40% erden "Het zijn opgeklopte verhalen" Kindervakantiewerk viert feestje Nellissen gaat vrijuit LLTB: schaf welstand af EXTRA KASSAKORTING DeMKB Marjo Jenniskens terug uit Nepal Trudy Wijnhoven kookt voor kermis J exploitanten NU: rELE ZOMERARTIKELEN andoetere ongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! Asteria Wij serveren# weer mosselen! J D 5 automatiseerder Ongeval Honderdzesentwintigste jaargang - week 33 - donderdag 18 augustus 2005 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 10-11 Kunst Cultuur 17 Sport 18-20 Gemeentelijke mededelingen 15 Kerkelijke diensten 22 (op de reeds afgeprijsde prijs) ferotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 igrijk Geen kaviaar ipakk 1 Dent van ele n, Jammer, jammer, jammer, larschijnlijk krijgen we binnen- rt geen nieuwe goed-nieuws- ervari ow van de gemeente Venray «geschoteld. Geen kaviaar, :n champagne, geen taart met irop een flink toefje slagroom. koffie met daarin een ieutje zoete likeur, om de fees- ijke perspresentatie wat meer chet te geven. Nee, het vuur tje kan tot de volgende kermis de kast blijven, want de ense" fabriek van BMW die Maessen Bedrijven naar y gehaaid zou worden, m niet. Ondanks alle inspan- agen van provincie, gemeente Maessen blijft de autofabriek n het wereldconcern weg. Ver eg. Helaas pindakaas. Tweeduizend nieuwe banen, n investering van bijna 1 mil- 'd euro! Ik zag de glunderende zichten van de bobo's al voor e. 'Dat hebben we 'm toch maar ooi geflikt', zouden de provin ce en gemeentelijke kopstuk hebben gejuicht, met de druk op het woordje 'we'. Een houderklopje hier, een knipoog lar. Nog even trots voor de mera's van het NOS Journaal, etwerk en Talpa poseren, en oh: e Volkskrant en De Telegraaf in er ook. Helaas, de droom is teengespat, het BMW-plan is :n zeepbel gebleken. Twee jaar ng zouden de gemeente en het igelijks bestuur van de provin- e tevergeefs en volledig overbo- g voorbereidingen getroffen >or de vestiging van een autofa- iek van het Duitse wereldcon- En, gevraagd naar de ening van burgemeester en wet- >uders, kregen de vrienden van pers deze week te horen dat college niet inhoudelijk wil igeren'. Zowel gedeputeerde Eurlings als verantwoordelijk thouder Leo Heidens weigert er op de kwestie in te gaan. :h een tikje vreemd, aangezien :ide overheden toch druk bezig geweest met de voorbereidin- :n en een gewaardeerde zaken- irtner als Maessen Bedrijven lar onder vuur kwam te liggen, ok verkocht de gemeente aan aessen tientallen hectare grond t beneden de kostprijs. "Die ond zou later het veelvoudige |»an opleveren", kreeg onze jour- 12.0Ö1 töst enige maanden geleden al horen. Dan mag je nu, nu blijkt at.de grote plannen in de ijskast omen te staan en de zilvervloot iet komt, toch op z'n minst een uote of een beetje meer uitleg an een wethouder verwachten? laar nee hoor, de gordijnen gaan cht, Het college verschuilt zich :hter een persbericht en 'doet :en uitspraken over acquisities an derden'. Hoezo derden? De ïmeente was net als Maessen en e provincie toch ook een belang- ike partner in het megaproject? ndertussen lijkt het er een beet- op dat Maessen Bedrijven zon- er steun de kastanjes uit het lingeUUr moet halen en er ergens een •Hes' spelletje is gespeeld, maar oor wie? Wellicht dat we het 0 ntwoord op deze prangende 'aag pas krijgen als er goed ieuws te melden is en Maessen eer een nieuw bedrijf naar Ttray heeft weten te halen, feces Harry, of moet ik zeggen: erkte!? Hannes -18.00 