start met uitwedstrijd Sportnieuws -i Venrayse meidenT winnen Haarlem Cup Jan Engels nieuwe leider Vutospeedway >p Raceway Menwedstrijd in Ysselsteyn Zwemmers succesvol op Youth Friendship Games Regio kampioenschappen in Lottum omerbridge PC De Jumpers Oproep Red Caps SV Merselo SV Oostrum SVV veteranen Peelrunners Peel korf na ifajL EN MAAS l p zaterdag 20 en zondag 21 augustus Leunen begint de competitie op zondag 4 september tegen SVC 2000 uit Roertnond. (archieffoto Peel en Maas.) ook RIOS op de hoofdklasse. De zes nieuwelingen die trainer Jan Pruijn kan verwelkomen steken schril af bij de vijftien nieuwe aanwinsten waarmee Henk Rayer aan de slag gaat. Ex-prof Maurice Verbeme is de laatste nieuwkomer van naam. Van het elftal dat vorig seizoen nog op de zevende plek eindigde in ID is weinig meer over. Rayer moet een compleet nieu we succesteam formeren. In het verle den was dat een kolfje naar de hand van de Blerickse oefenmeester die van juli 1981 tot november 1983 op De Wieën werkzaam was. De nu 55-jarige Rayer is na een glansvolle trainers loopbaan in de vergetelheid geraakt. RIOS biedt hem nu een nieuwe kans. Venray speelt de eerste thuiswed strijd op 11 september tegen BSV Lim- burgia. Ook Volharding begint de competi tie met een uitwedstrijd. De Vierlings- beekse tweedeklasser speelt op 4 sep tember in en tegen Sittard. Een week later is titelfavoriet Dijkse Boys te gast op sportpark Soetendaal. Leunen mag in de derde klasse C thuis beginnen. Eerste tegenstander is degradant SVC 2000 uit Roermond. Dit is voor de Leunenaren een geheel onbekende tegenstander die jarenlang in de tweede klasse acteerde. In de vierde klasse G openen zowel SSS'18, Ysselsteyn als nieuwkomer Swolgense Boys met een pittige thuis wedstrijd. SSS'18, dat met de komst van Noud Janssen hoge verwachtin gen heeft, krijgt degradant IVO op bezoek. Ysselsteyn krijgt een zware dobber aan Toxandria. Afgelopen sei zoen verloren de Ysselsteyners nog twee keer kansloos (0-3 en 1-4) van de club uit Rijkevoort. Ook Swolgense Boys had het makkelijker kunnen tref fen. ZSV uit Zeilberg, de nummer drie van verleden seizoen, is op 4 septem ber in Swolgen de tegenstander. De drie regionale clubs in de vijfde klasse F beginnen alle drie buitens huis. SV United, de samenvoeging van Meerlo en Wanssum, beleeft bij pro movendus VCH in Blerick zijn vuur doop. SVOC'01 treedt in Venlo aan tegen degradant Quick Boys en TOP'27 start tegen BEVO in Beringe. Merselo, uitkomend in 5G, gaat op bezoek bij het Brabantse St. Hubert. De drie verenigingen in de zesde klasse E gaan eveneens van start met een uitduel. Oostrum begint in Grub- benvorst tegen GFC'33 Holthees treedt aan tegen EWC en BW'27 start de competitie in Stevensbeek tegen SVS. Omdat deze klasse dertien clubs telt heeft de KNVB vier extra competi- tiedagen moeten plannen. De eerste extra ronde is al op woensdag 7 sep tember met ondermeer de duels Sam- beek-BW'27, Holthees-Melderslo en EWC-Oostrum. De andere extra speel dagen in de zesde klasse E zijn op 27 november, 8 januari en 4 april. 'onderdag was de derde zitting de Venrayse zomerdrive. De lei- !was in handen van B.C. Klavertje Er waren aardige prijzen voor de en die 40, 50 of 60 procent score aaiden of het dichtst benaderde. e vierentwintig aanwezige paren 1 elden in twee lijnen, i de rode lijn was de eerste plaats rde dames Baak en de Weert met '2 de heren Jacobs - Pennings aalden de tweede plaats met 10 en de derde plaats was voor lames Linders en Rooijakkers met 3%. 