Sportspecial '05- "Snel duidelijkheid over- nieuwe accommodatie" "Ik zou een hoofdklasser kunnen trainen" 'Aan trainer verplicht om prijs te pakken' Paspoorten vijfde klasse F Merselo traint al vanaf 19 juli SV UNITED SVOC'Ol Sportpark De Heesakker (Oirlo). Opgericht 1 juli 2001 (fusie Castenray en DIS). Klassering vorig seizoen Vijfde plaats in vijfde klasse F. Trainer Ruud Vermeer (America) 3e sei zoen. Nieuwe spelers Pim Fleurkens en Thijs Kuijpers (eigen jeugd). Vertrokken Harm Büddiger (verhuizing) en Ruud de Mulder (gestopt). Selectie Niels Arts, Paul Büddiger, Gijs Dinghs, Sander Dinghs, Pim Fleurkens, Bart Jenneskens, Thijs Kuijpers, Ivan Maes, Hans Manders, Joep Manders, Paul Manders, Erwin Steeghs, Ralf Steeghs (keeper), Tom Strijbos, Paul Tissen, Dirk van de Ven, Roy van de Ven en Xavier Weijs. Verwachting Trainer Ruud Vermeer: "We hopen nu wel de nacompetitie te halen." Titelfavoriet Baarlo. TOP'27 Sportpark Hoogveld (Tienray). Opgericht 15 april 1927. Klassering vorig seizoen Derde plaats in zesde klasse F en promotie via de nacompetitie. Trainer Marcel Hovens en Jac Verlinden (Tienray) 3e seizoen. Nieuwe spelers Ralf van Essen en Bart Janssen (eigen jeugd) en Tim van Rijswick (Wittenhorst). Vertrokken Peter Aerts (veteranen) en Cyriel Pingen (gestopt). Selectie Ralf van Essen, Rob Heidens, Roel Hoeijmakers (keeper), Ban Janssen, Jan Janssen, Rob Janssen, Tom Knoops, Niek van Lin, Andy Philipsen, Thijs Pingen, Marcel Rongen, Martijn Rongen, Nico Rongen, Rick van Rijswick, Tim van Rijswick, Ward van Rijswick en Bram Willems (keeper). Verwachting Trainer Marcel Hovens: "Handhaven is het eerste doel. We hopen in de middenmoot mee te doen." Titelfavoriet Baarlo PEEL EN MAAS Donderdag 1 september 2005 - Pagina Soepele samensmelting Meerio en Wanssum m Train Ger I oen. I Nietn Ex-prof Ger Delauw nog niet uitgekeken op Merselo Zaterdagavond 27 augustus klinkt om klokslag zes uur het fluitsignaal voor de allereerste officiële thuiswedstrijd van SV United. Tegenstander op het fraaie sportpark Bergsbos in Meerio is het nabijgelegen Oostrum. De samenvoeging van Meerio en Wanssum lijkt ogenschijnlijk vlekkeloos te verlopen. Voor eind dit jaar moet de fusie definitief worden beklonken en komt er een nieuwe clubnaam in plaats van SV United. Op een bankje langs de kant zit ten twee fervente supporters uit beide kampen gemoedelijk naast elkaar. Theo Smits (72) uit Meerio en Mia Clabbers-Wolters (60) uit Wanssum kunnen het samengaan van de voormalige aartsrivalen niet beter symboliseren. "Nee, vroeger konden we zeker niet samen op één bank zitten. Maar tegenwoor dig wel", glimlacht Smits. Hij is al meer dan een halve eeuw lid van SV Meerio. Hij speelde jarenlang in het eerste elftal, was zeven jaar voorzitter en later elftalleider. "Toen ik voorzitter was, is dit gebouw neergezet", wijst Smits naar de kantine en de kleedaccom modatie. "En ook toen hadden we geen geld." Mia Gabbers kwam al op haar vierde aan de hand van vader Teng Wolters op sportpark De Broekberg. Ze is sindsdien een van de ferventste Wanssumse suppor ters. Haar man Jac was tot voor kort voorzitter en de zoons Pascal en Robert speelden in het eerste elftal. "Ik heb er toch wel moeite mee gehad dat de voetbalclub is opgeheven", bekent ze eerlijk. Ze bewaart louter goede herinnerin gen aan de voetbalclub Wanssum. "Vooral in de jaren zestig was het een prachtige tijd. Wanssum speel de toen in de tweede klasse en we moesten vaak naar Zuid-Limburg toe. Dan vertrokken we 's och tends al om tien uur met de bus. De supporters mochten met de spelersbus