50% KORTING coewew Uitbreiding van openbare verlichting ermis Venray moet groeien' frudy Wijnhoven in het zonnetje Turbo Polyp beste attractie René Francken nieuwe WD-fractievoorzitter Onderzoek naar agrohotel loon van Rens :oördinator kavelruil OP ALLES* FLORIADE 2012 Dat willen wij mee maken! OPHEFFINGSUITVERKOOP Laat u inspireren. Mishandeling www.floriadevenlo.com Rijverbod Onderuit Niets! o.a. Wedgwood - Swarovski - Keltum - B.K. Hummel - Porceleyne fles enz. enz. *zie voorwaarden in de winkel Hofstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG René Francken is de nieuwe fractievoorzitter van de WD in Venray. Francken maakt sinds maart 2002 deel uit van de gemeenteraad en zal naast het fractievoorzitterschap blijven deelnemen aan de commissies Middelen, Stedelijke Ontwikkeling de Klankbordgroep Audit-com mittee en de Rekenkamer. Hij volgt de in juli vertrokken John Oosterbeek op als fractie voorzitter. Fran Janssen, tot nu toe lid van de steunfractie, zal de vrijgekomen raadszetel van de WD gaan bezetten en zich bezig houden met de portefeuille Stedelijk Beheer. Maatschappelijke Diensten en Stedelijk Ontwikkelingen blijven de speciale aandachtsvelden van het derde WD-gemeenteraadslid Leonie Cals. door onze keukens en badkamers De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 40-jarige man uit Venray aangehouden op verdenking van mishandeling. Hij zou een 17-jarige jongen uit Well omstreeks 1:15 uur geslagen hebben op de Schoolstraat. De aanleiding voor de mishandeling is vermoedelijk een woordenwis seling. Het slachtoffer meldde dit bij de politie waarna agenten de ver dachte aanhielden. Hij werd over gebracht naar het politiebureau, waar hij na verhoor in vrijheid is gesteld. PEEL EN MAAS een abonnement waard Zorg dat u óók gevonden wordt! Donderdag 18 augustus 2005 - Pagina 5 Een 55-jarige automobilist, uit Vierlingsbeek is in de nacht van maandag op dinsdag op de Kuluutsheuvel in Overloon betrapt. De man had te diep in het glaasje gekeken. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod. Op de oprit Overloon/ Vier lingsbeek van de A73 is dinsdag middag een 51-jarige motorrijder uit Vierlingsbeek onderuit gegaan. De man kon zich niks meer van het ongeval of de toe dracht daarvan herinneren. De motorrijder raakte lichtgewond aan zijn schouder en werd voor onderzoek per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Later bleek dat de motorrijder vermoe delijk een epileptische aanval kreeg tijdens het rijden. Dit jaar wordt een start gemaakt met aanleg of uitbrei ding van openbare verlichting op plekken waar mensen zich onveilig voelen als het donker is. Er staan 25 sociaal onveili ge plekken op een wachtlijst. Alle onveilige plekken worden in de jaren 2005 tot en met 2009 van verlichting voorzien. Elk jaar wordt op een aantal plaatsen in de gemeente Venray de openbare verlichting uitge breid. Dit gebeurt tegelijk met herinrichting van straten of grote onderhoudswerkzaamheden aan wegen en trottoirs. Er komen regelmatig meldingen bij de gemeente binnen van mensen die zich op plekken in de openbare ruimte onveilig voelen als het donker is. Het duurt vaak nog jaren voordat op deze plekken herinrichtingswerkzaamheden worden uitgevoerd en dus ook de verlichting wordt uitgebreid. Er wordt dit jaar gestart om deze plekken toch eerder van een goede verlichting te voorzien. Aan de hand van een aantal beoordelingspunten en beschik bare gelden wordt bepaald in welk jaar de plekken van verlich ting kunnen worden voorzien. Tot en met 2007 is hiervoor jaar lijks ongeveer 15.000 euro beschikbaar. Na 2007 is er jaar lijks meer geld beschikbaar. De gemeente verwacht door de jaarlijkse uitbreiding van de ver lichting een bijdrage te leveren aan een prettige woonomgeving waarin inwoners zich veilig kun nen voelen. EL