Meerlo-Wanssum 1300ste abonnee! Brandweervrouwen in mannenwereld Ballon Peel en Maas landt in Borken De Kooy moet nachtregister bijhouden Rijdend motormuseum in Blitterswijck Service rubriek Kankersterfte op landelijk gemiddelde Kijk mijn Erf na 6 pEEL EN MAAS Donderdag 28 juli 2005 - Pagina 7 Peel en Maas groeit in Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjod Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerio@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.syntltese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers, Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren, Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl De heer H. Lommen uit Geijsteren is vorige week door Peel en Maas in het zonnetje gezet. Hij is de 1300ste abon nee van het Venrayse nieuws blad in de gemeente Meerlo- Wanssum. Een mijlpaal is bereikt! Om het passeren van de 1300-grens te vieren, over handigde commercieel mede werker Arie Snellen de heer Lommen een bloemetje. Ook kreeg de nieuwe abonnee een gratis jaarabonnement op Peel en Maas. Onlangs kon Peel en Maas 175 nieuwe abonnees noteren. Deze mensen meldden zich aan bij de Peel en Maas-stand op het wereld festival van SOS Meerlo-Wanssum of gaven tijdens een belactie van het nieuwsblad te kennen best abonnee te willen worden. Momenteel is het aantal abonnees in de gemeente Meerlo-Wanssum gestegen tot boven de 1300, wat betekent dat bij bijna 50 procent van de huishoudens in de gemeente Meerlo-Wanssum Peel en Maas in de bus valt. Ook blijkt uit het belonderzoek dat twintig procent van de mensen de krant samen met iemand anders leest. Dat kunnen bijvoorbeeld familie leden zijn, of buren. Peel en Maas is van plan de wervingsacties door te zetten en veel aandacht te blijven besteden aan het grote en kleine nieuws uit de kerkdorpen van de gemeente Meerlo-Wans sum. Voor tips kunt u zich altijd melden bij de redactie, telefoon: 0478-582727 of via e-mail: redactie@vandenmunckhof.nl Annemie Janssen en Karin Willemse uit Meerlo: De rondborstige blonde dame op de poster in de brandweerkazerne in Meerlo krijgt er binnenkort gezel- ap bij. Van een gespierde lybuilder met een strak lijf waarschijnlijk, die de toets der kritiek van de twee nieuwe irandweervrouwen van het ;orps kan doorstaan. "Die ioster hangen we er direct naast", grijnst Annemie Jans sen. "De mannen zullen weten dat ze er twee vrouwen bij hebben gekregen", vult Karin "Tllemse lachend aan. Ja. het s duidelijk: met Annemie en larin wordt het vrijwillige jrandweerkorps in Meerlo- Wanssum uitgebreid met twee pittige dames die van wanten Weten. r Tja, de brandweer: het blijft föch nog altijd een mannenwe- 'reld. Waar jonge jongens van jongs af aan dromen van een loop- >aan als topvoetballer, piloot of brandweerman, daar noemen jonge meisjes, als ze gevraagd wordt wat ze later willen worden, toch vaak typisch vrouwelijke professies als stewardess, fotomo del of verkoopster. Vrouwen bij :en brandweerkorps? Het is en ►lijft toch nog altijd redelijk hij- •nder, weet ook brandweercom- iandant Sraar Theeuwen. "Lande- ijk gezien is 5 procent van een •randweerkorps van het vrouwe lijke geslacht. Wij hadden tot voör tort geen enkele vrouwelijke vrij- 'illiger, maar daar is nu eindelijk, in gelukkig mag ik wel zeggen, een eind aan gekomen." Wat heet! Met de-aanmelding van Annemie Janssen (44) en Karin Willemse (36) uit Meerlo is het percentage brandweervrou wen in één klap van 0 naar 10 procent gestegen, Meerlo-Wans sum zit nu dus boven het landelijk gemiddelde. Want het Meerlo- Wanssumse brandweerteam telt nu twintig personen, van wie Annemie en Karin de enige vrou wen zijn. Het korps startte onlangs met een campagne in de media om nieuwe brandweerlieden te wer ven. "Binnenkort gaan Jeu Peters en Sjaak Gielen vanwege hun leef tijd de dienst verlaten", legt Sraar Theeuwen het waarom van de actie uit. "Om het aantal vrijwilli gers op peil te houden, hebben we actief gezocht naar nieuwe mensen. Met Annemie