mee. Dat was de gezel ligste periode." Maar ook de laatste jaren, toen Wanssum na een vrije val in de zesde klasse belandde, bleef Mia Clabbers 'haar' jongens iedere wedstrijd aanmoedigen. VOETBALHISTORIE WEG Theo Smits heeft daarentegen minder moeite met het verdwijnen van 143 jaar voetbalhistorie. Meerio bestond 65 jaar en Wanssum was zelfs 78 jaar oud. "Nee, ik geef er niets om", zegt de 72-jarige Meerlonaar. "Ik vind het zelfs prachtig dat ze nu samen zijn gegaan" SV United werkt tot de winter stop de thuisduels op Bergsbos af in de shirts van Meerio. VGA Zaterdagavond in het vertrouwde blauw-witte tenue met 'Ondernemend Meerio' lijkt er ogenschijnlijk niets veranderd. Want zeven van de elf basisspelers zijn van Meerio. Maar wie goed oplet ontwaart toch de Wanssumse inbreng met de broers Juriën en Maarten Beterams, Freddy van den Munckhof en Jochem Pingen. En op de bank zitten nog drie Wanssummers. De elftalleiders Robert Custers (Meerio) en Henk Weijers (Wanssum) zijn gebleven. Dat geldt ook voor trainer Hans Winkelhag, die geassisteerd wordt door ex-Meerio-speler Leo Custers die het tweede elftal onder zijn hoede neemt. PUUR TOEVAL De eerste selectie telt achttien namen. Toeval of niet: uit ieder dorp negen. "Nee, daar is echt niet naar toegerekend. Dat is puur toe val", zegt Robert Custers. Verzorger wordt Wanssummer Frank Smedts. En ook het tweede elftal krijgt twee leiders: één uit Meerio en één uit Wanssum. De besturen van beide clubs zijn samengevoegd in een tijdelijk bestuur dat nu vijftien man telt. Als straks de ledenvergadering de fusie heeft goedgekeurd, komt er een elfkoppig bestuur. En ook hier is de inbreng van beide kampen nauwlettend in de gaten gehou den. De club die zes bestuursleden levert krijgt twee zetels in het dagelijks bestuur. De andere ver eniging die vijf leden levert, krijgt drie man in het DB waarin naast de voorzitter, secretaris en penning meester ook de jeugdafdeling en de 'accommodatie' een zetel krij gen. Aan de vooravond van het nieu we seizoen verloopt alles gladjes. "Onze kracht is dat we alles goed hebben voorbereid", zegt bestuurs lid Henk Peters. Hij is al twintig jaar actief bij Meerio als jeugdvoor- zitter, wedstrijdsecretaris en bestuurslid. Hij stelt zich ook kan didaat voor het nieuwe bestuur. Dat geldt niet voor Wanssum-voor- zitter Jac Clabbers die een stapje terugdoet. Meerlo-preses Arie Janssen is voorzitter van het huidi ge interim-bestuur en wil straks opnieuw de kar trekken. SV UNITED Sinds op donderdag 26 mei de leden van beide clubs hun ja woord gaven, kon er slagvaardig worden gewerkt aan SV United. "Na die beslismomenten verdween de fusie uit de emotionele sfeer", zegt Arie Janssen. "We moeten nu vooral zakelijke beslissingen nemen en dat maakt het wel een stuk makkelijker. Er komt toch veel bij kijken. We zitten bijvoorbeeld met twee sportparken die in gebruik blijven." Voor eind 2005 komen er nog twee ledenvergaderingen. "De eer ste is vooral om de leden te infor meren en suggesties te horen. In de tweede vergadering wordt de finale beslissing genomen over de fusie. Een nieuw bestuur wordt gekozen en er komt een nieuwe clubnaam." Niet iedereen blijkt even gechar meerd van 'United'. Henk Peters: "We vonden de naam 'samen' een geschikte werknaam. Maar er moet straks uit het hart van de vereni ging een nieuwe naam komen. We denken eraan een prijsvraag uit te schrijven." Arie Janssen vindt de keuze voor één sportpark het belangrijkste De spelers van SV beginnen aan de eerste officii wedstrijd. item. Er zijn drie mogelijkhei Of er komt een geheel ni< sportcomplex