1 de groene lijn hebben mw.Har- en Hr Linssen beslag gelegd op erste plaats met 60,42 gevolgd fep.Verhoeven met 57,92% en op 'i derde plaats eindigden mw Beele en Hr.Theunissen met 57,50 onderdag 4 augustus is de vierde "d van de Venrayse zomerbridge. bridgers ook vakantiegasten zijn kom aanvang om 19:30 uur in het sk in het Brukske. Kosten 1,50 "per persoon. Iris Jeurissen, lid van ponyclub De Jumpers, won afgelopen weekend tijdens Jumping Zeeland met Tinka's Boy het klassieke par cours in de categorie DM. In de categorie. DZ behaalde haar zus Iris de zesde prijs met Kimula. De zesde prijs werd ook behaald door Katj a Jeurissen met Manoli- to in de categorie DB. Ook het progressieve parcours ver liep succesvol voor de zussen. Zo behaalde Iris met Tinka's Boy de vier de plaats in de categorie DM, werd Katja met Roosje achtste in de catego rie DM en werd Iris met Sandro Boy vijfde in de categorie DL. Iris won met pony Kimula ook nog de snelheids- en wendbaarheidswed strijd in de categorie DZ, Katja werd met Manolito zesde in de categorie DB. Iris kwalificeerde zich ook nog voor de finale, waarin ze met Kimula de vierde prijs in de categorie DZ behaalde. De zusjes namen geldprij zen mee naar huis, een deken en zelfs een mobiele telefoon. Voor diverse sporten werden in de afgelopen week wedstrijden georga niseerd voor jongeren tot 19 jaar. De deelnemers kwamen uit landen als Amerika, Engeland, Duitsland, Polen, Moldavië en natuurlijk Nederland. De Youth Friendship Games Holland kun je mini-Olympische Spelen noemen. De wedstrijden worden gehouden in Haarlem, Amsterdam en omstreken. Acht verschillende sporten zijn ver tegenwoordigd; zwemmen, voetbal Regio Haarlem Cup), basketbal, honk bal, volleybal, worstelen en bowling. In het weekend kwamen ook ruim 250 zwemmers in actie in het olym pisch wedstrijdbad van Amsterdam. Enkele zwemmers van SG. Noord- Limburg (SPIO en Manta) behaalden goud op dit evenement. Lisa Dree- sens, Inge Arts en Stan Gorree waren een aantal malen de snelste in hun categorie. Ook Dion Dreesens, Job van Duinhoven, Jelmer van Dijk en Kimberley Teunissen wisten meerde re medailles te behalen. Dit ondanks het feit dat de zwemmers momenteel genieten van de zomerstop. In Ysselsteyn vindt op zaterdag 27 augustus en zondag 28 augustus een menwedstrijd plaats. Voor de zeven tiende keer zet Recreatie Menners Ysselsteyn in samenwerking met de Noord-Limburgse aanspanning voor enkel-, dubbel- en vierspannen paar den en pony's een menwedstrijd op touw. Dit jaar wordt voor de derde keer een basiswedstrijd gehouden volgens de reglementen van KNHS voor de klassen 1-2-3. In totaal doen 75 startende deelnemers aan de wed strijd mee, zowel recreanten als wed strijdrijders. Er neemt ook een negen tal vierspannen deel aan de wedstrijd. De deelnemers komen uit geheel Nederland, maar ook tal van plaatselij ke favorieten verschijnen aan de start. Op zaterdag 27 augustus vindt de dressuur- en vaardigheidwedstrijd van 10.00 -16.00 uur plaats, op zon dag 28 augustus de marathon. De eer ste start vindt plaats om 9.00 uur. Deze eendaagse wedstrijd wordt ver reden in de mooie bosrijke omgeving van Ysselsteyn. Ook is in het traject een spectaculaire waterhindernis