Programma zesde klasse E Geijsteren maakt zich op voor 60-jarig bestaan Junioren dragen hoofdmacht Venray Sportspecial '05-'0tf Albertine Koenders blijft SSS'18 trouw "Ze kenden de buitenspelregel al" Kusters Paspoort vrouwen SV Venray Paspoort ff Paspoort vrouwen Volharding BijVe remer in h: iels, p itoen inhaa voet zevei inden Autobodn" •strum eds a an dit ek tra n wei er exi t vind extr >rmij: ne en pelijk PEEL EN MAAS Indeling AC VW America BW'27 EWC GFC'33 Hegelsom Holthees Lottum Melderslo Meterik Oostrum Sambeek SVS Zondag 4 september GFC'33-Oostrum Lottum-America EWC-Holthees Meterik-Sambeek SVS-BW27 Melderslo-AC VW Hegelsom vrij Woensdag 7 september Lottum-Hegelsom GFC'33-Meterik America-SVS Holthees-Melderslo Sambeek-BW'27 EWC-Oostrum AC VW vrij Zondag 11 september AC WV-SVS BW'27-Meterik Sambeek-Hegelsom Holthees-Lottum America-GFC'33 Oostrum-Melderslo EWC vrij Zondag 18 september GFC'33-Holthees EWC-Sambeek Hegelsom-BW'27 Meterik-AC VW SVS-Melderslo America-Oostrum Lottum vrij Zondag 25 september Melderslo-Meterik AC WV-Hegelsom BW'27-EWC Sambeek-Lottum Holthees-America Oostrum-SVS GFC'33 vrij Zondag 2 oktober GFC'33-Sambeek Lottum-BW'27 EWC-AC VW Hegelsom-Melderslo Meterik-SVS Holthees-Oostrum America vrij Zondag 9 oktober SVS-Hegelsom Melderslo-EWC AC WV-Lottum BW27-GFC33 Sambeek-America Oostrum-Meterik Holthees vrij Zondag 16 oktober GFC33-AC VW Lottum-Melderslo EWC-SVS Hegelsom-Meterik Holthees-Sambeek America-BW'27 Oostrum vrij Zondag 23 oktober beker/inhaal Zondag 30 oktober Meterik-EWC SVS-Lottum Melderslo-GFC'33 AC WV-America BW'27-Holthees Oostrum-Hegelsom .Sambeek vrij Zondag 6 november GFC33-SVS Lottum-Meterik EWC-Hegelsom Sambeek-Oostrum Holthees-AC VW America-Melderslo BW'27 vrij Zondag 13 november Hegelsom-Lottum Meterik-GFC'33 SVS-America Melderslo-Holthees BW'27-Sambeek Oostrum-EWC AC VW vrij Zondag 20 november GFC'33-Hegelsom Lottum-EWC BW'27-Oostrum Sambeek-AC VW Holthees-SVS America-Meterik Melderslo vrij Zondag 27 november Hegelsom-GFC'33 EWC-Lottum Oostrum-BW'27 AC WV-Sambeek SVS-Holthees Meterik-America Melderslo vrij Zondag 4 december Lottum-Oostrum EWC-GFC'33 Hegelsom-America Meterik-Holthees Melderslo-Sambeek AC WV-BW'27 SVS vrij Zondag 11 december GFC'33-Lottum B W' 27-Melderslo Sambeek-SVS Holthees-Hegelsom America-EWC Oostrum-AC WV Meterik vrij Zondag 18 december beker/inhaal Voetbalclub speurt in de regio naarstig naar aanwas voor hoofdmacht Geijsteren maakt zich op voor het 60-jarig bestaan, in 2007. De voetbalclub hoopt dat te vieren met twee senioren teams en een veteranenploeg. Geijsteren speurt dan ook naarstig naar aanwas voor de huidige hoofdmacht en het veteranenteam. Een aantal oudere spelers van de hoofd macht wil graag naar de vete ranen, en steeds meer vetera nen willen ook wel eens een zaterdag overslaan. Om die 'verhuizing' te kunnen vorm geven, zal het eerste team moeten worden uitgebreid met jonge spelers. Ambitie om terug te keren naar de zesde klasse KNVB koestert Geijsteren vooralsnog niet. Al is het maar omdat de spelers liever 's morgens dan 's mid dags om half drie willen voet ballen. Geijsteren begint voor het zesde jaar op rij in de reserve zesde klas se. Op zich al een knappe presta tie, na de tumultueuze terugtrek king van het eerste elftal uit de zesde klasse KNVB in het seizoen 1999-2000 en het opheffen van het tweede seniorenelftal. Nog steeds neemt het seniorenelftal en het veteranenelftal deel aan de competitie. Organisatorisch en financieel is de club in rustig vaar water terecht gekomen. Het enige probleem is de personele bezet ting. Het eerste elftal telt een zestien tal spelers. Dat is krap. Een aantal blessures kan al roet'in het eten gooien. Bovendien hebben enkele oudere spelers al enkele jaren aan gegeven dat ze