"Het voelt als één grote familie" Overlast Maas Dingus-dag in raadzaal 3 DAGEN MEENEMEN VOOR DE 1/2 Jaarmarkt in Venray Ingezonden 499 Milieuhandhaving professioneler casualwear for men mcxx ESPRIT meimswear 1000 stuks Per krat, 24 flesjes van 0.33 cl nu PAUL BROUWER Laat u inspireren... 4 PEEL EN MAAS Donderdag 21 juli 2005 - Pagina 5 ALLES MOET WEG MEN men Matinique ALLES TOT, 70%jKÖRTING door onze keukens en badkamers SLECHT! boxmeer mannenmode, jeans and casual wear for men venray il casual wear for men W.C. De Bleek 82 Uenray Tel. (0478) 512 306 De politie Limburg-Noord heeft in de periode vanaf 23 april tot en met 15 juli in totaal 396 bekeurin gen opgemaakt voor diverse overtredingen tijdens controles in het kader van het Maasplassenproject. Hiermee wordt de overlast aangepakt rond de Maasplassen die ontstaat als gevolg van illegaal kamperen, nachtvissen, vuurtje stoken en het dumpen van afval. De politie, poli- tievrijwilligers en bijzondere opsporingsambtenaren hebben inmiddels zo'n 738 uren in het project gestopt dat nog tot en met september duurt. De meeste bekeuringen zijn uit geschreven voor overtredingen van de Visserijwet zoals vissen zon der vergunning, vissen met te veel hengels of vissen in strijd met de vergunningsvoorschriften (153) en overtredingen in verband met ille gaal kamperen (88). Voor het negeren van een geslotenverklar ing werden 62 bonnen uitgedeeld en voor het zich bevinden op ver boden grond werden 41 bekeurin gen uitgeschreven. De andere overtredingen die werden beboet waren vuurtje stoken (22), het niet kunnen tonen van een geldig iden titeitsbewijs (15), overtreding van de wet wapens en munitie (3), overtreding van de opiumwet (1) en een milieuovertreding (3). Daarnaast werd een dronken chauffeur betrapt en werden er bonnen uitgeschreven voor zeven verkeersovertredingen. De politie nam vijf hengels in beslag. Nagenoeg alle verdachten zijn woonachtig in Duitsland en afkom stig uit het voormalig Oostblok en brengen een of twee nachten door in hun tentje en/of auto aan de oever. Als ze door de politie wor den betrapt, moeten ze hun boeltje te pakken en het gebied verlaten. Er zijn tot nu toe tijdens deze con troles nog geen aanhoudingen ver richt. De controles vinden plaats in aanvulling op de al eerder door de beheerders genomen maatregelen om overlast te voorkomen c.q. te beperken zoals het instellen van een nachtelijk visverbod op de Maasplassen, het plaatsen van omheiningen en bordjes verboden toegang en het maken van grep pels en het plaatsen van verkeers borden waardoor op bepaalde wegen 's nachts geen motorvoertu igen meer mogen komen. De controles vinden hoofdzake lijk 's avonds en 's nachts plaats op wisselende locaties en worden uit gevoerd door medewerkers van de basiseenheden Swalmen, Roermond-Centrum, Echt, Roerstreek, Nederweert Heythuysen, leden van de Vrijwillige politie en Bijzondere Opsporings Ambtenaren (Boa's). Deze Boa's zijn van Limburgs Landschap, Staatsbosbeheer en Stadstoezicht van de gemeente Roermond. Er wordt maandag in de commissie bezwaarschriften weer een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan het toch al lijvige boekwerk 'Gemeente Venray versus Dingus'. De gemeente is al jaren met Dingus in een juridisch gevecht gewikkeld over onder meer het onderhoud van het jongerencentrum aan de Hoenderstraat. Maandag worden echter de drie bezwaarschriften behandeld die het jongerencentrum indiende tegen de besluiten die burgemeester Waals en loco-burgemeester Driessen namen naar aanleiding van 'het incident' tussen autochtone en allochtone jongeren op zaterdagavond 2 aprÜ. Het jongerencentrum is het niet eens met het sluitingsbevel van 2 april, het noodbevel van 3 april 2005 en het weigeren van een evenementenvergunning op 7 mei 2005. Het bestuur en de bezoekers van Dingus vinden dat het jongerencentrum door de maatregelen zwaar is getroffen en in zijn goede naam is aange tast. Dingus wil van de com missieleden horen of de gemeente Venray wel volgens de letteren van de wet heeft gehan deld. De bezwaarmakers vinden de maatregelen buiten propor ties, ze tasten grondwettelijke vrijheden