opgenomen. Het secretariaat, de start, de finish en het parkeer- en inspanterrein lig gen aan de Rouwkuilenweg op de hoek Pottevenweg. Tussen 11.00. en 16.00 uur is een ideale tijd om een wandeling te maken en te genieten van een veelzijdig en afwisselend onderdeel van de aangespannen paar densport, zowel aan de Rouwkuilen weg als in de bossen aan de Paarde- kopweg. De borden op de Middenpeelweg verwijzen de bezoe kers naar het hoofdterrein. Op zaterdag 10 september viert honkbal- en softbalvereniging Red Caps Venray haar 40-jarig jubileum. Tevens vindt er op deze dag een reü nie plaats voor alle oud- leden en leden. De vereniging kan niet ieder een meer traceren. Ken jij iemand die aan honkbal en/of softbal heeft gedaan, laat die persoon dan contact opnemen met: Patrick van Fessem, tel. 0478-580852 of e-mail: info@red- capsvenray.com of fessem@home.nl Venray maakt op zondag 4 sep- hber zijn rentree in de eerste isse in Echt. Tegenstander RIOS een oude bekende waaraan de nraynaren geen goede herinne- jgen bewaren. Het is tevens een ierzien met trainer Henk Rayer bij de ambitieuze Midden-Lim- rgse club zijn trainersloopbaan er oppakt. Na vijf jaar komt Venray weer uit in eerste klasse. Het was RIOS dat in i 2000 het lot bezegelde tijdens de lompetitie. Op sportpark De Wieën g Venray liefst met 1-7 onderuit en jradeerde roemloos. Het seizoen irop kwamen beide clubs elkaar in tweede klasse tegen. Ook toen was je confrontatie het openingsduel. jray verloor thuis kansloos met 0-3. I uitduel in Echt eindigde halverwe- fle competite doelpuntloos: 0-0. ja vier jaar ontmoeten de twee bs elkaar op een hoger plan. RIOS It sportpark De Bandert met (fdklasser EW. Net als Venray aast Dp Raceway Venray wordt op :erdag 20 en zondag 21 augus- i gestreden om de felbegeerde 1 in de World Cup van de ckcar- en Formula 1- en 2-klas- De wedstrijden beginnen op :rdag om 15.00 uur, op zondag 12.00 uur. Het circuit, een van mooiste autospeedwaycircuits i Nederland, is gelegen aan de Idenpeelweg (N277) en is mid- s borden aangegeven. cn ongekend aantal Engelse Stock- :oureurs maakt dit jaar de over- k naar Nederland, om die ene titel e wacht te slepen die tot nu toe in lerlandse handen bleef. De Engel- staan bekend om hun ervaring en ijl. Met tientallen evenementen jaar is dat ook geen wonder, de lerlandse Stockcar Formula 1-cou- rs moeten het jaarlijks 'slechts' n met zo'n achttien asfaltevene- iten. Het belooft op Raceway Venray een titanenstrijd te worden met 36 Stockcars op de baan, waaronder acht van Engelse makelij. Ook de kersverse Europees kampioen Paul Hines doet een gooi naar de titel. Andere Engelse favorieten zijn Peter Falding, de huidi ge wereldkampioen, Mark Gilbank, Nigel Wainwright en Ivan Pritchard. Van de Nederlanders zijn kansheb bers Henk Jan Ronitz, Dave Schaap, Piet Keijzer en Louw Wobbes. In de Formule 2-klasse Jieeft -regerend World Cup-houder Toon Schut zich de favorietenrol aangemeten. Hij krijgt concurrentie van onder meer Henk Peeters, Geert Jan Keijzer, Jos op 't Roodt en de regionale favoriet Roy Maessen uit Ysselsteyn. Ook weer aanwezig is de Stockcar Formule 1-duozitter. Bezoekers kun nen meerijden met de vaste chauffeur of een F1-coureur naar keuze. Voor meer informatie: www.stockcar- fl .com Donderdag 4 augustus 2005 - Pagina 19 3 f Een team dat voor het merendeel bestond uit meiden (onder de 