of De Broekbei Bergsbos wordt de nieuwe thi ven. De voorzitter wil voor m< 2006 duidelijkheid hebben. we willen hooguit twee jaar twee sportparken blijven werkjfcl Dit seizoen als overbruggingsjB 1 en daarna als eerste fusiejaBI Daarna moet de vereniging op sportpark terechtkunnen. Dii; Steei cruciaal voor het slagen van t pre fusie. We maken hiervoor ook %am v bestuurslid vrij." pzoe Janssen vindt dat op dit monjjarakt het gebruik van beide sportpa^ Blit geen struikelblok vormt. "Opfc hc mijn is het niet ideaal maar nu e^sde wél. Zo kunnen de sporters in tojkt i eigen vertrouwde omgeving kenfgelo maken met leden van een andfceoir club. De sfeer en de beleving tmisl goed. Maar iedereen kent elKijftt. nog niet goed genoeg. Het möen nog één groep worden. Dat hejpeijcl tijd nodig en die tijd nemen ook. Vergeet niet dat b< gemeenschappen een institui het dorp verloren hebben.We ven naar een open communi< Dat is heel belangrijk. Daarom tft jaa er ook twee leiders uit ieder dde pri bij een elftal. Zodat we zo difen, t mogelijk bij de spelers staan." weed De keuze voor het sportptenra wordt bepaald door het aantal If. den, de kwaliteit en de on&Waa houdskosten ervan plus de im ringen die aan de accommi moeten worden gedaan. Ji verzekert dat niét de gemei maar het de club zelf is die beslissing neemt. ïtra Ho ital tes< SVOC'01 wil periodetitel en nacompetitie De trotse koploper van voor de winterstop eindigde het voorbije seizoen uiteindelijk anoniem als vijfde. Voor het tweede jaar op rij wist SVOC'Ol de wedloop om de titel en de bovenste plaatsen in de vijfde klasse niet vol te houden. Zodra het lente wordt, lijken de krachten uit de benen van de voetballers van Castenray en Oirlo te vloeien. SVOC hoopt dit seizoen de strijd langer vol te houden. Een periodetitel pakken is de inzet. "Dat zijn we aan onze trainer Ruud Vermeer verplicht", vindt aanvaller Ivan Maes. "Hij heeft de voorbije twee jaar beduidend meer voetbal in de ploeg gebracht. Daar willen we hem dit seizoen voor belonen." Zoeken naar verklarin gen. Dat was in het kamp van SVOC de voorbije maanden aan de orde. Waarom valt de ploeg na een prima eerste competitiehelft tel kens zo ver terug? Een combinatie van factoren, analyseert Ivan Maes, met zijn 30 jaar één van de routi niers. "We hebben een smalle selectie. Zodra we worden gecon fronteerd met een aantal schorsin gen en blessures wordt het lastig. Het vertrouwen binnen de ploeg zakt dan weg en dat kost ons pun ten." Een tweede reden ligt volgens de aanvoerder op het mentale vlak. "Ik heb het gevoel dat we onbe wust gemakzuchtig worden als het goed gaat. We rekenen ons te snel rijk. De motivatie is er wel, maar blijkbaar sluipt er toch iets in de ploeg van 'dat winnen we wel'. Nou, dat is dus niet zo. Als we niet ieder duel honderd procent gecon centreerd en gemotiveerd zijn, dan redden we het niet. Die les hebben we de laatste twee seizoenen wel geleerd." Een derde verklaring is de jeugdi- Ivan Maes: aanvoerder en topscorer van SVOC'Ol. ge leeftijd van de selectie. "Als kop loper word je anders benaderd door tegenstanders dan als midden motor of subtopper. Van de koplo per wil iedereen winnen. Meestal zie je dat tegenstanders dan juist een stapje extra zetten. Als ploeg moet je sterk in de schoenen staan om dat op te vangen. Dat tekenll»| waardige koploper." SVOC heeft dit seizoen haarip- nen gezet op een periodetitel^*-* de nacompetitie. Dat is de pijp-- aan haar stand verplicht. "tJl2E spelers zijn gestopt en er zijn ttf jongens vanuit de A-jeugd bijg^Spo men. Kwalitatief zijn we rede »t Hi