en Karin zijn nu twee plaatsen ingevuld, maar het liefst zouden we ons team met nog twee nieuwe men sen uitbreiden." VOLDOEN AAN EISEN Annemie en Karin liepen al lan ger met het idee rond om zich aan te melden bij de plaatselijke brandweer. Al voordat de cam pagne van start ging, hadden ze besloten lid van het vrijwilligers korps te worden. Beide dames voldoen aan de eis dat ze in prin cipe 24 per dag oproepbaar zijn en binnen een straal van 3 kilome ter van de kazerne in Meerlo wonen. "Het is niet zo dat ik altijd al brandweervrouw wilde worden", Annemie Janssen (l) en Karin Willemse zijn de eerste brandweer- vrouiven in de gemeente Meerlo-Wanssum. vertelt Annemie Janssen. "Nee, helemaal niet, eigenlijk heb ik nooit met dat idee rondgelopen. Maar na wat gesprekken op straat met wat brandweermannen, begon de belangstelling toch lang zaam te groeien. Daarbij: ik vol doe aan de eisen, want ik ben postbezorger bij TPG Post en woon en werk dus in Meerlo." En de brandweer wist wat voor vlees ze met Annemie in de kuip haalden, zo blijkt. "Want Annemie deed een tijdje terug aan brood roof', grijnst Sraar Theeuwen. "We kregen een melding dat er coniferen in de brand stonden, maar toen we op de plek aankwa men, was het vuur al onder con trole. Annemie had de brand al vakkundig met een tuinslang geblust. Toen wisten we zeker dat ze het werk in de vingers had." Dat ook Karin Willemse een keer lid van het brandweerkorps, dat gemiddeld vijftig keer per jaar uitrukt en bestaat uit vrijwilligers uit Meerlo, Swolgen en Wanssum, zou worden, was voor iedereen wel duidelijk. Haar man Wim is al jaren brandweerman en ook Karin voelde zich altijd al aange trokken tot het werk. "Ik heb altijd interesse gehad. Ik werk bij 't Brugeind en woon in Meerlo, maar er moest altijd toch iemand thuis zijn voor de kinderen. Nu die wat groter zijn en mijn ouders in de vut zitten, heb ik besloten me aan te melden. Ja, Wim is het er ook mee eens." CURSUS In september beginnen de dames waarschijnlijk in Bergen aan hun eerste cursus, maar vanaf augustus lopen ze al mee met hun mannelijke collega's als er bijvoor beeld ergens brand uitbreekt, een ernstige aanrijding plaatsvindt, een auto te water raakt of een tankauto met gevaarlijke stoffen omslaat. "Slangen uitrollen, sjou wen, de weg schoonmaken, dat werk", grijnst Karin. "Het zal nog wel even duren voordat wij voor aan mogen staan." De brandweer in Meerlo-Wans sum is op zoek naar vrijwilligers die zich willen inzetten voor het bestrijden van brand en het verle nen van specialistische hulp bij calamiteiten. Als brandweerman - of vrouw in Meerlo-Wanssum ben je 24 uur per dag oproepbaar en woon en werk je in een straal van 3 kilometer van de kazerne in Meerlo. Je wordt natuurlijk niet verplicht om constant in de buurt te blijven. Alleen in de zomer maanden is er voor de weeken den een zogenoemde beschik baarheidsregeling opgesteld. Overweeg je om vrijwilliger bij de brandweer te worden, dan ben je van harte welkom! Je kunt je aanmelden via G.Theeuwen@meerlo- Wanssum.nl of kijk op www.meerlo-wanssum.nl (klik op de speciale brandweerbutton op de homepage). Camping De Kooy in Wans sum moet van het college van B en W van de gemeente Meer lo-Wanssum meteen een nachtregister gaan bijhouden. In zo'n register is precies vast gelegd wie zich op de camping bevindt. Burgemeester en wet houders hebben de eigenaar van de camping daar in een brief op gewezen. De gebiedsmentor voor Meerlo- Wanssum, agent Hans Nillessen, bracht onlangs een bezoek aan de camping en constateerde daarbij dat er geen nachtregister werd bijgehouden. In het register moe ten volgens de algemeen plaatse lijke verordening (APV) van de gemeente naam, adres en een kopie van het legitimatiebewijs van de aanwezige campingasten zijn opgenomen, wanneer ze zijn gearriveerd en wanneer ze weer vertrekken. 'Het bijhouden van een nachtre gister is van belang met het oog op de veiligheid', aldus de gemeente. 