EN MAAS ithouder Driessen: vijfde plein noodzakelijk kermis in Venray, de jtste in Noord-Limburg, t volgend jaar groter wor- Dat kan door het aantal en uit te breiden naar vijf jet aantal attracties naar lig. Die aanbeveling deed iouder Driessen op de laat- Jag van de kermis tijdens 58dJ afsluitende bijeenkomst de exploitanten. Wethouder Driessen was dit r voor de laatste keer verant- jordelijk voor de Venrayse ker- die jaarlijks tussen de 200.000 !250.000 mensen trekt. Na de (kiezingen van volgend jaar jnt hij niet meer terug. Tijdens traditionele terugblik op de [misdagen gaf de wethouder J> wat aanbevelingen voor de pende tien jaar. Zo opperde de jhouder de mogelijkheid om i Blekerveld, achter de Edah, bij TJcermis te betrekken. De kermis fzo kunnen groeien naar zestig acties. "Daarbij moeten de angen van de Edah natuurlijk l gegarandeerd blijven", stelde wethouder. Driessen is van ning dat, mede door het toene- nde groen en het plaatsen van ikjes en straatlantaarns op de Bere pleinen, een extra vijfde bn in de toekomst noodzakelijk brdt. Op deze manier krijgt het rmisterrein tevens een vierkan- [vorm en worden de horecaza- aan De Bleek en de [enderstraat beter bij de kermis Jrokken, aldus Driessen. Het van de wethouder om het (ital attracties te laten groeien, geg weinig steun van de exploi- jten. Die vrezen door de con currentie minder geld te verdie nen en vinden dat Venray beter kan investeren in kwaliteit dan in kwantiteit. HORECA De verbindingswegen tussen de terreinen zouden volgens Driessen beter door de horeca ingevuld moeten worden. Ook zou de horeca het entertainment, met name overdag, verder kunnen invullen om meer publiek te trek ken. Showkorpsen zouden bij voorbeeld optredens kunnen ver zorgen en themadagen extra publiek kunnen trekken. Ook ziet de kermiswethouder mogelijkheden voor de exploitan ten. Ze zouden in de daluren bij voorbeeld lagere tarieven kunnen hanteren. Verder vindt Driessen het jammer als het vuurwerk definitief zou verdwijnen. "Binnen de singels is voor het afsteken van het vuurwerk vanaf volgend jaar geen ruimte meer. Mijn suggestie is om op woensdag avond de kermis af te sluiten met een groot vuurwerk vanaf een locatie buiten de singels", aldus Driessen."De traditionele familie- kermis moet intact blijven, maar probeer wel blijvend te vernieu wen", was het advies van de wet houder. Dit jaar had de kermis in Venray te lijden onder het koude en regenachtige weer. Er waren niet alleen minder bezoekers, ook ble ven ze minder lang en gaven ze minder uit. Woordvoerder Buunk van de kermisexploitanten zei dat de exploitanten naar verwachting 5 tot 10 procent minder omzet hebben gedraaid. Voorzitter Nijman van de afdeling Venray van Koninklijke Horeca Nederland vertelde daarentegen dat de hore ca niet te klagen had over de afge lopen kennis. "Er zijn zelfs onder nemers die geplust hebben ten opzichte van vorig jaar." KERKMIS Volgend jaar wordt met het vie ren van een kerkmis mogelijk een oude kermistraditie in ere her steld. Dit jaar werd de opening al opgeluisterd met het luiden van de klokken van de Grote Kerk. Deken Smeets liet tijdens de afslui tende bijeenkomst met de kermis exploitanten weten voor deze tra- Wethouder Driessen werd door de exploitanten uitgebreid bedankt voor zijn inzet voor de Venrayse kermis. Hij ontving onder meer een houten kermi- spaard. ditie open te staan. Ook is hij genegen om van individuele exploitanten de attractie te zege nen. "Politie en exploitanten staan tijdens de kermis garant voor de veiligheid, dan met Gods zegen", aldus Smeets. Wethouder Driessen was tijdens de bijeenkomst in het gemeente huis ook zelf even het middelpunt van de Venrayse kermis. Door de exploitanten werd hij bedankt voor zijn tienjarige inzet als ker miswethouder. De wijze waarop hij