17 jaar) van SV Venray wist vorige week de Haarlem Cup in de wacht te spelen. De ploeg, bestaande uit Linsey Philipsen (SV Venray), Eva Roos (SV Venray), Marije Jager (SV Venray), Lotte Koppers (SV Venray), Sandra Goumans (SV Ven ray), Mandy Maas (SV Venray), Malou Maas (SV Venray), Lotte Jagtman (RCH BI), Charlotte Stuurman (OFC Oostzaan BI), Marleen Reenders (Oranje Nassau dames 1-2), Sharon Stals (Reuver dames 1), Karlijn Ewals (Meerlo BI) en Luzda- ry van Wanum (Nieuwekerk Dl) won in de finale met 1-0 van de dames van HBC Haarlem. Programma zaterdag 13 augustus Merselo 1-Vianen Vooruit 1 a. 18.00 Trainen Dinsdag 9 augustus geen trainen. Trainingstijden Seniorenleden lagere elftallen: le training op donderdag 11 augustus aanvang 20.00 uur Dames: le training op dinsdag 9 augustus aanvang: 19 00 uur Programma zondag 7 augustus Excellent 1-Oostrum 1 12.00 Programma zondag 14 augustus Oostrum 1-SJW 1 12.00 Oostrum 2-SJW 2 12.00 Programma zondag 21 augustus SJW DA1- Oostrum DA1 10.30 Oostrum 1 en 2 Venray Cup in Leu nen aanvang 11.30 uur Programma zondag 28 augustus Oostrum 3-SJW 3 10.30 SJW 4- Oostrum 4 11.00 Oostrum 5- SJW 5 10.00 SJW 6-Oostrum 6 11.30 Bekerwedstrijden dinsdag. 23 augustus: S.V. Oostrum 1 - SVEB 1 18 30 zaterdag 27 augustus: SV United 1 - S.V. Oostrum 1 18.00 dinsdag 30 augustus: S.V Oostrum 1 - Venlo 1 18.30 donderdag. 25 augustus: S.V, Oostrum 2 - SSS' 18 2 18.30 zondag 28 augustus: Stormvogels 2 - S.V. Oostrum 2 11.00 donderdag 1 september: Wittenhorst 2 - S.V. Oostrum 2 18.30 Dames Zondag 28 augustus. S.V. Oostrum Dal - RESIA Dal 11.00 Start competitie alle elftallen zon dag 04 september 2005 Junioren eerste training Maandag 15 augustus Oostrum Al aanvang 19.30 Oostrum Cl, C2 aanvang 19 00 Oostrum El, E2, E3 aanvang 19.00 Oostrum F1-F4 aanvang 18.00 Dinsdag 16 augustus Oostrum BI aanvang 18.30 Oostrum D1-D3 aanvang 19 00 Woensdag 17 augustus Oostrum Mini F1-F4 aanvang 18.00 Programma donderdag 4 augustus: Merselo 1 - SW 20.00 op veld aan de Oostsingel! Programma zaterdag 6 augustus: SW-SVS 17.00 uur Programma zaterdag 13 augustus: SW - Excellent 17.00 uur Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H. Hanen tel. 06-28612346 Trainingen: Dinsdag: baantraining, 19:00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop 5-10 en 15 km, 18:30 uur. 4/8: parkeerplaats Schuitwater, Melderslo. 11/8: par keerplaats Schadijker Bossen, Mete- rik. 18/8: parkeerplaats t.o. Tover land, Sevenum. Zaterdag: bostraining, 16:00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen. Wedstrijdkalender: 7/8 IJzeren Man volksloop Weert diverse afstanden 10/8 Vakantielopen Roggel 4-8 km 20/8 Kennisloop Siebengewald 3-6- 12 km Uitslagen: Opnieuw is er geen nieuws van het front te melden. Het komt zelden voor dat de wedstrijdlopers van de Peelrunners zich zo'n lange rust gun nen. De kermisloop dan maar? Wedstrijduitslagen doorgeven via rpvdgoor@plex.nl of 077-4678240. Midgetgolfclub Buitenlust In de onderlinge competitie van midgetgolfclub Buitenlust is Jan Engels de nieuwe koploper. Ha nam de leiding door onder meer een uit stekende 5 -1 (64 - 69) zege op Gerrit Vermeulen op de zeventiende speel dag, waarmee hij tevens de laagste score van de dag noteerde. In de achttiende ronde was hij opnieuw de sterkste met een score van 67 slagen, maar hij moest deze wedstrijd wel verrassend met 2 - 4 