'aaseilandbeeld van unstsmid op rotonde loed en IJver iaat mee met zijn tijd Meerlo-Wanssum BBC'65 40 jaar Maasproject: 24 bonnen Kookkelder begint weer Sportieve strijd op Lazy Play €18, Service rubriek Man ingesloten Opening expositie SKIP peel en maas 'agiiw idee SOS Meerlo-Wanssum Donderdag 1 september 2005 - Pagina 15 De Stichting Ontwikkelings amenwerking Meerlo-Wans- «m heeft een opmerkelijk roorstel ingediend bij het col- e van burgemeester en wet houders van de gemeente Meerlo-Wanssum. Als herinne- Iring aan de activiteiten de afgelopen drie jaren, zou op Ie rotonde in Wanssum (of en jndere plek in de gemeente) •en kunstwerk geplaatst kun- |oen worden: een van de twee nens grote ijzeren Paasei- adbeelden van de Wester- [eekse kunstsmid Juul Baltus- Op zondag 26 juni werd het »ereldfestival Meerlo-Wanssum jehouden en symbolisch drie jaar [ctie voeren afgesloten voor het indertehuis Hogar Esperanza in e Chileense stad Chilian. Een fan- jLstische dag waar de gemeen- ïhap Meerlo-Wanssum trots op jaag zijn, vindt SOS Meerlo-Wans- r Tijdens het evalueren van het yereldfestival en het project, is Bet idee ontstaan om in Meerlo- T/anssum een blijvende herinne- Sng te creëren aan de acties en l^et land Chili. Spontaan kwam [het idee boven water dat het fan- fflstisch zou zijn als ergens in de temeente een van de magnifieke beren beelden van de Wester- jeekse kunstsmid Juul Baltussen jen plek zou kunnen krijgen. L Baltussen heeft zich laten inspi- feren door de mysterieuze beel den op het Chileense Paaseiland. Bij heeft vervolgens enkele grote Tzeren beelden gemaakt, met een pipoog naar het heden, waarvan r nog twee in het bezit zijn van [Ie kunstenaar Die twee beelden, ^ïet een hoogte van 2,5 en 4,5 foeter, hadden een pontificale ölek aan de ingang van het evene mententerrein Megelsprong tij- fcns het Wereldfestival Meerlo- Wanssum. "In onze fantasie zien wij een jan deze twee prachtige beelden al staan op de rotonde aan de ingang van Wanssum, komende vanuit Well", laat SOS Meerlo- Wanssum het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum weten. Vol gens SOS is het een spraakma kend kunstwerk dat eenieder opvalt en een goed herkennings punt is. Bovendien is het ijzeren kunstwerk vandalismebestendig en onderhouds vriendelijk. KUNSTSMID Juul Baltussen is een kunstsmid met internationale naam en faam. In Meerlo-Wanssum is hij al jaren bekend als vaste deelnemer aan de kunstmanifestatie in Geijste- ren. Niet voor niets is hij als enige Het kunstwerk van Juul Bal tussen is geïnspireerd door de mysterieuze beelden van het paaseiland (Chili) Nederlandse kunstenaar uitgeno digd om in het najaar deel te nemen aan de biënnale in Italië. SOS Meerlo-Wanssum heeft con tact gehad met de kunstenaar en gesproken over dit idee. Hij is bereid om een van de twee beel den te verkopen. Ook is hij net als SOS van mening dat de rotonde in Wanssum een uitstekende plek zou kunnen zijn waar het beeld in zijn grootheid uitstekend tot zijn recht komt. Omdat SOS zo'n beeld niet zelf kan kopen, heeft de vrijwilligers organisatie het gemeentebestuur gevraagd te onderzoeken of er mogelijkheden zijn om binnen het kunstbeleid een van de twee ijzeren beelden van Baltussen aan te schaffen en een prominente plek te geven in de gemeente. Volgens SOS vangt de gemeen schap met de aanschaf twee vlie gen in een klap: Meerlo-Wanssum krijgt er een spraakmakend kunst werk bij van een internationale kunstenaar en tegelijk herinnert dit beeld blijvend aan de acties die de afgelopen jaren zijn gehou den voor de kinderen van Chili. PAASEILAND De Westerbeekse kunstsmid Juul Baltussen (47) heeft iets met het Chileense eiland Paaseiland. En nog meer met de mysterieuze kolossale stenen beelden die al eeuwen op dit eiland staan. Nie mand weet eigenlijk precies welke betekenis deze beelden hebben en waarom ze zijn gemaakt en ze zo bijzonder zijn geplaatst. Baltussen zag als kind in een tijdschrift enkele foto's van deze immens grote beelden en was er meteen van onder