graag bij de vetera nen willen gaan spelen. De vetera nen hebben in principe wel voldoende spelers, maar ze willen wat vaker een zaterdag vrij heb ben, zodat ook voor dat team nieu we spelers nodig zijn, De vetera nen van buurdorp Maashees zijn dit jaar wegens gebrek aan leden gestopt en een aantal van hen heeft reeds een proefwedstrijd bij Geijsteren gespeeld. Met succes, want de eerste wedstrijd tegen EWC werd met duidelijke cijfers gewonnen, mede dankzij de inbreng van de gastspelers van Maashees. Zij nemen binnenkort de beslissing of ze definitief naar Geijsteren komen. Het aantal jeugdleden groeit behoorlijk. Zij komen uit in de jeugd van Oostrum. Het zal nog wel enkele jaren duren voordat de jeugdspelers oud genoeg zijn om terug te keren naar de senioren van Geijsteren. De club zoekt dan ook driftig in de regio naar nieuwe spelers, die nog geen vereniging hebben gevonden of weer willen beginnen met voetballen. Voor de contributie hoeft niemand het te laten. Een seizoen voetballen bij Geijsteren kost slechts 65. Geijsteren koestert zijn fraaie accommodatie, met een hoofd- veld en een goed verlicht trai ningsveld. Jaarlijks op een zater dag voor aanvang van de competitie verzorgen de leden het grootonderhoud van de accommo datie. Het is de tevens de opmaat voor een feest om de vorige com petitie af te sluiten en de nieuwe in te luiden. Mocht de ambitie aanwezig zijn om terug te keren naar de zesde klasse KNVB, dan wordt deze vooralsnog niet aangewakkerd door het gegeven dat er dan weer op zondagmiddag om half drie dient te worden gevoetbald. De Geijsterse spelers hebben het als bijzonder plezierig ervaren om al op de zondagmorgen rond 11.00 uur te kunnen aantreden. De hele middag kan dan nog aan andere, ook belangrijke zaken worden besteed. Nieuwe trainer Ron Spruit: 'geduld hebben met onstuimige, gretige speelsters' Met een gemiddelde leeftijd van 18.47 jaar gaat SV Venray met een juniorenteam de com petitie in. 'Om de onstuimige, gretige speelsters' te kneden en te vormen, zocht de ambiti euze club naar een trainer met specifieke kwaliteiten. Die coach werd in eigen gelederen gevonden: Ron Spruit. De Eindhovenaar speelde in het verleden voor het tweede team, hij was trainer van de Cl en is collega van Peter Rongen, voorzitter van de vrouwenafdeling. Spruit zadelt de jonge ploeg niet met een hoog verwachtingspatroon op. "Ik heb de speelsters gevraagd om een klassering los te laten. We gaan een sei zoen van leren en beter wor den in." Venray heeft in het zomerreces een ingrijpende verjonging onder gaan. De, met alle respect, vier oudjes van het team zwierven uit naar andere teams (Jessie Pelzer en Yvonne Verhoeven naar Oostrum), stopten (Sandra Wismans) of haakten vanwege zwangerschap af (Bregje Sijmons). Een aderlating voor Venray, dat na een rekensom tot de conclusie kwam dat de nieuwe hoofdmacht de leeftijd van een juniorenteam heeft: 18.47 jaar. Bij zo'n jong team past een trainer met specifieke, opbouwende kwaliteiten. Voorzitter Peter Rongen vond die in zijn collega Ron Spruit. "Ron werkt net als ik op college Den Hulster in Venlo. Ik zie en hoor dat hij goed met jonge mensen kan omgaan. Hij is docent lichamelijke opvoeding en gediplomeerd voetbaltrainer. En hij heeft twee seizoenen de Cl van Venray getraind, hij is dus bekend in de club. Ik denk dat hij de specifieke kwaliteiten bezit die nodig zijn om onze jonge hoofd macht te vormen." "Het wordt inderdaad een sei zoen van leren en opbouwen", beaamt Ron Spruit, die zeer te spreken is over de beleving van het jonge team. "De meiden zijn gretiger dan menig jongens- en mannenteam. Het plezier en de wil om te winnen druipt van de ploeg af. Maar we zullen komend seizoen ook wel eens een tik krij gen. Opbouwen betekent vallen en