gewonnen geven tegen een voortref felijk spelende Ton Hendriks (71), die daarmee tevens zijn persoonlijk record met één slag verbeterde. Jan Engels scoorde ook de laagste ronde (19) door alleen de vulkaan (baan 12) te missen. Harrie Lenssen (69 en 72) boekte tweemaal een 6 - 0 overwinning en wel tegen Fieke van Ham en Karei van Ham. Ook Henk van Leeuwen (70 en 76) kwam tot twee zeges: 5 - 1 tegen Theo Litjens en 4 - 2 tegen Bets Wilms. Jan van Dijk (77 en 75) was met 6 - 0 te sterk voor Leo Wilms, maar verloor de laatste partij met 1 - 5 tegen Huub Straatman (71). Gerrit Vermeulen (68) revancheerde zich met een 6 - 0 tegen Jo Litjens. Jan Lit- jens en Ton Hendriks deelden broe derlijk de punten (3 - 3) en vervol gens bleek Jan Litjens met 4 - 2 de sterkere tegen Truus Arts. Gerrit Jans sen (68) was voor Grad Arts met 6 - 0 veel te sterk en kwam daardoor voor de eerste keer dit seizoen onder zijn gemiddelde van vorig jaar, waarmee hij een flinke sprong in het klasse ment maakte (zesde). Koploopster bij de dames Fieke van Ham (82) haalde na de nederlaag tegen Harrie Lenssen haar gram door Thieu Vranken met 6 - 0 aan de kant te zetten. Karei van Ham (83) kreeg na zijn nederlaag tegen Harrie Lenssen opnieuw klop en wel met 2 - 4 tegen Annie Litjens in een wedstrijd op het scherpst van de snee (80 - 81). Leo Wilms nam prima wraak door Pierre Dean met 4 - 2 (79 - 72) het bos in te sturen in deze qua score opmerkelijke wedstrijd. Ten slotte won Piet van der Eist (78) met 4 - 2 van Truus van Dijk (85), die daarmee toch een goede wedstrijd neerzette. Het klassement wordt nu dus aan gevoerd door Jan Engels (7 punten uit 16 wedstrijden), gevolgd door Harrie Lenssen (9 uit 17) en Jan van Dijk (9.5 uit 16). Bij de dames blijft Fieke van Ham met 11 uit 15 florissant aan de leiding met Jo Litjens (17,5 uit 15) en Truus Arts (24 uit 14) in de achtervol ging- TOERNOOI WAGENINGEN Jan Engels heeft op het toernooi van De Vrije Slag uit Wageningen de zesde plaats weten te behalen. Deze plaats moest hij wel delen met DUNO-speler Wilbert van Helmond. Beide spelers eindigden met een score van 95 slagen op ruime afstand van de dit jaar ongenaakbare Mees Bouwman (De Putters/Ede), die slechts 83 slagen nodig had om als winnaar te worden gehuldigd. De Venrayse delegatie (acht deel nemers) heeft op het toernooi van DUNO uit Doorwerth drie prijzen in de wacht weten te slepen. In de Heren Senioren A verbaasde Jan Engels iedereen, door na een matige start met rondjes van 20 en 21 terug te komen, waardoor hij uiteindelijk met 93 slagen als tweede eindigde op achter winnaar Mees Bouwman (91 slagen). Nico Suselbeek (Voorthui zen) bezette met 96 slagen rang drie. Harrie Lenssen eindigde met 105 sla gen op de tiende plek. Bij de Heren Senioren B was het Gerrit Janssen, die met 107 slagen alleen de thuisspelen- de Bart Nagtegaal (104 slagen) voor zich moest dulden en dus ook als tweede eindigde vóór René van Beek uit Meppel (110 slagen). Jan Litjens en Leo Wilms eindigden met 117 sla gen ex aequo als achtste. Jan van Dijk werd zestiende en Theo Litjens sloot zijn toernooi op de zeventiende plaats. In de Dames Senioren B is Bets Wilms als dertiende geëindigd met 132 slagen. Bij de teams behaalde Buitenlust met 423 slagen een zeer verdienstelij ke derde plaats achter De Putters (Ede) met 406 slagen en thuisploeg Duno 1 met 419 