de indruk. "Die beelden, die ik als kind voor het eerst zag, hebben mij nooit meer losgelaten", vertelt de sympathie ke robuuste kunstsmid uit Wester beek, net over de provinciegrens bij Overloon. Toen hij van beroep kunstsmid werd, stond het voor hem vast dat hij van ijzer deze grote beelden zou gaan maken, op zijn eigen wijze en met een hedendaags tintje. De afgelopen jaren heeft hij ze links en rechts geëxposeerd. Fascinerende ijze ren koppen, de grootste is zelf vier meter, die onmiddellijk herin neringen oproepen aan de Paasei- landbeelden. "De link met het heden heb ik gelegd door de ene een bril te geven, de andere een neuspiercing en weer een andere een stropdas", aldus Juul Baltus sen. Slitterswijckse drumband viert jubileum In een tijd waarin veel tuziekgezelschappen in klei- te dorpen het moeilijk heb- :n, floreert de Blitterswijckse "are en drumband Moed en fver. Door met de tijd mee te aan, weet de vereniging zon- r al te veel problemen het •fd boven water te houden, let ledental van Moed en IJver hommelt rond de honderd den. De helft daarvan is tief in de fanfare. De drum- id telt momenteel negen- :n spelende leden. Een ringlevend gezelschap dus. inleiding voldoende om het |45-jarig bestaansjubileum van de drumband luister bij te zet ten. Dat gebeurt komend eekeinde. Heden en verle- n van de drumband worden dicht door Rob Koster en inette Roosengarten-Klab- rs, respectievelijk voorzitter Jen penningmeester van de ïreniging, en Mark Rooseng- "ten, instructeur van de iband. 11 Fanfare Moed en IJver had al jen rijk verleden van meer dan Kertig jaar achter zich, toen in I960 tot de. oprichting van een mband werd besloten. Die jiestond de eerste jaren uitslui tend uit meisjes. De drumband Jntwikkelde zich al snel tot een Jolwaardig onderdeel van Moed len IJver. Telkens als het ledental Ide kritische grens naderde, volg- Ide weer een opleving. De muzika le activiteiten bestonden naast de ©luistering van activiteiten in het forp ook uit de deelname aan ■Concoursen. Daar viel regelmatig Iwat te vieren, met als gevolg dat Ide drumband sinds 1991 uitkomt lin de tweede divisie. Muzikaal is |de drumband - die al lang niet [fleer uitsluitend uit meisjes Bestaat - met zijn tijd meegegaan, [?o verzekert instructeur Mark "joosengarten: "Een jaar of acht |geleden hebben we een omme- waai gemaakt. Tot die tijd speel- kn we voornamelijk marsen. Waarna zijn we gedeeltelijk over gegaan op percussie en melo disch werk. Behalve van trom- Èels maken we tegenwoordig look gebruik van bijvoorbeeld "(ylofoon en klokkenspel. Op het ïpertoire staat nu ook heden- pagse muziek. Phil Collins bij- oorbeeld, maar ook samba's. Je- ®oet toch rekening houden met Jde wensen van de leden en van Iftet publiek. Wil je echt presteren |op concoursen dan is dit niet de luiste formule, maar concoursen zijn niet alleenzaligmakend." De muzikale koerswijziging heeft nog een belangrijk voor deel, zo vertelt Annette Rooseng- arten-Klabbers, spelend lid van de drumband en echtgenote van de instructeur: "De jeugd kan nu al na een paar weken met kleine ins trumentjes meespelen. Dat is enorm stimulerend. Vroeger duur de het toch een hele tijd voordat ze zover waren. Mede daardoor is er nu een mooie balans tussen oudere en jongere leden." Fanfare en drumband yormen al 45 jaar een harmonieus geheel De keuze voor het gezamenlijke is een bewuste, aldus voorzitter Rob Koster: "De een Jsan niet zonder de ander, we hebben elkaar gewoon nodig. We doen alles samen, we hebben bijvoorbeeld een gezamenlijke muziekcommis- sie en een gezamenlijke activitei tencommissie. De saamhorigheid is heel groot." Wie zou denken dat er in het Maasdorp een hevige concurren tiestrijd gaande is tussen enerzijds de fanfare en drumband en ander zijds de drumband van het Sint- Antonius Abt-gilde, heeft het mis. Rob Koster: "In ons dorp doet zich de unieke situatie voor dat er twee drumbands zijn. We vissen dan misschien wel uit dezelfde vij ver, maar van concurrentie is absoluut geen sprake. Als