„Nieuwe regels ivoor verbranden snoeihout Kick-Off van V-Kick Ontwi kkel i ngsvisie de Brier klaar Afvalstoffenheffing verdrievoudigd VRIJDAG 26 AUGUSTUS GESLOTEN OM 16.00 UUR i.v.m. afscheidsreceptie Coenen INTERT0YS IS ZATERDAG WEER NORMAAL OPEN Tegen een boom In de cel Ganzenfanfare uitgesteld Gewond van der putt Advocaten VERKEERSONGEVAL? geheim werkbezoek aan Groep Geleide Wapens Donderdag 25 augustus 2005 - Pagina 3 Koningin Beatrix zou dins- V lagmorgen per helikopter ft :en geheim werkbezoek bren- t {en aan luchtmachtbasis De eel in Vredepeel. Maar de elikopter moest vanwege het [echte weer, het zicht was nvoldoende, uitwijken naar en grasveld bij het Mercure ïotel in Rosmalen. Vanuit tosmalen ging de koningin mder politiebegeleiding per - auto verder naar het kerkdorp van de gemeente Venray, waar ze een anderhalf uur durende rondleiding kreeg. Koningin Beatrix maakte tij dens haar werkbezoek kennis met een deel van het personeel en werd uitgebreid geïnformeerd over de uitzending naar Afghanistan, waar. de Groep Geleide Wapens een leidende rol speelt in het zogenoemde Nederlandse Provinciale Reconstructie Team. Na ontvangst door de waarne mend commandant Groep Geleide Wapens, luitenant-kolo nel J.G. Blom, bekeek de konin gin onder meer een oefenende eenheid. Vervolgens had ze ver schillende ontmoetingen met per soneelsleden van de Groep Geleide Wapens. Op de lucht- Koningin Beatrix verlaat de luchtmachtbasis in Vredepeel. Ze wordt onder meer vergezeld door luitenant-kolonel Blom, de waarnemend commandant van de basis. machtbasis was tevens een foto expositie ingericht die een impressie gaf van diverse aspec ten van de uitzending naar Afghanistan. Ook werd een bezoek gebracht aan het zogenoemde Joint Air- Defence Centre, dat zich bezig houdt met de integratie van land macht en luchtmacht op het gebied van luchtverdediging, het primaire product van de Groep Geleide Wapens. Het werkbezoek werd afgesloten met een infor meel samenzijn in de officiers mess van de luchtmachtbasis. Het college van B en W van ir1)e6fr'enray heeft een ontheffin genbeleid vastgesteld voor het .'erbranden van snoei- en ^rokkelhout buiten de bouwde kom. Wethouder •nessen van Stedelijk Beheer en Milieu: "Hiermee komen tve maximaal tegemoet aan de wensen van de bewoners in het buitengebied binnen de beperkte wettelijke mogelijk heden die er zijn. De rek is echt opgezocht." j Het stookbeleid is in overleg •tnet de gemeenten Meerlo- J Wanssum, Sevenum, en Maasbree tot stand gekomen. Dit zorgt voor een uniforme aanpak voor het .ge team Handhaving, politie en 6 brandweer. Ook de gemeente Horst is voornemens om de n Elbeleidslijn te volgen. Voor de ontheffing geldt een —Wettelijke procedure die maxi mal zes maanden kan duren, ind die snoei- of sprokkelhout verbranden, moet zes maan- voor het stookseizoen (1 - 30 juni) een ontheffing ivragen. Voorafgaand aan het ladwerkelijke stoken hoeft leen een melding plaats te vin bij het team Handhaving. Dit geeft de melding door aan Bctober - brandweer en politie. Met een ontheffing van de gemeente Venray mag in het snoeiseizoen tussen 1 oktober en 30 april gestookt worden. Per 1 oktober 2003 is dit ontheffingenbeleid van kracht. Daarbij moeten wel een aantal voorwaarden in acht wor den genomen die betrekking heb ben op veiligheid, het voorkomen van overlast en bodem-en grond waterverontreiniging en afvoeren van asresten. Tot op heden was het stookbe leid van Venray geregeld in de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV). Een melding bij de gemeente was voldoende om snoeihout of loof van land bouwproducten te kunnen ver branden. Door een wijziging van de Wet milieubeheer is het lande lijk niet meer toegestaan om afval stoffen te verbranden. Vanuit milieuhygiënisch oogpunt is het niet wenselijk dat afvalstoffen ver brand worden en g- zijn voldoen de alternatieven voor de verwijde ring van afvalstoffen. Burgemeester en wethouders hebben wel de mogelijkheid om een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te ver branden. In het stookbeleid van 23 augustus 2005 is vastgesteld dat ontheffing kan worden verleend voor het verbranden van: kerstbomen en een St. Maartensvuur; snoei- en sprokkelhout waar voor de Plantenziektekundige Dienst een aanzegging heeft afge geven; snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbe- drijven en boom - en rozenkweke rijen; snoei - en sprokkelhout afkomstig van erfbeplanting en landschappelijke elementen in het buitengebied; genetisch gemodificeerd plantmateriaal. Overigens vallen het branden van kaarsen en fakkels en sfeervu ren, zoals terrashaarden, vuurkor- ven en kampvuren en ook vuren voor koken, bakken en braden niet onder de nieuwe regels van de Wet milieubeheer. Hiervoor gelden de regels in de APV in het kader van de bescherming van de openbare orde en veiligheid. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag assisten tie verleend bij een verkeerson geval. Een 26-jarige automobilist uit Venray reed rond 03.00 uur over de Overloonseweg richting Overloon. De man had zijn voer tuig niet voortdurend onder controle. Door onbekende oor zaak raakte de auto van de weg en kwam hij tot stilstand tegen een boom. De bestuurder liep daarbij een hersenschudding op. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 43- jarige man uit Venlo aangehou den en ingesloten. De man werd net na middernacht gecontroleerd terwijl hij met zijn auto op een parkeerplaats aan de Kiosk stond. Bij controle bleek dat de man nog 30 dagen in de cel moest zitten. Hij is door de politie aangehouden en ingesloten. Het college van B en W heeft een visie over de ontwikkeling van het bedrijventerrein de Brier vastgesteld. In deze visie worden de uitgangspunten bepaald aan de hand waarvan ondernemers plannen kunnen maken voor een verdere uit breiding of aanpassing van hun bedrijf. Het bedrijventerrein de Brier krijgt in de toekomst een andere uitstraüng. Door de gemeente is gekozen voor een nieuwe ontwik keling in de vorm van een groot schalige detailhandelslocatie op deze plek. Samen met de project ontwikkelaar 3W Vastgoed uit Maastricht zijn als eerste stap plan nen gemaakt voor een aantal win kels met de daarbij behorende voorzieningen in het zuidelijk deel van het bedrijventerrein de Brier. Deze plannen staan niet op zich zelf, maar maken onderdeel uit van een totale visie voor de ontwikke ling van het gehele gebied. Begin dit jaar zijn dan ook schetsen gemaakt met ideëen over een aan gepaste inrichting van het gebied. Deze plannen zijn meerdere keren besproken met de huidige onder nemers. Tegelijkertijd is door een extern bureau onderzoek gedaan naar de Venrayse behoefte aan volumineuze detailhandel nu en op de wat langere termijn. Aan de hand van deze gegevens worden nu voorstellen gedaan die als hand vat kunnen dienen voor een verde re ontwikkeling. De afvalstoffenheffingen in Limburg zijn in een periode van tien jaar ongeveer verdrievoudigd. De afvalstoffenheffingen in diftar- gemeenten zijn gemiddeld 61,- per huishouden lager dan in niet diftar-gemeenten. Gemeenten in de provincie Limburg nemen op het vlak van afvalstoffenheffing een middenpositie in ten opzichte van gemeenten in andere provin cies. Dit zijn enkele conclusies die in de nota 'Hoe duur is Limburg?' te lezen zijn. De Provincie Limburg heeft de nota op verzoek van de Statencommissie Verkeer, Water en Milieu opgesteld. Gedeputeerde Bert Kersten: "Het verstrekken van informatie over onder andere afvalstoffen heffingen past goed binnen de nieuwe taakopdracht van de pro vincie. Informatie van afvalstoffen heffingen wordt daarmee onder deel van afvalmonitoring. De conclusies ten aanzien van de afvalstoffenheffingen hebben een indicatief karakter. Iedere gemeente stelt namelijk haar tarief op een eigen manier vast. Niet bekend is hoe de gemeenten hun afvalstoffenheffing opbouwen. Zodoende kunnen wij geen volle dig beeld geven waarom in de ene gemeente een veel hogere afval stoffenheffing wordt toegepast dan in de andere. Ons doel als pro vincie is het verstrekken van deze informatie. Wij zullen als provin cie wél in overleg treden met een aantal gemeenten om te bekijken of wij gezamenlijk lijn kunnen brengen in de systematiek van opbouw van heffingen. Gemeenten kunnen zélf beoorde len of de in de nota opgenomen indicatieve informatie over afval stoffenheffingen aanleiding geeft daaraan conclusies en/of acties te verbinden." De provincie heeft in de nota een analyse gemaakt per gewest en diftar- en niet-diftar gemeenten. Doel van deze analyse is per gemeente een zo eerlijk mogelijke vergelijking te maken van het geld dat de burger in tota liteit kwijt is