opstaan. Dat is vormend voor deze groep." Spruit laat zich niet uit over een verwachte klassering. "Ik heb de groep gevraagd om een klassering los te laten. Het gaat er niet om dat we derde, vierde of zevende worden. Wat telt is dat we als team groeien en beter worden. En dan volgen de prestaties vanzelf." TITELKANDIDAAT Venray eindigde de voorbije drie seizoenen in de tweede klas se telkens als tweede. Dat houdt in dat het team door de andere ploegen in de tweede klasse ook dit seizoen weer als een titelkan didaat wordt gezien. "Andere teams zullen inderdaad iets van ons verwachten," beaamt Spruit. "Met die druk moeten we om kun nen gaan. Hoofddoel dit seizoen is leren en beter worden. En als we daarnaast kampioen kunnen worden, zullen we dat zeker niet nalaten. De jonge ploeg bulkt van het talent, dus we zien wel waar het schip strandt. Als deze groep bijeen blijft, ziet het er voor de toekomst in ieder geval rooskleu rig uit." LEREN De suggestie dat het jonge Venray beter kan rijpen in de tweede klasse dan een heel jaar op de tenen lopen in de eerste klasse, en dat het daarom goed is dat promotie vorig seizoen werd gemist, wijst Ron Spruit af. "Ik begrijp de gedachtegang van die stelling, maar ik zeg op mijn beurt dat in de eerste klasse beter wordt gevoetbald en dat je daar wellicht meer van kunt leren. En uiteinde lijk is dat het uitgangspunt nu. Bovendien: we hebben een zeer jong team, maar toch ook wel speelsters met ervaring. Het is niet zo dat we met een volstrekt onervaren ploeg de competitie ingaan." Niveau: tweede klasse Doelstelling: leren en beter worden, en zo hoog mogelijk pro beren te eindigen Trainer: Ron Spruit Selectie: Linsey Philipsen, Sanne De Boer, Femke Sijmons, Marieke Sijmons, Linda Lenders, Suzanne Marcellis, Sana Boumasmoud, Mandy Maas, Janine Rongen, Aukje van Lierop, Rinske Reijnders Auke Reijnders, Marije Jager, Beau Nellissen, Saskia Benthem, Malou Maas, Lotte Koppers, Marloes Mijnster. Donderdag 1 september 2005 - Paginaf®1 Beroepsmilitair aast op plaats in de middenmoot eerste klasse Albertine Koenders blijft bij SSS'18. De middenveldster sprak met het ambitieuze Reuver, maar ze wees de 'trans fer' van de hand. Reuver kon haar sportief te weinig bieden. Bovendien wilde ze niet haar hele leven in één keer over hoop gooien. "Ik ben dit jaar beroepsmilitair geworden. Een nieuwe baan, een nieuwe uit daging, een hele verandering. Daarom wilde ik in mijn privé- leven vasthouden aan wat ik had. Dus niet van club wisse len." Met de Overloonse voet balvrouwen aast Koenders op een plaats in de middenmoot in de eerste klasse. "We moeten ons gemakkelijker kunnen handhaven dan het vorige sei zoen." Op het nippertje stelde SSS klas- senbehoud veilig. Het doemscena rio van enkele jaren geleden, toen de Overloonse ploeg al na één sei zoen uit de eerste klasse degra deerde, werd nu voorkomen. SSS kan naar boven kijken, vindt Albertine Koenders (24). 'We heb ben het moeilijke eerste jaar over leefd. Met pijn en moeite. Door blessures konden we niet vaak in dezelfde formatie spelen. En we misten veel kansen, scoren was echt een probleem. Daardoor gin gen nogal wat duels nipt verloren, terwijl dat niet nodig was. Gelukkig bleef de teamgeest posi tief, ik denk dat we het daardoor uiteindelijk hebben gered. We ble ven geloven in een goed resultaat, Het team is bijeen gebleven, we hebben een jaar meer ervaring, dus ik vind dat we ons in de mid denmoot moeten kunnen handha ven." WEINIG BIEDEN Albertine Koenders flirtte gedu rende het seizoen eventjes met Reuver. "Via via werd het contact gelegd. Reuver zocht een verde digster en ik had blijkbaar indruk gemaakt, alhoewel ik het voorbije seizoen vaak als aanvallende mid denvelder stond opgesteld. Na de wedstrijd tegen Reuver werd ik