'Mocht op de camping een incident plaatsvinden, dan is het noodzaak dat binnen een zeer kort tijdsbestek bekend is wie op de camping verblijft'. In Blitterswijck vindt op zon dag 31 juli de start plaats van een historische toertocht. Van start gaan motorfietsen met een bouwjaar van voor 1941. Tientallen hobbyisten zullen met hun trots aan de start verschijnen. Een deskundige speaker geeft het publiek tekst en uitleg over de motoren en hun berijders. Rond 11.00 uur vertrekken de eerste motoren vanaf café-restaurant Tante Jet aan de Veerweg in Blit terswijck. Het is de bedoeling dat de rijders een tocht van ongeveer 85 kilometer maken. Halverwege de rit houden de rijders een pauze van een uur bij brasserie In de witte dame, steakhouse Movie in Grubbenvorst. Vervolgens wordt de toertocht voortgezet met Blit terswijck als eindpunt. De toer tocht wordt verreden onder de vlag van de landelijke Veteraan Motoren Club. Er is géén sprake van een toename van het aantal sterf gevallen aan kanker in Meer lo-Wanssum. Bovendien ligt het aantal sterfgevallen aan kanker in de gemeente op het niveau van het landelijk gemiddelde. Dit blijkt uit bere keningen die de GGD Noord en Midden Limburg op ver zoek van de gemeente Meerlo- Wanssum heeft uitgevoerd. Aanleiding voor het onder zoek waren signalen vanuit de bevolking dat er de laatste tijd wellicht meer inwoners aan kanker overleden zijn dan in voorgaande jaren. Om te beoordelen of er sprake is van oversterfte aan een bepaal de ziekte in een bepaald gebied, vergelijkt de GGD de sterfte in dat gebied per leeftijdsgroep en per geslacht met de sterfte in Nederland. Op deze wijze wor den verschillen in bevolkingssa menstelling gecorrigeerd. Voor haar berekeningen heeft de GGD gebruikgemaakt van cijfers vers trekt door de gemeente over het aantal overledenen in de jaren 1998 t/m 2004 per leeftijdsgroep. Daarnaast ontving ze sterftecijfers per doodsoorzaak over de jaren 1999 t/m 2003 van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Mensen met een erf vol streekeigen beplanting weten dat ze iets bijzonders hebben en laten dat ook graag zien. Dit geldt ook voor de familie Hoeymakers woonachtig op De Gortmeule in Horst. Hun streekeigen erf is een mooie woonplek voor mens en dier en is perfect ingepast in het omringende landschap. Op zaterdag 6 augustus leiden zij als erf-ambassadeur belang stellenden die geïnteresseerd zijn in de aanleg van een erf- beplanting graag rond op hun erf. Op dit bijzonder fraaie erf kunt u zien wat de mogelijkhe den zijn en zo ideeën opdoen voor uw eigen erf. De datum is zaterdag 6 augustus om 14.00 uur. U dient zich van tevoren wel even aan te melden. Dat kunt u doen via www.kijkmijnerf.nl. Jip Janssen winnaar: Nieuwsblad Peel en Maas hield onlangs tijdens de wereldmanifestatie van SOS Meerlo-Wanssum in Meerlo een ballonwedstrijd voor de jeugd. De redactie kreeg ruim vijftig antwoordkaarten terug gestuurd, vooral van inwo ners uit plaatsen net over de grens met Duitsland. Enkele ballonnen vlogen echter een stukje verder om uiteindelijk in Hessen te landen. De grote winnaar van de bal lonwedstrijd van Peel en Maas is Jip Janssen uit Wanssum, wiens ballon landde in Borken in de buurt van Kassei. Deze ballon legde in totaal ongeveer 325 kilo meter af. Blijkbaar stond de wind dit jaar iets minder strak, want vorig jaar belandden veel ballon nen in de voormalige DDR en Polen, op 800 kilometer van Meerlo. Of de ballonnen waren Jip Janssen werd deze week door de redactie van Peel en Maas in het zonnetje gezet. Hij ontving een boekenbon en een pennenset, beschikbaar gesteld door boekhandel Van den Munckhof in Venray. dit jaar niet zo best, dat kan natuurlijk ook... Een jaarabonnement kost u slechts 95* Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd oveY al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: - I Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank-of girorekening af te halen. c/b rhandtekening A V J Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7