitie wel blijken." LEUK EN SPANNEND Op papier is Oranje Wit er niet zwakker op geworden Het jeug dige team is bijeen gebleven en weer een jaar gerijpt. Toch kan Rian Derikx, die aan de Sporthogeschool van Sittard stu deert met als specialisatie het spe ciaal onderwijs, de krachtverhou dingen moeilijk inschatten. "We zijn in een nieuwe poule inge deeld. Met tegenstanders die we minder goed kennen. Dus ik vind het moeilijk om te zeggen dat we de grote favoriet zijn. Misschien zijn de nieuwe teams wel verras send sterk. Dat maakt de compe titie ook wel weer leuk en span- ïcue Rian Derikx (l) is al jareti' plek vertrouwd gezicht in het lingt tonm D/ryi Clvnvtio VTA't r\t. team van Oranje Wit. nend: we weten niet we staan." j de a: de b dag moe I voor er 1 imm andt felle: train Ht ook 'van Niveau: eerste klasse (in dc Qud én op het veld) Doelstelling: kampioen wo in de zaal én op het veld Trainer: Meine Jonkers Selectie: Kristie Ambrof Lim|. Linda van Deurzen, Marloes hun Dijck, Petra v.d. Haghen, Houben, Loes Kateman, Can1 Michels, Annelie Reintjes, tner, Smits en Rian Derikx. Verder nen' er iedere wedstrijd twee s( de g sters van senioren 2 mee. ondc tean prog ande de.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 28