voor de inzameling en verwerking van zijn of haar afval. In de analyse constateert de provincie, kijkend naar de verza melde informatie, forse verschil len, Landgraaf: 300,- per huis houden tegenover Mook en Middelaar 119,- per huishouden. De ganzenfanfare die voor don derdag 25 augustus (vandaag) in Zoo Pare Overloon gepland stond, is uitgesteld. In verband met de dreigende vogelpest is na intern overleg besloten de gan zenfanfare tot een nader te bepa len tijdstip uit te stellen. De gan zenfanfare The Jolly Walkers bestaat uit twaalf ganzen die in ganzenpas twee muzikanten vol gen. Met tromgeroffel, gefluit en gegak zouden zij over de paden van Zoo Pare Overloon trekken. De politie heeft vrijdagmor gen rond 7.30 uur geassi steerd bij een verkeersonge val op de Wanssumseweg. Bij het ongeval raakten een 74- jarige automobilist uit Eindhoven en een 46-jarige motorrijder uit Horst gewond. Zij werden respectievelijk met been- en nekletsel naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen een 22- jarige automobiliste linksaf wilde slaan op de kruising met de Zomp. Zij moest wachten voor tegemoetkomend verkeer. De 74-jarige man reed achter de vrouw, kon mogelijk niet op tijd remmen en week uit naar de weghelft voor de tegenliggers. Daar botste hij op een auto, die werd bestuurd door een 42-jari- ge man uit Horst. De vrouw zag dit gebeuren en wilde alsnog de weg vrijmaken voor de 74-jarige automobilist. Zij stuurde daarom haar auto naar rechts. De motor rijder die dit alles voor zich zag gebeuren, probeerde de automo biliste rechts in te halen. Hierdoor kwam hij met de voor zijde in botsing met de auto van de vrouw en kwam ten val. Mogelijk dat de laagstaande zon mede oorzaak is geweest van het ongeval. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Popfestival nieuwe jongerenstichting Op zaterdag 3 september presenteert de nieuwe Venrayse jongerenstichting V- Kick zich. Jongerenstichting V- Kick gaat verschillende activi teiten voor jongeren organiseren. Op deze zaterdag zal V-Kick zich presenteren met een popfestival, genaamd Kick-Off. Op het festijn zijn diverse stijlen popmuziek ver tegenwoordigd. Het festival vindt plaats bij café 't Podium in Venray en begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. In het eerste weekend wil de stichting zoveel mogelijk jongeren kennis laten maken met de nieu we jongerenstichting en wil ze de drempel om te komen zo laag mogelijk houden. Vandaar dat het festival gratis toegankelijk is. De muziek wordt verzorgd door zowel beginnende Venrayse artie sten als bands van regionale en nationale naam en faam in de pop scène. Het programma ziet er als volgt uit: 15.45-16.15 uur. V-Kick wil beginnende Venrayse bands een podium bieden voor het opdoen van podiumervaring. The Excessum is zo'n band. Geïnspireerd door hun idolen als The Offspring en Green Day begonnen zij in 2003 met het maken van een eigen repertoire gevuld met punkrock. In 2004 aangevuld met een bassist, wat de band echt compleet maakte. Tot dusver ontbreekt het de band zeker niet aan productiviteit. Na het verschijnen van de reeds uit verkochte demo-cd in april 2003 werden nog twee ep's opgeno men, getiteld Hear the Herrah en A long way of destruction. Ook met het aantal optredens gaat het voorspoedig. In de laatste ander half jaar werden al meer dan twin tig zalen en festivals aangedaan. The Excessum is een hardwerken de Venrayse punkrockband www.excessum.nl 17.00-17.45 uur. De Venrayse hiphopcrew Reflexy is inmiddels geen onbekende meer in de Limburgse popscène. Zo deden ze al tweemaal succesvol mee aan de talentenjacht Nu of Nooit, waarbij beide keren de finale werd bereikt. In de editie van dit jaar werd een tweede plaats behaald, waarmee op een haar na een optreden op Pinkpop werd gemist. Vlak na deze mijlpaal kwam er in goed overleg een einde aan de samenwerking met DJ Goodlife, die zich nu volop gaat concentreren op het produ ceren en draaien van zijn favoriete stijlen dancemuziek. MC's Essez en Nostra gaan door met het schrijven van nieuwe nummers, die vanaf nu zullen worden onder steund door de beats van beatcre- ator Context a.k.a. Bob de Bouwer. Op het podium weten zij zich sinds kort versterkt door een van Nederlands beste hiphop- DJ's Frankie Boxcutta, die live de beats voorziet van venijnige scratches. Reflex}' is