het zo uitkomt, speelt een lid van ons zelfs wel eens mee met het gilde. Dat kan ook niet anders in een klem dorp als Blitterswijck. Alleen door samen te werken, kun je overleven, Je hebt elkaar hard nodig. Wij zijn van het dorp en ook voor het dorp. Dat geldt zowel voor ons als voor het gilde." SPRINGLEVEND Wie de twee bestuursleden en de instructeur aanhoort, ontkomt niet aan de conclusie dat de Blit terswijckse drumband springle vend is. Het enthousiasme spat er Uit de oude doos: de drum band in 1961. vanaf. Toch is er sinds kort een klein probleem. Mark Roosengar- ten: "Twee maanden geleden is de tamboer-maïtre helaas gestopt. Tot dusverre hebben we nog geen opvolger weten te vinden. We zoeken iemand met enige muzikale achtergrond en wat maatgevoel is natuurlijk ook wel handig. We zijn ervan overtuigd dat er zich wel iemand zal aandie nen, maar belangstellenden nodi gen we van harte uit contact met ons op te nemen." Het ontbreken van een tam boer-maïtre staat de feestelijkhe den ter gelegenheid van het 45- jarig bestaansjubileum van de drumband uiteraard niet in de weg. De festiviteiten vinden ver spreid over drie dagen plaats. Annette Roosengarten-Klabbers: "Op vrijdag 2 september begin nen we met een receptie. Een dag later is er een pleinfeest waarbij het hele dorp, individueel of in groepsverband kan fierljeppen. Kinderen kunnen zich laten schminken en verder is er een springkussen. Op zondag zijn er op het kerkplein allerlei optre dens van drumbands en percus siegroepen. Dat wordt een heel gevarieerd spektakel, gratis toe gankelijk voor het publiek. Alle aspecten uit de percussiewereld zullen daarbij aan bod komen. Als het weer een beetje meezit, kan het een heel mooie dag worden." Nieuw: koken voor 55-plussers In de Kookkelder in Meerlo worden kookcursussen gege ven voor jong en oud, voor zowel mannen als vrouwen. Nieuw dit seizoen is de cursus koken voor 55-plussers, die begint in september en janu ari en op maandag wordt gegeven (twaalf lessen). In september 2005 viert de Kook kelder zijn 11-jarig bestaan. De opmaat van de Kookkelder was het faillissement van de Stich ting Huishoudelijke Voorlichting in Nijmegen. Op 1 januari 1994 ging de stichting failliet en stond docente José Janssen op straat. Ze kocht haar ouderlijke huis in Meerlo en richtte daar een eigen kookkelder in. José Janssen begon in september 1994 met het geven van enkele kookcursussen, maar anno 2004 biedt de Kookkelder een breed scala aan cursussen aan. Voor jong en oud, voor zowel mannen als vrouwen. En bedrijven, vriendengroepen en families kunnen in de Kookkelder terecht voor het zogeheten party koken, vier uur lang zelf koken en gezamenlijk dineren. Een garantie voor een gezellige avond. In de Kookkelder kunnen men sen terecht die willen leren koken. Of die al kunnen koken, maar zich culinair willen verdie pen en/of verbreden. Voor het seizoen september 2005 tot en met april 2006 kunnen belangstel lenden de cursussen 'beginners', 'buitenlands', 'bakken', 'pasta', 'vis', 'Chinees/indisch', 'kerst' en 'koud buffet' volgen (zie ook de advertentie elders in dit blad). Docente José Janssen legt in de cursussen het accent niet alleen op het inhoudelijk koken. Ook het sociale aspect is belangrijk. Gezelligheid en koken gaan in de Kookkelder hand in hand. Ook kinderfeesten worden regelmatig in de Kookkelder gehouden. Op woensdagmiddag en zaterdag kunnen kinderen vanaf 7 jaar komen koken (maximaal tien kin deren. Het menu wordt in overleg samengesteld. Meer informatie en inschrijven voor de kookcursus sen: De Kookkelder, José Janssen, telefoon: 692803. y f Cl 1ST' I Zaterdag 10 september receptie In Blitterswijck wordt op zaterdag 10 september 2005 het feit herdacht dat 40 jaar geleden door een aantal enthousiastelingen biljartclub BBC'65 werd opgericht in café Peeters. Al die jaren is de biljartclub een leuke en gezonde vereniging gebleven waarbij vele leden bestuursfuncties hebben vervuld. De kleine vereniging heeft door de inzet van de