gelijk gebleven, dus ik vind dat opnieuw voor de bovenste pl#Opj sen moeten gaan. En een period 19 s tel moeten pakken. Dat zijn we onze trainer Ruud Vermeer t*Kla plicht. Hij heeft beduidend fltfVijf< voetballend vermogen in de pit gebracht en dat moet wortïra beloond. Kampioenskandidi Han Nee, zijn we niet. Daar is oihen. selectie te smal en te jong vot Want ook dit seizoen zullen b Nie sures en schorsingen komen. Brit zijn te kwetsbaar voor de favo erdi tenrol." an bl Dat Ivan Maes dit seizoen wf opdraaft in de hoofdmacht, is gftyer vanzelfsprekendheid meer. De af Mat valler, die vorig seizoen twaalf k I). scoorde en het competitieslot d( een blessure miste, dubde over Mek toekomst. "Ik heb een gezin 1 Bru twee kinderen. Daar wil ik ook sea voor vrijmaken. Maar ik wil 1 inst niet de spanning van de zond nm middag missen. Ik zal ieder j ittei opnieuw beide zaken tegen elk ms afwegen. Ik vind het voetbal en ssei wedstrijdspanning nog te leuk* blte te stoppen in het eerste team. M dat gevoel kan over een jaar Wei schien wel anders zijn." Sportpark Eerste competitiehelft Bergsbos (Meerio); tweede competitiehelft De Broekberg (Wanssum). Opgericht 1 juli 2005 (fusie Meerio en Wanssum). Klassering vorig seizoen Meerio: negende plaats in vijfde klasse F; Wanssum: tweede plaats in zesde klasse F. Trainer Hans Winkelhag (Tegelen) 2e seizoen, was trainer Meerio. Nieuwe spelers Tim Klemans (Venray Al), Stef Francken en Freddy van den Munckhof (eigen jeugd). Vertrokken Niemand. Spelers die buiten de eerste selectie vallen, gaan allen naar het tweede elftal. Selectie Klaas van Arensbergen, Juriën Beterams, Maarten Beterams, Paul Beterams, Joost Bruijsten, Geurt Clevers, Tom Coenders, Luc van den Eisen, Stef Francken, Mike van Kessel (keeper), Tim Klemans, Freddy van den Munckhof, Jochem Pingen, Björn Poels, Tom Smits (keeper), Hans Sijbers, Hans Weijers en Edwin van de Winkel. Verwachting Voorzitter Arie Janssen: "We willen een prijs pakken." Titelfavorieten RKDEV en Baarlo. Eigenlijk had ik tien jaar geleden moeten doorgaan. Al mijn mede cursisten zijn in de top van het amateurvoetbal terechtgekomen. Bij mij is het allemaal anders gelo pen. Maar je hebt in het leven niet alles in de hand." Delauw speelde bij de jeugd van Venray in een gouden lichting die jaar op jaar kampioen werd. Spelers als Noud Janssen, Ruud Bakens en Sjef Keijzers braken eveneens door. "We hadden inderdaad een geweldig team. Er zijn ook genoeg jongens die het niet gehaald hebben. Mat Arts uit Oostrum was een geweldige spits. Vanwege zijn knie moest hij vroegtijdig stoppen. En Chris Vermeulen kon werkelijk alles. Hij ging geloof ik in Tilburg stude ren en haakte af." In het seizoen 1974/75 was Ger Delauw al een vaste waarde in Venray 1, dat toen een subtopper in de derde klasse was. Na dat jaar vertrok hij naar Helmond Sport en Noud Janssen ging tegelijkertijd naar MW. "Ik studeerde aan de mts in Helmond. Een jaar eerder wilde de club mij al hebben. Ik had er vier oefenduels gespeeld en zeven keer gescoord. Maar toen liep ik stage in Venlo en ben daarom pas een jaar later gegaan." In zijn laatste profjaar kreeg hij het aan de stok met trainer Jan Notermans. "Als rechterspits was ik ook meestal clubtopscorer. We moesten op paaszaterdag uit naar Veendam. Ik draaide goed maar zat de hele wedstrijd op de bank. We verloren ook nog met 5-0. Na de wedstrijd kreeg ik een woor denwisseling met Notermans en vanaf maandag hoefde ik niet meer te komen." PANNINGEN In 1980 stapte hij over naar hoofdklasser Panningen, dat getraind werd door Bèr Lejeune. Hij bewaart