Vakantie fotowedstrijd met prachtige prijzen De Schatten van de Grote Kerk hKJ 40% korting 25% korting Vlooien- en tekenbestrijding €14,95 w mr> OS 'ANSSENl 125) Z0MERAKTIE GRATIS van de Grote Kérk Handbalpromotie Dodelijke aanrijding Korting bij Thomas Cook de schatten 125)1 „id Woninginbraak Loterij PEEL EN MAAS TAXI VERSTRAATEN BV 5 WITTE OF 5 BRUINE BROODJES 5 BROODJES RIJBEWIJS NODIG? PEEL EN MAAS Donderdag 21 juli 2005 - Pagina ipg; Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas houden samen voor het derde jaar op een rij een fotowedstrijd in de vakan tieperiode. Stuur uw leukste vakantiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of de hoofdprijs, een jaar lang gratis fotograferen. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tast bare herinneringen aan een week je strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier week prijzen en de hoofdprijs die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuur lijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Melskens en uitgeverij/boekhan del Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden op vier don derdagen weekprijzen vergeven: namelijk op de donderdagen 28 juli en 4, 18 en 25 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis Waarde bon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en een gratis vergro ting van uw vakantiefoto van Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswinnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donder dag 1 september bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gratis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. De weekprijzen worden beoor deeld door Theo Klabbers van Combi Dom Melskens. Voor de fantastische hoofdprijs maakt Theo Klabbers samen met redac teur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de ingezonden foto's. De foto's kunnen worden inge leverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof BV aan de Grotestraat, beide in Venray. Uiteraard kunnen ook vakantie plaatjes die met een digitale came ra zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf kan meedin gen naar de prijzen. Spelregels: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de week prijzen staan op 28 juli, 4, 11 en 18 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op donderdag 25 augustus bekendgemaakt 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 22 augustus. 10) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 11) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. Beestachtig Vlooien- en tekenbestrijding bij uw hond en kat zijn van groot belang. Niet alleen om een vlooienplaag te voorko men in uw huis, maar het kan ook het leven redden van uw huisdier. Teken veroorzaken infecties en ontstekingen op de plaats van de beet maar kun nen ook ernstige ziekten over brengen, waarvan een aantal zonder behandeling zelfs een dodelijke afloop hebben. Vooral huisdieren die meegaan op vakantie naar de Balkan, het Middellandse Zeegebied of Duitsland lopen zonder behan deling een sterk verhoogd risi- Tussen maart en november laten teken zich vanaf bosjes, struiken en bomen op uw huis dier vallen en hechten zich vast aan de huid. Door het opzuigen van bloed groeit de teek uit van een klein beestje tot een ballonnetje. Geen enkel middel biedt 100% garantie, daarom moet u ook bij het gebruik van een tekendodend middel uw huisdier regelmatig controleren. De voorkeursplaatsen van een teek zijn de kop, borst en liezen, dus deze plekken extra goed controleren. Teken moet u zo snel mogelijk verwijderen want besmetting vindt meestal plaats tussen de 24 en 48 uur na aan hechting. Teken die worden behandeld met alcohol, spiritus of een gloeiende lucifer laten niet vanzelf los en zijn daarna ook niet gemakkelijk te verwijderen. De teek kan zelfs van schrik de even tueel geinfecteerde maaginhoud in het wondje lozen. U kunt de teek het beste verwijderen door hem met een pincet of tussen duim