vrijwilligers altijd onder goede leiding gestaan. Medeoprichter Piet Hofmans heeft vanaf de oprichting tot heden 39 jaar een bestuursfunctie gehad. De vereniging heeft in de voorbije 40 jaren hoogtepunten en ook diep tepunten gekend. De hoogtepunten waren uiter aard de onderlinge competities, de goede resultaten in de competi tie van de kring Horst en natuur lijk de voor iedereen openstaande bandstootcompetities, die jaar lijks meer deelnemers trekken en waarin de gezelligheid en de spanning altijd weer tot grote hoogte stijgen. Het dieptepunt in het bestaan van de vereniging was het sluiten in 2003 van café Bos, het clublo kaal, vanwege het overlijden van eigenaresse en clublid Marjo Bos. Gelukkig heeft de vereniging dit dubbele verlies kunnen verwer ken. Na veel wikken en wegen en gesprekken met uitbaters van horecagelegenheden in Blitters wijck over eventuele mogelijkhe den tot plaatsing van een biljart, is uiteindelijk na een constructief overleg met het stichtingsbestuur besloten om te verhuizen naar het gemeenschapshuis, waar de club de afgelopen twee jaar, na aanvan kelijke aarzelingen over de locatie, met veel plezier de verschillende competities heeft afgewerkt. Begin dit jaar nam de vereniging afscheid van het zeer gewaardeer de lid Jan Pijpers, die 39 jaar in verschillende functies was verbon den aan BBC'65. Dit verlies, zo kort voor het 40- jarig bestaan, kwam hard aan en de verwerking was moeilijk. Ondanks al deze tegenslagen kan de vereniging trots zijn op vier decennia biljartclub in Blitterswij ck. Er kan nu verder gebouwd worden aan een voorspoedige toe komst in het nieuwe clublokaal café de Zwart, waar dit jaar voor het eerst de competitiewedstrij den worden gespeeld. Op zaterdag 10 september houdt BBC'65 een receptie in het gemeenschapshuis, vanl9.30 uur tot 21.00 uur. Na afloop van de receptie is er een gezellige avond voor iedereen met live muziek van show- en dansorkest Life. De politie heeft afgelopen zondag samen met andere part ners 24 bekeuringen uitge schreven tijdens de controles die zij heeft uitgevoerd in het kader van het Maasproject. In totaal werden 71 personen gecontroleerd in het gebied vanaf Middelaar tot en met de haven van Blerick. De bekeuringen werden uitge schreven voor overtreding van de visserijwet (17), overtreding van het bouwstoffenbesluit (3), over treden van de wet beheer rijkswa- terstaatwerken (2), het niet kun nen identificeren en illegaal kamperen. De politie voerde de controles uit in samenwerking met een aantal jachtopzichters, contro leurs van de hengelsportfederatie en medewerkers van Rijkswaters- Met het Maasproject wil de poli tie samen met veiligheidspartners dé overlast aanpakken die recrean ten op en rond Maas veroorzaken door bijvoorbeeld illegaal te kam peren, illegaal te vissen, geluids overlast te veroorzaken door harde muziek te maken en het achterla ten van afval. Om de problematiek zo breed mogelijk aan te kunnen pakken, is er een project opgestart waarin samen wordt gewerkt met andere disciplines. Namens de poli tie participeren medewerkers van de basiseenheden Horst, Venray, Gennep en Venlo-Oost, Arcen en Velden. De controles vinden vooral plaats op en rond de Maas en daar mee in verbinding staande meren en havens, waarbij een gebied wordt beslagen vanaf de jachtha ven Blerick tot en met de noordelij- Tien jongerensozen uit de omgeving van Horst gaan op zaterdag 3 september voor het tweede achtereenvolgen de jaar op een sportieve manier de strijd tegen elkaar aan tijdens de Lazy Play Day. Deze sportdag is in 2004 in het leven geroepen nadat er al jaren werd geroepen dat er iets geza menlijks moest komen voor de jongerensozen. Na een succes volle eerste editie, met zo'n 180 deelnemers, is direct besloten om Lazy Play Day in 2005 een vervolg te geven. De organisatie van Lazy Play Day bestaat uit een afvaardiging van elk van de sozen. Daar waar de eerste editie nog min of meer een test was, is dit jaar leer getrokken uit de klei ne foutjes van vorig jaar en hoopt