geen goede herinne ringen aan zijn eenjarig verblijf op De Dèl. Panningen eindigde in de middenmoot, maar Delauw verl oor er zijn lol in het spel. "We wonnen meestal met 1-0. Het was geen voetbal dat we speelden. Alles draaide om drie man. Dat was de uitstekende keeper Jochen Vieten, laatste man Albert van der Weide en de snelle spits Gerrie Vullings. Van der Weide sloeg altijd het middenveld over. Hij gaf van achteruit van die lange ballen over zestig, zeventig meter waarop Vullings moest lopen. En de andere spelers moesten alleen keihard werken." Hij keerde terug bij Venray en leefde er weer op. Met als hoogte punt het kampioenschap met trai ner Henk Rayer in 1982 in de eer ste klasse. Venray debuteerde in de hoofdklasse. Ger Delauw was inmiddels jeugdtrainer bij Wittenhorst en ging in 1983 ook in Horst voetballen. In november volgde hij er de ontslagen trainer Joop Oomens op. "De discipline was er een groot probleem. Ook viel de club van de ene in de andere bestuurscrisis." Nog voor dat het seizoen 1985/86 begon, stapte Delauw op in Horst. Hij keerde nog één keer terug in Venray en speelde onder de nieu we trainer Ruud Wouters nog een jaar in de hoofdklasse. "Ik was toen de oudste speler. Venray had toen een jong en supergemoti- veerd team. We speelden heel goed en het werd een fijn afscheidsjaar. Op mijn tweeënder tigste ben ik gestopt en werd ik trainer bij Stormvogels." Ook dit jaar ontwaakte Merselo als eerste club uit de zomerstop. Op dinsdag 19 juli werkte de kers verse vijfdeklasser onder leiding van trainer Ger Delauw al de eer ste oefensessie af. Terwijl de hoofdklassers toen nog niet eens waren begonnen. De meeste clubs hadden hun eerste training pas begin augustus. Venray startte bijvoorbeeld op dinsdag 2 augus tus. Ger Delauw vindt het niet ver wonderlijk om half juli al te begin nen. "Toen ik zelf voetbalde begonnen we altijd zes weken voor de competitiestart. Vorig jaar jaar heb ik dit aan de spelers voor gesteld. En ze reageerden enthou siast. De opkomst is vrij goed met twaalf tot veertien man op de allereerste trainingen." Delauw vindt het een voordeel vanwege de wisselende vakanties. 'Want er zijn altijd spelers die in augustus op vakantie gaan. Dan kunnen ze van tevoren toch twee weken trai nen. Dat hebben ze alvast in de benen." Merselo trainde ook op kermis- dinsdag 9 augustus. Terwijl op die avond met Venrayse kermis de training traditioneel vervalt. Delauw: "Maar de spelers begon nen er zelf over. Het was hun ini tiatief dat we toch getraind heb ben. Als er genoeg spelers zijn dat ben ik altijd bereid te komen." Ger Delauw (midden) in maart 1978 in de aanval voor Helmond Sport in de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht. Foto: Fotopersbureau Van de Meulenhof uit Helmond. Toen de meeste voetballers van Merselo nog niet geboren waren, was hun trainer al profvoetballer. Van 1975 tot 1980 was Ger Delauw de rech terspits van Helmond Sport. Daarna speelde hij met Panningen en Venray in de hoofdklasse en trainde hij de tweedeklassers Stormvogels en Belfeldia. Bij de laatste club knapte Delauw af en hij ver dween geruisloos van de voet balvelden. Met een schat aan ervaring en het diploma trai ner-coach I op zak, waarmee hij assistent kan zijn in het betaald voetbal, haalde zesde- klasser Merselo hem twee jaar geleden uit de anonimiteit Wat bezielt een ex-prof die altijd op een hoog niveau gevoet bald en getraind heeft om aan de slag te gaan bij een clubje in de kelder van het amateurvoetbal? Ger Delauw (50) moet glimlachen als hij met deze vraag wordt geconfronteerd. Hij was