benaderd. Of ik interesse had om naar Reuver over te stappen? Nou ja, praten kan altijd. Ik heb met een delegatie van die club gespro ken, maar Reuver kon me sportief te weinig bieden. Reuver komt in dezelfde klasse als ons uit. Als Reuver op een hoger of op het geet niet: SSS is mijn club. INGESPEELD Na haar opleiding Albertine Koenders is een van steunpilaren van SSS'18. hoogste niveau zou spelen, dan kon ik mij sportief flink verbete ren. Dan is het wel interessant, nu niet. Bovendien wist ik toen, in het voorjaar, nog niet waar ik gelegerd zou worden als beroepsmilitair. Dus ik kon Reuver ook niet toezeg gen dat ik dit seizoen daadwerke lijk beschikbaar zou zijn. En ik wilde niet alles in mijn leven over hoop gooien. Door die combinatie Na af Irijdb inSV I. Ma; usters iren oj dllen ens pr> ietnie iet we heb ik voor SSS gekozen. En^ aan ►rdt abam rabar _rker. Albertine Koenders te horen tymee.' de komende vijf jaar is gelegeij. basis De Peel in Vredepeel j^ijf jas 'thuiswedstrijd' dus voorlerio i Overloonse. "Daar ben ik hqgyjer s om. Ik moet er niet aan denkej. voetb ik niet meer in deze regio zoujn drie nen voetballen. De Peel is votjng een ideaal: dichtbij het thuisfront^ de kan bij SSS blijven voetballen,jgenlijk SSS begint met nagenoeg dfoet hei de formatie als vorig seizoeijuneng de competitie. "Eén speelsijeerlo c vertrokken en we hebben eisten nieuwe bij. Verder is alles h% wer de gebleven. We hebben eenjjj wor speeld team. Dat sterkt mij ijrioren opvatting dat we ons dit seiz%s wc de middenmoot moeten ku|oegan handhaven. En in de eerste Ifc over horen we ook thuis. Een of hoger? Dat zie ik niet snel gqpt, of ren. Daar komen we kwaüteitfej'kspi tekort, zo eerlijk moeten we^ Wor Het is goed om ambities tejeen v; ben, maar het is ook heel bfyk van rijk om te weten waar je gre^ win liggen. Als SSS een stabiele e^-en klasser kan worden, halen wmis," maximale uit deze ploeg." Angeli j5) kan >en ing tule. E jensta Niveau: eerste klasse Doelstelling: een plaats ij middenmoot Trainer: Herman Pouwels - Selectie: Vivian van Wijk, Botterhuis, Sonja Daver. Marlie de Vet, Moniek Wfi Albertine Koenders, Boumans, Yvon Gerrits, 1 Brauer, Mieke Verstappen, I Lambregts, Lizet Gerrits,! Faassen, Willeke Bens, Amei Cremers. Voetballende dames primeur voor Volharding zeggen: ook hun spelregelkennis viel me mee." Grijnzend: "De meeste voetbalsters wisten bijvoor beeld wat buitenspel betekende..." Het eerste damesteam van Volharding speelt dit seizoen in de vijfde klasse, de laagste klasse in het damesvoetbal, "Het is goed om onderaan te beginnen", vindt Rijnen. "Het zou niet leuk zijn om in het eerste seizoen met dikke cij fers te verliezen van meiden die al jaren voetballen. Dat motiveert niet echt. Nu krijgen ze de tijd om op hun eigen niveau te voetballen en beetje bij beetje beter te wor den." VUURDOOP Hun vuurdoop hebben de dames inmiddels achter de rug. "De eerste oefenwedstrijd hebben we met 0-0 gelijkgespeeld tegen de Zwaluw uit Oeffeit, een ploeg die al een jaar bezig was", vertelt Elke Houben trots. "Het ging niet slecht, we heb ben zelfs de 'nul' gehouden en het was ontzettend druk langs de lijn. Vriendjes, familie en andere nieuwsgierigen hebben onze eer ste wedstrijd gezien." Lachend: "Volgens mij trekt het eerste min der toeschouwers. Maar jammer is wel dat Marieke Pijls haar enkel brak, zij ligt er meteen enkele maanden uit," En dat is ook meteen de reden dat Toon Rijnen' blij is dat hij kan beschikken over een selectie van 23 dames voor één team. "Want we Nee, Romano's zullen de mei den nooit meer worden. Maar net zo'n liefhebbers van voetbal als de Braziliaanse balvirtuoos zijn ze zeker wel. Tijdens een van de eerste trainingen van het kersverse eerste dames team van Volharding straalt