bezig is met de organisatie en promotie van de kermis in Venray werd nog eens uitgebreid uit de doeken gedaan. Van de beide kermisbonden mocht de wethouder - naast de vele loftuitingen - ook nog enkele cadeaus in ontvangst nemen. Meest in het oog springend was een authentiek houten kermi- spaard. De wethouder nam met een brede glimlach plaats op het fraaie beestje dat, zo verzekerde hij, een mooie plek in zijn huiska mer krijgt. lng.5 jaar macaroni voor medewerkers Lunapark Venray wil betere huisvesting Het college van.B en W van Venray heeft besloten de pro vinciale beleidsnotitie over de huisvesting van buitenlandse werknemers over te nemen. Door de richtlijnen te volgen kan op korte termijn invulling worden gegeven aan de struc turele huisvesting van buiten landse werknemers', meent de gemeente. De toename van gastarbeiders heeft de afgelopen jaren geleid tot een aantal problemen op het gebied van illegaal werk, slechte huisvesting en handhaving. De behoefte aan buitenlandse werk nemers zal de komende jaren alleen maar toenemen, verwacht de gemeente. 'Vooral in de agrari sche sector is de vraag naar tijde lijk werk groot. Om de huisves ting daar goed op af te stemmen, is met de provincie en de regioge meenten de beleidsnotitie huis vesting buitenlandse werknemers opgesteld'. Dit beleidsstuk maakt onder scheid in 'regulier onderkomen' en 'logiefunctie'. Voor de regulie re huisvesting gelden de normale regels van nieuwbouw en bestaande bouw. Voor de logie functie, passend bij het tijdelijk karakter, kan echter een keus worden gemaakt uit grootschalige huisvesting (agromotel) of ver spreid, kleinschalige oplossingen, in vrijkomende agrarische bebou wing (VAB's) AGROHOTEl Gezien de omvang van het huis vestingsprobleem voor Venray kiest de gemeente voor een agro hotel met daarop aanvullend de VAB's. Op korte termijn wil de gemeente het onderzoek voor de vestiging van een agromotel in een vrijkomende bebouwing afronden. 'Daarna wordt de moge lijkheid van nieuwbouw bekeken. Voor het einde van het jaar moe ten de beide onderzoeken afge rond zijn. Een aantal initiatiefne mers heeft zich al gemeld', aldus de gemeente. Met de ontwikkeling van de VAB's wil de gemeente meteen starten. Daarbij kijkt zij nadrukke lijk naar de kansen die zich aan dienen. Verschillende aanvragers hebben al een verzoek ingediend. Op korte termijn volgt overleg met de provincie en initiatiefne mers of hun plannen ingepast kunnen worden. De tijdelijke huisvesting in woonunits, eigen bedrijf en op campings is nog tot 2008 toegestaan, als de veiligheid en hveiëne eewaarbored ziin. afloop van de kermis •cht Trudy Wijnhoven uit iray vorige week uit han- i van Chris en Monique [emers een bloemetje in ont- jngst nemen. Voor 25 jaar we zorg en de hoop dat'er j eens 25 jaar bijkomen', pdy kookt namelijk ieder r in de nacht van woensdag I donderdag, als de kermis- ploitanten opbreken, maca- pi voor de medewerkers a het Lunapark. pit jaar dus voor de 25-ste keer. L 54-jarige geboren en getogen [nrayse heeft dan ook een spe- ale band met de kermisfamilie lemer. "We zijn bij het Lunapark "ot geworden. Tussen onze lilies is een speciale band ont- fan en we zijn dan ook dik {vriend. Zo bezoeken we hen Iker in Bergen op Zoom of op n kermis in het land." Vijftien jaar stond hij al op de Venrayse kermis: Hans van Tol met zijn Turbo Polyp. Op de laat ste dag van de kermis werd de kermisexploitant tijdens de tradi tionele terugblik verrast met de publieksprijs voor de beste attrac tie van 2005. De beste kinderat tractie was de bootmolen van 'kapitein' Eringa. De publieksprijs bij de verkoopzaken ging naar de smulboetiek van de familie Graat. Alle winnaars kregen een beker uitgereikt. Ook Dick Buunk werd tijdens de traditionele bijeenkomst in het gemeentehuis in het zonnetje gezet. De