en wijsvinger rustig in 1 richting te draaien totdat deze vanzelf loslaat. Dus niet trekken. Er zijn ook spe ciale tekenpincetten verkrijgbaar. Het wondje dept u daarna met een desinfecterend middel. Ook vlooien voeden zich met het bloed van uw huisdier, maar eventueel ook met uw bloed! Een vlo kan gemiddeld 100 dagen oud worden en tot 50 eitjes per dag leggen. In die 100 dagen kan 1 vlo dus een echte vlooien plaag van miljoenen vlooien ver oorzaken. Voor 1 bloedmaaltijd boort een vlo gemiddeld 10 keer in de huid van uw huisdier. Dit veroorzaakt niet alleen enorme jeuk maar kan ook een vlooienallergie tot gevolg hebben. Door uw huisdier goed en maan delijks te behandelen bespaart u uw huisdier veel leed maar kunt u ook voorkomen dat u na terug komst van vakantie het vloerkleed ziet "bewegen". Er zijn diverse bestrijdingsmid delen voor teken en vlooien ver krijgbaar, vraag hiervoor uw die renarts om advies. Voor meer informatie Dierenklinieken Horst e.o. (Blerick-Grubbenvorst-Horst- Oostrum-Sevenum), tel.077- 3982169, www.vooralledierenhetbeste.nl Handbalvereniging Manual ver zorgt op vrijdag 22 juli op een 'zandveld' op het Schouwburgplein in Venray een handbaldemonstratie. Van 18.00 uur tot 01.00 uur komen de dames en heren senioren van Wanroy, Mill, Maasbree, Kevelaer CD), Straelen (D), Swalmen en Venray in actie. De politie is op zoek naar getui gen van een dodelijk verkeerson geval, donderdagavond rond 18.00 uur op de Ysselsteynseweg. Het ongeval gebeurde toen een pick-up, bestuurd door een 45- jarige man uit Ysselsteyn, een 46- jarige man uit Ysselsteyn in een invalidewagen aanreed. Het slachtoffer, dat uit een uitrit kwam;, overleed ter plaatse aan de verwondingen. De politie stelt een onderzoek in naar de toe dracht van de aanrijding en is op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de politie van de basiseenheid Venray- Centrum Via telefoonnummer 0900-8844. Op maandag 25 juli vindt weer de jaarlijkse jaarmarkt in Venray plaats. Dit jaar zal ook het reisbu reau Thomas Cook te vinden zijn op het Schouwburgplein met een stand. Op deze dag zullen zij ver schillende aanbiedingen onder de aandacht brengen en kunt u terecht met al uw vragen met betrekking op reizen. Op deze dag kunnen kin deren in de leeftijd tot en met 11 jaar bij deze stand een kleurplaat ophalen waaraan een wedstrijd ver bonden is. De kleurplaten kunnen ingeleverd worden t/m 13 augus tus. Er worden drie prijzen verge ven voor de mooiste kleurplaten waarbij aan zowel ouder als kind wordt gedacht. Thomas Cook Reisbureau Venray heeft op deze dag een speciale aanbieding, eder- een die op maandag 25 juli een reis boekt bij het reisbureau ontvangt een korting van 5% op de basisreis- som op de merken Thomas Cook, Neckermann en Vrij Uit. Sandy, Danny, Lieke en Nadine verwelko men u graag op deze dag. Thomas Cook Reisbureau, Kempweg 2-c, 5801 VS Venray, telefoon 0478- 510033 Venray@thomascook.nl Onder deze titel verscheen in Peel en Maas vanaf november 1988 een serie van 53 artikelen over de Grote Kerk. Samensteller van deze artikel en was Bernard Kruysen. Kruysen, amateur-historicus had vooral in de na-oorlogse jaren tal van gegevens verzameld over de Grote Kerk en met name over de voorwerpen binnen deze kerk. In samenwerking met oud journalist Gerard Schütte ontstond uiteindelijk een overzicht van de rijkdom, de geschiedenis en de kunsthistorie van de Grote Kerk. In samenwerking met het Lokaal Historisch Platform Venray werd besloten om de artikelen van Bernard Kruysen in boekvorm uit te geven. Een uniek document waarin niet alleen de schatten van de Grote Kerk in beeld worden gebracht. Het is met name de cultuurhistorische infor matie die dit 128 pagina's tellende boekwerk tot een bijzonder boek maken. Een boek dat het verleden van Venray én het culturele erfgoed dichter bij de mensen brengt. DE RIJKDOM AAN GESCHIEDENIS EN KUNSTHISTORIE VAN DE SINT-PETRUS' BANDENKERK IN VENRAY Schatten