trainer in ruste en had geen plan om nog ooit ergens aan de slag te gaan. Na zijn vertrek bij Belfeldia in 1990 trainde hij tussendoor nog een jaartje de Al van Venray en Panningen. "Bij Belfeld ben ik inderdaad afgeknapt op het voet bal. Die club speelde tweede klas se maar ik mocht blij zijn als ik van de twee selectieteams tien man op de training zag. Een maand voor het einde van het sei zoen ben ik er ontgoocheld opge stapt. Zo hoefde het voor mij niet meer." Daarnaast speelden privépro- blemen hem parten. "Dat is de hoofdoorzaak dat ik als trainer ben gestopt. Als ik was doorge gaan, dan mocht ik mijn kinderen niet meer zien. Dan is de keuze niet zo moeilijk. Na mijn schei ding ben ik gaan zaalvoetballen. Eerst bij Veronica en later bij HVC." Daar kwam hij bestuurslid John van den Munckhof tegen die ook betrokken was bij Merselo. De club bivakkeerde onder in de zesde klasse en zocht een trainer die de vereniging er weer boven op zou brengen. "John polste me. Merselo had Ger Delauw beejt het plezier in het trainen weer helemaal terug. een jong stel en er zouden wat spelers van Venray bijkomen. Maar ik was sceptisch. Toch ben ik met het bestuur gaan praten. We hebben toen afgesproken dat ik het ging proberen. En als het niet lukte, zouden we weer uit elkaar gaan." PROMOTIE Ger Delauw begint nu al aan zijn derde seizoen op sportpark De Vloet. "Ongelooflijk hoe snel die twee jaar voorbij zijn gevlo gen. Het lijkt net of ik hier giste ren pas begonnen ben. Nee, als Merselo niet was gekomen, was ik wellicht nooit meer trainer geworden." Dat de tijd vliegt geeft aan dat hij zijn draai in Merselo gevonden heeft. De club is inmiddels opge klommen naar de vijfde klasse. Maar was de omschakeling bij de start niet erg groot? "Ja. natuurlijk. Bij de Al van Venray en Panningen kon ik meer doen dan hier bij Merselo. Dat had ik me ook heel bewust ingeprent. Daarbij heb ik nogal wat meege maakt en dan leer je wel relative ren. Het belangrijkste voor mij is dat de basis goed is. De jongens waren enthousiast, luisterden goed en wilden leren. De motiva tie was hier veel beter dan des tijds bij Belfeldia, dat vier klassen hoger speelde. Alleen was het allemaal te lief en te aardig. Ik heb ze vooral moeten bijbrengen dat ze elkaar positief moesten coachen. Dat is al heel hard voor uitgegaan, maar het kan nog beter." De competitiestart van 2002/03 was dramatisch en leek wel een kopie van de voorgaande jaren. Van de eerste negen duels verloor Merselo er acht. "Het was onvoor stelbaar wat er gebeurde. Zo gauw de tegenstander in de aan val ging, brak er al paniek uit. Terwijl er niets aan de hand was. Het spel was zo onrustig. Het ont brak er nog net aan dat we de bal len in ons eigen doel schopten. We hebben toen twee avonden met de groep bij elkaar gezeten. We kregen zo gemakkelijk de goals tegen. We moesten door die moeilijke fase heen." Halverwege het seizoen kwam de ommekeer en in het afgelopen jaar greep Merselo zelfs het kam pioenschap. "We moeten in de vijfde klasse goed in de midden moot meekunnen. De club komt van ver. De spelers kunnen zich nog verder ontwikkelen. Er zit rek in. Nee, ik zeg niet dat dit mijn derde en laatste jaar wordt. Merselo heeft een leuke spelers groep en een prachtige accommo datie." PLEZIER TERUG Ger Delauw heeft het plezier in het trainen weer helemaal terug gekregen. Ook al is het op een lager plan. Wellicht dat hij na Merselo toch weer de sprong maakt naar een grotere club. "Dat zou wel leuk zijn. Ik zou best een hoofdklasser kunnen trainen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 24