van mensen aan en hebben Dingus geld gekost. Het bestuur en de bezoekers wijzen met de beschuldigende vinger vooral naar burgemeester Waals, die beticht wordt bezig te zijn met een hetzecampagne tegen het jongerencentrum. SLUITINGSBEVEL De maatregelen werden genomen naar aanleiding van een - volgens de eerste bericht en- massale vechtpartij tussen autochtone en allochtone jon geren bij de Turkse moskee aan de Eindstraat in Venray. Waals was die avond buiten Venray. Loco-burgemeester Driessen nam de honneurs waar. Hij legde die avond een sluitingsbevel op aan Dingus. Dingus moest dicht blijven tot de volgende ochtend zeven uur, waardoor het jonger encentrum aan tientallen gasten de entree moest terugbetalen en anderen de deur moest wijzen. Bovendien kregen leden van de twee rivaliserende groepen, waaronder tientallen bezoekers van de hardcoreparty, een straatverbod voor het centrum. Ook stelde burgemeester Waals enkele dagen later een noodverordening in, waarmee hij de horeca strengere regels oplegde. Door de noodverorden ing kon Waals makkelijk in grijpen om de openbare orde en veiligheid te handhaven. Daardoor werden de hard- coreparty's in disco De Nachtwacht en jongerencen trum Dingus op 7 mei verboden. BEZOEK MINISTER Door alle commotie kwam Venray in het middelpunt van de belangstelling te staan en reisden tal van (landelijke) media naar Venray om verslag te doen. Zelfs minister Verdonk (Integratie) bracht een werkbezoek aan Venray om zich op de hoogte te laten stellen van de gespannen situatie in Venray. Volgens voorzitter Pieter Gijsbers heeft Waals het incident bewust opgeblazen. "Er is van een mug een olifant gemaakt en wij zijn onevenredig zwaar ge straft. Uit het politieonderzoek is gebleken dat er eigenlijk niets is gebeurd. Er zijn helemaal geen bierflessen door de ruiten van de moskee gegooid en van een mas sale vechtpartij was al helemaal geen sprake. De maatregelen zijn alleen genomen om Dingus eens lekker aan te pakken. We willen wel eens horen wat de com missie bezwaarschriften van de acties van de heer Waals vindt." Burgemeester Waals liet eerder tijdens een raadsvergader ing al weten zich mateloos te ergeren aan de insinuaties van Dingus en alleen bezig te zijn geweest met de veiligheid in Venray. Hij zal zelf niet bij de bijeenkomst van de commissie bezwaarschriften, die voor het eerst in de raadzaal van het gemeentehuis wordt gehouden, aanwezig zijn. "De commissie bezwaar schriften zit normaal gesproken in kamer 082", vertelt woordvo erster Claudia Hendrickx uit. "Maar de commissieleden hebben al vaker aangegeven dat die ruimte eigenlijk te klein is. De bedoeling is dat alle bezwaarschriften voortaan in de raadzaal worden behandeld. Daar is meer ruimte om de mensen fatsoenlijk te ontvan gen." (aanbieding geldig t/m zaterdag 23 juli, of zolang de voorraad strekt! Excl. emballage) Merseloseweg 2-8, 5801 CD Venray 0478-515616, wijnhuisvenray@home.nl EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Wilhelminastraat 2 Vemay i Jan Aarts, vrijwilliger Fietsvierdaagse Venray: Venray heeft de kwaliteit van zijn handhavingsappa- raat verbeterd. De gemeente Venray voldoet voor 82% aan de kwaliteitscriteria uit de Wet verbetering handhav- ingstructuur. Vorig jaar heeft het college van burgemeester en wethouders de provincie Limburg al bericht dat Venray de professionaliser ing combineert met de inrichting van het zoge noemde team Handhaving voor de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum, Sevenum en Venray. In de loop van 2005 worden de tekortkomingen betrokken bij de afstemming van het beleid en de uitvoer ing. Volgens de Wet verbetering handhavingsstructuur dienden de organisaties op 1 januari 2005 voor 100% aan de kwaliteitscriteria te voldoen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben de eindmet ing van de mate van profession alisering milieuhandhaving vast gesteld. Venray zit nu op 82%. Venray heeft vorig jaar al besloten om het traject van pro fessionalisering van de milieuhandhaving aan de inricht ing van de organisatie van het regionale team Handhaving in Venray te koppelen. De maa tregelen die