agt/m' CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Meeste politici zwijgen over BMW-affaire Alle publiciteit over het BMW-luchtkasteel is hard aan gekomen op het gemeentehuis. In Dagblad De Limburger maakte het Duitse autoconcern korte metten met de firma Maessen en de mogelijke komst van BMW naar Venray. Er blijkt helemaal niets van waar te zijn. Terwijl provincie en gemeente achter de scher men al twee jaar bezig zouden zijn met de vestiging van de assemblagefabriek op bedrij venterrein de Hulst II. Een investering van ruim 1 miljard euro die goed zou zijn voor tweeduizend arbeidsplaatsen. De fractievoorzitters zijn in het afgelopen anderhalf jaar regelma tig in het geheim bijgepraat over de grote vis die Venray zou bin nenhalen. Niemand maalde er dan ook om dat Maesssen de Hulst II voor een 'vriendenprijs' van 35 euro per vierkante meter kon kopen. Maessen kocht 20,5 hecta re voor 7.170.555 euro. Dit is ongeveer 10 miljoen euro bene den de richtprijs. Wethouder Heidens (CDA) liet enkele maan den geleden weten dat een vraag prijs van 35 euro reëel is omdat Maessen zelf de infrastructuur (wegen, riolering) gaat aanleggen. Bovendien zou de korting in het niet vallen bij de winst die de gemeente op de Hulst IIging maken. Heidens sprak over 'stevi ge bedragen die we er gaan verdie nen'. Overigens zal de gemeente de grond niet terugkopen van Maessen, alhoewel hiervoor wel een optie is opgenomen in het contract. De gemeente laat weten dat er wel een projectgroep actief is,opgericht in het kader van het Provinciaal Omgevingsplan Lim burg. Gemeente en provincie wer ken daarin samen om van De Hulst II en Smakterheide III een groot regionaal industrieterrein te maken. De werkgroep is volgens een woordvoerder van de gemeen te niet in het leven geroepen om de komst van een grote onderne ming voor te bereiden. Vorige week donderdag en afge lopen maandag werden de zes fractievoorzitters opnieuw opge trommeld voor een besloten over leg. Afgesproken werd dat ieder een naar buiten toe zijn mond zou houden. De meeste fractieleiders verwijzen dan ook naar het pers bericht van de gemeente. Daarin staat dat het college inhoudelijk niet wenst te reageren op onder handelingen, acquisities of geruch ten van en over derden. VEEL VRAGEN Gerda van Stelten (CDA) en Bert Linskens (PvdA) willen dan ook niet reageren. Van Stelten wil wel kwijt dat Maessen de grond voor een 'marktconforme prijs' gekocht heeft. René Francken, de fractieleider van de WD, kan en mag ook niets zeggen. "Dat hebben we zo afge sproken met het oog op mogelijke belangen. En afspraak is afspraak." Gerrit Lemmens (Lokaak Aktief) zit met de kwestie in zijn maag. "Ik sta perplex. Dit is slecht nieuws als het allemaal waar is. Maar het gaat geheel buiten ons om. Het is een zaak tussen Maessen en BMW. We zitten met veel vragen. We wil len dat er verantwoording wordt afgelegd over het kostenplaatje dat er aan vasthangt. Daar moeten we nog eens goed over praten." Ike Busser (Samenwerking) wil eveneens uitvoeriger op de affaire ingaan. Over de artikelen in Dagblad de Limburger heeft hij geen goed woord over. "Het is veel geschreeuw maar weinig wol. Het zijn opgeklopte verhalen die de gemeente en ondernemer Maessen schaden. Hiermee is het belang van Venray niet gediend. Bovendien is de teneur nogal sug gestief." Busser wijst erop dat Maessen al veel grote internationale bedrijven naar Venray gelokt heeft. "De gemeente faciliteert de onderne mer die al vaker op voorraad bedrijfshallen gebouwd