kermisexploitant zette dit jaar voor het dertigste jaar op rij vanuit het Gelderse Vorden koers naar de kermis in Venray. In de beginjaren met tal van attrac ties, sinds 1989 met het bekende kikkerspel, dat zeer geliefd is bij Wethouder Diiessen overhan digde de prijs aan eigenaar Hans van Tol. jong en oud. Kermiswoensdag ontving Buunk uit handen van wethouder Driessen een oorkon de. De kermisexploitant vertelde elk jaar weer graag naar Venray te komen. "Ik word in Venray altijd goed ontvangen door de gemeen te. En de klanten weten gelukkig nog steeds de weg naar mijn attractie te vinden", aldus Buunk. woor Trudy Wijnhoven is het V ook een vanzelfsprekendheid jt de medewerkers van het lapark in de slotnacht, na geda- Iarbeid, worden getrakteerd op ji heerlijk bord macaroni. Al 25 r lang. "Of nasi, maar meestal li ik het bij macaroni. Dat vin- ti ze het lekkerste." Hoe het zo Btomen is weet ze eigenlijk niet leer precies. "Ik weet dat Chris j jongetje zei graag een keer Écaroni te lusten. Dat kreeg hij let zo vaak. Sindsdien kook ik pere woensdagnacht, aan het fnde van de kermis, macaroni ]or iedereen van het Lunapark." Op die slotavond van de kermis zit ze samen met Monique Reemers tot sluiting aan de kassa van de kermisattractie. Als de mannen dan aan het afbreken zijn, gaat Trudy koken. Op het muurtje van fotograaf Hoedemaekers wordt daarna in het holst van de nacht een 'diner' geserveerd. "Ja, met een echt ser vies. Ik hou niet van dat plastic gedoe. Naast de macaroni krijgen ze dan koffie of cola en als toetje een puddinkje." Trudy Wijnhoven hoopt het nog jaren vol te houden. Of ze nog eens 25 jaar haalt, weet ze niet. Maar de opvolging is afgere geld. "Mijn dochter Tanja is kok en heeft gezegd dat als ik het niet meer doe, zij het overneemt. Dus hoeven ze zich bij het Lunapark voorlopig nog geen zorgen te maken." scheepse ruilverkaveling in de jaren zestig en zeventig, gebeurt de huidige kavelruil geheel op vrij willige basis. Melkveehouder Toon van Rens gaat als coördina tor aan de slag om de kavelruil actief te begeleiden. Het probleem is dat partijen bij elkaar gebracht moeten worden. De LLTB denkt dat Toon van Rens hiervoor de geschikte persoon is. Van Rens was jarenlang het gezicht van de melkveehouders in Limburg en de Heidenaar is bekend in de agrari sche sector en kent de problema tiek van de verkaveling. De nieuwe coördinator gaat komend najaar aan de slag. Hij functioneert onder de bestuurlijke verantwoordelijkheid van de LLTB. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Toon van Rens, die als vertrekpunt de uit komst van de enquête neemt die de LLTB afgelopen voorjaar onder de agrariërs hield. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS tengebied behoefte is aan het rui len van percelen. De kavelruil kan veel knelpunten voor zowel land bouw als natuur oplossen. In de afgelopen decennia zijn veel agra rische ondernemers gestopt. Hun percelen werden vaak overgeno men door andere agrariërs die door de aankopen met versnipper de stukken grond kwamen te zit ten. Door onderling te ruilen kan bereikt worden dat de grondei gendommen dichter bij huis en meer aaneengesloten komen te liggen. In tegenstelling tot de groot- Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 comfortabS www.comfortabel-wonen.com woNEN^pcfc 'oon van Rens uit Heide is (getrokken als coördinator de vrijwillige kavelruil in gemeenten Venray en :rlo-Wanssum. Dit is een itiatief van de LLTB afdeling :nray en omstreken. De LLTB heeft het project kavel- il afgelopen voorjaar ingediend het kader van de reconstructie n het platteland om zo een lanciële bijdrage te kunnen krij- :n, De initiatiefnemers Toon van •f en Toon Loonen constateren t er bij grondbezitters in het bui-

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5