slagen. Buitenlust 2 eindigde met 508 slagen op de tiende plaats. JUBILEUMTOERNOOI Op zaterdag 13 augustus en zondag 14 augustus houdt de vereniging weer haar jaarlijks nationale toernooi, dat dit jaar een extra cachet krijgt vanwege het 35-jarig bestaan van Bui tenlust. De club hoopt dan ook op een groot aantal deelnemers uit het hele land. Iedereen die belangstelling heeft, is tijdens het eerste weekend na de Venrayse kermis van harte wel kom bij Restaurant Buitenlust aan de Maasheseweg 76, waar dit evenement zal plaatsvinden. Paarden en pony's in actie Eerste trainingen Donderdag 4 augustus: de Peelkorf 1 en 2 training van 19 30-21.00 uur Zaterdag 6 augustus: de Peelkorf 1 en 2: looptraining van 10.00 uur -11.00 uur vanaf sport park de Vlies Dinsdag 9 augustus de Peelkorf 1 en 2: training van 19-30-21.00 uur Oefenwedstrijden: Zondag 21 augustus: De Peelkorf 2 - Swift 2aanv. 11.00 uur De Peelkorf 1 - Swift laanv. 12.30 uur Dinsdag 23 augustus: Oranje Wit 1 - de Peelkorf 1 a. 20.00 Zondag 28 augustus: Toernooi DSC - Eindhoven Het toernooi voor de jeugdteams op 27 augustus in Milsbeek gaat niet door. Jeugdleidstersbijeenkomst: Op maandag 29 augustus is er ter voorbereiding op het seizoen een jeugdleidstersbijeenkomst. Deze bestaat uit een theoretisch en een praktisch deel. Aanvang training: Op dinsdag 16 augustus starten de training van de junioren Al en de aspiranten BI van 18.30-20.00 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op zaterdag 14 augustus wor den de regiokampioenschappen voor pony's gehouden in Lottum. In alle klassen strijden de geselec teerde ruiters en amazones om de felbegeerde Limburgse titels. Ongeveer 850 combinatie hebben zich gekwalificeerd voor de kam pioenschappen. Gereden wordt in de klassen indivi duele dressuur, springen, acht- en viertallen afdelingsdressuur en vereni gingskampioenschappen. Aanvang 9 30 uur. Om ongeveer 15.00 uur vindt op het hoofdterrein een grote parade plaats van alle deelnemers. Een week later worden in Lottum tevens de regiokampioenschappen voor paarden gehouden. In alle klas sen strijden de geselecteerden ruiters en amazones op 20 en 21 augustus om de felbegeerde titels. Ongeveer 800 combinaties verschijnen in de verschillende rubrieken aan de start. Gereden wordt in de klassen individu ele dressuur, springen, acht- en vier tallen en verenigingskampioenschap pen. Een selecte groep ruiters en amazo nes kwalificeert zich uiteindelijk voor de wedstrijden op zondag. De punten die op de zaterdag verkregen zijn, tel len op de zondag mee voor de kam pioenswedstrijden. Op zondag zal de kür op muziek klasse ZZ aan het pro gramma toegevoegd worden. Het programma begint zowel op zaterdag 20 augustus als op zondag 21 augus tus om 9-30 uur. Op de zondag vin den op het concoursterrein weer extra activiteiten plaats, zoals shows en optredens van de line-dancers uit Lottum. Ook zijn er activiteiten voor de jeugd. De ruiterclub van Lottum bestaat 75 jaar en de ponyclub 35 jaar: redenen genoeg voor de vereni ging oms eens flink uit te pakken met de organisatie van de twee regiokam pioenschappen. Het 18 ha grote concoursterrein is te bereiken via de A73 door afrit 11 te nemen. Duidelijke bewegwijzering- borden leiden de bezoekers naar het rozendorp Lottum en het concour sterrein aan de Wielhouterveldweg

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19