heeft waarvoor later een huurder werd gezocht. Ik heb er daarom het vol ste vertrouwen in dat Maessen de Hulst II ook op een goede manier gaat invullen. En dit is uiteraard ook goed voor Venray." Joost van de Vorle van de gelijk namige eenmansfractie heeft er slecht van geslapen. "We krijgen stilzwijgen opgelegd, want alle vergaderingen zijn vertrouwelijk. Dit is rot, want ik kan er met nie mand over praten. Mijn vrouw zegt al dat ik beter niet meer naar die besloten bijeenkomsten kan gaan." Van de Vorle zegt dat hij afgelopen jaar tot twee keer toe op straat te horen kreeg dat BMW met een vestiging naar Venray zou komen. "En dat waren betrouwba re bronnen. 'Wij weten meer dan de gemeenteraad', werd gezegd. Maar ik kon niet reageren." De raadsnestor vindt alle negatieve publiciteit schadelijk voor Venray, "Wij als raadsleden gaan af en we kunnen ons niet verdedigen. Waar zit de waarheid?", vraagt hij zich af. Lees ook op p. 3 Kindervakantiewerk Wanssum-Geijsteren viert deze week feest. Ter gelegenheid van de jubileumeditie, het kindervakantiewerk-bestaat 25 jaar, werd afgelopen dinsdag bij de opening het nieuwe logo gepresenteerd en werden alle vrijwillige begeleiders in het nieuw gestoken. Het vertrouwde rode t-shirt met daarop Ot en Sien (welke kinderen ken nen deze helden nog?) werd vervangen door een prachtig blauw t-shirt. Het kindervakan tiewerk, dat nog tot en met vrijdag duurt, is ook nu weer een doorslaand succes. "We heb ben 152 aanmeldingen", glundert penningmeester Peter Zegers, "Die in totaal door meer dan 100 mensen worden begeleid. In het kader van het jubileum blijven de kinderen deze week ook een nachtje slapen. Voor 12,50 euro zijn de kinderen een week onder de pan nen." Tijdens de openingsmorgen werden de kinderen op een heuse verrassing getrak teerd. Het jubileum werd namelijk extra glans gegeven door een spannende demonstratie van het Roofvogel Demonstratieteam Asten. Valken, uilen en arenden vlogen over de hoofden van de kinderen en ouders. Voor de een was het af en toe schrikken, anderen konden maar niet genoeg krijgen van de prachtige roofvogels (zie foto). Schrijver dreigbrief Waals blijft onbekend Cor Nellissen is niét de schrijver van de anonieme dreigbrief voor burgemeester Waals die eind juni op het gemeentehuis werd bezorgd. Dat is uit het politieonderzoek gebleken. Enkele dagen nadat Waals aangifte bij de politie had gedaan, werd de 68-jarige loonwerker als verdachte opgepakt. Hij werd een paar uur in een cel gestopt en daarna verhoord. Ook moest Nellissen een schrijfproef afleggen en de dreigbrief over schrijven. Aan het einde van de dag werd de Venraynaar weer op vrije voeten gesteld, maar hij bleef als verdachte aangemerkt. De poli tie heeft daarna het dossier overge dragen aan het laboratorium van het Nederlands Forensisch Instituut in Den Haag. "De uit komst van het onderzoek is nega tief', meldt politiewoordvoerster Angela van Mersbergen. "Dit bete kent dat de verdachte de brief schrijver niet is geweest. Dit heb ben we hem inmiddels ook laten weten. Het dossier wordt nu voor gelegd aan Justitie, dat een finaal oordeel moet vellen. Maar ga er maar van uit dat de zaak gesepo neerd wordt." Voor Nellissen is de 'vrijspraak' geen enkele verrassing. Vanaf het begin heeft hij stellig beweerd dat hij niets met de dreigbrief te maken heeft. De Venraynaar wil stappen ondernemen tegen Waals, maar hij wacht eerst de officiële verklaring van Justitie af. De affaire is hem niet in de koude kleren gaan zitten. "Ik ben blij dat het nu bijna achter de rug is. Pas later gaat het allemaal doorwerken. Vooral omdat iedereen je erop aanspreekt dat je verdachte bent van een dreigbrief. Het is een verschrikke lijke tijd geweest", aldus Nellissen. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 ivmv. rongenvof. nl TEGELZETTER SBEDRIJF RONGEN Hotel Restaurani nodigt u uit voor., peel-brunch iedere zondag, vanaf 11.00 uur MENU MAKT-MAR-WAT-VÏRMG 4. 5- of 6-aanaen menu €24,00 r^ANGENSÊÜz^MÉNÏn 1 (vrijdag, zaterdagen zondag) keuze uit 4 voorgerechten, 14 hoofdgerechte" en 4 desserts ^±o,VU bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Wilt u de meeste keus en kortingen tot wel 60%. Kom dan naar onze WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal 't 1/eidc NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Airangementen all in vanaf €22,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 De afdeling Venray van de LLTB meent dat de welstands commissie beter kan worden afgeschaft. Dat schrijft de belangenvereniging van agra riërs in een brief aan college, raad en commissie welstand naar aanleiding van alle ophef over het dak van de nieuwe publieksbalie in het gemeente huis. Het college nam het omstreden besluit het welstandsadvies naast zich neer te leggen. In plaats van een groen sedumdak kozen B en W met een grinddak voor een goedkopere oplossing. Dit bespaarde 9500 euro. Welstand vond dit niet passen bij een repre sentatieve publieksruimte in de binnentuin van het voormalige kloostergebouw. Het grind zou dan verfraaid moeten worden met afdrukken van profielen van de oude fundering die bij de afgravin gen waren gevonden. Dit zou 2300 euro extra kosten. Het colle ge nam ook dit advies niet over en bleef bij de goedkopere oplos sing: een kaal grinddak. De totale kosten van de nieuwe publiekshal bedragen 1,3 miljoen euro. Omdat achteraf bleek dat een procedurefout was gemaakt, is het besluit ongeldig. Het college had verzuimd een onafhankelijke partij in te schakelen. B en W moeten daarom een nieuw besluit nemen, maar dit zal naar verwach ting niet afwijken van de eerdere afwijzing van het welstandsad vies. De LLTB is blij met de opstel ling van het college. De bond ergert zich al langer aan het feit dat de commissie welstand zich in de ogen van de LLTB te veel met futiliteiten en onbelangrijke zaken bezighoudt. Het is de agrariërs vooral een doorn in het oog dat voor daken van stallen en loodsen in het bui tengebied geen damwandbedek- king meer gebruikt mag worden. De LLTB wil dat dit verbod met onmiddelijke ingang wordt opge heven. De bond stelt voor op korte ter mijn een raadsdebat te houden over het nut en de noodzaak van de welstandscommissie. Tevens moet het functioneren van de commissie aan de orde worden gesteld. Liever ziet de LLTB dat de gemeente besluit de welstands commissie helemaal op te heffen. Zoals dit in enkele andere gemeenten al het geval is. Voorzitter Toon van Hoof: "Dit betekent een flinke stap voor waarts voor de deregulering. De procedures worden aanmerkelijk verkort en het levert burgers en ondernemers aanzienlijke kosten besparingen op." De politie heeft dinsdagavond omstreeks 19.00 uur op de Bachstraat assistentie verleend bij een verkeersongeval. Een 17-jari- ge jongen uit Venray verloor de controle over zijn bromfiets en botste hierdoor tegen een lan taarnpaal aan. Hij is met buik- en hoofdletsel opgenomen in het zie kenhuis.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1