het plezier van de gezichten van de dames af. Oké, af en toe valt er bij het hooghouden nog wel een balletje op de grond en geregeld gaat er bij het dribbe len nog wat verkeerd, maar een kniesoor die daar op let. Liefst 23 meiden beginnen onder lei ding van de trainers Luc Cuijpers en Toon Rijnen vol goede moed aan het eerste sei zoen in de vijfde klasse van de damescompetitie. Volharding en damesvoetbal. Negentig jaar lang was deze 'com binatie' ver te zoeken. Oké, er waren in het verleden wel initiatie ven om een damesteam op te rich ten, maar die bloedden om ver scheidene redenen steeds weer dood. Wie als dame in Vierlingsbeek aan een teamsport wilde doen, kon tot voor kort alleen terecht bij de plaatselijke korfbalclub of de bloeiende dans- vereniging. Ook Elke Hóuben, samen met Loes de Groot de grote initiator achter de oprichting van het eerste damesteam van Volharding, was jarenlang lid van dansvereniging De Bèkse Klinkertjes. En net als Loes de Groot behaalde ook zij als danseres talrijke prijzen. Prijzen die ze met het voetballen nog maar in de wacht moet zien te slepen. BREDE SELECTIE Maar de eerste stap is gezet, en Elke Houben (23) heeft zin in haar eerste officiële seizoen als voetbal ster. "Toen ik stopte met dansen, leek het me wel leuk om te gaan voetballen. Samen met Loes heb ik toen contact opgenomen met andere meiden in het dorp, en al snel bleek dat er wel meer waren die het leuk leek om lid te worden van Volharding. Zo is het eigenlijk begonnen." Het nieuws ging als een lopend vuurtje door het voetbalgekke dorp en steeds meer meiden - ook van buiten Vierlingsbeek - namen Volharding presenteert het damesteam, dat vol als k moed begint aan het eerste Oosi zoen in de vijfde klasse. krijgen ongetwijfeld blessure!er 0IT is voor de meeste dames voir eerst dat ze voetballen, waa ~en we zeker te maken krijgen en spierblessures. Maar goe^ zijn enthousiast begonnen ,cc"J moet zeggen dat we tot ii alleen maar positieve reactie! 'j ben gekregen." niveau: vijfde klasse Doelstelling: Leren en hebben Trainer: Toon Rijnen en Cuijpers Selectie: Mariska van Daren Angela Boom, Nat zoene Veenbrink, Elke Houben, Mfde kis Theunissen, Anneke Lifl dat i Anke Weijers, Loes Winkelfl imers Jolien Verbeeten. Julie Nille g de Nancy Sommers, Mandy Kuèg. Da Bregje Verstegen, Karliei :tball< Hout, Caren Bekkers, Iml ;eslot Hont,Marieke Pijls, Loe strum Groot, Lieke Koopmans, topt Zegers, Karlijn Hendriks. contact op met de beide initiatief nemers. Inmiddels telt de selectie 23 dames, in de leeftijd van 15 tot 26 jaar, uit Vierlingsbeek, maar bij voorbeeld ook uit Maashees, Holthees, Afferden en Malden. TRAINERSDUO "Maar een paar dames hebben vaker gevoetbald in competitiever band en dat zie je meteen. Die ste ken er met kop en schouders bovenuit", weet trainer Toon Rijnen inmiddels. Rijnen, die jaren geleden een meisjest'eam en een jeugdteam van SSS'18 in Overloon onder zijn hoede had, werd net als Luc Cuijpers door de dames zelfs gepolst voor de functie van hoofd trainer van het damesteam. "Toen ik hoorde dat ze het echt serieus wilden oppakken, heb ik net als Luc 'ja' gezegd. Want ik heb geen zin in flauwekul, er moet wel fana tiek getraind worden. Het mag niet zo zijn dat er van de 23 dames maar 8 of 9 op het veld staan. Ik wil dat ze wat leren en serieus trainen, maar natuurlijk hoort een stukje gezelligheid ook bij het voetbal len." Net als Toon Rijnen is ook Luc Cuijpers erg tevreden over het fanatisme van de dames in de eer ste weken. "We trainen in de voor bereiding twee keer in de week, op dinsdag en vrijdag. De opkomst is goed en de sfeer nog beter", zegt de Vierlingsbekenaar. "De dames zijn erg leergierig en luisteren goed naar onze aanwijzingen. En ik moet

Peel en Maas | 2005 | | pagina 26