nodig zijn om volledig aan de kwaliteitseisen te voldoen, zullen betrokken worden bij de afstemming van het beleid tussen de vier gemeenten, verdere inrichting van de organisatie en de uitvoer ingspraktijk. In'2002 heeft de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer normen -zoge noemde kwaliteitscriteria - afgekondigd, waaraan profes sionele handhavingsorganisaties moeten voldoen. Met standwerkersconcours Traditioneel vindt twee weken voor de kermis de jaarmarkt plaats in het cen trum van Venray. Dit jaar wordt de jaarmarkt gehouden van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op drie locaties, de Grote Markt, De Bleek en het Henseniusplein/Schouwburg plein, stellen de marktkoop- mensen diverse kramen op met leuke koopjes. Ook wordt er weer een springkussen geplaatst, loopt clown Ko rond en verzorgt de Streekboerderij van Horst een thema. Tijdens de markt ontvangen de marktbezoek- ers bij elke aankoop van 2,50 euro een lot, waarmee ze diverse reizen kunnen win nen. De loten kunnen worden ingeleverd bij een speciaal daar voor ingerichte kraam op het Henseniusplein. Ook tijdens de jaarmarkt wordt om 15.00 uur bij café Hulsman een driedaagse busreis naar Parijs en een week endje naar het bimgalowpark Les Etoiles in Blaimont verloot. Daarbij worden op maandag 25 juli om 15.00 uur ook nog de namen van de winnaars van de hoofdprijs, een vierdaagse vliegreis naar Rome, en de troost prijs, een driedaagse cruise naar York, bekendgemaakt. Deze reizen zijn voor twee personen en worden gesponsord door reis bureau Vice Versa. Tijdens de traditionele jaarmarkt op 25 juli wordt in hartje Venray ook een groot standwerkersconcours gehouden. Om 15.00 uur reikt burgemeester Waals tevens de prijzen aan de drie beste standw erkers uit, en aan degene met de mooist versierde stand. Op de Grote Markt wordt op 25 juli een karaokeshow gehouden. De week van de fietsvierdaagse is een drukke week voor de vri jwilligers en ook voor Jan. Op de fiets zit hij die week paradoxaal genoeg niet. "Ik moet bekennen dat ik nog nooit zelf de fietsvier daagse heb gefietst. Ik heb er gewoon nog geen tijd voor gehad." Daags voor de fietsvier daagse, moeten Jan en collega Gerrit de controlepunten inricht en, waar de deelnemers de vol gende dag hun kaart kunnen laten stempelen en even kunnen pauzeren. "We moeten ervoor zor gen dat de deelnemers goed bij de controlepost aankomen. Dus de bordjes moeten goed hangen en er moeten genoeg fietsenstallin gen zijn", aldus Jan "We zijn dan 's avonds van ongeveer 17.00 uur tot 21.00 uur bezig om de oude posten op te ruimen en de nieuwe posten voor de volgende dag in te richten, 's Ochtends moeten we ook weer vroeg uit de veren, zo rond een uurtje of 06.00 uur, om alle punten nog eens te control eren." Het gebeurt niet vaak, maar een enkele keer zijn er bijvoor beeld borden verdwenen. Dan moet de schade natuurlijk hersteld worden. "En de eersten vertrekken al om 09.00 uur, we moeten de zaken dus wel vroeg op orde hebben." Vaak is Jan dan ook de hele dag in touw. 's Ochtends en 's avonds alles opbouwen en afbreken en overdag langs de route rijden om te kijken of alles goed verloopt. Iets wat Jan overigens lekker in zijn oldtimer doet bij goed weer. "Al met al leggen we in die week wel zo'n 600 tot 700 kilometer af. Immers heb je de verschillende routes van 30, 45 en 60 kilometer die allemaal controleposten hebben." Deze stempelpunten liggen eigenlijk altijd bij een café of andere plek waar iets te doen is. Deze plekken moeten natu urlijk voorbereid zijn op de bezoekers. Zo moeten er bij een café genoeg zitgelegenheden zijn, voldoende eten en drinken en natuurlijk personeel en ook bij het organiseren hiervan geven de vri jwilligers tips. Voor al het werk dat de vrijwilligers verrichten, krij gen ze overigens wel een kleine vergoeding. Jan: "De meesten geven dit geld echter aan het goede doel. Dit jaar is dat De Zonnebloem. Elk jaar wordt er weer geld voor een ander goed doel uit de omgeving ingezameld." Ondanks dat Jan zelf niet aan fietsen toekomt met de fietsvier daagse, is hij verder veel op het zadel te vinden. Jan: "Ik denk dat ik