van de Grote Kerk verschijnt op 29 augustus 200 De verkoopprijs bedraagt €17,50 Voorintekenen kan tot en met 22 augustus 2005. De prijs bedraagt dan Wilt u profiteren van deze aanbieding, vul dan z.s.m. deze bon in en stuur die naar: Boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68, 5801 BH Venray. Naam: Adres: Postcode en Woonplaats: Telefoon: Bankrekeningnummer: Ondergetekende machtigt Van den Munckhof bv om medio augustus eenmalig het bedrag van €14,95 van zijn/haar bankrekening te incasseren. Handtekening: Het boek is na betaling vanaf dinsdag 30 augustus af te halen bij Boekhandel van den Munckhof van den B Qbv Grotestraat 68, 5801 BH Venray. De politie doet onderzoek naar een inbraak die maandag op klaar lichte dag tussen 06.30 en 17.40 uur heeft plaatsgevonden in een woning aan de Lupine in Venray. De onbekende daders braken in via een raam en haalden in het pand alles overhoop. Kasten werden leeggehaald en alle spullen werden over de grond gegooid. Ook werd een binnendeur met grof geweld opengebroken. De bewoner mist sleutels en een computer met rand apparatuur. Ook een kluis werd meegenomen. De politie gaat ervan uit dat de inbraak zeker moet zijn gezien door omwonenden of passanten. Getuigen kunnen con tact opnemen met de politie, tele foon: 0900-8844. De politie Limburg-Noord waar schuwt niet in te gaan op het ver zoek van een Spaanse loterij om een aanbetaling te doen op gewon nen prijzen. Een inwoonster van Linne meldde dinsdagmiddag bij de politie de ontvangst van een brief van de Loteria Primitiva in Spanje. De brief meldde dat het adres van de vrouw via Internet was gevonden en dat zij een geld prijs heeft gewonnen van ruim 615.000 euro. Om de prijs te kun nen ontvangen moest er 10% van het gewonnen bedrag worden overgemaakt als administratiekos ten. De 'winnares' nam contact op met de Spaanse ambassade en hoorde dat het om een oplichters bende gaat. Directie en medewerkers van wensen u een prettige vakantie VEILIG EN COMFORTABEL VERVOER OP MAAT personenvervoer ziekenvervoer directievervoer vip-vervoer koeriersdiensten !en eg. eei net ledt leel |eki Postbus 5046, 5800 GA Venray tel: 0478 64 26 66 fax: 0478 64 23 33 e-mail: info@taxiverstraaten.nl de n de d Venray Over-loon Bakel Boxmeer üljkt st- d ierm Verjaardag, jubileum, communie, Wij gaan bi pennencoll| u als klant /ita< moederdag, vaderdag, of gewoon zomaar. nnenkort onze gehele ectie aanpassen en laten hiervan meeprofiteren! Balpennen vulpennen vulpotloden rollerballs pennensets: Parker, Waterman, Lamy, Rotring Met een groen label: Meteen geel label: Bakkerij Claessens f Grotestraat 36 Venray Telefoon 581864 DIT WEEKEND VRIJDAG 22 EN ZATERDAG 23 JULI - RUIME ERVARING MET R.I.S. - Rijopleiding In Stappen fors hoger slagingspercentage veiligere chauffeur nieuwste methode SNELCURSUS V.A. 1290,- Bei "LEST BEST" voor Venray e.o. 06-539 415 96 Mind and Body Care TE ZWAAR NIET FIT TE LICHT Neem HERBALIFE! Gratis begeleiding en vetmeting. Geïnteresseerd? Bel dan: Helmy Thoone Tel. 0478 - 514 988 www.mindandbodycare.nl Ikoel en elektrotechniek Bedrijfskoeling Reparatie Onderhoud Airconditioning HORST, TEL. 0478-579025 Van Laendart Transport staat niet stil In de bouwvak I Wij zijn van 25 juli t/m 21 augustus elke werkdag geopend van 8.00 tot 17.00 uur en 's zaterdags van 8.00 tot 12.00 uur. Ook voor het leveren van zand. grind en afvalcontainers kunnen wij U in deze weken van dienst blijven. Van Laendart Transport b.v. Ooyenseweg 14 5871 CA Broekhuizenvorst Telefoon: 077-320.9700 Telefax: 077-463 2144 E-mail: info@vanleendertbv.nl Internet: www.vanleendertbv.nl VEILIG EN COMFORTABEL VERVOER. ook na de derde helft! Mee personenvervoer |l0ik ziekenvervoer st. 1 directievervoer Hor! vip-ver voer [!at£ i J x Hor! koeriersdiensten ^a0; Moo laec Postbus 5046,5800 GA Venray tel.: 0478 64 26 66 fax: 0478 64 23 33 e-mail: info@taxiverslraaten.nl AXI VERSTRAATEN BV

Peel en Maas | 2005 | | pagina 12