de organisatie een spectaculair dere en nog beter georganiseer de dag neer te zetten. Bij de orga nisatie van Lazy Play Day krijgen de sozen ondersteuning van Sport 3, een gezamenlijk sport- project van de gemeentes Horst a/d Maas, Sevenum en Meerlo/Wanssum. De deelne mers strijden in teams van mini maal zes personen in de naam van hun eigen soos op vijf onder delen, waarbij dit jaar de survival- baan als een spectaculaire uit schieter mag worden gezien. Verder wordt er onder andere nog gevoetbald en keert ook het blokjesroof terug. Dit laatste spel, waarbij inzicht en explosivi teit een belangrijke rol spelen, was vorig jaar onbekend voor alle deelnemers, maar werd uit eindelijk met veel strijd en bele ving gespeeld door alle deelne mers. De deelnemende sozen zijn; OJC Knor uit Meterik, OJC Plan-K uit Grubbenvorst, OJC Canix uit Lottum, OJC Gaellus uit Tienray, OJC Merlin uit Meerlo, OJC Phoenix uit Hegelsom, OJC Cartouche uit America, OJC Wal halla uit Sevenum, OJC Niks uit Horst en OJC Watjang?!? uit Oirlo. Iedereen die op één of andere manier verwant is met één van deze sozen kan zich inschrijven bij de contactper soon van de desbetreffende soos. Mensen die zich niet verbonden voelen met één van de jongeren sozen zijn echter ook van harte welkom op Lazy Play Day. Een dag na de sportdag zal Lazy Play Day feestelijk af worden geslo ten, middels een feest waar onder andere de top bluesband The Strikes op zal komen treden. Op deze avond zal tevens de prijsuitreiking plaatsvinden. Vorig jaar was het een team van OJC Phoenix dat met de wissel beker naar huis ging. Het enige deelnemende team van OJC Wal halla wist de eervolle laatste plaats te bereiken en ging daar om naar huis met de volgend- jaar-beter-beker. Lazy Play Day ook een eigen website, www.lazyplayday.nl. ke gemeentegrens Mook en Midde laar (splitsing Maas-Waalkanaal). Hierbij wordt zowel op het land als op het water gecontroleerd. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 20-jarige inwoner van Blitterswijck aange houden. Rond 03.10 uur kwam de melding binnen dat bij twee wonin gen aan het Kamillepad een ruit was ingegooid door een onbekende man en dat hij had geprobeerd om een raam te openen. Nadat hij was aangesproken door een van de bewoners, was hij weggevlucht. Ter plaatse gekomen constateerde de politie dat er meerdere vernie lingen waren aangericht bij de woningen. Een van de bewoners kon de politie een signalement van de verdachte geven. Tijdens dit gesprek kwam een melding binnen dat aan de Nieuwstraat in Blitters wijck een man met bebloede armen zich bij een woning had gemeld. Gelet op de overeenkomsten met het eerder gegeven signalement, werd de man even later aangehou den en overgebracht naar het poli tiebureau. De 20-jarige maakte een verwarde indruk en kon geen ver klaring geven voor zijn verwondin gen. Hij is ingesloten voor nader onderzoek. De Stichting Kunst Is Passie (SKIP) wil kunstenaars en lief hebbers uitnodigen voor de opening van een nieuwe expo sitie van kunstenaars uit Brus sel. De expositie in het pand aan de Spoorstraat 67 in Tien ray (voormalige versboerderij) duurt de hele maand septem ber. Er is tijdens het openingsweek end op 9,10 en 11 september ook muziek van onder meer Rawakiri live, Fat Chance en Funckarma. De expositie is geopend van 12.00 tot 17.00 uur en de live muziek begint om 19.00 uur. Mensen die in de toekomst benaderd willen worden voor een maandelijkse expositie en andere projecten die in het gebouw gehouden gaan worden door SKIP, kunnen een e-mail sturen naar info@skipbase.com of een kijkje op de site www.skipbase.com. Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Adres: Postcode h 95 253! Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo.-Wanssum. Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. b 'handtekening: s v isA.'VA Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr; 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kimt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 15