samen met mijn vrouw wel zo'n Jan Aarts is een van de vele vrijwilligers van de Venrayse fietsvierdaagse, honderd kilometer per week fiets mits het mooi weer is." Verder geniet hij volop van zijn welverdi ende rust na 46 jaar met plezier als gereedschapmaker bij Hermus in Venray, een plaatwerkfabriek, gewerkt te hebben. Zo heeft hij samen met zijn schoonzoon twee jaar lang gewerkt aan zijn old timer, welke zelf gemaakt is met oude en nieuwe onderdelen. Op dit moment is hij bezig met het opknappen van een oldtimer bromfiets. Een wiel en wat losse onderdelen in de garage zijn het kleine begin van iéts dat ooit wat groots moet worden. Regelmatig trekt Jan er met zijn vrouw op uit. Lekker met een bootje over de Maas varen, of met de trein de mooie plekjes in Nederland verkennen. Ook gaan ze elk jaar op vakantie in Zeeland. Heerlijk fietsen langs de kust en uitwaaien op het strand. Nog een paar dagen, dan breekt er weer een drukke week aan voor Jan en al zijn collega's. "Hopelijk verloopt alles weer goed, het is namelijk echt prachtig werk om op terug te kijken." In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Oranjebuurt Wat is er mooier dan een foto vol lachende kinderen die met de gehele buurt ballonnen oplaten als afsluiting van een vijf jaar durende renovatie. Maar goed dat er deze buurtfeesten nog zijn wantbeter een goede buur dan een verre vriend Een van die buren is de Petrus Bandenschool, waar de festiviteiten werden gehouden, en die hiermee volgens het pers bericht duidelijk liet zien een duidelijke functie in deze buurt te kunnen vervullen. Iets wat ook al blijkt uit het feit dat na schooltijd de buurtkinderen en tevens veelal leerlingen van deze school, al spe len op het schoolplein. En daar zit hem nu nou ons ver zoek. Ondanks dat we meer dan tevreden zijn met onze school missen we echter één ding en dat zijn twee speeltoestellen voor op het schoolplein. Een school met meer dan 300 kinderen zonder speeltoestel kan ons inziens niet. In diverse buurten, met beduidend minder kinderen en minder frequént gebruik, worden wel speeltoestellen aangelegd maar op een school waar dagelijks tijdens de pauzes vele kinderen spelen blijkt dit ondanks vele verzoeken voor sub sidies niet mogelijk. Is er nu echt geen "meevaller in dit project geweest waardoor wij het ontbrekende geld voor Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com COMFORTABEL WONENüOJi.'/'jA: >0 (Door Tamara van der Broek) De Venrayse fietsvierdaagse :n staat voor de deur. Een evene- ment dat door maar liefst 130 vrijwilligers op touw wordt gezet. Eén van hen is Jan Aarts u (64) uit Oostrum. Samen met collega Gerrit Sikkis draagt Jan de zorg over de controle- plekken. "Het is gewoon schit terend werk, het voelt als één grote familie." j. Inmiddels helpt Jan voor het vierde jaar mee met de fietsvier daagse. Daarvoor was hij wel al lid van de Toerwielerclub van Oostrum, maar voor de fietsvier daagse had hij geen tijd, ondanks het aandringen van voorzitter Jan Kreutz. "Tien jaar terug vroeg Jan Kreutz al: 'Wanneer kom je nu ein delijk eens helpen?' En ik heb alti jd gezegd: 'Als ik in de fut ga. Je hoeft niet meer te vragen totdat ik in de fut ben.'" En vier jaar gele den was het dan eindelijk zover. "Toen heb ik volmondig 'ja' gezegd en het is gewoon schit terend werk. Het voelt aan als één grote, gezellige familie. De mooie sfeer, de gezelligheid en als alles gewoon goed verloopt... zeker, het is ook vermoeiend, maar wel gezond vermoeiend." onze speeltoestellen kunnen ont vangen. Wij dagen de gemeente en de hoofdaannemer uit om ervoor te zorgen dat ook de leer lingen van de Petrus Bandenschool tijdens de pauzes ook volop kunnen lachen als zij gebruik kunnen maken van twee speeltoestellen op het school plein. Want ook zij hebben ter dege hinder ondervonden van de renovatie en de verkeerssituatie rondom het schoolplein. We zijn benieuwd wie deze uitdaging aan neemt!! Oudervereniging Petrus Bandenschool. SIM#. TENSON STATE ART MENSWEAR IfflOTiMf! EN HEEl WEEL ANDERE MERKEN DIE l\Un i ii «13 WE UIER NIET MOGEN NOEMEN SERVICE

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5