misschien wel sterker dan ooit www.deshit.nl 18.30-19.30 uur. Lemonseven kan inmiddels een van Venrays meest succesvolste bands ooit genoemd worden. Met haar aan stekelijke mix van pop, elektroni ca en noise wist de band rondom de broers Roel en Rob Gommans in december 2004 de Grote Prijs van Nederland in de wacht te sle pen. Hierna volgden optredens op onder meer Noorderslag, Parkpop en Metropolis. Inmiddels is de single Satellite uit, die in juni in poptempel Paradiso aan het grote publiek werd gepresenteerd. Ook is er een bijbehorende clip gemaakt, die inmiddels al geregeld op TMF en MTV voorbij is geko men. Deze band mag dus absoluut niet ontbreken bij de opening van V-Kick www.lemonseven.com 20.00-21.00 uur. De naam van de band zegt het eigenlijk al. 37 Stabwoundz komt naar Venray om de bezoekers omver te blazen met een portie moddervette metalco- re, een kruising tussen harde metal en hardcore uit de jaren '90. In 2001 is deze band opgericht door voormalig Bom from Pain- gitarist Serve Olieslagers, die een zanger, drummer en bassist om zich heen verzamelde. Ze spraken af allemaal voor 110% voor deze band te gaan, wat al snel resulteer de in een goed geoliede machine, zowel op het podium als op cd. Het eerste volwaardige album Embrace Solitude, dat begin 2004 uitkwam bij Garden of Exile, werd goed ontvangen door de media. Het hoogtepunt in het bestaan van de band tot nu toe is ongetwijfeld het winnen van de Limburgse talentenjacht Nu of Nooit vorig jaar, waarmee een optreden op Pinkpop werd verdiend. 2005 werd ingeluid met een tour door Spanje, Portugal en Frankrijk, waarna onder meer ook nog werd opgetreden met The Dillinger Escape Plan. Deze zomer heeft de band wat optredens betreft een rustperiode gebruikt om te wer ken aan nieuw materiaal voor het komende tweede album, waarvan we op Kick-Off ongetwijfeld een voorproefje gaan krijgen (www.37stabwoundz.com). 21.30-22.30 uur. Sideshift Harry, afkomstig uit het Midden- Limburgse Herkenbosch bij Roermond, zag zijn levenslicht maart 2000, doordat drie kereltjes wilden doen waar ze compleet achter stonden: muziek maken! Niet veel later wisten zij nog een jongetje en een meisje te lokken, Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl waarna de band compleet was. Tegenwoordig heeft Sideshift Harry een eigen stijl ontwikkeld binnen zijn genre, een combinatie van ska-punk en reggea, afgewi- seld met meerdere stijlen zoals surf en disco. Tijdens de optre dens is het dan ook moeilijk om als toeschouwer stil te blijven staan. Wapenfeiten van de laatste jaren zijn het album Denkska en de onlangs verschenen Sideshift Harry, The EP. Verder deelde de band al het podium met ska-groot- heden als Mark Foggo's Skasters en Jaya The Cat www.sideshift- harry.nl 23-00-00.00 uur. Dreadlock Pussy, de hoofdact van het Kick- Off-festival, heeft al een hoop meegemaakt tijdens de afgelopen zeven jaar in de muziekindustrie. Zo waren er grote festivals (Lowlands, Pinkpop, Ozzfest en Fields of Rock), openen in grote zalen en stadions voor bands als Rammstein en Machine Head en oneindig lang touren langs Nederlandse zaaltjes. Na de laatste toer ter ondersteuning van het album Tsumi werd het een tijd stil rondom de Roermondse band. Drummer B-Art vertrok en werd vervangen door Jos Roosen en er werd flink geknutseld aan een eigen studio, Cell 3, in Echt. Hier werd het derde volledige album opgenomen, getiteld Palm Bridge Rd, dat dit jaar is verschenen. De recensies van dit album waren overwegend positief en zo staat Dreadlock Pussy weer aan de vooravond van een intensieve toer www.dreadlockpussy.com 00.00-03.00 uur. DJ Goodlife sluit het festival af in cafe 't Podium. Wat weinigen zullen weten, is dat hij dit jaar de Limburgse dancemuziekwedstrijd Zuiderstorm heeft gewonnen met de beste eigen muziekproducties. Goodlife, tot voor kort nog DJ bij hiphopcrew Reflexy, zal er met zijn drum-'n-bass-plaatjes voor zor gen dat de voetjes nog een keer van de vloer gaan. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fhx 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asneEen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiteriijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17,00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiteriijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3